Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, mivel szoktátok takarítani az órát és a szíjat illetve milyen sűrűn?

köszönöm

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#352) Agony válasza zsamiatt (#351) üzenetére


Agony
aktív tag

Én egy soft/sensitive fogkevével, ami mindenhova beér (pl. korona csavarjai mellé) és sima, esetleg antibakteriális szappannal.

Mellkaspántot is többnyire csak hidegvízzel kiöblítem, hetente egyszer meg bedörzsölöm antibakteriális szappannal és utána szintén hideg vízzel kiöblítem.

Start with a whisper, end with a scream!

(#353) Zoliee válasza zsamiatt (#351) üzenetére


Zoliee
senior tag

Én minden edzés után, zuhanyozáskor úgyis leveszem, akkor sima folyékony szappan/langyos víz. Semmi kefe/szivacs/stb, csak kézzel, majd alapos öblítés, oszt jónapot.

(#354) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Van akinek okoz alergias tuneteket az ora? Vannak tuneteim par honapja es nem tudom ez okozza e. Most 1 hetig nem hordom, remelem kiderul hogy ez az vagy nem. Mondjuk en napi 24 oraban hordtam csak tolteni vettem le.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#355) Burt1793 válasza zsamiatt (#354) üzenetére


Burt1793
veterán

Lehet, hogy a szíjra vagy allergiás, én már 5 féle szíjat vettem hozzá aliexpressről. Szilikon helyett most nylon-t használok, jóféle ez is (nekem a szilikonnal sincs baj, én se veszem le soha). Ez vált be nekem a legjobban, a kép nem adja vissza, inkább barna, mint piros.
Ilyen a valóságban:

(#356) Agony válasza zsamiatt (#354) üzenetére


Agony
aktív tag

A csuklód melyik részét érinti? Ahol az óraház érintkezik a bőröddel vagy ahol a szíj? Mert fém allergia létezik, szóval simán okozhat ilyet, amit szerintem egy fóliával ki lehet küszöbölni. Akár egy telefonra való fólia is jó lehet, amit egy kis kézügyességgel méretre vágsz és kivágod a szenzor meg töltő részt.

Ha pedig a szíjnál irritálja a bőröd, arra megoldás amit Burt írt. Garmin fórumon volt már akinél irritációt váltott ki pl. a szilikon szíj és a szövettel semmi gondja. :K

Én 24/7 hordom, gyakorlatilag csak fürdés és töltés idejére veszem le és soha semmilyen irritációt nem okozott se a jelenlegi, se a korábbi modellek.

Start with a whisper, end with a scream!

(#357) _csocso_ válasza zsamiatt (#354) üzenetére


_csocso_
senior tag

A készülék tokja titán, nagyon kevesen allergiásak rá, gyógyászatban is előszeretettel használják. Persze attól még benne lehetsz abban a 0,5 %-ban akire nincs jó hatással.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#358) Burt1793 válasza _csocso_ (#357) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem csak a sapphire verzióknak titán a háza?

(#359) zsamiatt válasza Agony (#356) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem a csuklón jött a probléma. Ujjon és lábfejen jelentek meg. Most adok neki egy hét mentességet. Egyedül úszásra fogom felvenni 1-1 órára. Meglátjuk, hogy ettől van e. Ha nem akor részben örülünk mert akor máshol kell keresgélni ha meg igen akor jöhet a szíj csere kezdésnek.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#360) _csocso_ válasza _csocso_ (#357) üzenetére


_csocso_
senior tag

Elnézést, sima 7-es valóban rozsdamentes acél, csak ott titán, ahol feltüntetik.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#361) _csocso_


_csocso_
senior tag

Nekem ma jött meg a 10.44 frissítés, pár újdonságot tartalmaz, néhány új tevékenység.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#362) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

10.46 most frissült nekem.
200m alatti GPS pontossag javulást ígérnek, megyek is tesztelni... :U
[link]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#363) Burt1793 válasza Mr.Skyline (#362) üzenetére


Burt1793
veterán

Hajrá 😃
Nekem az a bajom, hogy sokkal többet merül a sima 7s trackelés közben, mint korábban.
Óránként 6-7%-ot merül multi-gnss-sel, míg korábban max 4%ot.

(#364) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Na úgy tűnik érkezett ma egy nagyobb javító csomag 11.25 verzószámmal:
[link]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#365) zsamiatt válasza Mr.Skyline (#364) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem rossz. Kiváncsi vagyok merre fog menni a szoftver.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#366) _csocso_


_csocso_
senior tag

Mindenikinek megjött a 11.25? Nekem sajna még nem, igaz páran garmin fórumon írnak problémákat vele. Pl. nem működnek a szenzorok.. Időjárás mindenkinek frissül? Nekem néhány napja nem működik valamiért.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#367) Rotyi válasza _csocso_ (#366) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Még 10.46-on van az enyém. Majd jön...

Ami majdnem az, az nem az!

(#368) zsamiatt válasza _csocso_ (#366) üzenetére


zsamiatt
őstag

nekem se jött még. De akor nem is hiányzik :DD

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#369) Rotyi válasza zsamiatt (#368) üzenetére


Rotyi
aktív tag

A szenzor problémára állítólag van megoldás

Ami majdnem az, az nem az!

(#370) fatty


fatty
aktív tag

Nekem a Garmin express sem frissít, maradt a 10.46 :F

(#371) Major Lion válasza _csocso_ (#366) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nekem az gyakran megall, ilyenkor Connect app restart segit.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#372) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Nektek nem fordulbelo droidon hogy egy csomo adatot nem huz be automatikusan a connect az orarol csak ha a frissites gombra nyomtok?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#373) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Nem tudtok veletlenul olyan megoldast ami az aktiv kaloriak es pulzus alapjan kiirja a szukseges szenhidrat, feherje, zsir fogyasztast?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#374) fatty


fatty
aktív tag

Kijött a 11.28
Nálam még mindig 10.46 van.

(#375) Rotyi válasza fatty (#374) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Szintén 10.46

Ami majdnem az, az nem az!

(#376) zsamiatt válasza Rotyi (#375) üzenetére


zsamiatt
őstag

most jött meg a 11.28 az enyémre. Igaz manuálisan rákerestem.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#377) fatty válasza zsamiatt (#376) üzenetére


fatty
aktív tag

Órán frissítve 10.46 naprakész, Garmin express szinkron után végre felrakta 11.28-at

(#378) Rotyi válasza fatty (#377) üzenetére


Rotyi
aktív tag

+1

Ami majdnem az, az nem az!

(#379) Rudiaszarvas


Rudiaszarvas
tag

Sziasztok! Nem ismerem még a Garmin órákat, viszont szemezgetek velük. Lenne egy kérdésem. Viszonylag sokat futópadozom. Van rá mód hogy sz órán mért értéket az edzés végeztével a futópad méréséhez igazítsam? Vagyis ha a futópad 5km-t mutat de az óra csak mondjuk 4,2-t, akkor ezt az értéket 5-re állítsam?
Remélem érthető mit kérdezek... Szép estét mindenkinek!

(#380) zsamiatt válasza Rudiaszarvas (#379) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szia, Én nem tudok ilyen lehetőségről.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#381) Rudiaszarvas válasza zsamiatt (#380) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Bakker... Ok köszi a választ :R

(#382) Zoliee válasza Rudiaszarvas (#381) üzenetére


Zoliee
senior tag

GPS nélkül, egyhelyben futásnál (ilyen a futópad), honnan tudná az óra, hogy mennyit is futottál?
Erre való a "kalibrálás és mentés", aholis megadod az edzés végén a megtett távot.
Ez alapján számol a következő futópados edzésnél. Na ez viszont nem nagyon sikerül a Fenix 7-nek. Én mindig ugyanazt a távot futom 30 perc alatt. Az előző Garmin órámat egyszer kalibráltam, és csak a firmware frissítése után hibázott. Ezt valahogy nem sikerül megugrani a fenix 7-nek.
Gyakran 1 percet is téved a végén. Nem értem miért :F

[ Szerkesztve ]

(#383) Rudiaszarvas válasza Zoliee (#382) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Na hát pont ez az amiről beszélek... Mert pl a Galaxy Watch -nál nem lehet megadni ilyen értékeket viszont pl a Huawei Watch-nál igen.... És így hozzávetőlegesen hasonló adatot mérhet a pad és az óra (egy idő után).... Egyébként a futópadnál a karlendítés sebessége és a kar megtett útja alapján számol... és a magasság, testsúly és talán testtömeg index alapján következtet....

[ Szerkesztve ]

(#384) Burt1793 válasza zsamiatt (#380) üzenetére


Burt1793
veterán

A garmin connectben a tevékenységet lehet szerkeszteni. Időt, távot, levágni, mindent.

(#385) Agony válasza Rudiaszarvas (#383) üzenetére


Agony
aktív tag

Szia!

Van rá több lehetőség is.

Alapvetően ha "Futópad" tevéknységet indítasz az órán, minden más külső szenzor nélkül, akkor a kezed mozgásából próbálja kitalálni, hogy mennyit mentél... szóval ha közben nem fogod a futópad korlátját vagy iszol, stb... akkor egész jól megsaccolja a távot, valamint amikor befejezed a tevékenységet, akkor megkérdezi, hogy mennyit mentél és beadhatod azt az értéket amit a futópad mért, tehát kalibrálható.

A másik (szerintem sokkal jobb) megoldás, ha veszel egy HRM PRO vagy HRM PRO PLUS mellkaspántot és az már a tested mozgásából számolja a tempót és távot, amit továbbít az órának. Itt be lehet állítani kalibációs tényezőt, tehát ha mész 1 km-t a padon, ami az óra szerint mondjuk 980 méter, akkor beadsz neki egy 102%-os kalibációs faktort és pontos lesz.

https://support.garmin.com/en-US/?faq=gYnJvprwBy6cIWl1WTwzr7

A harmadik lehetőség, ami talán a legjobb, de a legdrágább is, hogy veszel egy footpodot (pl. Stryd), ami konkrétan a cipőn méri a lépésszámot és lépéstávolságot, így teljesen mindegy neki, hogy kint futsz vagy padon, mert GPS nélkül is pontos lesz.

Szóval teljesen jól tud működni futópaddal is az óra. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#386) zsamiatt válasza Burt1793 (#384) üzenetére


zsamiatt
őstag

Tenyleg lehet szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#387) Rudiaszarvas válasza Agony (#385) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Köszönöm szépen az információt! Akkor most már nyugodtan térek át Garminra....

:))

Szép naoot! :R

(#388) h377


h377
tag

Sziasztok!

Tegnap frissítettem a telefonomat és újratelepítettem minden App-ot rajta, de a Garmin Connect lemaradt. Ma reggel telepítettem, és párosítottam az órát a telefonnal, de a tegnap este/éjszaka mért adatok nem szinkronizálódnak utólag a telefonra. Ez bug vagy feature? Van erre megoldás?

Köszi a választ!

(#389) h377


h377
tag

Megoldódott...

(#390) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Nem tudjatok hol lehet venni normalis fekete bor szijat?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#391) Major Lion válasza zsamiatt (#390) üzenetére


Major Lion
senior tag

Mi az hogy normalis? Amugy Garmin arul.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#392) Rotyi válasza zsamiatt (#390) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ha nem aliexpress, akkor innen [link] .
Nekem innen van barna.

Ami majdnem az, az nem az!

(#393) zsamiatt válasza Rotyi (#392) üzenetére


zsamiatt
őstag

Direkt szilikonos a belseje es nem bor az egesz?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#394) Rotyi válasza zsamiatt (#393) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Igen

Ami majdnem az, az nem az!

(#395) zsamiatt válasza Rotyi (#394) üzenetére


zsamiatt
őstag

De mi az ertelme? Amugy amazonon talaltam [link]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#396) _csocso_


_csocso_
senior tag


Elég érdekesen alakult a mai szint emelkedésem. 24000 emelet, kb 70km, repülni még nem tudok :U .

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#397) zsamiatt válasza _csocso_ (#396) üzenetére


zsamiatt
őstag

Mondjuk ahoz képest nem is sok kalóriát égettél :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#398) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Lenne egy kerdesem akik hasznalnak brutusz auto kihangositot. Eszre vettem hogy neha nem csatlakozik automatikusan a telo amig ki nem kapcsolom rajta a brutuszt meg vissza. Elkepzelheto, hogy az ora folyamatos csatlakozasa miatt van gond?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#399) Major Lion válasza zsamiatt (#398) üzenetére


Major Lion
senior tag

Barmi lehet, de nalam mindig be van kapcsolva a telon is meg az oran is es az auto mindig felismeri a telefont amikor beulok.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#400) zsamiatt válasza Major Lion (#399) üzenetére


zsamiatt
őstag

akor nem a garmin folyamatos brutusz csatlakozása csinál problémát. Tovább keresek így, köszönöm

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.