Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #89309696 válasza #95152384 (#83) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem eleg komoly fotos teloim voltak anno, K750, C905, K810, Nokia nagylencses cucca, par Samsung. Visszanezem a kepeket es hányinger mind. Nekem ne mondja senki, hogy nem fejlődött es megragadt a telefon a korai 3 MP szinten, mert hulyeseg, a maiak sokkal jobbakat csinalnak. Csak közben a fényképezőgép is fejlődött es nem érte utol. Nem is fogja. Ettol még fejlődött.

(#102) dagonya válasza SidCorky (#98) üzenetére


dagonya
aktív tag

ezt már elsőre is fel tudtam fogni, csak érteni nem értem. egy fényképezőgépnek szerintem abszolút elsődleges funkciója a fényképkészítés. olyan, mintha autót tesztelnél, de csak arra fókuszálnál, hogy hány görögdinnye fér el a hátsó ülésen, mert az összes többi paraméter úgyis ott van más tesztekben leírva. oké, csak akkor ez nem teszt, nem tudtuk meg hogyan teljesít az az eszköz abban amire eredetileg szánták. na mindegy nem ragozom, csak kicsit értetlenkedtem. bocs.

(#103) hibavissza válasza GalaHU (#99) üzenetére


hibavissza
veterán

Megint nem értek egyet. Én biztos nem tettem egyenlőséget a csúcsmobilok képminősége és egy dedikált eszköz közé. Próbálom megfogalmazni egyszerűbben. Szar a 128 bites mp3? Nem, mert gyúrós gazsinak a 20 éves zörgős béemvébe, tuc-tucra még sok is.

(#104) #54625216 válasza #89309696 (#100) üzenetére


#54625216
törölt tag

Van X-T3 fotózáshoz és videóhoz, de családi eseményen én is telefonnal videózok, mert úgysem fogom vagdosni és utómunkázni, nem kell később több gigányi anyagot átkódolni, bármikor átpasszolom a páromnak, hogy folytassa a felvételt, stb. Tehát a telefonnak valóban van egy csomó hasznos tulajdonsága, amiből talán a legfontosabbak, hogy teljesen hülyebiztos és mindig kéznél van.

Ez a topik viszont a Fuji x-t100-ról szól, ami bőven nem a telefon ligában versenyez, legyenek akármennyire is fejlettek a (drága) telefonok fotós képességei. Ha valakinek ezt magyarázni kell, akkor felesleges is belemenni, mert nem hogy fogalma sincs a fotózásról, de valószínűleg nem is érdekli, csak trollkodik.

Ha bármilyen autós topikba benyögném, hogy minek kocsi, amikor 20 ezerért kapok rollert, akkor kapásból bannolnának, tök jogosan.

(#105) simongab válasza #54625216 (#85) üzenetére


simongab
senior tag

fél(profi) fotós vagyok.... Egy Mate 20 Pro val a szituációk 70%-ában lehet hasonlóan jó képet csinálni , mint egy DSLR -el és kitobival....Azonkívül van olyan helyzet amikor a mobillal könnyebb jobb... képet csinálni. Igaz ez nagyban is monitoron kiszőrözve! Ez a Fuji szemfényvesztés... És reklámcikk

(#106) Hopkins95 válasza #54625216 (#104) üzenetére


Hopkins95
addikt

Idézem a cikket:
Tavaly tavasszal felröppentek olyan pletykák, hogy a japán gyártó alulról kívánja bővíteni a T sorozatot, nem sokkal ezután pedig hivatalossá is vált az X-T100 létezése, melyet elsősorban azoknak ajánlanak, akik eddig telefonjukkal fotóztak, de szeretnének eggyel feljebb lépni képminőségben...

Amúgy akkor nem olvastad el figyelmesen amit írtam, mert én épp egy olyan tesztet hiányoltam, ami a fényképezők valódi előnyeit emeli ki és nem a szoftveres dolgokra, kezelhetőség élményére meg ergonómiára helyezi a hangsúlyt.

Végerdeményben arra kerestem a választ, hogy nekem megéri -e a felárat a jobb kép meg zoom mondjuk. Már korábban is szemeztem pl. a Sony rx100 szériával, de a magas ára elriasztott. Na most nekem egy ilyen masina 1 havi fizum + még diák is vagyok, úgyhogy azért meg kell gondolnom, hogy mire költöm a pénzt. Ráadásul a tesztben szereplő példány nem is tud videóban 4K 30 FPS felbontást, amire már a jó öreg Nexus telefonom is képes. Ilyen tekintetben én kissé sokallom az árát.

(#24) schawo
Valószínűleg amúgy ennyiért nem, mert nem szeretek sokat a beállításokkal babrálni meg nincs is meg hozzá a kellő türelmem. Viszont nem zárom el magam teljesen tőle, azért olvastam el ezt a tesztet is.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#107) SidCorky válasza Hopkins95 (#106) üzenetére


SidCorky
senior tag

Egyébként gondolkodunk egy kamera-telefon összehasonlításon, de ésszerű keretek között, nyilván nem egy full frame vázzal és milliós obival akarunk összeereszteni egy körömnyi szenzort. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#108) schawo válasza Hopkins95 (#106) üzenetére


schawo
titán

Ha babrálni kell vele, akkor én sem. Erről szól a fényképezőgép, hogy az ujjadon van két tárcsa, és még egy halom gomb, amivel egy pillanat alatt beállítod a megfelelő viszonyokat, úgy, hogy közben általában le sem kell venned a szemed a témáról, egyáltalán nem kell babrálni. És még nem is beszéltem a megfelelő képkivágásról és/vagy látószögről, ami az elég szabadon megválasztható gyújtótávolságból következik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#109) hibavissza válasza #54625216 (#104) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem 2-3 évvel el vagy maradva időben a csúcs telefonok fotós-videós képességeit illetően. Persze a téglafal 100%-os nagyításban nézegetésére nem alkalmasak. Manapság ott tartunk, hogy pont az ilyen belépő masinák piacát is felzabálják. Rohamosan csökken az eladás. Akinek pedig giga zoom kell az vesz egy bridge gépet.

Persze fotózó emberként nekem sem tetszik ez a tendencia, de erről leginkább a fényképezőgép gyártók lemaradása tehet. Elaludtak.

[ Szerkesztve ]

(#110) aginor válasza SidCorky (#107) üzenetére


aginor
addikt

Ha kell, m43-as cuccokat tudok hozzá kölcsönözni nektek. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#111) Hopkins95 válasza schawo (#108) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hát ezt nekem komplett tanulnom kéne, mivel eddig csak digitális Fujival meg telefonokkal fényképeztem. :D :R

(#107) SidCorky
Az szerintem nagyon érdekes lenne. :K Mondjuk egy olyan kaliberű géppel, ami egy csúcstelefon árába kerül. S lehetne a tesztben több szempont is mint pl. a kezelhetőség, ergonómia, nappali és éjjeli képminőség, videózás ill. üzemidő.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#113) #56474624 válasza simongab (#105) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egy Mate 20 Pro val a szituációk 70%-ában lehet hasonlóan jó képet csinálni , mint egy DSLR -el és kitobival....

Túlzás. D7100-ra tettük fel a régi filmes kitobit (Nikon 28-80 3.5-5.6D). Bár ezt filmes gépre tervezték, de elég meggyőző D7100-zal, a jóval drágább Nikon 18-70 3.5-4.5G AF-S obit bizony veri képminőségben, főleg az élesség területén. Miközben már a gyengébbik obival sem telefonokkal egy szinten mozog.

(#114) simongab válasza SidCorky (#107) üzenetére


simongab
senior tag

Én már próbáltam...kitobi...Mindkét kép nyers és processzált változatban. A telefon normál fényviszonyok között még vonalélességben is hasonlítható

(#115) simongab válasza #56474624 (#113) üzenetére


simongab
senior tag

Milyen telefonnal és milyen fókusztávolsággal tesztelted? 80mm en tényleg viszonylag lágy a képe...az igazán nyerő pozíció a nagylátó...bár kicsit torzít

(#116) Parci válasza simongab (#105) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

először is, ezt a csuklóból vádaskodást vidd el máshová :(((

olyan könnyű leírni, hogy korrupt sz.rok vagyunk, ha meg esetleg kapnál egy hasonlóan sommás választ, fel lennél háborodva. legalább a minimális tiszteletet adjuk meg egymásnak, kérlek :U

másodszor is, ha tényleg félprofi fotós vagy, akkor nagyon jól tudod, hogy:
- a szenzorok szintjén azért már vagy tíz éve bármi, amit gyártottak, elég jó kb. bármihez
- a mate 20 próval ügyes kézben és normális fénynél tényleg lehet ügyes dolgokat csinálni, de monitoron kiszőrözve a 70% azért erős túlzás
- a kitobi pedig lényeges eleme a mondatoknak, mert bármilyen nem kitobival meg megcsapná a telefont eléggé. de egyébként a kitobikat is sokan alábecsülik, elég élesek már ezek a számítógéppel tervezett műanyag vackok, leginkább fényerő és bokeh terén vannak hiányosságaik csak

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#117) Parci válasza dagonya (#62) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a képminőség és a gép esetében ugye alapvetően a szenzort jelenti (hiszen még a jpg feldolgozás is olyasmi, amit, ha tényleg érdekel a legjobb minőség, elhagysz és raw-ban lősz). a szenzorok pedig már egy jó tíz éve MINDENRE elegendőek, aki nem tud a szenzor miatt valamit meglőni, az bizony nem elég felkészült.

már a 6 mp-es dslr-ek is elég jók voltak, de a mai 24 mp-es "társaság" már mind az iszonyú jó és szuper jó között mozog (tök mindegy, hogy ki gyártja és a dpreview tesztekben melyiknek mekkora dinamikaátfogást mérnek).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#118) Parci válasza #56474624 (#113) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a nikon 18-70 pont az idézett 6 mp-es vázon remekelt utoljára, egy mai 18-55 is simán körberajzolja. a filmes 28-80 sem számított soha egy igazán jó darabnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#119) vodkaboy22 válasza Parci (#117) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egyet kell értsek. Vannak már igen jó kit obik... Pl Az új Nikon 18-55 AF-P-vel nem rég fotóztam. Elképesztő, hogy majdnem olyan jó képet kaptam, mint egy 50 f1.8-assal.
A modern kit obiknál tényleg már csak a fényerő (zártabb rekesz) hiányzik. A sony 28-70-esemről nem is írok. Jelenleg nem sok értelmét látom egy F4-es obinak helyette... Az f2.8-as meg baromira drága, maradnak a prime-ok... :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#120) simongab válasza Parci (#116) üzenetére


simongab
senior tag

Hidd el ismerem a leszálló félben lévő FUJI üzletpolitikáját ;-) Semmi mást nem mondtam csak hogy az átlagfelhasználó igényszintje egy jó telefonnal simán megugorható. A lelkes lajongók nagyrésze meg úgyis marad a kitobinál, és elhiszi magáról hogy attól fotós mert egy ilyen túlhájpolt brendet birtokol :D

(#121) #56474624 válasza Parci (#118) üzenetére


#56474624
törölt tag

A G-s változatát (szintén kitobi) mindenesetre megemlíti Ken Rockwell a Nikon 10 legjobb obija között: [link].
Az emlegetett D-sről szintén pozitívan ír: [link]
In fact, this is the best example I've seen of a lens that stupider people will dismiss without even trying it, whereas in fact it is among the best midrange zooms I've used!

Beware; There are many, many completely different versions of this lens with seemingly similar model names. The 2001-2006 28 -80 AFG lens is different and also excellent.

(#115) simongab:

Főleg nagylátóban.

(#122) Mr.Csizmás válasza #56474624 (#121) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a legtöbb telóval kb. a FED/zorkij szintű leképezést lehet visszaadni, 35-50 mm, f3.5, f4 kezdő.

ortodox csőlátásúakkal ne foglalkozz, miattuk hagytam ott az fb-n az összes fotós csoportot.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#123) Donki Hóte válasza Parci (#116) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Elég érdekes tanokat hirdetsz :N

a szenzorok szintjén azért már vagy tíz éve bármi, amit gyártottak, elég jó kb. bármihez

3-5 éve jelentek meg a dual pixel szenzorok. Ezek teszik lehetővé a sokkal gyorsabb, pontosabb fókuszálást. Nem véletlen, hogy az amúgy elég jó 5-6 éve tervezett 24 megapixeles szenzorokat újratervezték és lett belőlük egy szintén 24 megapixeles, de lényegesen jobban használható dual-pixel szenzor.

a kitobi pedig lényeges eleme a mondatoknak, mert bármilyen nem kitobival meg megcsapná a telefont eléggé.

A kitobikat azért tervezték meg a nagyobb gyártók, mert egy bizonyos szint alatt (Canonnál a kétszámjegyű gépek alatt, a Nikonnál a D5xxx sorozal alatt) egyszerűen nem érdemes a kitobinál jobb minőségű obikat a gépekre tenni. Semmi minőségi pluszt nem ad az elkészült kép minőségéhez az, hogy a képet (mondjuk egy Canon 750D-re tekert) 30 ezer Ft-os 18-55 IS STM obival, vagy egy 300 ezer Ft-os 24-105 F4 L IS USM obival készítették.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#124) Parci válasza simongab (#120) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyelj, hiába kacsintasz, miközben gyakorlatilag a legsúlyosabb dologgal vádolsz minket, attól az nem lesz se jópofább, se igazabb. azt hiszel, amit akarsz, de ha egy ilyen szintű állítást teszel egy kiadóval szemben, akkor legyenek bizonyítékaid, de legalább érveid. ez a bennfenteskedő duma harmatgyenge, pénzt nem kapunk a fujitól semmilyen cikkért, ezt bíróságon is megvédem, ha kell. :(((

nem kívánok ellenünk bedobott légvárakkal hadakozni, vagy engedd el ezt a vonalat, vagy inkább ne írj.

ami az átlag felhasználó átlag fotóit illeti, ahhoz valóban minden elég (és mindenki sokkal jobban járna, ha technikailag jobb pixelek helyett esztétikailag jobb képeket csinálnának, abból is századannyit), de előző kommentjeidben még nem erről volt szó és én arra reagáltam.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#125) Parci válasza Donki Hóte (#123) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a dual pixelnek ugye az autofókuszhoz van köze, nem az elkészült raw minőségéhez ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#126) #00137984 válasza #89309696 (#101) üzenetére


#00137984
törölt tag

Sony Ericsson P1i okostelefonban akkoriban egy igen jónak számító 3.2 MP autofókuszos kamera került. 1280x1024 felbontású CRT monitoron igen jól néztek ki a képek, de miután lecseréltem a monitort FullHD-re, akkor kiméletlenül kiemelte azokat a hibákat. A világosban készült képeken a színek kissé gyengébbek, a vonalélesség és a távoli részek elmosodnak. Azonkivűl szerintem ez a telefon még kivételesen jó képeket is készitett. Az akkori drágább digitális kompaktok alig mentek 5-8 MP-ig, de a jó kompakt gépek kerültek annyiba mint ez a P1i telefon/PDA. Az egészben az a legszánalmasabb, amikor a jelenlegi mobiltelefonokban (butafon) még ez az autofókuszos kamera is mekkora királyság lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#127) aginor válasza Donki Hóte (#123) üzenetére


aginor
addikt

"egyszerűen nem érdemes a kitobinál jobb minőségű obikat a gépekre tenni" - ez így ebben a formában nem igaz, és talán sosem volt az. Én az olcsó váz drága objektív kombót is próbáltam és bizony láttam a különbséget. Minden az adott vázba épített szenzortól függ. Több olyan esetről is tudok, amikor a kisebb váz is a nagyobb szenzorát kapta meg, így a képminőségben nem, csak az ergonómiában, kezelhetőségben és az elérhető funkciókban volt különbség (pl. Nikon D40X/D60 vs D80). :U

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#128) Parci válasza aginor (#127) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, erre a második felére nem is reagáltam, pedig jó nagy csacskaság. a nikon legolcsóbb vázában is szuper szenzor van, kb. bármekkora nyomatok készíthetők belőle, bárhová, tényleg. miért ne lenne értelme egy f5,6-os kitobi helyett egy szép háttérmosású f1,4-est rátenni :F

az a helyzet, hogy én úgy amúgy már egy ideje nem fotózom annyit, mint régen, mögöttem van a fotós korszakom (nem utazunk hozzá eleget, pedig jellemzően olyankor műveltem). a fotós fórumokat szintén, mindig jönnek újabb és újabb userek, akik bedobják a frankót, mint az atombombát, aztán hát fárasztó leírni ezredszerre ugyanazokat.

tartom: aki egy mai vázzal nem képes egy adott feladatot szuper outputtal elvégezni, az ne a gépet szapulja. és hogy visszakanyarodjak az eredeti témához: azt is tartom, hogy a PH-nak nem kell szenzorokat tesztelnie, számunkra tényleg hulla felesleges. nem azért, mert nincs információértéke, hanem azért, mert megteszik mások és úgy amúgy az olvasótábor 99,9%-ának praktikusan mégsincs infóértéke, mert már régen minden bőven elég jó. de komolyan, hát nikon d70-nel, olympus e-1-gyel (és pláne e-3-mal) készültek anno olyan képek, hogy egyetlen ember nincs itt a topikban, aki észre tudná venni, hogy ez bizony eredetileg nem sony a7r3-ból pottyant ki.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#129) #56474624 válasza aginor (#127) üzenetére


#56474624
törölt tag

Sőt, tudtommal Nikon D80-ban gyakorlatilag ugyanaz van, mint a magasabb kategóriás D200-ban.

[ Szerkesztve ]

(#130) #89309696 válasza #54625216 (#85) üzenetére


#89309696
törölt tag

Valamin nekünk is röhögnünk kell.

(#131) #54625216 válasza simongab (#120) üzenetére


#54625216
törölt tag

Pont a Fujinál nem áll meg a kitobi példád, mert a Fuji kit objektívjei csak anyaghaszálatban térnek el a drágább kategóriától és képminőségben bőven verik a konkurenciát. (Maga az x-mount ökoszisztéma általános árazása és ellátottsága már más kérdés persze.)

(#132) Stauffenberg válasza simongab (#120) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Engem pusztán a zsurnaliszta kíváncsiság hajt, hogy tudsz linkelni forrást, grafikont, elemzést, riportot a Fujifilm leszállóágáról?

(#133) Matska


Matska
senior tag

Nem szeretnék beleszólni ebbe a kedélyes beszélgetésbe, de azt hiszem simongab agymenéseire kár reagálni. Bármelyik hozzászólásának már a feléből lerí, hogy zöldségeket hord össze, nagy meggyőződéssel.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#134) simongab válasza Stauffenberg (#132) üzenetére


simongab
senior tag

http://www.cipa.jp/stats/documents/e/dw-201905_e.pdf?dpr

Nem csak a Fuji zuhan... de mindenki nem éli túl a piac csökkenését, csak aki a profi szektorba megveti a lábát (vagy már ott van). Sony, Canon megússza... többiek.... kétséges

Mérve a hitelesnek mondott tesztoldal ahol felbontást is néznek nincsenek elájulva a Fuji minpségétől... https://www.opticallimits.com/fuji_x/888-fuji18135f3556?start=2

[ Szerkesztve ]

(#135) 80hun válasza simongab (#134) üzenetére


80hun
addikt

Látom nem érted :)
Az eladott darabszám csökken de a felsőközép és a felsőkategória igen jól megy.

Veszik az 500-600e vázakat mint a cukrot :)

Belinkelsz egy nagyátfogású utazózoom tesztet , komolyan?
Tessék egy fix fuji
https://www.opticallimits.com/fuji_x/1014-fuji50f2?start=2

[ Szerkesztve ]

(#136) simongab válasza 80hun (#135) üzenetére


simongab
senior tag

Mit kellene értenem? Zuhan mindenki! A profik (esetleg én is) a platformváltásnál biztonságos rendszerbe tolják a pénzt! A Sony nagyon jön fel. A Canon is erőre kapott (ebben van a legnagyobb potenciál). A Nikon nagy szarban van, megint csinált egy pár béna gépet...még senkit nem láttam aki használta volna. A kitobis 5% os Fuji fanokat meg megesz a Huawei telefon ;-) 20% körüli csökkenés az egész iparágban nagyon sok! Úgy hogy mindenki durrogtatja az újdonságait. Profi fotósoknál akkor látsz Fujit ha kiadja nekik a cég tesztelésre :D Kár lenne név szerint említenem Őket, egész piti fotósok is vannak köztük... :D

Amit idéztél az nem kitobi! Ellenben a jelenlegi Pentax gépemnél egy 18-135 a kitobi, a nagyobb Canonoknál is volt 16-85 és 15-85 és 18-135 ...Canon R nél természetesen 24-105 :D Nna úgyhogy ki...mivel. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#137) 80hun válasza simongab (#136) üzenetére


80hun
addikt

Amelyik cég profitot termel az hogy is zuhanhat?
A gagyi huawei telókat meg inkább felejtsük el és ne hasonlitgassuk a cserélhető obis gépekhez.

Mi lesz a következő beszólás hogy a huawei teló jobb mint egy fuji gfx? :D

Pentax felhasználó vagy? :D
A pentax 18-135 sincs agyondicsérve :)
https://www.opticallimits.com/pentax/597-pentax_18135_3556?start=2

[ Szerkesztve ]

(#138) simongab válasza 80hun (#137) üzenetére


simongab
senior tag

Ez csak résztevékenység... bárki bármikor bazárhatja ezt a számára marginális tevlkenységet....

Ezt olvasgassátok hátha okosabbak lesztek :D : http://fotokamerak.blogger.hu/

(#139) Matska válasza simongab (#136) üzenetére


Matska
senior tag

Ne viccelj már! Pentaxosként kiabálsz, hogy süllyed a Fuji hajója? :D
És úgy érzed olyan rendszerbe invesztáltál aminek van jövője? Most ez tényleg komoly??? :D :D

Azt a céget azért tartják még életben, mert el kell tüntetni papíron a nyereséget :D kb. stróman cég kategória!

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#140) DummyBoy válasza simongab (#136) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Igen, tévedsz.

Ez a Fuji kitobjektív:
https://www.opticallimits.com/fuji_x/783-fuji1855f284?start=2

Majd "klasszikusokat nem is szóról szóra, hanem hangról hangra" idézve:

"A kitobis 5% os Fuji fanokat meg megesz a Huawei telefon ;-)"
Ezt mondja egy "fél(profi) fotós" egy fényképezőgép bemutató topikjában. xD

Pedig már olyan sokszor megfogadtam, hogy nem olvasok hozzászólásokat fotó témában...

Life is shor...

(#141) Parci válasza simongab (#136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs több kérdésem :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#142) simongab válasza Parci (#141) üzenetére


simongab
senior tag

Pedig átnézhettétek volna az olvasnivalót amit küldtem :D Kis csacsik :D Abbol is kiderül a topicindító vitában helytálló a véleményem, egy 5%-os részesedéssel a profik közé bejutni nincs esély... De nem olvastátok át...közétek szórta a Fuji a tesztgépet és hanyatt dobtátok Tőle magatokat :D

(#143) Parci válasza simongab (#142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez még mindig egy fényképezőgép topikja és nem egy focimeccs

első körben ebből a topikból repülsz, aztán a következő ilyen körödnél meg a fórumból :(((

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#144) Mercutio_ válasza SidCorky (#98) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az rendben van, hogy laikus szemszögből készül egy teszt :K Ami nincs rendben, (mert félrevezető és esetleg pont attól veszi el a kedvét az olvasónak, hogy szakportálok tesztjét is megnézze,) ha egy ki tudja hogyan ütött-vágott, mikori firmware-rel rendelkező vázon minimális tájékozódás nélkül történik ez a tesztelés.

Ha én a piacon megvehető cuccot tesztelek, akkor - mivel majd más is újonnan veszi - alap, hogy újat (vagy legalább újszerűt) használok.

Ahogy IT-s cuccoknál, úgy itt is alap, a firmware frissítése (váz és obi), és ahogy értelmes vásárló tájékozódik vásárlás előtt, úgy itt is érdemes legalább a Ph szaktopicjában egy "vannak-e ajánlott beállítások a rendszerben/a konkrét váznak, és az obinak spéci funkciói, amiről jó ha tudok" kérdést feltenni.
És persze ahogy azt minden kezdő felhasználónak javasolni szokták: Nem árt a vázhoz adott kézikönyvet végigolvasni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#145) Donki Hóte válasza Parci (#143) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hú, basszus, de jó, hogy nem írtam meg az ellenvéleményemet egy korábbi hsz-edre, mert úgy látom, hogy aki nem ért egyet veled, az bannolva lesz :Y

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#146) Mercutio_ válasza Donki Hóte (#145) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak innen lett kirakva, nem a portálról, és előtte már figyelmeztette Parci.
Talán nem ártana az értő olvasás... :U

Bááár, aki megereszt egy ilyen kitobis szöveget és még komolyan is gondolja....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#147) pilóta válasza Donki Hóte (#145) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ellenvéleményt írni meg szemérmetlenül trollkodni azért nem ugyanaz...
Ne aggódj, nem fognak bannolni, ha értelmesen leírod, amit gondolsz.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#148) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

OK, ígérem, hogy ebben a topikban ez az utolsó hsz-em, mert a vita nagyon elkanyarodott az eredet témától és semmi remény, hogy visszatérjen oda.

Szóval ameddig az illetékesek nem látják be, hogy a cikkben írt módon nem lehet fényképezőgépet bemutatni (tesztelésnek gondolom, hogy senki se nevezné), addig a vita mindig össze-vissza fog menni, mert mindenki feljogosítva érzi magát, hogy a saját túlzó állításait idehányja (én is :) ).

Korrekt hozzászólásokat korrekt cikk után lehet megkövetelni, komolytalan cikk után komolytalan hozzászólások jönnek :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#149) Parci válasza Donki Hóte (#148) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a cikket lehet kritizálni, de arról például nehéz lenne meggyőzni, hogy fényképezőgépet csak 800 tesztábrával lehet tesztelni. nekem például jóideje többet mond, ha egy fotós megírja, hogy hogyan és mire és milyen eredménnyel tudta használni, valamint ott vannak a képek, amiket készített, és mindez igényes.

tehát válasszuk szét a két dolgot.

a cikk tárgyi hiányosságait nyugodtan fel lehet hánytorgatni, hátha a következőnél már nem lesznek :B, azzal viszont szerintem kevesebb értelme van anyázni minket, hogy "így nem lehet tesztelni".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#150) SidCorky válasza Mercutio_ (#144) üzenetére


SidCorky
senior tag

Utánanéztem, mielőtt leírtam, amiket leírtam, és alaposan átrágtam a beállításokat, hogy mit is lehet tenni az ügy érdekében, már csak azért is, mert az ára miatt magánemberként is érdekel a váz. A lassú AF-et és érintőkijelzős kezelést sajnos más is tapasztalta, ez ilyen.

Donki Hóte: Osztom Parci véleményét, szívesen várom az ötleteket, hogy a későbbiekben mit és hogyan vizsgáljunk be, amíg az nem pixelpeeperkedés. Szerintem egyáltalán nem baj, ha ezt kihagyjuk, mert bár szakmai oldal vagyunk, de nem fotós szakmai oldal, ehhez mérten szánjuk az időt a kamerákra az egyéb tesztek mellett. Nem véletlenül írom ezt bele minden cikkbe, hanem pont azért, hogy ne vezessek félre senkit.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.