Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) zsamiatt válasza Major Lion (#450) üzenetére


zsamiatt
őstag

ja hogy ez IOS arra nem tudok mit mondani. Ezért írtam, hogy nálam droidon nincs gond.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#452) Major Lion válasza zsamiatt (#451) üzenetére


Major Lion
senior tag

De lehetne, teljesen mindegy mi a platform, millio rendszer hardver variacio van.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#453) fatty válasza Major Lion (#452) üzenetére


fatty
aktív tag

Connect nálam sem az igazi, Droid 13 / Zenfone 8.
Régebbi verzió a top 5ben sem volt, most meg első az akkufogyasztásban.
[kép]

(#454) Nescafé


Nescafé
őstag

Sziasztok
garmin fenix 7 pro-ra üvegfólia, sima fenix 7 jó rá?
köszönöm

 iPhone 15 Pro

(#455) _csocso_ válasza Nescafé (#454) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Valószínűleg jó rá, ugyanakkora a kijelző mérete. Viszont zafír üvegre én nem tennék semmit, ha nem ütöd nagyon oda, akkor nem törik, viszont alapból nem karcolódik.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#456) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

Múlt héten vettem egy Fenix 7 Solart. Vasárnap tudtam élesben kipróbálni egy túra alkalmával. Elindítottam a túra lehetőséget, megvártam a GPS jelet (1 perc sem volt) majd indítottam az órát. Onnantól kezdve még a tágas nyitott parkolóban is folyamatosan kapcsolt a pause és a play között, rezgett, hangot adott és jelezte a képernyő közepén a gombot. Onnan egy szurdokba mentünk be és a túra végéig ugyanezt csinálta szinte másodpercenként. Szerencsére a telefonon elindítottam a Bergfest Tours appot is. Mellékelem a két képet, természetesen a Bergfest mutatja a valódi útvonalat és a megtett magasságot, stb. Mi lehet ennek az oka?

Oppo Find X5 PRO

(#457) zsamiatt válasza samgar (#456) üzenetére


zsamiatt
őstag

A connect appban a tevekenysegnel lehet szerkeszteni kenyelmessen hogy legyen auto pause vagy sem es hogy mikor. Szerintem az okozott ilyen problemat

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#458) samgar válasza zsamiatt (#457) üzenetére


samgar
őstag

Köszönöm, kipróbálom!

Oppo Find X5 PRO

(#459) samgar válasza zsamiatt (#457) üzenetére


samgar
őstag

De a felvett útvonal amit mutat az stimmel, tehát az 9 km. Mindegy, újra kipróbálom és ha újra ez lesz, megkeresem a garmin ügyfélszolgálatot.

Oppo Find X5 PRO

(#460) zsamiatt válasza samgar (#459) üzenetére


zsamiatt
őstag

de ha folyamatosan ki be kapcsolt akkor a kis pontok összesége ott lesz, de a számítás hibás.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#461) samgar


samgar
őstag

Köszönöm. Elképzelhetetlennek tartom, hogy mert éppen egy szurdkoban járok vagy magasabb hegyekben és nem működik a GPS.

Oppo Find X5 PRO

(#462) zsamiatt válasza samgar (#461) üzenetére


zsamiatt
őstag

Pause idejere nem megy a GPS!

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#463) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Mit tapasztaltok a hrv reszt mennyire lehet komolyan venni? Tokeletes alvas es pulzus mellett is elege kitolodott par napja felfele a hrv-m. Recovery timeom nincs. Nem edzettem par napja. Kisebb terd serules okozhatja?
Koszonom

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#464) Agony válasza zsamiatt (#463) üzenetére


Agony
aktív tag

Én GARMIN óra mellett, reggelente kelés előtt szoktam mérni HRV-t az Elite HRV applikációval (mellkaspánttal) és általában egybevág a GARMIN által mért trenddel.

A számok természetesen nem stimmelnek, egy csuklós mérés sose lesz mellkaspántos, de ha van pár napos stresszesebb (akár fizikális, akár mentális) időszak, az mindkettőben meglátszik.

Start with a whisper, end with a scream!

(#465) zsamiatt válasza Agony (#464) üzenetére


zsamiatt
őstag

az a furcsa, hogy hogy 99 alvást produkálva, meg 80 felettieket, plusz a pulzusom se mutat kilengést valamiért a héten felment a hrvm. 17.-n vasárnap kezdett felívelni és szépen kilépve a zónából 3 napja Kiment belőle. Elérte a tegnap a 69-t ma meg a 70-t.
Egyenlőre nem értem mi lehet ez.
Vérnyomásban sincs semmi extra.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#466) samgar válasza zsamiatt (#462) üzenetére


samgar
őstag

Kikapcsoltam az auto pause-t, tökéletesen működik, köszönöm!

Oppo Find X5 PRO

(#467) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

A Connect appban hogyan lehet átállítani a testsúlyt font-ról kilogrammra ? Első beállításkor kg-ot kért, mégis fontban rögzítette, Az órán-Fenix 7X Solar- mértékegységként kg van beállítva.

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#468) fatty válasza Leslie1966 (#467) üzenetére


fatty
aktív tag

Beállítások/ rendszer/ jelleg/ mértékegységek/ súly

(#469) Leslie1966 válasza fatty (#468) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Az órán helyes a beállítás, de az alkalmazásban nem úgy jelennek meg a mértékegységek, ahogy az órán.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#470) Leslie1966 válasza fatty (#468) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Köszi, megoldottam a profilban metrikusra kellett átállítani a mértékegységeket.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#471) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Sziasztok!

Ugyan 7X, de talán nem kerül törlésre. Néhány napja érkezett meg az órám és van egy olyan problémám, hogy bőven 50 százalék feletti töltöttséggel alvás közben automatikusan bekapcsol a Battery Saver funkció és le is áll az alváskövetés. Sleep Mode alatt "Off"-ra van állítva a Battery Saver.

Másnál is előfordul ez?

Köszi,
Krisztián

(#472) zsamiatt válasza mazsonpopo (#471) üzenetére


zsamiatt
őstag

én nem tapasztalam ilyen hibát 7-en. ki tudod kapcsolni teljesen a battery savert?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#473) mazsonpopo válasza zsamiatt (#472) üzenetére


mazsonpopo
tag

Igen, mindenhol ki van kapcsolva. Ma este kipróbálom azt, hogy lockolom, lehet csak véletlen alvás közben benyomódik valami.

(#474) bruta44 válasza zsamiatt (#463) üzenetére


bruta44
újonc

A hrv magasabb értéke kipihentebb állapotot jelent, de ezt az óra is elmondja szerintem, leírja, ha túlterhelt vagy beteg leszel, akkor szokott bezuhanni. A hrv a pulzus variabilitása, minél nagyobb annál "jobb".

Más írta a mérleget, felesleges az Index, elég egy wifis Withings, ami a saját appjából szinkronizál MyFitnessPal-ba és az meg Connectbe. Egyszer kell beállítani, összekötni a fiókokat és mérés után wifin frissül magától Connectbe is.

(#475) bruta44


bruta44
újonc

És érdekesek ezek a kevés üzemidők, nekem FR255 folyamatos Connect kapcsolattal, értesítésekkel 14 nap, most, hogy heti 3* futok is vele kb 10-12 nap. Véroxigén szint mérést ki kell kapcsolni, valami igény szerinti a beállítás neve azt hiszem.

(#476) Major Lion


Major Lion
senior tag

A Withings merleg jobb vagy miben mas mint a Garmin? Arban latok kis kulonbseget a Bdoy Smart meg az S2 kozott, de amugy tudasban is van? :)

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#477) headhunter86 válasza bruta44 (#475) üzenetére


headhunter86
senior tag

Nagyon függ a használattól.
Nekem Fenix 7X Pro Sapphire Solar van. Jelen pillanatban 15-16 napot megy el az óra.
Pulzusmérés, 0-24-ben hordom, hetente kb. 3-4 óra GPS idő, pulzioximéter off.
Háttérvilágítás 8mp és csak napnyugta után, automata fényerőn, ami magasan van.
Heti 70-80k ami összejön napelemből.
Garmin szerint okosóraként 28 nap, napelemmel 37 nap. Ennek közelébe se tudnék érni.
Mondjuk semmilyen enegiatakarékos üzemmódot nem használok.
Pontosan az se tiszta okosóra mit takar, pulzus pl. benne van?
Amúgy én elégedett vagyok ezzel, Fenix 6X-ről jövök, szóval tudom nagyjából milyen üzemidőt produkálhat az óra, 6X se érte el azt amit állítanak papíron.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#478) bruta44 válasza Major Lion (#476) üzenetére


bruta44
újonc

Nekem a legolcsóbb Withings van, ami wifis, csak súlyt mér. Ezek a százalék saccolós mérlegek nem sok mindenre jók, hiába 60ezer. Szóval ha nagyon fontos, akkor azok az adatok talán nem mennek át csak a súly, ahhoz kell az Index. Garmin fórumon érdemes rákeresni.

(#479) bruta44 válasza headhunter86 (#477) üzenetére


bruta44
újonc

Ez érdekes nekem 4 sec van, az nem hinném, hogy számít, viszont fényerő 10% csak. Éjszakai óralap vagy mi a neve megy alváskor. Venu SQ és 255 esetében is 1 nappal kevesebb jött ki nekem kb, mint amit adatlapján írnak okosóra üzemmódban. Folyamatos pulzus benne van szerintem.

Fenix 7X Pro-t tervezek venni, amiatt kerültem ide megint 🙃 kiderül, szerintem 25-26 nap meg lesz.

[ Szerkesztve ]

(#480) nagyj74


nagyj74
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Van egy Garmin Fenix 7s órám. Ma a szokásos edzést (gyaloglás) elindítottam az órán, viszont módfelett pontatlan lett a mérés távolság szempontjából.
Oda 1.86 km, vissza 2,32 km ugyanazon az útvonalon. Ez mitől lehet?
A műhold beállításokként az összes van kiválasztva.
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#481) BTHTHSR válasza headhunter86 (#477) üzenetére


BTHTHSR
friss újonc

Okosóra:értesítések+alap aktivitás és alvás követés(GPS nélkül)

(#482) Major Lion


Major Lion
senior tag

Tudtok olyan app-ot ami megjeleniti az osszes turazast, futast egyszerre egy térképen? :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#483) arcitec válasza Major Lion (#482) üzenetére


arcitec
addikt

Talán a Garmin BaseCamp PC-re. [link]

(#484) Major Lion válasza arcitec (#483) üzenetére


Major Lion
senior tag

Kosz, megneztem, de ez rendkivul hasznalhatatlan cucc, leginkabb azert mert nem stabil. Mindenesetre talaltam egy online terkepet ahol megoldhato amit akartam:

https://umap.openstreetmap.fr/
Tamogatja egyszerre tobb gpx file importjat, es eleg jol konfiguralhato a megjelenites is.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.