Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nullpoint


nullpoint
senior tag

2008-ban csinálták nekem, ugyanott. Tényleg eszméletlen profik, segítőkészek. Nem tudom meddig lesz még tökéletes, de minden forintot megért.

20 év szemüveghordás után végre normálisan élhettem az életemet, kb. ez az érzés.

6 diódás' volt a szemem. Beszarás volt hogy azonnal mindent tisztán láttál. Aztán később ahogy ment ki az érzéstelenítő, elkezdtett kicsit diszkomfort érzés lenni, meg könnyezett is, de akkor is király. :D

A poén az egészben hogy miután meg akarsz szabadulni a szemüvegtől, fél évig kötelező a napdózer. :d Mondjuk az amúgy is fontos.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2) twollah1976


twollah1976
őstag

Errol a Vegso allomas egyik resz ugrott be ahol a lezeres szemutetnel megvadult a lezeres gep es ... ...nem lett jo vege a dolognak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Gdi


Gdi
senior tag

Nekem -2.5öt sikerült összehoznom, több volt benne 2002-2009 között, mint napi 6-10 óra :)
Bár lehet már rosszabb, 2-3éve csináltattam hozzá szemüveget, ami azóta kb 5 alkalommal ha volt rajtam.
30cm alatt jó, monitorba se kell beleesnem (az esetek nagy részében).

Még nem mertem megnézni mennyi az annyi, hogyha elmennék egy ilyenre.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#4) miroon


miroon
aktív tag

Jó kis írás, én is régóta gondolkodom rajta, de mindig féltem attól, hogy mi történik, ha félre nézek :DDD

iPhone 13 Midnight Black

(#5) tomiafoka


tomiafoka
csendes tag

Igazán jó írás. Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat. :R

(#6) enginev3.0 válasza Gdi (#3) üzenetére


enginev3.0
félisten

530-600k
E két összeg között kell kalkulálni

A sima femto kb 40ezerrel olcsóbb, és igazából nem is tudom hogy mivel rosszabb mint a smart, de szerintem az a legjobb megoldás, lehet hogy felesleges a smartra kifizetni +40ezret

Nekem 534 volt a műtét

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7) enginev3.0 válasza miroon (#4) üzenetére


enginev3.0
félisten

Semmi

Megkérnek hogy nézd a pontot

Én 2x hittem azt hogy pislogtam, de rájöttem hogy ki van támasztva a szemem így maximum a másik szemmel pisloghattam, de a lézer rögtön leáll, és nem folytatja amíg újra őt nem nézed

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) enginev3.0 válasza nullpoint (#1) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
A szemcseppek beadása után kb egy órával van némi kellemetlen érzés a szemben, olyan mint amikor nagyon fáradt vagy és ég a szemed, de ez nekem 15-20 perc alatt elmúlt hazafelé az autóban

Van aki fórumon azt mondta hogy neki a szemcsepp csípett mikor beadták, nekem nem
Volt akit a pupillatagito sem zavart napfényben, engem igen

Szóval ki mit hogy él meg, de komoly fájdalmakra, szúró érzésre egyáltalán nem kell számítani sehol
Szerintem az emberek nagyrésze ettől fél, de ilyen nincsen a folyamatban sehol :N

Nekem a napszemüveg 2 hónapig kötelező, már nincsen félév, csak prk esetén

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) ggg666


ggg666
őstag

Hát neked szerencséd volt, nekem nem lehetett megműteni semmilyen eljárással Bal szem 0-ás, jobb -5.
Legjobb látásélességem is csak 80% körüli lett volna, de ehhez hozzáromlott volna a bal szemem.

(#10) Thusor


Thusor
őstag

Sikeres műtét esetén mik a várható eredmények a tartósság tekintetében? Tehát előfordulhat olyan, hogy csak néhány évre hatásos ez a beavatkozás vagy ez egyénenként változó?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#11) enginev3.0 válasza Thusor (#10) üzenetére


enginev3.0
félisten

Bevallom, hogy sajnos ezt nem tudom
De majd megerdeklodom

Mindenesetre az biztos hogy kevesebbet gépezek, és jobban odafigyelve, hogy pislogjak eleget és próbáljak néha másfelé nézni, hogy a szemem ne csak egy pontra fókuszáljon (monitor)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12) enginev3.0 válasza ggg666 (#9) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mikor voltál? Mert a visumax elvileg olyanoknak is jó akinek eddig nem lehetett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13) ggg666 válasza enginev3.0 (#12) üzenetére


ggg666
őstag

2éve, de a tompalátáson nem lehet segíteni még ma sem. 5 dioptriával látnék 80%-ot, tehát már az alsó két sort nem bírom leolvasni.

(#14) Cifu válasza ggg666 (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Esetleg szemtengelyferdülés vagy hasonló nincs még a képletben?

Nekem -3 / -6,5 volt PRK műtét előtt, ugyebár szemüveggel max. 3 dioptria különbséget tudnak kezelni, nekem is az volt a gondom, hogy már nem voltak hajlandók a jobb szemet feljebb húzni, mert az megterhelő. Ez után jött a lézeres szemműtét, és tökéletes 100 / 100-ra belőtték. A jobb szemem az elmúlt 10 évben leromlott kb. -0,5 dioptriára, de mindent figyelembe véve ez még így is életem egyik legjobb döntése volt...

Saját tapasztalatok 10 évvel ezelőttről:
Vizsgálat
Műtét és az utána következő napok

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) ggg666 válasza Cifu (#14) üzenetére


ggg666
őstag

Csak ezek, de a tompalátás a lényeg, hogy nem látsz 100%-osan.

Amblyopia o.d.
Anisometropia
myopia med. grad. Cum astigmia o.d.
Presbyopia
Naevus choroid o.s.
scleritis l.d.

Scleritis miatt most húztak 3 bölcsesség fogamat, meg az összes meg lett csináltatva, már csak a manduláimat kell kivenni, aztán újra megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#16) Cifu válasza ggg666 (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Yepp, szép lista, így érthető, hogy ellenjavallattal éltek a műtét ellen... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) ggg666 válasza Cifu (#16) üzenetére


ggg666
őstag

A scleritis azóta lett +ba.

(#18) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Barátnőm szemüveges, és pont a napokban beszéltük, hogy szívesen lenne "normál" látó. A lencsét nem szerette, a szemüveggel pedig a szokásos bajai vannak (párásodás, plusz a szokásos "hova tettem" kérdés). Én kérdeztem tőle a műtét lehetőségét, de azt mondta, hogy ő úgy tudja, hogy nem csak, hogy a javulásra nem adnak garanciát, hanem ami a nagyobbik rossz, arra sem, hogy nem okoznak nagyobb kárt, vakságot a műtéttel.

Ez tényleg így van, vagy csak városi legenda, esetleg régen így volt, de ma már nem? Köszi előre is!

“The wha-"

(#19) Cifu válasza Wlac (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Minden műtét jelent kockázatot, arra nyilván nem tudnak garanciát adni, hogy ha a műtét miatt megvakulsz. Amikor engem műtöttek, akkor az volt az Optik-Med-nél az eljárás, hogy ha 1,5 dioptriánál több marad a műtét után, akkor ingyen elvégeznek egy második korrekciós műtétet, amennyiben a szaruhártya állapota ezt lehetővé teszi.

Olyat én is ismerek, ahol 2-3 évvel a műtét után panaszkodott a páciens, hogy az egyik szeme már 1 dioptriásnál is jobban leromlott. De ilyesmire nem hiszem, hogy logikus lenne garanciát várni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) lev258 válasza Wlac (#18) üzenetére


lev258
veterán

Ez így kicsit problémás kérdés.
Ugyanis ígérhetnek bármit, ha valami rosszul sikerül, akkor azon már nem lehet segíteni. A garancia így értelmetlen fogalommá válik (jó, pénzt követelhetsz tőlük).
Na most ez inkább úgy zajlik, hogy felmérik a pácienst, milyen jellegű műtéttel mit lehet elérni nála, majd ezt tisztázzák vele. Maga az operáció ma már elég modern ahhoz, hogy egy normális klinikán ne sikerüljön félre. Az eddigi eredmények hosszú távú mellékhatásokat sem mutatnak, de nem tudom, hogy pl. a műtéten átesett páciensek nyugdíjas korukat elérve vajon tapasztalnak-e az átlagnál erősebb/gyengébb látásromlást, esetleg egyéb szembetegségek eltérő kockázatát.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21) nullpoint


nullpoint
senior tag

Nálam ez úgy volt 2008-ban, hogy vizsgálat után megmondták, milyen eredményt tudnak elérni. A garancia arról szólt, hogy ha nem sikerül az igért érték, akkor egy év múlva újra megcsinálják. Ha a második műtétre sem sikerül, akkor visszadják a pénzt.

Akkor ezért is választottam őket, mert az egyetlen olyan, látáskorrekcióval foglalkozó cég volt, aki egyáltalán szavatosságot vállalt bármilyen formában a munkájára.

Azt hogy ma pontosan mik a garanciális vállalások, azt nem tudom.

Ha valaki fél, retteg ettől a beavatkozástól, az inkább kerülje.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#22) ggg666


ggg666
őstag

Én az alkalmassági vizsga óta a jó szememmel már nem látok közelre, csak olvasási távolságról!

(#23) nullpoint


nullpoint
senior tag

Az tény hogy a nagyonközelre látás az megszűnt a beavatkozás után. Előtte konkrétan egy kis fehér vonalzómon két milliméter osztás közé tudtam kihegyezett rotringgal betűt írni, úgy hogy nagyon közel volt a szememhez.

Na azóta ilyen már nincs, olyan 15cm az olvasási távolság. Cserébe látok messzire, ez elég.

Az öregkori szemromlást ez sem akadályozza meg, de legalább egy pár(tíz) évig kényelmesebben lehet létezni.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#24) ggg666 válasza nullpoint (#23) üzenetére


ggg666
őstag

Csak,hogy nekem nem volt beavatkozás csak alkalmassági vizsgálat!

(#25) nullpoint válasza ggg666 (#24) üzenetére


nullpoint
senior tag

Szemvizsgálattól nem szokott elromlani a közellátás.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#26) ggg666 válasza nullpoint (#25) üzenetére


ggg666
őstag

Tehát, akkor én csak úgy érzem, hogy a vizsgálat óta nem látok vele, úgy mint előtte, és ez csak az én optikai csalódásom?

(#27) enginev3.0 válasza Wlac (#18) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sajnos ha ilyeneken gondolkodik, akkor nem ajánlom neki a műtétet, ide vagy úgy megy el az ember hogy akarja és megcsináltatja, vagy ha túl parázik mindent akkor szerintem inkább bajlódjon kicsit a szemüveggel, és az legyen a legnagyobb baja az életben, hogy hova tette a szemüveget

Ez egy műtét, és a szeme fényéről van szó, ha nem tudja a kétségeit és félelmeit félretenni amíg nem esik át rajta, akkor nincs értelme nekikezdeni :N

Garancia arra, hogy nem vakul meg, az a több tízezer ember eddigi sikeres műtétje

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) Wlac


Wlac
Ármester

Pont ezért kérdeztem a "pletykák" valóságalapját. Ha azt mondjátok, hogy 10 ezer emberből egynél volt romlás, mert éppen földrengés volt műtét közben, az bevállalható. Ha az lenne a helyzet, hogy 1000 emberből egynek nem sikerül és elveszíti a látását, az kevésbé. Mindenesetre amit írtok, az pozitívan tünteti fel a dolgokat.

“The wha-"

(#29) enginev3.0 válasza Wlac (#28) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem elveszíteni a látást ilyen műtét közben vagy miatt az manapság már lehetetlen

Illetve ÉN úgy gondolom, hogyha előírtak szerint van csepegtetve a műtét után, akkor későbbiekben sem lesz semmilyen szemi panasza, vagy nagyobb eséllyel szem betegsége

Ezen kívül szerintem érdemes megnézni (amit meg is kérdeznek) hogy a családban van e vagy volt e bármilyen szembetegség, szerencsére nálunk nem

Szerintem hogy a műtéttől akár évekkel később lenne valami szembetegsége annak akkora az esélye, mint hogy hordja a szemüveget ami egyszercsak egy külső erőtől eltörik és megsérti a szemét, na ilyen szerintem egymillióból 1 embernél (sem biztos) hogy előfordul

Nem tudom hány éves a párod, de gondolom ilyen még sosem történt vele, szóval valahogy így próbáljon meg ehhez is hozzáállni, tehát pozitívan, hogy ha ilyen nem történik vele, akkor más rossz sem, de 90 évesen szívesen elmesélem majd neki, nektek, hogy milyen volt a szemem és környéke az életem során :)

Próbálom mindig lazán felfogni az életet, néha még akkor is ha az egészségemről van szó, de én azt tudtam, hogy a szemüveget nagyon utálom, és nem akarok szemüveges lenni, kontaklencsét pedig egyszerűen nem bírtam kivenni és berakni, így nem volt más lehetőségem, kizártam a fejemből minden rosszat, persze féltem, de ki nem fél? Aztán belevágtam

Csak pozitívan! :)

u.i.: Egyébként menjetek el egy vizsgálatra, ami ingyenes, és pont olyan mint egy szemüveges vizsgálat, fájdalommentes, és biztonságos, aztán az ottlévők kedvessége és precizitása lehet meggyőzi :K Illetve a kérdéseket is fel tudjátok nekik tenni, és nem kerül semmibe

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megvolt az 1 hetes kontroll

Mondtam hogy nem szokott szemszárazság lenni nálam, azt mondták akkor szerencsés vagyok
Sőt mondtam, hogy reggelente ahogy műtét előtt is, most is 1-2 könnycseppel szoktam kelni a szemem sarkában

Ritkábban kell csepegtetni mind a két cseppet, torbadexet lassan el is kell hagyni fokozatosan
Lehet újra sportolni, és vízzel arcot mosni fentről lefelé, de víz nem mehet a szemembe

Időpont előtt 30-35 perccel előbb érkeztem, de szinte rögtön el is kezdtük, és mikorra időpontom volt, addigra végeztünk is

1 hónap múlva megyek újra egy rövid kontrollra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, témánál vagyunk sasszemtárs! :))

33 vagyok, az utóbbi pár évben már nem változott érdemben a szemem, mindkettő beállít -4,75..5,0-ra, szóval erős rövidlátó voltam.

Tavaly nyáron a strandon a hullám medencében visszacsapott az egyik hullám, szemüveg lerepült, a beton padló meg szép rovátkákat karcolt az üveg lencsékbe... (kell szemüveg a strandra nézni a csajokat) Ekkor csináltattam új szemüveget, mert a réginek a kerete amúgy is gyenge volt, de az újnak meg 2 nap után leesett az egyik szára, pedig kifejezetten vastag fém keret volt. Igaz lézerrel visszarakták ingyen, de hát akkor is...
Nem is szerettem azt a szemüveget, mert nehéz volt. Végül a régibe csináltattam újra lencséket, csak az meg mindig deformálódott használat közben, szóval elegem volt már nagyon.

Persze vehettem volna titán keretet, csak laza 60e lett volna üresen... Aprópénz mi? :U Szóval elegem lett és nekivágtam a sasszem dolognak.

-------
A vizsgálat
-------

Felmentem az ingyenes vizsgálatra Pestre, ami rettentően alapos volt, ennyire még szemorvos nem vizsgált meg, pedig jártam már pár szemészeten. Ekkor mondták, hogy nem csak dioptria eltérés van, hanem cilinder is, egyik szemen erre, a másikon meg arra. () - ez a cilinder deformáció. A cilinder témát még sosem említette egyik szemorvos sem, mert az egyszerű megoldása a problémának egy kicsit nagyobb dioptria beállítása...

Gyanútlan voltam és nem volt napszemüvegem, csak a régi, fényre sötétedő lencsés szemüvegem. Így mikor kiléptem az épületből, én is átéltem azt amit a cikkíró. Még az volt a szerencsém, hogy felhős idő volt... Este Auróra koncert volt a Barba Negra Track-ben, szóval még átkínlódtam magam Milán barátomhoz, nem kicsit szenvedtem. Úgy néztem ki, mint akinek beütöttek a szerek a dizsiben. :Y - és ebben az volt a szép, hogy még másnap este is fényérzékeny voltam. Mindegy, túléltem és ami nem öl meg, az erősít! ;]

-------
Műtét 1
-------

Az volt a terv, hogy lezavarom a műtétet és aztán lehet is menni egyből a Maratonra meg a Fezenre. Nekem is a Femto Smart eljárás tetszett meg, jó volt a PR-ja és mondom ha már költök rá, akkor kapjam a maximumot.
Amit nekem ígértek, hogy kb. 45 éves koromig biztosan nem fog kelleni szemüveg és utána is csak maximum az olvasáshoz, a távoli éleslátás az élethosszig megmarad.

Szóval eljött a műtét napja. Lóvé befizet, nyugtató gyógyszer bevesz, várakozik. Abszolút nem paráztam, mindenki nagyon kedves volt és profin, olajozottan működtek a dolgok.
Bementem, felkészítettek, kikentek jóddal aztán lehetett is menni be. Felfeküdtem az asztalra és elkezdődött a procedúra.
Szemrögzítő szívó korong gyűrűt a helyére került a jobb szemen, majd dolgozott az első lézer, megcsinálta a lebenyt, azt csipesszel felhajtották (mintha a valóság egy papírlapon gyűrődne, olyan volt ezt belülről látni), aztán dolgozott a második lézer is pár másodpercet, végül visszahajtották a lebenyt és már készen is volt. Pici pihenő és jött a másik szem.

Itt siklott félre a történet. :K
Feltették a rögzítő gyűrűt, elkezdett dolgozni az első lézer, de a gyűrű leugrott! Én csak azt éreztem, hogy nyomódik valami az arcomba és gondolom ösztönösen befeszítettem, a két dolog meg együtt leugrasztotta a gyűrűt. Ekkor megpróbálták újra, de ismét lezajlott ugyanez és megint nem ment végig a lézer. Itt kezdett a személyzet aggódni... (meg én is) :D

Ez a gyűrű olyan dolog, hogy egyféle van minden szemhez. Néha leugrik, de általában tudják folytatni. Na nálam nem sikerült!
Ez után még a műtős cuccban kivittek (apukám nem ismert meg és egy friss kuncsaftot is halálra rémítettem a pultnál, láttam a rettegést a tekintetében ahogy egy zöld maskarás jódozott képű ufó kislattyog a váróba) és az épület összes vizsgáló berendezésével megnézték, hogy végül is mit vágott a lézer...
Volt is két C alakú egymást metsző vágás, de egyik se ment végig.
Ezt látva már biztosak voltak benne, hogy ezt a lebenyt nem szabad megmozdítani, mert ha ott baj történik, akkor az nagyon nagy gebasz. Szóval itt dőlt el végleg, hogy a bal szememet majd PRK-val fogják megcsinálni, miután begyógyult a műtéti vágás és megnyugodott a szem.

Így néztem ki a műtét utáni estén... Szép mi? Megvolt pár hétig. ;]

-------
Lábadozás
-------

A femto smart-os szemem szépen alakult, komplikáció nem volt. Viszonylag hamar tudtam vele munkába állni, először még egy lencsés szemüveggel, később pedig már le is tettem a szemüveget, egy szemmel csináltam mindent.
Nekem mindig is a bal szemem volt a domináns, de a műtét után az agyam átszokott a javított szemre, az utolsó napokban már mindent azzal néztem és ha nem figyeltem oda, akkor fel sem tűnt, hogy a másik szememmel csak homályt látok, mert ott még megvolt a -5 -ös dioptria.
A smart egy hátránya, hogy a védő lebeny amit kialakít a lézer, az csak lassan szívódik fel, így egy ideig fátyolos a látás, a fényforrásokat fehér aura veszi körül jó pár napig. Egy másik hátránya, hogy a közelre fókuszálás elég lassan áll helyre, idő kell neki.

Ebben az állapotban lement a Maraton, aztán Maraton utánra volt beidőzítve a PRK.

-------
Műtét 2
-------

Már rutinosan mentem, nem paráztam egyáltalán, tudtam mi fog történni. A PRK no-touch egy egyszerű eljárás, lézer lepucolja a felső hámréteget, majd ugyanaz a gép átalakítja a szemet, aztán leöblítik, ráraknak egy védő kontaktlencsét és a folyamat nem tart tovább, mint leírni ezt a 3 sort. :)

Felültem, és már egyből tök jól láttam. Adtak fájdalom csillapítót meg altatót, mert a felső hámréteg leégetése miatt 3..5 napig az idegvégződések szabadon vannak, így ott ördög és pokol is ki tud alakulni. Nekem abszolút semmilyen fájdalmam nem volt, erős könnyezés is csak kétszer volt rövidebb ideig, túl lehetett élni.
A kontaktlencse levétele viszont elcsúszott egy napot, mert még nem kötött meg eléggé az új hámréteg, így kénytelen voltam újra Milán barátomnál dekkolni. :) Mondjuk nem könnyíti meg az életet, hogy Pécsi lakos vagyok, a klinikára eljutni meg át kell szelni az egész Budapestet keresztben. Igazán lehetne a klinika mellett ilyen 1-2 éjszakás szállás lehetőség, igény az volna rá...

Mivel még a ráadás nap után se volt teljesen megkötött állapotban a hámréteg, így bár levették a kontaktlencsét, de kaptam egy Nick Fury kalóz tapaszt, hogy azt majd csak másnap vegyem le otthon...

Végül nem lett semmilyen komplikáció, ez a műtét jól sikerült. Utána vissza is ált a bal szem mint domináns szem, ahogy volt az korábban is.

-------
Két-sasszemű konklúzió
-------

Nem vagyok teljesen elégedett a Smart eljárással. Nálam a smart-os szemem már az első naptól kezdve szemszárazsággal küzdött és később egyszer csak bevörösödött, látszódtak az erek meg viszketett. Ekkor SOS felmentem a klinikára, de bajt nem találtak, csak megint kellett használnom a szemgélt, amit még az elején adtak szemszárazságra. A smart eljárás a jellegénél fogva kárt tesz a szemen belüli kapilláris dolgokban, ezért van (lehet) probléma a szemszárazsággal, de ez nem érint mindenkit.

Aztán ahogy használtam a szemgélt, ez a probléma is elmúlt, de azért kellett neki pár nap. Az az érdekes, hogy ebben a szembe ekkor már nem is kellett a gyógyszeres szemcseppet használni, azon az időszakon már túl voltam. Mindegy, ezt is túléltem. :D

Mindeközben a PRK-s szemem meg köszöni szépen jól van, ugyanazt a 120% körüli látásélességet (ami magasabb egy átlagos ember látásánál) hozza, mint a Femto-s szemem eddigi csúcsa, de a Femto-s szeret ingadozni a szemszárazság állapota szerint, a prk-s meg nem.

Szóval ha tudnék sms-t küldeni a múltba, akkor a Femto helyett a PRK no-touch eljárást választatnám magammal. Viszont az én balul sikerült esetem ne vegye el a kedvét senkinek, a klinika nagyon profi, az eredmény pedig magáért beszél:

Akármilyen szemüvegem volt az életemben, ennyire élesen még soha nem láttam!

*egy jótanács, ha olcsón akarod megúszni a biztosan UV szűrős szemüveget, akkor menj be a munkavédelmi boltok egyikébe, ott vannak minősített, szabványnak megfelelő szemüvegek 1000Ft körül, és még jól is állnak az embernek, mint nekem az alábbi képen. :))

Na hol készült a fénykép? :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) enginev3.0 válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezekre a képekre pont nem voltam felkészülve

Én mondtam nekik hogy nekem nincs szemszaradsag, azt mondták akkor nagyon szerencsés vagyok
Sőt én reggel még egy könnycseppel szoktam ébredni

Viszont most már közel 2 hét után kezd zavarni hogy nem látok tökéletesen
Nagyon jól látok, de messzire vezetéskor még nem érzem 100%nak
Táblák elolvasása stb... És ez most már zavar

Nem tudom hogy tisztul e még

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33) ggg666 válasza enginev3.0 (#32) üzenetére


ggg666
őstag

Majd csak javul az még, neked legalább lehetőséged volt a műtétre, nekem az sincs, már lassan 1 éve a szemészetre járok elég sűrűn, 5x kaptam injekciót is a kötőhártya alá stb.

De amíg a manduláimat nem veszik ki addig még góc van a szervezetemben, utána lehet újra megnézzük.

(#34) Agostino válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


Agostino
addikt

nem semmi, én tuti sikítófrászt kaptam volna. asszem nagyon jól elleszek még pár évtizedet a kontaktlencséimmel... szerencsére semmiféle hátulutőjét nem érzem tizeniksz éve.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#35) dabadab válasza Wlac (#28) üzenetére


dabadab
titán

Ami tényleges kockázat az ilyen szemműtéteknél az kb. két dolog:

1. Szemszárazság: szinte mindig van, a legtöbb esetben fél év-év alatt elmúlik, de előfordulhat, hogy nem

2. High-order abberation: ez is elég gyakori, a mértéke egyéni adottságoktól függ. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy kitágult pupillánál (vagyis sötétben) a fény elég rendesen szóródik, ami leginkább éjszakai országúti vezetésnél tud problémás lenni, valami ilyesmit képzelj el:

DRM is theft

(#36) CPT.Pirk válasza dabadab (#35) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez amit a képen látni, én mindig így láttam a fényeket sötétben amióta az eszemet tudom és ez abszolút nem változott a műtét óta sem.

enginev3.0: no para, a nehezén már túlvagy! A távoli fókusznak meg adj még időt, be fog állni. Ahogy a közelre fókuszálás is elég lassan érte csak el azt a sebességet a Smart-os szememen, amilyen műtét előtt volt. Műtét utáni 2 hét az még nagyon kevés ehhez.

Agostino: a kontaktlencsézés nekem sosem tetszett. Inkább maradtam szemüveges. Most meg azt mondom, hogy nagyon megérte a dolog, még úgy is, hogy nekem volt némi tortúrám.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37) enginev3.0 válasza CPT.Pirk (#36) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mondjuk 30cmnel közelebb már látok, kicsit lassan érkezik a focus, de végül sikerül eltalálni

Akkor lehet tényleg várni kell még

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#38) enginev3.0 válasza dabadab (#35) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na hát ha így látnék mint a képen akkor nem csak aggódnék, de ideges is lennék

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39) mobilizmo válasza Thusor (#10) üzenetére


mobilizmo
addikt

Véletlenül tévedtem ide be, szóval tisztában vagyok azzal, hogy elég régen kérdezted, talán már nem is aktuális. Nekem 2001-ben csinálták meg, akkor még csak a PRK volt elérhető (pontosabban ezt ajánlották inkább a lasik helyett). Távolra még most is tökéletes a szemem és rendszeresen 125% körül mérnek a munkahelyi alkalmassági vizsgálaton. Olvasáshoz már kell sajnos a segítség, de ez egyrészt életkori sajátosság, továbbá 25 éve napi 8 órában monitort bámulok, szóval ez ennek köszönhető.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#40) mobilizmo válasza enginev3.0 (#37) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez inkább akkor szokott előfordulni amikor lencsét ültetnek be. Nekem pl. egyáltalán nincs ilyesmi. Feleségem korai szürke hályog miatt kapott lencsebeültetést, na ő ezzel nagyon szenved.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.