Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) _csocso_


_csocso_
senior tag

Megjelent a Fenix 7 PRO, MA-n is van fenn cikk, DCRainmaker oldalán teljes teszt. Hardveresen amivel több, az a ledlámpa, ill. az EKG ami még nincs élesítve. Szoftveresen pedig jópár új tevékenység, remélhetőleg a régebbi is megkapja. A 7-re pedig megjelent a 13.22 frissítés, előbb utóbb ideér.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#402) Katica1 válasza _csocso_ (#401) üzenetére


Katica1
csendes tag

Nálunk a családban már tegnap megjött mindhárom órára a szoftver frissítés.

(#403) aneda


aneda
aktív tag

Sziasztok,

Vivomove 3-ról váltanék beépített GPS-es órára, így került képbe a Fenix 7.
Kérdésem a 7S verzió mennyire való férfi csuklóra?
A jelenlegi órám 44mm-es, és elég lapos, így napi használatban is kényelmes, akár befér az ingujj alá is. A kis méretből adód kényelemről nem szívesen mondanék le, ezért gondoltam a 7S verzióra.
Van valakinek tapasztalata ebben?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#404) _csocso_ válasza aneda (#403) üzenetére


_csocso_
senior tag

Ha megteheted, menj el egy üzletbe, és próbáld fel. Én első körben az akksi miatt a 7X-et szerettem volna, de túl nagynak találtam. Vékony a csuklóm, így egy picit még a 7 is nagy. De ennél rövidebb üzemidőt már nem akartam. Van itt aki 7s-t használ, és meg van elégedve vele. Az S 42mm-es szerintem még az is nyugodtan viselhető, ha megfelelő színt választasz.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#405) aneda válasza _csocso_ (#404) üzenetére


aneda
aktív tag

Mennék én, de Pécsett nem sok esélyét látom, hogy ki van állítva sajnos.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#406) _csocso_ válasza aneda (#405) üzenetére


_csocso_
senior tag

Elképzelhető. Média árulja, rákerestem, hogy melyik áruházban elérhető, egyikben sem láttam. Euronics szintúgy.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#407) zsamiatt válasza _csocso_ (#401) üzenetére


zsamiatt
őstag

Hat ez nem sok ujdonsag

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#408) Burt1793 válasza aneda (#403) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem 7s van, elegánsabb is, mert nincsenek csavarok az előlapon. Ing alá befér általában, de azért magasabb egy átlag óránál. Üzemidő sem olyan rossz, de most lassan másfél év után már érezhetően gyengébb az aksi, mint az elején. Sokat használom, gps-szel is. Zuhanyzások során töltöm kb. 5 naponta.

(#409) aneda válasza Burt1793 (#408) üzenetére


aneda
aktív tag

Köszönöm a választ!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#410) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok v13.22 ;)

[link]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#411) zsamiatt válasza Mr.Skyline (#410) üzenetére


zsamiatt
őstag

én már ezt megkaptam 2 hete

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#412) Burt1793 válasza Mr.Skyline (#410) üzenetére


Burt1793
veterán

Van egy bugja nálam. Ha a pulzus widgetet megnyitom, akkor mindenképpen felkapcsolja a háttérvilágítást.

(#413) hemaka


hemaka
nagyúr

üdv
fenix 7-esen gondolkodom. Sokat túrázok zasszonnyal itthon és főleg külföldön. Topo-t használ a garmin is, amin nincsnek rajta a turistaútvonalak színei jól gondolom? :U

(#414) Major Lion válasza hemaka (#413) üzenetére


Major Lion
senior tag

Jol. En a Garmin terkepekre nem hagyatkoznek. Altalaban megszerkesztem az utvonalat mashol es feltoltom. De azert arra mindenkepp jo hogy ne tevedj el, ha meg se lenne elore szerkesztett utvonalad.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#415) hemaka válasza Major Lion (#414) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hát ja, habár valamelyik teszt alatt a garmin.hu-s azt írta ő fel tudta varázsolni a térképet színekkel együtt.
Közben megtaláltam a kommentet, epix 2 alatt írta, de a két óra szinte ua..
"Közben megnéztem, az OMP turistatérképe simán felment az Epix-re BaseCamp-ből, és gyönyörűen látszik is minden."

(#416) Major Lion válasza hemaka (#415) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem hallottam rola, megnezem majd.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#417) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Valamiert az open swim gps resze iszonyat csal. Balaton atuszas 5,2km ehez kepest ez hogy jott ossze neki. Eleg durva a kulonbseg.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#418) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Van valakinek garmin merleje vagy garmin connecttel hasznalt merleg?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#419) Agony válasza zsamiatt (#418) üzenetére


Agony
aktív tag

Szia!

Igen, én egy Index S2-t használok.

Start with a whisper, end with a scream!

(#420) zsamiatt válasza Agony (#419) üzenetére


zsamiatt
őstag

Mi a tapasztalatod vele? Forumokon eleg vegyesek vannak. Testzsir meres jol mukodik?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#421) Agony válasza zsamiatt (#420) üzenetére


Agony
aktív tag

Nézőpont kérdése. :)

Ha a pontos értékre vagy kíváncsi, akkor egy viccnek elmegy... csak kár, hogy az általa mért értékek mellett az ára is elég nevetséges. :U

Amire viszont -szerintem- nagyon jó, az a viszonyítási alap. Szóval ha nem a konkrét számot nézed, amit kiír, hanem tisztában vagy magaddal és a változásokat figyeled, akkor tök jó, hogy az általa mért értékek bekerülnek Garmin Connectbe és ezáltal mennek TraininPeaksbe meg MyFitnessPal -be is.

Én egészen biztos vagyok benne, hogy nem 16% a testzsírom, viszont ha a testzsír/izomtömeg/hidratáció számokat nézem egymás képest, akkor edzések másnapján reggel tök jól kijön, hanem pl. nem fogyasztottam elég folyadékot és dehidratált vagyok. Ilyenkor simán 1-2%-kal több testzsírt még, ami nyilván vicc egy erős esti edzés után, hacsak éjszaka nem szállt meg a "pizzadémon". ;]

Ugyanez fordítva is igaz, ha van egy durvább futás, akár kánikulában... akkor másnap reggel azt látom hogy 2 kg-val több a súlyom, de az izom/hidratáció arányból látszik, hogy azért, mert a testem egy rakás vizet tart vissza, amit majd 1-2 nap után, ha teljesen regenerálódott akkor szépen elenged.

Szóval ha nem DEXA szintű adatokra vágysz, akkor szerintem egy baromi jó és kényelmes megoldás, hogy minden reggel ráállsz és beszinkronizálódik mindenhova. Ha viszont valóban a fiziológiás adataidról szeretnél pontos képet kapni, akkor egy kaliperrel is pontosabb értéket tudsz számolni.

Volt pl. olyan hogy egy szoftverfrissítés után teljesen más testzsír/izom/hidratáció értékeket adott, mert valamit változtattak az algoritmuson és kalkulált az életkorral meg a VO2max-al. Ha átírtad Connectbe a korod, kevesebb volt rajtad a zsír. :C

Start with a whisper, end with a scream!

(#422) zsamiatt válasza Agony (#421) üzenetére


zsamiatt
őstag

"Ilyenkor simán 1-2%-kal több testzsírt még, ami nyilván vicc egy erős esti edzés után, hacsak éjszaka nem szállt meg a "pizzadémon"
Ez nem azért van mert 100%-nak vesz mindent amibe van a zsír, a víz és az izom tömeg? Így ha mondjuk a víz csökken akor a testedben arányaiban nagyobb a zsír? Bár akor az izom tömegen is kellene látszódni.
Elsősorban az arányok érdekelnének illetve a változás nyomkövetése. Azért ha kihoz egy tendeciát, hogy csökkent a testzsír az minden képen pozitív szerintem, még ha a mutatott érték nem is biztos, hogy valós.

Az ára az horror. Az is túl van árazva. Köszönöm a segítséget.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#423) Agony válasza zsamiatt (#422) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerintem ha nem sürgős várj meg vele egy novembert. Már 2-3 éves termék, hátha BlackFriday-be szórnak ki belőle valahol jó áron, én is 40K-ért vettem akcióban a multinavigator.hu -n.

Start with a whisper, end with a scream!

(#424) zsamiatt válasza Agony (#423) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem surgoss. Enelkul is tudom hogy kover vagyok :DD

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#425) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Hasznalja valaki a lap szamlalast edzesnel (hanyadik kor)? hogyan lehet ezt nullazni menet kozben?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#426) Agony válasza zsamiatt (#425) üzenetére


Agony
aktív tag

Nullázni nem tudod közben.

Két féle körszámlálás van, az automatikus és a manuális. Az adott tevékenységen belül a beállításokba tudod beállítani, hogy pl. legyen-e automatikus körszámlálás és ha igen, akkor mekkora távolság egy kör (pl. 100m, 1 km, stb..). A másik lehetőség, hogy teljesen kikapcsolod az automatikus körszámlálást és a tevékenység közben ha megnyomod a BACK/LAP gombot az órán, akkor azt veszi egy körnek és a tevékenység során ahányszor megnyomtad, annyi kör lesz. Ilyenkor ezekre a manuális körökre számítja a tempót is Garmin Connectbe.

Ha például egy tó körül körözöl és négyezer párszáz méteres egy kör, akkor csinálhatod azt hogy kinyomod az auto lapot és helyette manuálisan nyomsz kör gombot minden kör megkezdésekor, így ha futsz mondjuk 3 tó kört, akkor össze tudod hasonlítani őket.

Csinálhatsz még edzéseket is Garmin Connectbe, amit csak rá kell küldeni aztán az óra diktálja neked mit kell csinálni, a köröket pedig automatikusan váltja táv/idő alapján vagy ugyanúgy lehet lap gomb megnyomására is állítani.

Start with a whisper, end with a scream!

(#427) zsamiatt válasza Agony (#426) üzenetére


zsamiatt
őstag

" teljesen kikapcsolod az automatikus körszámlálást és a tevékenység közben ha megnyomod a BACK/LAP gombot az órán, akkor azt veszi egy körnek és a tevékenység során ahányszor megnyomtad, annyi kör lesz. Ilyenkor ezekre a manuális körökre számítja a tempót is Garmin Connectbe."

Pont ezt szeretném edzés közben 0-i. De akor ezek szerint nem én voltam béna hanem tényleg nem lehet.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#428) Agony válasza zsamiatt (#427) üzenetére


Agony
aktív tag

És mi van ha kikapcsolod az automatikus körszámlálást és az egész tevékenység 1 nagy kör lesz?

Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy csinálsz egy "Multisport" tevékenységet, amit triatlonhoz szoktak használni, csak itt minden sport pl. futás lesz és akkor amikor sportot váltasz, akkor lenullázódik. De ezzel kísérletezni kell, még sose használtam multisportot az órán, én csak futásban utazok. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#429) zsamiatt válasza Agony (#428) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nincs automatikus szamlalas most se. Csak egy szetten belul van mondjuk 6 kor. Minden szett elejen lenullaztam volna mondjuk.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#430) Nescafé


Nescafé
őstag

Váltottam 255 music volt, fenix 7 pro solar ;)

 iPhone 15 Pro

(#431) _csocso_


_csocso_
senior tag

Kinn van 4 napja a 14.31 frissítés, a régebbi típusú eszközök is megkapják a Pro modell tevékenységeit, ill. egyéb javításokat. Sokan írnak viszont erőteljes akkumulátor merülésről a fórumokon.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#432) Nescafé válasza _csocso_ (#431) üzenetére


Nescafé
őstag

Felraktam mikor kijött.
Nekem 7 pro van.
08.29 -én vettem le 12:00 kor a töltőről.
Még most 60 % , mondjuk most nem volt még rögzítve tevékenység.Ami egy kicsit jobban használja az akkumulátort.

 iPhone 15 Pro

(#433) _csocso_ válasza Nescafé (#432) üzenetére


_csocso_
senior tag

Én igazából ritkán használom okosóraként, csak akkor van bekapcsolva a Bluetooth, ha tevékenység után szinkronizálom, vagy reggeli alvás információkat szinkronizálok. Így kibír kb. 14-15 napot úgy, hogy marad benne 10-15%.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#434) Nescafé válasza _csocso_ (#433) üzenetére


Nescafé
őstag

Bluetooth mindig bekapcsolva, értesítések mindig kikapcsolva.
Nemrég vettem az órát , legutóbb 8 napot ment el , de ebben volt 2 x 2 óra biciklizés.
És még volt 24% akkor raktam fel tölteni..

 iPhone 15 Pro

(#435) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, van olyan feature hogy az edzes eredmenyekhez hozzaferjen az edzo?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#436) Major Lion válasza zsamiatt (#435) üzenetére


Major Lion
senior tag

Connect, Strava etc?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#437) _csocso_ válasza zsamiatt (#435) üzenetére


_csocso_
senior tag

Connect alkalmazásban is meg lehet osztani a tevékenységet, ha regisztrál a másik fél, azt nem tudom, hogy kell-e hozzá saját eszköz regisztráció is.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#438) zsamiatt válasza _csocso_ (#437) üzenetére


zsamiatt
őstag

A connectben talaltam valamit de ugy latom kell a masik felnek is fiok.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#439) Major Lion válasza zsamiatt (#438) üzenetére


Major Lion
senior tag

Csak van az edzodnek valahol regisztracioja, eleg sok platformra lehet syncelni a Connect-tel, de ha mas nem gpx fajl-t mindegyik fogad.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#440) zsamiatt válasza Major Lion (#439) üzenetére


zsamiatt
őstag

Megnezem ezt is, koszonom

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#441) _csocso_


_csocso_
senior tag

A Garmin okosóra elfogadja az OTP kártyát is, igaz még nem fizettem vele.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#442) Nescafé válasza _csocso_ (#441) üzenetére


Nescafé
őstag

Elvileg jó is vele ;)

 iPhone 15 Pro

(#443) _csocso_


_csocso_
senior tag

Kijött a 14.36 frissítés, amivel az indokolatlan akku merülést javítják.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#444) Major Lion


Major Lion
senior tag

Barcsak a Connect-et is rendbe rakjak mert leszivja a telefont egy ejszaka alatt...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#445) zsamiatt válasza Major Lion (#444) üzenetére


zsamiatt
őstag

Akor nalad van hiba. Nekem nem csinal ilyet.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#446) Major Lion válasza zsamiatt (#445) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ketlem mert eleg sokan pamaszkodnak erre…

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#447) zsamiatt válasza Major Lion (#446) üzenetére


zsamiatt
őstag

Hat pedig nalam nincs ilyen bug. Androidom van samsungon.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#448) _csocso_ válasza Major Lion (#446) üzenetére


_csocso_
senior tag

Nézz rá az akkumulátor használatban, hogy naponta mennyit vesz le az applikáció. Nekem sincs vele problémám. Néztem én is Garmin fórumot, 2021-es bejegyzést láttam ilyen gonddal.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#449) Major Lion válasza zsamiatt (#447) üzenetére


Major Lion
senior tag

Elhiszem de ez nem bizonyit semmit. Nalam meg szarul megy. :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#450) Major Lion válasza _csocso_ (#448) üzenetére


Major Lion
senior tag

Sokat :) Azert irtam hogy leszivja ejszaka a telefont.

En meg 2019-est elso talalatkent:
https://forums.garmin.com/apps-software/mobile-apps-web/f/garmin-connect-mobile-ios/120588/background-battery-drain---iphone-garmin-connect-app

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.