Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104) joghurt


joghurt
addikt

Néhány kérdésem lenne (a keresővel nem találtam korábbi észrevételt; ha mégis van, elnézést):

- A hibernálást meg mifenének letiltani? Épp az a poén, hogy SSD-ről egy pillanat alatt feláll a teljes korábbi munkamenet. Tény, hogy a boot sem olyan lassú, tehát nincs akkora különbség a kettő között, mint sima vinyónál, de azért elég macerás újra elindítani az összes épp használt programot, megnyitni mindenben azt, amivel foglalkoztunk stb.
- Ööö. Az NtfsDisableLastAccessUpdate értékét miért 0-ra kell állítani? Ha 0, akkor kikapcsoljuk a letiltást (disable), tehát engedélyezzük a folyamatos frissítést.
- A Lomtárral nem kell semmit sem csinálni. Minden partíción külön van $Recycle.bin könyvtár az azon a partíción törölt dolgoknak, mert a partíción belüli mozgatás gyors (hiszen csak a könyvtárbejegyzést kell átrakni), partíciók között viszont nagyon lassú lenne (mert a teljes állományt át kellene helyezni egyikről a másikra).
- A Temp könyvtárat én is átraknám, mint ahogy már felvetették.
- Esetleg a Firefox/Thunderbird cache helyének átállítását is meg lehetne említeni.
- Szerintem praktikus lehet akár az egész profil könyvtár vinyóra rakása (ebben benne van a Temp és a cache-ek is). Részletes cikk angolul itt és itt.

Más.

Egy működő rendszert szeretnék átköltöztetni SSD-re. (Mert csak. Nem ez a lényeg.) A partíció kezdete viszont nem osztható 4096-tal. Arrébb tudom rakni valamilyen segédprogrammal (akár CD-ről beboot-olva)?

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.