Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Burt1793 válasza zsamiatt (#300) üzenetére


Burt1793
veterán

Az oké, hogy jól működött, de ezen valszeg már nem sokat változtatnak, szerintem sokkal többet számít az, hogy hogyan van a csuklódon, milyen szorosan stb.
Gyors változásokat lassabban követ le, de nyugalmi pulzust még a legolcsóbb kínai csuklópánt is jól mér, ahogy ez is. Nem hiszem, hogy szoftveres gond, akkor több lenne a panasz, nálam se volt ilyesmi. Ha kitartom a 185-ös pulzust, akkor fél perc után már ez is beméri. :D Nyugalmira és pulzust órán vagy connect-en visszanézve stabil 40 körüli értékeket ír.

Közben nekem is ráment a 9.36-os, egylőre változást nem látok. Az óra újdonságok menüpontjában ugyanaz a changelog mint a 9.33-asnál, szóval ezek most nem is újdonságok. :U A fórom szerint se változott most sok minden.

[ Szerkesztve ]

(#302) zsamiatt válasza Burt1793 (#301) üzenetére


zsamiatt
őstag

"hogyan van a csuklódon, milyen szorosan"
de ez se változott :D

Éjjel - nappal ugyan ott van ha meg leveszem a pánt vagy töltés miatt akor meg van jelölve melyik lyukba van befűzve. Még megvárok egy nagyobb frissítést , meg lereszetelem ha az se segít akor megy gariba.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#303) Agony válasza zsamiatt (#300) üzenetére


Agony
aktív tag

Az megvan dátumra kb., hogy nálad mióta mér furcsán az óra?

Nekem kb. augusztus végén, szeptember elején kezdődött, "TALÁN" a 9.35-ös firmwarel, de százszor se biztos hogy van bármiféle összefüggés.

Burt1793

Folyamatosan variálnak az algoritmusokkal/beállításokkal, ami van akiknél elront dolgokat, valakiknél meg pont hogy kijavít valamit, aztán megint másoknál meg újabb bugokat generál.

Start with a whisper, end with a scream!

(#304) zsamiatt válasza Agony (#303) üzenetére


zsamiatt
őstag

Kb 1 honap. 3 het kb. Valahogy igy vettem eszre.
Egyebkent biciklire, uszasra is lehet edzest kerni vagy elore ossze allitottat hasznalni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#305) Agony


Agony
aktív tag

Fenix 7 / EPIX 2 / ENDURO 2 szériához kint van a 10.33 -as alpha firmware.
Eddig nem tapasztaltam vele stabilitási problémát, viszont vannak benne érdekes új funkciók (pl. morning riport), úgyhogy ha valaki benne van a beta programban, érdemes kipróbálni. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#306) zsamiatt válasza Agony (#305) üzenetére


zsamiatt
őstag

Az a furcsa hogy nekem stabil van fent es egyik nap jott valami reggeli riport.
Egyszer jott azota se 😁

A felszereleseknel hogy lehet bellitani ha elete a megadott idot, kmt ertesitsen?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#307) Agony válasza zsamiatt (#306) üzenetére


Agony
aktív tag

Az a regenerálódási értesítés volt nem?
Az szoktott reggelente jönni, hogy pl. nagyon jó aludtál és ez javította a regenerálódási időt.

Felszerelésnél élettartamot tudsz megadni km-ben, viszont értesítést szerintem nem tudsz rá beállítani. Egyszerűen csak látszik a tevékenységnél, hogy amig határértéken belül vagy zöld a cipő, a vége fele narancs, utána meg piros.

Start with a whisper, end with a scream!

(#308) zsamiatt válasza Agony (#307) üzenetére


zsamiatt
őstag

Valami ertesites igen. Egyszer kaptam ilyet meg soha nem volt es azota se.
Kar erte. Akor erre se jo baszus.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#309) _csocso_


_csocso_
senior tag

Szia! Van egy 7-es solarom, kicsivel több mint egy hete használom. Nektek meddig bírja az akksi? ( Akku fetisiszta vagyok, többek közt ezért is vettem. ,) Első körben egy hetet tudott, folyamatos BT kapcsolattal kb 180 perc aktivitással (GPS) plusz sok napoztatással. Most kapcsolat nélkül, szokásos érzékelőkkel, 170perc aktivitással, 3 nap alatt 72% az akku. Ez elfogadható szerintetek? 18 napot milyen feltételek mellett tud ez az eszköz, ha valóban tudja?

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#310) Burt1793 válasza _csocso_ (#309) üzenetére


Burt1793
veterán

Úgy, hogyha nem sportolsz gps-szel. Heti pár zuhanyzás közbeni töltéssel simán tud működni az óra, szóval nem feltétlen értem a problémát. Nekem sima 7s-em van.

(#311) mkoch820


mkoch820
tag

Sziasztok!
Ismertek olyan boltot, ahol személyesen meg lehet tekinteni az órákat? 44mm-es Apple Watchom volt eddig, ehhez képest a Fenix 7 túl nagynak, a Fenix 7s túl kicsinek tűnik, ezért mindenképp szeretném felpróbálni vásárlás előtt. Dél-dunántúli régió kézenfekvő nekem, de Budapestre is felmegyek, ha ezen múlik. Köszönöm szépen előre is!

(#312) hanati64 válasza mkoch820 (#311) üzenetére


hanati64
tag

(#313) _csocso_ válasza mkoch820 (#311) üzenetére


_csocso_
senior tag

Esetleg MM, ha van a közelben, 7s-et árulnak a felületük szerint, de előtte rákérdeznék.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#314) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Hogyan lehet bringas utvonalat tervezni garminra? Lehetoleg nem az oran :D
Illetve a tevekenyseghez hogyan lehet betolteni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#315) _csocso_


_csocso_
senior tag

Szia! Garmin Express->PC, azon belül pedig a connect, amit böngészőben nyit meg. Ott tudsz mindenféle "okosságot" is létrehozni.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#316) Major Lion válasza zsamiatt (#314) üzenetére


Major Lion
senior tag

Komoot

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#317) Burt1793 válasza zsamiatt (#314) üzenetére


Burt1793
veterán

Locus map, mapy.cz aztán gpxet garmin connectbwn meg kell nyitni.

(#318) zsamiatt


zsamiatt
őstag

köszönöm
még egy kérdés, hogy aktivitás közben hogy lehet megnyitni. Kiválasztom a kerékpározást, azon belül a navit. És ott hogyan lehet betölteni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#319) _csocso_ válasza zsamiatt (#318) üzenetére


_csocso_
senior tag

Elindítod a tevékenységet, majd hosszú menügomb-> navigáció->pályák kiválaszt.
Egyébként a használati útmutató hasznos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#320) zsamiatt válasza _csocso_ (#319) üzenetére


zsamiatt
őstag

o baszus. Még a telefonon is rá kellett nyomni a telefonról eszközre töltést is
köszönöm még egyszer

Utána már navigáció szerint mutatni fogja mikor merre?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#321) _csocso_ válasza zsamiatt (#320) üzenetére


_csocso_
senior tag

Kiválasztod a pályát, és elindítod, gondolom utána navigál.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#322) Burt1793 válasza _csocso_ (#321) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, mondjuk a connectben be kell állítani tevékenységeknél, hogy legyenek kanyarodási értesítések.

(#323) zsamiatt válasza Burt1793 (#322) üzenetére


zsamiatt
őstag

Melyik az? Nem talalom

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#324) Burt1793 válasza zsamiatt (#323) üzenetére


Burt1793
veterán

Tréning & tervezés - útvonalak - adott útvonal szerkesztése, aztán a képen lent. [kép]

(#325) zsamiatt válasza Burt1793 (#324) üzenetére


zsamiatt
őstag

Sajnos nekem ott nincs ilyen pedig a legfrissebb app van fent droidon.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#326) Burt1793 válasza zsamiatt (#325) üzenetére


Burt1793
veterán

Fenix 7ed van?

(#327) zsamiatt válasza Burt1793 (#326) üzenetére


zsamiatt
őstag

Igen

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#328) zsamiatt válasza Burt1793 (#326) üzenetére


zsamiatt
őstag

Kidproblatam egy rovid tervezett utvonalon. Frankon navigalt. Mutatta nyilakkal tavval elore mar amikor kanyarodni kell. Utca nevvel egyutt. Franko. Meg a waypointokat kell atneznem mert 200 dbnal tobbet nem kezel. Ez hosszu uton tablazatlan fos szakaszon lehet problema.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#329) Burt1793 válasza zsamiatt (#328) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem ez a 200 pont csak nagyvárosi útvonalaknál volt gond, a 112km-es UTH-t azó nélkül megette és minden mást az erdőben.

(#330) zsamiatt válasza Burt1793 (#329) üzenetére


zsamiatt
őstag

most a bubit tettem be az is több mint 200. De szerintem nincs szükség annyira. A városban ha nincs megfelelően táblázva (márpedig Magyarországon 50%-ban nincs :D) akor jól jön a sok pont.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#331) Burt1793 válasza zsamiatt (#330) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez igaz, én eddig csak Münchenben szívtam be ezzel, fel kell darabolni a gpx-et. Ez a 15 éves garmin gps-ekből maradhatott. A rendszer gondolom ugyanaz. Nem baj, az offline topoactive térkép így is nagy kincs.

[ Szerkesztve ]

(#332) zsamiatt válasza Burt1793 (#331) üzenetére


zsamiatt
őstag

van telora más térképem csak baromi idegesítő folyamatosan megállni és azt nézegetni, meg útvonalat keresni. Tulajdon képpen mire kell a waypoint? Ott emlékeztet arra, hogy merre kell menni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#333) Burt1793 válasza zsamiatt (#332) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem vagyok benne biztos, lehet, hogy ezelre a pontokra húzza rá a nyomvonalat és mivel városban sok a kereszteződés, így hamarabb eléri a 200at.

(#334) zsamiatt válasza Burt1793 (#333) üzenetére


zsamiatt
őstag

A bubat igy tette be ahol azert nincs ennyi keresztezodes gondolom, de mondjuk a 200 miatt ugy is ritkitani kell. Az mas kerdes hogy az app erre nem hivja fel a figyelmet, javaslatot se ad. Csak az ora jelzi ki mikor betoltod.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#335) Burt1793 válasza zsamiatt (#334) üzenetére


Burt1793
veterán

Aha, most néztem, nekem se engedi a bubát, gyorsan megrajzoltam locusban, hátha az jobban tetszik a garminnak, de 89 ponttal túlcsúsztam.
Szerencsére terepen ezzel még nem volt gondom, illetve ahogy írtam, csak egyszer jött elő. Lehet, hogy ezért használnak páran openstreetmap térképet.

[ Szerkesztve ]

(#336) zsamiatt válasza Burt1793 (#335) üzenetére


zsamiatt
őstag

megnézem, de az is feltűnt hogy a kurzusokat nem tartja szinkronban az óra és az app. Sőt utána ha egyszer feltöltötted hiába módosítasz rajta telon és töltöd fel nem lesz változás. Azért lenne még mit csiszolni ezen is banyek. Ezt az open mapot megnézem. Köszi

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#337) Burt1793 válasza zsamiatt (#336) üzenetére


Burt1793
veterán

Kár, hogy a connect nem jelzi a pontok számát. De azok a lila pontokatblehet egyesével törölni, mondjuk akkor már inkább darabolnám a tevékenységet. 😃
Itt meg azt olvastam, hogy track-ként kell a gpx-et rátenni és akkor nincs gond, csak ha route-ként kerül rá. [link]

(#338) zsamiatt válasza Burt1793 (#337) üzenetére


zsamiatt
őstag

de azt hogyan? :)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#339) Burt1793 válasza zsamiatt (#338) üzenetére


Burt1793
veterán

Vannak weblapot, ahol állítható, hogy milyen legyen a gpx. Sajna nem próbáltam az órán. Majd ha zavaróbb lesz, akkor muszáj leszek. 😃

(#340) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Ha veletlenul elfelejtettem elinditani egy tevekenyseget csak be hivva volt, ettol meg ennek az adatai vajon latszodhatnak valahol?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#341) Major Lion


Major Lion
senior tag

Valakinek kapcsolt mar be az incident detection? Az elmult egy ket hetben mar haromszor riasztott kutya setaltatas kozben :D Gyakorlatilag jatszottam a kutyaval aztan bejelzett, egy masik alkalommal meg tul gyorsan fordultam... :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#342) Rotyi válasza Major Lion (#341) üzenetére


Rotyi
aktív tag

"Garmin készülékén a Balesetészlelés funkció be- vagy kikapcsolható bizonyos tevékenységekhez a használati útmutatóban található utasítások alapján."

Ami majdnem az, az nem az!

(#343) Major Lion válasza Rotyi (#342) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ezzel most mit akarsz? Hogy Setalas kozben kapcsoljam ki? :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#344) Burt1793 válasza Major Lion (#343) üzenetére


Burt1793
veterán

Nálam egész jól működik. Eddig kb 3szor estem, abból 2t észrevett. Foci közben volt pár téves bejelzés, de max 2-3.

(#345) _csocso_


_csocso_
senior tag

Fenix 7-re megjött a 10.43 firmware, elvileg benne van a reggeli összefoglaló, illetve egyéb tevékenységek.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#346) Major Lion válasza _csocso_ (#345) üzenetére


Major Lion
senior tag

benne van

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#347) _csocso_


_csocso_
senior tag

Nekem viszont az alvás monitor butaságokat hoz. Ma délelőtt láttam, hogy talán tegnap 16-17 től már aludtam ma délelőtt 11-ig. Teljesen irreális, korábban is volt néha pár óra eltérés, amit az applikációban korrigálni lehet, de ilyet még nem csinált.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#348) Burt1793 válasza _csocso_ (#347) üzenetére


Burt1793
veterán

Én mindig azt nézem, hogy meglepően pontosan ismeri fel az alvást. Esti telónyomkodást és reggeli szudnizást is jól méri fel.

Nekem még nem jött ez a 10.43as update.

(#349) zsamiatt válasza Major Lion (#346) üzenetére


zsamiatt
őstag

ja, sok értelme nincs szerintem

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#350) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok, van valahol garmin óraszíj Black Friday? Nem találkoztatók véletlenül vele?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.