Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) yerico


yerico
senior tag

Akkor vállalom a negatív szerepet. Szerintem nem éri meg ilyen gépet venni. Ez az E300 / E350/ E450 széria teljesen téves irányvonal. Ez egy netbook processzor, annak megfelelő teljesítménnyel. Valamelyik gyártó kitalálta, hogy az olcsó sem lehet elég olcsó, egy korrekt notebook processzornál is van olcsóbb, és elkezdték beletenni a netbookba szánt procikat, gépenként kb. 5 dollárt spórolva. Egy marketinges kiszámolta, hogy 1 millió darabnál az már 5 millió dollár nyereség, tehát hajrá.
Alapvetően nincs vele baj, amíg csak netezés, meg Office van, addig elég lesz. De ha véletlenül valaki nagyobb fájlt tömörít, akkor már padlót fog. Ne is említsük a videoszerkesztést, tömörítést, Photoshopot. Teljesítményben egálban van a D525-ös Atommal.
Egy totál beugró szintű, legolcsóbb P6100-as processzor is 2x jobb eredményeket ad. Azzal is döcög jópár program.
Elviszi a 768p videót? Csodás. A pár éves 1.33Ghz-es Atom processzoros netbookom is elviszi. Azzal is lehet szöveget szerkeszteni, Excelt használni. Használtam is erre. Csak amikor a most frissen vásárol Core I3 380M-es notebookomon tettem mindezt, akkor tűnt fel, hogy mekkora a különbség. Ja, azt is csak 90E-ért vettem. Újonnan, boltból, 2 év garanciával, egy hete. Toshiba. Best buy?
Ha már HP, akkor ott a B800-as 630-as, az is megáll 100E alatt. Igaz, nincs benne Windows, de jóval "jövőállóbb" szerintem. A W7 élményindexe a processzorra 5.1.

Egyszóval ez a gép nem egy olcsó notebook, hanem egy nagyra nőtt olcsó netbook. Annak tökéletes, csak ne legyenek nagyok az elvárások.

[ Szerkesztve ]

(#52) .bableWes válasza franc0 (#25) üzenetére


.bableWes
őstag

ezt nem pontosan értem...?!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#53) yerico válasza Remus389 (#10) üzenetére


yerico
senior tag

Nos, azért ennél jóval többet tudnak, és meglepő, de jóval kevesebbszer is hibásodnak meg, komolyabb a garanciájuk, alapból adni szokták a 3 évet.
Nem mellesleg 300-400-ért már ott az SSD, a Core I7-es processzor, és teljesítményben olyan 300-400% ezeknek köszönhetően.
Ja, és nem mellékesen nem törik le az LCD tartó könyök fél év alatt egy komolyabb gépen várhatóan.

De te csak vedd az olcsót, és valószínűleg azzal is elégedett leszel.

(#54) Füge007 válasza yerico (#51) üzenetére


Füge007
senior tag

Az utolsó két mondatodban pontosan meghatároztad a lényeget!

Nézd annyi az ára amennyi, így nagyjából mindenki be tudja határolni a lehetőségeit. Igazából a mai napig nem értem, mit kell erőltetni az izomlaptop kategóriát. Komoly munkára, asztali vas kell, olcsóbb és még kényelmesebb is mint laposon szenvedni. Persze vannak kivételek, de valjuk meg őszintén, hányan vannak akik mérnökök, grafikusok, illetve ténylegesen kell a mobil izomgép a munkájukhoz. A laptop nálam az életben nem lesz "első gép" marad mindig a második vonalban. Amire én szántam, arra teljesen jó, ja meg főleg amennyiért vettem.

Füge

(#55) Syl


Syl
nagyúr

Jó is az amikor kötelezően megjelennek a megmondóemberek és megmagyarázzák a szerzőnek, hogy tulajdonképpen nem is jó neki amit vett... :W
Persze vannak erősebb, jobb gépek. Lehet venni MacBook Pro-t, Alienware-t, meg T420-at, de ha neki erre volt pénze és még ráadásul elégedett is vele, miért fáj ez egyeseknek??? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56) Graphics válasza yerico (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem a cikkíró lánya nem éppen azt fogja nézni ,hogy hűűű milyen procim van...

Lehet hogy a netbook tud és elvisz X felbontású videót, de egérmozi???

a HP összerakott valamit ,ami egy piaci rés volt. Ez a proci ennyit tud és kész.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#57) opeter87


opeter87
senior tag

Szerintem nagyon jó vétel.

Egyetértek azzal a felvetéssel, hogy az átlag embernek nem kell 300k-s gép, de azért van olyan réteg aki sokat utazik, többlaki életet él - így az éri meg neki a legjobban, hogy vesz egy drága de erős hordozható gépet.

(#58) blueMerle válasza opeter87 (#57) üzenetére


blueMerle
veterán

Egyetértek veled, és erről eszembe jutott valami.

Nekem egy területi képviselő ismerősöm aki brutálisan, rengeteg sokat utazik, szinte sosincs otthon mindezt úgy oldja meg, hogy 2 évente lecseréli a 100-150K-s notebookot és probléma megoldva (persze nem Magyarországon, bárhol máshol ennyiért jobb gépet kap). Hogy hülye lenne? Nézzük csak:
- újabb, aktuális hw minden cserénél
- állandó garancia
- nem kell akksit vásárolni mert az előző már gyengült...
...ésatöbbi.

Persze rengeteg pro és kontra érvet fel lehet hozni. Érdekes módon nincs neki elrepedve sosem a zsanér az aktuális notebookon, nem is karcos, nincs széttörve, megrepedve a készülékház, sem egyéb más marharépaság. Ha valaki nem állat módjára ba..kodja a gépet mindenhova, akkor egy olcsó consumer notebook is vígan megteszi akár gyakori utazásoknál, cipelésnél is.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki hülye aki 500K-s business class notebookot vásárol, csupán az éremnek két oldala van, és mint a mellékelt példám mutatja a gyakori, olcsóbb notebook cserének is megvannak a maga előnyei

(#59) Ayg0


Ayg0
senior tag

majdnem ugyanez van nekem is 2gb-tal kevesebb rammal, 350-es procival, és a 'HP' helyett 'Compaq' logóval, de a többi stimmel. csak osztani tudom a cikk konklúzióját: überf***ás kis laptop, bár én egy kicsit sokallom az usanotis árát, miközben a sajátot egy cirka huszassal olcsóbban szerváltam, igaz ezért hatot kellett leboltolni, de majdcsak elviszik a felesleget. :) (priviben lehet érdeklődni :DDD)

a hp 635 pozitívumaihoz hozzácsapnám a telefonos supportot, bár ez kettős lehet: ha nem technikustól kérdezünk, kb oltári f***ságokat tudnak mondani. pl:
- én: melyik driver kell a bluetooth-hoz az oldalukra felrakott 3 különböző gyártótól származó vezérlőprogram közül?
- ügyfélszolgálatos 15 perc várakoztatás után: tegye fel mind a hármat (atheros, ralink/motorola, realtek/motorola), mindegyik szükséges a működéshez. :W ez kicsit ütött! :D másnap regisztráltam a cuccot a honlapon, majd telón kapcsoltak egy nagyon segítőkész technikust aki azonnal mondta, hogy nagy valószinűséggel melyikre lesz szükségem, és valóban az volt.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#60) apuc válasza blueMerle (#58) üzenetére


apuc
őstag

Én is így csinálom- mindegyik mindíg garis amim van..
No ezt még megspékelem a 0% 0ft befiz. hitellel, így kp is áll házhoz :)

(#61) ittakary


ittakary
nagyúr

Tök jó cikk :)

Egyetlen kötekedni való:

A FPS értékek 40-55 FPS között ugráltak nézettől függően. Ezek az értékek 2x jobbak, mint kellenének

Felejtsük már el, hogy a játék közbeni 25FPS-nél több nem is kell mert a szemünk nem tudja megkülönböztetni... Bugyutaság! 30-35FPS-nél kezdődik a játszhatóság, és 60FPS VSNYC ON pedig a TÖKÉLETES játék... Persze ez monitor függő. 120Hz-es monitornál (2Dben) lehet 120FPS VSNYC ON is :)

(#62) kokyt válasza Termi92 (#41) üzenetére


kokyt
senior tag

Éppen az fém unibody-val indultak el a consumer gépek abba az irányba, hogy teljesítésék a minimális igényeimet merevség terén. Nincs ellenemre a szigetes billentyűzet és a fényes kijelző, sem az alacsony akkuidő, úgyhogy akár egy ultrabook is megfelelhetne az igényeimnek (ha lenne rajta elég port :DDD ). És ugye egy M18 vagy egy Panther nem is a 300k kategória. Kicsit olyan, mintha a 10 milla feletti autóknál a Bently-re meg a Bugattira gondolnál.

A földön táskában rugdosás (csak belsővel erősebb lökdösés, és nem spiccel, izomból :DDD ) valós probléma :K

(#44) Duliee: Köszi :) Pont ezeket néztem én is, de sajna tényleg nem egy 250k-s kategória jó felszereltség esetén :(

(#63) #19708160


#19708160
törölt tag

nekem is ilyen laptopom van,szerintem jó választás volt.Egyáltalán nem rossz szerkezet,a célnak megfelel.

(#64) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egész jó kis masina ez, ha átlagos felhasználást nézünk. Nekem is bőven elég lenne.

@Blue Merle : Nekem nincs egy garis cuccom sem, mégis a legtöbb hardverem jól működik, mert tudok rá vigyázni... Melóhelyen ahogy egyesek bánnak a laptopokkal, az valami brutál...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) mongoose123 válasza hcl (#64) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Igaz, Igaz, nekem se ment tönkre semmi csak vigyázni kell rá.

(#66) Graphics válasza kokyt (#62) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát mi az ami még kellene pluszba, mert akkor szétnézek még :), memóriát gyorsan lehet bővíteni, ha esetleg az a gond :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
A HP régi megbízható márka, nem lehet benne csalódni :K
Jó kis gépezet, ami minden igényt kielégít a használó számára.

Dave666

(#68) #19708160 válasza dave666 (#67) üzenetére


#19708160
törölt tag

Ez igy van,nekem az elöző gépem is HP NX7300 volt,soha semmi baja nem volt 3 év alatt amig nálam volt.Egy ilyenre cseréltem le én is.

(#69) blueMerle válasza dave666 (#67) üzenetére


blueMerle
veterán

A HP régi megbízható márka, nem lehet benne csalódni
Ó hogyne. 5 év alatt 9 HP termékkel (notebook, szerver, nyomtató) összesen 21 szervizlátogatás. Megbízható. Az. Átkozom azt a napot, amikor minden IT cuccot lecseréltünk HP-ra mert gold partnerség blablabla... :(((

(#70) apuc válasza blueMerle (#69) üzenetére


apuc
őstag

Lehet hogy csak a terhelést nem bírja? ;]

(#71) opeter87 válasza blueMerle (#58) üzenetére


opeter87
senior tag

Tökéletesen igaza van én is ezt csinálnám.
Egy 500k-s laptop hiába bírja 6-8 évig ha közben a technológia elmegy mellette :D

(#72) hcl válasza blueMerle (#69) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem van egy XE3-as Omnibookom, ami ugye P3 :)
Zsírtuti módon működik, pedig 12 éves.
Az még az az időszak volt, amikor a HP tudott laptopot építeni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) Syl válasza hcl (#72) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondjuk abban az időben nem is voltak 500 dolláros laptopok...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74) blueMerle válasza hcl (#72) üzenetére


blueMerle
veterán

:K

(#75) apuc válasza hcl (#72) üzenetére


apuc
őstag

Na igen- én sajnos már lecseréltem volna-lehet meg is bántam volna.. :U
Mondjuk én egy ilyesmi konfiggal most annyira nem lennék elégedett- no wifi-ez a tied kb:

Konfiguráció
F4146WS
vagy a
F2394W
Kijelző
14,1" TFT 1024x768
Processzor
mobil Celeron 850 MHz
vagy
mobil Pentium III 900 MHz
Chipkészlet
i40BX
Grafika
S3 Savage IX 8 MB
Memória
128 MB PC133
vagy
256 MB PC133
Hangchip
ESS Allegro PCI
Merevlemez
10 GB
vagy
20 GB
Optikai lemez
TEAC 24X CD
Toshiba 8X DVD- read onlyModem
ESS 56k
:Y
Ethernet
nincs
Accton 10/100 Mbit PCI
IrDA port
van
PCMCIA aljzat
2
USB port
2
Soros port
1
Párhuzamos port
1
TV-csatlakozó
van
Akkumulátor
3600 mAh lítium-ion
vagy
5400 mAh lítium-ion

[ Szerkesztve ]

(#76) hcl válasza apuc (#75) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem igazán értem, mit akarsz ezzel. Igen, ez egy 12 éves masina, nyilván nem lesz benne Core2, és nem a mai igények szerint kell nézni. A fő dolog az, hogy egyben van, és tökéletesen megy.

Az enyémben 256Mb RAM van, meg egy PCMCIA Wifi. Sajnos több RAM nagyon drága lenne bele. Nyilván nem ez az elsődleges gépem, de szeptember környékén ezt használtam 3 hétig, mert nem volt más.
Filmet nézni lehet rajta, netezni szó-szó, Youtube nem megy, azaz hallgatni lehet, de a kép akad.
Ja, elfelejteném : nem windózzal kell használni. Ubuntu, LXDE ablakkezelővel, így a RAM sem kevés, inkább a winyó fogja vissza. WinXP meg sem mozdul rajta. Persze nem gyors így sem, de nem is várom tőle.

Mutogatni való hater díszpinty

(#77) apuc válasza hcl (#76) üzenetére


apuc
őstag

Na igen, nálam - mivel én egészen tegnapig azt hittem, hogy az Ubuntu egy gerilla afrikai törzs neve- csak levélnehezékként tudna funkcionálni..mondjuk a Youtube kép nélkül,hmmm. ;]

[ Szerkesztve ]

(#78) hcl válasza apuc (#77) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem kép nélkül. Van kép, csak képregény.
De nyilván nem arra van használva, hogy 25 tabon Facebook+Youtube menjen rajta :)
Ez kb. a 3. gépem, az asztali, meg a céges lapos után. Meg van egy FuSi 7010-em, amin szintén Linux megy, de azon mint a szél, csak az asszonynál van :) (És annak az akkuja is jó.)
Amúgy van egy P1-es Gericom laposom is, de az csak emlékbe, bár az is működik Az kb. 14-15 éves...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79) apuc válasza hcl (#78) üzenetére


apuc
őstag

Megint a nőknek jut a jobb :DDD

(#80) hcl válasza apuc (#79) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem itt a céges, az egy Dell E6420...
Mondjuk én jobban szeretem a FuSi-t.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#81) apuc válasza hcl (#80) üzenetére


apuc
őstag

Na ja, nekem is a céges Toshiba.De ez kb egálban van az otthoni Samsunggal..

(#82) kokyt válasza Graphics (#66) üzenetére


kokyt
senior tag

Köszi szépen, de igazából semmi nem hiányzik. A Vostro tetszik is, és van olyan kiépítés, ami mindenben megfelelő lenne, csak az ár az, ami kicsit rideg. Néztem ezek mellette az XPS-t és a Tecra R850-et (A10-esem van most), de azok meg már majdnem a 400k-t karcolják, a TP és Elitebook-ok meg az 500k-t :( Mondjuk nem idén lesz hogy megveszem, és remélem nem én fogom fizetni sem :B Szóval addig majd csak mérséklődnek az árak, vagy majdcsak jön valami kihagyhatatlan renew Elitebook :P

(#83) Graphics válasza kokyt (#82) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szép is az EliteBook, nekem csak a kisebbik Book jutott, remélem hamarosan az a teszt is megjelenik itt :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#84) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Valami nem stimmel ezzel az APU-val. Most vagy nem E-450 van benne, vagy nem HD 6250 az IGP típusa.
Az E-450-ben HD 6320 van. HD 6250 a C-50-es APU-ban található.

<-ƘƘ->

(#85) Graphics válasza Kendek (#84) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vegyes az igazság, és nem is értem én sem.

Hivatalos HP oldal:
[link]
Itt azt írják , hogy Grafika
ATI Mobility Radeon HD 4250

De az e-450-ben tényleg 6320 van, kérdés melyiket használja

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#86) SpeedR


SpeedR
őstag

Egész jó kis gép. Egy dolog miatt nem ajánlanám megvételre: A hűtése alulról szívja a friss levegőt, ami bármilyen, desktopon kívüli használatot megkeseríthet.

(#87) rep3at


rep3at
őstag

A formaterv a becsukott állapoton kívül nagyon tetszik, emellett a paraméterei sem rosszak ennyi pénzért.

Forward thinking. كرر

(#88) apuc válasza SpeedR (#86) üzenetére


apuc
őstag

Sok noti szívja alulról..

(#89) SpeedR válasza apuc (#88) üzenetére


SpeedR
őstag

Igen, tudom. És?

(#90) hcl válasza SpeedR (#89) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az okofelhasználók lazán le tudják árnyékolni a hátsó/oldalsó szívónyílásokat is, ebben nagyon kreatívak :D

Amúgy ha meg nem a gyártó árnyékolja le (Acer Aspire 3xxx ...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#91) Kendek válasza Graphics (#85) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én ezt látom a linkelt oldalon:
Kétmagos AMD E-450 APU Radeon HD 6320 grafikus kártyával (1,6 GHz, 1 MB L2 gyorsítótár)

<-ƘƘ->

(#92) SpeedR válasza hcl (#90) üzenetére


SpeedR
őstag

Tudom, hogy a júzeri hülyeség olyan mint a világűr(végtelen), de ez engem nem nagyon hat meg. Én a saját szempontjaim/elvárásaim szoktam figyelembe venni. Az, hogy a szomszéd jóskapista mit csinál, megfőzi-e a gépét, nem nagyon izgat.
De szerintem objektíven nézve is jobb, ha oldalról szív a hűtés.

(#93) HeavyToys válasza Graphics (#85) üzenetére


HeavyToys
senior tag

A HD4250-nek értelme sem lenne, sem technikailag sem pedig teljesítményben nem lenne olyan észérv, ami miatt ezt a régi GPU-t érdemes lenne használni. Hibás az oldal.

Ebben a gépben csak a 6320-as kóddal illetett Radeon van, ami az APU része. :)

(#94) apuc válasza SpeedR (#89) üzenetére


apuc
őstag

Ezért nem ajánlod..a többség alulról szívja.

(#95) apuc válasza SpeedR (#92) üzenetére


apuc
őstag

Alap dolog hogy ha nem asztalon van, akkor kell alá valami.

(#96) Graphics válasza HeavyToys (#93) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor passzolom ezt, sok oldalon irkálnak ilyeneket még. Szerintem is az APU-s vezérlőt használja

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97) HeavyToys válasza Graphics (#96) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Egyszerű amúgy. Ha DX11-et tud, márpedig tud, egy sima AIDA64 is megmutatja, akkor 6320(márpedig tuti ez), ha csak DX10.1, akkor lenne 4250.

(#98) SpeedR válasza apuc (#95) üzenetére


SpeedR
őstag

Nálam az az alap dolog, hogy ölben (buszon, vonaton), ágyon alátét nélkül tudjam használni.

(#99) Kendek válasza HeavyToys (#97) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt a 4250-et ő találta ki (illetve hozta fel az oldal alapján, ahová helyesen is be van írva), az írásban HD 6250 szerepel. Én pedig ez utóbbira reagáltam, mert nem annak kell benne lennie.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#100) HeavyToys válasza Kendek (#99) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Jah, bocsánat, de egyébként nem csak ő találta ki, mert a HP oldalán is így szerepel(hozzáteszem, hogy hibásan)

6250, meg nem lehet, a HW infós képen sem az van. Akkor max elírta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.