Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sb válasza Donki Hóte (#37) üzenetére


sb
veterán

Valami ilyesmit kérdeztem volna, hogy ez a "fényképezőgép mindig jobb" kategória mégis hol kezdődik.
Laikusként kérdezem, tényleg nem értek hozzá, de még így is magabiztosan mondanám, hogy egy rakás gép, kompaktok, bridge(?), régebbi akármilyen cuccok nem feltétel annyira jók, főleg átlagember kezében.

Kompaktból volt(van) itthon több is, már 5-6 éve is inkább mobillal lőttem, mert ugyanúgy szar volt szinte minden helyzetben átlag kattintgatásra.
De van itthon vmi régi 12x zoomos Pana bridge is. Jó képeket lő bizonyos körülmények között, de kevés fényben hamarabb elhal mint egy akár 3-4 éves mobil. Az említett újakról nem beszélve...

Szóval tök komolyan kérdezem: hol a váltópont most egy P30 vs "fényképező" összecsapásban?
Típusban? Árban?
Ill. méretben, mert utána ez jön: ha félhátizsákos a cucc akkor gyakorlatilag totálisan kiesik az emberek 90%-ának. Nyilván a Maldív-szigetekre lehet, hogy elviszi az ember, de a mindennapokban tuti nincs kéznél és nem is nagyon megoldható szvsz. (Nálunk mióta pl. gyerek van azóta főleg nem... nyilván nem arról szólnak a mindennapok, de mégis jó fényképezni, bármi arra érdemes történik. Kicsit vicces is mikor a játszótéren megjelenik 1-2 apuka egy félméteres objektívvel. A világítás meg a greenbox hiányzik csak.)

Ill. ami még érdekelne, hogy videóval hogy állnak. Mert ami itt a tesztben volt az szánalmas egy mobilhoz képest is. Anno pár éve néztem vmi félkomoly (nem túl méretes) Sony valamit (bár az is 2-300k körül volt), de semmi értelmes videózási képessége nem volt. Ezek szerint máig nem fejlesztették, vagy mi a helyzet?
Ha ez így van akkor árban is necces, ha onnan indul a fotózás-videózás, hogy két gép, 1milla... a többi user meg inkább ne is fotózzon.

De gondolom - remélem - inkább félúton van valahol az igazság. Mint sok mindennel itt a ph-n. Nyilván vannak szintek, és mindennél van jobb, de az 5GHz 8 magos proci alatt is van élet, ahogy a 400LE autó alatt, épített félmillás 5.1 rendszer és a 600k-s bringa alatt is... stb, stb...
Tényleg kíváncsi vagyok, jó lenne tisztán látni minek hol a határa és mik az előnyök-hátrányok.

(#52) #96302336 válasza NandorHUN (#35) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az objektívek miatt is van APS-C-m. A Fuji érthető okból nem fog FF gépet csinálni, ott a KF gépük.
Meg azt is érdemes a Sony mellé hozzátenni, hogy több adapter is van rá, köztük egész kiválóak, amikkel még durvábban ki lehet terjeszteni az objektív parkot. és szépen működik velük minden, az eye fókusztól kezdve. ami tudtommal még mindig nincs Fuji-ban

(#53) Mercutio_ válasza sb (#51) üzenetére


Mercutio_
félisten

A mobilok a "szappantartó" 3-5x zoomos kisszenzoros compactok piacát már kannibalizálták.

A 12-20x zoomos bridge gépek talán még futnak a "mindent is" 1 obival lefotózni akaró réteg miatt (ők veszik a belépő DSLR/milc vázakat ekvivalens 27-300/500mm-es átfogasú turista obikkal)

Az a réteg aki régen elhitte, hogy csak mert Canon/Nikon név figyel egy vázon faCCa képeket fog lőni és megvette a belépő vázakat fényerőtlen 18-55mm-es kitobival (és az első nyaralás után b@szta a szekrény mélyére mert ő nem értett hozzá az automata mód pedig még buta volt) vagy azóta mobillal fotózik, vagy ugyanezt megpróbálta a kicsi milcekkel/ újabb dslr-ekkel, a kisebbség megismerkedett az iso-rekesz-záridő összefüggéseivel és a képkompozíció alapjaival.

Ott vannak még a félpro- és pro felszerelések + a kitobinál komolyabb objektiveket használók, ők általában maradnak a rendszerben , esetleg váltanak milc vonalra.

A hivatásosok azt használják amit a cég biztosít, max mellette tartanak egy kicsi milcet, vagy nagyszenzoros "compact" gépet (Panasonic LX100 I-II, Fuji X100 vonal, Sony RX 100 vonal)

Ez utóbbiak és az 5-8 évnél nem öregebb DSLR/milc vázak amik jobbak mint a mobil.
Videóban a Panasonic erős a videós múlt okán, Canon a magic lantern hack jóvoltából (is), az utóbbi 2 generáció Fuji is alakul, Olympus még le van maradva.

Ha a méret is szempont, akkor a fenti nagyszenzoros "kompakt"-ok, és a kisebb milc vázak(Pana GX80, Fuji X-E3, Olympus E-M10 II-III, Sony A6300) +kicsi/könnyű obikra szűkül a választék.
Ha nem feltétel az evf (elég az lcd-n komponalni még kisebb (és olcsóbb) vázak vannak (Panasonic GX800, Olympus E-PL9, stb.)
m4/3 vonalon elég nagy a használtpiac + új cuccokra gyakran van visszatérítési akció. Fuji itthon drága, de van jó áron külföldi webshop.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54) Mr.Csizmás válasza #96302336 (#52) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

viszont a KF mid-pro FF árban van ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55) NandorHUN válasza Donki Hóte (#49) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ez egy olyan dolog, mint az összes tech termék: le lehet írni egy ár-érték görbével.

Azaz egy bizonyos összegig elég jó gépeket tudsz már kapni, amik megérik a felárat azért amit kapsz cserébe.
Igy van ez TV-vel, fejhallgatóval stb... kamerával is.

Legtöbb mobilcég mára szinte kizárólag kamerával reklámozza az új telefonját. Igy van ez már évek óta. Én pár éve úgy döntöttem, hogy nem veszem meg a legújabb telefont +100 ezerért hanem veszek egy kamerát ami hosszú évekig jó lesz és 10 év múlva is jobb képet lő, mint akármelyik telefon. Nem bántam meg.

Nyilván telefon kényelmes meg jó, de kamera miatt venni. Emiatt reklámozni, emiatt eladni elég butaság és vevő enyhe átverése.

De mondom, annak is megvan a szerepe. Ha valaki csak Instagramra akar képet feltenni jó a telefon. Ha meg valaki plakátokat akar nyomtatni akkor egy Sony A7iii se elég jó.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#56) Mercutio_ válasza NandorHUN (#55) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha meg valaki plakátokat akar nyomtatni akkor egy Sony A7iii se elég jó.
Naaaaa, azért ne essünk túlzásba:DDD
Egy jó obival simán lehet plakát méretben nyomtatni, óriásplakáthoz (amit eleve távolabbról nézünk) megkockáztatom, hogy akár aps-c is elég lehet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57) NandorHUN válasza Mercutio_ (#56) üzenetére


NandorHUN
addikt

Arra inkább az R van.... de a lényeg amit ki akartam emelni, hogy nyilván mindig lesz egy "jobb" vagy még jobb. De meg kell találnia mindenkinek azt amire még hajlandó ár értékben költeni.

Telefon a "legolcsóbb" megoldás fotózásnál ... eredményen meg nem kell csodálkozni ha olyan is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#58) #00137984


#00137984
törölt tag

Szerintem a fényképezőgépeknek tipus szerint már van egy jól kialakult minőségi szintje. Szenzor és a lencse rendszer vagy a váz meghatároz egy fajta képminőséget. Telefon sem lehet jó mindenben, mert zenehallgatásra és fényképezésre még akár olcsóbban is van egy alkalmasabb eszkőz... Ha valakinek a telefon hangminősége és azon készült fényképek minősége az átlagos igényeinek megfelelhet, azért érzékelhetni lehet a jobb minőséget minden téren. Nekem egy átlagosan jó fényképezésre alkalmas Olympus TG-4 kompakt gépem, amig egy audiofil Fiio X1 zenelejátszóm van... Viszont egy okostelefon ugyanennyi pénzből nem hozná ezt a minőséget. Viszont a zenelejátszónak jó minőségű mp3 vagy FLAC zenéket kell rápakolni, amig az Olympus beállitásokat néhol okosan kell használnom. Igy zenét hallgatni kellemesen lehet, és a képeket nagyfelbontásban egy nagyobb kijelzőn is meglehet nézni. Van jobb ezektől, de nekem ennyi pénzért egy arany középutat jelentenek. :)

[ Szerkesztve ]

(#59) #00137984


#00137984
törölt tag

Ez a kép még 2-3 éve készült, a beállitások kisérletezése közben. Hi-Res

[ Szerkesztve ]

(#60) tool


tool
tag

Nem is kérdés, hogy nem egy kategória a mobil és egy ilyen gép. Én sem fotózok szinte soha a mobilommal, de a világ sokat változott. Manapság az emberek alig nyomtatnak képet, hanem inkább megosztanak és ez utóbbira bőven jó a mobilos minőség. Ha látnák, hogy a mobiljukon kiválóan kinéző fotóik hogyan mutatnának egy nyomaton, elsírnák magukat, de nem fogják ezt megtapasztalni legtöbben, mert nem érdekli őket.Talán jobb is így. A régi filmes időkben kevesen fotóztak rendszeresen, de amikor elérhetővé vált átlagembernek is a digitális világ hirtelen mindenki "profi" fotós lett. Most rendeződik ez vissza, lesz egy igényesebb amatőr, profi réteg, másik oldalon meg azok akik a mobiljukkal bohóckodnak.

(#61) SidCorky válasza NandorHUN (#31) üzenetére


SidCorky
senior tag

A különbségeket mi nem tudnánk előhozni, nem elsősorban ez a fő profilunk ezért inkább nem is akarunk "okoskodni", megvannak azok az oldalak, akik ehhez jobban értenek és egész nap ezzel foglalkoznak, akit komolyabban érdekel egy konkrét modell, azok találnak erre irányuló teszteket. Mi inkább a különböző rendszereket akarjuk bemutatni, illetve az azokba tartozó kamerákat, kicsit közelebb hozni a ph-s közönséghez a fotózást. Szerencsére én sem tartom magam profinak a legkevésbé sem, amatőr vagyok, így nem sértődtem meg a kommenteden. :) Btw tartom a véleményemet ahhoz, amit a tesztekben is leírok, szerintem igenis fontosabb a kezelés és a használat annál, hogy sokszáz százalékban nagyítva milyen szépek a pixelek. Ennek fényében lehet savazni, az építő kritikákat szívesen fogadom, illetve az ötleteket hogy miket vegyünk be a későbbi tesztekbe.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#62) dagonya válasza SidCorky (#61) üzenetére


dagonya
aktív tag

ne viccelj már! egy fényképezőgépnél fontosabb a kezelhetőség annál hogy milyen képeket lő?

(#63) aginor válasza dagonya (#62) üzenetére


aginor
addikt

Pedig részben igaza van. Kijelenthető, hogy a manapság kapható rendszerek között nincs jó meg rossz, csak jó meg legjobb (ez az, ami neked a legjobban megfelel). Egy átlagos amatőr igényeit bőven kielégíti bármelyik ma újonnan kapható kényképezőgép (már ami a raw-ból hívott képminőséget illeti). A többi az ergonómia, kezelhetőség (testreszabhatóság), objektívpark és használtpiac. Van olyan ismerősöm, aki tavaly, majd 10 év után cserélte le az apsc érzékelős fényképezőgépét és már azzal is nem egy fotópályázaton ért el rangos helyezést. Ennyit a technikáról.. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#64) kátú válasza vodkaboy22 (#23) üzenetére


kátú
őstag

Ugyan kérlek ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#65) NandorHUN válasza SidCorky (#61) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ok értem én, hogy ha valaki nem profi lehet nem is számít erre annyira de azért ... Már ránézésre látszik például egy Fuji meg egy A6000 között, hogy melyik hogy bánik a színekkel jpg-ben. Vagy Canon és Sony között.
Vagy az, hogy Canon és Sony közül melyiknek milyen a dinamikatartománya (Canon gyengéje).

Tehát az azért nem igaz, hogy mindkettő APSC oszt's akkor ugyanazt tudja az összes.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#66) Menthirist


Menthirist
veterán

A sok méregdrága MILC fényképezőgép után lássuk a japán alsóházat
175k, objektívvel 210k :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#67) NandorHUN válasza Menthirist (#66) üzenetére


NandorHUN
addikt

Fuji sose az olcsó áráról volt híres, nem tudom miért kell meglepődni.

Amúgy meg ennél van olcsóbb Canon és Sony mirrorless is, szóval erről ennyit. (Nem mellesleg legelterjedtebb MILC gépek mind japánok...)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#68) -Skylake- válasza Donki Hóte (#32) üzenetére


-Skylake-
addikt

"és a hozzájuk való objektívek, mint a mobilok"

Azert nem fejlodott olyan utemben az optika mint a mobilok, mert nem tudtommal a fizika sem fejlodott. Ha nem erted miert nem latsz el a holdra egy pencake optikaval akkor hidd el, nem a gyartoknal van a hiba.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#69) Menthirist válasza NandorHUN (#67) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem meglepődtem, hanem nevettem.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#70) anaqer válasza Menthirist (#69) üzenetére


anaqer
veterán

Még az se teljesen indokolt. Egy E-M10 Mk3 kit is 190, a négyvalahány éves A6000 sincs 170 alatt... EVF-es cuccoknál kb. ez az "alsóház".

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#71) Mr.Csizmás válasza Menthirist (#66) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha drágállod, 120-150k-ért ott az újrahasznosított műanyaghulladék szintű 2000d/4000d+18-55. na ahhoz képest a T100+kit egy ékszerdoboz. raw, jpg teljesítményről nem szólva. :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#72) hibavissza válasza sb (#51) üzenetére


hibavissza
veterán

Mindig a felhasználás célját kell belőni. Mivel ez egyén és élethelyzet függő nincs ilyen általános ökölszabály manapság.
Ne keverjük ide a "vér" hobbista fotósokat. Ott a kütyübuzéria és birtoklási vágy maga a cél. Legtöbbször a kreativitás leghalványabb jele nélkül. Ne keverjük ide a művészeket. Ott az agyukban képződött látványvilág megformálása a cél, ha ehhez egy törött üvegcserép és egy fényérzékeny papír kell akkor azzal, ha egy 6 millás setup, akkor azzal. Ne keverjük ide a fotózásból élőket sem. Jó esetben megtanulták a szakmát és a munkához szükséges és a nekik megfelelő eszközöket kapják vagy veszik adott pénzkeretből.
Manapság a csúcsmobilok képminőségébe nehéz belekötni (persze bele lehet), ha nincs utómunka és nem monitoron 100%-os nagyításban kutatod a hibákat. A kérdés, hogy akarsz e a mindennapokban egy több százezer forintot érő, sérülékeny telót a zsebedben hordani. Továbbá, hogy van e belső késztetésed továbblépni, mert itt-meg ott jó lett volna másképp meglőni....akkor azt kell definiálnod miben nem felel meg a mobilod jelenleg és arra kell lépni.
Például az általad említett éjszakai zajmentes fotózásra lehet egy állvány is megfelel a telód alá + némi utómunka a megfelelő szoftverrel. A célhoz vezető legolcsóbb megoldás általában a jó megoldás is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#73) antikomcsi válasza Mr.Csizmás (#71) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet, hogy igazad van, nem értek hozzá, de a címet olvasva én is más árra gondoltam, és a pofám leszakadt, amikor megláttam, hogy ez az alsóházinak mondott termék mennyibe kerül.
Nem éppen egy olcsó hobbi ez sem.
Ha vennék is a népek tömegesen, mert jó dolog, ennyiért akkor sem fogják megvenni, hogy a nyaraláskor, meg a családi ünnepeken ellőjenek pár tucat képet évente.

Természetesen aláírom, hogy egy fényképező jobb képet csinál, mint egy mobiltelefon, de a tömegeknek nem mindegy, hogy mindezt mennyiért teszi a szolgáltatótól 20 évi részletre elhozott telefon mellé.

Én is gondoltam már rá többször, hogy veszek egy jó (kevésbé sz@r) gépet, de gagyit nem akartam, annyit, amennyibe meg került egyszerűen nem ért meg nekem. Ezért vettem egy Panasonic DMC-FT5 készüléket. Értem én, hogy képminőségben elmarad ezektől a gépektől, és naplemente után már nem is fény képeket csinál, hanem sötét képeket de a telefonnál, még mindig jobb szerintem, strapabíró, nem kell félteni, ha beesik a sós vízbe és töredékébe kerül egy komolyabb gépnek. Szóval nem feltétlen az igénytelenség vezérelt, hanem próbáltam az ésszerűség határain belül maradni, hisz se nem hobbim a fotózás se nem a kenyérkeresetem.

[ Szerkesztve ]

(#74) Mr.Csizmás válasza antikomcsi (#73) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az én gép+kitobim 40+30 volt használtan (fuji xt10), maximálisan meg vagyok elégedve vele. nem igénytelenség, pl. 10k-s genius hangfalam van, de legalább fadobozos, többre nincs igényem, néha filmet nézni jó. az ellenkezője rosszabb, a PH szindróma, spórolj még hozzá, rakj hozzá és vedd meg a 2.5X árú cuccot mert az jobb. (hifitopicban remélem nem jártál még)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#75) #89309696 válasza antikomcsi (#73) üzenetére


#89309696
törölt tag

A telefonok elég jól felfejlődtek és lesöpörték az alsókategóriát, a picivel jobbaknak nincs értelme, hogy külön eszközként hurcold, így megmaradt ez a szegmens ami már távolabb van a telefontól és van értelme külön vinni, ez lett az alsókategória. Ma egy új alsókategóriás gép 150-200 ezer. Bár ez nagyságrendekkel jobb képet csinál akármelyik 500 ezres telefonnál és még évekig így is lesz.
Ez alatt vagy telefonnal kell fotózni vagy ha jobb képminőség kell akkor használtan venni néhány éves kisebb szenzoros tükör nélküli masinát, azokat kapni 100-ért vagy alatta.

[ Szerkesztve ]

(#76) GalaHU


GalaHU
őstag

A mobilnak már egy belépő szintű fényképezőgéppel szemben is csak akkor van esélye ha van bőven fény, a témád nem mozog és közel van, esetleg állványra tudod tennia mobilt, vagy brutálisan utómunkázod. No és persze ha 21-es monitornál nem nézed nagyobb képernyőn vissza...

Egy barátommal közösen nyaraltunk tavaly, szinte szögre ugyanazt fényképezte mint én és marha büszke volt amikor amikor mutogathatta a P20Pro-ján hogy simán hozza azt amit az én Sony-m. Aztán amikor fotókönyvet akart csinálni (nem hightech, csak CEWE) akkor már nekem kellett átküldeni az alapanyagot...

Szóval "megörökíteni a pillanatot" meg fotográfiát készíteni az két külön dolog...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#77) antikomcsi válasza #89309696 (#75) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A nokia 3310-em nem az a kategória, ami mellett nincs értelme egy picivel jobb gépnek. ;)
Ha lenne sok-sok százezres telefonom, azt sem vinném magammal, mert nem szeretek egész nap zsiráf nyakkal ülni a medencében, hogy a rablásgátló törülköző alá, mikor néznek be a dakoták.

(#78) -Skylake- válasza Mr.Csizmás (#74) üzenetére


-Skylake-
addikt

"(hifitopicban remélem nem jártál még)"

Mert a Hifi egy draga sport, ennyi. A hifi topik lenyege meg az, hogy azokat az embereket gyujti akik ezt a draga sportot akarjak uzni. Nem ertem , hogy mi a kerdes ebben. Azt meg foleg nem, hogy a 10k-s genius hangfalnak es a hifi topiknak hol a metszete. Nehogy felre ertsd, ha neked ilyen hangfalad van es szereted akkor az tok jo, de tenyleg. De a hifi nem itt kezdodik. Szamomra teljesen evidens, hogy egy hifi topikban olyat fognak ajanlani, ami valoban jo termek ahogy az is evidens, hogy az pont a sporolj meg es vedd meg 2,5x annyiert. Egyik forumtarsunk alairasa :" A beleposzint ott kezdodik, ahol a fajdalomkuszobod van."
Ez hifire hatvanyozottan igaz.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#79) fecke78


fecke78
senior tag

Hát nem tudom , jomagam kezdö gépnek vettem a canon eos m 100-at kit obijektivvel 117 ért , azért a 200 mind kedvezö ár ,akkor inkább sony. De ez csak az én véleményem ,abszolult amatörként

[ Szerkesztve ]

(#80) #89309696 válasza sb (#51) üzenetére


#89309696
törölt tag

Árat nehéz mondani, mert attól függ ki mennyire vállal be használt cuccot és hány éveset. Aki telefonhoz közeli dolgot akar, olyan képességekkel csak jobb minőségben az nézelődhet a pár éves használt fixobis 1 colos szenzoros felsőkategóriás kompaktok körül. 100 alatt már bőven vannak. Aki már akar kicsit buzerálni is vele annak ott a m4/3 pl. Vagy a Nikon1, bár az nagyon satnya egy platform lett. De az első generációs gépei pár tízezerért vihetőek, ha valaki tanulni akar annak jó és még így is jóval előbb van egy telefonnál.
Újonnan az említett 150-200 ezer az áruk indulóként. A mai 300-500 ezres telefonokhoz mérve nem is annyira durva.

Ezeket a kategóriákat már évek óta temetik, de nem igazán tudnak mit kezdeni a fizikával és csak nem akarnak kiesni. A fotó fényből van, a fény az információ, magas minőségű fotóhoz sok fény kell azt meg nagy szenzor és nagy obi gyűjti csak be. Persze vannak fejlődések, elvégre a kicsike m4/3 is hol tart ma már a korai FF tükrösök képéhez viszonyítva, de annyira nem fejlődik, hogy a gombostűfej telefon utolérje. Legfeljebb az átlag ember szemével nézve. Így meg soha nem is fogja, hogy a telefonok egyre vékonyabbak, telibekijelző, nagy akku, erős hardver, de ne is melegedjen, ne merüljön, meg minden anyámkínja, hova férjen el egy normális kamera (rendszer) még mellé.

Videóban jobb a telefon egy bizonyos pontig. Erősebb a hardver emiatt sokkal előbb volt fHD, sokkal előbb volt 60 képkocka, sokkal előbb volt magas bitráta, sokkal előbb lett 4K, okosfókusz, szemkövető cucc stb., a fényképezőgépek ebben lemaradásban vannak, de nem mindegyik. Pana erős a videóban pl.
Viszont fizikálisan előjönnek a hátrányai, az én telóm is jobban videóz, amíg be nem megyek a szürke árnyékos erdőbe és a beszűrődő fényt elmossa, szétkeni, pöttyös zaj megjelenik. A fényképezőgépnél meg nem. Viszont az meg nem tud 4K60fps-t, de még bitrátában is alacsonyabb, kockásabb. Ez csak általánosan igaz, mert vannak jó videós fényképezőgépek is, de akkor kifejezetten azt kell keresni.

(#81) #89309696 válasza antikomcsi (#77) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ahhoz képest egy 20 ezres kompakt is jó :DDD , az átlag embert figyelembe véve akik 100 ezres telefonnal járkálnak (ami ma középkategória kb.) ahhoz a minőséghez hasonlítva viszont már kell a 150 ezres fényképezőgép lelépni. Vagy használtan egy feleannyiba kerülő. Vagy régebbi használtan harmadannyiba kerülő.

[ Szerkesztve ]

(#82) hibavissza válasza GalaHU (#76) üzenetére


hibavissza
veterán

9*13 cm-es fotókat már évek óta remek minőségben gyárthatsz mobillal. Szóval vagy sok volt a szürkület, naplemente vagy a haverod ritka tehetségtelen fotós. A/5- ben talán már egy laikus is észreveszi a minőségi különbséget egyszerű nyaralási képeken. Talán. Nyilván itt nem a mélységélességre gondolok. Továbbá az átlagember átlag nyaralási fotóinak 99,99%-án jó fények vannak és egyhelyben álló emberek.

[ Szerkesztve ]

(#84) #56474624 válasza #95152384 (#83) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem meg inkább pont az a gond, hogy megrekedtek 1 szinten az olcsó készülékek.

Szerintem nem csak az olcsó készülékek.

(#85) #54625216


#54625216
törölt tag

Egy hülye benyögi, hogy mobillal is lehet ugyanolyan jó képeket készíteni, és ahelyett, hogy elhajtanák a trollt a ....ba átmegy a topic abszurd mobil vs. fényképezőgép hitvitába. :W

(#86) NandorHUN válasza #89309696 (#75) üzenetére


NandorHUN
addikt

"A telefonok elég jól felfejlődtek és lesöpörték az alsókategóriát, a picivel jobbaknak nincs értelme,"

Ez úgy ahogy van baromság.
Mégis miben lett jobb egy mobil? Max dinamika tartományban van ott mint egy rendes gép. De azzal se tudsz sokat, mert raw -ban nem tudsz fotózni, vagy ha mégis akkor a telefonos raw file-okat nem ismeri fel a legtöbb gép meg gond van velük.

Éjszaki fotóban? Nem hiszem, mert sok telefonon még zárat se tudsz állítani. Kis szenzor miatt pedig még alacsony ISO-n is zajos és szar a kép.

Kis szenzoron túl telefonoknak rendes lencséje sincs, szóval ha az 5" kijelzőnél nagyobb képernyőn néznéd a képeket már akkor rettenetes eredményeket hozna még mai legmodernebb telefon is.

Szenzoron kívül meg nincs lehetőség lencsét cserélni se, azaz nem fogsz zoomolni optikailag, és nem fogsz rendes portré képet se lőni. Vagy nagylátószögűt.

Telefon az telefon. Attól, hogy kamerával reklámozzák még nem lesz egyikből se rendes fotógép.

És kérdésedre ... IGEN. 20 ezres kompakt is jobb, mint egy akármilyen Samsung S9 vagy modern telefon.

"Videóban jobb a telefon egy bizonyos pontig. Erősebb a hardver emiatt sokkal előbb volt fHD, sokkal előbb volt 60 képkocka, sokkal előbb volt magas bitráta, sokkal előbb lett 4K, okosfókusz, szemkövető cucc stb."

Most komolyan trollkodni akarsz? :D Hogy lenne már jobb? Egy mai fotógép legtöbb esetben már 6K-ról skálázza a 4K vidót magas bitrátával és jóval alacsonyabb zajszintekkel mint egy telefon.

Hol van ehhez a telefon video képessége? Kit érdekel, hogy tud 4K 60fps-t, ha szar a minősége a videonak és még rendes kamerán az 1080p is jobban néz ki?
SLOG? Van olyan telefon ami tudja szerinted? Aha. Akkor ok.

De te nyugodtan videozz csak telefonnal, profik meg félprófik nem is tudom miért nem azt használják. :D

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#87) GalaHU válasza hibavissza (#82) üzenetére


GalaHU
őstag

A 9x13 egy fotókönyvbe is sovány lehet, ha mondjuk hátteret is adnál egy A4-es albumnak, vagy netán mégis vágni kéne a képet, mert a zoom ugye borzalmas. Egy nyaraláson azért nem csak a tengerparton verőfényben, hanem esetleg borús/árnyékos időben is készülhet fénykép, a zárt terekről már ne is beszéljünk, vagy uram bocsá' vígan futkorászó/pancsoló gyerkőcök se fogják megvárni mire a telefonnal elkapod őket... Próbálj már meg telefonon ISO6400-ig elmenni...

Tág rekesszel meg minden telefon szemét, de a telefonnal fotózó tömegeknek ez úgysem jelent semmit, már a fogalmat sem értik.

Ráadásul minden reklám azt nyomatja, hogy telefonnal nem kell tehetséges fotósnak lenned, majd ő megoldja helyetted. Aztán zabálják is a népek a profi kamerával készített, széles dinamikával bíró, 1000x átfaragott képeket amiket mobilosnak hazudnak... :) Lásd Gal Gadot legutóbbi reklámja!

Azért állok értetlenül a mindent-mobillal mozgalom előtt, mert pont azokról az eseményekről készülnek vacak minőségű fotók, amiket leginkább meg akarna őrizni az ember az utókornak! Nem a poénos szelfik, meg a rokkantparkolóban álló R8-asokról készült rövidéletű kattintásokról beszélek, hanem arról hogy a szülinap/keresztelő/nyaralás témakörében is a mobil a sztár... Holott ugyanakkora összegért nagyságrendekkel ügyesebb masinát találhatnának, és ha csak Full Autoban nyomatják, akkor is szebb lesz...

De persze a 9x13 egy otthoni tintasugrassal kinyomtatva ugyanolyan... :)

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#89) D.Va


D.Va
senior tag

A telefonpártiak azért fényezik és elégedettek a telefonos fotó/video minőséggel, mert 99%-ban ezek az emberek csak a kis 5 centis mobil képernyőn nézik vissza a képeket/video-kat ahol minden fos IS jól néz ki.. Ha már egy (hót egyszerű olcsó) 22"-os sima full hd monitoron néznék meg, máris rájönnének milyen ocsmány fos még egy csúcs mobil képminősége is... (kivéve verőfényes napsütésben, ott azért tudnak használhatót produkálni, bár a profi minőségtől az is messze áll, főleg ha szerkeszteni kell, főleg a videót.)

(#90) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szerintem jól összerakott és igényes darabnak érzékelhető kezdő kamera fényképezésre ez a modell...

Nekem eleve tetszik a filmszimuláció, van egy Fujim, és szerintem klassz!

Személyes kedvencem a X-T30 kicsi-nagy gép.

Ha lenne lehetőségem, azonnal vennék egyet a Alpha 6300 helyett.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#93) hibavissza válasza GalaHU (#87) üzenetére


hibavissza
veterán

Minden mondatoddal ellentétes állásponton vagyok. Lehet polemizálni ezen a mobilos dolgon, de a valóságban egy 10-es szifon kaliberű telefon fotós tudása bőven elegendő az emberek 99 százalékának nyaraláshoz. Látja mi van a képen? Igen. A többi nem érdekli. Egyébként meg elmennek fényképészhez és az esküvőre fotóst hívnak a ballagáson pedig megkérik jóskapistát akinek nagy fekete gépe van. Ez ellen nem egy fotós topikban kell küzdeni, hanem az általános iskola vizuális kultúra oktatás keretein belül. Ott pedig most annak kell örülni, hogy van wc és nem árulnak még drogot.

[ Szerkesztve ]

(#94) Polarstar válasza #95152384 (#91) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az MMS-t lassan elfelejtheted, lassan okafogyottá válik. Felesleges és drága köztes megoldás.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#95) dagonya válasza NandorHUN (#86) üzenetére


dagonya
aktív tag

"És kérdésedre ... IGEN. 20 ezres kompakt is jobb, mint egy akármilyen Samsung S9 vagy modern telefon."

ez mondjuk nettó baromság, szívesen hallanék olyan 20 ezres kompaktról ami bármilyen szampontból vállalható azon az egy kritériumon túl, hogy amit előállít az végülis kép és nem tökfőzelék.
de mint már írtam is ezzel együtt én is abszurdumnak tartom a telefon vs. rendes gép összehasonlítást.

(#96) dagonya válasza hibavissza (#93) üzenetére


dagonya
aktív tag

de az egy rendes fényképezőgép megítélésének kontextusában hol releváns, hogy másoknak egyébként megfelel a mobil?
egy 2080ti megítélésében hol releváns, hogy nagyon sokaknak elég az intel akárhány hd graphics?
egy sonus faber hangfal hangjának megítélésében hol releváns, hogy sokaknak megfelel szappantartókon mp3-at hallgatni?
egy igazi pisztáciafagyi is önmagában olyan amilyen, nem ahhoz képest, hogy sokaknak jól esik a műanyagpor s-budget jégkrém 99 forintért.

(#97) hibavissza válasza dagonya (#96) üzenetére


hibavissza
veterán

A szürke színű szöveg azt jelenti off, magyarul lazán vagy nem kapcsolódik. Legközelebb te is használhatnád.

(#98) SidCorky válasza dagonya (#62) üzenetére


SidCorky
senior tag

Megragadtad a lényeget. Nem ezt mondtam, hanem azt, hogy mi ezt nézzük. Vannak, akik meg a képminőséget vizsgálják. Felesleges lenne egy 10. ugyanilyen teszt, főleg úgy, hogy nincs arra lehetőségünk, hogy egyszerre több kamerát nézzünk és össze tudjuk hasonlítani őket egymás mellett. Mint mondtam, nem ezzel foglalkozunk, én sem elsősorban azért vagyok itt, hogy kamerákat teszteljek, nem is értek a dologhoz annyira, hogy szakmai szemmel véleményt tudjak mondani a képminőségről Inkább csak érdekességképpen vannak kameratesztek, hogy nekünk és azoknak is legyen valami fogalma arról, mit is nyújtanak a különböző rendszerek, de ez le is van írva minden tesztben. Akit a mélyvíz érdekel, az talál részletesebb teszteket, ahogy gondolom a pc iránt érdeklődők sem az influencerek fizetett videói alapján választanak komponenseket.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#99) GalaHU válasza hibavissza (#93) üzenetére


GalaHU
őstag

Semmi gond, az a jó hogy nem vagyunk egyformák... :)

Ha a felhasználónak 6 coll-on megfelel, akkor használja nyugodtan a saját megelégedésére. De egyelőségjelet még véletlenül se tegyünk a 2 módszer közé...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#100) #89309696 válasza dagonya (#95) üzenetére


#89309696
törölt tag

Persze, hogy baromság. En is fényképezőgép parti vagyok, de amit ő előad az sima fanatizmus. En kepes vagyok belátni, hogy bar fényképezőgép pártoló vagyok a telefonok sem szarok. Erdekes modon a fotós topikokban sem írta meg senki, hogy vegyek 20 ezer kompaktot telefon mellett. Ezek kihaltak. 3310-es melle valoak, mert azzal nem tudsz fotózni. Ahogyan az is tény videóban okosabbak a telefonok. Pana is küzd a mai napig a rendes fokuszalassal pedig nekik nagy videós múltjuk van.
Nem kell beszarni a telefon nem fog letarolni semmit, de értékelhető kepet mar produkálnak evek otaes ez teny.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.