Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

150 csavar... ennyi az autómban nincsen :DD

Mindenesetre jó látni hogy van még valaki aki értékeli a DIY módszereket :R

(#2) pomk


pomk
őstag

Én tavaly ősszel terveztem egy ilyen ágyat, de aztán "örököltünk" 2 ágyat a kedvesemmel, úh nem lett kivitelezve. Most, hogy jobban átfutottam a terveket, szinte tök ua ezt terveztem meg Én is. Annyi eltéréssel, hogy az Én ágykeretemben az oldalsó matrac tartó lécek ráülnek a sarkon lévő lábakra, és nem a csavarok tartják "csak" őket.
Egyébként gratulálok! Nagyon jó cikk, és nagyon szép munka. Őszintén megvallva irigy vagyok. Sokkal jobb lett volna, ha mi is elkészítjük a SAJÁT tervem alapján a SAJÁT ágyunkat. Fantasztikus érzés, mikor az ember kétkeze munkáját látja és használja nap-mint-nap. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy fogjon neki, és készítsen valami használati tárgyat magának. 100000x szívesebben fogja használni mint bármi boltban vett kütyüt. :)
Angolul tudóknak nagyon hasznos útmutató lehet a DIY munkákban. ;)

(#3) bugizozi


bugizozi
őstag

A macska mindenhol ott figyel :C

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4) rob210


rob210
nagyúr

Szia.

Azzal kezdem, hogy a munkád elismerést érdemel.
Szép, esztétikus, a kivitelezés is jónak tűnik.
Egy két csavart valóban el lehetett volna süllyeszteni, de az nem oszt nem szoroz ha ágytakarót használ az ember, azt meg azért az esetek 80%-ban rak úgy is rá mindenki.

Az egyetlen kritikám a csiszolást illeti, én is saját ágyat csináltam és mivel kisgyermekes vagyok, nálunk első az anyag csiszolása volt. Egy ilyen szálkás kivitel szóba se jöhetett nálunk, mert azonnal kidob az asszony az ágyammal együtt:)
Az esztétikát és tartósságot én emeltem egy kis lakkal is, így könnyebben takarítható, mert egy vizes szivacs mindent lehoz, bár erre még nem volt szükség, végül is ez egy ágy nem egy asztal.:)

Összességében gratulálok :R

Renault power

(#5) iMaverick válasza kcsa (#1) üzenetére


iMaverick
addikt

+1

Csak tisztelni tudom az olyan embereket, akik maguk csinálják az ilyesmit! A bútorboltokban ugye "szabvány" méretű bútorok szoktak lenni... Namost a valóságban a lakásban meg természetesen (?) nem akkora bútorok kellenek. Nálam is a TV-állvány, a két hátsó hangdoboz állványai (amik egyben könyvespolcok is) mind-mind ilyen csinált bútorok. Nekem sajna nincs meg a "vénám" az ilyen munkához (meg a türelmem sem), de van egy cimbim, aki szerintem asztalosnak is elmehetett volna! Amikor van ilyen "extra" igény, akkor mindig őt keresem.

(Most legutóbb is, az említett 2 hangdoboz-polc témát megkérdeztem egy asztalostól és anyaggal-munkadíjjal 30eFt lett volna... Huh, telefon elő... Erre kiderült, hogy még anyag is van számomra elrakva a cimbiék pincéjében... Ja! Mentem is segíteni, összedobtuk, 0Ft-ból meg lett csinálva. Az OK, hogy nem lett valami nagyon szép (ha közelről nézi az ember, akkor látszódik, hogy "használt" anyagokból van), de engem nem zavar... :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#6) Crus


Crus
őstag

Keszthelyen vettem a Cardo matracainknak 2 db. ágykeretet, szépen lekezelt, meglehetősen masszív, igaz lapraszerelt volt, de 18.000 Ft volt darabja, szóval... hát... izééé :B

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#7) ncc1701 válasza Crus (#6) üzenetére


ncc1701
veterán

Oszt mennyit bír ki majd? Mert muter vett ágykeretet 40 fölött, oszt 2 év után hullik szét.
Én is magamnak gyártom az ilyesmit, igaz, nekem az összes asztalos szerszám megvan hozzá, ami kell. Igaz, én ennyi csavart nem tennék bele, amit lehet csapolok-ragasztok, mégiscsak úgy az igazi, ha az ember fával dolgozik. :) Ha az ember összeácsolta/megépítette már a saját háza tetejét, akkor onnan kb már minden ilyesmi gyerekjáték. :)

(#8) ncc1701 válasza rob210 (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, ha már fa, akkor legyen tökéletesen csiszolt. Halálom az, amikor valaki az idejét nem szánja rá. Én megveszem fatelepen a fát (negyede, mint a barkácsokban), oszt elteszem 1 évre, hogy hagy száradjon. Ebből következik, hogy mindíg van otthon 2-3m3 fa anyag. :Đ Pedig informatikus vagyok... Szóval, miután megszáradt, akkor kézigyaluval egyenesbe szedem, utána ha az ember ügyesen gyalult, akkor már csak minimális szalagcsiszolás kell (60-80-as papírral bőven jó). Ezután méretre vágom az anyagot, felsőmaróval megcsinálom a csapolásokat, összepróbálom az elemeket, szétszedem, majd rezgőcsiszolóval kap az arcára (150-es papírral). Majd lakkozás, utána rezgőcsiszoló 240-es papírral. Majd a második réteg lakkozás jön, ezután már csak a használt 240-es papírral simítom át. Eztán jön az utolsó, 3. réteg lakkozás, akkor már tükörsíma a fa. Lakknak érdemes vízbázisú beltéri lakkot használni, az hamar kiszellőzik. És végül, utolsó lépésként ragasztóval összeragasztani, összeállítani az egészet.
Most éppen az épülő tetőterembe felvezető sk lépcső alá csinálok egy szekrényt. :)

(#9) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Nagyon korrekt kis ágy lett...csak gratulálni tudok hozzá!

Ja, vehetsz 18 ezerért ágykeretet, csak ahhoz nem jár az elégedettség, hogy igen ezt én csináltam! ;)

[ Szerkesztve ]

(#10) daninet


daninet
veterán

Ez nem recsegne alattunk csajommal mint a jelenlegi ágy :))

Én 90-es ágyat építettem, nemes egyszerűséggel egy ikea ágy szabásmintáját szedtem le a netről, faterral dobtuk össze egy körfűrész és egy dekopir segítségével egy délután alatt. Most öcsém alszik rajta, néha a nőjével és hangtalan évek óta :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11) Bari


Bari
Modder

Gratulálok az ágykerethez, jó masszív konstrukció :C
Egy csiszolást és lakkozást azért elbírt volna, vannak már jóféle vizes bázisú bútorlakkok, amik hamar száradnak és száradás közben sem büdös, azzal érdemes lekezelni a felületet.

Üdv: Bari

(#12) aram01


aram01
nagyúr

kicsit sittes hogy kilóg a csavar,de azért frankó :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) deathtania


deathtania
senior tag

grat az ágykerethez, nagyon jó munka! bár magam is a csiszolást+lakkozást hiányolom, azzal még szépen meg lehetne dobni az esztétikumot egy fokkal.

ha végre lesz saját lakásom biztosan magam is egy ilyen DIY módszert alkalmazok, mivel rohadtul elegem van az ikeás és praktikeres ágykeretekből és beépíthető szekrényekből, amik egykét év alatt recsegnek-ropognak és kezdenek szétesni, nomeg rohadtul nem illeszkednek, mert sokszor rosszul fúrják ki rajtuk a csavarhelyeket, és nem tudom rendesen összerakni. :))

www.brczart.hu

(#14) Geller72


Geller72
veterán

" Az egész ágykeret kb.0,3m3. Így került 20e Ft-ba a faanyag"

-Szerintem te itt valamit nagyon elszámoltál.. :B .0.3m3??? :Y .

(#15) pereces


pereces
tag

Nem rossz, grat. :)

Habár én is inkább csapoztam volna ahol csak lehet illetve ragasztani mindenhol.
Lakkozás helyett meg egy szép beltéri lazúrt inkább, a lakkal sokszor meggyűlt már a bajom.

(#16) Kloden


Kloden
senior tag

pomk: igen, ezen én is gondolkodtam, hogy ráteszem a lábakra az oldalsó tartókat, de elvetettem, így egyszerűbb :)
Még nem késő saját ágyat csinálnod, tényleg nagyon jó érzés saját ágyon feküdni!

rob210: köszönöm, hát csiszolva azért le van, már amennyire az asztalos megcsinálta, de spórolt azzal is (logikusan) hiszen csak az ágy külső részét csiszolta, ami nem látszik azt alig, ezért a rács alja, a középső lábak, a rácstartók szálkásak kicsit, de azt maximum a macska látja. Lakkozás majd lehet befigyel nálam is, egyelőre nem érzem hiányát.

Crus: ekkora méretű ágykeret 18-ért? Nem rossz, remélem pár év múlva sem lesz velük semmi gondod, nekem a legfontosabb az volt hogy masszív legyen, hát ez olyan mintha betonból lenne, ugrálhatok rajta, meg se nyikkan. :)

ncc1701: nagyon profin csinálod akkor, grat! :) Ha nem panelben lennék és lennének szerszámaim is, lehet hogy én is komolyabbat csináltam volna, de egyelőre ez kivitelezhetetlen.
Csapolással nekem csak két gondom van: nem lesz szétszedhető, és egy idő után kilazulnak a ragasztási pontok...vagy nem?... Legalábbis amit én láttam fa ágyat annál ez történt.

daninet: így kell csinálni! :D

Bari: köszönöm, lehet majd rászánom magam :)

aram01: köszönöm, hát élőben nem ilyen látványos ám ez a sok csavar, a képeken azt kellett hangsúlyoznom. És meg lehet csinálni kevesebb látható csavarral is, az írás erre is kitér.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#17) banhammer


banhammer
veterán

"Tudtam, milyennek kéne lennie:

- Baromi masszív, erős,
- Olcsó,
- Fából legyen,
- Egyszerű."

És ne nyikorogjon... "Átkozott legyen, aki rosszat gondol. (Honi soit qui mal y pense)"

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) banhammer


banhammer
veterán

Tetszetős DIY írás!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) fattyu válasza Crus (#6) üzenetére


fattyu
veterán

Az a meglehetősen masszív majd két év mulva derül ki...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20) Kloden válasza fattyu (#19) üzenetére


Kloden
senior tag

...ha masszívan használják is :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#21) vanhalen


vanhalen
senior tag

Jópofa írás, tetszik. Viszont az a cica mégjobban tetszik :DD

(#22) banhammer válasza vanhalen (#21) üzenetére


banhammer
veterán

Ágykeret beépített cicával.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) vanhalen válasza banhammer (#22) üzenetére


vanhalen
senior tag

Azt írja fölötte, lehet is birtokba venni: birtokba is vette hehe :DDD Poénállat :))

(#24) Kloden válasza vanhalen (#21) üzenetére


Kloden
senior tag

Mocsoki cica :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#25) fattyu válasza Kloden (#20) üzenetére


fattyu
veterán

Nem erre gondoltam :D
De amugy igaziból más a masszivitás fogalma ha valamit egyszer beteszel végleges helyre meg más amikor megél két költözést tehát szét és összerakást. Na azt nem szereti a fenyő... Egyszer lesz rá keret vagy kovácsoltvas vagy valami brutál keményfa...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26) Gude


Gude
senior tag

Szép munka!A cicának is tetszik ahogy látom :)

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#27) mikado


mikado
tag

Először is szép munka, grat.

kérdésem: Ha az ágy eleje-vége 181 cm hosszú, összerakáskor ugye lejön belőle 2x2,4 cm ( összerakás 1-es kép) akkor hogy fér bele 2x90 cm matrac?

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#28) lapa válasza fattyu (#25) üzenetére


lapa
veterán

azért nem kell túlzásokba sem esni, ez egy ágy, nem a kennedy űrközpont. a keményfát olyan helyre kell rakni, ahol mutat ésvagy komoly hatásoknak van kitéve. egy ilyen ágyba tök felesleges szerintem, hiszen a célnak a fenyő is bőven megfelel (pláne ilyen anyagvastagsággal meg csavarokkal).

[ Szerkesztve ]

(#29) Bari válasza fattyu (#25) üzenetére


Bari
Modder

Én a gyereknek 18mm-es bükk rétegelt lemezből készítettem ágyat, 90×200cm-es szivacsbetéthez, még 2 felnőttet is elbír gond nélkül, szétszedhető verzióban. A padlástérben lett kialakítva a szobája és egyben nem is tudtuk volna a helyére tenni így a helyszínen lett összeszerelve. Fém keret nélkül is lehet masszív ágyat készíteni ami a szétszerelést se sínyli meg.

Üdv: Bari

(#30) ncc1701 válasza Kloden (#16) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát, panelban, konyha asztalon vacak dolog is bármit barkácsolni, azt aláírom. Asszonynak is mindíg mondom, h azé kell a garázs, h mikor készen van a kecó, akkor tudjak hol dolgozni. Mert ugye valamit mindíg kitalál nekem. :)

Csapolásra-ragasztásra visszatérve: megvan annak a teknikája. Régen nem volt csavar, oszt mégis egyben maradtak a dolgok. :) Nekem ez ilyen elvi kérdés, h amit csinálok fából, abban lehetőleg csavar ne legyen. Maximum ami a falhoz rögzíti plö a szekrényt. De nincs baj a csavarral sem, ha nem zavar a látvány. Amit mondjuk el is lehet tűntetni, mert van olyan szerszám fúróba, amivel be tudod sűlyeszteni, utána meg medugózod a saját anyagából, egybecsiszolod, és utána senki nem mondja meg, hogy ott egy csavar van alatta.

(#31) Kloden válasza mikado (#27) üzenetére


Kloden
senior tag

Elnéztem, köszi, a rajz rossz, mindjárt javítom is, az ágy eleje-vége 186cm hosszú, így jön ki a 180-as szélesség a végén.
Így jár az aki utólag csinálja meg a tervrajzot...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#32) vince


vince
őstag

A látható oldalon lévő csavarokat a helyedben torx vagy imbusz csavarokra cserélném, ezekbe lehet nagyjából színazonos műanyag takarósapkát tenni, jóval eszétikusabb, mint a csavar látványa.

Persze nem olyan szép, mint a süllyesztett, dugózott, csiszolt megoldás, de bármikor szétszedhető.

Szép munka egyébként, az én szívemhez is közel áll a csináld magad mozgalom :D

szerk.: helyesírás...

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#33) Kloden válasza ncc1701 (#30) üzenetére


Kloden
senior tag

Tényleg, valahol már láttam is ilyen technikával rögzítést, na majd a következőnél... :)

vince: jó ötlet, facsavarhoz tutira nincs ilyen kis pöcök?

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#34) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Szép munka, gratulálok! :R

Én még kezeltem volna 2 réteg cseresznyével meg 1 selyemszínű lakkal :) :P

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#35) Archer


Archer
őstag

Nekiálltam olvasni, mondom minek ez barkács amikor 25k körül már nagyon fasza ágykeret lehet kapni (egyszemélyest), aztán rájöttem, hogy ez dupla. A faanyagon még lett volna mit csiszolni meg a csavarok kívül kicsit bántják a szememet de amúgy jó lett, az ikeás meg obis sz@roknál amiket ilyen árban lehet kapni biztos, hogy masszívabb. Keményfa szerintem felesleges egy ilyen ágyhoz ha csak nem a küllem az elsődleges szempont, fenyő is bőven elég erre.
Aki meg bombabiztos ágyat akar, az hegeszt magának zártszelvényből, szögacélból meg laposvasból egy keretet és abba rakja bele a fa rácsot, na az örök lesz, viszont időben meg pénzben is jóval több lesz ennél.

#33: nem egy bonyolult művelet, ha veszel megfelelő átmerőjű fatiplit, csak besüllyeszted a csavart, tiplit beleütöd, összecsiszolod a felülettel aztán kész.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#36) zhagyma válasza kcsa (#1) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... 150 csavar... ennyi az autómban nincsen ..."

Nemcsak százötven csavar, hanem pár marék fatipli sem árt meg néhány fagerenda. :D A szépen lekezelt, lapraszerelt fenyőágy vagy fél évig bírta, széthullot. Facsavar, fatipli, akkus csavarozó / furó, ragasztó meg masszív "fagerednák" segítségével megerősítettem egy délután. Na azóta masszív ...

(#37) pomk


pomk
őstag

Minden rossz szándékot félretéve, azon gondolkodtam, hogy mit keres egy fa ágykeret építési cikk a Prohardver oldalán. :D

(#38) vanhalen válasza kiskaktusz (#34) üzenetére


vanhalen
senior tag

Lekezeeted vóna cseresznyével mi? Sör jobb :DDD

(#24) Kloden: helyes kis dög fene a pofáját, imádom a macskákat. Neki még a szeme is csibész :K

(#39) vanhalen válasza pomk (#37) üzenetére


vanhalen
senior tag

Amit Edward Van Halen egy Mihaél Jakson koncerten[link] (jó a képed amúgy :DDD )

Én örülök, hogy rábukkantam erre a postra, tetszik, meg hasznos is.

[ Szerkesztve ]

(#40) Kloden válasza pomk (#37) üzenetére


Kloden
senior tag

Van az aljába építve egy proci, ok? :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#41) kiskaktusz válasza vanhalen (#38) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Csak olvasd el szépen az aláírásom ;)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#42) vanhalen válasza kiskaktusz (#41) üzenetére


vanhalen
senior tag

Láttam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) olbaidhun válasza bugizozi (#3) üzenetére


olbaidhun
őstag

+1 ahogy a kis feleségem mondaná: ciéééééeeeeecccc! :D

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#44) pomk válasza Kloden (#40) üzenetére


pomk
őstag

Szakadok a röhögéstől posztól-posztra. :C :C

(#45) vince válasza Kloden (#33) üzenetére


vince
őstag

valóban, létezik faforgácslap csavarhoz való takarósapka is, nem kell csavarokat cserélned :D

[link]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#46) #47053824


#47053824
törölt tag

Mi is hasonlokepp csinaltuk magunk azzal a kulonbseggel, hogy a matrac alatt levo lecezest zartszelvenybol csinaltuk (korbe egy keret es 3 keresztbe) amire egy funerlap kerult 2cm vastagsagban es ez ul fel a negy falabra. A natur fa helyett pedig fekete butorlapot hasznaltunk. Egyetlen hatranya, hogy meg kellett venni 1 egesz tablanyi lapot, amibol 3 agy anyaga is kijott.
Az oreg isten se robbantja szet es kb hasonlo aron keszult el. Alatamasztani se kell.
Ezt masoltuk le, a boltira rafekudni se mertem.

(#47) pomk válasza #47053824 (#46) üzenetére


pomk
őstag

Tetszik a Te megoldásod is! Nagyon szép az ágy, amit linkeltél! ;)

(#48) urdug


urdug
aktív tag

Ehhez hasonlót én is építettem (készítettem). Az üzletekben csillagászati árakon adnak sok esetben hulladékokat.

Nem ördöngösség csak egy kis odafigyelés, türelem és utána lehet rajta aludni.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#49) Kloden válasza vince (#45) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi, ez marha jó, szét is nézek majd hol lehet kapni! :R

Péter80: nem semmi, az aztán tényleg atombiztos ágy lesz!! :D Gondolkodtam én is a teljes ágy méretű furnérlemezen a rács helyett, de valaki azt mondta hogy jó ha szellőzik a matrac alulról is, ezért inkább emellett döntöttem. Hogy van-e benne igazság, azt nem tudom.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#50) biker


biker
nagyúr

Valamikor régen, 2003 körül vettünk masszív fenyő ágykeretet, 180x200-as, 36.000volt, és mai napig nem nyikorog, mert kicsit "chiptunning"-al lett összerakva.
meg annak van "ágyfeje" is, ami a párnának hálás.

De szép munka ez is, eszembe is jutott, tartozom egy lakás bebútorozós írásommal :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#51) pomk válasza biker (#50) üzenetére


pomk
őstag

Én nagyon kíváncsian várom! ;)

(#52) jerry311


jerry311
nagyúr

En egyetlen kepet sem latok... :(

(#54) jerry311 válasza Kalandor (#53) üzenetére


jerry311
nagyúr

En inkabb arra tippelek, hogy a nemzetkozi eleres van tiltva a kepeket hostolo cegnel.
Foleg, hogy a ceges proxy/web filter az en iranyitasom alatt (is) all. :))

[ Szerkesztve ]

(#55) Predator2


Predator2
addikt

Nagyon köszönöm a cikked nálam pont aktuális mert a boltban vett csillagászi összegű agyam kinyírja a hátam :D

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#56) AS_Pauly


AS_Pauly
újonc

Hello! A vastagabb oldalalak, 'deszkák' miért lecekből lettek összeragasztva, miért nem megfelelő méretű fűrészáruból, deszkából lett készítve?

Én is készítettem egy anyagár becslést, 190x190-es ágyra Bramac lécből a teljes ágyrács kijön 4000forintból, az ágykeret pedig 2-3db 400 x 15 x 2,5 -es fenyőfa deszkából, 1db ilyen deszka kb 1000 és 2000 forint között van.

Te milyen alapanyagból dolgoztattál, hogy a fa-anyag ár 20.000 lett?

(#57) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Nagy UP a készítőnek. Régóta vadászok minimal, masszív fa ágyra/keretre, mert a mostani elég tré...
Lehet számolgatok én is és nekilátunk :)
Már az idő is szép, gyorsan szárad a lakk/lazúr az udvaron :)
:R :R

"Those who want respect, give respect"

(#58) pomk válasza Idiofil (#57) üzenetére


pomk
őstag

+1

(#59) ArchElf


ArchElf
addikt

Grat - én konyhabútort (előkészítőasztal, alul polcokkal) terveztem/kiviteleztem házilag.
Természetesen az első terveken egy csomó minden elszúrtam: olyan helyre terveztem csavatokat, emlyek az összeállítás során nem voltak hozzáférhetők; így néhány dolgot már menet (összeszerelés) közben kellett áttervezni.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#60) mikado


mikado
tag

Kicsit továbbgondolva Kloden tervét az enyém ilyen lett:

Köszönet a tervekért :)

[ Szerkesztve ]

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#61) Kloden válasza mikado (#60) üzenetére


Kloden
senior tag

Ez igen, Gyönyörű lett!!! :R
A fejtámlát hogyan rögzítetted?... és mihez? :)

...ugye, hogy nem nyikorog és betonstabil? :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#62) mikado válasza Kloden (#61) üzenetére


mikado
tag

A támla egybe van építve a az ágy első lapjával, az asztalos csinálta én csak megmondtam milyen legyen...
Az ár 20k volt legyalulva lakkozva + pár százas a csavarok.
Amúgy közelebbről látszik, hogy a fa hibái javítva vannak, és a kedves mester csak fehér fakittet talált otthon. De szerintem így is megérte...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#63) Kloden válasza mikado (#62) üzenetére


Kloden
senior tag

Ahham, értem :) Nekem is javítgatta fehér pasztaszerűséggel, de mindent úgy csinált (gondolom Neked is) hogy minden fának van egy belső és külső, látszódó fele, ezeket szépre csinálta, a belsők meg nem fontosak.
20-ért nagyon megérte, én legalábbis nagyon elégedett vagyok az enyémmel így egy év után is, állapota változatlan.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#64) mikado válasza Kloden (#61) üzenetére


mikado
tag

Köszi :)

A támlát az asztalos csinálta, ahogy írtam az előbb...
Stabil, de néha egy-egy hevesebb mozdulatnál azért megszólal ;)
Szerintem maradt az anyagban egy kis feszültség mert ha ráfeksünk "pattan egyet.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#65) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Mi most csináltattunk ágyat, mert az előzőt úgy megcsinálták olcsósra, hogy a matracok csúszkáltak rajta, nem illeszkedett be, nem volt perem. Az olcsón nem azt értettük, hogy szar legyen, de nem voltunk elég érthetőek.
Most nagyon masszív ágy lett fából, lekezelve, és itt javaslom, nem tudom mi a neve, de szétszedés esetén egy szem csavart nem kell csavarni, lehet, hogy nincs is benne?:)
Kimondottan olyan valami van rá/csavar:D/ozva, hogy csak egymásba kell illeszteni. Ennyi!
De különben nagyon ügyes. Nekem még tetszenek a raklapokból készített bútorok is. http://www.keptelenseg.hu/art/butorok-raklapbol-51671

[ Szerkesztve ]

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#66) purcigeorge


purcigeorge
aktív tag

Nekem most sikerült ezt összehozni. Bocs, hogy matraccal lett fényképezve, de már lefekvéshez készültünk. Az ágykeret 13.000 Ft-ból kijött, mert nem asztalosnál rendeltem a fát, hanem fatelepről. Emiatt kicsit többet kellett csiszolni, és a méretük sem volt milliméterre egyforma, de ez nem rontja a szerkezet szilárdságát. Ja, és ez úgy jött ki, hogy az ágyrácsot egy bútoráruházban vettem 5000 Ft-ért, mert nem volt kedvem még azzal is bajlódni. És még a szivacsot is vágattuk, ami 11000 Ft volt, 10 cm vastag. Ez elég, mert van memória matracunk a tetejére. A szivacs kereskedő szerint 10 évig jó lesz, ami nem mondható el a 40.000 Ft-os bolti matracokról! És végül köszönöm a tervrajzot, mert anélkül nem álltam volna neki az egész munkának!

[ Szerkesztve ]

(#67) Kloden válasza purcigeorge (#66) üzenetére


Kloden
senior tag

Az igen, 13e-ből kihozni nem semmi, igen, fatelepen olcsóbb a fa mint az asztalosnál, de műhely hiányában én speciel kénytelen voltam vele csináltatni.
Tehát akkor 24e-ből megvan szivaccsal együtt :) Nem semmi! :C
Sajnos a képet nem linkelted be, ha esetleg még egyszer megpróbálnád, megköszönném! :)

Szerk: na csak megvan az a kép, tisztára énágyam :D Szuper lett, gratulálok és sok kellemes éjszakát kívánok rajta!

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#68) purcigeorge válasza Kloden (#67) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Újabb fejlemény: a nagy örömtől ittasan -csak az örömtől- nagyot huppantam az ágyra, és a csak mássalhangzóból álló nevű áruház ágyrácsa eltört alattam! Nem ugrottam, csak úgy egészségesen rádőltem. Remélem, visszaveszik, és akkor megcsinálom ezt is jó erős cseréplécből. Így a költségek még 1-2 ezerrel kisebbek lesznek, és magasabb is lesz a matrac 1 centivel. A képet a box-ra töltöttem fel, lehet hogy az a baj...

(#69) Kloden válasza purcigeorge (#68) üzenetére


Kloden
senior tag

Az igen, én meg náluk vettem a matracomat, remélem azért az jobban bírja majd!
Középen azért meg volt támasztva az az ágyrács 2-3 lábbal ugye? És így is eltört?...
Ha a tervek alapján csinálod a rácsot akkor garantálom, hogy meg se nyikkan. :K

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#70) purcigeorge válasza Kloden (#69) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Persze, középen hosszában léc, három lábbal alátámasztva. És erre raktam a kettő darab 80x200-as bolti ágyrácsot, és az egyiknek egy léce törött el. Áthuzogatással használható lett, csak kicsit nagyobb rések vannak a deszkák között. Szerencsére nem volt minden léc odacsavarozva, mert egy szalag tartja őket a helyükön.

[ Szerkesztve ]

(#71) mikado válasza ijjájom (#65) üzenetére


mikado
tag

Nekem sem látszik a kép...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#72) ijjájom válasza mikado (#71) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Másold be a linket és úgy kiadja!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#73) Kloden


Kloden
senior tag

Ha már benéztem, jelentem az ággyal még mindig semmi probléma nincsen, semmi recsegés semmi nyöszörgés, betonstabil. Szuper.
Amilyen szar kereteket láttam azóta ismerőseimnél (főleg Ikeások) áldom magam, hogy én magam csináltam meg!

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#74) geleati válasza Kloden (#73) üzenetére


geleati
tag

És így 3 év után? :)

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#75) Kloden válasza geleati (#74) üzenetére


Kloden
senior tag

...de régen is volt :D

Az ágy 4 éves lett, napi használatban van, de még mindig betonmasszív, semmi recsegés ropogás, nincs semmilyen mozgása vagy hangja. Nem húztam újra még a csavarokat sem.
Mondhatnám hogy hibátlan, de mégis van mit fejleszteni rajta, ugyanis mikor ráálltam egy lábbal, eltört egy matractartó keresztléc. Hozzáteszem, ezekhez a lécekhez nem valami jó minőségű válogatott alapanyagot használtam, hanem olcsó és durva felületű léceket. Csomó a lécben könnyen okozhat töréshez, de ezt a cikkben is írtam asszem. Használjatok vastagabb, vagy csomómentes léceket. :)
Nem kentem még mindig le lazúrral, de nem is látom hátrányát, nem koszosodik, szép natúr színe van.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#76) Jocohun


Jocohun
tag

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérném. Csináltam egy fa ágyat 15cm x 2,5 deszkából. A problémám az lenne, hogy a fejtámlánál a deszkákat élire állítva ragasztottam de sajnos elvált három db deszka egymástól kb 3-4 mm rés lett. Pedig össze fogattam deszkával. A kérdésem az lenne, hogy mit tanácsolnátok mivel tömjem ki ezt a hézagokat, hogy később ne repedjen ki? Fojékony fa vagy fűrészport keverjem fa ragasztóval? Köszönöm

(#77) Oldman2


Oldman2
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.