Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kloden


Kloden
senior tag

Nagyon jó kis cikk csak el volt dugva :D
Vinyónál amit lehet én is megcsinálok a felsoroltak közül, minél kevesebbet kerregjen szerencsétlen.

Grat az SSD-hez! Gondolom win indulás/leállás így már kellemesebb valamivel :)

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#2) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Gratulálok a tömör és érthető leíráshoz, nagyon jó lett!
Korábban mennyit hajtottam egy ilyet... :)
Nekem is van egy puskám a teendőkről, de az egy kicsit más megközelítésben írja le gyakorlatilag ugyanezeket, csak azzal még sokat kell bogarászni, mert nem ír le egyértelműen minden lépést.
Ezentúl a Tiédet fogom használni, köszi! :R

(#3) Gaabbaa


Gaabbaa
aktív tag

Köszönöm srácok! :R Jól esnek a dicsérő szavak! :B

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#4) Gaabbaa válasza Kloden (#1) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Igen, tényleg gyorsabb így a win indulás, ill. leállás....

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#5) tzimash


tzimash
őstag

Köszi ezt a kis útmutatót, nagyon hasznos, most telepítem életem első SSD-jére a rendszert :D

(#6) deicide


deicide
veterán

A címben a beütemezés az nem beüzemelés akart lenni?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7) Jofi81


Jofi81
őstag

Én is tervezem, hogy hamarosan beszerzek egy SSD-t. Addig nehogy törölni merd ezt a cikket! ;]

(#8) maláj


maláj
őstag

elmentve a cikk :R

(#9) Gaabbaa válasza deicide (#6) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Mindenkinek köszönöm :R :R ( szerintem ütemezés, mivel a az ütemelést nem ismeri a word sem :N )

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#10) föccer


föccer
nagyúr

Köszi a jó összefoglalót. Mentve kedvencek közé :) Ha eljutok odáig anyagilag, hogy beruházzak egy SSD-re akkor majd jól előveszem :)

Az egyedüli, amit nem fogok ezek közül végrehajtani, az a rendszer visszaállítási pontjainak tárolását. A Holdember szerint nem terheli jelentős mértékben az SSD-t, cserébe nagyon hasznos tud lenni, ha valami bedöglik a rendszerben. Én adok a véleményére :K

üdv, föccer

mod:

Engedelmeddel megkérek egy moderátort, hogy szerkesszen egy linket erre a bejegyzésre az SSD-s topik első hozzászólásába. Szerintem egy ilyen összefoglalónak ott a helye :K

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11) Kloden válasza Gaabbaa (#9) üzenetére


Kloden
senior tag

Izéé..szerintem beüzemelést írt a kollega, nem ütemelést aminek tényleg semmi értelme :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#12) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Plusz nem árt 20% szabadon hagyni (mondjuk én a hagyományos HDD -knél is 10% körűl hagyok helyet). :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13) Gaabbaa válasza Kloden (#11) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

:R igazatok van, hiába, késő volt már, nem láttam az álmosságtól...javítva! :R

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#14) Gaabbaa válasza föccer (#10) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Természetesen! Sőt meg is köszönöm! :K

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#15) Gaabbaa válasza zoltanz (#12) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

igen, ezt is feltüntetem még az írás végén, köszi! :K

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#16) föccer válasza Gaabbaa (#14) üzenetére


föccer
nagyúr

Parancsolj :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) Dracula


Dracula
senior tag

Sziasztok!

Felraktam a win7-et az SSD-re, és a 8. pontnál

"8. Ellenőrizd hogy hol kezdődik az első partíció!
Start menü/ futtatás keresőjébe be kell írni azt hogy "cmd". Majd a felugró ablakba írjuk ezt: "msinfo32"
A felugró abakban keresd ki az "Összetevők/Tárolás/Lemezek" almenüben található "Partíció kezdetének eltolása" mellett található értéket. Osszuk el 4096-tal. Ha a kapott érték egy egész szám, akkor a partíció jó. (Ha nem akkor érdemes újrarakni a rendszert)"

Na most nekem nem egész szám... Most addig kell újrarakni a rendszert, míg nem sikerül??? Nehogymár. :F

Üdv!

(#18) föccer válasza Dracula (#17) üzenetére


föccer
nagyúr

Tessen elolvasni a tesztet. 6. oldal erről szól.

üdv, föccer

mod:

segítek: Ha win 7 lemezkezelője alól végzed el a particionálást, akkor utána jó lesz az eltolás mértéke. A Win7 ugyanis 2 MB eltolást állít be, ami osztható 4 kb-vel :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19) Dracula válasza föccer (#18) üzenetére


Dracula
senior tag

Na kösz, itt meg írtál. Ne háborodj fel lécci, hogy ott is feltettem, ezt kevesebben nézik...

Köszönöm a választ. Valóban, nem onnét csináltam, hanem még XP alól...
Sajnos.

Azon kívül, hogy esetleg szemetesebb lesz " " az SSD milyen egyéb hátránya van most ennek a hibának?

Üdv!

(#20) Dracula válasza Dracula (#19) üzenetére


Dracula
senior tag

Ok, elolvastam a cikket.

ÁÁÁÁÁ, hogy ezt nem tudtam előbb. Kár volt XP alatt formázni.

(#21) föccer válasza Dracula (#19) üzenetére


föccer
nagyúr

Amikor ezt a hszt olvastam és válaszoltam rá, akkor még nem láttam a másikat. Amivel alapvetően nem lett volna baj, hogy ha nem 1 perc van a 2 hasz között.

üdv, föccer

mod: jah, és mint látom most is előbb írtál mint olvastál... :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22) Dracula válasza föccer (#21) üzenetére


Dracula
senior tag

Ott igen, előbb. :D

(#23) Gaabbaa válasza föccer (#16) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Ó köszi, nem picit kúszott fel a látogatók száma azóta! :DDD :DDD :R A közben felmerülő kérdésekkel kicsit kiegészítem még az írást! pl.: ez partíció kezdés dolog...

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#24) Gaabbaa válasza Dracula (#20) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Egyébként nálam bevett szokás az, hogy ha újra rakom a rendszert akkor totálisan eltüntetem a régi partíciót, hogy még hangya f*sznyi nyomot se hagyjon maga után. Ezért sem írtam ki részletesen a "win újrarakása"-részhez, hogy új partíció létrehozása a cél, ami már jól van eltolva. Minden esetre mostmár ez ott van, jó hogy előjött ez a dolog! :K

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#25) föccer válasza Gaabbaa (#23) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyon helyes. Szerintem rengetek hozzászólást "spóróltunk" meg.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26) kételkedem


kételkedem
addikt

Az írás hasznos, megkönnyíti az ssd használatbavételét! :)

A címén még mindig faragnod kell!
SSD beüzemezése a gyakorlatban!
Az SSD beüzemelése a gyakorlatban! ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#27) Dracula


Dracula
senior tag

Na, win7 telepítől alól formázva már jó lett, egész szám jött ki!

Amúgy ha netán ismritek, az SSD Tweaker is jó progi! Bár nem csinál meg mindent, ami
itt le van írva, úgy vettem észre.

Ezért hálást köszönet amúgy az írásért! :R

Üdv!

(#28) föccer válasza Dracula (#27) üzenetére


föccer
nagyúr

Mármint particionálva, és nem formázva. A formázás önmagában nem oldja meg a partíció kezdetének eltolásával kapcsolatos problémát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29) Karma


Karma
félisten

Köszi, ez jól jön :R

Egyébként ha valaki más is RunCore SSD-t használ (Indilinx Barefoot vezérlő), akkor nem árt vigyázni a Win7 telepítőjével. Nekem (és a Google alapján másoknál is) meghal a telepítő, amikor partícionálni vagy formázni próbálja az eszközt, olyannyira, hogy utána teljes kikapcs-bekapcsig nem is látja a BIOS!

Ezért inkább összeraktam Linux alatt az alignolt, NTFS-re formázott partíciót, és csak simán rátelepítettem formázás nélkül a Win7-et.

főccer és Dracula: Nem lett volna egyszerűbb újratelepítés helyett egy megfelelő eszközzel (pl. Parted Magic) áttolni a partíciót blokkhatárra?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#30) Silent77


Silent77
veterán

Köszi a cikket! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#31) Dracula válasza Karma (#29) üzenetére


Dracula
senior tag

Jó, először formáztam aztán már töröltem és particionáltam is.
Ami érdekes, hogy bár max méretet állítottam, létrehozott magának egy 100 megásat is...

De jó lett. Csak 3x-ra kellett újratennem emiatt.

Én úgy vagyok vele, hogy az SSD tweaker + ez a cikk, így állítottam be mindent.

Nincs win7 alá part. progim semmilyen.

Üdv!

(#32) J.J. András


J.J. András
őstag

Ajánlom a bővítményt (helyi menű) figyelmetekbe

ha már egyszer a regisztrin végig mentél, minek máshol kapcsolod ki a Superfetch parancsot ? Ott alatta az ő bejegyzése is...
A Registry Editor bal oldalán navigálj a HKEY_LOCAL_MACHINE ⇒ SYSTEM ⇒ CurrentControlSet ⇒ Control ⇒ Session Manager ⇒ Memory Management ⇒ PrefetchParameters kulcshoz, a jobb oldalon keresd meg az EnableSuperfetch kulcsot
az is legyen NULLA :)

ezt szoktam még használni: katt ide

és az SSD-n nem ki kellene pont kapcsolni a "gyorsító pufferelést", hiszen elér minden részt ugyanolyan gyorsan ? Így minek írjon feleslegesen egy gyorsítótárat külön tele ? Vagy rosszul értelmezem az OCZ forum leírását ? OCZforum - WinXP

üdv: András (én az SSD gyorsítótárazását kikapcsoltam)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#33) Armor72


Armor72
csendes tag

Köszi a cikket, segítségével beüzemeltem a pici 30GB -os Kingston SSD-met, és brutális "windows-élmény"-növekedést kaptam! :K

Megéri a befektetést , mert egyre olcsóbb és gyors, nagyon gyors , továbbá nem kell azt az idegesítő kerregést hallgatni állandóan! (Raptorom is volt, hát az egy nagy nulla)

üdv

[ Szerkesztve ]

(#34) Gaabbaa válasza J.J. András (#32) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

igaz, a Superfetch-et úgy is lehet, be is írtam a leiratba! a gyorsító pufferelés meg szerintem alapból nincs bekapcsolva, vagy tévednék?!

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#35) Gaabbaa válasza kételkedem (#26) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

megvolt a faragás... :B

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#36) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis összefoglaló.

Azonban a rendszer visszaállítást szerintem nem érdemes kikapcsolni, hisz a többihez képest minimálisat ír és hasznos tud lenni nagyon.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37) Gaabbaa válasza Dr. Romano (#36) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

én azért kapcsoltam ki mert sok helyet elvesz, de aki akarja úgyhagyja :K

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#38) J.J. András válasza Gaabbaa (#34) üzenetére


J.J. András
őstag

Nekem be van, mint a WinXP Prof alatt, mint a Win7 Ultimate alatt.... alapból.
de én kikapcsoltam....

nem jobb ha SSD-nél ez ki van kapcsolva ? Angolom gyenge, de ezt vettem ki külföldi fórumokon....,
A gyorsítótár törlése eleve kikapcsolandó, de szerintem az egész gyorsítótárazás fölösleges az SSD-hez....

üdv: András

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#39) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Nemsoká én is beújítok egy ssd-t. Nagyon jók a tanácsok és átlátható :R

(#40) szeku


szeku
tag

Kedden jön az ocz vertex 2. Majd jelentkezem az eredmenyekkel :) Kösz a leírást, hasznos.

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#41) J.J. András


J.J. András
őstag

a TEMP (User/Local Settings) könyvtárat hogyan tudom áthelyezni ?

üdv: András

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#42) Gaabbaa válasza J.J. András (#41) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Itt nézd meg!

Vezérlőpult => Rendszer => Speciális fül => Környezetei változók

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#43) J.J. András válasza Gaabbaa (#42) üzenetére


J.J. András
őstag

elég beírni az eléréi utat rendesen pl.: D:\RAMDISK\Temp ?
(mert most %systemroot% stb van kiírva)

vagy Te hogyan csinálnád ? :) előre is köszi: András

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#44) dtss


dtss
tag

Köszi az írást. :C :R

ASRock Z270 Fatal1ty Gaming K4, Intel Core i7-7700K, G.Skill DDR-4 16GB /3200 TridentZ RGB KIT, Sapphire R9 290X + Heatkiller gpu X3 blokk, Patriot Blast (SSD) 240GB, Antec Twelve Hundred, Corsair 850TXV2EU

(#45) Gaabbaa válasza J.J. András (#43) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

elvileg igen, de nem próbáltam még

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#46) Raucher


Raucher
tag

Ha szavad nekem finomítani a pontokon, akkor megteszem.

2. Prefetch és SuperFetch kikapcsolása:
Nincs nagy jelentősége.
Ha nem innen, akkor az eredeti fájlból fogja felolvasni a szükséges adatokat a Windows.
Sokat nem kímél az SSD-n.

3. Töredezettségmentesítés kikapcsolása:
Csak akkor kell ellenőrizni, ha nem az SSD-re telepítetted a rendszert, hanem merevlemezről húztad át. SSD telepítés esetén ki sem választható töredékmentesítésre az SSD.

Kikapcsolás helyett érdemes altatásba tenni a gépet, ha belátható időn belül újra szükség van rá.

Végül is azért használunk SSD-t, hogy gyorsabban dolgozzon a gép. Az átmeneti fájlok és előzmények átkényszerítése merevlemezre, csökkenti a sebesség élményét.
Néhány év múlva, már akkor sem fognak átkerül az új számítógépbe, ha kiváló állapotban vannak. Kicsik és lassúk lesznek a jövő, korszerű SSD-ihez képest.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#47) Gaabbaa válasza Raucher (#46) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

hát, nem tudom, én hiszek a cikk írójának, és úgy vettem észre hogy gyorsabb lett a gép amióta beállítgattam ezeket a dolgokat.

a töredezettségmentesítést meg nekem akkor is bekapcsolva hagyja ha frissen az ssd-re húzom fel a win-t, nem tudom miért, de ez van...

az átmeneti file-okat meg én egy pendrive-ra raktam ki, ami szerintem elég gyors...

de mindenki döntsön belátása szerint abban hogy mi az amit beállít a felsorolt pontokból és mi az amit nem...

:R :R :R

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#48) alvaro


alvaro
senior tag

Pakolgassa a nyavalya az átmeneti meg előzmény dolgokat, azért van az ssd, hogy az dolgozzon, ne a nyűszítő-kerregő... minden alap dolgot arra tettem, még egy-két játék is van rajta, ha azokkal játszom, vagy csak böngészek, simán leállhat a vinyó.
Rendszervisszaállítás, indexelés, hibernálás, prefetch viszont élből kilőve nálam, vinyónál is ki lennének, mert nekem csak fölösleges sallangok. Rendszerről van komplett mentésem PING-gel, abban jobban bízom, mint a visszaállításban, windows keresést sose használok, hibernálást se, prefetch nélkül meg szintén nagyon jól megvagyok.
A defragot megnézem, ha hazamegyek, de szerintem volt annyi esze a win7-nek, hogy ne állítsa be (úgy raktam föl, hogy csak az ssd volt a gépben).

(#49) Dracula


Dracula
senior tag

Sziasztok!

A Prefetch-hez lenne kérdésem. Mivel az SSD miatt kiakpcsoltam, most egy pendrive-hoz sem engedi használni a ReadyBoost-ot.

Meg lehet csinálni, hogy visszakapcsolom, de az SSD-hez nem? Vagy ez globális beállítás?
Ahogy olvastam, nem nagyon számít az SSD-nek ez...

Kösz.

Üdv!

(#50) Gaabbaa válasza Dracula (#49) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

szerintem globális, mert én se tudtam úgy beállítani hogy pendrive legyen, de az ssd ne legyen használatban... :(((

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.