Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Azóta mindig így állítom be az SSD-m és természetesen hibátlan minden, respect :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#452) Hogen


Hogen
tag

üdv holnap jön az ssd-m (120GB Kingston SSD SATA3 2,5" HyperX 3K)
kicserélem felrakok egy winfost és kész ? vagy valamit állítgatni is kell ? :O

(#453) viperabácsi válasza Hogen (#452) üzenetére


viperabácsi
addikt

Jobb felül látod a téma indító írást (blog) olvasd el és az ott szereplő dolgokat csináld meg.

Vagy kattints IDE és ez megnyitja a blogot neked.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#454) seederking


seederking
őstag

Na ez miért van???
Minden lépést megcsináltam egy telepített rendszeren win7 64.

Előtte Élményindex Lemez rész

Utána,szintén itt

és a hab a tortán,hogy az eszközkezelőben eddig nem volt "ismeretlen" felkiáltós rész.

Ötlet?
Csináljak mindent vissza?Lépésről lépésre követtem mindent.
Kingston V300 120Gb + ide tartozik hogy a vga-mat is mikor beléptem 6.9-nek értékelte most meg új ellenőrzés után 7.9....

[ Szerkesztve ]

(#455) firstman3333


firstman3333
tag

Még jól jöhet. :C

(#456) Werkly


Werkly
őstag

Ez a dolog működik Windows 10 alatt is?

(#457) ThodEE válasza Werkly (#456) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#458) keneseig


keneseig
tag

Üdv!

Nekem a hibernálás kikapcsolásnál ez van:

C:\Users\XXX>powercfg -h off
Unable to perform operation. An unexpected error (0x65b) has occurred: Hiba a függvény végrehajtásakor.

Ilyenkor már törölve van a fálj vagy mi?

Köszi előre is!

(#459) winbox válasza keneseig (#458) üzenetére


winbox
senior tag

Rendszergazdaként kell futtatni a cmd-t és úgy lefuttatni a parancsot.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#460) T1B3R1U5


T1B3R1U5
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Én is eljutottam oda, hogy a 3 éves (gamer) laptopomat kicsit "modernizáljam"...
Acer Aspire V3 - 772G
Intel Core i7
8 GB DDR3
Nvidia Geforce GT 750M (4GB)
17,3 FHD LCD
1 TB HDD
+ most kerülne bele egy Samsung 860 EVO - 250 GB SSD.

A tervem a következő:
Az SSD lenne az oprendszerek "melegágya" - Windows10 és Linux Mint is telepítésre kerülne (Linux egyelőre kíváncsiság/tesztelés miatt - Windows10 meg a speciális programok és játékok miatt)

Szerintetek milyen stratégiát kövessek?
Arra gondoltam, hogy először a Linuxot telepíteném az SSD-re, aztán a legfontosabb SZEMÉLYES mappámat is átmásolnám a HDD-ről, aztán formáznám is a vinyót, az lenne utána a tárhely és végül jöhetne a Windows telepítése szintén SSD-re..

Rengeteget olvastam arról itt nálatok is, hogy hogyan kellene bánni az SSD-vel, de egyre több ellentmondásos infót találok a cikkekben. Nem is értem, hogy mi értelme akkor SSD-t használni, ha kímélni kell, nem szabad állandóan fájlokat másolgatni rá - mert hogy az megöli a cuccot. Akkor tulajdonképpen minek találták ki ezt a fajta háttértárat? Másik oldalakon meg azt olvasom, hogy szuper lehet szerverként üzemeltetni, tök jó tárhely lehet, mert gyors az adatmozgás csak arra figyeljünk, hogy 75% fölé ne töltsük adattal... Persze olyat is olvastam, hogy a fejlesztők erre is figyeltek és van erre is "titkos" tárhely, hogy a felhasználó ne tudja "csurig" tölteni. A legtöbb cikk, amit nem kétlem, hogy hasznos infó, már 2010-ben íródott. Azóta nem fejlődött annyit az SSD technológia, hogy ne kelljen ennyire kímélni a drive-ot?

Szóval megvan Gaabbaa 13 parancsolata az SSD beüzemelésével kapcsolatban és nyilván ha azt mondjátok, a minél hosszabb élettartam megőrzése érdekében, meg fogom tenni a lépéseket, de attól függetlenül érdekel a szakértők véleménye, az új rendszer felállításának optimális lépéseiről! :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#461) dugo_ válasza T1B3R1U5 (#460) üzenetére


dugo_
veterán

Ne kövesd ennek a cikknek az utasításait, mert elavult, 10 éve voltak igazak ezek a parák, akkor is inkább még az új technológia miatt.

Ebből az alábbiak fontosak:
1. működjön a TRIM - modern rendszernél biztosan fog, csak ellenőrizned kell.
2. alignálást érdemes ellenőrizni - ha a telepítővel particionálsz, akkor biztosan rendben lesz az is
3. hibernáció letiltása - ha nem használod, akkor elég sok tárhelyt nyersz vele. bekapcsolva is maradhat, bár ugye egy ssd-vel gyorsabb a hideg reboot, mint egy hibernációs kör

A többi felesleges. Ha van 16GB ramod, akkor a lapozófájlt vissza lehet nyesni. Ha nincs, akkor akár maradhat alapértéken, mert a mai játékok be szoktak kajálni 8GB feletti virtuális memóriát.

Win10 - másolás, hdd formázás (ha egy mód van rá, akkor új Win telepítésnél ne legyen a gépre kötve a hdd a régi Winnel, megkergülhetnek a boot partíciók) - Linux legyen a sorrend.

Elég 7-10%-nyi szabad helyet hagyni, de ez merevlemez esetén sincs másként.

Torrendszervernek még mindig nem ideálisak, de kímélni sem kell őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.