Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) focvis válasza MrPetya19 (#50082) üzenetére


focvis
veterán

Erre már én is panaszkodtam nemrégiben.

Más: szerintetek mennyire használhatatlan az N6 mérete N5- höz képest?

Szeretnék valami újabb telót, csak úgy l'art pour l'art. Az új Nexusok viszont nem jönnek be formára, ill. ragaszkodom az OIS-hez és a Qi toltéshez. N6 esetén a méret és a beégés a parám.

(#50102) LógaGéza válasza focvis (#50101) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerintem kérdezz rá az N6 topikban, többen vannak ott akik N5-ről váltottak :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50103) randras_83 válasza focvis (#50101) üzenetére


randras_83
addikt

szerintem a méret miatt ne aggódj, a beégés már parább. én simán megszoktam az OPO-t, tudom az N6 nagyobb, de akkor is :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#50104) metal01


metal01
őstag

Mélymerülésbe kezdett a telefon. Ez már a második éjszaka volt amikor ~20%-ot merült az akku. Pár napja minden OK volt. WD semmit nem jelez ami húzná. Lehet, hogy ideje akkut cseréltetni? Vagy megint valami okos Google mókolás van?! Más nem tapasztalt ilyet?

(#50105) Bathalsar válasza metal01 (#50104) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Nálam is pontosan ez történt 6.0.1-en, a januári frissítést követően. Egy újraindítás megoldotta.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#50106) metal01 válasza Bathalsar (#50105) üzenetére


metal01
őstag

Azt hiszem volt már újraindítva. Nekem Cata van fent nem stock. Elvileg majdnem ua. Azért megpróbálok még egy restartot. Thx!

(#50107) bl4ze


bl4ze
veterán

gmail : nem piszkáltam, nem állítottam át semmit.
most az "Inbox" megy, eddig ott minden megjött gyorsan.

A Gmailt érdemes az alkalmazás kezelőben "tiltás"-ra tenni, vagy maradjon úgy ahogy van és csak az értesítések maradjon kikapcsolva ? ? ? Úgy csak az "Inbox" értesít....

.:. bl4ze .:.

(#50108) Fkris válasza bl4ze (#50107) üzenetére


Fkris
őstag

Én tiltom, minek futkosson a háttérben?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50109) bl4ze válasza Fkris (#50108) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem megy a letiltás, gyári verzióra akarja cserélni a ha "letiltás"-ra nyomok. :Y

root nélküli stock , 6.0.1 alkalmazásokból próbáltam tiltani, nem 3rd party appból.

.:. bl4ze .:.

(#50110) Dottore válasza bl4ze (#50109) üzenetére


Dottore
addikt

Mert előbb eltávolítja a frissítést, utána fagyaszthatod.

(#50111) slice14 válasza bl4ze (#50109) üzenetére


slice14
veterán

Mivel a Gmail rendszer alkalmazás, ezért a letiltásra nyomva eltávolítja a frissítéseket és utána tiltja le.

Én is letiltottam, mert minek fusson a háttérbe, ha ott az Inbox...

Dottore: Ez tömör volt, én egy kicsit túl spiláztam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#50112) bl4ze válasza Dottore (#50110) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, így már jó.
Hajrá "Inbox" remélem jó lesz ez így.

.:. bl4ze .:.

(#50113) Fkris válasza slice14 (#50111) üzenetére


Fkris
őstag

Nagyon lelkes vagy TGuram! ;]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50114) Dottore válasza slice14 (#50111) üzenetére


Dottore
addikt

Tied sem rossz, jóval irodalmibb mint az enyém.
Bár a "mert előbb" nélkül sokkal zúzósabb.lett volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#50115) FragMaster


FragMaster
addikt

Sziasztok.

Nem indul a gmail, "ismeretlen hiba a google play-szolgáltatásokban" hibaüzenettel kilép. Legfrissebb cm13 nightly és open gapps van fent. Teljes wipe utáni szűz telepítés volt, wipeoltam systemet is, ugyan az a végeredmény. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#50116) Fkris válasza FragMaster (#50115) üzenetére


Fkris
őstag

Tedd fel az inboxot!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50117) FragMaster válasza Fkris (#50116) üzenetére


FragMaster
addikt

Szintén zenész, nem csatlakozik.
Most, mivel még az elején vagyok inkább próbálkoztam végső lehetőségként egy gyári visszaállítással, most -kopkopkop- működik. Kíváncsi vagyok mi mehetett félre. Próbáltam gmail nélkül telepíteni az open gapps-ot, és utólag kézzel telepíteni play-ből, ez se hatott.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#50118) Superhun válasza FragMaster (#50115) üzenetére


Superhun
addikt

System logot nem néztél?

(#50119) SteveJobs válasza FragMaster (#50115) üzenetére


SteveJobs
őstag

Esetleg egy normális romot feltennél?

(#50120) Fkris válasza SteveJobs (#50119) üzenetére


Fkris
őstag

:C

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50121) FragMaster válasza SteveJobs (#50119) üzenetére


FragMaster
addikt

Cm volt eddig is, nem volt még problémám így nem gondolnám, hogy ez érdemi segítség lett volna :U

Superhun: nem, de már megoldódott.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#50122) SteveJobs válasza FragMaster (#50121) üzenetére


SteveJobs
őstag

Sajnálom,hogy ha esetleg a lelkivilágodba léptem.
Ha már a különböző fabrikált romokról van szó,megkérdezhetném kinek mi a legjobb kedves fórumtársak csak kiváncsiság képp.Az ünnepek alatt szinte mindegyiket ki próbáltam de mindig vissza tértem egyhez.

(#50123) slice14 válasza SteveJobs (#50119) üzenetére


slice14
veterán

Úgy van, tiporj a lelkébe. ;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#50124) FragMaster válasza SteveJobs (#50122) üzenetére


FragMaster
addikt

Részemről már nyilvánvaló :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#50125) YAS-dude válasza FragMaster (#50121) üzenetére


YAS-dude
őstag

Talán a holnapi cm nightlyval már jó lesz a gmail (és csak valami kevésbé fontos dolog romlik el)

(#50126) YAS-dude válasza SteveJobs (#50122) üzenetére


YAS-dude
őstag

Cataclysm. Most épp franco kernellel, de az szinte mindegy is.

(#50127) ( V ) válasza SteveJobs (#50122) üzenetére


( V )
veterán

Cata + Ex (opcionálisan)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#50128) Fkris válasza SteveJobs (#50122) üzenetére


Fkris
őstag

Cata!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50129) G4bi89 válasza SteveJobs (#50122) üzenetére


G4bi89
senior tag

+1 Cata
Több mint 300 órája fut hiba mentesen. Egyedül a messenger rosszalkodik mostanság, de az nem a rom hibája. Tényleg valaki nem találkozott hasonlóval ?

Tegnap meg ma is ezzel szívatott, hogy ébren tartja a telót. Kapott is egyből egy greenify -t, :D azóta nem rosszalkodik csak így az üzenetek sem jönnek meg. Wakelock Detector szerint a bugreport nevezetű folyamat tartja fent. Persze hiszi a ... , hogy csak hibajelentéseket küld. :(((

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#50130) LógaGéza válasza SteveJobs (#50122) üzenetére


LógaGéza
addikt

Chroma + Franco! Lehet szokások híve vagyok, de ez jött be a legjobban. A Catát nem szeretem, megvan róla egy véleményem, amit már párszor kifejtettem...
Viszont hogy a CM egy fabrikált ROM, az egy kicsit erős kijelentés volt...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50131) gabro0 válasza G4bi89 (#50129) üzenetére


gabro0
őstag

Nálam a Messenger + Facebook + Play szolgáltatások kombó ügyesen ébren tartja a telót. Hála így még a KitKates üzemidőt se éri el, ha a Greenify-t használom se. :W
Te hogy állítottad be?

(#50132) SteveJobs


SteveJobs
őstag

Egyedül a Cata romot nem próbáltam.Mindig a Pure nexus pr-re térek vissza ezt ha keresztbe is de mindig vissza tudom hiba nélkül rakni.
Ma kb 2 órája az aosip romot próbálgatom.
Ha egy új romot próbáltok ki mi az ami vagy amit észre vesztek,hogy más mint a többi romban?
Ja! Mért cseréltek romot? Erre még magam se tudok válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#50133) Sajtqukac válasza LógaGéza (#50130) üzenetére


Sajtqukac
tag

Én most gondolkozok a Slim-ről való váltáson mert sajnos nagyon be lassult náluk a fejlesztés és a Chroma az első számú kiszemelt. És egy kérdésem lenne, nem tudom hogy próbáltad-e, de a DPI állítás rendesen (bug mentesen) működik ebben a ROM-ban?

(#50134) ( V ) válasza SteveJobs (#50132) üzenetére


( V )
veterán

[link]

már vajnás ízben is kapható ;) :DDD

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#50135) LógaGéza válasza Sajtqukac (#50133) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem próbáltam még, de ha elmondod, hogy pontosan mi érdekel, akkor szívesen letesztelem neked.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50136) Fkris válasza G4bi89 (#50129) üzenetére


Fkris
őstag

Nálam 464 óra a rekord, elkezdett szaggatni meg nem érzékelni.reboot és minden megoldódott

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50137) Sajtqukac válasza LógaGéza (#50135) üzenetére


Sajtqukac
tag

Köszönöm! Az érdekelne főleg hogy ha a DPI le van véve 380-ra akkor a Play Launcher, illetve az áruház marad telefonos nézetben? (Áruházban szokott megjelenni akkor hogy lehet váltani a tabletes és telefonos lista között).

(#50138) Fkris válasza Sajtqukac (#50137) üzenetére


Fkris
őstag

Ez miért lényeges?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50139) LógaGéza válasza Sajtqukac (#50137) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerintem ez inkább a használt GAppstól függ, ugyanis alapból a ROMokban ugye nincs se Google Launcher, se Play Store, se rá utaló... semmi :)

De azért most próbából átállítottam a DPI-t, nem látok semmi változást a Play Storeban - bevallom töredelmesen, nem is láttam még ilyen választási lehetőséget, pedig megnéztem volna :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50140) Sajtqukac válasza LógaGéza (#50139) üzenetére


Sajtqukac
tag

Köszönöm szépen, hogy meg nézted! Hétvégén meg próbálom akkor ezt a Chromat mert papíron eddig nagyon megtetszett. Én nekem ez a DPI az első számú szűrő ugyanis a gyári hatalmas UI használhatatlan számomra. :(

(#50141) LógaGéza válasza Sajtqukac (#50140) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én is gondoltam most rája, hogy megtartom így, viszont végiggondolva elég sokszor van olyan, hogy egy kézzel, hüvelykujjal kell nyomkodnom valamit, és tuti mellényomnák. Azért hagyok pár napot neki, hátha beválik :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#50142) G4bi89 válasza gabro0 (#50131) üzenetére


G4bi89
senior tag

FB appot nem használok azt Operából tolom. :) A play szolgáltatások szerencsére manapság megkímél, de amikor beragadt akkor egy adatok törlése,frissítések eltávolítása segíteni szokott.
Messenger meg ugyan mindig is jobban merítette az aksit ha használta az ember, azzal még nem is lenne baj. Na de ez, hogy folyamatosan ébren tartja ez sok(k).

Greenify -t asszem belehet úgy is állítani ha van xposed framework, (+ donate verzió) hogy hibernálva van az adott program, de az üzenetek megjönnek.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#50143) FragMaster válasza YAS-dude (#50125) üzenetére


FragMaster
addikt

Mi ez az össznépi cm gyűlölet? :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#50144) ntomka válasza SteveJobs (#50122) üzenetére


ntomka
nagyúr

CM13 nightly, viszonylag gyakran frissítve. :) Nem értem mi a problémád a CM-mel.

ツ Headphones on - World off

(#50145) ( V ) válasza ntomka (#50144) üzenetére


( V )
veterán

biztos az hogy nem az apple gyártja ;]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#50146) YAS-dude válasza SteveJobs (#50132) üzenetére


YAS-dude
őstag

Azért lett a stock helyett cata, mert akkor még nem volt xposed+gravitybox, a cataclysm meg kb olyan mintha a stock, gyári, stabil romba bele lenne óvatosan faragva az a néhány kényelmi plusz funkció. Meg az aroma installerjével ki lehet gyalulni a sok google bloat alkalmazást (kínai input, plus, fit, a sok offisz app, news, stb). Az aosp/cm alapú romokkal az a hosszú távú tapasztalatom, hogy nagyon szuperek, csak mindig van egy "csak". Valami rejtélyes hiba mindig előjön ami stockon nincs.

(#50147) Carvus


Carvus
senior tag

Nekem nagyon sokáig CM volt, imádtam, de mégis ott motoszkált bennem az ördög h megnézzek másik romokat is. Elsőként chromával próbálkoztam, de katasztrófa volt (pedig N7-en faszán működött, amíg volt rá támogatás), aztán Aicp CAF és Nexus project ezek annyira nem jöttek be(előbbi még úgy ahogy), aztán újra próba chromával, de közelébe nem ért egyik se CM-nek.
Aztán már majdnem visszaraktam CM-t, de mondom kipróbálom én is a sokak által ajánlott Cataclysm-et. Pár hónapja már ezen vagyok, egy két dolog még hiányzik Cm-es komfort érzetemből, de szép lassan rátalálok a hiányzó funkciókra(amik persze csak elvannak előlem "rejtve")

Egy ilyen még hiányzik is: középső gombot ha hosszan nyomtam feljött 3 tetszőleges alkalmazás, ez merre van illetve mi a neve?

(#50148) Fkris válasza Carvus (#50147) üzenetére


Fkris
őstag

Asszem 6.0ban már nincs benne, énis ezt hiányolom belőle, meg a hangerőgomb kurzormozgatást

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50149) G4bi89 válasza Fkris (#50148) üzenetére


G4bi89
senior tag

Kurzormozgatás nem kényelmesebb a navigációs sávon? Persze lehet csak megszokás kérdése, de én mindig ott használom.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#50150) slice14 válasza Fkris (#50148) üzenetére


slice14
veterán

- Mit csinálsz?
- Kurzol?

:))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.