Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Lalikiraly: Kaáli Autó-Motor Múzeum
- Lenry: Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- WireGuard VPN a mindennapokra
- GoodSpeed: Norton 360 Premium: 75GB Cloud PC Backup for 10 Devices 14.99€-ért? Igen!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
Male
nagyúr
OK.
OK, én meg ezt értettem félre.
Épp ezaz, hogy Aureo azért nem fog akkora mem sávszélt használni, mint egy játék. (nincs hatalmas, grafikailag bonyolult ''pálya'', nincsenek óriási textúrák, stb.). Szóval ezzel tényleg meg kell várni a megjelenést.
Hülye egy felépítésű oldal... videos képességek: [link] és filmtesztjük: [link] -
Male
nagyúr
Olvastad, amit írtam?
''Igen, léteznek régebbi játékok, azzal lehetne is tesztelni... Itt a PH!-n is olyanokkal/olyan beállításokkal tesztelik a VGA-kat, amik kb játszható sebességet produkálnak rajta. Mert pl belépőszintű kártyákat felesleges összehasonlítani Oblivionban 1600x1200 minden maxon beállítással...''
Ez az egyik összetevője annak, amiért viccesnek találtam azt a tesztet...
Nem mondtam, hogy buták, csak hogy oda nem fejlesztettek.
Persze, 8800GTX-en is fut, csak nem arra való. A 6100/6150 is drágább + többet fogyaszt, és cserébe semmi pluszt nem tud felmutatni ezen a területen. (más területen igen)
Attól, hogy az új játékokban jelentősen lassabb, nem biztos, hogy Aero alatt is ez lesz... azért az jelentősen különbözik egy játéktól.
A teszt szerint a videos képességei (ha csak minimálisan is) jobbak a Mirage 3-nak (ocworkbenches teszt alapján, angol nyelvű, az asszem emberinek minősíthető, korábban linkeltem). Ehhez jön, hogy olcsóbb, és 5W-ot fogyaszt... a kisebb (nem játékos) HTPC-knél szintén nem tudok előnyöket felhozni ezzel szemben nVidia oldalon. -
Senior tag
aktív tag
Ugyan, 10e Ft-ért olyan passzív VGA-t kapsz otthoni általános felhasználásra, ami reggelire megeszi a te IGP-det. Sőt, a legtöbb kész konfigurációban van is valami gyenege külön VGA.
Én se akarom azt mondani, hogy nincs létjogosultsága az erősebb integrált VGA-knak, de a jelenlegiek még mindig nem elég erősek, és sokkal szűkebb rétegigényről beszélünk, mint az irodai felhasználás. Jelenleg szerintem a fogyasztás és a passzív hűthetőség (hang) is fontosabb ezen a területen, mint a fogyasztás. Az nVidia megoldása itt egyértelműen elvérzik az összes többivel szemben. -
Male
nagyúr
Ha jól láttam, 1024x768, minden minimumon próbálták...
Igen, léteznek régebbi játékok, azzal lehetne is tesztelni... Itt a PH!-n is olyanokkal/olyan beállításokkal tesztelik a VGA-kat, amik kb játszható sebességet produkálnak rajta. Mert pl belépőszintű kártyákat felesleges összehasonlítani Oblivionban 1600x1200 minden maxon beállítással...
A integrált VGA alapesetben arra való, hogy az irodában menjen a Word meg az Excel, esetleg az Aero fusson, hogy a betévedő ügyfelek lássák milyen jó gépei vannak a cégnek
A másik terület a kisebb HTPC-k, ahol meg a videos képességek + minimális fogyasztás (melegedés) a fő szempont.
Csak azt írtam, hogy szerintem nem arra kell fejleszteni az integrált VGA-kat. El lehet adni párat ezzel is, és gyártsanak, ha erre is van igény, de a nagyobb rész az integrált VGA-knál akkor is az irodai felhasználás, és pl az nVidia ide nem nagyon készített semmit. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Tökéletesen leírtad a lényeget.
Arról nem is beszélve, hogy jelenleg elég sok Linux-os irodai gép kerül terítékre, és ugye jelenleg csak az nv-nek és az Ati-nek vannak úgymond használható Linux driverei.
De ha valaki mégis a SiS, Intel integrált megoldásokat válassza annak csak gratulálni tudok.
Az Intel pedig jobban tenné, ha mérnököket csoportosítana a VGA fejlesztésekhez, mert az AMD-hez képpest komoly lemaradásban van.
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- Borotva, szakállnyíró, szakállvágó topic
- Bluetooth hangszórók
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- NFL és amerikai futball topik - Spoiler veszély!
- Apple asztali gépek
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- Honor X6a 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3625, 100% Akkumulátor
- Krups EA81 Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3441, 92% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


A másik terület a kisebb HTPC-k, ahol meg a videos képességek + minimális fogyasztás (melegedés) a fő szempont.

