Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Gaabbaa válasza csirkés11 (#199) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

:R

a virtuális részhez én nem sokat tudok szólni, egyszer próbáltam csak ki a dolgot, de nem mélyedtem el benne. :(

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#202) geur válasza Gaabbaa (#201) üzenetére


geur
csendes tag

A választ megtaláltam ott, ahol eleve keresnem kellett volna. Csak hát a lustaság ...
A lényeg, hogy a Virtualbox-on belül le lehet kezelni ezt a kérdést:
"ATA/SATA drives can be marked as non-rotational, i.e. the guest OS will detect them as a SSD if supported, which can improve performance"

üdv:
Geur

(#203) Gaabbaa válasza geur (#202) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

:D

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#204) maxell11


maxell11
csendes tag

Üdv Fórum!

Kingston V series SSD-m van, oprendszer win7 SP1.
Az SSD-re frissen került fel a win, tehát nem klónozva régi hdd-ről, norton ghost és társai. Nem. Friss telepítés.
Miért érdekes ez?

Az SSD trim-es. Tudtommal win7 esetén semmi trükk nem kell a trim aktiválásához, az oprendszer magától beállítja.
Mégis, a nagy etalon teszter, a hd sentinel ezt mondja:
Az SSD TRIM funkciója tamogatott de inaktív. Javasolt az operacios rendszer, lemezvezerlo vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.

Na most akkor akítv a trim vagy nem?
Itt a PH-n olvasom, hogy:
1. Működik a TRIM??

Start menü/ futtatás keresőjébe be kell írni azt, hogy "cmd" majd a bejövő ablakba azt, hogy "fsutil behavior query disabledeletenotify". Ha a visszaadott érték 0, akkor jó, viszont ha 1, akkor be kell kapcsolni a TRIM-et, ehhez az "fsutil behavior set disabledeletenotify 0" parancsot használjuk.

Megtettem. Eszerint aktív.

A HD sentinel szerint nem.

Kinek higgyek?

HAB A TORTÁN!
A crytal diskinfo szerint a hdd állapota: 100%
Az ssdlife szerint: 90 %
A hd sentinel szerint: 80%

KINEK HIGGYEK?

Köszönöm

(#205) liksoft válasza maxell11 (#204) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Esetleg itt lenne érdemes kérdezni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#206) maxell11 válasza liksoft (#205) üzenetére


maxell11
csendes tag

hát itt nem nagyon kapok választ semmire.
mindenki csak anyázza a hd sentinelt itt, de semmi konkrétum hogy miért igen, miért nem...

(#207) föccer válasza maxell11 (#206) üzenetére


föccer
nagyúr

Tedd fel, kulturáltan a kérdésedet/problémádat és választ fogsz kapni. A tollkodókat meg igorálni kell. Ennyi. :)

hd sentinel folyamatosan ott van a topikban, és válaszol az értelmes kérdésekre. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#208) Gaabbaa válasza maxell11 (#204) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

furi eredmények :U nem tudom hogy miért kapod ezeket a visszajelzéseket a különféle diagnosztikai progiktól... esetleg próbálj meg firm-et frissíteni az ssd-n.

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#209) liksoft válasza Gaabbaa (#208) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez nem a firmware-től függ, hanem a programok kiértékelési algoritmusaitól.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#210) Gaabbaa válasza liksoft (#209) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

najó, de én is használtam már ezeket a progikat és az én ssd-mnél nem volt ilyen szórás :N

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#211) OfficExtra


OfficExtra
csendes tag

Szia(sztok)! Én annyit változtattam... Nem csak a böngésző CACHE-t, de a TEMP-et is áttettem RAMdisk-re. Így minden újraindításnál/kilépésnél törlődik a sok "szemét" is!! üdv: Roland;)

Légyszíves privát üzenetet írjál, hozzászólást ritkán olvasok...

(#212) nagyonnagy


nagyonnagy
csendes tag

Sziasztok! WHS 2011 HUN esetén van-e értelme a "6. Rendszervisszaállítás letiltása" pontnak? Amennyiben igen, akkor azt hol tudom beállítani/letiltani?

(#213) föccer válasza nagyonnagy (#212) üzenetére


föccer
nagyúr

Engemet már mentett meg a rendszer visszaállítása korábbi időpontra funkció, így én nem javaslom annak kikapcsolását.

Egy automatikus frissítés után kergült meg a rendszer. Pontosabban a fiókkezelője, amiért bejelentkezés után egy vendég fiókba léptetett be és nem is bírtam átjelentkezni a saját, rendszergazdai fiókomba.

Telepítő lemez elő, javítás indít. Visszaállítási pont betöltve, és voalá, minden a régi. A biztonsági frissítést utána gond nélkül telepítette a rendszer.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#214) nagyonnagy válasza föccer (#213) üzenetére


nagyonnagy
csendes tag

Kösz a választ. Akkor marad a rendszer visszaállítás.
Annak kell még utána néznem, hogy csak a visszaállítási pontok csak a rendszerlemezen lehetnek vagy át lehet tenni/irányítani egy másik lemezre is.
Jelenleg a rendszerlemez egy OCZ Agility3 az adatlemez pedig egy WD10EACS.

(#215) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
A kezdő partícó mérete nem jön ki egész számra, a Trim működik,nagyon gáz ha így marad?

Elnézést, nem jó merevlemezt néztem. Kijött az egész szám :D

[ Szerkesztve ]

(#216) föccer válasza csongi (#215) üzenetére


föccer
nagyúr

Aham.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#217) cuki18


cuki18
csendes tag

hejhó!
ahci mod konkrétan mire is jó? mert nekem sincsen bekapcoslva bár az itt leírtakat megcsináltam és bazira gyors a rendszer..
(ocz vertex3)

[ Szerkesztve ]

A kereső használata díjmentes!

(#218) Raucher válasza cuki18 (#217) üzenetére


Raucher
tag

A TRIM szolgáltatás csak AHCI módban érhető el.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#219) cuki18 válasza Raucher (#218) üzenetére


cuki18
csendes tag

ahci módban van.. de a marveles sata vezérlőre dugtam.. át dugom az intelesre.

A kereső használata díjmentes!

(#220) #16695808


#16695808
törölt tag

Most készülök venni egy Ocz 30GB 2,5" SATA2 Vertex Plus OCZSSD2-1VTXPL30G-t
Sajnos asrock n68-s alaplapom van és linux (ubuntu). 1 magggal :) tudom ősrégi cucc de amire használva van arra jó, kis net... némi torrent.
Nos ezek szerint a részletes leírás (Átfogó elemzés az SSD-k természetéről) alapján nem fog működni a TRIM.
Most az oprendszer egy réges-régi 80gb-os 3,5"-ös IDE (ata)-n van, ezt adattárolásra használnám, és egy új rendszert húznék az SSD-re.
Érezni fogok-e javulást? (gondolok itt a boot idő-re és a program betöltési időre... rendszer gyorsaságra)
És mi lesz, ha nincs TRIM, tehát mi változik és ez kihatással van-e az élettartamra?
Ja és a legfontosabb, A TRIM hiányát hogyan tudnám kiküszöbölni, erről az esetleges karbantartásról részletesen tudnál esetleg írni nekem?
Előre is köszi!
fjani1981

(#221) Gaabbaa válasza #16695808 (#220) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

szia!

nos, szerintem érezhetően gyorsabb lesz a gép, a de a trim hiánya azt fogja maga után vonni hogy sokkal hamarabb el fog használódni az ssd. Ennek részletes leírása a hosszú cikkben van, az elején belinkeltem.

Hogy mit lehet tenni ez ellen, hát, van pár olyan program ami a trim-et próbálja helyettesíteni, de pontosan nem tudom melyek ezek, de valahol mintha írták volna feljebb.

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#222) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Kingston V200+ 120GB(111.8Gb) SSD-n létrehoztam egy C:\ 30GB és egy D:\ 81GB-os partíciót. Kérdésem, hogy a felosztás befolyásolja-e a TRIM funkciót? Példaként ha C:\ meghajtó telítettsége megnövekszik, a D:\ partíción pedig rendelkezésre áll a szabad hely, akkor TRIM hasznosítja?

[ Szerkesztve ]

(#223) #16695808 válasza Gaabbaa (#221) üzenetére


#16695808
törölt tag

még egy kérdés:
ha belerakom a gépbe az SSD-t és live cd-vel (linux) bootolok és felrakom rá az operációs rendszert akkor annyi a dolgom hogy a régi (bentlévő) HDD elé rakom BIOS-ban a boot-ot?
most ugye a CD az első, és a hdd a 2.
ezután 1. CD, 2. SSD, 3. HDD
így kell csinálni és ez így műkszik?
(A hdd békén akarom hagyni)
csak azért hogy végszükség esetén ha leb*sznék valamit akkor arról indulni tudjon a régi rendszer.
szóval hogy kell beüzemelni az ssd-t?

(#224) Gaabbaa válasza #16695808 (#223) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

bekötöd, boot-nál beteszed 2. helyre a cd után és amikor telepítesz akkor figyelj hogy az ssd-re kerüljön az új rendszer. Ennyi. :K

amúgy én a helyedben a telepítés idejére le is húznám a hdd-t a gépről, márcsak azért is hogy nem zavarjon meg a több pertíció....

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#225) Gaabbaa válasza Ric4m0nd (#222) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

10-20% helynek azért maradnia kéne minden egyes meghajtónál. Tehát az nem túl jó ha a C: csurig van.

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#226) #16695808 válasza Gaabbaa (#224) üzenetére


#16695808
törölt tag

akkor még egy kérdés :)
ha esetleg bekövetkezik az IDE módban érzékelhető SSD lassulás, akkor az SSD újratelepítésével, visszanyerheti eredeti önmagát? :) (gyorsaságát)
illetve ha WIN7-et használnék ekkor már, vagy akár most akkor az alaplaptól függetlenül működne a TRIM? mert a leírások alapján win 7= még az Asrock n68-s-en is menne az achi mód annak ellenére hogy nem támogatja, ez igaz?

(#227) Gaabbaa válasza #16695808 (#226) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

hát, ha a lapod bios-ban be lehet állítani az AHCI módot, akkor win7-el menni fog a trim, ha csak ide/sata lehetőségek vannak akkor tökmindegy mlyen oprendszert teszel fel, nem fog menni a trim.

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#228) Ric4m0nd válasza Gaabbaa (#225) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Értem, akkor a TRIM csak adott partíción belül mozgatja a fájlokat a szabad területre. Ez esetben maradhatott volna is egyben a 111GB partíció.

(#229) #16695808 válasza Gaabbaa (#227) üzenetére


#16695808
törölt tag

köszi
ha telepiteg a 30gb-os ssd-re ami 27 valójában, akkor az oprendszert tegyen mondjuk 17gb-ra és úgy maradjon partícionálatlan hely vagy az egészet tegyem tele és a rendszer úgyis hagy neki helyet?? (mármint a szükséges üres helyet)

[ Szerkesztve ]

(#230) #16695808


#16695808
törölt tag

már fent van a rendszer ssd-n :)
még örülök... tisztább szárazabb érzés :)
nos mit és HOGYAN csináljak hogy minél kevesebbet kelljen írnia a rendszernek az SSD-re?
pl: naplózás, firefox egyes részeinek átpakolása HDD-re pl facebookos flash játékok miatt elég sokat írhat nem?
milyen módon ellenőrizhetem le hogy megy-e a TRIM?

(UBUNTU LINUXON VAGYOK TEHÁT NEM WIN-es ÖTLEKETEK VÁROK)

(#231) Gaabbaa válasza #16695808 (#230) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

szuper, és érzed hogy gyorsabb minden? linux nekem ismeretlen, nem tudok válaszolni :(

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#232) #16695808 válasza Gaabbaa (#231) üzenetére


#16695808
törölt tag

minden a kattintás után meg is nyílik nem gondolkodig és zajong a házban :)
a firefox chache-t már átraktam a HDD-re. ja és 35mp a boot mindenestül a 70-80 helyett :)
úgyhogy eddig jó, majd írok a tapasztalatoról és az esetleges elhasználódásról (utóbbit remélem 10év múlva) köszönöm a segítségedet

(#233) alvaro válasza Ric4m0nd (#228) üzenetére


alvaro
senior tag

A trim nem is tudja, hogy vannak partíciók, neki csak a meghajtó blokkjai léteznek.

(Ettől függetlenül rendszerpartíciót tényleg nem jó megtölteni, praktikus okokból. Egyéb partíció simán lehet dugig, ha van hely másikon, ugyanazon a fizikai meghajtón.)

[ Szerkesztve ]

(#234) Ric4m0nd válasza alvaro (#233) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Köszönöm! Ez megnyugtató! C:\ meghajtón 30GB-ból 21Gb van szabadon. Szerintem ez elég lesz egy ideig.

(#235) jeni


jeni
félisten

Szia
Igaz,hogy a TRIM csak win7 alatt működik? Vagyis a Windows Vista bármely verzió alatt nincs TRIM. Ha jól sejtem akkor ez gyakorlatban annyit jelent,hogy idő után megeszi az SSD méretét,másképpen elfogynak a tárhelyek benne az állandó írásnál,az ide-oda pakolásnál.

(#236) alvaro válasza jeni (#235) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem eszi meg a méretét egyáltalán. Csak nem tudja, melyik blokk törölhető nyugodtan, így összevissza fogja pakolgatni a tartalmukat, ha ők következnek felülírásra: ez plusz írási műveleteket jelent, ami lassítja az írást, és csökketni az élettartamot a megnövekvő write amplification miatt. Hasonló helyzetbe kerülsz akkor is, ha van trim, de logikailag tele van az SSD (szerencsére van ún. overprovisioning terület, ami akkor is szabad, amikor a partíció(k) tele van(nak), ez menti meg a helyzet az ilyen esetekben)

(#237) sanyi150


sanyi150
tag

Sziasztok,

Már nem emlékszem hogy hol olvastam pontosan, de úgy rémlik hogy egyes SSD meghajtóknál gyárilag elkülönített terület van fenntartva az élettartam-megtartás céljából Ezek a meghajtók eleve kisebb kapacitással fémjelzettek (pl. OCZ gyártónál 64 GB helyett 60 GB; 128 GB helyett 120 GB).

Ha jól sejtem ez azt jelenti hogy itt nem kell figyelnem a 10%-nyi szabad helyre, nyugodtan telepakolhatom a meghatjtót, mert a gyártó gondoskodott elegendő szabad helyről amit az op.rendszer nem is lát?

(#238) Gaabbaa válasza sanyi150 (#237) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

hát, én azért tele nem pakolnám, de igen, tényleg van velemennyi "láthatatlan" tárhely.

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#239) tylerddd


tylerddd
veterán

Nagyon jó leírás, köszi! Nekem az 1 és 5 lépés nem jön össze, mert azt írja, h rendszergazda hozzáférése szükséges! Soha nem értettem ezeket a Win7 jelzéseket, mert elvileg én vagyok a rendszergazda!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#240) Sub-ZeRo válasza tylerddd (#239) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Win7-ben te sosem voltál rendszergazda, mivel ott van az uac.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#241) wwenigma válasza Sub-ZeRo (#240) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Amit kb. elsőnek kapcsol ki mindenki. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#242) Sub-ZeRo válasza wwenigma (#241) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vannak kivételek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#244) wwenigma válasza desirehd (#243) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

V+100 96GB van nekem, 1 éves és 100/100. Mit ir , figyelmeztetés vagy valami?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#246) wwenigma válasza desirehd (#245) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hmm, valaki okosabb hátha jár erre, nagy SSD topikba kéne megkérdezni mit jelenthet (46hiba). Szerintem egyelőre satakábelcsere, illetve utány figyelni, nő e a hibák száma.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#247) liksoft válasza desirehd (#245) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg a HDS témában pontos választ kaphatsz magától a fejlesztőtől. Persze nem biztos, hogy azonnal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#248) senki66


senki66
senior tag

Sziasztok,

A Gaabaa által leírt valamennyi beállítást érdemes/szükséges végrehajtani, az ujabb ssd-ék esetében is, pl. Samsung MZ-7PC128B/WW ?

üdv,
senki66

(#249) Gaabbaa válasza senki66 (#248) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

nem szükséges, csak érdemes! :K amúhy ezeket nem én találtam ki hanem az itteni cikkben leírtakat kerestemi ki...

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#250) senki66 válasza Gaabbaa (#249) üzenetére


senki66
senior tag

Igen, köszi, időközben azt a cikket is elolvastam. Mivel most készülök ssd-ét venni és ezzel a Samsunggal kacérkodok ezért próbálok előbb utánanézni a dolgoknak. Mivel az a cikk és a topic is már két éves , ezért voltam kiváncsi, hogy mindaz most is érvényes e még.Egyébként ez a Samsung MZ-7PC128B jobb választás mint az OCZ vagy Crucial stb.
Illetve lenne még egy kérdésem. Ha az alaplapomon nincs Sata3 -as csatoló, akkor hogyan tudom, (tudom e egyáltalán) az SSD-ből kihozni a maximális olvasási/írási sebességet?
Ha nem tudom kihozni, akkor érdemes e egyáltalán a drágább, gyorsabb ssd-ét venni?

Bocsi a sok kérdésért, (egyébként bárki más véleményét is köszönettel várom)
Üdv,
senki66

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.