Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) dutrás


dutrás
őstag

Hello Srácok.
Költözöm a topikból mert telefont kellett cserélnem. Sajnos vízbe esett a Mate 9 és annyi lett. Pedig aránylag gyorsan szétszedtem és hajszárítóztam langyos levegővel. Kár érte mert nem rég kapott új kijelzőt meg akksit gariban.
Ha nem túl drága az ilyen javítás még megcsináltatnám. Van valakinek tapasztalata?
Mate 20 pro lett az utód.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#13902) rdt89 válasza dutrás (#13901) üzenetére


rdt89
addikt

Tedd gyorsan rizsbe, az a legjobb ilyenkor. Én is M20Pro-ra váltottam, de nem volt szívem eladni a M9Pro-t. Majd a véleményedre kíváncsi vagyok mi a tapasztalat a 2 készülék között. Használd egészséggel :))

[ Szerkesztve ]

(#13903) akaido válasza dutrás (#13901) üzenetére


akaido
addikt

Iprobudai kolléga( itt hirdeti magát az aprón) a repedt kijelzőmet cserélte tokkal-vonóval 20-ért. Gondolom hasonló árakra számíthatsz, ill. esetleges alaplap csere húzós lehet, hacsak az interneten nem található olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13904) dutrás válasza rdt89 (#13902) üzenetére


dutrás
őstag

Két hete történt az eset. Meg tényleg csak egy pillanatig volt a vízbalatt. Gyorasn le is vettem a hátlapot és hajszárítóztam. Borzalmas strapabíró gép volt számtalanszor esett le és úszta meg karcolás nélkül. A vizet viszont ezek szerint egy pillanatig se bírja.

Mate 20 pro:
Egyenlőre nagyon vegyesek az érzéseim. A kijelzőt már megszoktam maga a készülék morpho lila gyönyörű. Elképesztő a kijelző minősége. Rettenetesen gyors és fluid a rendszer bár az Emuit ugye már a 9 nél is ismertük. De attól sokkal gyorsabb a működés. Viszont a kijelző időktől nem vagyok egyenlőre hasra esve. Volt már alig több mint 4 óra de volt már majdnem 9 is. A cellakészenlét is több mint amit a 9 nél megszoktam. Nem nagyon értem melyik miért. Az ujlenyomat olvasót még újra kell tanítanom szerintem sz@rul vettem fel a mintát. De tetszik összességében.

Mjani kollégát is üdvözölhetjük a Mate 20 pro topikjában :) Remélem elégedettebb a kamerával.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#13905) rdt89 válasza dutrás (#13904) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem mióta az ujjlenyomatolvasót kikapcsoltam, ugrásszerűen megnőtt a kijelző és készenléti időm. :) Kijelzőben viszont az M9Pro sokkal élesebb és erőteljesebb volt. Nekem is vegyesek az érzéseim, de összességében úgy néz ki megmarad. :))

[ Szerkesztve ]

(#13906) snorbi82


snorbi82
senior tag

Én is váltottam. Több telefon volt kinézve, de P30 Pro lett (amit nem is néztem, de jó ajánlatot kaptam rá). A Mate 9 marad a családban (hiszen még 2021ig garis).

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#13907) Tdizsolt válasza dutrás (#13904) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Ha esetleg így, ahogy van eladnád, küldj légyszi privátban egy üzit... Nekem a kijelzőm tört be...

Psn ID: Tdizsolt

(#13908) mjani1172 válasza dutrás (#13904) üzenetére


mjani1172
addikt

Igen, itt is és ott is. :)

(#13909) Hevesjeges


Hevesjeges
csendes tag

Pénteken váltottam P30 Pro /8 GB RAM,256 Gb/ -ra.Hibátlan volt a Mate 9,de már nagyon vágytam egy új telefonra. :C

(#13910) Tav-Csoves válasza Hevesjeges (#13909) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Jó választás, én is így tettem!
( tnilabk a régi nevem )

(#13911) r3dwo0d


r3dwo0d
tag

Én is búcsúzom a csoporttól, Hevesjegeshez hasonlóan P30 Prora váltottam. Mai napig nagyon szuper készülék a Mate 9, nem is tudom, hogy eladjam-e vagy megtartsam tartaléknak...

(#13912) rdt89 válasza r3dwo0d (#13911) üzenetére


rdt89
addikt

Annyit, amennyit adnak érte ne pazarold el, tartalék telefonnak mindig jól jöhet. :) :K

(#13913) Tav-Csoves válasza r3dwo0d (#13911) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

csatlakoznék rdt89-hez azzal, hogy tartalékként 3 havonta egyszer merítsd le, és töltsd fel, és úgy tárold kikapcsolt állapotban, száraz fénytelen helyen. Feltöltött állapotban.

(#13914) Galahed válasza Tav-Csoves (#13913) üzenetére


Galahed
senior tag

semmiképpen sem teljesen feltöltött állapotban. Akkor a legmagasabb a kémiai reakció az akkuban. Inkább 40-70% között vhol, akkor még hosszabb idő után sem fenyegeti a mélykisülés. És úgy ahogy mondjátok, ránézni három havonta.

(#13915) Tutu7030 válasza Hevesjeges (#13909) üzenetére


Tutu7030
veterán

Már hónapok óta "viszket a kezem" nekem is egy új telefon után, de akármelyiket is nézem, nem látok benne annyival többet, hogy rászánjam magam a cserére. :U

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#13916) Galahed válasza Tutu7030 (#13915) üzenetére


Galahed
senior tag

Nekem is. Már majdnem elcsábultam egy Samsung Note 10 + -ra, de nem lett volna sokkal jobb... pláne nem amennyit kérnek érte. Igy szolgál tovább a Mate 30-ig, vagy P40-ig, vagy mittudoménmeddig... :)

(#13917) mjani1172 válasza Tutu7030 (#13915) üzenetére


mjani1172
addikt

Tulajdonképpen nincs is akkora különbség. Én is váltottam,de nem azért mert a Mate9 rossz, csak az ember elcsábul, és keresi az újat.
De tényleg szuper a Mate9!

(#13918) Piro911


Piro911
csendes tag

Kár, hogy a jövő évtől végleg elfelejthetjük a szoftveres támogatást. Már idén se volt valami acélos.
2016 decemberében jelent meg a Mate9, amire 3év garit adott a Huawei. Itt a vége.

Piro

(#13919) akaido válasza Tutu7030 (#13915) üzenetére


akaido
addikt

Maradok a Mate9-nél, én is. Hálából a "szolgálunk és védünkért" kapott is egy LoveMei tokot, meg egy 32 gigás sd-t ajándékba. :) Így elég nagy darab telefon lett ezzel a tokkal.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13920) akaido


akaido
addikt

Új problémaként felmerült, hogy: Tárhelynél nem lehet alapértelmezett mentési helynek a memória kártyát beállítani, mert a Mate9 "asszongya", hogy először törölni köll felhasználókat. "Uno" felhasználó van, ha azt törlöm... :F minden a levesbe... Erre már nem tudok gombot varrni..

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13921) rdt89


rdt89
addikt

Először is BUÉK kedves Mate 9 tulajdonosok. :)
Másodszor 2 hónap Mate 20 Pro használat után elővettem régi Mate 9 pro-mat és meg kellett állapítanom, hogy a M9Pro: képernyője élesebb, szebb, sztereó hangszórója markánsabb, hangosabb és minőségibb, és kaptam rá ismét frissítést. Kamerába viszont nincs kétség a M20 Pro brutálisan jobb ezt el kell ismerni, viszont én a M20Pro-ba sokszor tapasztalok megakadásokat, gondolkodásokat és olykor-olykor érintés kihagyásokat, amit a M9Pro-nál sose tapasztaltam /lehet a 10-es droid a gond/. Most, hogy huzamosabb ideig volt a kezembe a 9 pro lehet elhagyom a m20pro-t és visszatérek a 2 éves szerelmemhez, mivel számomra is furcsa kimondani, de sokkal stabilabb és gyorsabb a rendszere. A kamera az egyetlen húzóerő ami nehezen engedi a Mate 20 Pro-t a kezeim közül kiadni /széleslátószög ami az LG-ben is kedvencem volt/. Használjátok egészséggel a M9-eteket és vigyázzatok rá, mert a kamerát kivéve az új készülékek éppen, hogy jobbak csak /saját tapasztalat/. :R :R :R

(#13922) Nfsman20


Nfsman20
tag

Szomorúan látom, hogy kb kihalt a csoport :/ két dolgot jelenthet: vagy mindenkinek továbbra is hibátlan a 3 éves készüléke :D ... avagy sajnos a legtöbbünk tovább állt és más készüléket nyüstöl már.
Én tavaly csábultam el majdnem a mate20 felé, de rá kellett jönnöm, azóta pedig csak erősödött bennem az érzés, hogy minek? Ameddig ez hibátlanul végzi a dolgát, addig hót' felesleges 250-350 ezret kidobni az ablakon. Kamerában van fejlődés az újabb készülékekben és mivel motoron navigációként használom a telefont, a vízállóság erősen hiányzik a mate 9-ből, így néha nézegetem az utódot... aztán mindig az a vége, hogy ez a két dolog nem ér plusz kiadást. Marad a mate9, ameddig bírja :).

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#13923) akaido válasza Nfsman20 (#13922) üzenetére


akaido
addikt

Hason_ló: marad a Mate9 kifulladásig.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13924) Decske válasza Nfsman20 (#13922) üzenetére


Decske
aktív tag

Kop-kop nekem is megvan még, teljesen jól kiszolgál, szinte hiba mentesen, a telefon, amire váltanék még nincs kint, a többi, meg annyival nem jobb, hogy megérje váltani. :)

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#13925) dutrás válasza Nfsman20 (#13922) üzenetére


dutrás
őstag

Lehet kapni kifejezetten vízálló tokokat.

Sajnos én vízbe ejtettem így muszáj volt váltanom.

P50 pro/P40 Lite

(#13926) Leslie1966 válasza Nfsman20 (#13922) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Nekem is megvan még, igaz csak ébresztőórának használom, de folyamatosan karbantartom, valami firmware frissítés jöhetne már. Én szeretem nagyon a mai napig is. :)

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#13927) akaido válasza dutrás (#13925) üzenetére


akaido
addikt

:K LoveMei tokom van, eddig okés.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13928) Tutu7030 válasza Nfsman20 (#13922) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az enyém is teszi még a dolgát rendesen. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#13929) Árpi001


Árpi001
senior tag

Én is meg tartom még.
Lassan akksit kell cserélni, de minden másban teljesen rendben van!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#13930) rdt89 válasza Nfsman20 (#13922) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem is meg van még a Mate 9 Pro a 20 Pro mellett, nincs szívem eladni, hetente egyszer bekapcsolom kicsit megnyomkodni, még mindig baromi jó cucc :)

(#13931) driztd válasza Nfsman20 (#13922) üzenetére


driztd
csendes tag

Nekem is hibátlanul működik több, mint két és fél éve. Komolyabb ingert nem érzek még a cserére. :N

(#13932) gubacsino válasza Nfsman20 (#13922) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Még mindig meg van (majdnem) hibátlan.
Decemberben úgy alakult, egy Huawei tab miatt meg kellet látogatnom a hivatalos márka szervizt. Rendkívül készségesek voltak! Sőt!
Említettem hogy a Mate9 helyére nem találtam még semmi alternatívát.*
Elmondtam, hogy tulajdonképpen csak aksit kéne cserélni. Rákérdeztem menyi lenne önköltségi áron. Elkérte a telefonom, beütött valami kódot. Azt mondja, erre még márciusig él a 2+1 éves kiterjesztett garancia! Az akksit térítés mentesen cserélik.
:Y :DD
Éppen a teljes biztonsági mentést csinálom.

*(Azóta mondjuk kinéztem a One Plus 7T Pro-t. Itt érdemben azért van előre lépés. Na persze vissza is! Nincs 3.5Jack, és Infra. Nincs MMC bővíthetőség. Nekem a kamera másodlagos, a jobb kijelző, a jobb SOC, a 3.0ás UFS, hogy nincs notch, az előrébb van. Sajnos a 18:9 es képaránnyal meg kell barátkoznom.
[link]
Így leírva válik világossá, hogy miért is volt kiváló a Mate 9. Hiába erősebb a HW sok új készüléknél, sokszor még ha apróbb szolgáltatásban, de visszalépés van. pl: Legyen akkár az az értesítési led.
Sajnos kezd felette eljárni az idő, nincs már frissítés, pl a GRID játékot sem tudtam felrakni, a COD is akadozik. Bár a rendszer a mai napig fürge, és nem lassult be.
Ennyire jól összerakott, sokoldalú, készülékem nem tudom mikor lesz még egyszer.
Hogy az új kiszolgál bosszankodás, kompromisszum nélküli, majd 3 évet, és kap majd két android fő verziót, azt nem lehet megmondani. De hogy a Mate9 nálam etalon lett, és hogy magasra, nagyon magasra tette a lécet az biztos.

(#13933) akaido válasza gubacsino (#13932) üzenetére


akaido
addikt

COD telefonon? Nem önsanyargatás egy FPS?
(Mondom én aki Quake1-gyel szívta magába a PC szagot...)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13934) gubacsino válasza akaido (#13933) üzenetére


gubacsino
aktív tag

[link] Ezzel nem.
Ez nem csak egy újabb kínai bt gamepad. Jár hozzá egy egész korrekt key-mapper az áruházból. De lehet hozzá csatlakoztatni WASD+egér vezérlést is.
[link]

(#13935) akaido válasza gubacsino (#13934) üzenetére


akaido
addikt

Ma is tanultam valamit. :K

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13936) dutrás válasza akaido (#13935) üzenetére


dutrás
őstag

Mate 20 20pro-ra nem is szabad váltani hacsak tényleg nem a játékok miatt. Bizony vannak dolgok amik visszalépések.
Nagyon sajnálom a Mate 9-et hogy vízbe esett.
Amúgy remek telefon a 20 pro de annyival meg nem több hogy mindenképp váltani keljen. Max kamerában. Viszont mindenképp Huawei vonalon akartam maradni.

P50 pro/P40 Lite

(#13937) akaido válasza dutrás (#13936) üzenetére


akaido
addikt

A korábban említett probléma maradt: Tárhelynél nem lehet alapértelmezett mentési helynek a korában már használt memória kártyát beállítani, mert a Mate 9 "asszongya", hogy először törölni kell felhasználókat. Egy felhasználó van, én. Remélem nem kell újraformáznom a zsugát? Tele van cuccokkal.
Lehet ez Dr.Oid hézag inkább?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13938) dutrás válasza akaido (#13937) üzenetére


dutrás
őstag

Mentsd ki számítógépre és úgy formázd. Majd visszamásolod a kellő tartalmat.

Akár pc-n is formázhatod.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#13939) akaido válasza dutrás (#13938) üzenetére


akaido
addikt

Ha a lustaság fájna... Pont ezt akartam megúszni. De ha nincs más... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13940) Árpi001 válasza akaido (#13933) üzenetére


Árpi001
senior tag

"(Mondom én aki Quake1-gyel szívta magába a PC szagot...)"
AkkorTe sem 2000 után születtél szerintem. :)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#13941) akaido válasza Árpi001 (#13940) üzenetére


akaido
addikt

1962 május :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13942) Árpi001 válasza akaido (#13941) üzenetére


Árpi001
senior tag

Akkor nem lőttem mellé. :)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#13943) akaido válasza Árpi001 (#13942) üzenetére


akaido
addikt

Headshot. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13944) Alien! válasza gubacsino (#13932) üzenetére


Alien!
senior tag

most ez azt jelenti, hogy bemegyek a szervizbe, hogy gyengül az akksi és kicserélik?!?

btw nekem is a Mate 9 húzza a legtovább. annyira összerakták, hogy minden cseregondolatnál felvillan a "de minek?". Gyors, munkatelefonnak tökéletes, jól bírja, jó a kamera, gyors a gps, van rajta gyári callrec...rádobnék 150-200-at sokkal előrébb nem lennék..

egyedül az idegesít, hogy nem kapni hozzá azt a gyári tokot amit hozzácsomagoltak, nekem az jött be legjobban.

(#13945) Nfsman20 válasza Alien! (#13944) üzenetére


Nfsman20
tag

Kell? Az enyém a szekrényben porosodik...

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#13946) ktg3 válasza Nfsman20 (#13945) üzenetére


ktg3
őstag

Nincs kettő véletlenül? :DDD

(#13947) Nfsman20 válasza ktg3 (#13946) üzenetére


Nfsman20
tag

Nincs sajnos :D egy telefon, egy tok...
jöhetnek a licitek :DD

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#13948) gubacsino válasza Alien! (#13944) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Elméletileg ... ezt mondta a márka szervizes.
Gyakorlatban még nem jutottam el odáig hogy leadjam.
De emlékeim szerint van itt említés korából. Hogy ez tud működni.
Ehhez persze kell az hogy:
-hivatalos magyarországi forgalmazótól vásároltad/vásárolták anno (számla)
-regisztrálva volt a készülék a 2+1 éves kiterjesztet garanciára.

[ Szerkesztve ]

(#13949) Tyibur válasza Alien! (#13944) üzenetére


Tyibur
tag

Gondolom bemérik az aksit előtte.

(#13950) dutrás válasza Tyibur (#13949) üzenetére


dutrás
őstag

Semmit nem mérnek. Kicserélik ha beírod a hibalistába. Én beírnám a kijelzőt is hogy szellemképes. Akkor új akksi meg kijelző.
Anno én így küldtem be. Két nap múlva kezembe volt a javított telefon. Kár hogy vízbe esett :(((. Elszált az alaplap.

Azóta tdizsolt fórumtárs használja egészséggel a kijelzőt meg az akksit.

P50 pro/P40 Lite

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.