Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) moma válasza rudi (#28) üzenetére


moma
őstag

egész hasoló gépünk van.
nálam pont ez a szivacsos dolog van a ház(gigabyte triton) aljában, azon szintén samsung vinyák. először ilyen habgumi szerűséggel próbálkoztam, de az nem jó, mert ugyan úgy átadja a rezgést. és tényleg azt kell megoldani, hogy ne rázza a házat, mert maga a ház adja a legidegesítőbb zajt. nálam az oldallapok, a teteje, meg az alja is berezgett előtte és ilyen brummogós hangot adott. azóta ez megszűnt. cserébe viszont 42 fogos az egyik, 38 a másik vinya. ez sok?

nálam egyéként 3db 12-es van a gépben egy a procin(4000-es x2) 400as fordulaton(de ezt szabályozza az alaplap fel megy 1000ig ha kell), egy elöl, meg egy hátul 700-ason (táp szintén zen). ilyenkor éjszaka amikor csönd van így is halllom a gépet. és alapjáraton nem a hdd-ket, hanem a ventiket. esetleg majd kipróbálom, hogy a 700-asokat is még lejjebb veszem, de akkor még melegebbek lesznek a winyák :U az 5,25-ös hellyel nekem az a gondom, hogy ott nincs nyílás a házon és így nem lehet azt megcsinálni, hogy simán a friss levegőt beszívó venti hűtse őket. bár akkor azért a szivacs nem melegítené őket és akkor aztán talán tényleg levehetném minimálisra az első ventit mert úgy sem rájuk fújna.

nekem most az az érzésem, hogy az, hogy északa se lehessen egyáltalán hallani a gépet ventikkel elérhetetlen. Még a hangszigetelést lehet megpróbálom, de elég szkeptikus vagyok...

erről jut eszembe: valaki írta a vízhűtést, ott mit jelent, hogy halk. teljesen hallhatatlan(úgy értem tényleg, akár éjjel is tök kussban van) vagy csak annyit, hogy aránylag nem hangos?

we all deserve a bit of luck.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.