Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) waithEard válasza bkercso (#146) üzenetére


waithEard
őstag

Én már leírtam ,hogy miért nem értek vele egyet alapvetően, de itt is van néhány dolog.
Említed a feketéket amerikában. Véleményem szerint őket sem sikerült integrálni, hogy miért, teljesen mindegy.
Annak ellenére sem, hogy az ottani fekete populáció gyakorlatilag tabula rasa volt, hiszen villámgyorsan elveszítették a kapcsolatot az óhazával, elfelejtették a nyelvüket, múltjukat. Felvették a fehér ember hitét, nyelvét neveit. Ezáltal tulajdonképpen elveszítették a saját civilizációjuikat. És már majdnem kétszáz éve ott élnek, sokszor a mai napig elkülönülve, gettósodva.
Milyen alapon gondoljuk, hogy reális esély van a muszlim tömegek beillesztésére, akik ráadásul nem akarnak beilleszkedni?

"A világ változik. Az éghajlat talán már annál is gyorsabban. A menekültek be fognak jönni."

Én is ezt mondom. Azzal az apró különbséggel, hogy ne gondoljuk, hogy nálunk majd ilyen bőség marad, mint most van. És az apadó erőforrások mindig kiélezik a versenyt az emberek között. Ezek a feszültségek pedig első körben a civilizációs és faji törésvonalak mentén jelentkeznek majd. Nem csak nem engedjük majd be az éhezők millióit, hanem az itt élők is azonnal célpontokká válnak.
Ha jönne néhány aszályos év, amikor a gyerekednek sem tudsz rendesen enni adni, bármennyit gürizel, (mit nálunk a 50-es években) megnézem, hogy meddig tart majd a tolerancia a segélyen élő 3 feleséges, 8 gyerekes Ahmeddal szemben. Ez most még nem tűnik reális esélynek, és talán még van is kiút az emberiség számára, de rohamosan fogy az idő.

LMBTQ: valóban túlkapás, szerintem többet árt, mint használ. Jelzem, hogy nem vagyok homofób, de az agymenésekre sem vagyok kiváncsi.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#152) waithEard válasza bkercso (#150) üzenetére


waithEard
őstag

Szerintem nem sok esély van elkerülni a totális katasztrófát. Két opciót látok: záros határidőn belül megvalósított fúziós energia és a valódi MI. (Ami egyébként szintén egy valódi oroszrulett.)

Mit fog érni a kerítés? Semmit. A mögötte lévő géppuskás fog érni valamit. Szörnyű? Igen. De nem szörnyűbb, mint ami jelenleg folyik, a problémák teljes negligálásával.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#154) hcl válasza 8th (#140) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

1. itthon ők gazdagok, Németben nem biztos.
2. divat.

Ismerek olyan arcot, aki magyar létére elment Albániába, és meséli, milyen királyul megél ott. :D
Szóval az, hogy ideköltözik némi német, holland... hát, az nem menekülés. Mennyien is vannak? :D
(Nagyanyám háza mellett vett nyaralót egy német család, a manus asszem villanyszerelő volt. Nyilván otthon nehezen lett volna meg egy saját nyaraló.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#155) Jim Tonic válasza #32839680 (#153) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pont erre céloztam én is. Szépen összefoglaltad. Korrekt!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#156) waithEard válasza #32839680 (#153) üzenetére


waithEard
őstag

Természetesen ez is egy vélemény, téged a dolog aktuálpolitikai része zavar. Én az elmúlt 25 évben teljesen függetlenné váltam az aktuális kormányoktól. (Szerencsésnek tartom magam, hogy nem szorulok a köz egézségügyre, és a közoktatás sem érint.) Talán ezért van időm töprengeni, és kicsit távolabbi jövőbe nézni.
Nem a saját jövőm, a gyerekeim is unokáim jövője miatt aggódok. Mert lehet, hogy a gyerekeidnek a legkisebb problémája lesz az akkori közoktatás vagy egészségügy.
Ezért foglalkoztat a migráció, nem mint önálló kérdés, hanem mint a globális változások egy fontos eleme.
Mivel migráció és iszlám ellenes vagyok*, ezért én olyan politikai erőket támogatok, akik ezt a politikát követik. Nekem tök mindegy, hogy mi a párt neve, ameddig ilyen irányba halad. Számomra ez a lényeg, és pont ezért nem izgatnak az aktuálpolitikai csatárazások.
A kormány pedig nagyon nehezen lehet csendben, amikor ilyen komoly erők mozdulnak meg a migráció elősegítése érdekében. De még egyszer mondom: nem érdekel senkinek az aktuálpolitikai véleménye, engem a jelenséghez való hozzáállása érdekel, és annak okai, akár támogató, akár elutasító.

* Az, hogy otthon mit csinálnak, nem érdekel, csak ne hozzák ide a "béke vallását" .

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#157) Kékes525 válasza waithEard (#149) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ahogy soha a történelemben nem működött egyszer sem, amikor eltérő civilizációk találkoztak. "

Hát akkor nagyon, de nagyon nem ismered a történelmet. Rendkívül sok példa van rá az ellenkezőre, több országból is. Olvass történelmet, mielőtt ilyesmiket írsz.

"külföldön munkát vállaló magyarokat akarod a gazdasági menekülttel összehasonlítani."

Hát mik ők? Turisták? :D

"túlnyomó többségében magasan képzett szakember,"

Ez nem egészen így van. Segédmunkások és szakmunkások is vannak közöttük jó néhányan. Mint ahogy a migránsok egy része is magasan képzett.

"gondoskodni nem kötelességünk, hanem segítséget nyújtani."

Ebben egyetértünk, rossz fogalmazás volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#158) waithEard válasza Kékes525 (#157) üzenetére


waithEard
őstag

Én kíváncsi vagyok ,mikor volt az, amikor civilizációk (kényszer) házasságából bármi jó sült ki? Mire gondolsz?

"Ez nem egészen így van. Segédmunkások és szakmunkások is vannak közöttük jó néhányan. Mint ahogy a migránsok egy része is magasan képzett."

Én a szakmunkást is a magasan képzettek közé sorolom. Főként a magyar szakmunkást. Mivel építőiparral foglalkozok, és németországban is sokat dolgoztam, mesélhetek neked hogy mit ér egy paki, török, vagy bulgár az építkezéseken. Ráadásul a gépesítés a mi szakterületünket is elérte, segédmunkásra már alig alig van szükség. (Főként No-ban, ahol jóval előttünk járnak a gépesítésben.)

Kivétel nyilván van a migránsok között is, de a túlnyomó többségének esélye sincs arra, hogy Európában normális életet éljen. (Marad a bűnözés, ahogy ezt jól mutatják a külföldi statisztikák.)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#160) Kékes525 válasza waithEard (#158) üzenetére


Kékes525
félisten

A triviális az az USA. A nagyon könnyű az a magyar történelem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#161) hcl válasza waithEard (#158) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fene tudja. Elég sok muszlim van a cégnél, ahol dolgozom - nyilván nem itthon, hanem az ottani kontaktjaink. Arabok, pakisztániak, malájok, egyiptomiak, törökök.
Kb. a fele nem sok szaktudással rendelkezik, de mind normális, rendesen kommunikál, stb. OK, ők nem a nagy átlag ott, de mindenesetre valószínű nem igaz, hogy minden muszlim egy fanatikus állat. Mi sem nézzük le őket.
Az európai arcok között, főleg francia, angol, német, sokkal inkább tapasztalunk tahóságot, belesz@rást, ha valami kelet-európai csicska akar tőlük valamit. Aztán pl. az angol szervereink supportja olyan, hogy ott nincs egy normális szakember (mondjuk azért, mert a sóher cég nem vesz fel értelmes embereket oda, biztos drágák). S ettől még nem rühelljük amúgy ezeket a népeket sem, de nagyban megnehezíti a munkát némely képviselőjük hozzáállása.

Mutogatni való hater díszpinty

(#162) waithEard válasza #32839680 (#159) üzenetére


waithEard
őstag

Ismerem az arab világ múltját. Az arab világ tudományos virágzásának az iszlám vetett véget.
Ajánlom figyelmedbe Neil de Grasse Tyson előadását.
(Most hirtelen csak ezt az idegesítő zenéset találtam.)

A vallási szélsőségek (legyen az cionizmus, katolicizmus) elitélendő. Ugyanakkor látni kell, hogy az iszlám gyökerei erőszakosak. (Linkeltem Sam Harris előadását).

Ismerek muzulmánokat, az elmúlt pár évben dolgoztam néhánynak. Ezek évek óta magyarországon élő muszlimok. Becsületes üzleti kapcsolat volt köztünk, semmi több. Egy muszlim szemében a keresztények állatok, akkor is, ha nem mutatja ki. Nem feltétlenül tehetnek róla, kicsi gyerek koruk óta mosták az agyukat a vallásos hülyeségekkel. Teljesen megértem ezt a dolgot, mivel én egy bigott katolikus közegben nőttem fel, és noha 14 éves korom óta nem jártam templomba, és tulajdonképpen ateistának tartom magam, a mai napig nem sikerült teljesen megszabadulni a gyerekkoromban bevésett reflexektől. Pedig én tudatosan törekszem rá.

Ajánlom a témába Christopher Hitchens vitáit, ha érdekel, miért a legveszélyesebb vallás jelenleg az iszlám.

"A fanatikus mai eszmékkel össze nem egyeztethető valláskövetést ami a társadalomra is káros kell elítélni, nem magát a vallást."

Mivel az iszlám kb 600 év lemaradásban van a kereszténységgel, ezért nem fog menni. Képzeld el, hogy egy középkori európai mit gondolna, ha elkezdenéd neki magyarázni, hogy milyen faszaság az ökumeniké.
Mennl a máglyára, katolikus és református oldalon egyaránt. :) Ugyanúgy ölik is manapság egymást siiták és szunniták, ahogy egykor a pápisták és kálvinisták.
Namost egy átlag muszlim kb itt tart. Többek között ezért nem valóak ide. Majd jöjjenek úgy 600 év múlva. :)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#164) waithEard válasza #32839680 (#163) üzenetére


waithEard
őstag

Sajnos az Európa nyugati felét átható liberális eszme miatt ezt nem csak nem mondják, de nem is így gondolják.
A másik gondolat, hogy arról soha nem beszél senki, hogy ha a legügyesebb, leg agilisebb (abb? :F ) néprétegeket elvonjuk afrikától és az arab országokból, az nem ugyanojan rablás mint a természeti kincsek elrablása?
Az otthon maradottaknak sokkal nehezebb lesz, ha a munkaképes és értelmes fiatalok európába jönnek a szociális hálón élősködni.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#166) dabadab válasza #32839680 (#165) üzenetére


dabadab
titán

"beáldozzuk a keresztény Európát"

Ez a "keresztény Európa" mindig egy kicsit viccesen veszi ki magát, amikor a nyugati világ egyik nagy találmánya a szekularizmus volt.

"látjuk hogy az USA-ban mennyire sikerült integrálni az ott élő feketéket. Pedig ők azért jó pár éve ott vannak"

Nyilván azért nem sikerült integrálni őket, mert feketék, nem pedig azért, mert évszázadokon keresztül tulajdonképpen tilos volt nekik integrálódni, ami remekül megágyazott az általános tanulatlanságnak és szegénységnek, ami persze - ahogy szokott lenni - újratermeli magát, már olyankor is, amikor nem lenne kötelező.
Az USA-ban tulajdonképpen néhány évtizedes téma csak a feketék rehabitálása, a hatvanas években még bőven ott tartottak, hogy egyáltalán járhat-e fekete gyerek fehérek iskolájába és talán csak a nyolcvanas-kilencvenes években kezdtek igazán ráfeküdni a témára és hát az USA szociális hálója, aminek ebben nagy szerepet kellene játszania, azért nem az a nagyon jó működő valami.

Ja, és a liberalizmusnak a dologhoz olyan nagyon sok köze nincs, mármint ha nem úgy definiálod, hogy aki nem endlösungokban gondolkozik, az mind liberális, kereszténykonzervatívtól kommunistáig.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#167) waithEard válasza #32839680 (#165) üzenetére


waithEard
őstag

Persze azt azért emeljük ki, hogy ez a mostani liberalizmus (libsiség) nem az a liberalizmus amit eredetileg jelentett. :) Ez a mostani minden olyan eszmével szembe megy, ami szerinte nem "haladó".
Ezt is írtam már fentebb. Ami a kereszténységet illeti, sok libsi nem képes felfogni, hogy a keresztény szellemiség a nyugati civilizáció gerince. Enélkül az önazonosság nélkül a kultúránk értelmezhetetlenné, súlytalanná válik. Orbánnak volt egy jó mondása (vagy csak idézte, nem tudom), miszerint európában az ateista is keresztény. Ezt lenne érdemes megfontolni.
A másik fő gond a balos nyugati sajtó hozzáállásával van. Mivel nem lehet érdemben beszélni a problémáról, ezért a megoldás is késik. A társadalom civilizációs törésvonalak mentén szakad ketté.
A feszültség nő, a szélsőséges hangok erősödnek mindkét oldalon. A többi kitalálható.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#168) waithEard válasza Kékes525 (#160) üzenetére


waithEard
őstag

"A triviális az az USA. A nagyon könnyű az a magyar történelem."

Mármint az észak amerikai indiánok vs angolszászok vagy a dél amerikai indiánok vs spanyolok civilizációs találkozásra gondolsz mint sikertörténet?

Vagy a legendás magyar török barátságra, aminek következtében az ország fele elpusztult?
Itt sem jött össze a különböző civilizációk integrációja valami fényesen.

Olyan példa kéne, amikor különböző civilizációk sikeresen tudtak keveredni, egybeolvadni.
Meglepnél, ha találnál ilyet. Huntingtonnak nem sikerült.
Emlékszem, amikor 98-ban olvastam a könyvet mekkora hatást gyakorolt rám.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#169) dabadab válasza waithEard (#168) üzenetére


dabadab
titán

"Vagy a legendás magyar török barátságra, aminek következtében az ország fele elpusztult?"

Jászokról, kunokról, németekről, svábokról, horvátokról hallottál-e?

DRM is theft

(#170) Kékes525 válasza dabadab (#169) üzenetére


Kékes525
félisten

+ a Honfoglaláskor itt élő népek. Sőt, ha jól tudom még olaszok is jöttek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#171) waithEard


waithEard
őstag

Szimplán nem érted a "civilizáció" kifejezést?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#172) waithEard válasza Kékes525 (#170) üzenetére


waithEard
őstag

Olvastad Huntingtont? Érted amit írtam, amiről eddig beszéltem? Civilizációkról. Nem ugyanazon civilizáció népcsoportjairól.
Az muszlim arabok és a a nyugati keresztények nem tartoznak ugyanabba a civilizációba. Ezért nem lehetséges az egybeolvadás. A svábok és a magyarok ugyanazon civilizáció tagjai. Természetes, hogy jól együtt tudnak élni. A cigányok és a fehér európaiak szintén nem tudnak probléma mentesen együtt élni. Mert más civilizációból jönnek.
Tehát olyan példa kéne, ahol két idegen civilizáció találkozása jól sikerült.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#173) bkercso válasza waithEard (#151) üzenetére


bkercso
nagyúr

akik ráadásul nem akarnak beilleszkedni?
Ez a kulcs és azt kellene egyértelművé tenni számukra, majd e szerint megítélni, kit és milyen feltétellel engedünk be! Más a megszállás és más a menekülés. A "migráns" kifejezés jól összemossa a kettőt.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#174) dabadab válasza bkercso (#173) üzenetére


dabadab
titán

"Más a megszállás és más a menekülés. A "migráns" kifejezés jól összemossa a kettőt"

Plíz, ezt a megszállásos elképzelést nem hagyhatnánk meg az alusityakosoknak?

DRM is theft

(#175) bkercso válasza waithEard (#162) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#176) waithEard válasza bkercso (#173) üzenetére


waithEard
őstag

Az ember (legyen magyar, legyen arab) a legkisebb ellenállás irányába szeret haladni. Beilleszkedni egy másik kultúrába, sőt civilizációba nehéz. Ha évente jönne Európába 3000 muszlim, kénytelenek lennének alkalmazkodni, nyelvet tanulni, erkölcsi normákat megérteni, mert körbevenné őket, rászorítaná a többségi társadalom.
A tömeges migrációval az a gond, hogy masszív tömböket engedünk be, ezek egyben maradnak (gettók, nogo zónák) és ezen tömbökön belül nincs alkalmazkodási kényszer a befogadó civilizáció irányába. Ellenkezőleg: a vallási közösségből (főleg az iszlámból) szinte lehetetlen kitörni. (Megint hozhatnék példát a sáját bigott katolikus közösségemből, amikor megpróbáltam kitörni, emiatt sátánistának bélyegeztek. :) )
Ezért nem nagyon mos össze semmit a migráns kifejezés. Szinte mindegy, milyen szándékkal jön a muszlim, nem sok esély van rá, hogy integrálódik. És komoly esély van rá, hogy a belső konfliktusok miatt radikalizálódik.
A saját szempontunkból nézve időzített bombákat, és költséges hulladékot importálunk, tetszik, vagy sem.
A keresztényi, humanitárius szempotokat hangoztatni pedig sima szemforgatás. A beözönlő tömegek túlnyomó többsége fiatal férfi, akik otthagyták a gyerekeiket, a feleségeiket, szüleiket a nyomorban, háborúban.
Pont azok nem jutnak ellátáshoz, akik rászorulnának. (Nem mintha joguk lenne erre az ellátásra.)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#177) Kékes525 válasza waithEard (#162) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyet nem vettél számításba. Az erősebb civilizáció képes a hatékony beolvasztásra. Azonban most a muszlimokkal ezt nagyon elszúrták. Az elején egyértelműen oda kellett volna figyelniük arra, hogy miket oktatnak a mecsetjeikben. Huntington abból a rossz integrációs próbálkozásokból indult ki, mint amit látott. Az erőszakra való felbujtást, akár közvetve is, a keresztény kultúrát erőszakosnak, ellenségesnek, ellenségnek való beállítását, tiltani kellene a mecsetekbe.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#178) bkercso válasza waithEard (#176) üzenetére


bkercso
nagyúr

A tömeges migrációval az a gond, hogy masszív tömböket engedünk be, ezek egyben maradnak (gettók, nogo zónák) és ezen tömbökön belül nincs alkalmazkodási kényszer a befogadó civilizáció irányába.
Ha nem így lenne, nem is kellene ennyit beszélni a problémáról. Azt lenne jó érteni, miért születnek ENSZ-tervezetetk a tömeges beengedésről. Oké, minden folyamatnak vannak nyertesei, de ez a modell túl egyszerű, és a túl egyszerű modellek nem mindig kielégítőek számomra.

Kékes525: Azt oktatják, ami a szent könyvükben van.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#179) bkercso


bkercso
nagyúr

[link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#180) Kékes525 válasza bkercso (#178) üzenetére


Kékes525
félisten

"Azt oktatják, ami a szent könyvükben van" :(

Egyik vallás sem azt oktatja, hanem azt, ahogy értelmezik. Hatalmas különbség.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#181) dabadab válasza bkercso (#178) üzenetére


dabadab
titán

"Azt lenne jó érteni, miért születnek ENSZ-tervezetetk a tömeges beengedésről"

Nem születnek. Akkor se, ha a rádió félóránként bemondja.

DRM is theft

(#182) waithEard válasza Kékes525 (#177) üzenetére


waithEard
őstag

"Egyet nem vettél számításba. Az erősebb civilizáció képes a hatékony beolvasztásra."

Én példát is hoztam rá: az észak és dél amerikai indiánokat beolvasztották. Jó alaposan.
Ezért kértem, hogy hozzál pozitív példát a történelemből.
Persze, az, hogy ilyen még nem volt, nem jelenti azt, hogy nem is lehetséges. Csak a jelek nem arra utalnak, hogy európa és az iszlám románcs erre tartana. Mert hiába akarja néhány társadalom mérnök a tutit, ha Jürgen és Ahmed legszívesebben elvágná egymás torkát. Úgy, ahogy őseik tették évszázadokon keresztül.

Mivel az iszlám gyökere erőszakos, rasszista, nőgyűlölő, buzigyűlölő. Olvasd a koránt. Ezért vagy betiltod,
vagy hagyod a francba. Amúgy a szovjetek 70 éven át próbáltak ateistát nevelni az orosz népből.
Ahogy megbuktak, a paroszláv lélek azonnal visszatért ősei útjára.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#183) bkercso válasza dabadab (#181) üzenetére


bkercso
nagyúr

Erről szólt a tegnap este belinkelt videó: az iszlámot csak kicsit kell elfersdíteni az erőszakhoz, míg a többit nagyon. Bár a kereszténységet is sikerült...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#184) waithEard válasza bkercso (#178) üzenetére


waithEard
őstag

Sajnos a tények általában nem alkalmazkodik az elvárásainkhoz. :)
Tény:
A civilizációk találkozása eddig mindig katasztrófát eredményezett.
(Bár Kékes Úr azt ígérte, hogy hoz pozitív példát, eddig nem tette.)
Tény:
Európa jelenlegi vezetése civilizációk összeeresztésére készül. Olyan civek, amik évszázadokon keresztül harcoltak egymás ellen, és a vallásaik ősellenségek. (keresztény, iszlám örök rangadó)
Én ebből azt a következtetést vonom le, hogy hatalmas problémának nézünk elébe.
Tény:
A hatalmas problémákat az emberiség háborúkkal szereti rendezni.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#185) waithEard válasza bkercso (#183) üzenetére


waithEard
őstag

Minden olyan monoteista vallás, ami abból indul ki, hogy nála az ABSZOLUT igazság, hajlamos az erőszakra.
Már csak önvédelemből is. Ha egy picit belegondolsz a muszlimok helyzetébe, szerintem megérted őket.
Az elmúlt századokban rengeteg megaláztatás érte őket, mind fizikai, mind szellemi síkon.
A nyugati liberális kultúra egy provokáció a hithű muszlim szemében. Nem csoda, hogy ki akarnak minket nyírni.

Félreértés ne essék, én nem vagyok libsi, ott sz@rom le őket, ahol vannak. És nem tervezek fejet hajtani egy középkori szintű, erkölcsi és szellemi posvány előtt, amit iszlámnak hívnak.

A kereszténység annyiban különb, hogy az újszövetség Krisztus tanításaira épül, Jézus pedig a 0. Ghandi volt.
Mohamed meg egy pedofil, hataloméhes hadúr. Mégis, micsoda brutális dolgokat követtek el Jézus nevében, aki csak szeretetről és békéről beszélt.
Mohamed meg habzó szájjal buzdít az ellenségei kivégzésére.
Ott áll a koránban. Kukkants bele. :)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#186) dabadab válasza bkercso (#183) üzenetére


dabadab
titán

Miről beszélsz? Hogy jön ez az ENSZ-hez?

"az iszlámot csak kicsit kell elfersdíteni az erőszakhoz, míg a többit nagyon."

Ja, a középkori kereszténység az direkt erőszakmentes volt.
Ne viccelj már.

DRM is theft

(#187) dabadab válasza waithEard (#185) üzenetére


dabadab
titán

"A kereszténység annyiban különb, hogy az újszövetség Krisztus tanításaira épül, Jézus pedig a 0. Ghandi volt.
Mohamed meg egy pedofil, hataloméhes hadúr. Mégis, micsoda brutális dolgokat követtek el Jézus nevében, aki csak szeretetről és békéről beszélt.
Mohamed meg habzó szájjal buzdít az ellenségei kivégzésére.
"

Ha emellé odarakjuk, hogy a nagyjából kétmilliárd muszlim nagyjából pont úgy él, mint az összes többi ember, akkor azért elég jól látszódik az, hogy a vallásalapítóknak meglehetősen csekély hatásuk van a mainstream vallások követőinek mindennapi életére. Ha nyugi van, akkor nyugiban vannak, ha meg balhé, akkor balhéznak, teljesen függetlenül attól, hogy muzulmánok, keresztények, buddhisták vagy ateisták.

DRM is theft

(#188) bkercso válasza waithEard (#185) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ott áll a koránban. Kukkants bele.
Ugyan ezt mondom. Tudom, ki volt.

Szerintem is alkalmatlan ez a két kultúra a keveredésre.
Megjegyzem, a keresztények Dániel álmát a szoborról úgy értelmezik, hogy a vas-agyag lába a mostani népkeveredésből áll majd elő.

dabadab: A középkori kereszténység nem bibliai alapokon nyugodott. Nem volt nemzeti nyelvű biblia és tanítani is latinul tanították. A nép semmit nem értett belőle.

a vallásalapítóknak meglehetősen csekély hatásuk van a mainstream vallások követőinek mindennapi életére
Ha szét van válva a vallás és az állam, akkor igen. Az arab országokra nem ez a jellemző. De nyugaton igen, így, ha nem szereznek állami befolyást az idetelepülők, akkor egy gonddal kevesebb.
Az iráni kollégám mesélte, hogy az irániakat zavarja a kormányzat vallásos volta, mert a nép jelentős része nem vallásos.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#189) dabadab válasza bkercso (#188) üzenetére


dabadab
titán

"A középkori kereszténység nem bibliai alapokon nyugodott"

Szerintem te is érzed, hogy már kezdesz átcsúszni a no true Scotsman területre - mert azért megmagyarázni, hogy a középkori Európa lakói nem keresztények voltak, az azért elég meredek.

"Ha szét van válva a vallás és az állam, akkor igen. Az arab országokra nem ez a jellemző."

Tehát az arab országokban az átlagember pedofil hadúr?...

Egyébként meg Magyarországon ugye éppen most zajlik az egyház visszaépítése az államba, az nem zavar senkit?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#190) bkercso válasza dabadab (#189) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na ne! Jézus semmi olyanról nem beszélt, hogy a szentföldet fegyverrel el kell foglalni. Inkvizícióról sem beszélt.
Nem találok ki semmit.

Keresztények voltak akkor is Európában, de a háborúik nem ebből következtek. A szentföld birtoklása nagy szellemi befolyást jelent, ezért volt fontos.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#191) dabadab válasza bkercso (#190) üzenetére


dabadab
titán

"Na ne! Jézus semmi olyanról nem beszélt, hogy a szentföldet fegyverrel el kell foglalni. Inkvizícióról sem beszélt."

Na most akkor ki vagy az fog kiderülni, hogy az egész világtörténelem során élt összesen kb. kéttucat keresztény, vagy az, hogy egy adott vallás hívei azért erősen a saját szájuk szerint alakítják a vallást, többé-kevésbé függetlenül a vallásalapító szándékaitól.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#193) bkercso válasza dabadab (#191) üzenetére


bkercso
nagyúr

Utóbbi. A vallási iratokat is kanonizálják, ezzel is alakítva őket, de elmondható, hogy az iratok jóval kevésbé változnak az aktuális szándéknál.
Aki ma hisz a Bibliában, az nem a régvolt emberek aktuális érdekei szerinti szándékában hisz, hanem abban, ami le van írva (legalábbis az az alapja).

Az igazi kereszténységet a legtöbbször üldözték, mert nehezen befolyásolható volt. Az inkvizíció is erősen üldözte őket.

morgyi: :K
Akik meg eltudták vagy nem voltak érdekeltek a dolog megváltoztatásában, vagy nem mertek pofázni, hátha őrájuk is rájuk száll az inkvizíció.
Vagy egyszerűen nincs róluk szó. Az üldözésen kívül nevetségessé is voltak téve, nevetség tárgyáról meg minek történelmet írni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#194) NandoXXL válasza dabadab (#189) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Te csak boldog lennél ha az egyház tanítását beépítenék az államba: Ne lopj, Ne hazudj, A szeretet főparancsolata. Ha ezek az értékek beépülnének nem lenne gond. A cél az lehet hogy tisztességes kis emberek legyenek akik befogják a szájukat, és megadják Istennek ami Istené, és a királynak ami a királyé. Nos itt a gond a király. Tisztességes keresztény ember nem rúg fel migránst, nem lop el közbeszerzést, tisztességesen kifizeti az alkalmazottat, és nem csalja el az adót. Nos nem kell befogadni mindenkit örökre, de a rászorulóknak amíg szükséges segíteni kell. Nem csak itt, hanem az otthonaikban is. Érdekes hogy EU probléma lett, és a saját vallási közösségük cseppnyi felelősséget nem érez a menekültjeik iránt. Mint a középkori kereszténység, rosszak a vezetőik, nem hisznek semmiben, csak a saját érdekeikben. De az EU is másodrangú országokat termel, olcsó melós a nyugati jóléthez, felvevő piac, a nyugati jóléthez. Mindenki csak az önös érdekeiért küzd, néha egy kis jó cselekedettel hogy megnyugodjon a lelkük. A migránsokat rendre kéne tanítani, azzal hogy emberhez méltó életet biztosítsunk, aki erre képtelen azt azonnal véglegesen kiemelni. De ez kis hazánkban sem működik, segély kevés, képzetlen embernek munka sincs, terv sincs a tisztességes emberek oktatására, munkába állítására, marad a mély szegénység. Egy 180000-es bruttó bér albérletre se elég, valakinek pedig ez is álom. Sok ember ha kapna kis ételt, tüzifát, alapvető higéniás oktatást, eszközt, emberi hozzáállást másképp viselkedne. Valami nincs rendben, ömlik az étel, kütyü a szemétbe mások meg éheznek, de minekünk ez jár, nekik meg semmi. És nem csak adni kell anyagi dolgokat, hanem nevelni is a társadalmat, mert minden csak akkor jár ha emberhez méltóan élünk, és az alapvető emberi értékrendeket tiszteletben tartjuk. De nyugaton is a társadalmi normák lebontása, a fogyasztás, a személyre szabott tájékoztatás megy, hogy megerősítsen mindenkit a saját önös érdekeiben. Az egész média egy nagy félre tájékoztatás.

(#195) waithEard válasza NandoXXL (#194) üzenetére


waithEard
őstag

Alapvetően egyet értek mindazzal amit írtál, csak egy észrevétel: nem szabad elfelejteni, hogy nagyon sok ember azért van bajban, mert folyamatosan rossz döntéseket hozott. Sokszor azért, mert az volt a könnyeb út.
És ilyen emberek mindig voltak, vannak és lesznek. A társadalom nem tud mindenkinek a hóna alá nyúlni.
Nézd meg a csöveseket. Sok fiatal van köztük. Dolgozhatna, de inkább részegen hempereg az utcán.
Soha nem lesz olyan, ahol mindenki jól él.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#196) dabadab válasza NandoXXL (#194) üzenetére


dabadab
titán

"Ne lopj, Ne hazudj, A szeretet főparancsolata"

Ja, igen, ez a demoverzió, amiről mindig lehet hallani, csak aztán a gyakorlatban valahogy soha nem úgy működik.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.