Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) maki12 válasza brumi1024 (#14899) üzenetére


maki12
senior tag

Nekem még mindig nem lassul 36 MB szabad hellyel sem,tehát ez a lassulásos dologban én nem hiszek. :U

HTC U11 & Nikon D5300

(#14902) nextman válasza maki12 (#14901) üzenetére


nextman
aktív tag

Igy van, amennyit a rendszer lefoglal maganak, azzal mar jol elszaladgal, a tobbit fel lehet hasznalni.

(#14903) assemble válasza Romeo619 (#14892) üzenetére


assemble
addikt

Azt vedd figyelembe, hogy par heten belul jon az utodja erosebb vassal, 1080p kijelzovel, stb.
Egyebkent nem hangzik nekem nagy akcionak sem az ar amit mondasz, szoval ha nem surgos, vagy nem teljesen erdektelen az uj verzio, lehet h erdemes varni par hetet :)

(#14904) Romeo619 válasza assemble (#14903) üzenetére


Romeo619
senior tag

Hát megnézegettem otthon olyan 60-70 között van. Itt pedig 53000. Msot ha ki is jön az utódja nem hiszem, hogy olyan súlyosan esni fog az ára?!

(#14905) sto1911 válasza Romeo619 (#14900) üzenetére


sto1911
veterán

Max Payne 1.3 GB...

(#14906) assemble válasza Romeo619 (#14904) üzenetére


assemble
addikt

8 gigas modellrol van szo ugye? Nem tudom ujonnan mennyiert aruljak itthon, de refurbished verziot regota 50k-ert adjak sok helyen 1 ev gyari garival, aminel ez nem feltetlen tunik sokkal jobb vetelnek, plane ha most kijon az utodja aminek a legkisebb (valszeg 16GB) valtozata valszeg szinten nem nagyon lesz dragabb olyan 200 dollarnal/euronal, szivargasok szerint a 32 gigas verzio lesz 270 dollar.
A 8 gigat is atgondolnam a helyedben, te tudod mire akarod hasznalni, de nem art tudni, hogy 1-1 mai jatek is tobb gigas is tud lenni.

(#14907) Romeo619 válasza assemble (#14906) üzenetére


Romeo619
senior tag

Értem, inkább jobban járok ha várok még :) Igen 8 gigás de inkább csak netezésre használnám.

Itthon az extreme digitálban pl 74990 a 8gigás verzió.

(#14908) csabám válasza assemble (#14906) üzenetére


csabám
addikt

8 gb-s szerintem nincs itthon újonnan :U
Tudtommal nem forgalmazzák, csak a 16 és 32 gb-s változatot

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14909) Romeo619 válasza csabám (#14908) üzenetére


Romeo619
senior tag

Találtam sok 8gigásat itthon neten, ám azok tudásban nem olyan erősek mit az ami itt van. Ezért kérdeztem, hogy a 8giga elég lesz-e, mert tudásban messze ezek fölött van.

Prozessor: NVIDIA® Tegra® 3 4-PLUS-1-Quad-Core-Prozessor

Prozessor-Taktfrequenz: 1,30 GHz

Anzahl Prozessorkerne: 4

Arbeitsspeicher: 1 GB DDR3-RAM

Grafikkarte: NVIDIA® 12 Core GeForce™ GPU (integriert)

(#14910) barnam_ válasza Romeo619 (#14909) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én használtam 8GB refurb-ot, meg most egy 16GB-at.
Annyi különbség van, hogy a Real Racing 3 mellé még feltudok tenni valami nagyobb játékot (nem szoktam játszani), de amúgy semmi. Ha arra van pénzed, és elég a ~5GB, vedd azt.

(#14911) Jason19 válasza brumi1024 (#14899) üzenetére


Jason19
senior tag

Ezt már 4.1.2-ben javították.. khm..

De még 4.1.1-el is nevetséges az 5 gigából 3-at szabadon hagyni. 1-et max, de jóhogynem már rá se lehet pakolni valamit mert felrobban. :U

[ Szerkesztve ]

(#14912) aTom_DJ válasza Romeo619 (#14907) üzenetére


aTom_DJ
tag

"Itthon az extreme digitálban pl 74990 a 8gigás verzió.

Angliában meg Ł120(kb 140€) a 16Gb Refurbished, Ł140 a 32Gb. 8-ast nem is látok. Szerintem németeknél is lehet találni hasonló áron. Én annyiért nem venném meg, pláne egy héttel a második generáció előtt!

(#14913) Tin válasza aTom_DJ (#14912) üzenetére


Tin
veterán

8 gigás változatot hivatalosan már tavaly október óta nem forgalmazzák...

szóval az vagy refurbished, vagy valami ezeréves készleten maradt eszköz.

egyébként a 8 gigás refurbished változatról is ezért gondolom, hogy az soha nem volt refurbished, csak legyártották azért, hogy olcsóbban eladhassák, de könyvelési szempontból mégse látsszon rendes eladásnak.

(#14914) Romeo619 válasza Tin (#14913) üzenetére


Romeo619
senior tag

Na el is ment a kedvem tőle :D akkor ez elég egyértelmű volt, hogy nem :D ezért szeretem én ezt az oldalt

(#14915) csabám válasza Tin (#14913) üzenetére


csabám
addikt

Akkor csak jól emlékeztem, hogy már nem forgalmazzák a 8-ast :K

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14916) Tin válasza csabám (#14915) üzenetére


Tin
veterán

ja, már nagyon régóta, és biztos vagyok benne, hogy a ténylegesen javított nexus 7-eket már kiszórták karácsony előtt refurbishedként.

valaki írta 1-2 hete, hogy a szériaszám alapján kb. mi a gyártás időpontja, ez alapján az én 8 gigás refurbomat márciusban gyártották :D

(#14917) Golf4


Golf4
csendes tag

Mennyire jó vétel 50.000 Ft-ért az euronicsben kapható 16GB refurbished Nexus 7? Érdemes belevágni, vagy inkább felejtős?

[ Szerkesztve ]

(#14918) leslieke válasza Golf4 (#14917) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt drágább, ha olcsóbba nincs máshol, akkor megéri.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14919) barnam_ válasza Golf4 (#14917) üzenetére


barnam_
nagyúr

Simán jó vétel. Én 55-ért vettem még március végén a 8GB refurb-öt.
Az új Nexus 7-re akkor érdemes várni, ha lesz rá pénzed, mert az itthoni árakat nézve, nem a kinti 199$-os áron fog nyitni. Viszont a "régi" változat ára lehet lejjebb fog menni.

(#14920) Romeo619 válasza barnam_ (#14919) üzenetére


Romeo619
senior tag

Na remek otthon 6ezerrel drágább csak a 16 gigás, majdnem jól beugrottam :D

(#14921) assemble


assemble
addikt

4GB RAM? :Y

[ Szerkesztve ]

(#14922) Rocky975 válasza Golf4 (#14917) üzenetére


Rocky975
senior tag

Én is ott vettem annyiért,szerintem megéri.
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#14923) bejgli86


bejgli86
csendes tag

Ez a kovetkezo generacio emlegetese szvsz oltari okorseg... A hirek alapjan egesz nyaron csorgattam a nyalam a N7 re meg milyen olcso lett tavaly, aztan a 200 dollaros kinti kezdoarnal meg most is dragabb itthon a refurbished 8Gb verzio. Ha kulfoldon elsz, kb mindegy mit veszel, az atlagkeresethez kepest elenyeszo egy ilyen kutyu ara, ha itthon, akkor orulj hogy van tavalyrol ocsoer, gondolom ha nem szamitana a vetelar akkor az ipad topikban zajlana az eszmecsere...

Ket hete vettem refurbit edigitalbol, ha nincs rairva h ref a doboz oldalara, megvettem volna 25-tel dragabban vadonat ujnak, szoval szerintem siman megeri, ez is tokeletesen tud mindent.

[ Szerkesztve ]

(#14924) assemble válasza bejgli86 (#14923) üzenetére


assemble
addikt

En azert bizok benne, hogy nehany honapon belul eljut ide is. Nem tudom a topic informatora meg tud-e ebbol erositeni valamit, gondolom a hivatalos bejelentesig biztos nem.
Es hiaba lesz itthon dragabb mint kint, igy is boven olcsobb lesz mint barmelyik aktualis, vagy akar regebbi ipad.

Arrol nem beszelve, hogy ha az ar nem szamitana, akkor se ipad-et vennek, mert szamomra sokkal rosszabb, mint a nexus. Az uj nexus-sal pedig meg sokkal nagyobb lesz a kulonbseg.
Nekem onmagaban kb ott kiesik az egesz, hogy ios fut rajta, es az apple csinalja. Ez onmagaban magaban foglalja, hogy csak azt tudok rajta megcsinalni, amit az aktualis apple vezer epp megenged, folyamatos szoftveres korlatokba utkozok, azt telepithetek csak es csak abbol az egy boltbol amit a kedves apple megenged, azt az os-t es ugy hasznalom rajta, amit a kedves apple megenged, meg regebbi gyari szoftverre sem lehet visszafrissiteni, akkor sem ha epp tetu lassu egy uj verzioval a cucc, nemhogy rom-olasrol lehetne beszelni. Nincs a programok kozott kommunikacio, nem lehet atallitani a default programokat, gyakorlatilag a gyari bongeszon kivul semmit nem lehet rajta hasznalni, nincs valos multitasking (ez mondjuk elvileg majd lesz), nem tud USB OTG-t, a filerendszerbe bele se pillanthatsz mert az a satan muve, a tetu lassu, mocsok itunes nelkul szinte alig tudsz csinalni rajta barmit, a megbizhato/jo google szolgaltatasok alapbol hianyoznak rola (es feltelepitve is rosszabbak), es helyette szemettel van teletoltve az egesz, pl a feszbuk es twitter ott figyel rajta, mint elengedhetetlen szolgaltatas az os reszekent.
Olyanokrol szinten nem beszelve, hogy a sima verzio nekem tul nagy, a mini verzio pedig minden szempontbol evek ota elavult.
Szoval koszi, de lattam, hasznaltam, es nem kerek belole.

(#14925) steveboy86 válasza Rocky975 (#14876) üzenetére


steveboy86
tag

Bocs,eddig nem voltam net közelben. Ja hát egyik oldal teljesen felmondta a szolgálatot, szerviz lett a vége. Kb. 2 hete adtam le, most jött vissza épp tegnap, azóta jó minden újra. Halleluja

(#14926) Rocky975 válasza steveboy86 (#14925) üzenetére


Rocky975
senior tag

Köszi,holnap beadom én is.
:(

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#14927) realzidane


realzidane
csendes tag

Sziasztok!

Korábban nem volt tabletem, és most tervezem egy Nexus 7 vételét, és refurbished 8 Gb-s verzió elég jónak tűnik. Az lenne a lényeg, hogy megéri-e refurbished verzió, van-e különbség a sima gyári ami 75 körül van, és az 50 rugós refurb között, a garanciát leszámítva?

(#14928) MurdR válasza realzidane (#14927) üzenetére


MurdR
veterán

A garanciát leszámítva semmi különbség nincs. Azok sincsenek összetörve, megtépve, kibelezve.:)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14929) Golf4


Golf4
csendes tag

Na az Euronicsban már nincs az 50.000 Ft-os akció. Meg nem 16GB volt hanem csak 8GB, olyat meg nem akarok. Szóval még keresgélek hol a legolcsóbb, ami még megbízhatónak tűnik.

(#14930) Burki válasza Golf4 (#14929) üzenetére


Burki
aktív tag

Mi tart vissza? Én is 16 Gb-osat szerettem volna, aztán nem jött össze, maradt a 8Gb. Ódszkodtam tőle, de egyáltalán nem bántam meg. Megosztottam a gépem vinyóját a hálózaton, így tudok streamelni róla filmet, vagy ha éppen a gépet nem akarom futtatni, akkor pendrive... Nem érzem hátrányát,hogy csak 8 Gb-os. Több gigás játékokat úgysem pakolok rá.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14931) Golf4 válasza Burki (#14930) üzenetére


Golf4
csendes tag

50 alatt nem találtam 8GB-os Nexus 7-et, 56 ezerért meg már van 16GB és akkor az tuti elég. Csak ebből indultam ki.

Itt valaki írta, hogy az OS (3GB) és kell szabad terület (1-2GB) hogy ne legyen lassú, úgy meg akkor csak 3GB marad, az így elsőre kevésnek tűnt.

(#14932) Burki válasza Golf4 (#14931) üzenetére


Burki
aktív tag

Edigital, 49.900, én is ott vettem. Igen, de van aki azt írta,hogy kipróbálta, és nem tapasztalt lassulást.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14933) bigsee válasza Golf4 (#14931) üzenetére


bigsee
addikt

Ezt már nem olvastad el hozzá, ugye... ;)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14934) Golf4 válasza bigsee (#14933) üzenetére


Golf4
csendes tag

"Ezt már nem olvastad el hozzá, ugye... ;)"
Ezt már tényleg nem láttam, előfordul az ilyen, csak átfutottam a topicot. :)

Akkor most azt mondjátok, hogy nem ér meg 7.000 Ft-ot az a 8GB plusz és jó lesz nekem a 8GB-os? :))

[ Szerkesztve ]

(#14935) sto1911 válasza Golf4 (#14934) üzenetére


sto1911
veterán

Azt neked kell eldonteni, mennyit szeretnel hasznalni belole. Ha csak netezni kell, akkor eleg.
Ahogy elkezdesz jatszani, zenelni, vagy epp nem otthon filmezni, akkor keves. A zenet es a filmet tudod penrol tolni, a jatekot nem.

(#14936) godzsy2


godzsy2
senior tag

Ez a hány gigát hagyjunk szabadon hogy ne lassuljon téma az én tapasztalatom szerint nem számít. Múltkor kíváncsi voltam egy-két komolyabb grafikájú játékra, feltoltam rá a Modern Combat 4-et, a Black Ops Zombiet, a Shadowgun-t, a Sonic 4-et és a Despicable Me-t. A zenéimmel együtt kb. 400 MB maradt szabadon és nem tapasztaltam lassulást. Igaz pár napra rá ki is dobáltam a játékokból szinte mindet, mert tapicskálva valami borzalom játszani, egyedül a Despicable Me-t hagytam meg, mert abban csak a Temple Run féle irányítást kell használni. OTG-vel persze lehet xbox vagy PS3 joyt rárakni, de akkor meg ilyen alapon játszok a 32"-olos TV-n, nem a kicsi kijelzőn.

(#14937) Golf4 válasza sto1911 (#14935) üzenetére


Golf4
csendes tag

"Azt neked kell eldonteni, mennyit szeretnel hasznalni belole. Ha csak netezni kell, akkor eleg."
Főleg majd arra kell ha megyek tárgyalni, akkor mutogassam a munkákat (netezzek), meg jegyzeteljek, hogy miről beszélünk, arra meg nem kell sok hely, akkor elég lesz a 8GB. Játszani nem nagyon fogok rajta, max zene, film (ritkán), főleg netezés lesz.

Kösz mindenkinek, aki segített!

(#14938) assemble


assemble
addikt

Ujabb leak
Ami ujdonsag:
-slim port
-wireless charging
-juli 31-en mar aruljak egy kinti boltban

Egyebkent igen, errol nem nagyon szoktak beszelni, de ami nalam mindenkeppen kritikus szempont, hogy valamilyen kep kimenet (legalabb egy kabeles - slim port elvileg jo is lenne, es lehetoleg miracast is) mindenkepp legyen, ennek a hianya elegge zavart az elso szerianal. Ami meg nagyon fontos, hogy 5 GHz-et is tamogato, gyors wifije legyen aminek nem okoz gondot nagyjabol semmilyen 1080p video stream (ha mar a kijelzo is olyan lesz).
Wireless charging annyira nem izgat, de kesobb jol johet.

(#14939) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Vki tudna segiteni,hogx lehet beallitani a szinkronizaciot 15-30percre vagy akar 1orara?

Csak az automata es kikapcsolast talaltam meg. Valamint a wifi alvo modba kuldeset sem talalom. 4.2.2n vagyok.

Koszonom a valaszokat!

(#14940) havri1 válasza Scoobyka (#14939) üzenetére


havri1
félisten

Wifi/beállítások/speciális itt vannak a módok.

havri

(#14941) Scoobyka válasza havri1 (#14940) üzenetére


Scoobyka
addikt

Azt sikerult megtalalni...,de azert koszi a level szinkronra van otleted?

(#14942) havri1 válasza Scoobyka (#14941) üzenetére


havri1
félisten

Nem, nekem push jelzés van, nem x időnkénti frissítés.

havri

(#14943) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Régebben már gondolkoztam azon, hogy kipróbálom mit tud az Ubuntu Linux N7 alatt, de akkoriban eléggé alpha volt az egész. Van valakinek tapasztalata arról, hogy esetleg eljutott-e már valamilyen használható szintig?

Nem napi használatra kéne, dualboot lenne a gyári rendszer mellé.

(#14944) barnam_ válasza Stauffenberg (#14943) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ubuntu Desktop 13.04-t próbáltam belső tárhelyen és SD kártyán is, hulladék, használhatatlan.
Szörnyen lassú, és állandóan lefagy.

A Touch változat meg még erősen alfa-béta..

(#14945) Stauffenberg válasza barnam_ (#14944) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van egy sejtésem, hogy akkor ezt sem mostanában fogom kipróbálni. Amúgy a touch verzió érdekelne.

(#14946) assemble válasza Stauffenberg (#14945) üzenetére


assemble
addikt

Abban az alapveto dolgok elvileg mar viszonylag jol mukodnek, de en azert lehet h varnek meg vele egy kicsit

(#14947) thomikaf1


thomikaf1
tag

Szevasztok!

Ti melyik romot ajánlanátok manapság? :))

(#14948) bigsee


bigsee
addikt

gyárit ;)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14949) bAtt001 válasza thomikaf1 (#14947) üzenetére


bAtt001
addikt

paranoid android, 2 hónapja van rajta nekem nem volt semmi gondom vele, franco kernellel :B

(#14950) Drachoo válasza thomikaf1 (#14947) üzenetére


Drachoo
senior tag

gyárit :)

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.