Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) xcsabo válasza Ceree (#14150) üzenetére


xcsabo
senior tag

3 napon belül indok nélkül kell cserélni nem?

(#14152) pető bá' válasza xcsabo (#14151) üzenetére


pető bá'
őstag

ha van még bárhol új p10, akkor könnyű cserélni.. :) szerintünk inkább nincs, akkor pedig nem mindegy, hogy mire cserélik..

"... and I hope you have a great day!"

(#14153) RAiN91 válasza Ceree (#14146) üzenetére


RAiN91
őstag

Most nézem milyen papírokat kaptam a telefonhoz. Garihoz mi kell? Warranty card van hozzá, meg a doboza. Gondolom ez nem elég? Összefoglalóban leírtakat nem tudom, hogy az előző tulaj beregelte e. Beszélek majd vele, milyen papír kell az intézèshez, mit kérjek tőle?

(#14154) Ceree válasza pető bá' (#14152) üzenetére


Ceree
senior tag

:K

Másolat_eredetije

(#14155) windlord válasza RAiN91 (#14153) üzenetére


windlord
őstag

Szamla.

(#14156) RAiN91 válasza windlord (#14155) üzenetére


RAiN91
őstag

Rendben.
Néha olyan érzésem van, hogy kib* az ablakon, mikor 5. re sem ismeri fel az arcomat sem az ujjlenyomatom es a pinkodot kell beirogatni.
Hüvelykujjra allitom be, úgy, hogy 90 fokban (vízszintesen) tartom az ujjam. Lehet csak rosszul veszem fel az ujjlenyomatot? Bár mar sokadszorra.

(#14157) Hory84 válasza RAiN91 (#14156) üzenetére


Hory84
tag

Nem kell elforgatni az ujjad a felvételnél.

(#14158) windlord válasza RAiN91 (#14156) üzenetére


windlord
őstag

Kuld vissza gariztatni, ne szenvedj vele.

[ Szerkesztve ]

(#14159) Dr.NX válasza RaiDani (#14148) üzenetére


Dr.NX
addikt

Helló! Visszavitted már a Telekomhoz? Vagy érdemesebb egyből a Huaweihez küldeni?
Az enyémet még ki sem bontottam, de gondolom az is csutkára van merülve.

Elfogadom a sütiket.

(#14160) RaiDani válasza Dr.NX (#14159) üzenetére


RaiDani
tag

Ma délután viszem a Huawei Szervíz Központba. Majd megírom a tapasztalatokat.

(#14161) pető bá' válasza Dr.NX (#14159) üzenetére


pető bá'
őstag

ha javíttatni szeretnéd, akkor NE a telekomhoz vidd, gyorsabb, ha a valamelyik hivatalos szervizt keresed meg!
Egyszer egy hibás terméket akartam cseréltetni a telekomnál, 3 napon belül visszavittem, hogy cseréljék, erre visszautalták a pénzt néhány héten belül.. persze kifutó cucc volt, kuponnal, később nem tudtam már olyan áron megvenni..
Pár Huawei készülékkel voltam már szervizben, számlát mindig kértek, hogy ne szürkeimportos cucc legyen.

"... and I hope you have a great day!"

(#14162) sajby válasza Dr.NX (#14159) üzenetére


sajby
senior tag

CSak pozitívan :DD

(#14163) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Találkoztatok olyannal hogy az usb C kábelt ha bedugom a telefonba kicsit lötyög. Mostanában azt veszem észre, hogy ha töltöm és kicsit mozgatom a telefon akkor kilazul és a töltés megszakad. ( kilazul, kicsúszik )
Megnéztem egy másik új C kábellel és azzal is csinálja. Kitakarítottam a dugót, ilyenek megvoltak.

Vigyem ezzel garba?

[ Szerkesztve ]

(#14164) RaiDani válasza RaiDani (#14160) üzenetére


RaiDani
tag

Na beadtam a telót. Csak garancia papírt kértek. Azt mondták valószínűleg elég lesz megbikázni az akksit és ha megvan a szükséges kapacitás, akkor nem cserélik. Írok még ha visszakaptam a telefont.

(#14165) Sztyepadzso válasza SG3rg0 (#14163) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Sógor Samsungja hasonlóan "műödött", és az hitte, hogy kitakarította... Kikapcsolt telónál tővel, szerintem lesz ott még valami.

[ Szerkesztve ]

(#14166) SipiBcs válasza SG3rg0 (#14163) üzenetére


SipiBcs
őstag

Nálam is ilyen sajnos

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#14167) SG3rg0 válasza SipiBcs (#14166) üzenetére


SG3rg0
őstag

Voltam Huawei szervizben, és kettő éves koráig ezzel a problémával cserélik a dugót és az aksit. Megrendelték az alkatrészeket hozzá.

(#14168) windlord válasza SG3rg0 (#14167) üzenetére


windlord
őstag

3 ev teljeskori garancia van ra.
Akkor miert ket eves koraig?

(#14169) SG3rg0 válasza windlord (#14168) üzenetére


SG3rg0
őstag

Nekem azt mondták hogy 2 éves koráig van teljes körű. A harmadik év kiterjesztett hogy az mit takar azt nem tudom. Nekem pont jó mert 2017.12.28-ad vásárlás

(#14170) windlord válasza SG3rg0 (#14169) üzenetére


windlord
őstag

Pont forditva.
Az elso ev a kiterjesztett ha beregisztraltad anno.
Valamint vegig teljeskoru.

(#14171) Ceree válasza windlord (#14170) üzenetére


Ceree
senior tag

En is igy emlemeztem, de most megneztem es hicare pont forditva irja: kiterjesztett gari 2020, sima garancia meg lejart a 2.evfordulon. :F

Másolat_eredetije

(#14172) Zoz válasza SG3rg0 (#14169) üzenetére


Zoz
őstag

A Huawei oldalán lévő dokumentum szerint: "A kiterjesztett garanciával rendelkező felhasználók jogosultak ugyanazokra a javítási szolgáltatásokra, amelyeket a standard termékgarancia nyújt."
Vagyis a 3. év is olyan mint az első kettő.

Amúgy nekem a Hicare ugyanazt, a vásárlástól számított 3 éves dátumot mutatja a Garancia és a Kiterjesztett garancia végéhez is.

(#14173) windlord válasza Zoz (#14172) üzenetére


windlord
őstag

Nalam nem. Beregisztralastol.

[ Szerkesztve ]

(#14174) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Nálam felugrott egy Android noti hogy új rendszerfrissítés elérhető, indítsam újra a telefont. DS független. A telefon újraindult mindenféle telepítő nélkül és kiírta egy notificationben, hogy rendszerbeállítások frissítve.

Nem látom hogy a biztonsági verzió vagy a patch verzió emelkedett volna. Nincs ötlet hogy ez mi lehet?

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#14175) Ceree válasza Vadmeggy (#14174) üzenetére


Ceree
senior tag

Tipp: Szolgaltatoi beallitasok erkeztek?

Másolat_eredetije

(#14176) Vadmeggy válasza Ceree (#14175) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Lehetseges :).
Pedig nagyon várok egy fixet, mert állandóan visszaállítódnak az alkalmazásaim értesítési beállításai. Nem tudok lenémítani semmilyen alkalmazást, mert pár órán belül eltűnik a beállításom.

Nincs senki aki hasonlóba futott?

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#14177) pető bá' válasza Vadmeggy (#14176) üzenetére


pető bá'
őstag

Nekem most adta be, még nem indítottam újra..

"... and I hope you have a great day!"

(#14178) Vadmeggy válasza pető bá' (#14177) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Úgy érted neked se tartja meg a beállításokat?

Nem csak én futottam bele ebbe a hibába:
https://uk.community.huawei.com/software-40/notification-sound-resets-mate-20-x-4311

https://uk.community.huawei.com/apps-39/daily-facebook-messenger-notification-reset-6845

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#14179) kutkut


kutkut
addikt

Üdv mindenkinek!

Telekom jóvoltából szert tettem egy P10-re. Nagyon tetszik, egy 5+ éves telót váltott, vicces, ez mennyivel gyorsabb. :B Viszont jó rég óta állhatott valamelyik raktár mélyén, 2017 februári szoftver van rajta (EMUI 5.1, Android 7.0).

Melyik verzióra érdemes most frissíteni, és mindezt hogyan?

A telefon egyelőre egy olyan régi frissítést ajánlott fel (VTR-L09C432B113), ami még benne sincs az összefoglalóban. :B Hogyan tudnék a legegyszerűbben frissíteni a kívánt(?) verzióra? Remélem, nem kell egymás után 20-30 frissítést felrakni. :D A "legfrissebb teljes csomag letöltése" menüpont inaktív. Csak garanciavesztés nélküli megoldás érdekel.

A segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#14180) pető bá' válasza kutkut (#14179) üzenetére


pető bá'
őstag

Szia,

De, szerintem ez van, hogy végigmész azon amit ajánl a telefon.. Vagy HiSuite a PC-re és akkor nem wifin tölti le, de szerintem itt sincs verzió ugrás..

"... and I hope you have a great day!"

(#14181) ricsike1995


ricsike1995
csendes tag

Üdv mindenki! Nagy segítségre volna szükség. Szerettem volna rootolni a telefont, de elég nagy galibát csináltam. Kicseréltem a stock recovery-t a TWRP-re majd superSU-t flash-eltem. Sajnos nem csináltam backupot. Ezután bootloop következett. A TWRP-vel mindent leformáztam véletlenül. Itt gondolok a system-re, cust, stb. partícióra. Itt már jöttek a komoly gondok. Szeretném feltenni a stock szétbontott Update.App-ot, de nem sikerül. Jelen pillanat a recovery menü sem jön be, csak a bootloader. Hiába próbálok flash-elni system, recovery, stb-t. A gépen minden rendben, kapom az OK jelzést, de nem változik semmi. Tudna eseletleg valaki abban segíteni, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#14182) Garfield85 válasza kutkut (#14179) üzenetére


Garfield85
tag

Nem tartom nagy dolognak ha néhány frissítést ki kell várni míg telepít. Én tavaly decemberben vettem jött pár nagyon frissítés egymás után és kész. Bár aki nem bír ki egy kis időt telefon nyomkodas nélkül az más. . .

(#14183) RAiN91 válasza Vadmeggy (#14176) üzenetére


RAiN91
őstag

Ugyan ez a bajom. Elég idegesítő, hogy lehalkítom a Messengert, aztán fél nap múlva meg pittyeg a munkahelyen..
Korábban Messenger alkalmazásból lehetett állítani ezeket, most meg csak a huawei beállítások alól, azt is úgy, hogy hangnak a "none"-t választom.

Esetleg ideiglenes megoldás lenne egy hangfájlt létrehozni, amiben nincs semmi?
Vagy egy régebbi messenger verziót feltelepíteni?

A legújabb szoftverem van, "patch2" nélkül, ezt sem tudom, miért nem kapom meg, más meg miért kapta meg? (Dualsimes független verziós telefon)

[ Szerkesztve ]

(#14184) pető bá' válasza ricsike1995 (#14181) üzenetére


pető bá'
őstag

Szia,

Nem tudom, hogy van-e egyáltalán valaki itt fórumon, aki root-olta volna a telefont, leginkább a 3 év gari miatt.. nem nagyon emlékszem ilyen próbálkozásokra, twrp-re pláne nem, szóval ha nem nagyon jön válasz, akkor az nem a segítő szándék, hanem a tapasztalat hiánya szvsz :(

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#14185) <Adamsky> válasza ricsike1995 (#14181) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

pető bá'-nak igaza van. Sajna root-olás témakörben nem gyűlt össze valami hatalmas tudásbázis itt a fórumban ... de az interneten se.
Anno én is neki akartam esni, de már akkor is elég gyér volt a támogatás pl. recovery (volt két twrp, de tudnod kellett, hogy mikor melyik rendszerre melyik való) oldalról.
Azt pedig végkép nem láttam biztosan, hogy ha valami félremenne, akkor hogyan tudom menteni a dolgot. Nekem mindkét előző telefonom, és a jelenlegi tablet-em is root-olva van / volt, de a 3 év gar. és a várható OTA frissítések miatt - fogcsikorgatva ugyan - de elengedtem a dolgot. Most, hogy gyakorlatilag 100%, hogy nem kapunk több frissítést, újra elővettem a kérdést, de én addig tuti nem lépek, míg nem tiszta minden lépés, ill. nincs meg a "recovery plan". Egyébként én nem twrp-vel kezdtem volna (mivel tudtommal nincs olyan, ami támogatná a 9.1-es Miui-t), és végképp nem SuperSU-val root-oltam volna (ami jól odavág a SafetyNet ellenőrzésnek), hanem Magisc-el estem volna neki ...
Na, mind1, ez hosszú sztori, és rajtad már nem segít. Nézd meg talán ezt, ill. keress rá az eRecovery kifejezésre (van valami mód, amivel a készülék le tudja szedni a számára szükséges fw.-t, de ehhez eRecovery mode-ba kell lépni, ill. a root-rt is át kell állítani). Most nagyon nem találom az eRecovery-s leírást ... talán otthon meg van. Ha megtaláltam, küldöm...
Ez nem éppen az, de náluk / velük is próbálkozhatsz: https://funkyhuawei.club/

[ Szerkesztve ]

(#14186) kutkut válasza Garfield85 (#14182) üzenetére


kutkut
addikt

Lol, pont az a "gondom", hogy ne kelljen egész nap a telefont nyomkodnom... ;)

De ha pár nagyobb frissítéssel megoldja, akkor jó, csak az összefoglaló listáját átnézve kb. 20-30 kisebb frissítésre számítottam.

Viszont továbbra is kérdezném, melyik verzióig érdemes elmenni? Illetve - ha valami mégse tetszene - vissza lehet térni korábbi verziókra?

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#14187) ricsike1995 válasza <Adamsky> (#14185) üzenetére


ricsike1995
csendes tag

Értem. Köszi a választ/válaszokat! Mellékesen, még 8.0 volt a telón. Behoztam a győri huawei szervizbe, elvileg meg fogják tudni csinálni.

(#14188) <Adamsky> válasza ricsike1995 (#14187) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... azért majd írd meg pls. hogy mennyi volt. Esetleg ha sikerülne kicsit összehaverkodni a szervizessel, akkor azt is érdemes lenne megtudni tőle, hogy hogyan csinálta. :)
Jó lenne valami tuti "workaround" arra az esetre, ha valami félresikerül. A tablet-em esetén pl. van egy gyári fw. és egy amolyan "low level flasher". Sokszor hoztam már vissza az örök vadászmezőkről. :D
Egyébként miért akartad root-olni?

(#14189) ricsike1995 válasza <Adamsky> (#14188) üzenetére


ricsike1995
csendes tag

Igen, én is gondolkodtam rajta, hogy megkérdem majd tőle. Ha lesz infóm, akkor mindenképp megosztom. Konkrétan, nem az én telefonom és egy játék cheat programja miatt kellett volna a root, mert kérte a jogokat. De hát.. nem sikerült 😅 Előreláthatólag 5k lesz. Azt mondta a srác, hogy újrahúzza az egész telefont.

(#14190) Vadmeggy válasza RAiN91 (#14183) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

En messenger lite-ot toltottem le, az nem csipog alapbol.
Rettento frusztralo ez a hiba. Ahogy latom nem fog tobb frissites kijonni, elgondolkoztam, hogy rollbackelek egy regebbi verziora.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#14191) RAiN91 válasza Vadmeggy (#14190) üzenetére


RAiN91
őstag

Neked a "patch2" van? (nekem nem)

Szerintem nem mindenkinél van ez a hiba, mert vissza kerestem a topicban, és nemsokan írtak ilyen problémát. Illetve külföldi fórumon sem..

[ Szerkesztve ]

(#14192) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok usb hubot próbált valaki használni már a telón? Sajnos nekem nem megy. 7in1 a hub, de nem ismeri fel sem a rádugott pendriveot, sem az egeret. Ha simán csak ey csatival egyesével hub nélkül dugom fel ezeket a telóra akkor mennek, de sajnos egyidőben szeretném őket használni, illetve billentyűzetet is. erről a hubról van szó egyébként. [link] Nem tudom kipróbálni (mert nincs másik usb c csatlakozós készülék), hogy a hub e a rossz vagy más a gond.

(#14193) axioma válasza Szaszabond (#14192) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem ez nem otg-s, de tevedhetek (es abban is, hogy otg-s kell-e, de sztem igen).
Azt gondolnam, hogy ez szamitogephez van (mar amelyiken mar van typeC, nalunk a gepeken talan me'g nincs de az irodaban a hosszabbitoban egy regi es egy C-s toltohely van mar... en is lepodtem hogy egyforma a meret mert ranezesre csaloka), mobilrol csak akkor mukodik (-ne), ha atmegy az "info" hogy most o lesz a master (ehhez ket e'r ossze van kotve benne).
Azt meg vegkepp nem tudom letezik-e typeC-typeC otg (amit ha ele tennel mukodhetne), de en vagy hub csere vagy ilyen keresesevel probalnam megoldani.

(#14194) Vadmeggy válasza RAiN91 (#14191) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Nekem patch02 van.

Akit nem érint a hiba meg tudná nézni, hogy le tudja némítani a facebook messenger értesítéseit?


Itt a hangot kell nincs re állítani. Pár perc, max fél óra után újra a gyári hang lesz beállítva

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#14195) ViTToRe válasza Vadmeggy (#14194) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Nekem is jelentkezik ez a hiba, vagyis a messenger nem némítható le csak ideig-óráig majd visszaáll. Ami érdekes, hogy ha valamilyen egyéb értesítési hangot állítok be, azt abszolút stabilan tartja, viszont a ,,Nincs" opcióról visszaáll :) Valamelyik kisebb frissítést követően tapasztaltam. Volt FR (szerviz miatt is) illetve Messenger újratelepítés is. Tudtommal P20-on is tapasztalható (ismerősnek legalábbis).

(#14196) RAiN91 válasza ViTToRe (#14195) üzenetére


RAiN91
őstag

Ez azért elég komoly hiba, megérne egy szoftver frissítést.
Akkor megoldás lehet létrehozni egy néma hangfájlt, és azt beállítani.

(#14197) Vadmeggy válasza RAiN91 (#14196) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Hogy lehet ilyet csinálni? Én próbáltam néma hangfajlt berakni a ringtones alá, de nem látta.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#14198) Szaszabond válasza axioma (#14193) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszi a választ. Hát nem tudom az okát, de lehet már öreg a P10 :). A fejlemény azóta, hogy kipróbáltam egy Samsung A5, egy Samsung S9 és egy Xiaomi Mi 8 telefonnal is ugyanezt a hubot és mindhárom telefonon gyönyörűen tette a dolgát. Sikerült egeret, billenytyűzetet és flashdriveot is rátennem egyidőben..és működik. Vajon a P10 en miért nem?

(#14199) pcnet válasza Szaszabond (#14198) üzenetére


pcnet
addikt

P10-en nem lehet/kell engedélyezni az OTG-t a fejlesztői beállításokban? Nincs ilyen telefonom, így csak tippelek. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#14200) Szaszabond válasza pcnet (#14199) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Nem, mert ahogy a 14192 hsz ben írtam, egy sima mezei OTG kábellel, aminek az egyik fel C a másik meg Anya USB Aazzal mennek a dolgok bármiféle állítás nélkül, azzal cask annyi a gond, hogy az egy időben egy eszköz.... a linkelt HUB nem egy vele...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.