Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Mivel maga az írás is tele van spoilerrel, ezért nyilván a kommenteknél sem kell szigorúan venni a dolgot, nyugodtan mehet a diskurzus majd. :)

Ez amúgy egy visszatalálós volt. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2) #54715584


#54715584
törölt tag

Nem fájnak az ujjaid? :D
Végigolvastam, még úgyis, hogy nem láttam. Mégis az vette el kicsit a kedvemet, amit a végéről írtál a LOTR hasonlatban. Nem gondoltam volna, hogy hasonló dolog lesz itt is.

(#3) Bad Pritt válasza #54715584 (#2) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem, három etapban írtam meg. :D

Én kétszer vártam, hogy na most vége lesz, de végül a legvége nekem tetszett, jól meg lett oldva.
Amit nem írtam bele, mert nem feltétlen a film hibája, mert manapság mindenhol van: olyan hülyének nézik az embert, hogy az hihetetlen. Látni, hogy nincs ember sehol a nagy csihipuhi alatt, mégis el kell kétszer mondania valakinek, hogy lakatlan a terület. Tök fölösleges.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4) cyberkind


cyberkind
félisten

Jó, hosszú és tartalmas írás de sok mindenben nem értek egyet ahogy ezeket le is írtam a topikban. :D
Az viszont tény hogy ha csak a címben szereplő konfliktus lenne a film cselekménye 2 órában akkor szinte tökéletes lehetett volna. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mivel spoileres így csak az első bekezdésig jutottam, de várom, hogy elolvashassam. Majd vasárnap.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) cyberkind válasza .LnB (#5) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha láttad a rajzfilmeket tökmindegy milyen és mennyi spoiler van az írásban. ;)

Paranormal Cocktivity

(#7) .LnB válasza cyberkind (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De az élményből elvesz. Szeretném a moziba megtudni, hogy mi van a filmben. Nem úgy beülni rá, hogy az egészet tudom már.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) cyberkind válasza .LnB (#7) üzenetére


cyberkind
félisten

Én így ültem be és nem ezért lett olyan amilyen.

Paranormal Cocktivity

(#9) greenity


greenity
aktív tag

Tegnap néztük meg, és teljesen igazad van, egyszerűen csapongott össze vissza. A látvány rendben volt, tetszett is, Aquamanéket nem értettem minek bele... de összességében élvezhető volt.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) Bad Pritt válasza cyberkind (#4) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Tudom, nem akartam ott válaszolni. :D
Az volt érdekes, hogy mintha nem akartad volna észrevenni azokat a pozitívumokat, amik korábban úgy tűnt fontosak neked. Batman bunyói mintha egy az egyben az Arkham játékokból lettek volna átemelve, például mikor kis bogyókat lő a lőfegyverekre és így nem tudnak lőni a rosszarcok, ugyanez Arkhamban is hasznos volt. Az meg szimplán zseniális lett, ahogy először feltűnt a zsaru előtt, Nolan nem igazán tudta vagy akarta kihangsúlyozni azt, hogy az utca egyszerű népéből milyen érzéseket vált ki Batman, magasabb szintű képet festett a városról. Snyder megtette három percben. Azt a tehetetlen dühöt is jól elkapta, ami a TDKR Batmanre volt jellemző és amit itt Alfred ki is mond, hogy öreg már és úgy érzi, semmit nem ért el a városban.
Vagy ott volt Supermannél az egyértelmű Dr. Manhattan utalás, ami akár lopás is lehetne, de látszik, hogy inkább csak ezzel akarta Snyder hangsúlyozni az Isten párhuzamot, ami ott a tévés beszédnél, itt meg a robbantásnál csúcsosodott ki (az amúgy hihetetlen erős jelenetsor volt onnantól, hogy a szenátor majd Superman belépett a terembe). Vagy például az a tény, hogy Superman globális tényező, bárhol ott lehet és bármit megtehet, nem csak bazi nagy terraformálókat szakít darabokra az óceán közepén, embereket ment, ahol tud. Ez a legnagyobb különbség a TDKR-féle változathoz képest, ott egyértelműen az USA katonája a vörös köpenyes.
Alfredről azért nem beszéltem, mert már a The Dark Knight-nál is marginális szerepe volt a Begins-hez képest, nem viselkedett már morális iránytűként, a Rises-nál meg kvázi ki is írták a film nagy részéből. Itt is volt egy jó beszélgetésük Bruce-szal, aztán a sorozatos megjegyzéseivel csak emelte néhol a jelenetek hangulatát.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#11) cyberkind válasza Bad Pritt (#10) üzenetére


cyberkind
félisten

Spoileres hsz.

Akarva akaratlanul nálam már ott nagyon megindult negatív irányba a film amikor Batman robbantgatott és valszeg ölt, legyen bármennyire megtörve ilyet ő nem tesz, a verekedések meg amikor berepül az ablakon és látszik denevérként tényleg nagyon jó, és pont ezért vagyok dühös mert a filmben rengeteg jó dolog van, valami nagyon ki van dolgozva, de ugyanennyi rossz dolog is ami nagyon nincs kidolgozva, de a kettejük közti harc az nagyon nem lett az igazi, nem akarnám leírni de ez kb egy cicaharc volt, és nem is lényeges, már maga az a helyzet hogy Batman mindenáron megakart küzdeni vele, abszolút nem izgatta hogy mit akar mondani csak bumm és mehet a menet, a rajzfilmben azért picit máshogyan volt a helyzet és nem is mosolyogva várta hogy kivégezhesse Superman-t, nekem ez nem volt Batman-es.
Én Batfleck-től várok még sok saját Batman filmet amiben ő rakja össze a dolgokat és nem Snyder, jó rendező de ez most túlnőtt rajta, vagy csak túl korán jelentették be és a rengeteg idő alatt túl magas lett az elvárás.
Alfred-től pontosan azért vártam volna többet mert egy Jeremy Irons játszotta, és én belőle akartam volna még többet látni mert amikor szerepelt az nagyon jó de kevés(idő) is volt, így ezért nem derült ki róla se sok azonkívül amit általánosságban tudunk, ez meg így nem tetszett.
Amúgy arra nem tudsz valami tippet hogy Lex-nek honnan volt tudomása a többiekről, Superman és Batman kilétéről, erre úgy nem nagyon jövök rá.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#12) Bad Pritt válasza cyberkind (#11) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Batman nem öl tézis már képregényekben is bukott párszor, ezért nem zavart. Snyder kegyetlennek akarta mutatni, kínoz, gyilkol, áttapos mindenen, nem olyan soft, mint Bale verziója az esetek 90%-ában. Az az igazság, hogy az elmúlt évtized mainstream Batman karakterei kicsit elpuhultak, Nolan abszolút pacifista karaktere egyszer durvult be, mikor Jokert faggatta meg ledobta Maroni-t a másodikról. Utána feladta, visszavonult inkább 8 évre. Most képzeld el, hogy van egy Batman, aki nem vonul el és küzd 20 éven keresztül, miközben mindenki elpusztul körülötte. Na ez lett Batfleck.
Kettejük csatája igazából egy kivonat az eddigi összes Batman vs. Superman meccsből. Nem volt olyan kütyücentrikus, mint a TDKR-ben (mondjuk ami kütyüt használt, azt onnan emelték át), cserébe rengeteg minden ismerős volt onnan, kedvencem, mikor Supes elkapja a nyílvesszőt (TDKR)/bombát (BvS) és a zöld felhő belerobban az arcába.
Luthor igazából három általában mindig egyező képregényes karakterből lett összegyúrva, a mindenkori Joker, Batman és Luthor jellemvonásaival és képességeivel. Az alapgondolat az lehetett, hogy Batman tud mindent mindenkiről, ez ugye a JL Warban volt a legjellemzőbb, mikor nevén szólította Supermant. Az itteni Luthor egy igazi géniuszként van ábrázolva, mindenkit kijátszik, úgyhogy azt kideríteni, hogy ki Superman gyerekjáték neki. Én itt igazából azt nem értem, hogy Bruce hogy nem kereste meg a kékruhás alteregóját, ez lett volna a logikus. Arra viszont nem volt utalás, vagy csak nem figyeltem eléggé, hogy Luthor tudná ki Batman. Egyetlen utalás volt rá, mikor mondta a fogadáson ezt a "nem akarsz kikezdeni ezzel az emberrel", akkor Clark Kent Superman párhuzamot már nyilván ismerte.
A többi metahumánról ugyanígy szerzett tudomást, ezért volt lényeges, hogy a háromból egy egy szimpla bolti biztonsági felvétel, egy tudományos anyag, egy meg talán dokumentumfilmes videó. Megvoltak hozzá a forrásai, hogy ezeket elérje. Plusz az mekkora volt már, mikor a high-tech kerekesszéken megfordult tök komoly arccal? Volt haja, de aki tudja, hogy amúgy kopasz, az biztos összerakta a poént. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#13) cyberkind válasza Bad Pritt (#12) üzenetére


cyberkind
félisten

Mondjuk ez is igaz hogy mind a ketten öltek embereket a képregényekben de nekem ez akkor se tetszett, számomra pont ezért volt annyira más Batman.
Batman-t onnan tudta ugyebár hogy küldött Wayne-nek egy újságot azzal a mondattal hogy "Hagytad meghalni a családodat" vagy mi volt írva, ezt mondta is hogy ezzel lényegében be is indította az egész harcot, de nem emlékszem pontosan, az utolsó háromnegyedóra csak úgy zúdítja ránk a dolgokat, a kerekesszékes jelenet nagy volt, meg a bíróságon is a "gyümölcslé". :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#14) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Én nagyon dühös vagyok a filmre. Az első 90 perc tele van ismétlésekkel és a történet szempontjából teljesen felesleges dolgokkal. A látomások a lehetséges jövőről ilyen formában Flash-el együtt értelmetlenek voltak. Lois karaktere értelmetlen és csak a bajt szüli. Luthor egy ripacs.
Mérges vagyok, mert mind Affleck, mind Cavill és Gadot remek a szerepre. Azt hagyjuk, hogy Csodanő civilben értelmetlen volt ismét. Szóval itt vannak a remek karakterek. Tényleg hitelesen és jól előadva erre elpazarolnak 2 órát egy a Justice Leauge és a trilógia szempontjából kurvára felesleges és szinte teljesen élvezhetetlen görcsölésre.
Részleteiben jó és képregény rajongóként értettem a kis easter eggeket, utalásokat. De a Marvel filmek után ezeke egy ilyen szuperprodukciónál a minimum kategóriát jelentik. A belekapok mindenbe, mert nincs idő bemutatni a liga többi karakterét dolog nevetséges. Egy rajzfilmben meg tudják oldani kettő perc alatt.
De a legnagyobb baj, hogy Snyder nem fogaja fel ez nem a Watchmen. A Man of Steel-nél még elment. De itt... Ez egy mese nem a Háború és béke! Mese kellene legyen. És értem, hogy különbözik a DC és a Marvel de ez nem volt képregényfilm. Ez az a kategória, amit Bay is csinál. Csak Snyder nem annyira szarul. A saját képére/stílusára alakítja az univerzumot csak nem olyan otromba módon. De nem áll jól a filmnek. Nagyon nem.
Az egyszerű nézőt meg csak sajnálom. Jegyet vált egy filmre, ami az akcióval és a menőséggel van promózva és szinte 100%, hogy csalódni fog. És aztán hiába mondod neki, hogy ennyire nem szar a helyzet. Ő ebből a 150 percből bizony 120-at végigszenvedett. És tudod, hogy 90-et te sem éltél meg túl pozitívan.
A film első 90 percét meg azt hiszem soha többet nem akarom látni.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#15) cyberkind válasza DudeHUN (#14) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem pont az eleje tetszett jobban.
De a sima hétköznapi embereknek én se ajánlom mert rengeteg dolgot nem ért meg belőle, utánanézni meg nem fog.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#16) DudeHUN válasza cyberkind (#15) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Jó lehetne, ha értemesebben rakták volna össze és kicsit rövidebb lenne. Meg, ha ilyen formában tényleg lenne bármiféle értelme a további cselekmények tekintetében. Nincs. És tudjuk, hogy a trilógiában már nem is lesz.

Gamer for Life

(#17) Bad Pritt válasza DudeHUN (#16) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Honnan tudjuk?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#18) DudeHUN válasza Bad Pritt (#17) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Onnan hogy a legjobb barátok lesznek és a következő Liga filmekben össze kell majd fogniuk? Egy olyan konfliktusra építkezik a műsoridő 3/4-ében, ami a továbbiakban semmi szerepet nem fog kapni. Jön Darkseid mint tudjuk és össze kell fogni! Sőt Luthor olyan segg, hogy ő is tudja ennek ellenére ki akarja nyírni azokat akik megállíthanák akár? Jó karakterábrázolás mondhatom. Amúgy lehetett volna tudni 45 percben és akkor talán lett volna idő Csodanőre és a lehetséges jövőben játszódó szál is értelmesebb lett volna. 3x megyünk át ugyanazon mindkét fél részéről.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#19) Bad Pritt válasza DudeHUN (#18) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja erre gondoltál, azt hittem, hogy a Flash-es meg Darkseid-os utalásoknak nincs értelme. Félreértettem.
Ez eléggé képregényes sajátosság, a Marvel is ugyanezt fogja eljátszani. De amúgy érdekes, hogy pont az első fele nem tetszett neked, mert a legtöbb ember pont a zúzdát fikázza. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#20) cyberkind válasza Bad Pritt (#19) üzenetére


cyberkind
félisten

A zúzda ami 15 percig tartott Batman és Superman között max értelmetlen cicaharc volt. :D
Doomsday-nél meg leradírozták a fél galaxist de az egész város üres volt. :DD

Paranormal Cocktivity

(#21) DudeHUN válasza Bad Pritt (#19) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Tetszene mondom. A karakterek baromi jók. Csak nincs értelme 100+ percben szinte ugyan azt a szenvedést levetíteni többször. Még az utalgatásokkal együtt sem. Főleg, hogy kvázi értelme sincs az egésznek ezen ennyit merengni és ennyit foglalkozni.

Gamer for Life

(#22) DudeHUN válasza cyberkind (#20) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ahogy lerendezi Batman a rosszfiúkat mondjuk ölég jó volt :D
A zúzdába nincs mit belekötni legalábbis részemről. Nem kellett volna annyi kamera rángatás. De, amúgy kb. hozta amit kellett szerintem.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#23) cyberkind válasza DudeHUN (#22) üzenetére


cyberkind
félisten

Az oké is, engem a két nagy hős csatája lepett meg hogy ilyen rövid volt és semmis volt ha már erre építene az egész film.

Paranormal Cocktivity

(#24) Bad Pritt válasza cyberkind (#20) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Miért lett volna értelmetlen cicaharc?
Ezt nem értem benned, ugyanaz lett a vége, mint a TDKR 2-ben. Annyi a különbség, hogy itt tényleg halálig ment volna, ott nem. Ugyannyi értelme volt.

#23: Dehogy volt rövid. Kb. a Star Warsokban van hosszabb párharc, de ott is szétvágva.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#25) cyberkind válasza Bad Pritt (#24) üzenetére


cyberkind
félisten

Túl rövid és értelmetlen volt ahogy Batman komolytalanul és mosolyogva csak kiakarta nyírni Superman-t nem pedig megleckéztetni hogy ő se tökéletes és ha úgy van könnyedén legyőzi egy ember akinek van egy kis esze, valami ilyesmire gondolok és ezért nem tetszett.

A Sith-ek bosszújában azért jó sokáig nyomták és nem is egy helyen, imádtam és imádom. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#26) DudeHUN válasza cyberkind (#25) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ha innen nézzük igen. A legutóbbi Dark Knight returns rajzfilmben (meg a képregényben ugye) több értelme volt Batman részéről. Plusz a két karakter között többet jelentett a harc is.
Ilyen nagy dolgokat én már nem várok el :D

Gamer for Life

(#27) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Doomsday viszont a másik oldalról méltatlanul kevés figyelmet kaphatott a kreatívok részéről. Persze sosem volt egy komplex, megalomán, ördögi karakter, de azzal, hogy a csata egésze lakatlan területeken zajlott, elvesztette egyetlen, személyiségjegynek nehezen nevezhető sajátosságát is: a könyörtelen, már-már gépies pusztítási vágyát. Doomsday nem csak azért vált Superman egyik legismertebb nemezisévé az elmúlt pár évtizedben, mert ő volt az, aki végül elpusztította az Acélembert, hanem mert látszólag nem ismert barátot vagy ellenséget, céltalanul akart eltörölni minden életet, legyen az értelmes vagy sem, a föld színéről. A filmbéli inkarnációja viszont épp ezt nem tette, ha épp nem gyepálta felváltva az amazont és a kryptonit, vagy próbálta elcsípni reptében a denevért, akkor bárgyún állt a maga okozta pusztítás közepén.

Doomsday-ről írtam még bele ennyit, ez kimaradt tegnap. Meg a végére egy kis mit hoz a jövő? szócséplést. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#28) DudeHUN válasza Bad Pritt (#27) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Teljesen igaz. De talán nem utoljára láttuk a vásznon.

Gamer for Life

(#29) LLKobe


LLKobe
veterán

Még nem láttam a filmet, de nekem már az is óriási csalódás volt hogy nem onnan viszik tovább a szériát ahol Nolan abbahagyta. Ő végre mélységet és komolyan vehető sztorit tett Batman mögé, erre most (a trailerek alapján) megint visszasüllyednek a Clooney-s Schwarzenegger-es gagyi szintre. :( Persze biztos baromi látványos a CGI, a Jurassic World mellé jó lesz, de nekem ez már nem (az a) Batman.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#30) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Megvan az első hivatalosnak tűnő info arról, hogy ki is csődíti össze a hősöket a Justice League-ben. Szerintem sok meglepetés nincs benne.

(#29) ll-kobe: Nolan trilógiája úgy jó, ahogy van, nem kéne hozzányúlni. Plusz az a Batmna abszolút nem lenne kompatibilis egyik másik DC hőssel sem, túlságosan földhözragadt.
A negatív vélemények ne vegyék el szerintem a kedved, ritkán kerül ennél megosztóbb film a mozikba.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#31) cyberkind válasza Bad Pritt (#30) üzenetére


cyberkind
félisten

De jó, pont a szülinapomon lesz a film. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#32) Bad Pritt válasza cyberkind (#31) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nálunk egy nappal előbb. Vagy kettővel, mint most. De nyugodtan nézd majd meg pénteken, addig elmesélem, milyen volt. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#33) cyberkind válasza Bad Pritt (#32) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor addig nem várok, megajándékozom magamat ahogy most is volt, mert az összképet nézve megérte, még ha Snyder azt is mondta hogy ne mondjunk semmit se el, de hát azokkal mi volt akik tudták miből épül fel a sztori. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#34) Bad Pritt válasza cyberkind (#33) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaj tényleg, az milyen nyomi volt. :D Szegényen annyira látszott, hogy kb. két jelenet között rángathatták ki a székéből, hogy mondjon valamit a csúnya gonosz spoilerekről. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#35) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Arról vélemény, hogy Batman gyilkolászik a filmben (ami alapból WTF?!) és Supermant akarja máglyán elégetni, mert az nem szándékosan pusztított?

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#36) Bad Pritt válasza DudeHUN (#35) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Rengeteget beszélgettem akarva-akaratlanul a filmről és érdekes dolgokat osztottunk meg egymással. Az, hogy gyilkolt, elég wtf az első pillanatban, viszont utólag végiggondolva mindent, annyira nem hihetetlen. Persze ehhez is kell minimális háttértudás.
Ugye Batman motivációja itt a düh és tehetetlenség, ahogy Alfred is mondja. Meg is jegyzi, hogy Új szabályok? tehát Batman eddig valószínűleg nem ölt, a kulcs a hirtelen jött brutalitás megértéséhez Robin. A Joker által kipingált Robin páncél nem poénból lett kiállítva egy vitrinbe a barlang közepére, mementója annak, amit Bruce el is mondott Alfrednek, hogy hány jó embert veszített el az évek során? Ez amúgy egy indirekt utalás is lehet a TDKR-re, ahol Jokernek mondja azt, hogy hány jó ember halt meg amiatt, hogy nem akarta soha megölni a bohócot. Robin elvesztése lehetett az utolsó csepp, ezt ugye filmen még nem dolgozták föl, emiatt vesztette el az eszét. Amúgy Batfleck a gyilkoláson kívül alig durvább, mint a TDKR-féle változat, sőt, az még kegyetlenebb is volt. Sokban hasonlít a Flashpoint Paradox Thomas Wayne-féle Batman-re, egy teljesen megcsömörlött, fáradt bűnöző, mert itt annak tartja magát, nem hősnek.
És itt jön egy érdekes vélemény: mi van, ha ebben a filmben Batman valójában a rosszfiú, egy antihős, mint Rorschach a Watchmen-ben és egyfajta második fejlődéstörténet az, amiről a BvS szól? Mert a film konklúziója az, hogy Batman átgondolja Superman hatására a világképét és nem bélyegzi meg Lexet végül, ezzel kvázi leveti ezt a brutális oldalát. Ehhez viszont nyilván látnunk kell majd, hogy a következő filmekben hogyan fog hozzáállni a dolgokhoz.
Amúgy most hogy egyre több emberrel tudok beszélni a filmről, egyre több mindent tudunk összerakni, hogy értelmet nyerjen. Persze ez nem menti fel a filmet az alól, hogy rengeteg háttéranyagot ismerünk és ezek mentén gondolkodunk, plusz a nyilvánvaló baromságokat sem lehet megmagyarázni (atombomba, Doomsday, Luthor néha), de sok minden helyre kerül.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#37) DudeHUN válasza Bad Pritt (#36) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Én értem, hogy valszeg a Killing Joke-ra kellene gondolni. A telefirkált Robin jelmez miatt, ahol Batman megöli a bohócot. De ezt, ha nem vagy képregény geek a büdös életbe nem gondolod bele.
Btw. ez azt jelenti, hogy a Suicide Squad egy előzmény rész lesz. És Joker már halott ez alatt a film alatt.
Mondjuk Batman morális talaja nem sokkal lett stabilabb ezáltal sem.

Superman halálának korai ellövése szerintem a film talán legnagyobb pofátlansága. Súlytalan és töketlen húzás. Főleg, mert már most megmutatják mindenkinek (ha nem tudnánk...), hogy feléled.

Gamer for Life

(#38) cyberkind válasza DudeHUN (#37) üzenetére


cyberkind
félisten

Superman halálának korai ellövése szerintem a film talán legnagyobb pofátlansága. Súlytalan és töketlen húzás. Főleg, mert már most megmutatják mindenkinek (ha nem tudnánk...), hogy feléled.

Na pont ezért értem el a buszt mert tudtam hogy ez lesz, ejnye-bejnye Zacky bá', ilyen amatőr hibákat a sorban, de amúgy nekem ez a film a hibáival együtt is tetszik, nemhiába szeretem a Batman-t, még ha itt gyökeresen más, a SW-nál már másnap éreztem hogy ebből nagyon ritka és kevés újranézés lesz ha lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#39) Bad Pritt válasza DudeHUN (#37) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem a Killing Joke-ra, a Death in the Family sztori mesélte el, hogy mi lett Robinnal, aztán az Under the Red Hood, hogy miként tér vissza. Erre utal az a páncél. Bár most hogy mondod, érdekes lenne megtudni, hogy ebben a világban létezik-e Barbara Gordon és mi lett vele.
Ez az előzménydolog egy érdekes kérdés, ahogy én olvastam, mozaikszerűen lesz felépítve az univerzum: a csapatfilmek (mint ez is) visznek egy történeti síkot, az egyéniek meg esetleg előzmények lesznek. Wonder Woman biztosan, lehet a SS is, a többiről nyilván még nem tudni.
Ebben a Batmanben nincs már morál, olyan jövőt lát maga előtt, aminél luxus finomkodni.
Superman halála amilyen korai és súlytalan itt, mert nem kapott elég szerepet az egész film során a karakter, olyan sokat jelenthet a későbbiekben. Rengeteg sztori származhat ebből, alsó hangon érdekes lenne az eredeti Death of Superman után következő Reign of the Supermen sztorit nézni, vagy akár jöhet Brainiac, Metallo, Bizarro, vagy Mongul, ha szélesíteni akarják a világot. Reméljük nem cseszik el.

Amúgy az egész filmre igaz az, hogy rengeteg lehetőséget nyitott meg az elkövetkezőknek azzal, hogy ilyen túlzsúfolt lett. Meglátjuk, hogy gazdálkodnak vele a jövőben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#40) cyberkind válasza Bad Pritt (#39) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha korai ha nem, ezt már Doomsday miatt sejteni lehetett csak nem ilyenre számítottam, de azt se értem hogy Doomi minek kellett ide, meg az is minek kellett hogy a trailer elspoilerezze a filmet. :D
Killing Joke hamarosan elkészül és végre megkapjuk ezt is. :))

Paranormal Cocktivity

(#41) DudeHUN válasza Bad Pritt (#39) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem arra gondoltam, hanem a végkifejletre. Hogy Batman azért öl, mert Joker megölésével átlépte a határt. A Robin páncélból következtetve az eseményeket, hátha az ad magyarázatot miért ilyen Batman.

Gamer for Life

(#42) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pontosan azt kaptam a filmtől amit .vártam. Nagyon tetszett. Hogy mint film milyen? Nem tudom, én nem tudom ezt úgy értékelni, hogy csak egy film. Ez egy DC film. Egy Barman film. És annak szenzációs. Tele utálásokkal, a képregényekből átvett beállításokkal. Ez nem egy kommersz szar mint a többi képregényfilm, hogy mindenki értse, mindenki szeresse. Ez a rajongókkal készült. És mindenek előtt ez a kezdet, az alap.
Ha ezt a sok történést, sok utalást egybefűzik akkor kapni fogok egy olyan komplex sztorit amitől lefosom a bokámat. Később minden össze fog kapcsolódni ezekkel a most csak "bedobált" jelenetekkel. És akkor valik majd egésszé ez a filmes univerzum.

Batman: Én mindig is egy ilyen Batmant szerettem volna látni. Darkos, kemény. Badass az egészfigura. Van akinek a detektív Batman jön be, nekem ez.

Negatívumok:
-Doomsday csak úgy lett, volt, elmúlt. Nem volt idő jobban kibontani a karakterét.
-a sok random bedobott igazság a világról, a filozófiai monológok.
-Luthor eléggé Jokeres lett.

Miért kap rossz értékelésekét a film? Mert a kritikusok nem DC rajongók. Aki ismeri a képregényes univerzumot az értékeli és érti. Ez nem olyan mint a Marvel film, hogy 9-99 éves korig bárki fogyaszthatja.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#43) cyberkind válasza .LnB (#42) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem is hogy nem DC rajongók, hanem fogalmuk sincsen hogy miből építkezik a film, amit a Marvel Dízni ügyesen vagy épp már unalmasan felvezetett, mondjuk én is azt tartom ésszerűnek hogy először mindenkit bemutatok és utána jöhet egy ilyen komplexebb film mint ez, jó film, most már így 4 nap után jobban tetszik mint frissiben, ezerrel várom is a bővített verziót, mondjuk én azt küldtem volna a moziba csak, ezt nem.

----------------

Vajon a Rocksteady melyik hőst/gonoszt fogja feldolgozni egy újabb tökéletes játékba?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#44) Bad Pritt válasza .LnB (#42) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondjuk most kialakult egy érdekes kép, mert az első napos kritikák erősen kontrasztban vannak a nőzi véleményekkel, nagyjából úgy, mint az első Amerika Kapitánynál. Végülis nem lett igazam, mert úgy tűnik azok is élvezhetik a filmet, akik nem fanok, csak nem értenek bizonyos dolgokat, ami lehet nem is baj még.
Igazából három dolgon akadok fenn még mindig, a random baromságok (atombomba...), Doomsday, meg a háttérbe szorított női karakterek, akik mégis fontosak lettek végül.
Igazából az sg.hu kritikája írja le szerintem legjobban a nem-fan nézők általános véleményét, néha ők is megerőltetik magukat. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#45) DudeHUN válasza .LnB (#42) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem kommersz szar!? Miért lenne az? Ezt azért ne. Értem, hogy tetszik a BvS. De azért a Marvel, ha valamit jól csinál az a saját világának remek megfilmesítése. Még akkor is, ha 1-2 belőle az egyszernézős kategória.
Egyébként érdekes, mert legjobban pont a Superman és a Batman rajongó barátaim akadtak ki a filmen. Másodszorra velük néztem.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#46) Bad Pritt válasza DudeHUN (#45) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az én Batman rajongó barátaimnak tetszett igazából, a gyilkolászást nehezen emésztették meg mondjuk.
Supermannél a rengeteg utalás az, ami pozitív irányba dönti a mérleget sok fannál.

Itt egy érdekes interjú Snyderrel. Igazából arról beszél, hogy miért kellett megölni Supermant, viszont az érdekes része a vége, emiatt érzem én is érthetőnek a kinyírását: I wanted Bruce Wayne to build the Justice League. I felt like with Superman around, it's a different conversation when you create the Justice League, right? It's like, 'Me and Superman, we want to make a Justice League.' És ebben amúgy teljesen igaza van, ha valóban Batmanre akarja építeni a Ligát. Ráadásul elhintett még egy ilyet is: And when you bring him back, who knows what he is when he comes back. Bírnám, ha nem lennének puncik és megtennék főellenségnek. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#47) cyberkind válasza Bad Pritt (#46) üzenetére


cyberkind
félisten

Nahát nahát akkor nemcsak nálam volt a gyilkolóka csalódást keltő dolog. :D
De amúgy egyre jobban akarom a filmet ahogy telnek a napok, pedig rohadt messze van a BR debüt. :o

Paranormal Cocktivity

(#48) Bad Pritt válasza cyberkind (#47) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mindenkinek az volt szerintem. :D Én fordítva kezdtem el gondolkodni, miért változtattak Snyder-ék. Ez nem olyan dolog, minthogy a dizájnerek milyen füleket rajzolnak a maszkra, meg hogy fog kinézni az embléma, egy olyan változtatás Batman karakterében, ami magyarázatra szorul és őszintén szólva számomra a sok apróság végül kiad egy kerek képet arról, hogy miért ilyen brutális a film első felében és miért nem volt az a végén Luthorral. De lehet, hogy ehhez lesznek még plusz képsorok a bővített verzióban.
Amit én nagyon szeretnék a bővítettben, hogy több Superman legyen, kicsit mélyítsék el a kapcsolatát Lois-szal, mert ez így harmatgyenge volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#49) cyberkind válasza Bad Pritt (#48) üzenetére


cyberkind
félisten

Azt tudtam hogy megtört lesz Batman a 20 évnyi harc után, és hogy Robin megölése változtatni fog a dolgokon, de nem így gondoltam, amit most már elfogadok mert összességeben jót tett a filmnek és karakternek meg ugye a képregényekben is gyilkolászik, csak ugye emiatt volt a harcuk is olyan semmilyen mert csak megakarta ölni és végül véletlenül nem ölte meg mert kimondta hogy Martha, ez finoman szólva érdekes volt nekem. :D
Belőle is lehetne több meg Lex-ből mert túl sokat ugrálnak előre és nem magyaráztak el semmit vele kapcsolatban csak nagy léptekkel haladt Doomsday felé.

Egyébként ha valóban a Batfleck féle Batman-re építenek ilyen hosszútávra az nagyon de jó lehet, igaz nekem még mindig Bale a tökéletes, de ő teljesen más stílus.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#50) Bad Pritt válasza cyberkind (#49) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én ebbe a Martha-kérdésbe nem fogok belefolyni sehol, látom, hogy valakik isteni ötletnek látják, mások szerint a legbanálisabb megoldások egyike... Hát nem tudom. Ha engem épp gyilkolásznak és utolsó szó jogán akarok mondani valamit, akkor tuti nem a keresztnevén hívom az anyámat, de ez már szőrszálhasogatás. :D
Az is vita tárgya sokaknál, hogy mennyire volt szájbarágva Bruce anyjának a neve. Szerintem pont elég volt, az apja kimondta egyszer haldoklás közben, meg láttuk egyszer a kriptában, ráadásul ezt már hozzá is kötötték egy álomjelenethez, szóval ebbe annyira nem kötnék bele.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#53) DudeHUN válasza Bad Pritt (#46) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem tudom pozitívan nézni a két karakter kezelését.
Batman gyilkol és buta, mint a tök. Supermant meg nem építik fel és megölik csak, hogy ne kelljen foglalkozni vele. Ráadásul csak akkor van szuperképessége, ha épp az kell a filmbe. Az anyja elrablásánál muternak még a szája sincs bekötve és van egy egész órája :D
De mindegy. Bármilyen is lett ez a mozi nagyon várom a többit. Csak tanuljanak a hibáikból.

Btw. ezek után Batman hihető lesz, ha nem öl meg egy Jokert?

Gamer for Life

(#54) cyberkind válasza DudeHUN (#53) üzenetére


cyberkind
félisten

Lehet hogy azért nem öli/ölte meg mert a Suicide-ban látható Joker Robin-ból lett?
Van egyáltalán ilyen, én tudom, hogy igen de most nem vagyok képben. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#55) DudeHUN válasza cyberkind (#54) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Az durva lenne. És pár dolgot megmagyarázna.

Gamer for Life

(#56) cyberkind


cyberkind
félisten

Annyira megtetszett a film hogy este 8-kor ismét megnézem és ismét 3D-ben. :DD

Paranormal Cocktivity

(#57) Bad Pritt válasza cyberkind (#56) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hihetetlen amúgy, hogy rögtön miután megnézted írtál, hogy mekkora szar, most meg itt tartasz. Hogy vegyünk így komolyan? ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#58) cyberkind válasza Bad Pritt (#57) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor se volt szar, csak lehetett volna bőven jobb is, akkor 6 pontot adtam rá, azóta megérdemli a 7-et de ennél több nem lesz, és még most se ajánlom mindenkinek a filmet, mert az átlagnéző nem érti alaphangon a felét, ezek nem változtak, csak az hogy itt pozitív irányba ment a dolog(idő) a SW-nál meg jó negatívba amit akkor se nézek meg ha fizetnek érte. :P
Ez a film a hibái ellenére valamiért nálam működik, bele se merek gondolni ha ebből kihozzák a maximumot mi lenne, kb a vallásommá avatnám. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#59) .LnB válasza cyberkind (#54) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én szinte biztosra veszem a Robin -> Joker szálat. Szerintem meglépik szerencsére.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#60) cyberkind válasza .LnB (#59) üzenetére


cyberkind
félisten

Az amúgy melyik Robin, Jason?

Paranormal Cocktivity

(#61) Bad Pritt válasza cyberkind (#60) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát ha belőle lesz Joker, akkor oly mindegy szerintem. Eredetileg Jasonnak kéne lennie.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#62) .LnB válasza cyberkind (#60) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Dick Grayson-ból lesz a The Dark Knight Strikes Again-ban Joker.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#63) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Napok óta akartam ide írni még egy hosszút, pár dologról a filmel kapcsolatban, de nagyon nem volt időm. Na majd most.

Hágé Lois-ról és a nőkről a filmben. Nekem nagyon nagy félelmem volt a filmel kapcsolatban, hogy Lois ripacskodására túl sok idő fog elmenni. De szerencsére nagyon nem így lett. És én ennek nagyon örülök. Pedig nem vagyok hím soviniszta esküszöm, de ide ennyi pont elég volt.

Flash A filmben legjobban akkor örültem mikor volt a Flash-es cameo. Pontosabban az mikor Bruce-hoz beszél a tér/időn keresztül. És rögtön megörültem mert akkor vagy a Flash vagy a JL film a Flashpoint Paradoxon-on fog alapulni! És kevés ennél jobb dolog történhetne a DC filmes univerzumával mint ezt feldolgozni. (Green Lantern lenne csak nagyobb dolog :D)
Viszont Ezra Miller még mindig nem Flash karakter. :( De nagyon nem. Grant Gustin szerintem tökéletesen hozza a karaktert. De ezen kár rágódni, Ezra-nak nagyon fel van adva a lecke. Csak rajta múlik a film sikere az én szememben.

Még mindig maradt bennem egy gondolat, de azt át kell gondolnom rendesen. Várok vele még pár napot. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]

Steppenwolf.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#65) Árpi001


Árpi001
senior tag

Nagyon hosszú,és túlnyomó részt unalmas film volt.Pedig nagyon vártam!A felvezetés tetszett.Legalább azonosulni lehetett Metropilis tragédiájával míg Superman Zod tábornokkal harcolt az Acélemberben.Ez hasznos volt,több film,ami kapcsolódik ennyire egy előzmény filmhez átvehetné a jövőben. De azután olyan vontatottá vált,ami már az élvezhetetlenség határán mozgott.Baromi sok emberen láttam a moziban hogy baszottul unatkozik.Én sem véletlenül vettem észre!:(Batman állmait nehéz hová tenni.Konkrétan az az érzése az embernek ,hogy az álmai miatt,illetve az abból fakadó félelmei miatt(amit ő valamiért készpénznek vesz) indít egyszemélyes keresztes hadjáratot Superman ellen.Király.Nézők számára emészthetőbb lett volna ha számára valaki tényleg fontosat vesztett volna el a fent említett összecsapás miatt.Nem csak azért mert mi van ha Superman egyszer bekattan!Ez kb olyan mintha azt álmodnám hogy beszólt a szomszédom,és másnap már összeverném a semmi miatt.Hülye példa ,de gondolom értitek.Szóval inkább a pszichiátriára kellet volna menni,nem Suprerman ellen fordulni valószínűleg egy reálisabb világban. Egyébként ki a fene Batman hogy mondjuk omega jelet álmodjon ,(bizony,amikor kimászik álmában a csapóajtón,akkor előtte a pusztában egy omega jel látható,az előzetesben is látszik) ami Superman kb 2-ik legnagyobb ellenségéhez köthető,nevezetesen Darkside-hoz???Valami cigány jós vér van az eriben?Ha Darkside jelen lesz a közeljövőben,azt tényleg így lehetett csak felvezetni?Egy földi ember álmában?.Doomsday iszonyat jó volt animációs filmben!De nem itt.Nem is hasonlított rá,illetve milyen baromság az hogy 'ősi kriptoni szörnyeteg'???Arról nem is beszélve hogy Doomsday annyira jól sikerült annak idején szerintem hogy erre simán építhettek volna egy következő filmet.Most már nem fognak.Szaros fél órás csetepaté miatt ez is kiesik a lehetőségek közül...Lex karaktere idegesítő volt.Inkább tudnám Jokernek elképzelni tini korában...Lex Luthor mindig,mindenhol (kivéve a Smalville-ban)egy középkorú, kopasz ,vérprofi,intelligens,üzletember,mellesleg lángelme,és roppant énközpontú,önző,szuper gonosz géniuszként van ábrázolva.Erre kaptunk egy 40 kilós hajas babát,akit nagyon nehéz komolyan venni,hisz végig az őrültség jeleit mutatta...Ben Affleck csapni való Batman volt szerintem.Ő egy mimika nélküli színész.Konkrétan összeszorított szájjal néz mindig ,jóformán az egész filmben.Az 1000 arcú Ben Affleck. Mint kb Steven Segal!:DNem tudom mi baj volt Christan Bale-el,mikor lenyomott egy Batman trilologit,amiből legalább 2 rész epikus volt! Wonder Woman jó volt,kellet is hogy feldobja a depressziós kompániát egy kicsit.
Nem tudom ki hogy van vele,de nektek nem tűnt fel hogyan szomjazta a közönség a poént.Azon az egyetlen egy poénon ,amit bele tudtak tenni 150 percben,mindenki derült ,pedig nem volt túl ütős.Arra gondolok mikor Batman megmenti Superman muterját,és mondja hogy a fia barátja.Ő meg mondja hogy gondolta ,a köpeny miatt!Annyira kellet mint egy falat kenyér!!!Olyan apróságok mellet meg már mosolyogva elmegyek hogy Superman ruhája egy 1 centiről felrobbanó atomtöltet miatt sem szakadt ki,de még csak kormos sem lesz,viszont Doomsday karcsonkja simán kilyukasztja.Tudom,tudom a kriptoni ruha,amit nem szorgos kínai kezek varrtak egy konténerben,meg talán köze van hozzá a kriptonit -nak is de akkor is.Még az animációs filmekben is jobban figyeltek erre.Egy szakadt,tépett ruhájú Superman hiteles seben elhiteti a nézővel hogy ez tényleg kemény menet volt. Szóval nekem csalódás volt.Kövezzetek meg érte de többet vártam.Ennél még a 2013-as Acélember is jobb volt,többet adott,és ott még sokkal élnézőbbek voltak a fanok,lévén bemutatkozó film.Ez az Én véleményem,senkit megbántani nem szeretnék!Mondjuk nekem SW új része is csalodás volt.Csak azt vettem észre hogy divat lett majmolni azt ami híres,ami iszonyúan hype-olva van,és ami sok bevételt hoz.Nem a csillagok háborúját akartam megnézni új köntösben,új szereplőkkel,ami mellesleg 1000 sebből vérzett. Azt.Azt láttam 30 éve.Szaros 30 évük lett volna a Jedi Visszatér óta hogy egy ütős sztorit összerakjak,de a biztonsági játék felülírt mindent.Nem mondom hogy rossz film volt.De rossz Sar Wars film volt.Megint csak a profit.És lenyomták simán a torkunkon.Bocs a hosszú kritikáért,és az off-ért.Persze míg vannak rengetegen(nem csak 40 éves kocka Star Wars fanok) aki körömszakadtáig védenek egy olyan filmet ami nincs átgondolva,csak túl van hype-olva,és aránylag jól megcsinálva,addig meg is tehetik.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#66) .LnB válasza Árpi001 (#65) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Meg nem akarlak győzni, de pár dolgot azért szeretnék helyretenni a fejedben. Tippre a te DC-s háttértudásod az animációs és élőszereplős filmek-ből táplálkozik. Ami ehhez kevés szerintem. Én se olvastam minden képregényt. Sőt. De olvastam sokat a DC univerzumról. Ezért az én meglátásaim (nevezhetjük elméleteknek) a következőek.

Vannak a filmben álomjelenetek, és időn, vagy univerzumokon átszűrődő emlékképek. De maradjunk az időn átszűrődőnél.
Álom az mikor a fiatal Bruce-t kiemelik a denevérek a veremből. (rém)Álom a kriptás jelenet Martha nyughelyénél.
Nem álomjelenet Flash megjelenése. Az egészen biztos meglesz magyarázva a Justice League filmben, vagy legkésőbb az önálló Flash filmben. Legkönnyebben a Flashpoint Paradoxon animációs filmből lehet erre rájönni. Ott annál a jelenetnél már ízelítőt kapunk egy nagyobb, komplexebb sztoriból. Ott ugye Barry mondja Bruce-nak, hogy Lois a kulcs. Ez arra enged következtetni, hogy Superman-nel van valami. Vélhetően az ami a "Knightmare" jelenetben történik. (A sivatagos jelenet). Ott mit látunk?! A világ elpusztult. Darksied már vélhetően feltűnt, jelen vannak a Paradémonok. Akik Darksied csatlósai. És Superman nem csak Batman-t utálja. De gonosz. Miért?! Erre Lois a kulcs. Talán meghalt.
Az szinte biztos, hogy Superman körül fognak bonyolódni a történések a továbbiakban. Ezért sem baj, hogy most a BvS-ben Batman-en volt a hangsúly.

Lex Luthor ábrázolása. Igen, kicsit sok volt. Be volt oltva egy jó adag "jokerességgel". Ez nem túl jó, tény. De ezt a fiatal Luthor-t még sose láttuk. Nem véletlenül nem volt kopasz. Snyder nem véletlenül ábrázolta külsőleg és viselkedésben is máshogy a karaktert. A film végén láthatjuk külsőleg olyannak (vagyis kopaszon) ahogy a képregényből nagyrészt megismertük. Vélhetően személyiségbeli változást is eredményez mindaz amit megtudott a kriptoni hajóban. Amit Steppenwolf mondott, vagy mutatott neki. Apropó Steppenwolf, abban a kimaradt jelenetben láthatóak a "mother box"-ok. Amik alkalmasak portálok megnyitására. Így a paradémonok át tudnak özönleni rajta. És nem mellesleg ezen keresztül tudja majd Darksied manipulálni Superman-t is. És így válhat majd gonosszá.

Az meg, hogy te azt nem értetted meg, hogy Batmannak mi az indítéka, hogy Superman-t el akarja tenni láb alól..arról senki más nem tehet csak te. Mert a leírtak alapján ezt nem sikerült megértened. Nincs köze az "álmokhoz".

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#67) DudeHUN válasza .LnB (#66) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem ő hibája. Szerintem sem volt jól felépítve a kettejük összeugrasztása. Még akkor is, ha érti az ember az inditékokat csak kicsit bénák.

Ezért is várom a rendezőit. Sok dolgot meg kell magyarázniuk benne, mert már az a 2 perc is ad valami pluszt.

Gamer for Life

(#68) .LnB válasza DudeHUN (#67) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mármint, hogy béna meg érthetetlen az, hogy Batman haragszik rá mert megöltek a Zod-dal vívott harc közben egy rakás ártatlan civilt, és többek közt egy irodaháznyi Wayne alkalmazottat is?!(Ezért is hangúlyozzák a Doomsday fight alatt kétszer is (egyszer elég lett volna), hogy lakott területen kívül folyik a harc) És ezért is mondja Bruce azt, hogy ha akár 1%-nyi esély is van arra, hogy Superman az emberiség ellen fordulhat, akkor meg kell már most állítani. ?!

Ez szorul számotokra magyarázatra? [link]

Értem akkor, hogy miért is olyan sikeresek a Marvel filmek. ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#69) DudeHUN válasza .LnB (#68) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Értem mit mondanak csak számomra nincs súlya és értelmetlenül is hangzik a karakterek szájából. Batman ennyire nem hülye. Tudja, hogy Supi megmentette a bolygót. Az nem zavarja, hogy ő is mészárol? Csak ő szándékosan.
Ahogy az is furcsa, hogy a világ legnagyobb detektívje nem jön rá semmire Supermanről 18 hónap alatt. Batman nem ölne csak, ha muszáj. Ha Superman az emberiség ellen fordult volna, akkor is beöltözhetett volna és csinálhatott volna egy lándzsát. Számomra nagyon karakteridegen dolgokat műveltek a filmben.

Jaja. Rohadt Marvel hű a karaktereihez amiket megalkotott, mert gondolja az emberek azokat szeretnék látni, akikről a képregényekben olvasott.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#70) DudeHUN válasza DudeHUN (#69) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ezt pedig David S. Goyer az egyik forgatókönyv író nyilatkozta anno:
“Batman vs. Superman is where you go when you admit to yourself that you’ve exhausted all possibilities... It’s somewhat of an admission that the franchise is on its last gasp."
A film minőségéhez nincs köze csak, mint érdekesség dobom be.

Gamer for Life

(#71) .LnB válasza DudeHUN (#69) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, a Nolan féle Batman-hez, és a detektívesebb ábrázolású denevéremberhez képest karakteridegen más.
De Frank Miller Batmanéhez képest nem hogy karakteridegen, de egyenest hű!

18 hónapig folyamatosan nyomozott. Rég tudta, hogy Luthor mit akar behozni a Fehér Portugállal.

Jaja pont a Marvel az aki pofánköpte a saját képregényét ezzel a mézes mázas tálalással. Holott a Marvel mindig is komorabb és földhözragadtabb képregény volt mint a konkurencia. Csak azzal nem lehetett volna a nagyközönséget megfogni. Az Amerika Kapitány 2-ig kellett várni egy értelmesebb hangvételű filmre. Szerinted a Marvel ki fogja nyírni pókicát a Civil War-ban? Meg lennék lepődve, mert akkor a sok gyerek sírna.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#72) Árpi001 válasza .LnB (#66) üzenetére


Árpi001
senior tag

Tiszteletben tartom a véleményed.Csak ugyan nem vagyok a témában szakértő,bár némiképp érdekel-érdekelt.
Mindazonáltal ez nem egy réteg film.Nyilván nem a nyugdíjas korosztálynak célozták be,de 10-50 ig szívesen beülnek az emberek egy ismert szuperhősös,látványos mozira.Viszont még nem kellet keresni ennyire hogy mi ,mit jelent ilyen jellegű filmnél.És ez nem jó szerintem.Tök jó hogy Te ennyire képbe vagy,de Te kb azt a nagyon szűk réteget képviselheted akik még fórumoznak is róla(magamat direkt nem számolom ide.)
Amerikában nyilván szélesebb réteget érint,de mondjuk Európa jó részén egy csomó ideig hozzá sem lehetett jutni a képregényekhez.
De ha ez így van akkor engedtessék meg hogy sokaknak ne tetsszen..Batman indítékáról annyit,hogy amit Te említettél az előbb,megjegyzem elég gúnyos lekezelő stílusban(de hát a stílus maga az ember ugye:) ),szóval az hogy a film elején van előzmény és az jó.Kifejtettem már fentebb mennyire hasznosnak találtam én is.
De az egész filmben nem ezen van hangsúly. Kb egyszer 1-2 mondatban utalt rá hogy ott mennyien meghaltak,és ha 1% ék esély van hogy Superman az emberiség ellen fordul...Csak hogy ez nem kapott súlyt utána egyszer sem.

Batman álmai,vagy 'jövőkepei' viszont igen.Innen nem volt teljesen érhető a motiváció.Elveszthetett volna valaki fontosat akkor,mondjuk Alfrédot,aki egész életében mellette volt,és támogatta,amolyan apapótlék féle képpen.És Batmannak,aki az egész életét arra tette fel hogy az igazságot szolgálja,és üldözze a bűnt,szerinted nem tűnt fel hogy nem Superman volt a rossz fiú a Zoddal folyó harcban?Hogy közben megmentette a földet,annak minden ,még élő lakójával együtt?És azóta is csak segít?Ezt lex Luthortól fogadom el,illetve várom,nem Batman-től.Ha tényleg komoly személyes tragédiája lett volna az eseményekből kifolyólag akkor elnézném neki.Bárkit elvakíthat a bosszú,de így ez logikátlan egy ilyen kaliberű hőstől,bármit is írsz. Úgy hogy igen,továbbra is nem értem.
Az hogy Luthor nem volt kopasz teljesen mellékes volt,az abszolút nem hozzá illő karakter mellet.Egyébként szerintem jó színész a srác.A Facebook.-ban,és a szemfényvesztőkben kifejezetten tetszett,de nem ide való volt.
Doomsday -t pedig továbbra is elhamarkodottan előtt karakternek tartom.Nagy potenciál lett volna még benn,akár egy külön rész is.Szerintem.
Egyébként minden bántás nélkül valószínűleg Te lennél az utolsó akit szeretnék hogy rendet tegyen a fejemben.Tudod ha különböző vélemények találkoznak,azt tiszteletben lehet tartani.El lehet mondani hogy szerinted hogy van,volt,lesz,ki lehet javítani a másik félre tájékozottságát,vagy épp tájékozatlanságát,illetve el lehet fogadni a különvéleményt.Nincs ezzel baj míg nem vesz fel valaki gúnyos hangsúlyt,abban téves tudatban hogy neki van,és csak neki lehet igaza.Mindegy hány néző,kritikus érez csalódottságot,a film után...

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#73) DudeHUN válasza .LnB (#71) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Dehogy volt hű Frank Miller Batmanjéhez. Hasonlított rá az igaz. De hű? Ott Batman okos volt egy kiöregedett detektív, és nem akarta megölni a barátját.

Mézes mázas? Akárhogy olvasom a Bosszú Angyalai képregényeimit is itthon, szerintem egyáltalán nem csöpögősek a filmek. Van 1-2 amelyik komikusabb hangvételű az igaz (Ant-Man). De a világba illesztése és a karakter rendben van.

Spidey nyilván nem hal meg mivel történetvezetés terén az MCU és a comic fősodor különbözik. De az már egy másik szint, hogy ezzel az Avangers vonallal a Disney eleve 10+ éves távlatban gondolkozott történet szinten. Még a sorozatok is kohenrensek történések, karakterek szintjén a nagy filmekkel. Elképesztő mit építettek már most fel. Persze lehet a Civil War is egy lófasz lesz, egy filler rész. Akkor rájuk is haragudni fogok.

Gamer for Life

(#74) Bad Pritt válasza .LnB (#71) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Amilyen ügyesen felderítette a Fehér Portugál szálat, olyan hülye módon hagyta magát becsapni Luthor által. Sőt, mivel Luthor terve alapból az volt, hogy egymásnak ugrasztja őket, ezért könnyen lehet, hogy direkt hagyott nyomokat a denevérnek.
A karakter harcos fele viszont perfekt lett.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#75) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Most olvastam, mások szerint Yuga Khan lesz ez a lény, akit Luthor megidézett a szmötyiben. Kinézetre inkább rá hasonlít szerintem is, a kapocs ugyanúgy meglenn Darkseiddal..

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76) cyberkind válasza Bad Pritt (#75) üzenetére


cyberkind
félisten

De miért van mindenhol akkor Doomsday írva?

Paranormal Cocktivity

(#77) .LnB válasza Bad Pritt (#75) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szólt Luthor a faternak, hogy küldje a fiát?! :) De amúgy jah olvastam én is.

(#76) cyberkind: És te ezt a filmet kétszer láttad? Ugye? :D

(#72) Árpi001 Bocsi ha kicsit lekezelőnek hatott amit írtam. De ezek mellett csak szerettelek volna felvilágosítani, ennyi. Ha nem tetszik nem tetszik. (mármint a film).

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#78) Bad Pritt válasza .LnB (#77) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ugyanezt akartam írni cybernek. :DDD

Az nagyon alja dolog lenne Luthortól, nem igazán emlékszem, hogy valaha ennyire felelőtlen lett volna. Ő pont világuralmat akart, nem pusztítást, ezért furcsálltam ezt a Doomsday-es mókát is tőle. Ha a hősök nem állítják meg a szörnyet, akkor neki miért lett volna jó, ha mindent és mindenkit elpusztít? Kicsit Zs-kat. hozzáállás.

Közben hír, hogy az Aquamanben lesznek víziszörnyek. Ejha, remélem a Star Trekből sem hagyják ki akkor az űrhajókat! :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#79) .LnB válasza Bad Pritt (#78) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kétlem, hogy ez a Luthor tudná mit szabadít a világra. De mondjuk még mindig előrébb vagyun k mint ha itt is megjelenne egy gonosz aki el akarja pusztítani a földet. "Mert csak. De mé? AZÉ!" alapon :D

Luthor tárcsázott egy számot a kriptoni hajó telefonkönyvében, aztán ezt dobta a (intergalaktikus) központi telefonelosztó rendszer. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#80) Bad Pritt válasza .LnB (#79) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Annyival vagyunk előrébb, hogy ha Snyder végre felcsap egy random Superman képregényt, akkor meglátja, hogy most kopaszon milyen Luthort kéne filmeznie. :D
De szerintem most mindegyik karakter változni fog az itteni események miatt, ezért nem érzem akkora tragédiának, hogy milyenek lettek. Luthor legyen következetesebb, Batman okosabb és akkor nyert ügyük van.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#81) cyberkind válasza Bad Pritt (#78) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem inkább volt Doomsday mint ez a valaki akiről még nem hallottam, és nem mellesleg nem lexikon vagyok a DC-ből, csak ismerek ezt azt. :P
Meg én úgy tudom hogy Superman-t csak kriptoni sebezheti meg, az pedig Doomsday, nemde?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#82) .LnB válasza Bad Pritt (#74) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha már boncolgatunk, akkor ne ezt. Jó ezt is lehet. A gáz inkább Superman volt.
Luthor beijeszti, hogy "x" időd van megölni Batman-t vagy Martha meghal. Nos:
-Martha szája nem volt bekötve, hallania kellet volna
-Pillanatok alatt odaér, elhozza.

Lois mikor zuhan akkor is ott terem seperc alatt..

Batman-nek csak rossz napja volt azért nem esett le neki a tantusz. :D

(#81) cyberkind Na akkor segítek mert azt se tudod miről beszélsz szerintem: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#83) cyberkind válasza .LnB (#82) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja hogy ez a lény, én nem rá gondoltam, hanem akit Luthor felélesztett, így oké, de akkor se ismerem ezt. :DD
Egyszerűbben is beszélhetnétek, és nem lett volna ez. :P

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#84) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Most akkor mondja meg valaki Supersrác végleg off?

Amd - Radeon - Ryzen

(#85) cyberkind válasza Gyuri27 (#84) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem.

Paranormal Cocktivity

(#86) .LnB válasza Gyuri27 (#84) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Dehogy! Már a film végén is ott az utalás, hogy él. Ha láttad a filmet.

(#74) HáGé De amúgy nem feltétlen Luthor ugrasztotta egymásnak őket. Batman így is úgy is nekiugrott volna. Nagyon mély dühöt érzett iránta. Mint egy pitbull ment a vadra. Ezért se vette észre Luthor mesterkedését (<- helyes ez a szó? :D) ?!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#87) Bad Pritt válasza .LnB (#86) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont ez a lényeg, hogy végül kiderül, hogy Luthor mesterkedése gerjesztette benne a dühöt. Azért érezte egyre inkább, hogy tennie kell valamit, mert Superman folyamatosan gyilkolt (Afrika) vagy hagyta az embereket meghalni (tárgyalóterem). Csak ugye mindenhez Luthornak volt köze és még heccelte is a denevért üzenetekkel, meg nyilván hagyta, hogy ellopja a kryptonitot.

(#82): Igen, ez is baromság volt, sehol nem mondtam, hogy nem. :D Az ilyenek miatt nem vagyok maradéktalanul boldog.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#88) Gyuri27 válasza .LnB (#86) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor én már magam alatt voltam. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#89) .LnB válasza Bad Pritt (#87) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja igen, a papírra is ő írta a szöveget. Hát igazából Luthor jól csinálta. :) Meg miért lett volna gyanús neki. Csak akkor figyelhetett volna fel rá miután ellopta az adatokat tőle. Mondjuk az lehet pont elegendőnek kellett volna lennie, hogy leessen neki. :)

(#88) Gyuri27 Annyira tetszett a film ugye? És megörtél lelkileg Superman halála miatt mi?! :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90) DudeHUN válasza Bad Pritt (#87) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Mondjuk azt az afrikai esetet nem is értettem teljesen. Oké, hogy utána jöttek a katonák és lövöldöztek. De a terroristákat konkrétan lelőtték. Superman lelőne bárkit is? Pl. ezt sem magyarázzák meg m. Vagy csak habisztire elhiszik, hogy Supi gyilkolászott egyet?

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#91) Gyuri27 válasza .LnB (#89) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem batman az Krisztián. Akárki akár mit mond. Voltak jó batmanok addig is. De ő az igazi.
A film maga. Hát, ha a Krisztiános filmekhez hasonlítom akkor gyenge.
Érdekesnek érdekes volt. Meg szájba rágós. Megalapozta a következőket.
A filmre egy erős 7-t adnék a 10-ből. Voltak azért kicsit bárgyús részek.
A szereplők most nem voltak annyira kidolgozva. A lexet alakító csóka erős volt.
Ha ettől csak felfele akkor jó lesz ez. Ha nem. Akkor ehhh.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#92) Bad Pritt válasza .LnB (#89) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Akkor már teljesen elborult az agya szerintem.
Most csak felsorolásszerűen leírom, mik nem tetszettek:
- Női karakterek. A három prominens nő a filmben nem kapott elég teret, de ez részben annak is betudható, hogy kettő (Lois és Martha) Superman-karakter és a film Superman fele amúgy is kevésbé domborodott ki (ezért is kicsit érdektelen az önfeláldozása sokaknak). Egyedül a szenátorasszony volt érdekesebb, csak nála meg azt az ellentmondást nem sikerült feloldani, hogy ilyen agresszíven Superman-ellenes, mégsem engedi Luthornak a kryptonit felhasználását.
- Doomsday. Vérgagyi, egyáltalán nem méltó az eredetihez semmilyen szempontból.
- Atombomba. A fenyegetés megjelenése utána egy perccel már kilövik a töltetet. Ez főleg úgy rossz, hogy a nagy rivális Avengers-ben értelmesebbre sikerült a saját atom bombájuk (ezen mondjuk változtathat az Ultimate Cut, lehet raknak még Doomsday felbukkanása és a bomba kilövése közé egy kis harcot).
- Buta Batman. Ezt az előbb taglaltuk, Snyder túlságosan ráment a playboy Wayne és harcos Batman vonalra, mint a korábbiak. Plusz ideírom, hogy amíg nincs magyarázat a sivatagi haluzására meg Flash feltűnésére rögtön utána, addig az is negatívum, nevetségesen lóg a levegőben, bármennyire is jó volt látni, meg tudni azt, hogy mit jelent a feltűnése.
- Martha. Ez magyarázatot sem kíván, az internet kollektíven ezen röhög pár napja, tulajdonképpen jogosan. Bár csomó embert megérintett ez a kapocs, szerintem inkább megmosolyogtató volt.

És kb. ennyi. Ezen kívül persze a fülön kifolyó CGI, a kissé kapkodós autósüldözés meg pár hülyeség a sztoriban, de ezek szinte minden filmben vannak. A temérdek epic moment meg utalás simán ellensúlyozza nálam ezeket.

(#90) DudeHUN: Na ez pl. szerintem tök jó ötlet volt. Azért került ez az egész sztori Afrikába, mert a valóságban is nehéz megmondani néha, hogy ott ki kit gyilkol éppen és milyen mértékben. Mondjuk az egy másik kérdés, hogy Luthor hogy hozza össze, hogy pont ott vannak az emberei beépülve, ahova Lois frissen megy interjúztatni, de ha abba nem köt bele senki, hogy Joker a Dark Knightban csak azt az épületet nem tudja aláaknázni, amelyiket nem akarja, úgy ebbe se kötnék bele.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#93) Bad Pritt válasza Bad Pritt (#92) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Itt van még egy Epic Martha. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#94) DudeHUN válasza Bad Pritt (#92) üzenetére


DudeHUN
senior tag

De érted Superman lelő valakit. Minek? Ilyen hoax történethez meg gyilkolni sem kell. Sőt Lois sem kell. Csak egy feka, akit lefizetek hogy kamuzzon. Mindegy. Ez nem gáz csak nem igazán értettem.

Gamer for Life

(#95) .LnB válasza Bad Pritt (#92) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mindegyik pont amit felsoroltál negatívom vagy nevetséges ezt nem vitatom. Ja de a nők a filmben témában más a véleményünk. Az atom el volt sietve (lehet a vágószobába maradt). Martha elég kapkodós "megoldás" volt. Batman nem buta csak nem detekív.

De én akkor is boldog vagyok vele. Elfogult (rossznyelvek nevezhetik elvakult-nak) vagyok. És talán az is rájátszik, hogy nagyon féltem a kritikák miatt, de végül nem lett (annyira) rossz. Írtam itt korábban biztos, hogy mit szeretnék látni, és ennek nagy része teljesült is. Az, hogy kapkodósra kellett vágni az sajnálatos. Főleg a Jeep reklámot, (aminek benne kellett lennie) látva. :(
Boldogan elnéztem volna még egy órán keresztül is. De a fél óra plusz sem lesz rossz. Ne tudom eldönteni, hogy a Warner vagy a rendezó sara e a végtermék. Lehet Sneyder máshogy vágta volna, lehet hosszabbra hagyta volna már a mozis változatot is csak nem engedték. De Sneyder is rendezhette volna alapból rövidebbre. Nem tudom, nem érdekel én szeretem ezt a filmet.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#96) emiki6


emiki6
veterán

Szerintem Lois szerepe elég béna lett. Odamegy békíteni, békít, bedobja a tavacskába a lándzsát, bóklászik, rájön, hogy kéne a lándzsa, visszamegy, majdnem belefullad, Sm kimenti, de ő is majdnem belefullad, stb.

Ez annyira felesleges vagy mi volt, hogy az már vicces. Igazából engem ez szavart, miután moziból kijövet belegondoltam.

Szerk: Ja, igen, a batmanes félrevezetéses dolog is zavart. Ennyire nem lehet buta batman... :(

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#97) Árpi001 válasza .LnB (#95) üzenetére


Árpi001
senior tag

Nem tesz semmit.:)
Ha neked tetszik a film,és el tudod nézni a hibáit az végül is király!
Másoknak is van olyan film ami iránt elfogultak,nekem is van.:)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#98) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na ezt próbáltam én ecsetelni, hogy ezért jók azok a jelenetek: [link]

Ez pedig talán a legjobb kritika amit olvastam, mert olyan ember írta aki vágja a képregényeket. És ez a lényeg, rajongóknak tetszik. [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#99) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kezd már most nagyon kiborítani a Warner balfaszoskodása az univerzummal kapcsolatban.

-újraforgatják a Suicide Squad sok jelenetét mert nem elég vicces.
-Aquaman is "könnyedebb hangvételű lesz"
-A Justice League is viccesebb lesz
-Nem lesznek ennyire darkosak a filmek

Ezek feladják mindazt amitől ez az egész egyedi lenne. Komor darkos hangulat.
Most kezdik el forgatni a JL-t. A script már teljesen végleges lenne. Gondolom megvolt az irányvonal a hangulatra. De most fogadni merek, hogy belekontárkodnak, hogy legyen egy Avangers féle fos szar feelgood, színes massza az egész. Olyan módosításokkal amikről majd ordít, hogy kapkodva lettek átalakítva.

Egyedül Affleck forgatókönyve lenne az számomra ami így most látatlanba összecsapom a két kezem és azt mondom jöhet. Bízom benne vakon. Miért mert ő Batman fan, és mivel Kevin Smith jó barátja, gondolom összedugták a fejüket az írás közben. Mellesleg Smith betölthetne egy Fergie féle szerepet az univerzumépítésnél, mert az a sok pr, businessman hülye csak szét****sza az egészet félelmében. És akkor kalap, kabát.... :(((

Ez volt a Warner -nél a kritikákat látva: [link]
Most meg megfutamodnak: [link]

:(((

Csak én gondolom így? :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#100) Bad Pritt válasza .LnB (#99) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Biztos nem csak te, de én összetenném a két kezem, ha minimum olyan minőségű lenne a JL, mint az első Avengers volt (nem lesz).
Az, hogy eredetileg kevésbé komor Aquamant akarnak nem baj, mert akkor írják úgy meg. Az, hogy újraírják forgatás előtt, meg forgatás után a filmet, hogy viccesebb legyen nettő baromság. Egy nagyon egyszerű oka van annak, hogy így gondolkodnak: emberemlékezet óta nem volt ilyen mértékű csökkenés az első hétvégi bevételek után hétköznap és a mostani hétvégéje is valszeg gyér lesz már és az egyetlen dolog, ami közös minden kritikában, pozitív vagy sem, az az, hogy elképesztően nyomasztó az állandó szürke kép és eső. Nem jó nézni egyszerűen.
Nem állna távol a humor a DC-től (Aquaman esetén főleg, a New 52 óta egy négy végtaggal úszó geghalmaz a karakter, hatalmas) és hozzá is lehetne igazítani egy komorabb irányvonalhoz (Nolan-trilógiában is volt humor, csak nem olyan direkt szófosás formájában, mint egy Pókembernél). Mint a Winter Soldier vagy az X-Men First Class, gyakorlatilag ez a kettő volt a tökéletes középút hangulat szempontjából, ilyet DC-ék is tudnának csinálni.
Én személy szerint ezeket a folyamatosan barna meg szürke, esős és havas filmeket nem szívesen nézném, egy idő után unalmas. Főleg Aquamannél, Wonder Womannél, Flash-nél, akik alapból nem ilyen érvágós karakterek, mint a két nagy.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#101) .LnB válasza Bad Pritt (#100) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem bejött ez a hangulat. És nem azt mondom, hogy a Flash meg a többi filmnek is teljesen ilyennek kell lennie. De azért kellene valami egységes stílus a filmekre nem? Ha nagyon különbözik az működhet? Lehet.

Avangers-re nem emlékszem. Szinte semmire, csak, hogy megtámadják New York-ot, meg Lokit elveri hulk. Ennyi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#102) Bad Pritt válasza .LnB (#101) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igazából olyan elvakult Marvel hater vagy, hogy nem veszed észre, hogy náluk is többféle irányvonal van ma már. :D És akkor a Fox X-Menjei ebben benne sincsenek még, azok még jobbak (a MoS-nál meg BvS-nél is).
Neked bejött, de hosszútávon nem kifizetődő. Ha mondjuk 3-4 évente jönne ilyen hangulattal film, mint a Nolan-ek például, akkor ok. De évente kétszer beülni siránkozni...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#103) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ennyit a Robin lett Joker teóriáról. Snyder egyértelműen kimondja, hogy Robin halott évek óta és Joker ölte meg.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#104) Árpi001 válasza .LnB (#99) üzenetére


Árpi001
senior tag

Én egy bosszúállók féle Igazság Ligával hangulatban ki is egyeznék.Mondjuk szerintem a bosszúállók 2 hangulata volt jobban eltalálva.Abban is volt poén,de nem annyi mint az első részben,sikerült egy komorabb hangvételt adni neki,az egy-hez képest.
De ez saját ,szubjektív vélemény.Nem vagyok nagy DC fan,fogalmam sincs milyen lenne a univerzumhoz hű hangulat,képi világ.Minden esetre ez a majd folyamatos sötét,esős,borongós hangulat nem jön be.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#105) .LnB válasza Bad Pritt (#103) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Még jó, hogy teljes meggyőződéssel, tutira mondtam, hogy Robinból lett Joker. :U :DDD
Érdekes lett volna szerintem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#106) Bad Pritt válasza .LnB (#105) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem biztos, hogy mindenki befogadta volna.

Egy ilyen Darkseiddal kiegyeznék amúgy, elég masszívnak néz ki. Meg egy ilyen Doomsday-jel kiegyeztem volna. :DDD
Amúgy rájöttem mi zavart nagyon a kinézetében és ez eskü nem vicc: nem volt gatyája meg cipője. Képregényben is volt olyan változat, ami pucér volt, de rendszerint ilyesmi.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#107) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Lassan ki lehet jelenteni, hogy masszív bukta lett a film a Warner számára, erre a második hétvégére legalább 70%-os esést vizionálnak, de a pénteki eredménye a nyitóhétvégés péntekhez képest több mint 80%-ot (!!!) esett. Ebből nem hogy milliárd nem lesz, de még a 800 millió is kétséges, de ez már a külföldi nézőkön múlik.
Nagyon elszámolták ezt a filmet gyakorlatilag minden szinten. Ez az eredmény 5-6 éve fantasztikus lett volna, a Vasember 1-2 idején, de most, amikor a Warnernek véget értek a Hobbitjai is, a Marvel meg szólófilmekkel jut milliárdos bevétel fölé (Vasemberre gondolok, Polgárháború nem szólófilm), ráadásul elindult a Star Wars szekér, ez már kevés.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#108) cyberkind válasza Bad Pritt (#107) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó, és akkor most mi lesz, kirúgják Snyder-t, ezt a filmet elfelejtik, és inkább megcsinálják a külön filmeket utána meg a Ligát persze más rendezővel?
Csak igazak lettek a premier előtti pletykák. :U
Nehezen hittem volna hogy ez lesz, főleg 2 ekkora figurával, akiket a hülyék is ismernek.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#109) Bad Pritt válasza cyberkind (#108) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem nagyon figyelsz, igaz? :D
A JL első része két hét múlva már forog, nem fogják lefújni, maximum a második részre rúgják ki Snydert. Viszont mivel a stáb gyakorlatilag egyezik, ezért előzetesen nagy minőségi változásra nem lehet számítani. Ha a Suicide Squad, Wonder Woman meg másfél év múlva a Justice League nem hoz kiemelkedő számokat, akkor lelövik az egész univerzumot a francba. Az Aquaman forgatókönyv asszem kész van már, Affleck írt egy Batmant, de ennyi, a többi film még csak elmélet szintjén létezik, egy tollvonással törölhető (igazából ez a kettő is).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110) cyberkind válasza Bad Pritt (#109) üzenetére


cyberkind
félisten

Szomorú vagyok, de akkor majd talán 2025 után belekezdhetnek újra és ügyesebben, ráérünk, addigra már konkrétan hányni fogok a Dízni képregényfilmektől. :D
Csodálkozol hogy nem figyelek, most ébredtem azt' bedobsz egy ilyet hogy még 800milka se lesz, tudod mekkora stressz ez az embernek így? :DD

Ha viszont kukázzák az egészet én a Suicide miatt leszek a legszomorúbb, az gyakorlatilag tökéletes, de főleg Joker és Harley. :O

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#111) .LnB válasza Bad Pritt (#109) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha egy BvS ennyit hozott akkor szerinted a SS és WW mennyit fog? Felét?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#112) Bad Pritt válasza .LnB (#111) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A nézők sem mind vakok, az általános vélekedés még mindig az, hogy ez egy gyenge/közepes film lett. Ha azok jobbak lesznek, akkor simán kaszálhatnak, pont a Deadpool mutatta meg, hogy ügyes marketinggel meg egy korrekt filmmel mit lehet elérni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#113) cyberkind válasza Bad Pritt (#112) üzenetére


cyberkind
félisten

Azt meg se említem hogy az erősen 18+ volt, ez meg a legjobban hozó kategória. ;]

Egyébként ha kijön a Bluray és megnézzük, akkor derül ki minden hogy a mozisnak volt-e értelme vagy sem, én az utóbbira szavazok.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#114) DudeHUN válasza Bad Pritt (#112) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Deadpool nem a marketing miatt szárnyal. Az egy baromi szórakoztató és egy az egyben a képregényes karaktert hozó film lett.

A DC sem darkos és szomorú. Elég csak megnézni a képregények nagyrészét vagy a rajzfilmeket. Őszintén megmondom én két Snyder filmet sem tudok megnézni egymás után. Itt a MoS meg a 300 a polcon. De ugyan azon a napon kizárt, hogy képes lennék megnézni mindkettőt.

Gamer for Life

(#115) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link] Cavill... :D :R Tudja mi a fontos. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#116) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hágé ehez mit szósz':

"Bruce apjának voltak az utolsó szavai a felesége neve, Batman a lándzsás momentumban jött rá, hogy most ő az a gyilkos, aki a saját szüleit megölte, és egy épp ugyanolyan “gyerek” van elötte, mint ő volt akkor, amikor a szülei meghaltak. A sorsközösség miatt nevezi barátjának, meg ez is egy “bibliai”, “megváltós” utalás."

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#117) Bad Pritt válasza .LnB (#116) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Jézus párhuzam abszolút helytálló Superman esetében, csak nyilván lerágott csont (nem csak itt, bárhol, Mátrixig bezárólag). Nekem ezzel az egész Martha-vonallal a tudatosság a bajom, nem spontán az, ahogy Batman rájön a párhuzamra, egy hihetetlen esetet (a fiú keresztnevén hívja a saját anyját) vázol fel.
De amúgy visszagondolva ez a Martha dolog szerintem a top 5 hülyeségben sincs benne, legalábbis számomra. :D

Amúgy a 800 milka szerintem meglesz, nemzetközileg tartja magát. Viszont az iszonyat égő lesz, mikor a Polgárháborúról kiderül, hogy jobban fog működni, pedig ott is bemutatnak két új karaktert, meg tele lesz régiekkel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118) cyberkind válasza Bad Pritt (#117) üzenetére


cyberkind
félisten

Azt se felejtsd el hogy már régen ellőtték War Machine halálát.

Paranormal Cocktivity

(#119) Bad Pritt válasza cyberkind (#118) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

100%-ig biztos vagy benne? :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#120) cyberkind válasza Bad Pritt (#119) üzenetére


cyberkind
félisten

Igazából nem is így akartam írni de jobban hangzik. :D
Az viszont biztos hogy valami komoly dolog lesz vele. :)

Paranormal Cocktivity

(#121) Bad Pritt válasza cyberkind (#120) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igazából ha valaki rendesen megnézi az utóbbi két Civil War trailert, akkor elég sok lehetőség van, hogy ki hal meg, War Machine elég nyilvánvaló lenne a trailer alapján, pedig az egész marketing meg csomó interjú arra épül fel, hogy milyen váratlan haláleset lesz. Én ezért nem érzem úgy, hogy ő lesz az áldozat.
Mondjuk én reménykedem egy fasza Black Pantherben, brutál jó karakter szerintem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#122) Polllen


Polllen
nagyúr

Első látásra hasonlóra jutottam én is a filmmel kapcsolatban bár engem nem nagyon zavart, hogy a liga tagjait így mutatták be. Batman borítékolta a folytatást, mert van egy megérzése. :P

Viszont azóta megnéztem még egyszer és az első "akár jó film is lehetett volna" hozzáállásom megváltozott arra, hogy nem rossz film. Sok benne az üresjárat, ami másodikra unalmas volt, de Lex pl. zseniális lett. Illetve kellett egy kis idő míg a nagyon tömör és apró utalások összeálltak. Bár ilyen szempontból elég ellentmondásos a film. Valami szájbarágós, van ami nagyon fontos a történet megértéséhez mégsem kap fókuszt, de azért ott van, csak figyelni kell rá nagyon és van egy rakás jelenet, ami csak úgy van...

Doomsday-től meg nem tudom ki mit várt. Újszülött gyilkológép.Kb. 2 szusszanásra állt meg és folyamatosan harcolt. Nem egy Alexander.

Az abszolút pozitív csalódás Ben Affleck. Nagyon jó batman karaktert hozott.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#123) Árpi001 válasza Polllen (#122) üzenetére


Árpi001
senior tag

Ez a csak figyelni kell a filmre,nem olyan biztos hogy szerencsés választás volt szerintem.Főleg ha fanoknak is többször kell megnézni hogy feltünjenek bízonyos utalások,ősszefüggések...
Doomsday karakterében csak ennyi volt szerinted?
Ha tényleg Ő volt(kb mindenki azt mondja,Ő volt)akkor érdemes volt 20-25 perc akcióért ellőni?

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#124) emiki6 válasza Bad Pritt (#121) üzenetére


emiki6
veterán

A szyvil vorban nem tudom lesz olyan főellenség, akivel bunyozni kell, mert simán lehet csinálni egy kerek filmet belőle úgy, hogy uszítás, harc, megbékélés, kompromisszum.
A bvs is bőven elég lett volna, ha csak annyi, hogy megismerjük batmant, megismerjük az okokat indítékokak, aztán harc, majd jóság. Doomsday se kellett volna.
Megmi volt a terve Lexnek? És ha batman megöli supermant? Akkor doomsday lazán elpusztítja a világot, mert sm nélkül nem nagyon tudták volna legyőzni...
Elég lett volna, ha Luthor csak kavar egy kicsit és a folytatásban lép igazán színre.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#125) Polllen válasza Árpi001 (#123) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem sem sült el jól, nem az a sokszor újranézős film. Legalábbis nekem. Nem is így terveztem, de nem bánom, hogy kettő lett, mert így Lex Luthor karakteréről nem az jut eszembe, hogy OMG, hanem az, hogy zseniális. Mondjuk a rendező nem lesz a kedvencem ezután sem.

Doomsday-ről kb. annyit tudok, amit a wikin olvastam róla, mert csak a Superman és Batman filmeket láttam. Egy ősszörnyeteg, ami csak pusztítani tud. Ezt jól hozta. És hát ki más ölhette volna meg Superman-t úgy, hogy a fanok ne háborodjanak fel? Egy ilyen lényt nem lehet órákon át a vásznon tartani, letarolná a fél világot. Mint ahogy Batman és Superman sem harcolhatott az egész film alatt. Persze az üres járatos belassítok mindent, mert ismerem ezt a funkciót helyett, kidomboríthatták volna a két hős konfliktusát, őrlődését. Kicsit több rémálom Batman-nél, esetleg több monológ Superman-től, hogy legyen valamilyen szimpátia valamelyik oldallal. Mindkétszer a többiek első kérdése a film után az volt, hogy akkor most mi is volt a konfliktus ezek között?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#126) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Legyen ez a mi kis DC topikunk. Mégse a filmesbe rondítok bele folyamatosan legalább. Felvetült bennem egy kérdés.

Néztem a The Killing Joke animációs trailerét. És baromira zavar a megvalósítása. Titeket nem?
Ma már annyira fejlett a technológia, miért nem rajzolják meg jobban? Most írhatnám, hogy képregényhűbbre de arra ott a válasz mert ez PG13 lesz (ez is akkora wtf?!). De még akkor is. Úgy az összes DC animáció lehetne sokkal szebb szerintem. Nem?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#127) Bad Pritt válasza .LnB (#126) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pénz. Gyakorlatilag fillérekből készülnek ezek a DVD-re készített rajzfilmek, ha jól tudom, nagyjából 2 és 4 millió között van egy résznek a büdzséje. Az ugyanilyen hosszú, moziba küldött Hercegnő és a béka c. 2D Disney rajzfilm 105 millióból készült, cserébe úgy is néz ki.
Itt van amúgy ez 1941-es Superman rajzfilmsorozat (9 rész, másfél óra), szerintem a maga idejében fantasztikus minőség lehetett, drága is volt, de még mai is nézhető pont emiatt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#128) .LnB válasza Bad Pritt (#127) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja persze a pénz. Hogy felejthettem el.. :(((
Nekem nagyon nem tetszik amit láttam eddig a The Killing Joke-ból. Neked?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#129) Bad Pritt válasza .LnB (#128) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem tetszik, TDKR-ek is PG-13-asak voltak. Meglátjuk, az utóbbi években nem éreztem túl erősnek a Warner rajzrészlegét.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#130) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Flash filmben Cyborg aktív szereplő lesz, nem csak cameo.

Szerintem felesleges de ők tudják, vagy nem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#131) cyberkind válasza .LnB (#130) üzenetére


cyberkind
félisten

Felesleges is, de itt a BvS-ben is sok felesleges szál volt mégis ezt hagyták jóvá.

Paranormal Cocktivity

(#132) Bad Pritt válasza .LnB (#130) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Iszonyat jó filmet lehetne amúgy kettejükkel csinálni egy ilyen Shane Black szintű rendezővel, aki a humorhoz is ért.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#133) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Több helyen bele lehet futni olyan negatív véleményekbe, amik azt nehezményezik, hogy (megint) Superman hibája a sok pusztítás.
Na most ha csak a fő rivális Marvelen megyünk végig, akkor azt látjuk, hogy ott is a filmjeik felénél a főhőshöz közvetlenül köthető a gonosz megjelenése: ez volt mindhárom Iron Man-ben, a két Thorban,Age of Ultronban, tulajdonképpen az Ant-Man-ben. De ez volt minden Transformers-ben is például.
Speciel én ezért tartom a két Amerika Kapitányt többre, mert nagyon jól elkapta a Kapitány katonaalakját: formálja a történéseket, de csak közvetlenül, gyakorlatilag sodródik az árral és ami most ki fog csúcsosodni a Polgárháborúban.
Szóval ez valóban hibája lehet a filmnek, de ez konstansan hibája nagyon sok másiknak is, úgyhogy kicsit vicces, hogy itt ennyire kidomborítják.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#134) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Harmadik hétvége, 23 millió. Nem fogom többször leírni, hogy mennyire elszámolta magát a Warner ezzel a filmmel, viszont az nagyon érdekes, hogy itt látszik legjobban, hogy milyen véleményformáló ereje van az internet jámbor népének.

Volt egy cikk, ahol pontokba szedték, mik voltak a problémák, csak most nem találom.
Lényeg, hogy teljesen elfogulatlanul csak pár nagyobb dolgot írt, amikkel már korrekt lehetett volna a film. Például a kedvencem, hogy Doomsday-t egy az egyben kukázta volna és Bizarrót tette volna a helyébe. Klónozás stimmel, Luthor szál stimmel, le is zúzhatta volna akár Supermant. És mégsem ez lett...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#135) cyberkind válasza Bad Pritt (#134) üzenetére


cyberkind
félisten

Én még mindig azt tartom hogy ez egy tökéletes 2 órás film lehetett volna ha csak a címben szereplő dologra koncentrálnak.

Paranormal Cocktivity

(#136) Polllen válasza cyberkind (#135) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#137) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szinte hivatalos az Afflack féle Batman film (rendezés).

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#138) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Borzalom, hogy a Suicide Squad körül is mekkora kavarás megy már. Az újraforgatással kapcsolatban. Fejetlenség.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#139) Bad Pritt válasza .LnB (#138) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Abszolút koncepciótlan az egész univerzum építősdi. Kár érte, majd 20 év múlva újra lehet próbálkozni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#140) cyberkind válasza Bad Pritt (#139) üzenetére


cyberkind
félisten

Megfelelő ember nélkül 5000 év múlva is fejetlenség lenne, úgyhogy mindegy.

Paranormal Cocktivity

(#141) Bad Pritt válasza cyberkind (#140) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Addigra talán rájönnek, hogy Feige sem poénból van a Marvel projekt élén.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#142) cyberkind válasza Bad Pritt (#141) üzenetére


cyberkind
félisten

És "kinevelnek" valakit, ez se lenne rossz. :D

Paranormal Cocktivity

(#143) Bad Pritt válasza cyberkind (#142) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont idevág (9gag). :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144) .LnB válasza Bad Pritt (#141) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ott lenne Kevin Smith. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#145) cyberkind válasza .LnB (#144) üzenetére


cyberkind
félisten

Ő ekkora DC képregény ász?
Nem hittem volna pont róla, de a filmjeit szeretem. :D

Paranormal Cocktivity

(#146) .LnB válasza cyberkind (#145) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Úgy hírlik igen, többször előkerült már a témában a neve.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#147) Bad Pritt válasza .LnB (#144) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kevin Smith egy képregény geek, nagyon érti az alapjait és összefüggéseit egy ilyen világnak, de több gond is lenne vele: az első, hogy saját bevallása szerint is kreatív szakember, egy ilyen feladatnál háttérbe szorulna, nem tudna lényeges pontokról dönteni (Feige sem tud, irányvonalakat és alapokat jelöl ki). A második, hogy a Warner a büdös életben nem bízná rá egy majdhogynem szerzői filmesre (akinek amúgy szakmai körökben nincs olyan ázsiója, mint Feige-nek. A harmadik, és emiatt nem fogadná el sosem: nem egy tipikus üzletember, tényleg csak egy geek, aki szereti ezt, nem tudná úgy üzletnek tekinteni, mint ahogy azt elvárják most mindenkitől. Feige igazából egy közepesen jó kreatívból és egy felemás producerből (nem csak a Pókembereket egyengette, de pl. az olyan fantasztikumokat is, mint a Daredevil meg Elektra) képezte magát egy évtized alatt ilyen baromi jó képregényvezérré.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#148) .LnB válasza Bad Pritt (#147) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezért lenne nekünk nézőknek, rajongóknak jó Smith és ezért elképzelhetetlen a Warner-nek. Mondjuk a Warner kussba maradhat amekkora hülyeségeket csinálnak ezzel az univerzummal kapsolatban. :) Ennél minden jobb lenne nekünk, és szerintem még üzletileg is jól járnának vele. Biztos nem Fergie-hez mérten jól, de ennél jobban mint amit most "buktak" a BvS-sel.

Mennyivel jobb lenne egy olyan kreatív kezébe adni a dolgokat aki szívvel lélekkel csinálná, mint olyan(ok) kezében akik csak a pénzt akarják kisajtolni az egészből..

Egyébként a BvS bevételeire meg költségvetésére visszatérve kicsit. Nem értem miért kellett ennyire sokat költeni rá és kockáztatni. Főleg a marketing-re. Ez a film eladta volna magát, már a két címszereplő miatt is. Szerintem csinálhatták volna kevesebből, kisebb célokat kitűzve maguk elé és akkor nagyobb lett volna a nyereség. Mennyiből is készült a film?! 200-250milla + ugyan ennyi marketing. Bőven lehetett volna itt faragni. Sőt a sztorit is egyszerűbbre de hatásosabbra venni. És megalapozni a többit.

Most igazából leírtam sokadjára, másféleképp a "sokat akar a szarka" dolgot. :)

A Warner kva nagy lendülettel szaladt ebbe bele, hogy "ide nekem a világot". Minden pénzt akartak. Aztán falnak szaladtak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#149) JColee válasza .LnB (#148) üzenetére


JColee
őstag

Szerintem túl hamar indult a hype-vonat. Egy évvel (?) ezelőtt jött ki az első teaser.
Nekem egyébként rohadtul tetszett a film, kb végig vigyorogtam. Persze voltak totál hülyeségek is, de nekem jobban tetszett az avanzsálók 2-nél. Ott az elején eröltetettnek éreztem az egysorosokat.

(#150) .LnB válasza JColee (#149) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem is nagyon tetszett. Csak sajnos a további filmek nem a rajongók szeretetéből születnek. Hanem pénzből.
Én fel tudom fogni, hogy mi ezzel a filmel a baj, hogy miért nem hoz 1milliárdot, hogy miért negatívak a kritikák. Felfogom, bár elfogadnom nehéz.
Alapból hülye felfogásom van, én azt szeretném ha nekem készítenének DC filmeket, ne azért készítsenek, hogy milliárdokat hozzon. És ha nem hozza a Warner által (tévesen) elvárt számokat akkor lehet nem lesz hosszú életű ez az univerzum. Most majd remélem az lesz, hogy csinálnak szar filmeket amik már nekem sem fognak tetszeni, és még a számok se jönnek majd.. Ez a fejetlenség oda fog vezetni.

(#147) HáGé Láttad a Marvel univerzum felemelkedéséről szóló dokumentum filmet. Abba sok szó van Fergie-ről. Ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#151) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Végre valami jó hír. R lett a Killing Joke animációs film. Hivatalosan.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#152) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Kis Green Lantern pletyka: nem csak Hal Jordan és John Stewart, de Kyle Rayner is benne lehet a filmben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#153) .LnB válasza Bad Pritt (#152) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem el sem fog ez a film készülni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#154) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Batman: The Killing Joke (új trailer) annyira csúnya :( Rossz ránézni, komolyan. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#155) Bad Pritt válasza .LnB (#154) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja, el is döntöttem, hogy nem nézem meg. Nem csak csúnya, de még darabos is, mintha kevés frame-ből állna másodpercenként.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#156) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Geoff Johns és Jon Berg a DC filmez univerzuma élén!

Johns-nak nagyon örülök, ha ő se tudja rendbeszedni a dolgokat akkor senki.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#157) Bad Pritt válasza .LnB (#156) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Aizen linkelte már a filmes topikban, csak ott senki nem reagált rá. :D
Jó hír, az még jobb lenne, ha ténylegesen sikerülne a rendezőkkel összeegyeztetni a kreatív folyamatokat. A Marvelnél már a kezdetektől működik ez a modell, itt rögtönözve kell alkalmazni és ehhez azért elég nagy kompromisszumkészség szükséges mindkét fél részéről.
Meg persze azt is érdemes figyelembe venni, hogy ez nem befolyásolja a SS, WW, JL filmeket, kettőt már leforgattak, egyet most kezdtek, szóval túlságosan nem tudnak már abba se beleszólni, úgyhogy ha ezek kukák lesznek, akkor a Warner lehet meg se várja a többit.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#158) .LnB válasza Bad Pritt (#157) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem jártok a filmes topikba, még olvasni sem nagyon. Nem is nézek mostanában filmeket.

Jó jel, hogy azért nem adják fel, és nyomatják majd tovább a filmeket.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.