Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Bad Pritt válasza cyberkind (#11) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Batman nem öl tézis már képregényekben is bukott párszor, ezért nem zavart. Snyder kegyetlennek akarta mutatni, kínoz, gyilkol, áttapos mindenen, nem olyan soft, mint Bale verziója az esetek 90%-ában. Az az igazság, hogy az elmúlt évtized mainstream Batman karakterei kicsit elpuhultak, Nolan abszolút pacifista karaktere egyszer durvult be, mikor Jokert faggatta meg ledobta Maroni-t a másodikról. Utána feladta, visszavonult inkább 8 évre. Most képzeld el, hogy van egy Batman, aki nem vonul el és küzd 20 éven keresztül, miközben mindenki elpusztul körülötte. Na ez lett Batfleck.
Kettejük csatája igazából egy kivonat az eddigi összes Batman vs. Superman meccsből. Nem volt olyan kütyücentrikus, mint a TDKR-ben (mondjuk ami kütyüt használt, azt onnan emelték át), cserébe rengeteg minden ismerős volt onnan, kedvencem, mikor Supes elkapja a nyílvesszőt (TDKR)/bombát (BvS) és a zöld felhő belerobban az arcába.
Luthor igazából három általában mindig egyező képregényes karakterből lett összegyúrva, a mindenkori Joker, Batman és Luthor jellemvonásaival és képességeivel. Az alapgondolat az lehetett, hogy Batman tud mindent mindenkiről, ez ugye a JL Warban volt a legjellemzőbb, mikor nevén szólította Supermant. Az itteni Luthor egy igazi géniuszként van ábrázolva, mindenkit kijátszik, úgyhogy azt kideríteni, hogy ki Superman gyerekjáték neki. Én itt igazából azt nem értem, hogy Bruce hogy nem kereste meg a kékruhás alteregóját, ez lett volna a logikus. Arra viszont nem volt utalás, vagy csak nem figyeltem eléggé, hogy Luthor tudná ki Batman. Egyetlen utalás volt rá, mikor mondta a fogadáson ezt a "nem akarsz kikezdeni ezzel az emberrel", akkor Clark Kent Superman párhuzamot már nyilván ismerte.
A többi metahumánról ugyanígy szerzett tudomást, ezért volt lényeges, hogy a háromból egy egy szimpla bolti biztonsági felvétel, egy tudományos anyag, egy meg talán dokumentumfilmes videó. Megvoltak hozzá a forrásai, hogy ezeket elérje. Plusz az mekkora volt már, mikor a high-tech kerekesszéken megfordult tök komoly arccal? Volt haja, de aki tudja, hogy amúgy kopasz, az biztos összerakta a poént. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.