Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Inkább azt mondd, akkor mi van, ha egy jogsértő állapotról évek óda tud a közterület-felügyelet és a kerületőrség is, de magasról tojnak rá? (Ez utóbbiak azért, mert tipikusan nem hétköznap munkaidőben fordul elő.)

A rendőrség "természetesen" szabálysértési ügyekkel alapból nem is foglalkozik; vagy ha mégis, lényegében a bejelentőt jobban megszívatják a papírmunkával, mint a tényleges elkövetőket.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) Gims válasza joghurt (#1) üzenetére


Gims
tag

A kérdésed jó és jogos is egyszerre! :)
A válasz viszont tagolt lesz.

Az, hogy van egy jogsértő állapot, még nem feltétlenül köthető elkövetőhöz. Előfordulhat, hogy ugyan van visszatérő ellenőrzés, de már csak magára az újabb jogsértő állapotra érsz oda.
Egyes helyeken nincs és nem is telepítenek térfigyelő kamerát, hanem posztolnak, írnak nullás jelentéseket és ennyiben kimerül a közteres rész.
Máshol, ha notórius az eset ismétlődése, ott megfigyelést végeznek, külön mobil kamerát vagy kamerákat telepítenek. Sőt, még akár a rendőrséggel közösen is rámennek.
Ugye azt korábban írtam, hogy a közerület felügyelet és a rendőrség viszonya diszkréten fogalmazva sem rózsás.

Konkrétabb válaszhoz konkrétabban kellene tudnom, hogy mit jelent pontosan a "jogsértő állapot". Így konkrétan az én szakmai szememmel jogsértő állapot, ha valaki közterületen iszik, odapisil, hangoskodik. A szemetelés már jogilag jóval tágabb repertoárból áll össze, így ott egy köztisztasági szabálysértés is megvalósulhat, de akár bűncselekmény is lehet. Az elkövetés ideje irreleváns.
Ha gondolod, nagyon szívesen boncoljuk a témát! :)

A rendőrség elég sok szabálysértési ügyben eljár. Vannak olyan szabálysértések, amiknél őrizetbe is kell venni az elkövetőt és onnantól kőkemény, szigorú jegyzőkönyvezés van.
Annyiban más az Ő részük, hogy az ilyen dolgok, mint a közterületi szeszesitalfogyasztás, pisilés, kutyaszaros dolgok nyilván nem a top 10 prioritásban van. De ez nyilván érthető is, hiszen azért mégiscsak fegyveres hatóság. Viszont ezekben is ugyanúgy eljárhatnak!

A bejelentés kétféle. Ugye van ami hozzánk fut be. Nálunk betelefonál, ír, megállít az utcán, és ebből lesz valami. Viszont utána nem kell beidézni. Sőt, nem is kell relatíve annyi dolgot megkövetelnünk (elméletileg), mint a rendőrségnek.

A rendőrségen tett bejelentésből eljárás indul. Az eljárásnak igen kötött, szigorú szabályai vannak. Ott szükség van az adott személy minősítésére. A bejelentő nálunk ugye simán bejelentő marad. A rendőrségnél tanú! A tanúra viszont ismét egy vagon előírás vonatkozik. Amennyiben lehetősége van rá, akkor nyilván bizonyítékokat kell az eljáró hatóság elé tárnia, mivel azzal a céllal keresi meg a rendőrséget, hogy az adott jogsértő állapot megoldásra kerüljön.
Nem minden bizonyíték értékelhető. Illetve a rendőrségi eljárásban nagyon sokan emocionálisan adják elő a dolgokat, amiket rostálni kell. Csúnyán fogalmazva, egy bejelentő lediktál neked 40 oldalt amiből maximum 20 sor a lényeg.
A rendőrségen vizsgálóhoz, nyomozóhoz kerül az ügy. Ő próbál valamit kihozni. Viszont, ha nincs miből elindulni, akkor azt meg fogják szüntetni.

Egészen addig amíg nem láttam a színfalak mögé, nekem is olyan érzésem volt, hogy sokszor egyszerűbb a rendőrségnek a sablon tervet csinálnia, mint dolgozni. Aztán amikor szó szót követ, és végre megértem emberi nyelven, majd elmondják szakmai szempontok alapján és jogi nyelvvel is a dolgokat, akkor az egész érthetővé válik
Ezt most nyilván levezethetném egy igen terjedelmes kronológiában, de inkább rövid leszek. :)
A magyar jogrend baromira összetett, rengeteg jogszabály baromira nincs harmóniában. Ami olvasva egyszerű és egyértelmű, ahhoz a gyakorlatban még két-három jogszabály társul. Ha rosszul ütközteted a cselekményt egy paragrafusba, az egész ügy bukik. Ráadásul olyan felelősséged van rajta, hogy az nem oldható meg egy szimpla bocsánatkéréssel.

(#3) joghurt válasza Gims (#2) üzenetére


joghurt
addikt

A rendőrségnél alapvetően lopásoknál is 30 napra félreteszik a mappát, majd kiadják a határozatot, hogy az elkövetőt nem sikerült megtalálni.

Jelen esetben konkrétan tilosban parkolásokról beszélünk. Vagy zöldfelületen parkolnak (vagy kitört korlát helyén behajtva, vagy kizárólag kerékpárútra ráhajtva megközelíthető helyen - az ott parkolással a korábbi Kresz-sértés is egyértelműen bizonyítható), vagy pedig eleve megállni tilos táblánál második sorban parkolnak, amitől a troli csak akkor tud elmenni, ha szemből épp nem jön senki. Minden egyes szombat délelőtt ez van. Ha csak egyetlen felügyelőt kiküldenének kamerával egyszer, bejönne a kamera ára és a munkabér.

A másik hasonló: (Zárt) kerékpársávra parkolnak, amitől ráadásul a keresztben kihajtók sem látják, hogy jön a bringás.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) Gims válasza joghurt (#3) üzenetére


Gims
tag

A tilosban parkolás az mégis mi? :)Várakozni tilos? Megállni tilos? :) Ez a kettő biztosan szabálysértés, amire a már korábban írt esetek élnek. Ha nem alkalmaz bilincset a felügyelet, akkor távolléti helyszíni bírság van (ami egy vicc...), vagy feljelentés (ami szinte ugyanaz, mint a távolléti, csak a rendőrségen fut egy baromira felesleges kört).

A zöldterületen már más a helyzet. Az közigazgatási bírság. Erre nem nagyon lehet mit bejátszani, mert a közigazgatási bírság jogi háttere pár szitut kivéve magasról szarik mindenre és megfizetésre köteleznek.

A megállni tilos tábla eseténél, ha második sorképzés is megvalósul, az ugyan halmazat, de még mindig szabálysértés. Így a korábbi eset áll fent. Ha nem tudod megfogni, akkor nagy valószínűséggel megússza. Bilincselni viszont a második sorképzést nem lehet!

Amennyiben a probléma folyamatosan megvalósul, abban az esetben dokumentáld képekkel, majd a Járókelő.hu-n jelentsd be! Aztán várj egy-két hetet, közben is figyeld a változást. Utána már mehet az e-mail az illetékes felügyeletnek. Ha azután sincs érdemi megmozdulás, akkor jöhet az önkormányzat. Van amikor bele kell állni a dolgokba, mert megoldásra van szükség!
Telefonálni felesleges. Egyrészt pénz, másrészt úgyis körmölnek róla valamit... Így viszont a Járókelő.hu-n reagálnia kell a felügyeletnek. ;)

A kerékpársáv is szabálysértés. Az is sajnos peches történet.

A rendőrségi lopásos példád esetében ismeretlen az elkövető. Ha nincs értékelhető bizonyíték, a károsult nem tud érdemi információval rendelkezni, még egy személyleírással sem, akkor baromira nehéz lenne jósgömb nélkül kitalálni ki volt az elkövető.

(#5) Egon válasza joghurt (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja.
A házunkkal szemben parkolt egy ideig egy ürge egy hatalmas mikrobusszal, vagy dobozos kisteherautóval, nem tudom mi a megfelelő szó rá, a járdát teljesen elfoglalva, ami tudtommal szabálytalan (ráadásul nem is ott lakott, nem tudom miért pont oda állt).
Be lett jelentve egy idő után a közterület felügyeletnek, de semmilyen intézkedés nem történt (előtte persze szélvédőre cetli lett írva, amin tök normálisan, udvariasan meg lett kérve, hogy álljon odébb), direkt figyeltük, az asszony otthon volt abban az időben.
Aztán pár hét múlva eltűnt a kocsi, vélhetőleg átállt máshova.
Bezzeg amikor az egyik családtagot nagy derékfájdalmakkal szállítottam az orvoshoz (emiatt igyekeztem a lehető legközelebb megállni), és csak a megállni tilos tábla hatálya alatt volt szabad parkolóhely (sajnos nem vettem észre, mert megfordultam az adott mellékutcában, így nem láttam a táblát az utca elején), ott percek alatt jött a büntetés... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) Gims válasza Egon (#5) üzenetére


Gims
tag

"Büntetés"? Bíróság vagy Isten? :)
Maximum a már említett távolléti, helyszíni vagy feljelentés opció van. Illetve nyilván a figyelmeztetés.

(#7) Egon válasza Gims (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

A köznyelvben a "büntetés" fogalmát lefedi mindaz, amit felsoroltál (nem értem miért kell ezen polemizálni), nyilván helyszíni bírságra számítottam, szerintem annak is van elég visszatartó ereje adott esetben.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Gims válasza Egon (#7) üzenetére


Gims
tag

Mert nem megfelelően van használva! Szakmai szemmel elég erősen zavaró. :)
A bírság és a visszatartó erő... Hááát... Rossz helyen állsz, mert benézted, megváglak 10.000-re meg 2 büntetőpontra, majd 10 perc múlva ott áll másik két gépjármű... :U
Nyilván, ha ki van provokálva a bírság, akkor hagy szóljon. De a visszatartó erőt én nem egy sárga csekkel szoktam alkalmazni. Az egy elkezdett és befejezett eljárás számomra.

(#9) joghurt válasza Gims (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Megállni tilos tábla.

Mindegyik helyszín rendszeresen felbukkan a jarokelo.hu-n (nem csak tőlem, másokat is zavar). Az ilyenekre (az összes többi zöldre stb. parkolás esetén) az önkormányzat mindig a következő sablon választ küldi: "Az érintett helyszínt az Önkormányzati Rendészet járőrei visszatérően ellenőrzik, és szabálysértés észlelése esetén a szükséges intézkedést foganatosítják.", majd a bejelentés Megoldatlan címkével kerül lezárásra.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) Gims válasza joghurt (#9) üzenetére


Gims
tag

Adatigényléssel kell fordulni a rendészethez, megjelölve a pontos helyszínt, jogszabályi helyet, és nyilván az intervallumot, akkor válaszolniuk kell, hogy pontosan mennyi ellenőrzés, illetve szankció történt!
Vagy telefonon bejelentést tenni, közölni, hogy felvételt készítettél, a helyszínen megvárod a felügyelőt és kíváncsian várod, hogy fog-e érdemi intézkedés történni. Amennyiben nem, az önkormányzati képviselő testületnek fogsz panaszt tenni! Hátha elég hatásos.

(#11) joghurt válasza Gims (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Egyszer próbáltam utána járni közérdekű adatkéréssel, hogy vajon egy évben összesen hány büntetőpontot osztanak ki az egyes tételekre - tehát mekkora a visszatartó ereje. Valószínűleg sejthették, hogy elég kellemetlen lenne az adatsor számukra, így egyrészt név nélkül válaszolgatott az illetékes (ez önmagában is vicces egy hivatalos folyamatban), végül nem küldtek adatot, mert csak. Mehetnék bíróságra kiperelni tőlük.

Csak onnan jut eszembe, hogy a kerékpársávon megállás önmagában is megér egy ötöst.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Gims válasza joghurt (#11) üzenetére


Gims
tag

A büntetőpontok száma egy éves intervallumot tekintve nem ad semmilyen érzékelhető dolgot. Hiszen, ha közigelnek, akkor irgalmatlan pontok repkednek, míg, ha sima KRESZ szabsiznak, ott két pontok. A szankciótörvény alapján viszont figyelmeztethetnek is. Ott viszont értelemszerűen nincs pont sem.

Az éves számok statisztikáját a legtöbb hely publikálja. Ha az megvan, abból lehet reálisabb képet kapni.

(#13) joghurt válasza Gims (#12) üzenetére


joghurt
addikt

A jogosítványhoz adott papír tokon is rajta van, miért mennyi jár. Erősen élek a gyanúval, hogy némelyik tételre az egész országban nem osztottak ki pontot. Vagy ahogy mondani szoktam: Amíg az első főnökömnek jogosítványa van, addig a rendőrség nem végzi a dolgát.
Hasonlóképp: Amíg Budapesten egy ételfutár vagy csomagszállító is működik, addig szintén nem végzik a dolgukat a rendőrök/közterületesek. "Csak 5 percre" jeligére a kiadóba.

Legközelebb megpróbálom az önkormányzati rendészetet helyszínre hívni. Meglátjuk.
Az adatigénylés is jó ötlet. Előtte készítek videót a Balkánról.

A tej élet, erő, egészség.

(#14) Gims válasza joghurt (#13) üzenetére


Gims
tag

A futárok között találkoztam nagyon jófejekkel. Így rálátásom lett arra a szakmára is. Velük lehetett tárgyalni és rendezték magukat. Nyilván nem lehetetlen dolgot kértem, és partnerek is voltak a közös megoldásban. Aztán van a másik véglet akiknek bizony nálam repült a 30-as és 50-es csekk áradat.

A taxisok is egy érdekes világ. :)De Ők annyira, hogy róluk szerintem szakmai vs magánvélemény külön cikket kellene írnom. :)

(#15) Egon válasza Gims (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

A bírság és a visszatartó erő... Hááát... Rossz helyen állsz, mert benézted, megváglak 10.000-re meg 2 büntetőpontra, majd 10 perc múlva ott áll másik két gépjármű... :U

Jelen esetben egy darab autó állt hetekig rossz helyen. Se előtte, se utána, pedig itt lakunk már több mint 5 éve.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) #56573440 válasza joghurt (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Amíg az első főnökömnek jogosítványa van, addig a rendőrség nem végzi a dolgát."

És ha elveszik mi van? Ismerek embert akit életvitelszerűen vezet ittasan... A helyi rendőrség kitelepült egységei ha meglátják a kocsit fogadást kötnek hogy mennyi lesz, és még senki nem tett 0-ára valszeg... Megszámolni se tudja szerintem hányszor kapták el. És most is visszakapta a jogsit. Nyilván némi bírósági hercehurca, meg a szokásos mindent megígér, levizsgázik, kifizeti a büntitést és minden megy ahogy addig. Szerintem bőven 10 fölött jár már... És ez -sem- a rendőrség hibája, pusztán a törényhozás nem érdekelt abban, hogy kizárják a vezetésből... Ahányszor elkapták mindig átverták a rendszeren ahogy kell, csak a rendszer szart se ér.

(#17) Gims válasza Egon (#15) üzenetére


Gims
tag

A bíróság annyira nem kelt riadalmat az egyenruhások körében. Nyilván nem akarnak oda járni, de ott van idő felkészülni.
Az NVSZ hatásosabb! ;)

(#18) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ó gyerekek.
De naívak vagytok.
A problémáknak sosem lesz vége.Szerencsétlen közteresket túráztassuk nyugodtan.
Amire itt bíztatást adtok, az egy tipikus más faszával verni a csalánt.
Járókelő is egy részben kényszeres bejelentők nyálverő platformja csupán.
A közteres nem közlekedési rendőr elsősorban.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) Gims válasza Polarstar (#18) üzenetére


Gims
tag

Abban igazad van, hogy a problémák végtelenek. Viszont van jó pár amit meg lehet oldani. Arra viszont ne mondják már hivatalból sem, hogy nem tapasztalnak semmit!

(#20) Polarstar válasza Gims (#19) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Vannak olyan gondok amikkel célszerű foglalkozni. Vannak olyan problémák, amikkel kellene foglalkozni.
A problémák egy részével - az önkormányzat pénzhiánya, vagy kellő oda nem figyelése miatt a mi önkormányzatunknál sem látok megoldást. Nálunk a vezetés igyekvő és szolgálja a közt.
De máshol visszajelzések szerint jelentős és alapvető gondok vannak.
Ellenben a hallottak alapján én úgy látom, a létszámhiányos rendőrség helyett imádják jelentéktelen dolgokra is "eszköznek használni" a szerencsétlen köztereseket.
"Menjen ki, intézkedjen, felszólítom, tegye a kötelességét!" telefonált be egy magát ügyvédnek beállító, szokás szerint be nem mutatkozó egyén x esetben ismerőshöz munka közben.
Ez igencsak megfeküdte neki a gyomrát. Egyre többet ugráltatják őket.
Amúgy meg remek. Szuper jogállása a köztereseknek. Remekül be vannak betonozva.
Csak közben x esetben volt "orbánunk pártunk" által törvény vagy más keretrendszer változtatás ami belehatolt, vagy keresztezte a közteresek lehetséges intézkedési lehetőségeit.
Gratulálok a jogalkotóknak ez úton is. Nem kell a jogsit magunknál tartani, szuper! Természetesen a jogsit, érvényét, (bevont jogsit, vezetéstől eltiltást) közteresek nem tudják ellenőrizni sehogy. Utalt rá ismerősöm évekkel ezelőtti esetére, mikor elzárt területre behajtó ételfutárt kapott el. (Láthatóan és érezhetően ittas futár, személyi, jogsi vagy bármi papír - kocsiiratok nélküli kölcsönkocsival. Hál istennek 4 perc után befutott egy járőr - hulla fáradtan, 24 órás szolgálat után , káromkodva kezdték meg az ellenörzést - ahol kiderült a futárt sók éves vezetéstől eltiltással, jogsi nélkül szállított a futár, akinél a ruházatában átvizsgálás során előkerült egy 15 centis kés is.)
Újra kellene értelmezni, fogalmazni és jogkörökkel ellátni őket.
Eljárt az idő felettük, a jelenlegi törvénykezés meg nincs jó viszonyba velük.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21) Polarstar válasza Gims (#19) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nevezd meg azokat a "problémákat" amikkel szerinted meg kell oldani. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22) Gims válasza Polarstar (#21) üzenetére


Gims
tag

Van rengeteg szitu, amikor tudunk a lakosnak segíteni. Kapubeálló mondjuk. Ha épp van elérhetőség, akkor hamar megoldódik a probléma.
Illegális szemétkihelyezés esetén egy tettenérés és visszapakoltatás azért hatásos.
A gépjármű elszállítás problémás helyekről szintén hasznos.
Vannak ellenőrzések, amikor célzottan ugyanúgy hatásosak.

Attól, mert nincs a helyszínen a jogosítvány, ugyanúgy tudunk rendőrt hívni, vagy megoldani alternatívan. Úgyhogy ez nagy problémát nem okoz.
A szigmegállapítások során is megoldottuk a lekérést, ha úgy jött ki.
Sőt, még lehet jobb dolgokkal is foglalkozni.

Az, hogy ki mennyire találó ebben a szakmában, az egyéni. A legtöbb kolléga egysíkú moszat és csinálja a hülyeségeket.

(#23) Polarstar válasza Gims (#22) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát igen: kapubeálló. Itt van vastag rontási lehetőség. Ugye ha nincs elérés (Pl lomis időszakban) sokat fog a papírcetli segíteni a ki-behajtáson. :D
Illegális hulladék elhelyezés: lópikula a kiszabott bírság összeg a töredék tettenéréshez képest.
Gépjármű elszállítás problémás helyekről: a három mellettünk lévő önkormányzat egyike sem alkalmaz ilyent. A szállítós cégek meg körberöhögik a hatósági árakat. Igazuk van. Minek szórakozzanak tizenezerért, ha másnak már hatvanért emelnek.
Ez is elavult szabályzó. Szép álmokat.

Igen van mód lekérni rendőrségi segítséggel... De nem telefonon.
A sok más érdekes dologgal kapcsolatban is kellene plusz információ. Mert ugye sok érdekes dologra nincs települési vagy Budapesten kerületi szabályzó.
Engem például írgalmatlanul felbosszantott, hogy Siófokon nincs a településen "zöldfelületek védelmére törvény". Pörög ám a fizetős parkolás!
Tele van szabad hellyel minden. Bezzeg a füves, fás, parkosított közterületben minden kijárva és széttaposva csontig.
:C
Szóval ez sem egységes országos szinten. De jól van, nem? :D
Mostmár csak egy kérdés van. 15 vagy 35 millió jutalmat kap a polgi a jól végzett munkáért? :D

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#24) Gims válasza Polarstar (#23) üzenetére


Gims
tag

Nyilván most pár apróságot említettem a teljesség igénye nélkül.

Nálunk másképp is lehet sziget lekérni. Hagy némi kívánnivalót maga után, de működik...

A rendőrséget én nem szoktam zsibbasztani szigmegállapítás miatt. Vannak gyorsabb dolgok is.

Zöldterület esetén rengeteg helyen nincs szabályozás. Ami amúgy vicc! Nyilván a betondzsungelben érthető, ha ilyen nincs. Viszont egy csomó helyen, ahol az egész település bő ⅓ része zöld... :U

Nálunk nem kevés ügyben nem lehetett évekig eljárást indítani. Aztán lett egy vezetőség csere és pozitívan változtak a dolgok. :)
Cserébe most más bajok vannak... :DDD De legalább ezek élhetőbb dolgok.
Nyigtat a tudat, hogy amiket hiányoltam, maximum 1 év alatt meglett. Amilyen dolgokat például én csinálok, nekem kellemes dolgozni.

A polgármester meg a többi politikai vonalon lévő ember nem érdekel. Nekem ugyanúgy dolgoznom kell akkor is, ha a polgármester 500.000-t keres, és akkor is, ha 8 milliót.
Ráadásul, ha a földhöz verném magam, az én fizetésem több nem lenne, a polgié meg kevesebb sem...
Mondjuk ilyen felesleges köröket nem is futok...

(#25) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez megvan mindenkinek? [link]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#26) Chaser válasza Polarstar (#25) üzenetére


Chaser
titán

ezzel mi a baj?
a szabályok mindenkire vonatkoznak...csak van akire kevésbé : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Polarstar válasza Chaser (#26) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ja, bocs. Akkor minden teljesen rendben van. :DDD
Én kérek elnézést, hogy kérdezhettem!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#28) Gims válasza Polarstar (#27) üzenetére


Gims
tag

Vannak helyszínek, ahol kialakultak szokások. A rakodót a szálloda igényelte a közútkezelőtől, így "az övé". Nyilván nagyon más nem is fog oda parkolni (mint ahogy a fotón is látszik).
A rakodásra nincs jogszabályi előírás, hogy milyen gépjárművel végezheted. Vihetsz Te egy Smart-al is bármit.

A rendőrség ezzel nem nagyon fog mit kezdeni. A közteresek pedig a megfelelő várakozási idő után, amennyiben a rakodás nem folyamatos, élhetnének szankcióval. Hogy miért nem teszik, gyanítom azt nem kell külön elárulnom. :)

(#29) Chaser válasza Polarstar (#27) üzenetére


Chaser
titán

a második mondatból sztem egyértelmű az irónia : )
és ez meg is magyarázza mért küldöm el a közetrületest is ahova való, ha én éppen b6 vitamint iszok

Gims ne vedd magadra, nem ellened szól
Vannak helyszínek, ahol kialakultak szokások.
nincs ilyen a jogszabályban, ahogy az sincs én hol iszom ha kedvem van...elnézés oké lehet, de mindannyian tudjuk az "elnézés" a szállodás példában minek szól
kopp-kopp...azért minden illetékes fogta eddig a lapot, anélkül hogy kifejtettem volna én mit hol ihatok és mért, respect

szerk:
nem egy "kék ruhás" mondta azt hogy jó étvágyat uraim! : )
az is igaz én nem szoktam balhézni, de birka se vagyok, mert nekem nincs x mrd ft-om akkor én ne csinálhassam azt ami mást nem zavar

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) Gims válasza Chaser (#29) üzenetére


Gims
tag

A jogszabályokban valóban nincs. Az élet íratlan szabályaiban viszont van.
A cikket értem mit és miért sérelmez. Ugyanakkor ilyet szinte mindenhol talál az ember, ahol valami okból valamit lehet.
Ebből vannak jók. Illetve a pofátlanságot bőven kimerítő is...

(#31) Chaser válasza Gims (#30) üzenetére


Chaser
titán

szerencsére vannak jó fej emberek akiknek nem az az életcélja hogy másokat csesztessenek mert éppen megtehetik:R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Gims válasza Chaser (#31) üzenetére


Gims
tag

Van amiért kell, mert elpofátlanodnak. Ott bizony vastagon fog a toll.
Viszont ugyanígy vannak helyszínek, szituációk, amikor jogilag ugyan teljesen megáll a story, de etikailag azért már na...
Olyan helyen, ahol van X személyes rakodó, de mellé vagy negyven üzlet, ott minek cseszegessem a GLS-t, DPD-t, vagy épp a zöldségest? :U
Van még azon a helyen kívül az adott napra vagy ötven címe. Nyilván nem ott fog rohadni egész nap. Nem is azért áll úgymond szarul, mert neki az tetszik.
Persze velük is le kellett futni a kötelező köröket, hogy mik a játékszabályok. Működik. Jó nekem is, nekik is.

Vannak helyi szokások, amik vagy egyezség, vagy balhé miatt alakult ki. Ezekbe tudni kell beleállni. Van amit el kell fogadni, de felügyelni kell. Van amit benyel az ember, mert fentről azt mondták. Viszont itt is repül néha a csekk, hogy azért na...

De van sajnos olyan eset is, hogy adott helyhez valami mókás ok miatt nem lehet nyúlni. :U
Erre viszont szépen alternatív megoldást kell találni.
Például a főnököm szerint X helyet hagyjunk békén. Elmondja, hogy azért, mert... Oké! Ugyan megnézem, és, ha nem zavaró, akkor valóban felesleges basztatni az adott helyet.
Viszont, ha látom, hogy gáz, és ezt kellene nekem lenyelni, azt azért már nem tudom elfogadni. Ilyenkor a jó kapcsolatok miatt átadom a rendőr kollégáknak. :D
Így voltaképp én valóban "nem csináltam" az adott helyen semmit. :D

(#33) Polarstar válasza Gims (#32) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez jó! "Átadom a rendőr kollégáknak!" :DDD
Végül is - jogos! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) Gims válasza Polarstar (#33) üzenetére


Gims
tag

Megfogadtam, hogy én jól fogom elvégezni a munkám és nyugodtan alszom.
Amit lehet kihozok magamból, de nem fogom a hülyeséget támogatni.
Az pedig sajnos az én gyomrom számára nem emészthető meg, hogy valami haver vagy barát kérése miatt valamit ki kellene hagyni...

Olyan dolgokat hallok néha akaratlanul, hogy attól a hideg kiráz.

(#35) Polarstar válasza Gims (#34) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen. Jogos.
Mondjuk, hozzáteszem, saját füllel hallottam nem egy ízben, amint ecsetelte egy "hivatali" ember - hogy lehet megszabadulni egy bírságtól.
Visszatartó erő - nulla.
Szabálykövetők leszarása - maximális
De hozzáteszem, hogy ha egyenruhás ilyent kiad saját fülem hallatára, (azt azon nyomban kirúgnám) igencsak oktalanná tesz egy fegyelmezésre irányuló tevékenységet és egyben demoralizálja a közösséget, és erodálja a jogrendszert és közerkölcsöt is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#36) Gims válasza Polarstar (#35) üzenetére


Gims
tag

A jogrendszerben nagy kárt nem lehet tenni. A felügyelő, a rendőr, az ügyész, a bíró mind egyénileg dönt.

Amikor dolgozol majdnem egy évet egy bandán, akik kábítószert terjesztenek, a környezet tiszta hullákkal van tele amikor széthullanak az utcán, majd eltelik alig 2 év és másik helyen folytatják, az úgy elég mókás.

Az, hogy hivatalos személy hülyeségeket tesz vagy mond, az nem meglepő. Sokan hiszik magukat Istennek. Aztán van amikor jól pofán is verik Őket.

(#37) joghurt


joghurt
addikt

Ma úgy éreztem, a szép napsütésben nem kocsival megyek, és útba ejtem a gócpontot. Jött szembe két kerületőr elfelé onnan - Ó, jajj, de jó, épp hívni akartam önöket, hogy tegyenek itt rendet. Már végig volt csomagozva kb. az összes autó.

Vannak még csodák.

A tej élet, erő, egészség.

(#38) Gims válasza joghurt (#37) üzenetére


Gims
tag

A kerületőr mit csonagol? :U

(#39) joghurt válasza Gims (#38) üzenetére


joghurt
addikt

Kék mikuláscsomagot a tilosban parkolásért.

A tej élet, erő, egészség.

(#40) Gims válasza joghurt (#39) üzenetére


Gims
tag

Az elég érdekes lenne. Közterület-felügyelő rendelkezik ilyen jogkörrel. A kerületőr nem intézkedre jogosult személy...

(#41) joghurt válasza Gims (#40) üzenetére


joghurt
addikt

Nem tudom, milyen szervezetet hogyan címkéznek. Az önkormányzat kerületőrségnek hívja őket. Van kék, rendőrséghez hasonló egyenruhájuk. És sima tilosban parkolásnál (úttest, megállni tilos tábla) is ők bírságolnak.

A tej élet, erő, egészség.

(#42) Gims válasza joghurt (#41) üzenetére


Gims
tag

Közterület felügyelet, rendészet. Ez a hivatalos. A kerületőr az valami nagyon furcsa véglény. Főleg, hogy arany vagy fekete plecsnije sincs...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.