Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) fLeSs válasza b. (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Látom képben vagy a használt piaccal. :Y :D
Ha igazad van és jelenleg tényleg 180 000 Forint ez a teljesítmény boltból vásárolva, akkor az inkább ~$477, nem $350, spot árfolyammal számolva. Még euróban számolva is ~€450. Elszámoltad. :)
Sztem az AMD és az Nv a használt piacot nem figyeli addig, amíg nincs túlkínálat. Az Eth pos-ra váltása miatt azt hittem, hogy jönni fog a kártyaözön, de ez elmaradt szal nincs rajtuk nyomás.
A bejegyzésben azért számoltam ki a kb.-i árat, hogy reálisan lássuk kb. mennyiért adhatja az AMD. Ezt a kártyát nem fogják $200-250-ért adni, legalábbis az MSRP-je sztem tuti nem lesz olyan alacsony, egyszerűen nem jön ki annyiból. Fél-egy évvel később talán lecsökkenhet az ára.
Sztem azt elfelejthetjük, hogy teljesítményben 6800-ra ugorjanak ezzel az árkategóriával, mert akkor a Navi 32-vel kéne kitölteni az egész "teret" $300 és $800 között. A Navi 31 ~35%-ot gyorsított a csúcskategóriában, itt is ez a ~30+% tűnik reálisnak.
Meg ahogy láttuk a $200-os árszint már a belépőszintnek van fenntartva, a 6500 XT a 24-es chipre épül.
A CES-en csak a mobilcuccot jelentik be (állítólag), az PC-be való kártya még nem most jön, az sztem még vagy fél év mire kiadják (a 6600 XT 2021 augusztusban jelent meg és manapság 2 évente frissítenek).

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.