Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"- Jöhet a telepítés, telepítsük a rendszerünk Win 7 / Win 8-at anélkül, hogy többi hagyományos SATA merevlemez a gépben lenne. (magyarán ha van benne, azt szedjük ki.)"

Nem vagy túl szigorú? Elég lehúzni az adatkábel(eke)t. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) mrlt válasza Vakegérke (#1) üzenetére


mrlt
tag

A laptopokban nincs kabel, fixen van a csatlakozo,es a hdd-t kell lepattintani rola, majd kiemelni.

Go Pack Go!

(#3) Vakegérke válasza mrlt (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ja, hogy lapitopi? Erre nem figyeltem, bocsánatot kérek. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Tudnál feltölteni képeket a gépedről?
Szoktál rajta játszani? Hitman Absolution?

(#5) forbence válasza SzalaiG (#4) üzenetére


forbence
csendes tag

Üdv!

Játszani nem szoktam rajta, videókat szoktam vágni.
De majd rakok fel képeket.

Bence

(#6) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Hasznos infó, user szorgalom rulez! :R

Viszont érthetetlen, miért van ez:
"A gyártó az oldalán elérhető katalógusban vastagon kiemeli, hogy a 7720-as mSATA portja maximum 32GB-os mSATA kártyát támogat."
Ezt (főleg egy 300e ft-os gépnél) hogy képzelik? :W Egyébként is, sehol nem olvastam még, hogy m-sata portra kötött eszköz kapacitása limitálva lenne.
Szerencsére a cikk is bizonyítja, hogy nincs így. Akkor meg miért írhatták a kézikönyvbe?

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#7) forbence válasza PC-rev-RM (#6) üzenetére


forbence
csendes tag

Nem tudom hogy miért írták bele, de itt is kiírták:

http://www.dell.com/hu/p/inspiron-17r-se-7720/pd?refid=inspiron-17r-se-7720&baynote_bnrank=0&baynote_irrank=1&~ck=dellSearch&isredir=true

Egyébként ha nem csinálod úgy ahogy a cikkben ven, akkor csak gyorsítóként engeid használni a windows

(#8) rétisün válasza forbence (#7) üzenetére


rétisün
veterán

nem lehet, hogy a 32GB csak akkor érvényes, ha gyorsítótárként akarod használni? rendszerlemezként már nincs ilyen korlát, mint kiderült.

amúgy hasznos cikk, nekem 5720-as van, jól fog jönni a módszered, ha msata ssd kerül bele. kösz! :R

mod: gyorsítóként is felismerte a 128GB-ot, vagy nem is nézted, egyből rendszerlemezként ment?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9) Prof válasza forbence (#7) üzenetére


Prof
addikt

Köszi a cikket, egy ilyen notit néztem majd ki magamnak. Hasznos írás.
Belefér 2 TB HDD és SSD is és normális matt kijelzővel, hanggal, VGA-val rendelkezik :C

(#10) forbence válasza Prof (#9) üzenetére


forbence
csendes tag

Jaja, negyon jó laptop, csak ajánlani tudom :)

(#11) forbence válasza rétisün (#8) üzenetére


forbence
csendes tag

Ha a HDD mellé raktam be (és a HHD-n volt az OP. rendszer), akkor felismerte mint eszközt, de nem próbáltam ki hogy úgy hogy működik és mit tud, így nem tudom.
De igazából az nem is érdekelt mert nekem az volt a célom hogy ezen legyen az oprendszer.

(#12) Prof válasza forbence (#11) üzenetére


Prof
addikt

Megtudnád nézni hogy sebességben mit tud az SSD így?

(#13) forbence válasza Prof (#12) üzenetére


forbence
csendes tag

Parancsolj:

(#14) Prof válasza forbence (#13) üzenetére


Prof
addikt

Köszi, nem rossz, bár megfordult a fejemben, hogy a 2. HDD helyre egyelőre csak beraknám az OCZ Vertex3-as SSD-m.

(#15) vkszabo


vkszabo
csendes tag

Sziasztok! Én is a napokban vettem meg ezt a kis csodát :) de sajnos van egy problémám amivel nem tudok mit kezdeni. Szóval kék halálom van kb úgy minden 5-10. bekapcsoláskor, még mielőtt elkezdené betölteni a wint kék halál és újraindul, van hogy egymás után többször is csinálja. Win8 al előre telepítve volt a lapi de mivel én jobb szeretem a win7 et ráraktam. Próbáltam több félével is de a probléma ugyan úgy meg van. Mikor telepítettem a win 7 et és ahol ki kell választani hogy hova telepíti a rendszert ott találtam kb 5-6 másik rejtett partíciót és sajnos én azokat letöröltem. Lehet ez a probléma forrása? Előre is kösz a segítséget! :)

(#16) forbence válasza vkszabo (#15) üzenetére


forbence
csendes tag

Ha teljes telepítőt használsz, akkor nem probléma hogy teljesen le volt formázva a merevlemezed. De milyen merevlemezre telepítetted, és milyen módon? (UEFI???)

(#17) Avicularia


Avicularia
veterán

Szia

Vettem én is egy ilyen masinát, elvileg hétfőn kapom meg, most a postán várakozik. Ezt pontosan.
Win8 van rajta, amit én nem annyira akarok használni, de adok neki majd egy esélyt, de nem hiszem hogy megszeretném. Egyszer már próbáltam a win8-at ,de nagyon nem jött be, telefonon is hányni tudnék ettől a csempés kezelőfelülettől. Win7-et fel tudom rá dobni fájdalommentesen, van valami kavar ezzel az uefi bios dologgal? Persze SSD rögtön beugrik a hdd mellé. Ami bosszant, hogy csak 10/100-as hálókártyája van, nevetséges hogy nem tudtak belerakni gigabitest, pedig pont ezért nem vittem vissza a boltba egy tp-link 3600-os routert, hogy majd jó lesz az új laptopomhoz, ki tudom majd rajta használni a gigabites portot, aztán mégse :U
Asszony kapott cserébe egy régi 5 éves fusi laptop helyett ami leamortizálódott a biztosítótól egy új fujitsu a512-es és még abban is gigabites a hálókártya. Ráadásul a 7720-as wifije nem tudja az 5GHz-et sem, igaz?

(#18) bandras0226 válasza Avicularia (#17) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Szia!

Ne töröld le a Win8-at ,sokkal jobb mint a hetes! Ha nem tetszik a kockás startmenü akkor csináld meg EZT!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#19) Avicularia válasza bandras0226 (#18) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi majd kipróbálom, de nem hinném, hogy meg tudom szeretni a 8-as wint, nagyon nem gyere be. Jól elvagyok a seven-el, szerintem csak így tudják növelni a 8-as részesedését, hogy már kényszerítenek, hogy csak a nyolcassal árulják. Persze izlések és pofonok.

(#20) mokos83 válasza PC-rev-RM (#6) üzenetére


mokos83
csendes tag

Üdv!
Avid-el kapcsolatban nincs esetleg tapasztalatod? Nézegetem a laptopokat de vagy HP-t, vagy dell precision-t ajánlja a kedves Avid, kíváncsi vagyok, inspiron-on hogyan viselkedik, köszi

(#21) adam0010


adam0010
csendes tag

Hello Inspiron tulajok,volna egy kis problémám,nem tudna valaki segíteni??

vettem egy dell 7720-as laptopot,gyári win 8 volt a gépen,ezt clonoztam reflectel ssd-re.
A problémám a következő,az ssd betettem az elsődleges rackbe,ha nincs benne a gyári hdd akkor hibátlanul megy a rendszer róla,de ha benne van a gyári hdd akkor viszont a hdd-ről inditja el.Próbáltam biosban beállítani h. az ssdről inditsa de sehogy sem sikerült.
Ha viszont az f12 boot menü kiválasztom az ssd akkor elindul az ssdről miközben benne van a hdd,de a win amikor betölt nem látja ,nem értem mi lehet a baj.

Előre is köszi a segítséget

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

(#22) pipired válasza forbence (#5) üzenetére


pipired
újonc

dell5720 msata ssd-t nem látszik a biosban a boot-menüben win7 feltelepül.de az elsó ujra indulásnál előről kezdi a win7 telepitését tudna valaki segiteni??

(#23) Oliver92


Oliver92
csendes tag

Hahó,él még ez a fórum ? :)

(#24) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Én most vettem egy ilyen laptopot. És egy hynix 256 gb msata-ra telepített win 8 van rajta. Szóval nem kell megijedni, kezel nagyobbat is mint 32 gb. De nyilván az a biztos ha le van próbálva. Az akkumulátortól viszont ne várjatok sokat. Az i7 meg a 48wh nem szereti egymást.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#25) tibcsiworld válasza 7Heads Drago (#24) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Sziasztok! Már régóta meg van a gépem, de most lett igény a bt-re, azaz bt-s fejhallgatóval szeretnék filmet nézni! De sehol nem találom a bt bekapcsolását, illetve annak lehetőségét! Feltettem már wifi+bt drivert még egyszer, de semmit! Elvileg van benne bt! De sem hardwaresen sem softwaresen nem tudom bekapcsolni. Hol lehet a hiba? Az fn F2-t is már próbáltam!
Tudtok segíteni? Köszi előre is! :)

(#26) Tikakukac válasza PC-rev-RM (#6) üzenetére


Tikakukac
titán

Annyira nem érthetetlen, csak kicsit használni kell a buksit.

Ez a gép 7 éves. 7 éve volt 300k és a 7 évvel ezelőtti kínálatra volt szabva mindene.

A többit szerintem így ki tudod logikázni ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

Kinek van még meg az újonnan vásárolt laptopja?

Csak mert nem pörög a topic, és szerintem hatalmas gép! A maga nemében mindenképp!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.