Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bkercso válasza bbarna (#97) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nyilván nem, de az is nyilvánvaló, mennyien bólogatnak rá. Körükben eredményes.
Tudod, mint a viccben:
- Béla bácsi, van a falujukban rasszizmus?
- Hát az nincs, de igény az volna rá!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102) Jim Tonic válasza waithEard (#99) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Elmentél személyeskedésbe, ami miatt szokott járni a ban.
Amiről beszélsz, arra meg nem lehet érdemben komolyan reagálni.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#103) waithEard válasza Jim Tonic (#102) üzenetére


waithEard
őstag

Személyeskedés? Az idétlen kommentedre reagáltam, személyedet illetően semmilyen kijelentést nem tettem.
A téma véleményem szerint nem viccelődésre alkalmas.

"Amiről beszélsz, arra meg nem lehet érdemben komolyan reagálni."

A gyíkemberekre lehet érdemben reagálni? (Én megpróbáltam, sőt, tanácsot is adtam, hogyan tudnál fejlődni, ha valódi Humor Heroldnak akarsz látszani.) Ha gyíkemberezni (trollkodni) akarsz, akkor nyitni kéne neki egy másik topikot.

Itt már jópáran elmondták a véleményüket, jobbról ballról, sőt, álláspontok is közeledtek. Nem kéne itt trollkodni.
Ha van értékelhető véleményed migrációval kapcsolatban, írd le. Meséld el, mi fáj.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#104) Jim Tonic válasza waithEard (#103) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sajnos nem tudod, mi a személyeskedés. Utána kellene nézni esetleg, mert a mostani hozzászólásod is tele van vele.

Tudod, Gyuri ellenünk van. Brüsszel ellenünk van. Az ENSZ is ellenünk van. Milyen jó, hogy a magyarok okosabbak ennél a sok hülye embernél a világban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#105) bkercso válasza Jim Tonic (#104) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mindenki magával van, tehát valahol igaz is lehet. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106) waithEard válasza Jim Tonic (#104) üzenetére


waithEard
őstag

Oké, látom ennyire futja, ne erőltessük, nem megy ez neked. :N

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#107) Jim Tonic válasza waithEard (#106) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És egy újabb személyeskedés. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#108) hcl válasza waithEard (#99) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem az eddigi megnyilvánulásaidból itt már mindenki levágta, hogy teljesen felesleges érveket hozni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#109) waithEard válasza hcl (#108) üzenetére


waithEard
őstag

Nyilván. Olyannyira felesleges, hogy még egyetlen valódi érv sem hangzott el. Sőt, némelyik kolléga a véleményét elég komolyan véka alá rejti. (Gyíkemberből faragott véka alá.)
Ez már a második fórum, amit eláraszt a cenzúrát éltető ballib szellemiség, de még egy árva érvet nem hallottam az itteni fórumtársaktól, hogy miért is jó ez nekünk? (A Putyin Cár "meghekkelte amerikát" szintű bullshitet hagyjuk meg a hanyatló nyugat ópiumának. Ez kb az a szint, hogy zsidókból álló háttérhatalom tör világuralomra.)
Vagy, hogy a legutóbbi témát nézzük, miért jó a migráció, miért is kéne támogatni. (Tudom, senki nem támogatja, nincsenek is itt, Bécs is a legjobb, mert 7 napból csak 5 * késelnek a migrik.) Ez a szint.
Meg vannak "gyíkemberes" trollkodások, viccesnek álcázott "bunkó magyarozások". (Ezekkel, nekem úgy tűnik hogy nincs bajod.) Ezenfelül jön a kimaradhatatlan putyinozás, orbánozás, rasszistázás ami már végtelenül unalmas.
Ha valaki leírja a véleményét, akkor egyből szét kell trollkodni, mert sajnos cenzúráni még nem lehet?

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#110) Kékes525 válasza waithEard (#109) üzenetére


Kékes525
félisten

"hanyatló nyugat"

Ember! Mi van? :W Talán támaszd alá gazdasági számokkal. Ha nyugat hanyatlik, akkor kik emelkednek?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#111) waithEard válasza Kékes525 (#110) üzenetére


waithEard
őstag

Te jó Isten! Virág elvtárs nincs meg? Pedig ő aztán igazi balos volt! :D
Segítek: [link]

De ha már ezen őrjöngsz: hanyatlani, zülleni nem csak gazdaságilag lehet. Ha gondolod, beszéljünk róla. Szeretem ezt a témát is. :)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#112) Kékes525 válasza waithEard (#111) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt most magadnak írtad, Virág elvtárs? :D

Már megint félre beszélsz. Tipikus trollos reagálás. Milyen nyugat hanyatlik? Leírtad, válaszolj, ne terelj. Szellemileg, mi? Akkor ki emelkedik most szellemileg, ideológiailag? :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#113) hcl válasza waithEard (#109) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"(A Putyin Cár "meghekkelte amerikát" szintű bullshitet hagyjuk meg a hanyatló nyugat ópiumának. Ez kb az a szint, hogy zsidókból álló háttérhatalom tör világuralomra.)"
Na akkor most magadnak tartottál tükröt :Y :C Pápá.

Mutogatni való hater díszpinty

(#114) bkercso


bkercso
nagyúr

Ez a topik is megtalálta a globális energiaminimumot, mint nagyon sok másik. Zárható, köszönjük! :(((

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#115) bbarna


bbarna
tag

Nem azt gondolja, mint mi - kuss...
Haj, de ismerős :DD

(#116) waithEard válasza Kékes525 (#112) üzenetére


waithEard
őstag

Ne vedd személyeskedésnek, de néha úgy érzem, hogy nem beszész jól magyarul. Én nem téged neveztelek Virág elvtársnak, hanem egy híres film kitalált szereplőjére utaltam.
Erre te most engem Virág elvtársozol, trollozol. Miért? :U

A kérdésed pedig kissé zavaros, de próbálok rá válaszolni.

Milyen nyugat hanyatlik? Leírtad, válaszolj, ne terelj. Szellemileg, mi?

A nyugat hanyatlik, ezt valóban állítottam, bár nyilván annak a mondatnak nagyon nem ez volt a lényege, de beszélhetünk róla. A nyugati ballib (a hangos és erőszakos kisebbség) épp gőzerővel adja fel az identitását, a múltját, ahogy már többször leírtam. Gender, LMBTQ, a másság és deviancia, migráció erőltetése, vallás (persze csak a kereszténységre vonatkozik, az iszlám mint tudjuk a "béke" vallása), család, haza, élet ellenesség. Valóság gyűlölet. Ez jellemzi a "haladó balliberális" szellemiséget úgy nyugaton, mint nálunk.
Ahogy már szintén leírtam, sajnos a valóság szembe jön veled az utcán, és elvágja a torkod.
Akkor ki emelkedik most szellemileg, ideológiailag? :D
Ezt viszont szimplán nem értem. Fogalmazd át.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#117) waithEard válasza bkercso (#114) üzenetére


waithEard
őstag

Már megint az a fránya nagy cenzúra-igény. Ejnye-bejnye. :N

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#118) waithEard válasza Kékes525 (#112) üzenetére


waithEard
őstag

Én már elég pontosan, és többször kifejtettem a véleményemet ebben a topikban. Ugyanakkor gyakorlatilag egyetlen egyenes választ nem kaptam senkitől, akik itt felháborodtak. Te benned van már csak a bizodalmam.
Egy egyenes kérdés, egyenesen válaszolj rá:
Te egyet értesz az ENSZ migrációs tervezetével vagy sem?
Kéretik a maszatolást mellőzni, szerintem egy "igen" vagy egy "nem" elegendő. Aztán esetleg lehet finomítani. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#119) Ringman válasza bkercso (#114) üzenetére


Ringman
nagyúr

van még lejjebb, ne aggódj.

(#120) bbarna válasza waithEard (#118) üzenetére


bbarna
tag

Hogy mersz ilyen kérdést küldeni a magasságos, fényességes elefántcsont toronyba? ;)

(#121) waithEard válasza bbarna (#120) üzenetére


waithEard
őstag

Csak neked, csak most elárulom, hogy Orbán ügynöke vagyok. Provokálom a libsiket. Azokat az urakat, akik itt bedőlnek nekem, fanyalognak, trollkodnak, köpködnek, a választások után elhurcolják és jól meg. :)

Egyébként tényleg többször tettem fel konkrét kérdéseket az itteni ballib fórumozóknak, de soha egyetlen egyenes választ nem kaptam. Pedig valóban érdekel, hogy milyen logika mentén jut el valaki pl a migráció támogatásáig.
Az is érdekelne, hogy ezen urak közül, kinek van gyereke, családja, saját egzisztenciája. Van egy prekoncepcióm, de adatok nincsenek. Nem is lesznek, mert soha nem kapok választ. :N

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#122) bbarna válasza waithEard (#121) üzenetére


bbarna
tag

+1 :)

(#123) Jim Tonic válasza waithEard (#121) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Van egy prekoncepcióm, de adatok nincsenek. Kb. minden témában ez nálad a helyzet. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#124) waithEard válasza Jim Tonic (#123) üzenetére


waithEard
őstag

:) Galamb.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#125) waithEard válasza Jim Tonic (#123) üzenetére


waithEard
őstag

Neked mi a véleményed az ENSZ tervezetről? :))

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#126) Jim Tonic válasza waithEard (#125) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Leginkább nem foglalkoztat a migrációs téma. Az viszont biztos, hogy nem nem fogok előre károgni, és nem hiszem, hogy az ország számára ez lenne a legfontosabb kérdés.
Vannak gyermekeim, családom egzisztenciám, ráadásul nem vagyok "ballib", konzervatív vagyok.
Ennyit a prekoncepciókról.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#127) waithEard válasza Jim Tonic (#126) üzenetére


waithEard
őstag

Na, ez már valami.! Az első alkalommal kapok normális választ (bár nem közvetlenül a feltett kétdésemre.)
Sajnálom, hogy nem érdekel a téma, annak ellenére hogy ezzel jelenleg eléggé egyedül vagy.
Az "előre károgás" kifejezés az elmúlt évek eseményeit, tömeges gyilkosságait nézve kissé erősnek tűnik. De ha nem követed figyelemmel a migrációs válságot, úgy érthető.

Az elismerem, hogy rövidtávon nem a migráció az ország életében a legfontosabb. Akárcsak a globális éghajlat változás. Én azonban - mint szintén több gyermekes apa - hosszab távon szeretek gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#128) 8th válasza Jim Tonic (#89) üzenetére


8th
addikt

ide menekülnek a németek is. Ebben azért van némi igazság. Egy isten háta mögötti kis szaros dél-alföldi (nem sváb) faluban élek. Múlt évben két német család jött, meg pár évvel ezelőtt egy holland házaspár bár amióta ott meghótta magát a fickó azóta nem láttuk itt a többieket mozogni. Balaton környékén bazi sok német lett az elmúlt ~5 évben. Nem feltétlen a migrik miatt mert akkor még ugye sehol sem volt a migri invázió de az utóbbi két évben igencsak megszaporodtak a környékben az áttelepült németek. De nem csak ott. Orfűn rokonék szomszédja is egy fiatal német házaspár azok is mostanság jöttek valamikor és maradnak végleg.

(#129) Jim Tonic válasza waithEard (#127) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sajnálom, hogy nem érdekel a téma, annak ellenére hogy ezzel jelenleg eléggé egyedül vagy. Szerintem az ország 4/5-e így van vele. Vagy nem érdekli, vagy nem fél tőle.
Az "előre károgás" kifejezés az elmúlt évek eseményeit, tömeges gyilkosságait nézve kissé erősnek tűnik. De ha nem követed figyelemmel a migrációs válságot, úgy érthető. Ennek nem a migrációhoz, hanem eszmékhez van köze.

Sopront ellepték a kelet-magyarországiak, 60e lakos helyett jelenleg 100e. Sopron egy konzervatív, csendes város volt. Most szétcseszték a magyarok az egészet, azért, hogy a szenvedő Ausztriában dolgozzanak. Sokan közülük rosszabbak, mint az osztrák törökök vagy albánok. A bűnözés bezuhant. Akkor? Zavarjanak a soproniak haza mindenkit? A bűnözök és a gyökerek miatt?

Ha fontos a gyerekeid jövője, gondolj arra, hogy mára nincs egészségügyünk. És ez nem az újságból jön, egészen friss, saját tapasztalat.

(#128) 8th: Ez jóval korábbi jelenség. Jól meg tudnak élni a nyugdíjukból, olcsó az ingatlan, melegebb az éghajlat. Britek meg Spanyolországban élnek.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#130) waithEard válasza 8th (#128) üzenetére


waithEard
őstag

Nicsak nicsak, már megint kopogtat a valóság. Persze ne vonjunk le messzemenő következtetéseket. :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#131) Jim Tonic válasza waithEard (#130) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mármint az a valóság, amit bele akarsz látni, nem az, amik a tények. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#132) waithEard válasza Jim Tonic (#129) üzenetére


waithEard
őstag

Erre a soproni dologra most inkább nem reagálnék érdemben. :)
Full ballib retorika, Dettitől hallottunk ilyeneket, akkor is az, ha te nem tartod magad annak. Olyan dolgokat hasonlítasz össze, amiket nem túl elegáns összekeverni.
Egyébként kíváncsi lennék a soproni "bezuhant" bűnözés mit jelent? Robbantások, nemi erőszak, késelés, prostitúció, drogok? Statisztika van, vagy csak bemondás volt?

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#133) waithEard válasza Jim Tonic (#131) üzenetére


waithEard
őstag

Neked az a feltételezésed, hogy nincs összefüggés a migrációval. Nekem pedig az, hogy van.
De már megint kezdünk visszaesni a tagadásos fázisba. Szóval mi a helyzet az ensz tervezettel? :) Igen, vagy nem? Van vér a pucádban? :DD

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#134) waithEard válasza bbarna (#122) üzenetére


waithEard
őstag

+1?
És te mit gondolsz? Igen vagy nem? Van vér a pucádban? :D

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#135) Jim Tonic válasza waithEard (#132) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért, mert te nem gondolod annak, a soproni helyzet kitűnő párhuzam. És igen, belenyúltál, statisztikák is vannak. És igen, drogok, prostitúció, lopás, rablás, stb. Önszerveződő soproniak próbálnak rendet tenni, mert a rendőrség - önhibájukon kívül - tehetetlen. Akkor is így van, ha nem hiszed el.
Az meg elég fura szokásod, hogy mindenkibe a ballibet, akarod látni, aki nem a te zsoltárodat zengi. Valahol már láttam ezt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#136) waithEard válasza Jim Tonic (#135) üzenetére


waithEard
őstag

Én nem tehetek arról, ha ballib kottából játszva ballib hangok jönnek. Sopron kíváncsivá tett, holnap utánanézek. Valahogy nem tudom elhinni, hogy olyan mint Molenbeek. :)
ENSZ tervezet? Még mindig semmi?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#137) Jim Tonic válasza waithEard (#136) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Olvasás megy-e? Válaszoltam már az enszes kérdésedre.

Az meg csak a te fejedben van úgy, hogy akinek más a véleménye, mint neked, az ballib. Az én szememben te testesíted meg a hazaárulót. És nem vagy se jobb, se bal, csak valaki, aki benyalta a propagandát.

Én is kérdezek, hazafi: lépjünk ki az EU-ból, meg az ENSZ-ből is? Mindenki hülye, csak mi vagyunk helikoptetek, nemde?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#138) dabadab válasza waithEard (#136) üzenetére


dabadab
titán

"ENSZ tervezet?"

Egyébként te olvastad? [link] És egészen komolyan az a kérdésed, hogy egy ilyen meglehetősen hosszú dokumentumot egy szóban elintézze az ember? Az komoly szellemi színvonalú diskurzus lehet :DDD

Egyébként neked konkrétan mi bajod vele?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#139) waithEard válasza Jim Tonic (#137) üzenetére


waithEard
őstag

Te most mi a faxnak hazaárulózol? Miért kell folyton visszatérni a trollkodáshoz?
És nem, nem válaszoltál a kérdésre, hanem kikerülted. Kimaszatoltad. Galamb. Azt hittem érdemben tudunk beszélni a problémáról, de nem. Nincs probléma, csak propaganda. :R
Nem az a fő gond, hogy migráció párti vagy, vagy sem, hanem az, hogy nem vállalod fel nyíltan az álláspontodat. És ez vonatkozik a többi itt felszólaló "elvtársadra" is. Maszatolás, terelés, tagadás, trollkodás. Ballib. Ennyit tudtok gyerekek. Meg azt a pár százalékot majd nemsokára. Úgy tűnik Európa szerte.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#140) 8th válasza Jim Tonic (#129) üzenetére


8th
addikt

Nem igaz. Nálunk mindkét német család negyvenes korosztály, kamaszodó gyerekekkel. Még messze nem nyugdíjasok. Az Orfűiek még fiatalabbak. Odahaza egyre szarabb a közbiztonság itt meg jó. Itt nyugtuk van a kutya sem zargatja őket. Odahaza meg láttak tapasztaltak amit tapasztaltak. Biztos nem azért hagytak hátra mindent és mindenkit mert itt olyan hú de jó az élet és tejbe vajba habzsi dőzsi.

(#141) dabadab válasza 8th (#140) üzenetére


dabadab
titán

"Biztos nem azért hagytak hátra mindent és mindenkit mert itt olyan hú de jó az élet és tejbe vajba habzsi dőzsi."

Az teljesen biztosan nem igaz, hogy a közbiztonság miatt kellett Magyarországig menekülniük, mert mondjuk egy random bajor faluban sincs semmi gond a közbiztonsággal.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#142) 8th válasza dabadab (#141) üzenetére


8th
addikt

Nem éltem még bajor faluban így erről nem tudok nyilatkozni viszont az tagadhatatlan, hogy a nagyvárosokban vannak problémák a migrikkel és a viselt dolgaikkal.

(#143) dabadab válasza 8th (#142) üzenetére


dabadab
titán

Azért hoztam a bajor falukat, mert én meg szoktam arra járni és nagyjából képben vagyok. Egyébként olyan Mordort, mint ami mondjuk a Blahán van Budapesten én még nem láttam egyetlen német nagyvárosban sem, ha már a hasonlót a hasonlóval.

Ja, problémák mindenhol vannak (ahogy fenn a kolléga említette, Sopronban is csak baj van a migrikkel és a helyi Jobbik pl. régóta bevándorlóellenes retorikát nyom, simán belefuthatsz abba, hogy az őslakosok bőszen nyíregyháziaznak meg szőkecigányoznak és ha belenézel egy-két bűnügyi hír kommentjeibe a Kisalföldön, akkor azt hihetnéd, hogy teljesen elszabadult a pokol - pedig magyar mértékkel még mindig egy nagyon nyugodt és biztonságos városról van szó) de azért érdemes ezeket a helyükön kezelni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#144) Kékes525 válasza waithEard (#121) üzenetére


Kékes525
félisten

Tegyük tisztába a kérdést. Az az állítás, hogy migráns támogató a bal vagy a liberális oldal, az egy rendkívül erős csúsztatás. Ilyen normális bal vagy liberális ember nem létezik. Kivételek mindig vannak, de nem azokról beszélek. Olyan komoly politikus nincs aki válogatás nélkül mindenkit be akarna engedni. Nagyon sokféle menekült van, vannak szimplán bűnözők, vannak kalandvágyók, vannak gazdasági menekültek és vannak politikai menekültek. Aki csak migránsokról beszél, úgy egyben, az kever, csúsztat, gyűlöletet kelt, hazudik. A bűnözőket egyértelműen, ki kell zárni. A politikai menekülteket pedig a lehetőség szerint be kell fogadni. A gazdasági menekültnek lenni sem elítélendő dolog, mint ahogy azt a hivatalos magyar politika lefesti, mert például a magyarok nagy része is ilyen aki külföldre ment. Aki viszont Afrikából jött mint gazdasági menekült, az az éhhalál elől menekül. Aki az éhhalál küszöbén van, annak engedjük meg, hogy legitimnek tartsuk a menekülést és lehetőség szerint be kell fogadni őket.

A problémát elsősorban nem a befogadással kell kezelni, hanem az eredeti otthonukat kell jobbá tenni, ott kell segíteni. Persze ez nagyon sok pénz és idő. Nem megy egy-két év alatt. Évtizedek kellenek ehhez. Addig a fentebb felsorolt menekültekről emberi, erkölcsi, keresztényi kötelességünk gondoskodni. A befogadás alapfeltétele, az, hogy kultúrájuknak azokat az elemeit, ami összeférnek a mi kultúránkkal megtarthassák, ami viszont nem arra a törvény szigorával le kell sújtani. Ha kell keményen kell alkalmazni a kiutasítást is.

Ezzel talán válaszoltam arra a kérdésedre is, hogy mi a hozzáállásom az ENSZ menekültügyi politikájához.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#145) bbarna válasza waithEard (#134) üzenetére


bbarna
tag

Ezzel maximálisan egyetértek.

Sajnálatos tapasztalatom, hogy társadalmunk igen kis része képes szemellenző nélkül nézni a világot - hát még látni!
Mindenesetre örülnék - látni már nem valószínű, hogy fogom az élet természetes rendje miatt -, ha leány unokámnak a ruhatára gondosan készített, hagyományos "népies"(ami jól megnézve a teremtés rendjét őrzi)
motívumú lenne, mint zsákruha!

(#146) bkercso válasza waithEard (#118) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én alapvetően egyetértek vele. Száz éve a minta fehérkeresztény becsületes amerikainál az verte ki a biztosítékot, ha minimálisan emberszámba kellett volna vennie egy feketét.
A világ változik. Az éghajlat talán már annál is gyorsabban. A menekültek be fognak jönni. Addig kell kontrollálni, amíg lehet, hogy ne fajuljon el a viszony.
A vallási szálsősegesek náluk is kisebbségben vannak.

Az viszont, ami ma megy, barbár és embertelen. És jórészt a nyugat által felborogatott helyekről menekülnek. Afrikát is a nyugat fosztja ki már rég, ahogyan az éghajlat is miattunk borult meg...

Van családom, képzettségem és jó munkám. 3 éve Skóciában élek és láttam menekültet. Magyarország sem maradhat le, mert a világ tényleg gyorsan változik. Exponenciálisan nő az emberiség és a hőnérsáklet. Ma már nem lehet bezárkózni, 10 évre sem.

LMBTQ: szerintem is túlkapás. De ennek is megvolt az előzménye. Senki nem hallott olyat, hogy egy születésétől meleg vagy transznemű megváltozzon irányultságában. Férfit, sose nőtt arcszőrzete és kiskorában is babázott mindennel.
Majd lecseng ez is és beállhat egy egyensúly, ahol megaláztatás nélkül élhetnek, és már lesz törvény előtti egyenlőség is. Reméljük!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#147) bkercso válasza bkercso (#146) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az "én is ismerek" kitörlődött az utolsó bekezdésből.

Egyébként, ahogy a tudományban, úgy más területen is normális, hog az ember ellenáll a gondolkodása megváltoztatásának biz. mértékig. De rendszeresen rákényszerülünk átértékelni a dolgokat....

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#148) waithEard válasza bkercso (#147) üzenetére


waithEard
őstag

Végre értékelhető válaszok! Uraim, köszönöm! :R
Alapvetően sem bkercso sem Kékes525 urakkal nem értek egyet (mindjárt kifejtem miért is) de a véleményeteket tisztelem, sőt, érveléseteket megfontolandónak találom. Ez már párbeszéd, és nem trollkodás.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#149) waithEard válasza Kékes525 (#144) üzenetére


waithEard
őstag

Tegyük!
Az első részen a ballib és a migráns támogatásról lehetne vitatkozni, de nem akarok, ugyanis nekem tök mindegy (eddig is az volt) hogy melyik politikus mit hazudik, én a te véleményedre voltam (vagyok) kíváncsi.

Teljes mértékben egyet értek, hogy a migránsok között különbséget kéne tenni. A valóban rászorulókat segíteni, a többieket érdemeik szerinti elbírálásban részesíteni. A problémát ott megoldani, ahol az keletkezik, nem pedig importálni kell. Mondta OV is. :)
Befogadjuk őket, aztán szép lassan, évtizedek alatt a társadalom hasznos részévé válnak. Ok.

Eddig ez szép. Papíron. Aztán esetleg pár évtized után kiderül, hogy a dolog nem így működik.
Ahogy soha a történelemben nem működött egyszer sem, amikor eltérő civilizációk találkoztak. Itt ugyanis eltérő civilizációkról szól a történet. Jó példa erre a hazai cigányság. 600 éve nem sikerült őket integrálni, miközben a saját civilizációnkból több népcsoportot nemhogy integráltunk, hanem gyakorlatilag asszimiláltunk. (Svábok, tótok, ruszinok.)
Ez az egyik ok hogy én maximálisan pesszimista vagyok az afrikai és főként a muszlim emberek befogadásának kapcsán.
A másik komoly félreértés vagy csúsztatás, amikor a külföldön munkát vállaló magyarokat akarod a gazdasági menekülttel összehasonlítani.
Egy azonos civilizációból származó, túlnyomó többségében magasan képzett szakember, aki semmiféle ingyenes ellátást nem kap, hogyan hasonlítható egy túlnyomó többségében analfabéta, hasznosítható szakmai ismerettel alig rendelkező afrikai vagy arab menekülthöz? Akik ráadásul a számunkra olyan alapvető civilizációs normákat nem ismerik, mint pl a nők tömeges megerőszakolásának a elhetőség szerinti elkerülését.
Tehát az én véleményem: a más civilizációból érkező tömegek veszélyt jelentenek a mi társadalmunkra.
Ezért mindenképppen ott kell a problémákat kezelni, ahol azok keletkeztek.
Akiket különböző megfontolásokból beengedünk, azoktól meg kell követelni a teljes önellátást, (úgy, ahogy pl németországban is megkövetelik tőlünk, magyaroktól) a helyi szokások, kultúra maradéktalan tiszteletben tartását. Aki segélyt kap, az csak természetben, és azt is korlátozott ideig.
Aki x idő múlva (pár év) nem mutat fejlődést nyelvi, kultúrális ismeretekben, és nem tud saját lábra állni, az mehet haza.
"Addig a fentebb felsorolt menekültekről emberi, erkölcsi, keresztényi kötelességünk gondoskodni"
Nem, gondoskodni nem kötelességünk, hanem segítséget nyújtani. Szerintem érted a különbséget.
A leírtak alapján én úgy gondolom, hogy alapvetően támogatod a tervezetet.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#150) bkercso válasza waithEard (#149) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mindezzel teljesen egyetértek.
Ugyanakkor szerintem nem kerülhető el hosszabb távon, hogy bejöjjenek, hacsak nem dobunk a fél világra atomot. Most kell kialakítani a népvándorlás kultúráját, hogy ne olyan legyen, mint eddig. Nem erkölcsi kötelességből, hanem a kisebb rossz miatt. Szerintem.

Mit fog érni a kerítés, mikor már a másik oldalán több lesz a menekült, mint az egyiken a rendőr? Ráadásul éhesen és mindenre készen.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.