Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) liksoft válasza Cadal (#150) üzenetére


liksoft
nagyúr

A filmek, fényképek világában van még olyan? :F

Ennek a tömörítésnek két oka van. 1. Látszólag gyors. 2. Élettartam növelése miatt mindent megpróbálnak belesűríteni, csak a technológia életben tartható legyen. (Ugyanis ha tömegesen elterjed, és nem figyelnek a használatára, hanem HDD-ként kezelik, sokkal hamarabb meghal. Ez meg sem a gyártónak, sem a felhasználónak nem jó. Pláne, hogy szinte minden új vezérlő titkosít, így adatmentésnek esélye sincs meghibásodás esetén. Ha viszont nem hal meg (mágneses rögzítés tartósabb), a gyárak mennek tönkre. - Fogyasztói társadalom.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#152) vrolee válasza Cadal (#145) üzenetére


vrolee
csendes tag

köszi, úgy már nekem is kijött az 520MB-os olvasás, és 400 körüli írási sebesség. De sok tesztet láttam, ahol ez a sebesség mintha random adatokkal jött volna ki. Vagy az inkább photoshop-trükk lehet? Vagy egy i7-es annyival jobban meghajtja, mint az én i3-asom?

(#153) Cadal válasza vrolee (#152) üzenetére


Cadal
őstag

ha kikapcsolod az energia gazdálkodási funkciókat biosban, akkor még jobb eredményeket kapsz. (legalább is esetemben a C1E Eist kikapcsolásával jobb eredményeket kapok a CDM tesztben). De persze a való életben inkább az energia gazdálkodást választom, mert még úgy is veszettül gyors a rendszer SSD-vel és pár wattal kevesebbet fogyaszt a gép. Egy próba erejéig lesd meg nálad hogyan befolyásolja ez a sebességet.

#151 liksoft: Leírtad a lényeget. Te is tisztában vagy vele, és én is olvastam már róla. Viszont ezzel nincs mindenki így. vrolee aggódott mert egy tesztben nem a gyártó által ígért specifikációkat kapta vissza. Csak abban segítettem hogy lássa minden rendben van az SSD meghajtójával (remélhetőleg). Ha látja hogy nincs gond elkezdi szépen használni és nyugodtan alszik és tesz arra hogy az SSD valójában hogy is működik, mert érzetre úgyis baromi gyors lesz (függetlenül attól, hogy tömörített adatokkal valóban lassabban dolgoznak a sandforce vezérlős cuccok).

[ Szerkesztve ]

(#154) vilmoskorte1


vilmoskorte1
csendes tag

Hi fórum!

SSD-m van egy ideje. Mindent megcsináltam ami a cikkben van, de van egy dolog, amiről egy szó sincs is itt.

Volume Shadow Copy

The Volume Shadow Copy Service (VSS) keeps historical versions of files and folders on NTFS volumes by copying old, newly-overwritten data to shadow copy (copy-on-write). The old file data is overlaid on the new when the user requests a revert to an earlier version. This also allows data backup programs to archive files currently in use by the file system. On heavily loaded systems, Microsoft recommends setting up a shadow copy volume on a separate disk.[28]

Van ennek jelentősége az ssd szempontjából? Ki kell kapcsolni? Azt se tudom alapértelmezetten megy-e?

Köszönöm

(#155) vrolee válasza Cadal (#153) üzenetére


vrolee
csendes tag

igen, már el is felejtettem a teszteket.
megnyugodott a lelkem, és előszeretettel használom az ssd-s rendszerem. ;)
köszi mindenkinek!!

(#156) Relo4d


Relo4d
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy most raktam fel a win7-et samsung ssd-re de IDE módban. A lapom támogatja az AHCI-t. Van lehetőségem utólag ahci-ra váltani? (Egyébként még win install előtt ha biosban rányomtam hogy AHCI-mód akkor eltüntek a vinyók, ha meg IDE-re akkor a bios mutatta az ssd-t meg van mellette egy sima hdd-is. Ezért nem is mertem ahci-ra rakni, bár nem inditottam ujra ahciban, lehet restart után láttam volna a mindkét vinyót.

(#157) Gaabbaa válasza Relo4d (#156) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Ilyen már volt nekem is, de nem asztali gépben hanem notinál. Betettem az ssd-t, átraktam ahci-ra újraindítottam és eltűnt minden. Aztán ide módban meg minden látszott (ssd,hdd) pont mint neked!

Én úgy oldottam meg hogy frissítettem az alaplap bios-át, és úgy már látta ahci módban is az ssd-t!

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#158) Relo4d válasza Gaabbaa (#157) üzenetére


Relo4d
csendes tag

Értem. Akkor frissítem én is. Utána válthatok win reinstall nélkül is?

(#159) Gaabbaa válasza Relo4d (#158) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

hááát, passz, én ide módban soha nem telepíettem (ssd-re), de elvileg az ahci csak azért kell hogy a trim parancs érvényes legyen.

próbáld ki, aztán ha nincs trim akkor mehet az install újra...

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#160) Relo4d válasza Gaabbaa (#159) üzenetére


Relo4d
csendes tag

Ez a trim funkció gondolom elég fontos. de mit is tud ez pontosan? :) Mozgásban tartja a fájlokat?

(#161) alvaro válasza Relo4d (#160) üzenetére


alvaro
senior tag

Törléskor megmondja az SSD-nek, hogy mely blokkok szabadultak fel, ilyenkor az SSD tudja, hogy azokat nyugodtan lehet szabad területként kezelni, ha törli, nem veszik el semmi fontos, illetve nem kell áthelyezni a bennük lévő adat sehova, ha törli azt a lapot, amiben a blokk van.

Összességében kisebb lesz a write amplification (=kevesebb írás -> hosszabb élettartam), meg potenciálisan gyorsabban írhat, ha már használatban van egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#162) Relo4d válasza alvaro (#161) üzenetére


Relo4d
csendes tag

Köszönöm!

(#163) hyperspace69


hyperspace69
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Ocz agility 3 ssd-t a laptopomba. Particionáltam 31,5GB illetve 80GB. Beállítottam majdnem mindent ami itt le van írva.

Működik a trim? A vissza kapott érték 0!

Viszont most olvasom, hogy a biosban AHCI módot be kell kapcsolni. Nálam az nem igazán van bekapcsolva.

(bios/advanced/ahci mode/disabled) ha bekapcsolom akkor nem indul a win7

Kapcsoljam be és telepítsem újra?

(#164) Cadal válasza hyperspace69 (#163) üzenetére


Cadal
őstag

Szerintem az lenne a legjobb, ha átállítanád AHCI-re és újratennéd az op. rendszert.
Ha ehhez nincs kedved, akkor itt leírják mit kell tenned: [link]

[ Szerkesztve ]

(#165) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Hasznos leìràs! Gratula érte!
Filózom új notiba SSDt tenni. Egyedüli vinyó lenne, mellé külsö HDD letöltéseknek meg mentèseknek csak (nem mindig ràdugva). De lehet keresek (nagyságra) kicsi pendrive-ot az àtmeneti fàjloknak. Mekkoràt keressek GB-ban, 2/4/8? Másrészt konkrétan miket kell elrakni àtmeneti cuccokat máshova? Steam és majd Origin mappàt szeretnèm SSDn hagyni a gyors jàtékindítàsok végett. Sok jàtékom van így dràga lesz, 100/128 GB környékén gondolkodom majd az SSDben.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#166) Raucher válasza SQX_Barto (#165) üzenetére


Raucher
tag

De lehet keresek (nagyságra) kicsi pendrive-ot az àtmeneti fàjloknak.

Ezzel csak lassítod a gépet.
Ha az átmeneti fájlokat nem hagyod az SSD-n, nem sok értelme van az SSD-nek.
Program futás közben is van érzékelhető hatása az SSD-nek.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#167) SQX_Barto válasza Raucher (#166) üzenetére


SQX_Barto
addikt

De az SSD kevesebb ìràsa miatt nem pont màshova kellene tenni ezeket? Vagy ha filmek, zenék, letöltések vinyòn vannak, rendszer meg full az SSDn, ilyen beàllìtàsokkal, az elég?

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#168) alvaro válasza SQX_Barto (#167) üzenetére


alvaro
senior tag

Teljesen mindegy, hol vannak az átmeneti állományok. Azért van az SSD, hogy írjon meg olvasson... különben meg nem terhelik meg különösebben.

[ Szerkesztve ]

(#169) Ato888


Ato888
csendes tag

Üdv!
Kérdés, ha rendszergazdaként lépek be, miért irja,h. rendszergazdai jogok kellenek a végrehajtáshoz?

(#170) bela0304


bela0304
csendes tag

Szia Mindenkinek!
Összeraktam egy új gépet Corsair Force GT 90Gb-os SSd-vel. A Hard Disk Sentinel azt írja ki rá, hogy Teljesítmény: 100% Kiváló, Kondíció: 0% Meghibásodás várható. Becsült hátralévő élettartam 0 nap. A hőmérséklete folyamatosan magasabb mint az 1Tb-os Samsung Hdd-nek. Átlag 30-33 fok, a teljes élettartam alatt mutatott legmagasabb hőfok 63 volt. Kell vele foglalkoznom, vagy töröljem a Sentinelt, hogy ne szúrja a szemem?

(#171) Gaabbaa válasza bela0304 (#170) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

ha új az ssd és szépen teljesít akkor csak valami programhiba lehet, de azért méricskélj párat a CristalDiscMark-al. Ha hozza az elvárt értékeket akkor szerintem nem kell foglalkoznod vele, de ha valamelyik mért érték nagyon eltér akkor esetleg gari!

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#172) bela0304 válasza Gaabbaa (#171) üzenetére


bela0304
csendes tag

Köszi!
Letöltöttem a programot és futtattam. Nem tudom milyen értékeket kellene mutatnia. Ezért csináltam róla képet. Közben nézem, hogy a Sentinel 2 napja olvasási hibát ír.

[ Szerkesztve ]

(#173) liksoft válasza bela0304 (#172) üzenetére


liksoft
nagyúr

A programból küldj riportot a fejlesztőnek (Sentinel), és vedd fel vele a kapcsolatot. Biztosan segít, vagy esetleg pont Te neki, mert új konfigurációt mutatsz esetleg. ;)

A Sentinel témája.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#174) bela0304 válasza liksoft (#173) üzenetére


bela0304
csendes tag

Ok. Köszi!

(#175) Gaabbaa válasza bela0304 (#172) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

4k olvasás érdekes, de amúgy szerintem rendben van, elég gyors kis meghajtód van! :K

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#176) bela0304 válasza Gaabbaa (#175) üzenetére


bela0304
csendes tag

Sentinel Béta verzió letöltése után újra 100% kondíciót mutat.

(#177) liksoft válasza bela0304 (#176) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor már ismert SMART anomáliába futott a régebbi verzió. A program folyamatosan fejlődik. Érdemes a honlapján a SMART leírást elolvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#178) dragonfire44


dragonfire44
tag

Hy
Chrome-ban előzményt cachet-hol lehet áthelyezni?ÉS érdemes flash meghajtót megadni nem? ha hdd-re rakom akkor csak lassítja az ssd-t...ha jól veszem ki..

[ Szerkesztve ]

(#179) Dr. Romano válasza dragonfire44 (#178) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az apró fájlok olvasásában jeleskedik az SSD és igen, a cache fájlok jellemzően aprók így ha az SSD-n helyezed el, gyorsul az olvasásuk (azonban szerintem egy böngésző esetén ez hanyagolható). Tehát én az élettartam miatt inkább a HDD-t javaslom tárnak.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#180) dragonfire44 válasza Dr. Romano (#179) üzenetére


dragonfire44
tag

De azért gondoltam hogy egy virtuálisra teszem tehát a meglévő 8 giga ramból lecsípek 300megát és oda mehet. Olvastam másik fórumon ha az egész böngészőt(chrome) a flashre telepíted még gyorsabb lesz és nem gyilkolja az ssd-t és a hdd hátránya(lassú) sem fog jelentkezni...

ui.:majd ha lessz ssd-m akkor megcsinálom :D :))

[ Szerkesztve ]

(#181) alvaro válasza dragonfire44 (#180) üzenetére


alvaro
senior tag

Nézd, nekem alapvetően az SSD-n van a böngésző már egy éve, és az SSD rá se bagózik, még mindig 100% a hátralévő.

(Meg torrentezek is rá, yeah :D)

(#182) dragonfire44 válasza alvaro (#181) üzenetére


dragonfire44
tag

Lapozófájlt kikapcsoltad?vagy áthelyezted?
Az az érdekes hogy itt az van yrva hogy a lapozófájlt kilehet kapcsolni 8 giga ram esetén (nekem annyi van)
-máshol hogy nemérdemes mer előfordulhat hogy egyes programok nemfognak menni....
kíváncsi lennék aki így játszott vele mi lett az eredmény...

[ Szerkesztve ]

(#183) dragonfire44


dragonfire44
tag

Nah közben még okosabb lettem :DD
Még csak hdd-vel próbálkoztam,firefoxot feltettem ramdiskre,és sokkal gyorsabb lett tényleg,csak egy gondom van utálom a firefoxot meg állandóan hibát okoz tehát maradok a chrome-nál,azon gondolkoztam hogy mivel az ie alapú akkor ha beállítóm az IE -nél a cache-t akkor a chrome is oda dobja.
Hülyeség a gondolatmenetem vagy nem?
Próbálgatom a dolgokat hogy ha lesz ssd-m akkor nem ezzel keljen játszanom.
köszi üdv

(#184) alvaro válasza dragonfire44 (#182) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem kapcsoltam, nem helyztem. 2G RAM van a gépben, nem érzem úgy, hogy célszerű lenne kikapcsolni. 8G lenne, lehet bepróbálnám - de eddig semmi nem volt, aminek kevés lenne a 2G, így nem tettem bele többet. Valószínűleg ez már így is marad a következő alaplap/prociig.

(#185) Gaabbaa válasza dragonfire44 (#182) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Nekem is 8gb van és ki is kapcsoltam. Eddig semelyik program/játék nem panaszkodott hogy kevés lenne :N Viszont 4gb-nál már előfordúlt hogy kevés, pl. a gtaIV szórakozott, ezért is írtam hogy 4 felett érdemes csak.

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#186) mhn


mhn
tag

sziasztok!

a gépemben van egy ssd és egy hdd. az ssd-n van egy win7 64bit, a hdd-n egy win7 32bit.
a 64bites windows alatt (tehát ssd-ről bootolva) megcsináltam mindent, ami a leírásban van.
működik rendben minden.

a kérdésem az lenne, hogy a lent felsorolt dolgokat akkor is meg kell csinálni / érdemes beállítani, ha nem az ssd a rendszer partició, hanem a hdd. (ilyenkor az ssd-t nem igazán használom, nincs rajta semmi, amit a 32bites rendszerhez kell)

- 4. Indexelés kikapcsolása:
- 8. Prefetch és SuperFetch kikapcsolása
- Windows írási gyorsítótárhoz tartozó puffer ürítésének letiltása az eszközön
-12. A fájlok utolsó elérési idejének naplózása

előre is köszönöm a segítséget!
üdv!

(#187) Gaabbaa válasza mhn (#186) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

megcsinálhatod, de a winyót talán nem kell ennyire félteni... legalábbis az ssd előtt amíg csak winyót használtam, régen, én sem állítottam át semmit ezek közül.

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#188) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Most váltottam ssd-re és pár programot nem tudok telepíteni, mert vagy dll hiányra hivatkozik vagy azt írja hogy a temp mappám megtelt vagy nem elérhető. Plusz most vettem jöttem rá hogy nincs temp mappám.

Esetleg, ha tudtok segíteni azt előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#189) föccer válasza Dzsabba (#188) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen SSD-t vettél, milyen operációs rendszert használsz, trissen telepítetted az OS-t, vagy esetleg a régi rendszert próbálok átvinni rá, milyen programokat nem sikerült telepíteni....

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#190) Dzsabba válasza föccer (#189) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Kingston 64GB SSD SNV425-S2 szereztem be és erre tettem fel egy teljesen szűz enterprise-t.

A skype, smart security, winrar ez a három nem akarta az igazságot, de most felraktam egy home premiumot és úgy néz ki, hogy ezzel eddig semmi gond. Remélem nem lesz több gond.

(#191) Gaabbaa válasza Dzsabba (#190) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

ez nem az ssd "hibája" másik normál winyón is előjött volna... sz@r volt oprendszer, biztos megnyírbálták...

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#192) Dzsabba válasza Gaabbaa (#191) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Szerintem a lemezzel lett valami. mondjuk eddig csak egyszer raktam fel több mint egy éve és most akartam, mert hogy csak egy új rendszer kell, úgy néz ki hogy valami baja lett álló helyzetben.

(#193) mcsp


mcsp
csendes tag

KB egy éve használok SSD-t. Az elején volt egy kis gondom vele,telepítettem rá a rendszert,
mellette volt a gépben egy 1TB HDD,amit gyakran szoktam használni külső vinyónak. Egyik alkalommal
kivettem a HDD-et,mert szükség volt rá és mikor akartam újraindítani a gépet az istenért sem indult volna el,
valamit hiányolt. Vissza csatlakoztattam a HDD-et és mint ha nem történt volna semmi,helyreállt a rendszer.
Gondolom valami olyat másolt a vinyóra,ami a rendszer indításhoz szükséges.
Fogtam magam és csináltam egy újratelepítést,úgy hogy a vinyó nem volt csatlakoztatva és minden bajom megoldódott.
Azóta is így van és már a 2400 órán is túl vagyok az SSD kondiciója 100%-os.

[ Szerkesztve ]

(#194) Matug


Matug
újonc

Sziasztok!

Nagyon hasznos a leírás!Majdnem mindent sikerült is beállítani!
A trimet nem tudtam a parancsorból ellenőrizni a rendszergazdai jogosultság miatt, pedig mindent megpróbáltam a korábbi hozzászólások alapján(teljes hozzáféréssel,soha ne kérjen értesítéssel is)!

A kérdésem csak annyi lenne h az ocz vertex II elvileg kb 275Mb/s-t tud gyártó szerint, nekem viszont crystal disk mark bármelyik beállításával se produkálta a felét, 138Mb a max olvasás! all0x00 0fill

beépítő kerettel van a dvd-m helyén...lehetséges h az ottani átalakító butítja le ennyire?
vagy mi lehet még a probléma?

Választ előre is köszönöm!

Üdv Matug

(#195) Gaabbaa válasza Matug (#194) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Hát szerintem semmi köze hozzá. Nem tudom milyen beépítő kereted van de ha nincs benne semmi elektronika akkor biztos nem az akozza a bajt. Sata2-es csatlakozóra kötötted az alaplapon vagy sata3-ra?

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#196) Matug válasza Gaabbaa (#195) üzenetére


Matug
újonc

A laptopom tudomásom szerint nem tud sata3at (toshiba l650)!
Mióta irtam azóta van h nem bootol be aztán meg bebootol, mintha nem észlelné az ssd-t amin van az op. lehet jobb ha hagyom ezt a keret dolgot...
ntldr hiányt jelez, negyed óra meg van h bekapcsolódik...nem értem

(#197) Gaabbaa válasza Matug (#196) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

hát, lehet jobb lenne ha a winyó helyére tennéd az ssd-t és a beépítő kerettel tennéd be a winyót!

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#198) Matug válasza Gaabbaa (#197) üzenetére


Matug
újonc

Na végül kicseréltem a hdd-t ssd-re, eddig semmi probléma nem jelentkezett...:)
A keretet inkább nem is használom, ugy vettem észre h mintha hosszabb használat után (1óra+) már jelentkezett volna a probléma, és mintha egy fél órás pihi után indult volna be a laptop!
szóval a kerettel vigyázzatok, adódhatnak minőségi problémák...
gondoltam jó tanácsként!

De a sebesség problémám nem oldódott meg sajna 138-139MB/s max, windows betöltés 30s alatt!
azért nem vok elégedetlen, de mégis...:)

(#199) csirkés11


csirkés11
tag

Hasznos kis írás, nagyon jól összeszdett. :C :R

(#200) geur


geur
csendes tag

Szervusztok!
Én a munkám nagy részében virtuális gépet használok több gépen, mindegyiken win7 a host, és win xp a virtuális oprendszer. A virtuális gép egy usb-s hdd-n tanyázik. Ezt szeretném ssd-re cserélni. Ez esetben csak a host win7-ket kell ssd-re optimalizálni, vagy a virtuális xp-t is?
Előre is köszi a segítséget!
üdv:
geur

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.