Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) csabám válasza TomPack (#14195) üzenetére


csabám
addikt

Elhiszem, de nem kellene reklámozni, mivel ez bőven kimeríti a warez fogalmát :U

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14202) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Tudom,hogy volt már téma itt a topikban a refurbished verzió, rákerestem a hozzászólásokra, el is olvastam jó párat, viszont nem jutottam dűlőre. Én is hasonlóképpen jártam, ahogyan Rocky975, ugyanis sehol - se a bolt honlapján, se az újságban, se az üzletben - nem volt feltüntetve,hogy amit árulnak, az refurbished verzió, sőt, azt sem tudták,hogy ilyen egyáltalán létezik. Mivel én nekifutásból nem refurbished verziót szerettem volna venni, így nem hoztam el. Őszintén szólva nagyon ódzkodom egy olyan termék megvételétől, amit lehet,hogy valaki már használt. Ha ilyet szeretnék venni, akkor használtat keresek, lényegesen olcsóbban.
Itt a topikban sokaktól olvastam,hogy ilyen verziót vásárolt, és semmi probléma nem volt vele, viszont ahogy láttam, akadnak többen is, akik olyan állásponton vannak, mint én. Negatív tapasztalatokat nem találtam. Ennyire meg van mindenki elégedve a refurbished verzióval? A kettő között árban 15.000 forint van jelenleg, ami azért nem elhanyagolható.

Másik kérdés: gyári állapotban a 8 gigás verziónál mennyi marad a felhasználható tárhely?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14203) csabám válasza Burki (#14202) üzenetére


csabám
addikt

gyári állapotban a 8 gigás verziónál mennyi marad a felhasználható tárhely?
Kb. 5 GB.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14204) fPApi válasza Jano_023 (#14200) üzenetére


fPApi
őstag

"Ezt sehol nem találom leírva." Attól függ, hol keresed ...

Ha most gyár van rajta, akkor a legegyszerűbb ha cwm-el csinálsz egy backupot, azzal bármikor visszaállíthatod a backup előtti állapotot.

(#14205) Tin válasza Burki (#14202) üzenetére


Tin
veterán

auchanban, speedshopban, edigitalban, euronicsben mind-mind jelezve van, mellesleg a dobozon a matricára nagy betűkkel rá van írva, ha refurbished.

én is ilyet vettem, 8GB-ost. 5.3GB szabad helyed van rajta alapból, de nem tanácsos 1-2GB alá menni, mert állítólag belassul.

viszont, ez tök újnak néz ki. és annak fényében, hogy tavaly októberben beszüntették a 8GB-os modell forgalmazását, szerintem ezek készleten maradt, de új darabok, és könyvelési szempontból vannak refurbished-ként kidobva. a 16GB-os refurbished már nem biztos, hogy új, az lehet javított is.

(#14206) Burki válasza Tin (#14205) üzenetére


Burki
aktív tag

16 gigásat vittem volna el. Tudom,hogy sok helyen fel van tüntetve, így jutott egyáltalán a tudomásomra, még amikor egyáltalán elkezdtem keresgélni,hogy melyiket és hol. Viszont ez az általad felsorolt üzletek egyikében volt, ezek szerint az egyes üzletekhez is eltérő mennyiségű információ jut el. Mind1, nem is ez a lényeg, direkt nem is konkretizálnám,hogy melyik üzlet volt. A doboz csak a számla elkészítése után került a kezembe, ekkor láttam,hogy milyen verzió is.

16 gigás felé hajlok nagyon, tartok tőle,hogy a 8 kevés lenne. Azt hiszem marad akkor a "normális", vagyis nem refurbished verzió, ha már újat veszek valamiből, az legyen ténylegesen új.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14207) Tin válasza Burki (#14206) üzenetére


Tin
veterán

persze, ha fontos a tárhely, érdemes a 16 vagy 32 gigásat venni.

nekem nem volt, és 50-ért egy nexus 7 jó vétel, még ha csak 8 gigás is.

esetleg nézz körül hardveraprón, vannak akik hirdetnek újat olcsóbban, vagy alig használtat is.

(#14208) csabsz13 válasza laci1978 (#14197) üzenetére


csabsz13
aktív tag

helló,

a media importer 900 HUF, szerintem ennyit megérhet.
de a stickmount is megoldás, nekem ROM főzés nélkül is ment (bár csak a NEXUS10-en próbáltam), azzal annyi gond volt, hogy ext3-4 file rendszert szerette csak (ha jól rémlik), az NTFS-t biztosan nem.

üdv
csaba

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#14209) csabsz13 válasza Burki (#14202) üzenetére


csabsz13
aktív tag

helló,
ha esetleg T-Online előfizetésed van (internet), ahhoz nagyon jó áron és kamatmentes részletekben fizetve is lehet kapni NEXUS7-est, nekem 47.000 Ftból jött ki egy 16 GB-os, 15.000 Ft-ot fizettem ki egyben a maradék 24 hónap alatt lesz kiszámlázva (értelem szerűen 2 év hűséget kellett aláírni hozzá - de ezzel nekem nincs bajom, mert hála Istennek eddig nem volt gond a Tréonlájnnal :-) )

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#14210) leslieke válasza csabsz13 (#14208) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az NTFS-t is szereti a Stickmount. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14211) Tin válasza csabsz13 (#14208) üzenetére


Tin
veterán

a 6.1-et én is próbáltam, nem csinált semmit, gondoltam vacak az átalakítóm és kész. de akkor lehet, hogy a verzió nem volt jó.

(#14212) csabsz13 válasza laci1978 (#14197) üzenetére


csabsz13
aktív tag

+ @tin, leslieke: bocsánat keverem a dolgokat. valóban a stickmount nem működött és ezért aztán a total commander USB pluginjét próbáltam és szerintem az nem szerette az NTFS-t.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#14213) Fireferi7 válasza csabsz13 (#14208) üzenetére


Fireferi7
csendes tag

én is a stickmount ingyenes verziót használom.
nexus7toolkit-tel root-olva mindent visz. ntsf 500gb hdd-t is...
a bs player igyenes alap program kiegészítve a bs player armv7 cpu support appal pedig mindent tökéletesen le is játszik mp3 zenétől a full hd mkv filmig...

(#14214) Fireferi7 válasza laci1978 (#14188) üzenetére


Fireferi7
csendes tag

a stickmountnak működnie kéne.
bár külön meghajtót nem rak fel, hanem az sd kártyádat megnyitva kell egy usbstorage könyvtárat látnod.
azt megnyitogatva jutsz el a felcsatolt meghajtód adataihoz.

(#14215) elfelejt


elfelejt
aktív tag

Sziasztok!
Elgondolkoztam egy ilyen készülék beszerzésén, de segítséget kérnék tőletek. Neten már 60.000-ft körül megkapható. A Tegra 3as processzora fogott meg engem.
Kérdéseim lennének:
-Játékokat, rendszert könnyen viszi?
-Mint androidos rendszer lehet, romokat felrakni rá? (Van e valami javulás főzött romokkal? )
-Milyen problémák akadnak ezzel a tablettel?
-Joystickot hallottam lehet rá kötni.. Milyet használtok?

-Milyen jó grafikájú játékokat visz?

Lényegében én film nézésre, GPS, és játékra, (netezés) ezekre használnám.. Szerintetek vegyek egyet?

köszönöm a válaszokat :)

(#14216) brumi1024 válasza elfelejt (#14215) üzenetére


brumi1024
veterán

GOTO: Topic összefoglaló. Minden kérdésedre választ kapsz. Ha nem akkor keresővel tuti találsz.

(#14217) leslieke válasza elfelejt (#14215) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem vegyél egyet. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14218) elfelejt válasza brumi1024 (#14216) üzenetére


elfelejt
aktív tag

Topic összefoglaló?? :F
Tudom hogy kereső, csak személyes véleményekre vagyok kíváncsi, viszont ha nem ír senki kénytelen leszek kutatni..

(#14219) brumi1024 válasza elfelejt (#14218) üzenetére


brumi1024
veterán

(#14220) elfelejt válasza brumi1024 (#14219) üzenetére


elfelejt
aktív tag

Nekem nem dobta be egyébként.. néztem is az elején, de 2.hsztől indult :D
köszi

(#14221) elfelejt


elfelejt
aktív tag

Sokat okosodtam az 1. hszből, de maradtak kérdéseim.

-Milyen játékokkal játszotok rajta leginkább?
-Milyen kontrollert használtok hozzá?
-Melyik főzött romot ajánljátok, és mi lesz vele jobb a készülékben?

(#14222) brumi1024 válasza elfelejt (#14221) üzenetére


brumi1024
veterán

Játékot nem olyan sokat próbáltam, de egyikkel sem volt gondom(a legkomolyabbak: Bards Tale, GTA Vice City, Modern Combat 4(asszem ez volt)).

(#14223) bringasisti


bringasisti
őstag

Mikor a Tunein Rádiót hallgatom időnként vaklármát csinál. Bejelez mintha üzim érkezne. Kicsit idegesítő

BENEFON DELTA--------N8

(#14224) lafaty80


lafaty80
őstag

Nem szeretnék hirdetni, csak jelezném, hogy 99% esély arra, hogy meg kell válnom szeretett nexus7/16gb/wifi-től anyagi okok miatt. Ha valakit érdekel, akkor priviben szívesen válaszolok minden kérdésre

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#14225) laci1978


laci1978
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek.Vettem egy ilyen másikat és egyből kapcsolódott minden.
Amit az e-nél vettem azt visszavittem,mire kiderült,hogy nem az a baj,hogy nem kompatibilis hanem csak egyszerűen hibás volt.
Hát ez van.
Kössz mindent fiúk.Ha elakadok valamin jelentkezek. :R

(#14226) elfelejt válasza laci1978 (#14225) üzenetére


elfelejt
aktív tag

Szia! Látom vettél OTG kábelt!

Kérdezném, hogy ha külső vinyót dugsz rá azt felismeri-e? :F
Akinek van ilyen OTG kábele, mit szokott rá kötni? (pl. Kontroller, stb?)

(#14227) vtomi2 válasza elfelejt (#14226) üzenetére


vtomi2
őstag

Nekem hdd-t nem ismer fel, viszont 32Gb-s ust-t felismerte. Kontrollernek nekem csak külön programmal tudott kezelni (ingyenes volt a playen), viszont tudott kezelni egyszerre egeret+billentyűzetet.

(#14228) belavagyokbp


belavagyokbp
aktív tag

Érdekes dolog történt velem: eddig paranoid volt fent, kb 3 hetes kiadás, de most úgy gondoltam, hogy lefrissítem a legújabbra (most van rá 1-2 órám). Mindig Full Wipe-al szoktam frissíteni a paranoidot, valahogy lassúnak érzem, ha csak szimplán ráfleshelem az új verziót az előzőre.
Szóval mikor felment a rom, bebootolt a cucc, google varázsló elindult, és ugye kérte a google adataimat. Nézem lent a wifit (mert alapból TabletUI-ba indult, máskor mindig átkellett állítani), már rajta volt az itthoni routeremen, amihez ugye kell jelszó is. Googlebe még nem jelentkeztem be ilyenkor, szóval onnan se nézhette le a hozzáférést, WipeDatát is nyomtam.
Szóval nem igazán értem, honnan tudta a wifimet az új ParanoidRom? Nem mintha zavarna, csak jó lenne tudni az okát.
Amúgy azt se vágom, hogy miért kell mindig full romot kiadnia a paranoid csapatnak, sokkal értelmesebb lenne csak a fő verziókat nagy zipben kiadni (3.40, 3.50), és a kissebb frissítéseket pedig update zippel elintézni, ami csak a frissített fájlokat cserélné le...

[ Szerkesztve ]

(#14229) TomPack válasza belavagyokbp (#14228) üzenetére


TomPack
őstag

A google-fiókodba elmenti a wifi jelszavakat és az alkalmazásadatokat, sőt le is tölti őket a play-ről, ha biztonsági másolat készítését választod a táblagépről/telefonról, illetve visszaállítást kérsz a fiókodból azveszkózre az első bootolásnál.

(#14230) belavagyokbp válasza TomPack (#14229) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Ez mind szép és jó, de mint írtam, ez még a google fiókom hozzáadása előtt történt, egy teljesen szűz rommal.

(#14231) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Ma en is megkaptam a Nexus 7-et. Volt nagy orom :) Rogton jott a 4.2.2 frissites, felment es elkezdtem belakni.
Itt aztan el is mult az oromom.
Haaaat ezt az akadozos kacatot... Nalatok akadozik? Tisztara olyan erzes mint ami az S3-nal volt... Sot, rosszabb. Pl itt a forumon scrolloznek, de akadozik, az andro-id.info-n egy cikk olvasasakor mar-mar az elvezhetetlenseg hataran van a gorgetes. Van 1xxMb szabad ram, amikor kilepek egy alkalmazasbol. Neha ugy tunik mintha a launcher is ujraindulna.
Ezalatt a par ora alatt nagy csalodas nekem ez a N7.
Kulonosen a Nexus 4 utan.

(#14232) bAtt001 válasza gilfoyle (#14231) üzenetére


bAtt001
addikt

chrome kuka, én ezt tudom javasolni, annál minden jobb tableten, de a dolphin amit én használtam nagyon sima volt. kb én is így éreztem mint te amikor megkaptam aztán többet nem használtam a chrome-ot és egyből megszerettem :D

(#14233) gilfoyle válasza bAtt001 (#14232) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nagyon remelem, h en is meg fogom szeretni :-)

(#14234) Rocky975 válasza bAtt001 (#14232) üzenetére


Rocky975
senior tag

Az elején én is egyből kukáztam a Crome-t mert nagyon akadt,de most jött ki rá egy frissítés és nagggyyyyon zsír lett.
:D

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#14235) elfelejt


elfelejt
aktív tag

Sziasztok! Most hogy több ember is jelen van a fórumon még 1szer megkérdeznék pár infót.

-Milyen játékokkal játszotok rajta leginkább?
-Milyen kontrollert használtok hozzá?
-Használ valaki főzött romot?

-Megéri a készülék a 60.000Ft-ot?

(#14236) lordyka válasza elfelejt (#14235) üzenetére


lordyka
aktív tag

annyit simán. én végigjátszottam rajta kétszer a most wanted-ot,, vice city is szépen futott, modern combat se rossz, dead trigger gyönyörű. kontrollert nem használtam
paranoid volt fent, csak mióta szervizben volt lusta voltam megcsinálni a rootot, de nem is szükséges számomra, stabilabb a gyári :)

(#14237) elfelejt válasza lordyka (#14236) üzenetére


elfelejt
aktív tag

Értem, tetszik nekem eléggé :)

Amúgy OTG kábelen valaki kötött már rá komolyabb cuccot? pl külső merevlemez? (sok youtube videóba van ilyen..)

(#14238) belavagyokbp válasza lordyka (#14236) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Az lehet, hogy mi már találkoztunk anno a Defy+ topic-ban? :DD

(#14239) Mankó


Mankó
veterán

Ajánljatok már egy net nélkül is futó ingyenes, stabil GPS programot!
Hétvégén utaznom kell és mindenképpen nagy segítség lenne, köszi.

(#14240) lafaty80 válasza Mankó (#14239) üzenetére


lafaty80
őstag

7 napig a Sygic is ingyenes :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#14241) Mankó válasza lafaty80 (#14240) üzenetére


Mankó
veterán

Ha esetleg több ilyen progit is felrakok a biztonság kedvéért, nem fognak össze akadni?
Pl. Pesten is el lehet vele kolbászolni biztonságosan?

(#14242) lafaty80 válasza Mankó (#14241) üzenetére


lafaty80
őstag

Ha nem egyszerre indítod el őket és használod akkor nem lehet gond. Nekem van adatcsomagom amit megosztok a telóval, így a tableten is én a google navigációt szoktam csak használni. Nagyvárosban sem volt gondom vele eddig.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#14243) Zozo55


Zozo55
csendes tag

Hali!

Böngészgettem a netet és rábukkantam egy ilyen alkalmazásra, ami elvileg tükrözi az n7-et PC-re

[MirrorOP]

yt-n van videó n7-tel

elvileg így már tv-re is könnyen átküldhető a kép pcről egy hdmivel?!

mi a véleményetek?

z23

(#14244) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

Sziasztok,

kéne egy kis segítség, mert vannak furcsaságok, amit a N7 művel, vagy éppen nem akar csinálni.

1. ha elindítok bármiféle böngészőt (Chrome, Opera, Dolphin, Next Browser) azonnal, vagy kisebb idő után automatikusan bezáródik, így nem lehet semmit se megnézni böngészőből, 1-2 másfajta programmal is meg csinálja ezt
2. ritkán, de olyan is előfordul, hogy nem tudom lehúzni a Status/Notification bar-t sem

A készülék gyári rommal rendelkezik, és root-olt.
Dalvik cache ürítése, és újraindítás se segített.
Ha nem fontos, nem csinálnék factory resetet, de ha nem lesz megoldás, akkor csak az marad.

Segítséget előre is köszönöm :R

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#14245) belavagyokbp válasza .:LoMAX:. (#14244) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Ments le mindent TitaniumBackup-al, aztán mehet a factory reset szerintem ;)

(#14246) .:LoMAX:. válasza belavagyokbp (#14245) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Titanium már készen létben van :)

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#14247) laci1978 válasza elfelejt (#14226) üzenetére


laci1978
tag

Szia. most,hogy jó az alkalmazás és az otg-m is így bátran mondhatom kipróbálás után,hogy mind az egeret,billentyűzetet,pendrive-ot és még külső 2T-ás vinyót is látja.
A gép szűz,gyári rom van. :R

(#14248) elfelejt válasza laci1978 (#14247) üzenetére


elfelejt
aktív tag

Nagyszerű hír..
Tetszik határozottan a tab.. A képernyő szerintetek elég nagy?

Ha sikerült a nyelvvizsgám, valószínűleg veszek 1et.. :)

(Drukkoljatok!!!) :D

(#14249) #30734848 válasza elfelejt (#14248) üzenetére


#30734848
törölt tag

Viszonyítás kérdése, hogy nagy-e vagy sem. Ha hetes méretű tabban gondolkodsz, akkor tisztában vagy azzal, hogy kisebb, mint a tízes :P

De, komolyra fordítva, szerintem bőven elég ez a méret, kényelmesen nézek rajta filmeket, sorozatok, és a feliratokat is tökéletes méretben jeleníti meg hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#14250) Rocky975 válasza elfelejt (#14248) üzenetére


Rocky975
senior tag

Nekem van egy 8 collos is de azon már kényelmetlen gépelni.Ez nagyon jó fogású és szerintem elég a 7 coll.
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.