Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szatocs


szatocs
őstag

Szabalom itt is védve:D

=== Szatocs ===

(#2) szatocs


szatocs
őstag

2x ment :U

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#3) total90


total90
veterán

Ütős lett,szinte mint ha gyárilag ott lenne.Egyszer csak a Logitechnél megjelenik valami hasonló :DDD Egyébként az írás is jó :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) sto1911


sto1911
veterán

Gratula, a kezifeknel joval visszafogottabb kidolgozasu ugyan, de ertekebol nem veszit :D ;]

BTW, uolyan billentyuzeted van, mint nekem, de nekem mar 1 tonkrement 3 honap alatt, a masiknak is lesz valami baja, ugy erzem. Neked mukodik rendesen?

(#5) szatocs válasza sto1911 (#4) üzenetére


szatocs
őstag

Egyszer volt baja, vezetéke megtört, gariban cserélve lett, azóta, kb 1 éve semmi - (kopp-kopp-kopp) :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#6) Frenky89


Frenky89
őstag

A váltón lévő gombok miért nem megfelelőek erre a célra?

(#7) ViKo.B


ViKo.B
csendes tag

"Ami még hiányzik, az 4 db megfelelő méretű csavar, igaz most sem zavar, nem gátol semmiben, de annyit megér, hogy még jobban nézzen ki."
ööö flex esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

fair.blog.hu

(#8) szatocs válasza Frenky89 (#6) üzenetére


szatocs
őstag

Csakúgy, mint a billentyűzet, az is "messze" kerül a kezemtől, valamint azok a fényszórónak, üléspozícionálásnak, hangkürtnek, stb. vannak fenntartva.

(#7) ViKo.B - Még a végén az ujjaim bánnák:D

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#9) Lewzke


Lewzke
őstag

Nagyon kreatív , szép munka :C

(#10) ViKo.B válasza szatocs (#8) üzenetére


ViKo.B
csendes tag

Azért annyira nem veszélyes :D

fair.blog.hu

(#11) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Hát ez K...AJÓÓ :D :D :D

A Logitech 100 fős mérnökgárdája elmehet a sunyiba :DDD

A tré-hóm marketing pv ajándéka meg azt kapta, amit érdemelt - recycling :DDD ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) szatocs válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


szatocs
őstag

Nem volt megfelelő súlya a daraboknak, hogy játékra alkalmas legyen, így meghagytam, hátha jó lesz valaminek még - hát eljött ez a pillanat:D

=== Szatocs ===

(#13) szatocs


szatocs
őstag

Mod a cikkben: 5. kép jobb pozícióba forgatva :)

=== Szatocs ===

(#14) D.Orion


D.Orion
veterán

A kézifékes home made-ed is elismerést váltott ki belőlem, de ez! Ez aztán az igazi respect! :R :C

Bele se merek gondolni, hogy mi lenne, ha repülőgép szimulátorral tolnád. Ott aztán lehetne különböző házi barkács cuccokat használni a különböző mutatványokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#15) szatocs válasza D.Orion (#14) üzenetére


szatocs
őstag

Köszönöm:) Neked is és Mindenkinek:)

Amit nagyon szeretnék még, az egy cockpit zártszelvényből, kagylóüléssel. Amint lehetőségem lesz beszerezni a hozzávalókat, hozzá is látok:D

=== Szatocs ===

(#16) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Nagyon tetszik a munkád.

Nem minden vándorút céltalan...

(#17) Keiichi


Keiichi
csendes tag

Nekem első képről ez jutott eszembe :

DZSENGÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.
:C

Anyám mondja: sokat ülök gép előtt. Orvos mondja: fűggő vagyok..... énszerintem meg csak kocka...

(#18) Skeez válasza szatocs (#15) üzenetére


Skeez
csendes tag

Hi!
Tök jó így a kormány!
A kézifék viszont elég barkács lett, de az ötlet itt is jó. Szerintem kisebb méretű szebb lenne.
Az ülést feltétlenül írd meg, ha elkészült- ilyesmire nálunk is lenne igény, amolyan USB-ről vezérelt motorokkal ellátott fajtára. A force-feedback miatt.

REG:09.01.29.

(#19) szatocs válasza Skeez (#18) üzenetére


szatocs
őstag

Áh, pneumatika nekem nagyon drága lenne, az csak egy passzív szerkezet lenne üléssel. Ez kb. 30-50k - ból megoldható, pneumatika meg kb + 70-80 ezer lenne minimum :(

=== Szatocs ===

(#20) sekli válasza szatocs (#19) üzenetére


sekli
addikt

Hát igen, minimum... :) Bővebben: Link

(#21) szatocs válasza sekli (#20) üzenetére


szatocs
őstag

Igen, ez alapján számoltam, de nem így oldanám meg, hanem azt, amikor 2 teleszkóp hátulról mozgatja:)

=== Szatocs ===

(#22) sekli válasza szatocs (#21) üzenetére


sekli
addikt

én kitaláltam ám jobbat is, amivel nem csak a cikkben említett maximális 1G érhető el... :)

Egy olyan szerkezetet kell építeni, ami tetszőleges tengely körül foroghat, és mindig az aktuális erőhatásra merőlegesen forgatod, akkor a centripetális gyorsulás lehet nagyon-nagy is... Elméletben..., gyakorlatban ez jobban hasonlítana egy űrhajós kiképzésre... :)

(#23) szatocs válasza sekli (#22) üzenetére


szatocs
őstag

Hát én nem akarom ennyire megdönteni:D Az már majdnem repülőszimulátor:)

Én olyanra is gondoltam, hogy 2 tengely lenne, egy hosszanti, egy meg kereszt irányú, és minden oldalra 1 kar, ami mozgatni tudja. Így ha megvan a súlypont, és jól van kivitelezve a tengelyek elhelyezése, a teleszkópoknak szinte alig kell erőt kifejteniük, könnyen tudnak (gyorsan) tágulni, így elég nagy hatást tudnak kifejteni. Viszont kb 5-7 cm - ben maximalizálnám a mozgásukat minden irányból:)

=== Szatocs ===

(#24) Skeez válasza szatocs (#19) üzenetére


Skeez
csendes tag

Vellanymotor?
Én alapból erre gondoltam.
Valami olyasmit képzeltem el, hogy egy feedback-es kormány elektronikája vezérelne izmosabb motorokat - értelem szerűen a motoroknak külön tápjuk lenne. Azt még nem tudom, hogy a gamék támogatnak-e 2 vezérlőt egyszerre, gyanítom, nem. Pedig sokat egyszerűsítene a dolgon, így nem kéne külön progit hegeszteni a vezérléshez.

Kézifék: - biztos sokan fárasztottak vele, de szerintem érdemesebb csinálnod egy kisebbet, amit a váltó mellé tudsz az asztalra rögzíteni. Azt, hogy ne nyomja szét a gombot a kar, megoldhatod egy puhább gumi- vagy keményebb szivacsdarabbal is, amit a kar és a gomb közé teszel. Így ha erősebben is húzod meg, a gumi (szivacs) elnyel annyi erőt, hogy nem nyomd széjjelfelé a gombot.
Nem utólagos okoskodásnak szántam, mert :R
Sőt: :R :R

REG:09.01.29.

(#25) szatocs válasza Skeez (#24) üzenetére


szatocs
őstag

Nem tudom, hogy fogyasztásban hogyan jelentkezne melyik megoldás, én is csak tervezgetek, de egyhamar az aktív cockpit biztos, hogy nem valósul meg nálam, pénz hiányában:D

Kézifék: Gomb nem nyomódik szét, úthatárolóval van ellátva, éppen megérinti a gombot annyira, hogy lenyomja:)
De nem tudom, hogy lesz-e módosítva, mert így elég olcsón megvolt, gyakorlatilag semmiből, ha meg elkezdem gányolni, ki tudja hol állna meg. De egyszer biztos lesz utódja.:D (rev2 v. 2.0:D)

=== Szatocs ===

(#26) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gratula! Ügyes cucc.
Gány a lelke mindennek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Stiky


Stiky
senior tag

:C
A szükség nagyúr. Gratz'!

Michael Knight meg KITT elmehet a sunyiba. ;]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#28) Móci


Móci
addikt

Marha jó lett, gratula! :R
Legjobban a jenga tetszett... :C
Remélem lesz még sok ilyen barkácsolós cikk, élvezet olvasni az ilyet!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#29) szatocs válasza Móci (#28) üzenetére


szatocs
őstag

Van még egy szúnyoghálóm, amelyiket berakós módszerrel lehet használni, nyár közelében esetleg felteszem, de az csak egy kis szösszenet:D

Más meg most nincs, amire késztetést meg hiányt éreznék, de idővel hátha:)

=== Szatocs ===

(#30) Móci válasza szatocs (#29) üzenetére


Móci
addikt

Nekem is van hasonló... komplett kerettel, egyéb kiegészítőkkel a külső ajtóhoz. :DDD
Történt nálam is jópár hardver barkács, csak sajna fotók nem készültek. Pedig amikor flexeztem egy 7000-es radeon bordáját... magán a kártyán! Működött a műtét után!
Mindegy volt neki amúgy is, de ha már gány, miért ne legyen még mókásabb?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#31) szatocs válasza Móci (#30) üzenetére


szatocs
őstag

Pedig az ilyen képeket szeretem:D Az értéket meg kell őrizni a közösségnek.:D

=== Szatocs ===

(#32) pointer4


pointer4
tag

Nagyon ottvan az ötlet itt is :D
Én a kijelző és a gombok kábelét a G25 tengelyén húztam át, így már nem gond a felcsavarodás.
Mondjuk, egy földelt USB zsinor már nem fér be plusszba.

Pár érdekesség ötletnek (fejlesztési irányzék :K ) : [g25] [momo]

(#33) szatocs válasza pointer4 (#32) üzenetére


szatocs
őstag

Ismerem, jaja, ismerősöm linkelte, miután megmutattam az enyémet:) De hát a költségek nem összehasonlíthatóak:D

Azért jó cuccok:R

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#34) szatocs válasza szatocs (#33) üzenetére


szatocs
őstag

Jaaa, látom már honnan volt olyan ismerős a nick - ed. A cockpit cikked nagyon jó lett, nagyon hasznos.:R Kár, hogy nincs pénzem olyan cuccokra, mert én is terveznék valamilyet. Most mondjuk nem hogy pneumatikára, még zártszelvényre meg kagylóülésre sincs:)

=== Szatocs ===

(#35) pointer4 válasza szatocs (#34) üzenetére


pointer4
tag

:D
Suli ?
Ami késik ...
Legalább van időd igazán jó tervet csinálni pl. :C

(#36) szatocs válasza pointer4 (#35) üzenetére


szatocs
őstag

Hát igen, arra van...:D Már gondolkodtam minden félében...
Ez nagyon tetszene:) - De ez valami 10ezer $ körül van, nem tudom, hogy két, mondjuk sima elektromos köszörű motorjával megoldható lenne-e, elég gyorsan lehetne-e egyik-másik irányba forgatni.
De valószínűleg a pneumatika lenne a legjobb, annyira azonban nem hajtanám meg, mint a Tied :D
Valami 10 centi körüli kilengés nekem bőven elég lenne, 5-5 cm. Vagy ennék kicsit több. Meg hát egy lakásban nem sok helyem van rá:D De szerintem egyszer úgy is csinálok egyet, ki tudja még milyet...

=== Szatocs ===

(#37) pointer4 válasza szatocs (#36) üzenetére


pointer4
tag

Na igen, én is vissza akarom fogni a mozgását, csak jól kéne bekalibrálni. Visszafogni nem lenne nehéz, csak semmire sincs időm :U
Így azért elég nehéz vele vezetni. Addig nem is erőltetem, még rosszul leszek :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.