Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

Jó alternatíva annak aki jelenleg még Haswell, FX vagy korábbi ddr3-as konfigba tervez memóriákat vásárolni, de nem veti el az újabb generációra való váltást sem. Jó kis memóriák ezek platform váltás előtt és után.

Aki nem maximalista azoknak tökéletes választás!

(#2) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Meg van az új varázsszó a gamer helyett:D "Fury"

(#3) blattida


blattida
nagyúr

Rossz az utolsó kép, mert nem a specifikációkat tartalmazó táblázat látható ott, hanem az utolsó előtti kép újból!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4) Chp


Chp
őstag

Én arra vagyok kíváncsi, hogy vajon mikor jön el az az idő, mikor ténylegesen megérik a DDR3 váltása. Vajon ki lehet húzni még 3 évet DDR3-mal anélkül, hogy hátrány származzon belőle a teljesítmény miatt?

(#5) HeadKnife válasza Chp (#4) üzenetére


HeadKnife
csendes tag

Miért, aki DDR2-t használ annak mi hátránya van most? :)

Üdv!

(#6) kurta9999


kurta9999
tag

Ilyen időzítésekkel ekkora frekvencia mellett még a DDR3 áráért se venném meg :D

(#7) blattida válasza HeadKnife (#5) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel a ddr3 memóriák gyorsabbak, mint a ddr2-ek, ezért adott esetben alacsonyabb felbontást/fps-t eredményez a ddr2 ramok használata a játékok során.
Kinek mi éri meg, mi a fontos...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8) X-Master


X-Master
tag

Nekem HyperX Savage ramjaim vannak (DDR3 1600 MHz CL9) 2x8 GB. Nem akartam elhinni, de annyit számít a memória, hogy amíg csak egy modulom volt ilyenből, akadt a GTA 5, míg most teljesen simán fut. Nem mellesleg 1 gigás a videokártyám, a GTA V beállításánál pedig 2,3 GB-ot mutat a mérő, és dual channelben annyira gyorsak ezek a ramok, hogy olyan, mintha a videokártyámra pakoltak volna még GDDR3 ramokat. Rengeteget számít. Stalker Clear Sky-nál ugyanez csak régebbi DDR3-al.

4 csatornás X99-esek üthetnek rendesen!! Sebesség meg késleltetés is számít, de játszani kell a Dual Channel, Single- vel nem az igazi.

(#9) kromatika válasza X-Master (#8) üzenetére


kromatika
veterán

Jogos,játékhoz két csatornás mód az igazi. :K

(#10) trufa12


trufa12
addikt

A ram annyit nem számít játékba. A mennyiség meg legyen. Aztàn meg hogy most pàr secel v par fps el tobb kevesebb már mind1.ddr3 elég lesz még egy darabig. Majd ha már lazán 5000mhz en ketyegnek váltok
Meg akkor már egy quad channel lenne az igazi..

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11) MK VII válasza X-Master (#8) üzenetére


MK VII
veterán

A lényeg, hogy neked bevált a dual-chanel..

Amúgy pont játékoknál nem számít kb semmit, hogy dual vagy single chanel, de még az sem, hogy 1600 vagy 2400mhz sőt tovább megyek a késleltetés sem számít semmit játékoknál, ha van dVGA a gépben..
Dual és quad-chanel közt sincs óriási különbség.. Kb elhanyagolható..

1 dolog van amit észreveszel, hogy jótékonyan hatott a játék futtathatóságára az pedig a ram mennyisége!

:R

[ Szerkesztve ]

(#12) Charx


Charx
senior tag

Én is most szórakoztam a memóriákkal, 2*4GB vagy 1*8GB és én is a gtaV-nél tapasztaltam, hogy 1 modullal akadt, dualba meg megy rendesen, és itt a memória mennyisége nem változott. Szóval én is inkább a dual mellett döntöttem :)

(#13) HeadKnife válasza blattida (#7) üzenetére


HeadKnife
csendes tag

Hát nem tudom, anno, meg még manapság is elég sok teszt volt/van így a régebbi meg új generáció összehasonlításáról. A gyorsabb memóriákból a játékok nem sokat profitálnak, még a betöltési idő sem feleződik DDR2-3-4 között, max pár másodperc difi van. Az fps meg...1-2 meg szerintem nem oszt nem szoroz, pláne hogy azt is csak komolyabb konfignál lehet kimérni. Nem is tudom hol láttam, talán a Linus Tech Tips csinált egy DDR3 vs 4 tesztet amit néztem. Memória olvasás/írás vmi brutál lett, de nem sok mindent hatott meg, kb semmi különbség sehol. Anno ugyan ez volt a DDR2 vs DDR3-nál. Legyen meg a 2 modul legalább és nem lesz gond a DDR3-al sem jó darabig (ahogy már trufa12 is írta).

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#14) Chp válasza HeadKnife (#5) üzenetére


Chp
őstag

Talán a tudat, de az komoly tényező tud lenni, főleg mikor beszippantod az újdonságok hívogató illatát. :P

Szerk.: én legalábbis hajlamos vagyok erre.

[ Szerkesztve ]

(#15) MK VII válasza Chp (#14) üzenetére


MK VII
veterán

+1. :)
Az újdonság illata mindig vonzó...

Engem a Skylake vonz nagyon bár a jelenlegi rendszerem is tökéletesen elég, de valamiért ott motoszkál a kisördög, hogy "cserélj, cserélj, cserélj"... :D

(#16) trufa12 válasza MK VII (#15) üzenetére


trufa12
addikt

minek cserélni? úgyse olyan jó az a vga benne...
bár olyannak jó aki hébe hóba játszik , én cserélnék de nem tudom mikor jön rám a játszhatnék aztán ha vga-t veszek meg a mostani 1150 is tökéletes

lehetetlen ezt lekövetni, szerintem fél év azt jön az új tokozás ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#17) MK VII válasza trufa12 (#16) üzenetére


MK VII
veterán

Persze, persze... A VGA-m már nem mai csirke és igazából a jelenlegi konfigom egy erősebbet is kihajt, de nekem egyre inkább nincs szükségem erős VGA-ra. Igazából szeretném elhagyni és max egy viszonylag jobban teljesítő IGP felé hajlok.. A skylake-ben pedig ott a jó IGP és az új szag.. :DDD

(#18) Chp válasza MK VII (#15) üzenetére


Chp
őstag

Ne is mondd. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) trufa12 válasza MK VII (#17) üzenetére


trufa12
addikt

Akkor hajrá, ahogy néztem lehet 40 k körül lapot kapni, proci most 78 ezer .
ddr4 ramból is 20 k 2x4 es kit .

Én meg rendeltem előbb egy hyperx 3k ssd-t az öreg samu 840 helyére. 10 tb körül jár már :) 3.5 éves szépen húzza .

majd veszek valami gtx 960 v amd 280x -380-at olcsón aztán el leszek vele. Skylake mehet a levesbe , kihagyom , majd ha nagyot durrantanak nem csak rókabőr akkor váltok .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#20) X-Master válasza Charx (#12) üzenetére


X-Master
tag

Ugye :) Amúgy az előttem szólóknak üzenem (lehet hogy rosszul fogalmaztam): de nem az FPS számot emeli meg jelentősen a dual channel és a CL9, (múltkor valami miatt visszaállt CL11-re és egyből feltűnt), hanem simább futást eredményez, jobb átlaggal és kevesebb minimum FPS-el. Gyakorlatilag semmivel sem fut több FPS-t viszont érezhetően simább a kétcsatornás, gyors ídőzítésű RAM-pár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.