Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kendek válasza HeavyToys (#100) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát ez az, hogy éppen azon a képen is úgy szerepel, ezért is fura. :F

<-ƘƘ->

(#102) Graphics válasza Kendek (#99) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem biztos, hogy totális jó infót adott az AIDA, ettől függetlenül a 6250-6310-6320 egy családba tartozik, így elképzelhető hogy emiatt van egy kis kavarodás

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#103) Kendek válasza Graphics (#102) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én igazából olyan AIDA-s képet nem is látok amin szerepelne a megnevezése.

<-ƘƘ->

(#104) Graphics válasza Kendek (#103) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja , hopp elnéztem a HWinfosat néztem :D, akkor lehet az AIDA adná meg a választ a kérdésünkre

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#105) hcl válasza SpeedR (#98) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért majd nézd meg egy idő után, ha ágyon sokat használod, hogy mennyire van tele szösszel a hűtő :D Beszívja az hátulról is, nyugi.
A saját szempontjaid, az OK, meg a sajátod is úgy vágod tönkre, ahogy akarod, de nem attól az egy szemponttól lesz jobb, vagy rosszabb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#106) Graphics válasza hcl (#105) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2 havonta sűrített levegő

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#107) Lauda válasza SpeedR (#86) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem 4530s probookom van es az is alulrol szivja, gondolom azert a hp nem olyan tervezoket alkalmaz, akiknek fogalmuk sincs a hetkoznapi hasznalat igenybevetelevel. :)

Valahogy el kell vezetni a termelodo hot, aki ezzel nem foglalkozik, siman letakarhatja az oldalso beleponyilast is, szoval ebbol a szempontbol teljesen mindegy honnan szedi a friss levegot. Aki odafigyel ra, annak meg megint mindegy, mert azt a reszt hagyja szabadon. De hasznaltam mar a gepet olben, agyon fekve, eleg sok helyzetben es sosem volt problema. :)

[ Szerkesztve ]

(#108) SpeedR válasza hcl (#105) üzenetére


SpeedR
őstag

Melyik szívja be jobban szöszt? Amelyik alulról szív, vagy amelyik oldalról? Kb. 3 éve használok oldalt szívós gépeket, és nem nagyon akarnak beszöszösödni ágyon sem. Ha szerinted ezzel tönkrevágom (tapasztalatból beszélsz,vagy csak frázisokat durrogtatsz?), akkor lelked rajta. Szerintem a levegő hiány miatt izzó alkatrészek miatt sokkal előbb tönkremenne.

Lauda
Egyszer volt ilyesmi alul szívós Hp-m. Hát, többet nem lesz. Nem egyformák az igényeink, örülök hogy Neked megfelel. Én biztosan nem fogok többet könyvvel, vagy egyéb alátéttel vacakolni.

(#109) Lauda válasza SpeedR (#108) üzenetére


Lauda
félisten

Tiszta sor persze. :) Csak arra probaltam celozni? :F , hogy esetleg a Te igenyeid nem ugyanazok, mint a legtobb embere, aki notebookot hasznal, amivel termeszetesen semmi problema nincsen, nem veszel hp-t pl. es kesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#110) apuc válasza SpeedR (#108) üzenetére


apuc
őstag

Szvsz nem ez a szempont egy laptopnál, hogy honnan szív.Nem attól fogsz te szívni vele hogy oldalt vagy alulszívós.

(#111) hcl válasza SpeedR (#108) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ágyon használva persze, hogy alulról szívja jobban, de oldalt-hátul is teljesen korrektül képes összeszedni.
És tapasztalatból beszélek.
Elég sok olyan gépet takarítottam már, ahol a hűtőben a kimeneti oldalon kialakult a porszövet (összeáll egy szivacsszerű anyaggá), és túlmelegedtek.
Meg egy pár olyat, ahol a porcica a ventilátorba szorult be, ami nem tudott forogni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#112) Remus389 válasza apuc (#110) üzenetére


Remus389
veterán

a HP 4515s felulrol sziv

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#113) apuc válasza Remus389 (#112) üzenetére


apuc
őstag

Sajnos engem ez a honnan szív dolog annyira nem ajz fel, a lényeg hogy én ne szívjak egyikkel sem a 4 közül.. :)

(#114) apuc


apuc
őstag

10 ezer alatt van egy gyári, új aksi hozzá, nagyon megéri:

[link]

(#115) mongoose123


mongoose123
aktív tag

Nos, Nyomattam a hp 635-nek egy kis prime95öt hogy meddig megy fel a proci hőmérséklete, ami megállt nálam 51foknál 100%os terhelés alatt. A ventilátor fel se pörgött magasabb fordulatszámra, egész végig alapon, Akksiról ment, jól bírja.

(#116) yerico válasza Syl (#55) üzenetére


yerico
senior tag

Az, hogy valaki teljesen elégedett a gépével, az normális. Marketingórákat azzal kezdik, hogy ha valaki megvesz valamit, azt onnantól fogva felértékeli, míg a konkurenciát le. Azzal van a baj, hogy egy alapvetően hibás vélekedést akarnak igaznak elhitetni másokkal is. Márpedig ez a gép eleve gyenge hardverileg, és ugyanennyi pénzért, vagy még kevesebbért jobbat lehet venni.
Engem inkább az bánt, hogy az embereket nem tanítják meg olvasni az iskolában, és a betűk felismeréséig még eljutnak, de az értő olvasás az már kimaradt a tanrendből.

(#117) Syl válasza yerico (#116) üzenetére


Syl
nagyúr

Az illemtan órát meg azzal kezdik, hogy nem fikázzuk le más tulajdonát ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#118) apuc válasza Syl (#117) üzenetére


apuc
őstag

Na igen.
Főleg hogy a "jóság " illetve "gyengeség" nagyon is relatív, ki és mire használja.
A 11 éves fiamnak bőven elég--tehát gyenge?Neki nem.
(Én még örülök is hogy a modern játékok nem hasítanak rajta.Ha azokkal akar játszani, majd játszik az én gépemen- szem előtt :)
Viszont neki vettem..tehát jó.

[ Szerkesztve ]

(#119) Remus389 válasza yerico (#116) üzenetére


Remus389
veterán

ebben igazad van lehet core2-es gepet is venni ennyiert, lehet erosebb(cpu-ban, videokartyaban nem, inteles alaplapi VGA)

de minek laptopba erosebb proci? a google chrome 0.25 masodperccel hamarabb nyilik Meg?

szerintem jobb dontes az AMD APu, mert erosebb a gpu, es jobb az uzemido is(ez fontosabb szerintem)

en azt mondom

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#120) apuc válasza Remus389 (#119) üzenetére


apuc
őstag

Lehet erősebbet venni, jobb is- de nem mindenkinek érdemes.
Nekem a profi support sokkal fontosabb mint egy erősebb proci.
Márpedíg a HP már bizonyított nekem, ez a fő oka amiért ezt vettem.
(Meg a jó ár no meg a 0%-os THM ;] )

(OFF)Magamnak azért egy i3-as procival ketyegő Samsungot vettem, ez megfelel az igényeimnek.(/OFF)

[ Szerkesztve ]

(#121) Syl válasza apuc (#118) üzenetére


Syl
nagyúr

Én itthon egy HP G62-t használok (i3, 4 gb ram, 320 gb hdd, intel hd graphics) és tökéletesen elégedett vagyok vele. Internetre bőven megteszi (a játékokból már kinőttem :) ) és most fogok venni hozzá egy 23-24-es monitort, hogy a filmnézés is hibátlan legyen.
Az irodában meg ott az igazi gép, két monitorral, wacom rajztáblával stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#122) hcl válasza Syl (#117) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ami sajnos gáz, ha valakinek el kell mondanod, hogy valójában egy ipari hulladék van a birtokában...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#123) Remus389 válasza hcl (#122) üzenetére


Remus389
veterán

ezt ki tudnad fejteni bovebben?

miert hulladek? azert mert nem 300.000 forintos teflonbevonatu? mellesleg megjegyzem a dragabbakba is ocska TN panel figyel(legtobbe)

kulonben nagyon jok ezek a HPk, csaladban 4515s van(masfel Eve volt 130.000), noi Tulaj, semmi Baja

mert nem focizik vele es dobalja hanem finoman kezeli

az is KB ez a kategoria, es messze nem ipari hulladek

birom az ilyen embereket fingjuk sincsen, de azert benyogik hogy ipari hulladek

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#124) hcl válasza hcl (#122) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, most pl. adott illető megkérdezi, hogy szerinted milyen gépe van. És tudod, hogy egy hírhedten sz*r széria...

Mutogatni való hater díszpinty

(#125) Syl válasza hcl (#124) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem kérdezett ő semmi.

Egy szónak is száz a vége, meg vagyok elégedve és örülök, hogy ezt a típust választottam.

Erre jöttök ti és beleveritek a csúfot. Mert hogy ipari hulladék. :W
Javasolnám, hogy pótoljátok ki a srác pénzét, hogy tudjon magának (lányának) egy "nem ipari hulladékot" venni...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#126) hcl válasza Syl (#125) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem kissé félreértetted, én általános esetről beszéltem, amikor egy ismerős mutatja, hogy hű milyen jó gépet vett, és mutatja mondjuk az Albacompot ;)
(Nekem is van Albacompom, mielőtt valaki beszól, tudom, milyen :( )

Mutogatni való hater díszpinty

(#127) Syl válasza hcl (#126) üzenetére


Syl
nagyúr

Valóban félreértettem. Bocsi. :B

De attól még pár emberre itt nagyon áll a leírás :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#128) greeneye166


greeneye166
aktív tag

Gondolkoztam, hogy hasonló tesztet írok én is, mert E450 laptop viszonylatban a legjobb ár/felszereltség-anyaghasználat arányú lapi. A címmel nem vagyok kibékülve, ugyanis volt szerencsém órákat tölteni a HP635 altípusok böngészésével és legalább tíz különböző proc-ram-HDD kombinációban árulják. Ezek +/- 5-7ezer forint szórással fordulnak elő és nem ritka, hogy az E450-essel szerelt modell helyenként olcsóbb mint pl E350-es társa (normál kisker árakat vettem alapul, nem szürke import, -1 év gar stb).
A mi készülékünk HP 635 A1E51EA (99.500Ft volt 2 év garral)

Pozitívum:
- Sok leírással ellentétben (legalábbis ebben a modellben) nem 2x2GB, hanem 1X4GB RAM van (Hynix ráadásul), így a bővítéskor nem kell a benne levőktől előtte megszabadulni, hogy beférjen a nagyobb memória. Egyébként a benne levő szerintem teljesen elég a CPUhoz csak nagyobb és drágább gépek becsületére válna a dolog ezért is emeltem ki.
- Nem netbook! Érzetre alig volt lassabb, mint a 2x2,8GHz, 3GBRAM konfigunk. Szinkron 1-2 telepítés + böngészés mellett sem lassult be érezhetően. Teljesen átlagos asztali PC tudása van napi használat mellett. A játék más tészta, nem arra készült, de egy alap notebook se, szóval fogalmam sincs ez miért ad okot bárkinek netbookosítani egy laptopot. Játékból a minecraftot próbáltam. 20FPS környékén elment, ami azért kevés. Aki ismeri az tudja mit ad ez a gépnek szóval ha nem is játszható rajta, de elég jó viszonyítási alap lehet.
- a kijelző minden oldalán kapott gumibakokat, stabilan ül fel körben.
- a kijelző hátlapja, bár tesztekben írták hogy benyomható, de annyira minimális játéka van, hogy a kijelzőre esélytelen ráhatnia. A káva kellően vastag, így nem hajlik túlságosan a kijelző.
- zsanérok nagyon stabilak, minden szögben jól tartják a kijelzőt
- hűtése nagyon halk, max langyos levegőt fúj ki. Az egész gép szellősen van összerakva.
- ahogy a tesztelő is írta, laptopviszonylatban nagyon jók a hangszórók

Negatívum:
- a billentyűzetnek a bal harmadnál - ahol süllyedékenyebb is (és aminek semmi jelentősége sincs, mert a gépeléskor a billentyűt kell nyomni, nem a billentyűzetet - tesztelő guruk figyelmébe) - kis hulláma van felfele. Kezembe került egy olyan HP 635 is, ami már bosszantóan ronda hullámmal rendelkezett, de minimális mindegyiken van (ráfektetett vonalzó megmutatja)
- a kijelző kinyitását nehezíti a káva vonalvezetése. Emiatt az éles perem nagyon összefekszik a géptesttel, így nehéz alányúlni, bár ez megszokás kérdése.

Kiegészítés: Az USB 3.0 és a SATA 6 a chipset miatt maradt ki ami ha jól tudom A55 és nem AMD RS880M, ahogy írják. A készülékben ugyancsak nincs diszkrét kártya, se plusz IGP a lapon, csak az APU GPUja. Sajnos a HP oldalán következetesen írják az ATI Radeon HD 4250 meglétét.

[ Szerkesztve ]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#129) apuc válasza greeneye166 (#128) üzenetére


apuc
őstag

Nem recseg vagy sistereg a hangerő állásától függetlenül a hangja amikor szabályozod
rajta a hangerőt?

(#130) Sanya


Sanya
nagyúr

helló!

felraktam egy ilyen laposra windows 7-et, de sajnos a funkció billentyűk nem mennek. honnan töltöttétek le, illetve ha vkinek megvan elküldhetné nekem

köszönöm

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#131) hp635


hp635
csendes tag

Nekem a HP635-ös laptop E-450-es Brazos procival bevált,igaz csak keveset használtam. Most vidéken van, nem is használom, másikat nyüstölök.
HD filmeket gond nélkül lejátszik, mást nem nagyon próbáltam.
Szerintetek a FullHD egy "kisebb",19-20"-os monitoron futna, akkor ha a HD jól fut rajtuk?
Igaz, amit próbáltam az egy sima HD monitor volt, 20-as-de ezen a FullHD film menne-e?

JEGELVE!Eladó HP635 laptop 2 hónapos lesz februárban, 2 év garanciával,gyári Win7 64bit, doboz+papírok,stb.

(#132) HPservice válasza hp635 (#131) üzenetére


HPservice
csendes tag

nekem volna ez e-450.4gb ram,linux 85.000.- hadd menjen

(#133) dani1234


dani1234
csendes tag

Vettem egy ilyen notebookot és a kamera kép minősége nem igazán tetszik. Elég szemcsés a kép. Lehet ezt valahol állítani hogy szebb képet adjon? Skype-ra használom a kamerát.

(#134) HPservice válasza dani1234 (#133) üzenetére


HPservice
csendes tag

Küldöm priviben a szoftvert hozzá

(#135) dani1234 válasza HPservice (#134) üzenetére


dani1234
csendes tag

Azt előre is köszönöm!

(#136) dani1234


dani1234
csendes tag

Tud valaki segíteni? Sajnos még nem kaptam meg a szoftvert. Én találtam valamit de azt nem akarja a gép telepíteni.

(#137) szakkör


szakkör
csendes tag

A napokban vásárolt HP 635 A1E51EA "ipari hulladék (tm)" ;) gépem van.

A hasonló modellel rendelkező tulajdonosoktól szeretném kérdezni, hogy Nálatok kb. milyen CPU terhelés mellett kapcsol és szabályoz a ventillátor?

A cikkben a szerző azt írta, hogy két állapot (halk - hangos) között változik a fordulatszám. Nálam terhelés alatt (CPU 25%+) már hangosan pörög a ventillátor (idegesít, mert ciripelő hangot is hallani vélek. Elképzelhető, hogy csak a készülékház szellőző lamelláin keletkező szél-zaj), rááadásul visszafele nem olyan hamar vált fordulatszámot, mint ahogy én azt elvárnám.

Kérem adjatok tanácsot, hogy most az én gépemmel van baj, vagy mindegyik ilyen.

(#138) Prof01 válasza Remus389 (#10) üzenetére


Prof01
veterán

Ilyen hülyeséget mondani... (a rangodhoz mérten főleg meglepő). :U
Neked lehet, de aki komolyabb teljesítményt igénylő munkára használja, annak nem elég egy ilyen gyenge gép. Ez valóban a kis lányok/fiúknak, vagy az idősebb korosztálynak való, aki csak fészbúkra és pár videó megnézése használja. Arra tökéletes.
20%? Olvass szerintem kicsit jobban utána, milyen különbségek vannak a mobil procik között is. Nem 20, hanem 100-200%-okról kell beszélni!
Na meg a HDD? 2011-ben nem hallottál még az SSD-ről?

Egyébként azoknak, akik ezen az áron szeretnének notebookot vásárolni én inkább egy használt üzleti gépet ajánlanék, magnézium vázzal, mindennel, mert tudom, hogy az 4-5 év múlva is működni fog. Ezeknél meg ki tudja mi lesz, miután lejárt a garancia...

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#139) kli01


kli01
csendes tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket. Most vettem egy hp 635-ös laptopot. Telepítettem a windows 7 ultimatet, minden driverrel, de a wifi, nem akar működni alul látom a wifis csatlakozást piros x-el. A hp oldalárol letöltöttem a legfrissebb drivert (sp53261). Az eszközkezelőben azt látom, hogy az eszköz megfelelően működik, de mégsem lát semmit. MI LEHET A GOND? SEGÍTSÉGETEKET ELŐRE IS KÖSZÖNÖM

(#140) Prof01 válasza kli01 (#139) üzenetére


Prof01
veterán

Nincs külön gombja a wifi-nek? Vagy a billentyűzet felső sorában? Lehet csak ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#141) Prof01 válasza kli01 (#139) üzenetére


Prof01
veterán

Elviekben az F12 helyén van, és zölden világít egy kis LED a sarkában, ha be van kapcsolva: [link]

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#142) kli01 válasza Prof01 (#141) üzenetére


kli01
csendes tag

A kis led világit ki is tudom kapcsolni akkor piros. A baj az hogy az eszközkezelő is azt mondja, hogy az eszköz megfelelően müködik .de még sincs wifi kapcsolatom, a másik gép megy rendesen, semmi probléma, nem tudom hogy mi a baj.

(#143) kli01 válasza Prof01 (#141) üzenetére


kli01
csendes tag

itt a kép

[ Szerkesztve ]

(#144) Prof01 válasza kli01 (#142) üzenetére


Prof01
veterán

Lehet rossz drivert tettél fel. Távolítsd le, és hagyd, hogy a Win7 keressen hozzá automatikusan!

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#145) kli01 válasza Prof01 (#141) üzenetére


kli01
csendes tag

itt a kép

(#146) apuc válasza Prof01 (#138) üzenetére


apuc
őstag

Én már eladtam.Túl gyenge volt- sajna.

Bár a szervizes azt mondta, hogy belül kritikány aluli silány gép ez..

(#147) greeneye166 válasza kli01 (#145) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Valószínű, hogy tényleg a drivered rossz a te modelledhez. Az A1E51EA modellben (mindkettőnk ilyen) pl Atheros van és az sp53261 jó hozzá.

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#148) blaki


blaki
csendes tag

Ha valakit érdekel a Saturnban most ez a gép bruttó 79999 ft. E450 proci, 4gb ram, 320 hdd, linux

ennyiért szerintem nagyon jó vétel, főleg ha még valaki az áfát is vissza tudja igényelni :D

(#149) apuc válasza blaki (#148) üzenetére


apuc
őstag

Beszéltem egy szerelővel, belül ez a gép úgy néz ki, mint egy dél-Shanghai-i sitt-telep..
max 50-et ér.

(#150) Marci79


Marci79
aktív tag

Pont most van itt nálam egy ilyen noti.
Én nem tudom annyira éltetni, mint a cikk írója. :( Eléggé "érdekes" teljesítményt produkál. Irodai célokra és netezni kifogástalan. A játékot el lehet felejteni rajta. Ahhoz gyér a proci is és a vga is benne. Legutóbb Aion-nal játszva rajta.

Nettó 70K-ért éppen hogy, elfogadható kütyü.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.