Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#328) #16820480 válasza JMC (#308) üzenetére


#16820480
törölt tag

Végre valaki érti is, hogy miről van szó :R

ForRedGlory: A 32 bit az csak egy paraméter a DAC chipen, olyan, mint mondjuk a képernyőd 32 bites színtere. A CD minőségű zene 16 bites és 44,1kHz-es mintavétellel készül, szóval ha ilyet küldesz rá, akkor teljesen mindegy, hogy a chip tud-e 32 bitet kezelni, vagy sem. Az én telefonom például 192kHz-re konvertálja a hangot, és úgy tolja ki USB-n, pedig "csak" egy Motorola :) Manapság minden filléres chip képes már szinte 32 bitre, ez semmi extra. Az meg megint érdekes kérdés, hogy egyáltalán hallod-e a különbséget a 16 és 32 bit közt, főleg telefonról (szerintem nem, ahogy én sem, és úgy az emberek 99,9%-a nem).

Ettől függetlenül lehet a V10 jobb, de az nem (csak) a DAC chiptől függ, és nem is a szintetikus mérésektől. Az ilyen RIAA mérések jó félrevezetők tudnak lenni, láttam már olyat, hogy a mért eredmények alapján szuper hangnak kellett volna szólnia a telefonból, közben meg elképezstően ótvar szar volt :U

Ami nekem kérdéses a HTC-ben nagyon, hogy eredetileg szeretettel alkalmazták a Beats Audio DSP-t, ami igencsak torzította a hangképet V irányba, és kikapcsolt állapotában pedig inverz V-be, hogy lehetőleg nélküle még szarabbul szóljon, még az átlag Pistike számára is. Na, ez egy szörnyű elképzelés, és remélem, hogy jelenleg már nem így működik a dolog, mert az agyoncsapná az amúgy valószínűleg jó hangminőséget.

Azt egyébként lehet tudni, hogy milyen DAC dolgozik a 10-ben? Próbáltam keresni, de nem nagyon van semmi konkrétum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.