Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68) imibogyo válasza gekkoXT (#50) üzenetére


imibogyo
veterán

Azért mielőtt az egekbe emeljük a GoPro-t, azért nézzünk a képminőségen túl is. Ami a nyers videókat tekintve összességében jobb a GoPro-n, de nagyon nem mindegy, hogy például a Sony-ban milyen baromi sokat segít a Steadyshot. Igaz ebben a videóban "csak" egy GoPro Hero 2 van összehasonlításként, de szinte az összes videónál erről számolnak be azok, akik mind a kettő kamerával rendelkeznek, vagy legalábbis próbálták.

Összességében, ahogy én látom, cirka 100 videó és ezek kommentjei után (ezt is beleértve), zanzásítva:

GoPro 3:
+ jobb fehéregyensúly
+ strapabíróbb szerkezet
+ rengeteg kiegészítő
+ jobb vízalatti felvétel köszönhetően a gyári "flat lens" toknak
+ átgondoltabb csatlakozók
+ """RAW""" lehetőség

- szerintem sokkal "döcögősebb", remegőbb felvétel stabi ide, vagy oda
- gyengébb hangfelvétel a beépített mikrofonnal
- éjszakai felvételekben általában gyengébb, van ahol már teljesen fekete a kép, mig a Sony még itt is rögzít (akik például éjszakai autókázásnál akarnak rögzíteni ez szerintem nem mindegy)
- drágább a Sony-nál

Sony:
+ mindegy mitől de általánosságban élesebb a kép, ez szinte minden videóban látható, természetesen ellenpéldát találni, de a fentebb is linkelt videóban "állványos" felvételt láthatunk, mozgásban szerintem sokkal élesebb a Sony
+ nagyon jó éjszakai felvételek
+ sokkal jobb hangminőség a beépített mikrofonnal
+ szebb színek
+ olcsóbb, mint a GoPro, és már ebben is van wi-fi

- pont a "több" szín miatt utólagos korrekcióra szorul bizonyos helyzetekben
- kevésbé átgondolt csatlakozók (pl. külső mikrofonnál)
- nehezebb felfogatás, ha nem a gyári kiegészítőket használjuk
- alapból nem "flat-lens" tok

Összességében nekem a Sony képe sokkal jobban bejön és úgy általában a vele készült videók is, ha veszek egy akció-kamerát akkor biztosan a Sony-t venném. Ha pedig "flat-lens" tokba helyezzük, akkor a vízalatti felvételeken is élesebb lesz, nem olyan jó mint a GoPro, de már tűrhető. :K

Ja és még valami ez a Sony-nak az ELSŐ ilyen jellegű kamerája, mig a GoPro-nak messze nem, szóval lesz itt még fejlődés bőven. Lehet, hogy már egy javitott firmware-el is megoldják a szaturációs problémákat. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.