Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Gaabbaa válasza senki66 (#250) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

szerintem a samu kb. egyenértékű a OCZ-vel vagy a Crucial-al, de ízlések és pofonok :D Ha nincs alaplapi sata3-as csatid akkor teljesen felesleges sata3-as ssd-t venni, mert maximum a sata2 adatátviteli sebességét tudja majd elérni, sőt ugye általában annak csak olyan 80-90%-a szokott kijönni, ez persze alaplap és vezérlő függő... egyetlen érv a sata3 mellett jelen esetben az ha majd a jövőbeli eladásra gondolsz, mivel talán jobban el fog menni úgy ha sata3-as és nem sata2-es...

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#252) senki66 válasza Gaabbaa (#251) üzenetére


senki66
senior tag

Sata 3-hoz nincsen valamilyen adapter , USB 3 -as pendrive-ot meg lemez dokkolót úgy használok, hogy van egy pci-os adapter kártyám, amin van usb 3 csatlakozó, sata 3-hoz nincs ilyen?

(#253) Gaabbaa válasza senki66 (#252) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

valamilyen pci-os bővítőkártya biztos hogy van, csak kérdés hogy van e üres hely az alaplapján a bővítésre, másrészt meg az ára.... :U

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#254) alvaro válasza senki66 (#252) üzenetére


alvaro
senior tag

SATA3 sebességét nem vinné a sima PCI, PCIe x1 is korlátozná valamelyest, de amúgy minden bizonnyal :)

Itt is vannak:
http://www.argep.hu/trend/SATA/Sata-3-kartya.html

[ Szerkesztve ]

(#255) senki66 válasza alvaro (#254) üzenetére


senki66
senior tag

szia,

Nem tudom érdemes e beruházni 4-5 ezerért egy ilyen kártyába? Azért a sata 2 -es sebességnél így is lóval gyorsabb lenne, ugye? Csak furán nézne ki, hogy a kártyába hátul be van dugva a kábel, aztán az visszavezet a házba. OCZ Revodrive lenne az egyszerű megoldás, de az csillagászati árban van. Van esetleg, hasonló, olcsóbb megoldás.

(#256) alvaro válasza senki66 (#255) üzenetére


alvaro
senior tag

Tedd a szívedre a kezed, csukd be a szemed, és gondold végig, mire kell az SSD, számít-e, hogy lineárisan 250 helyett 500 (na jó, kártyával legyen 400-450) megával olvas lineárban az új möghajtó. Ennek fényében kiderül, hogy érdemes-e ebbe fektetni egy fityinget is, vagy megvagy nélküle. Vagy, esetleg, netalántán egy tök új alaplappal járnál a legjobban.

Nálam például tuti az lenne a nyerő, hogy rávágom simán SATA2-re, aztán vagy lesz alatta még az életében másik gép, vagy nem :D

Viszont kicsi árkülönbséggel biztosan megvennék egy SATA3-as SSD-t (a "vagy lesz" miatt). Naggyal meg semmi esetre se.

[ Szerkesztve ]

(#257) senki66 válasza alvaro (#256) üzenetére


senki66
senior tag

Ok, asszem marad a sata 3-as pőrén, ahogy elnézem az újabb ssd-ék úgyis mind sata 3-asok. Egyébként funkcionálisan minden ugyanúgy okés a sata 2-vel is? Trin ilyesmi.
Win 7 x64-em van , Ahcival.

(#258) alvaro válasza senki66 (#257) üzenetére


alvaro
senior tag

Trim, NCQ a SATA2/AHCI-n kerültek bevezetésre asszem.
Nálam mindenesetre van trim, pedig nem egy mai csirke az alaplapom (P965 chipsetre emlékszik még valaki? Egy Conroe generációs C2D van benne, kábé egykora születésűek.)

(#259) senki66 válasza alvaro (#258) üzenetére


senki66
senior tag

A procim nekem is olyan, E6750 2.66 GHz Conroe :)

(#260) senki66


senki66
senior tag

Sziasztok,

OCZ Octaine SATA III.128Gb SSD, ez csak 21-23 e körül van. Érdemes ilyent venni szerintetek.

Üdv,
senki66

(#261) Möhe


Möhe
addikt

HüJe kérdés részemről,láma vagyok hozzá. :DDD

Új gépet rakok össze minden a nulláról indulva. Win7 felrakása előtt kell formázni nekem az SSD-t egy másik gépben hogy rendben legyen rendszermeghajtónak?Illetve van értelme 2 partíciót csinálni rá?
A régi vinyóm persze meg menne egy az egyben háttértárnak.

(#262) Gaabbaa válasza Möhe (#261) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

nem kell külön formázni! osztani meg attól függ, de szerintem teljesen felesleges 120gb alatt. Ha attól nagyobb akkor esetleg....

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#263) alvaro válasza Gaabbaa (#262) üzenetére


alvaro
senior tag

Én osztottam a 60-ast is, mert szeretem a rendszert elkülöníteni a minden mástól.

(#264) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! Nekem most ilyen SSD-ém van(az előző tönkrement :S): ADATA SSD S511 60GB ATA Device
ÉS még van rajta majdnem 17GB szabad hely. Egy számítástechnikus azt mondta nekem hogy erre is rakjak fel valamit hogy ne legyen üresen, hogy ne mindig ugyan azokat a chipeket olvassa?! Ezt hogy értette? Mit rakjak fel rá? Játékot vagy valamilyen nagy programot? A válaszokat köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#265) jeni válasza Psychopeti (#264) üzenetére


jeni
félisten

Akkor nem is érdemes 120Gb változatot megvenni,mert idő után a folyamatosan használt nand memóriák behalnak,és így a nem használandók lesznek majd később használva mikor az addig használt memória cellák behalnak.
nem merek 60 GB-t venni mert szerintem ha az ember nem figyel oda akkor fúrendzser akér betelhet.
nálam a pc-n a C főkönyvtár 100GB-ból már csak 47Gb a szabad férőhely.
pedig igyelszem a D meghajtóra telepíteni amit csak lehet.

(#266) Psychopeti válasza jeni (#265) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Nálam ez a veszély szerintem nem áll fent. De amit az előző hozzászólásomban írtam hogy játékot vagy valamilyen nagyobb programot rakjak még fel, az jó ötlet hogy ne legyen üresen ennyi hely? :F

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#267) föccer válasza Psychopeti (#264) üzenetére


föccer
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy a"számítástechnikus" butaságot mondott. Az SSD-kben felhasznált lapkák írásra mennek tönkre (jó lassan), nem olvasásra. Annyi helyet használj rajta, amennyire szükséged van, illetve ajánlott 15-20%-ot szabadon hagyni az egyenletesebb elhasználódás érdekében. Nyugodt szívvel hagyd üresen azt a 17 GB-ot, kapcsold be a TRIM-et és használd egészséggel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#268) jeni válasza Psychopeti (#266) üzenetére


jeni
félisten

ezek szerint káros ha 120Gb-ból amit abból a Win7 telepítésnél magának lefoglal kb. 25Gb-t és a fennmaradó közel 95Gb kárba megy vagyis csak úgy kipurszanak a semmitevéstől?

(#269) Sub-ZeRo válasza jeni (#265) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az user error lesz ha annyi hely nem elég windowsnak. Nekem csak akkor telt meg, ha a játékok is a C-re mentek. Amik programok kellenek, azok mind C-re mentek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#270) creation


creation
senior tag

Na hello népek :)

Tech adatok:
A mai napon beszereztem egy Agility 3 60GB-s változatát. A gép amibe vettem egy HP-Compaq NW8440. (T7400 + V5200 + 3GB DDRII667)

A probléma:
W7 telepítése után (64 bit és 32 bit esetén is...) időnként fagy a gép. ennek a helyes kórképe, az, hogy programok indításánál feltűnően hosszú ideig szöszöl. Ha rákattint az ember a program ablakára akkor "Nem válaszol" üzenet jelenik meg, majd egy jó 30 másodperc után dolgozik 20-40 másodpercet és megint fagyi.

W7 frissítések letöltésénél ez fokozottan látható. Amikor dolgoik, proci használat 50-80-100%, amikor fagyi van akkor meg 1-7% Egér mozog, ikonok villognak, reagálnak, de nem nyit meg semmi kattintásra, csak ha már nem fagy... mondjuk akkor viszont mindent egyszerre.

Tervek:
Elolvastam mindkét ajánlott olvasmányt és a holnapi napon végigjátszom a dolgokat. Remélem a hiba eltűnik. Ha nem akkor viszont szeretnék kérni egy kis segítséget.

Köszönettel, CREation

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#271) alvaro válasza jeni (#268) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem fog egyetlen cella se beleunni a semmittevésbe, mindegyiknek lesz dolga: a vezérlő ügyel rá, hogy egyenletesen legyenek írva, a kevésszer írt cellákból el szokta mozgatni a régi adatokat, és ír a helyükre mást.

[ Szerkesztve ]

(#272) creation válasza creation (#270) üzenetére


creation
senior tag

HP NW8440... Az AHCI mód igen fifikásan van megnevezve a BIOS-ban...

Meglett, így már nem fagy a gép :)

Viszont Crystaldisk nem látja az ssd-t, azt írja az adatok nem olvashatóak be... :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#273) jeni


jeni
félisten

Üdv.
Az internet beállításoknál nálam nem menti el,hogy az ideiglenes fájlok nem a C hanem a D meghajtóra tegye kijelöltem neki mappát elmentem kilép a rendszerből,igaz nem indít újra rendszer de vissza lépve mégis csak a c hajtóra teszi az ideiglenes internet fájlt

(#274) jeni válasza jeni (#273) üzenetére


jeni
félisten

van köze hozzá ,hogy még nem aktiváltam és nem frissítettem a I7-t 8-ra vagy 9-re?

hopssz újra indítottam a gépet,elmentette oda ahova kijelöltem. :K :C

[ Szerkesztve ]

(#275) jeni válasza jeni (#274) üzenetére


jeni
félisten

érdemes az i7-t vagy helyette a 8-s vagy 9-s feltenni?

Achi módban telepítettem de még mindig nem engedi a Trim-t ellenőrizni mert kéri a rendszergazda jogot.

viszont a merevlemez teljesítménye csak 5.9 pont annyi mint a HDD esetében ! még nem is mértem vele,ezek szerint lassú lesz az MSI z68GD68 G3-s lapomban ahol a az Intel 0 csatiba van téve ,igaz mellette a Pioneer BDR-206 Blu-Ray író van.

[ Szerkesztve ]

(#276) Sub-ZeRo válasza jeni (#275) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Érdemes.
CMD-t futtasd rendszergazdaként.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#277) jeni


jeni
félisten

(#278) jeni válasza jeni (#277) üzenetére


jeni
félisten

(#279) Larodar


Larodar
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy notebookom amin van win7 home premium 64 bites változata. Szeretném a winyót egy ssd-re cserélni és létezik-e arra mód, hogy klónozás helyett teljesen újra telepítem az ssd-re a win 7-et? A licensz kód ott van a noti alján a matricán (sajnos win 7-es újratelepítéshez dvd-t a gyártó jó szokás szerint nem adott hozzá).
Amennyiben nem ide kellene ezt írnom előre bocsi adminoktól.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.: Dávid

Impossible is nothing!

(#280) kenyesan válasza Larodar (#279) üzenetére


kenyesan
csendes tag

Szia

Win7 topikban írtam egy javaslatot:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#281) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Koszi, sokat segitettel :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#282) Logo


Logo
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy OCZ 60 GB SSD-t, amire a win7prof x64 rendszeremet szeretném áttolni ;)
Kérdésem annyi, hogy, ha a users könyvtárat mindenestül átteszem hdd-re, akkor megölöm az ssd gyorsaságát, vagy elég, ha csak a win van az ssd-n? Így tudom védeni a túlzott használat ellen.

(#283) alvaro válasza Logo (#282) üzenetére


alvaro
senior tag

Miféle túlzott használat? Most használni vetted, vagy babusgatni? :U

(#284) UnConnecteD válasza alvaro (#283) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

ott a pont

(#285) Gaabbaa válasza Logo (#282) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

elég ha ezeket beállítod, szerintem sem kell ettől többet foglalkozni vele... :N

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#286) Kepi p4 630


Kepi p4 630
tag

Sziasztok!

Az 1-es és az 5-ös pontot nem tudom végrehajtani, mert azt írja ki, hogy nincs meg a megfelelő jogosultságom hozzá, illetve nincsenek rendszergazdai jogosultságaim. Megnéztem a vezérlőpult/felhasználói fiókok-ban és a fiókom típusa rendszergazda.

Mi lehet a probléma?

Köszi előre is a segítséget! ;)

[ Szerkesztve ]

(#287) liksoft válasza Kepi p4 630 (#286) üzenetére


liksoft
nagyúr

W7 esetén a rendszergazda csak félig rendszergazda. Keress utána, hogyan lehetsz teljesen is az. ( :B én nem tudom, mert nem használok 7-et)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#288) Kepi p4 630 válasza liksoft (#287) üzenetére


Kepi p4 630
tag

Rákerestem és találtam is leírást hozzá!
[link]

Köszi! :R

(#289) _DiEGO_ válasza liksoft (#287) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Én is hasznát vettem :R

(#290) mokiber


mokiber
tag

én is hasznát vettem, köszönöm. a hibernálás letiltása ugye nem azonos az alvó móddal? attól még ki tud kapcsolni ha energiatakarékos módra állítom az asztali gépet?

(#291) Plavix


Plavix
tag

Sziasztok!

OCZ-AGILITY3 SSD. Windows7 64 bit, (Iskolai Prof). Fölteszem a wint. Egész addig hibátlan, míg az "élényindex"-et el nem indítom. Akkor annyira lelassul, hogy borzasztó, bár 7.5 pontot kap. Kb 1 perc, mire föláll a gép, de 5 perc is eltelik, mire a kezdőhang megszólal. (E8500-8GB DDR3-ASRock P45DE3) Ha nem futtatom az élményindexet, csak frissít a win, ez a lassulás akkor is bekövetkezik. A firefox összeomlik, az adobe flash leáll. Minden, az itt leírt SSD beállítást elvégeztem, ellenőriztem. Segítség?

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#292) jada00


jada00
tag

Nekem egyszer összeomlott az egész, újra kellett rakni!!! Most nem állítottam el semmit, hagytam mindent gyári állapotban, azóta szuperül hasít, tehát én még egyszer hozzá nem nyúlok!!!

De ez csak az én véleményem! Ha nem megy el így az SSD 10évet, akkor menjen csak 5-öt, majd inkább veszek egy másikat utána! :U

(#293) Gaabbaa válasza Plavix (#291) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

passz... próbáld meg a win7 topikban kérdezősködni... :K

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#294) Raucher válasza Plavix (#291) üzenetére


Raucher
tag

Nekem is ilyen problémám.
Nálam a legfrissebb Intel Rapid driver oldotta meg a gondot.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#295) Plavix válasza Raucher (#294) üzenetére


Plavix
tag

Ne tudom Neked melyik a legújabb, nekem ‎2009. ‎június ‎16. 19:12:57 ez van meg, és ugyan az a hiba. Ha a tied újabb, kérlek segíts egy linket dobj ide! Köszönöm szépen!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#296) Raucher válasza Plavix (#295) üzenetére


Raucher
tag

[link]

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#297) ki80


ki80
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy van egy giga z68xp-ud3 lapom ami elvileg tudja a sata3-at, a közelmúltban beruháztam egy ocz agility3 120gb-re meg egy wd 1500gb re persze mind a 2 sata 3. Nos egyiket sem akarja sata 3 ban üzemeltetni ez a lap. Lenne esetleg valami ötletetek, hogy mit tegyek vagy hol kezdjem?

(#298) Gyula84 válasza ki80 (#297) üzenetére


Gyula84
veterán

Itt nézz körül hátha találsz valamit

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#299) Plavix válasza Raucher (#296) üzenetére


Plavix
tag

Köszönöm szépen! Még azt szeretném megkérdezni, hogy Te csak az inf-fel, tetted föl, vagy a setup-pal? (Állítólag az sem mindegy.)

[ Szerkesztve ]

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#300) Raucher válasza Plavix (#299) üzenetére


Raucher
tag

Setup volt.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.