Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TGuru


TGuru
tag

Én biztos elfogadnám,h ha vennél nekem egyet :DDD
Szerintem megfelelő lesz a lányod számára ;)

(#2) Diablo18


Diablo18
senior tag

formaterve nekem nem tetszik
de am komoly kis gépezet és sok jó dolog van rajta

és 1 laptop v mi az az is marad szóval amire kell bőven jó ahogy olvasgattam

jó választás volt :R

(#3) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Először is grat a géphez és a cikkhez!

Építőjellegű kritikaként megemlíteném, hogy van benne pár pontatlanság. Írtad, hogy a hosszú üzemidő a CPU és VGA alacsony fogyasztása miatt van. Na most itt már nincs egyik sem, csak APU, van, ami 1 tokban tartalmazza a kettőt és heterogén módon is programozható.

A másik és szerintem sokakat érdeklő téma lett volna a multimédiás képességek pontosabb felmérése. Egy 720p-s videó nem okoz gondot ennek a szerkezetnek. Az 1080p-vel is könnyű szerrel kell elbánnia. Itt gondolom főleg a Killa Sample és hasonló magas bitrátájú anyagok lettek volna érdekesek.

Játékoknál pedig bár látom, hogy családban Sims3-aztok,arra tökéletes. De, szerintem érdemes lett volna olyan játékokkal (Residet Evil, Left for Dead 2, EA-s online játékok, amelyek jól skálázódnak) is lefuttatni a tesztet. amelyeket sokan használnak és hordozható gép révén fontos lenne, hogy miként futnak. Mindamellett pedig az előző E350-es szériával is össze lehetne hasonlítani játékok terén.

Ha használtál AIDA-t, akkor lefuttathattad volna a memória teszteket is, hiszen itt is gyorsan összevethettük volna az E350-nél kapott értékekkel az számokat.

Bocsi, nem akartam negatív szájízű lenni, köszönöm az ismertetőt, jó volt olvasni. Ezeket pedig csak az én szememben hiányosságként megjelenő, de mindenképpen építő szándékú kritikaként értelmezd!

Üdvözletem és használd egészséggel a gépet!

[ Szerkesztve ]

(#4) apuc


apuc
őstag

Én is vettem egy ilyet- csak 500 gigás vinyóval a fiamnak karácsonyra:)
Még csak beüzemeltem, tettem rá World-öt,stb-t..
Már leveleztük, de nem tudom a hangszoró néha-néha zavaró recsegő-zörgő hangját - ami főleg akkor jelentkezik néha-néha ha állítom a hangot, és fejhallgatónál is csinálja.
Milyen driver feltelepítése szüntetné meg?Neked semmi recsegő hang nem volt vele?Ja, és én Win7 HP 64-el vettem , lehet hogy ott van az ok?

Pls segítsetek nekem..

[ Szerkesztve ]

(#5) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

De miért nem asztali gépet kapott? Sokat mászkáltatja a gépet? Akkor miért nem 12-13''-osat kapott, hogy ne szakadjon ketté a karja, ha felemeli?

(#6) apuc válasza Krugszvele (#5) üzenetére


apuc
őstag

Érdekes, nekem a 15.6-osnák kisebb eszembe sem jutott amikor vettem, pedíg 11 évesnek lesz- igaz erős fiatalember :U
Az asztali meg pláne eszembe sem jutott..
Miért is?

(#7) Diablo18 válasza apuc (#6) üzenetére


Diablo18
senior tag

hát 11 éves fiúnak nem tudom

szerintem korai még laptop bár a mai fiatalok :D már korán fel nőnek

de szerintem 1 jó asztali pc még ebben a korban jobb

meg nem használja el legalább ha esetleges hurcolásból adódik gond

(#8) .bableWes


.bableWes
őstag

kereken 100k ért vettem 3 hete a mostani laposom egy asus k53sv-t mert havernak nagyon gyorsan kellett a pénz. a gép most 2 honapos de még foliás. boltba ahogy nézegettem 180-200k ért dobálják.
mondjuk makkolni is kell tudni:D

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#9) apuc válasza Diablo18 (#7) üzenetére


apuc
őstag

Elég mobil a gyerek, és tanulja a suliban a számítógép-kezelést.
A laptop nem volt drága, főleg hogy 0%-os 0ft hiteles+akciós is volt a Corában.
129 ezer Win7 HP 64-el, és a nagyobb vinyós konfig.
Kicsi a lakásunk, így -nincsen se TV, se semmi "csak"digi-s gyors net (valós 50/30-as)
300-as wifin szórva, és a 4 noti.
Meg persze szuper IPS-es monitor és hangfalak a filmezéshez :)
Minden neten zajlik- és semmi sem hiányzik.
A fogyasztásuk alacsony, tavaly kezdtük, idénre 20 ezerrel kevesebb a villanyszámla/év..
Ráadásul a kis lakásban így jobban elférünk :K

Pont ma hozta a Fedex futárja a recovery lemezeket (driverek+Win7), mert tegnap előtt szóltam a HP supportnak hogy küldjék el.
Ingyen.
Nem volt kedvem kiírni ;]
Ez a support korrekt- kíváncsi vagyok hogy más brand is ilyen gyors-e. :F

[ Szerkesztve ]

(#10) Remus389


Remus389
veterán

bejönnek ezek az olcsó notik

amire a notit kitalálták(dolgozni, netezni, enyhe játék), ez tudja

sosem értettem miért képesek az emberek 80-100.000 ft helyett 300-400.000 Ft-ot kiadni notiért, mert "unibody házas", meg magnézium fedelű és 300 grammal könnyebb de 20%-al gyorsabb(amit nem is érzel mert a winyó úgyis lefogja)

ha notit vennék én is az olcsók között nézelődnék, a túl drágáknak az értelmét nem látom(illetve szerintem ha 4szer drágább, használatban nem ér sokkal többet)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#11) apuc válasza Remus389 (#10) üzenetére


apuc
őstag

Főleg ha megbuggantják ne adj Isten :Y

(#12) Remus389 válasza apuc (#11) üzenetére


Remus389
veterán

jah vagy leejted, leöntöd kávéval...stb

mondjuk én asztali párti vagyok, a hordozhatóságot leszámítva sokkal jobb

pl mi van ha beszarik a hang a notin(nem tudsz filmezni, youtubeozni)? alaplapcsere 50.000-ért(akkor már inkább új)

ha asztalin 500Ft-os hangkaresz bele ;)

szóval azért félek a notiktól mert kompakt egy egész és bármi eltolódik/leejted/elbugázzák rajta, akár kuka is lehet

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

HP G62-es jut róla eszembe, és gyanítom is, hogy sok közös alkatrészük van, akksi, a fedél , zsanérok, ez is egy nagyon jó gépnek tűnik, és meg is lepődtem hogy teljesen matt a felülete, ez jó pont :)

Ideális irodai/otthoni mindenes

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Füge007


Füge007
senior tag

Én az egyik ismerősöm feleségének vettem, magam is meglepődtem milyen jó gép. Igazán minőségi kidolgozása van, a kategóriájában magasan jobb mint a többinek. Egy átlag felhasználónak maximálisan elég a tudása. A cikk írója bőségesen kivesézte technikailag a gépet, így ismételni nem akarom, amit kiemelnék a matt kijelző! Végre kezdenek észhez térni a gyártók, és nem kell a tükörképem bámulni!

Maximálisan ajánlott vétel a kategóriájában!

[ Szerkesztve ]

Füge

(#15) Remus389 válasza Füge007 (#14) üzenetére


Remus389
veterán

ráadásul 85 ezer [link]

best buy?

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#16) Graphics válasza Remus389 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Abban azért egy gyengébb proci van, a tesztgép szerintem az ideális még, az alatta már-már necces.
Pár sorral lentebb ott is van, méghozzá 94250 FT-ért

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Füge007 válasza Remus389 (#15) üzenetére


Füge007
senior tag

Sikergyanús készülék 2 év garanciával :C

Füge

(#18) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Jó vétel volt
Külsőre nekem sem jön be annyira, de különben nem rossz masina.
A gyerek nem kap csipszet?! Ez felháborító!

(#19) Graphics válasza TompapaTM (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Újabbat már nem :D elégedjen meg az AMD-vel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) MarQs válasza TompapaTM (#18) üzenetére


MarQs
senior tag

Ha még gyerek lennék, én inkább notit kérnék, mint chipset... ööö... azaz csipszet! :DDD

Amúgy szerintem is jó írás lett! Nem túl hosszú lényegre törő, tartalmas...
Grat!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#21) size


size
tag

Én is ilyet vettem magamnak!
Teljesen jó arra amire nekem kell.
Megy rajta az 1080p mkv 50% cpu kihasználtság mellett. Csak be kell fogni a vga-t is a kodolásba!
Én nagyon szeretem!

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#22) TompapaTM válasza size (#21) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Megyek, veszek magamnak egy zacskó csipszet, arra futja... Asszem búzasörös-hagymásat.

(#23) apuc válasza Remus389 (#12) üzenetére


apuc
őstag

Ezért kell hogy garis legyen..
:)

(#24) apuc válasza MarQs (#20) üzenetére


apuc
őstag

A noti legalább nem hízlal mint a csipsz..ráadásul hordozható, és a hordozás mint olyan kalóriát éget el.. ;)

(#25) franc0 válasza .bableWes (#8) üzenetére


franc0
őstag

Nem tudom felétek milyen értékek mozognak, de normális emberek között ti ketten nem vagytok haverok...

(#10) Remusz911
Nem baj ha nem érted, ignorance is bliss. Nálam egy ilyen százezres gép hónapok alatt megadná magát és amíg működik, addig is kín használni. Majd ha lesz egy jó géped és igényeid, rájössz.

ON:
A tesztelt géphez volt szerencsém egyébként, árához képest meglepően jól össze van rakva. Csak hát gyenge a proci.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#26) apuc válasza TompapaTM (#18) üzenetére


apuc
őstag

Lehet hogy a sok meg nem vett csipsz árából kijön egy noti? :P

(#27) apuc válasza franc0 (#25) üzenetére


apuc
őstag

Bizony, innen egy lépés csak az uzsorásság..

(#28) mongoose123


mongoose123
aktív tag

Nálam pont itt van egy ilyen noti hétvégéig, teljesen korrekt jó gyors, mondhatni szereti windows 7et. Lehet kicsinek tűnik az a proci viszont sima hétköznapi alkalmazásokhoz jó és tényleg gyors vele. Akksiját 1napja nyúzom hibernálás,alvó állapot, kis használat. Még kb 60%on van.

(#29) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Egy tulajdonos meg tudná mondani, hogy pontosan mennyi garancia van erre a notebook-ra, mert az interneten egymásnak ellentmondó információkat találok!
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#30) stifi válasza Remus389 (#10) üzenetére


stifi
senior tag

én is így vagyok ezzel, sosem értettem mi a jó a 300k-s notebookokban, amikor 100-ért is tudják, sokáig dolgoztam egy használt HP 6715b notebookon, 3,2kg, dokkolható, 1680*1050-es kijelző, amd platform 1-2 óra üzemidővel... mindenre elég volt amire kellett..

aztán a kezembe került egy ThinkPad T420si, 1,8kg, dokkolható, 1600*900-as kijelző, intel-nvidia-optimus platform, 3-6 óra üzemidő, bőven többet tud mint amire szükségem van, ennek ellenére SOHA, de SOHA többet nem vagyok hajlandó 15-ös, normál kialakítású (3kg-os) gépet használni, szóval igenis van létjogosultsága a látszólag semmivel sem hasznosabb de drágább gépeknek, nem csak fancy..
el tudom magammal vinni bárhova, nem szakad le a hátam (igenis számít az 1 kg súlykülönbség, mert ennyivel több cucc fér például egy hátizsákba) - mivel motorozom egy évben 9 hónapot, fontos hogy könnyű legyen a táskám mert eleve rühellem a táskákat motoron..

szóval hidd el van célközönség, és nem csak pénzkidobás :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#31) Termi92 válasza Remus389 (#10) üzenetére


Termi92
tag

Tudod Remusz aki 300-400 ezerért vesz notit, az nem azért veszi annyiért mert szüksége van rá, hanem mert megteheti ;) (olyan mint egy luxus autó... 2 millióért is kapsz kocsit ami elvisz A-ból B-be, de ha valaki megteheti megveszi a 15-20-30 milliósat.)
Én személy szerint noti párti vagyok (kollegista vagyok... sokat utazgatok, nemrég vettem 110-ért egy packard bell tk-81-et, amire kell arra tökéletes x)).

Jó kis gép ez a hp.. majdnem ilyet vettem, de aztán packard bell lett az erősebb proci miatt (és így is elmegy 2 órát akksiról). Annyi negatívuma van a hp-dnak szerintem, hogy azért elfért volna rajta egy numerikus billentyűzet rész (persze ha nem igényli az ember akkor mindegy, hogy van-e vagy nincs), ahogy más 15,6-os notin.

(#32) stifi válasza Remus389 (#15) üzenetére


stifi
senior tag

hja, 85 ezer offshore cégen keresztül 1 év garanciával..
hagyjuk már az árgépet, sosem fognak onnan kikopni az áfacsalók, 1 bebukik jön helyette 2 másik, ha meg fogyasztóvédelni / szakmai kérdésed / problémád van, toporoghatsz hogy spóroltál egy tízest vásárláskor, és buktál 80-at javításkor...

(magánvélemény)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#33) Solten


Solten
addikt

~100 kreditert nagyon korrekt vas.

Saor Alba

(#34) mongoose123 válasza balpeter04 (#29) üzenetére


mongoose123
aktív tag

ami nálam van annak 1év

(#35) blueMerle


blueMerle
veterán

Köszönöm a tesztet, egy ismerősnek ajánlottam kicsit félve ezt a típust de így már nyugodtan megmondom neki hogy vegye meg :R

(#36) kokyt válasza Termi92 (#31) üzenetére


kokyt
senior tag

Hát jó. Ha ennyire vágjátok, akkor kérnék Tőletek egy ajánlatot egy gépre a következő paraméterekkel:
- márka teljesen mindegy, nem vagyok rasszista, csak asus és msi ne legyen :DDD
- minimum 3 év nemzetközi garancia (next bussiness day), fel lehessen nyitni a házat garancia vesztés nélkül
- belső fém váz, hogy ne szakadjon szét hátizsákban napi 60-70km tömegközlekedéstől, ha a földön lábbal lökdösöm odébb, akkor sem (!!!)
- stabil fém zsanér, ha lehet 180°-os nyílással
- masszív, matt burkolat (lehet fém, vagy anyagában színezett műanyag, a lényeg, hogy ne kopjon)
- merevített kijelző burkolat (ne lehessen átnyomni újjal színeződésig)
- 15.4 vagy afeletti képátló
- 7200rpm-es HDD hardveres védelemmel, vagy minimum 128-as SSD
- függőlegesen minimum 900 pixel felbontás
- i5 vagy i7 proci
- minimum 8 giga memória
- nem fényesedő kényelmes, strapabíró billentyűzet vízelvezetővel
- minimum 3 jól hozzáférhető, nem összetorlódó, és még véletlenül sem jobb oldalon elől lévő usb port
- vga, dvi, vagy mini dp port, ha csak hdmi van az nem jó
- ergonómiailag megfelelő: levegő kifújó nyílás bal oldalt vagy hátul, külső monitor csatlakozása bal-hátul, vagy a gép hátulján
- legyen halk, és ne melegedjen
- 64 bit-es oem windows (minimum professional)
- meg a szokásos: rj45, kamera, mikrofon, két 3.5-ös jack, plusz pont, ha van com port

Ha találtok 250k alatt, akkor :R Mert én már keresem egy ideje a munkagépem lehetséges utódját.
Segítek, max renew vagy refurbished lesz, és az is csak szerencsével ;)

Hogy on is legyek, a HP 635 gazdiktól kérdezem: a billentyűzet felső sarkainál az alátámasztások rendben vannak? Egy kollégám panaszkodott hogy mintha kotyogna a 635-ösénél, és a HP-Compaq 610/620-nál is láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#37) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ohh dejó erről a gépről olvasni. Éppen szemeztem vele a napokban. Holnap fogok új gépet venni éppen. De én most egy MSI AP 1920 as nettopon filózok...

De ez egy fasza kis leírás. :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#38) apuc válasza mongoose123 (#34) üzenetére


apuc
őstag

Ha a CHS-től (importőr) vette az a cég akitől Te - 2 év,csak le kell velük
(CHS- el) boxolnod, nekem egy délelőtt alatt megvolt. :)
Ha nem teszem, a HP rendszerben marad 1 év- így 2..
Ez tipikusan magyar. :Y
Sok sikert, remélem akit érint olvassa, és az utánam jövőknek kitapostam az utat.
(Még jó hogy 2 éve ugyanezt el kellett játszanom a Lenovo-val is..

Lehet hogy Dell-t kell venni?!

Vagy a Samsung, ott a fix 2 évre csak azért kapt6am +2 hónapot, mert beregisztráltam a notit a weboldalukon.
Korrekt. :R

[ Szerkesztve ]

(#39) Raucher válasza mongoose123 (#34) üzenetére


Raucher
tag

Szubjektív megjegyzések.

Ami igazán örvendetes, hogy elfelejtették a fényes kijelzőt és felületeket.
Ami elviselhető, az a gép megjelenése. Nyilván gátat szab az alacsony árcédula, a tervezők szárnyalásának.

A teljesítmény alapján ez nem notebook, inkább nagyra hízott netbook.
Csak viszonyításként. A nálam futó Atom-ION felállás élményindexe: 3.6, 4.9, 4.6, 5.4 és 5.5.
A notebook mai belépő szintjét képviselő i3-2310m processzoros notebook: 6.4, 7.3, 5.6, 6.4 és 6.7 (Azért 20%-nál jelentősen nagyobb teljesítmény eltérések vannak. Egy korábbi bejegyzésre reagálva.)

Napi szinten való hurcolásra nagynak tartom a 15"-os méretet. Nem csak a súlya miatt, a fizikai mérete miatt is óvatosabban kell közlekedni vele. Számomra a 12 - 13.3" tűnik ideálisnak.

Sajnos az árba már nem fért bele egy USB3 port vagy egy (power) eSATA.
Ettől függetlenül, biztosan hűséges társa lesz ez az eszköz, a sok elégedett tulajdonosának.

mod:

(#38) apuc:
A Dell esetében nincs vita a garanciáról.
A gép alján lévő Szervice Tag, alapján már a vásárlás előtt lekérdezhető a gyártó webhelyén, mennyi garancia van a gépen.

[ Szerkesztve ]

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#40) Graphics válasza Raucher (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát igazából lehet jó is, hogy nagyra nőtt netbook, mert ha úgy közelítjük meg akkor elegendő amire kell.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) Termi92 válasza kokyt (#36) üzenetére


Termi92
tag

Félre értés ne essék, consumer kategóriában vagyunk nem businessbe (vagy ha nem volt egyértelmű akkor most hozzá teszem, mivel ez a hp is consumer kategóriába tartozik (ahogy a luxus autós hasonlat is mutatja, azt sem munkához veszi az ember)). Az olyan gépekre gondoltam itt, mint az Alienware M18x meg Eurocom Panther 3.0. Persze, hogy egy business gépnek megkérik az árát, ezt elismerem főleg ha ez mind kritérium amit leírtál (habár a földön rugdosást már kicsit nehezen tudom feldolgozni :D )

[ Szerkesztve ]

(#42) apuc válasza Raucher (#39) üzenetére


apuc
őstag

Na igen.

(#43) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon jó kis bemutató lett! A gép is korrekt ezért az árért. :K

(#44) Graphics válasza kokyt (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Dell Vostro 3750
HP Probook 4730s

Persze ezeknél is akad kompromisszum, de amiket leírtál, azokat teljesítik :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) aram01


aram01
nagyúr

frankó gép :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46) ftc


ftc
nagyúr

A címbe nem lehetne beletenni a CPU tipusát mert ezzel, hogy HP 635 elég megtévesztés :)

(#47) Graphics válasza ftc (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

HP:
0-s végű típusszámok Intel
5-ös végű típusszámok AMD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) ftc válasza Graphics (#47) üzenetére


ftc
nagyúr

igen de van ebből is több fajta már :)

pl e300-as

(#49) Graphics válasza ftc (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) aram01 válasza ftc (#46) üzenetére


aram01
nagyúr

el kell olvasni :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.