Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, témánál vagyunk sasszemtárs! :))

33 vagyok, az utóbbi pár évben már nem változott érdemben a szemem, mindkettő beállít -4,75..5,0-ra, szóval erős rövidlátó voltam.

Tavaly nyáron a strandon a hullám medencében visszacsapott az egyik hullám, szemüveg lerepült, a beton padló meg szép rovátkákat karcolt az üveg lencsékbe... (kell szemüveg a strandra nézni a csajokat) Ekkor csináltattam új szemüveget, mert a réginek a kerete amúgy is gyenge volt, de az újnak meg 2 nap után leesett az egyik szára, pedig kifejezetten vastag fém keret volt. Igaz lézerrel visszarakták ingyen, de hát akkor is...
Nem is szerettem azt a szemüveget, mert nehéz volt. Végül a régibe csináltattam újra lencséket, csak az meg mindig deformálódott használat közben, szóval elegem volt már nagyon.

Persze vehettem volna titán keretet, csak laza 60e lett volna üresen... Aprópénz mi? :U Szóval elegem lett és nekivágtam a sasszem dolognak.

-------
A vizsgálat
-------

Felmentem az ingyenes vizsgálatra Pestre, ami rettentően alapos volt, ennyire még szemorvos nem vizsgált meg, pedig jártam már pár szemészeten. Ekkor mondták, hogy nem csak dioptria eltérés van, hanem cilinder is, egyik szemen erre, a másikon meg arra. () - ez a cilinder deformáció. A cilinder témát még sosem említette egyik szemorvos sem, mert az egyszerű megoldása a problémának egy kicsit nagyobb dioptria beállítása...

Gyanútlan voltam és nem volt napszemüvegem, csak a régi, fényre sötétedő lencsés szemüvegem. Így mikor kiléptem az épületből, én is átéltem azt amit a cikkíró. Még az volt a szerencsém, hogy felhős idő volt... Este Auróra koncert volt a Barba Negra Track-ben, szóval még átkínlódtam magam Milán barátomhoz, nem kicsit szenvedtem. Úgy néztem ki, mint akinek beütöttek a szerek a dizsiben. :Y - és ebben az volt a szép, hogy még másnap este is fényérzékeny voltam. Mindegy, túléltem és ami nem öl meg, az erősít! ;]

-------
Műtét 1
-------

Az volt a terv, hogy lezavarom a műtétet és aztán lehet is menni egyből a Maratonra meg a Fezenre. Nekem is a Femto Smart eljárás tetszett meg, jó volt a PR-ja és mondom ha már költök rá, akkor kapjam a maximumot.
Amit nekem ígértek, hogy kb. 45 éves koromig biztosan nem fog kelleni szemüveg és utána is csak maximum az olvasáshoz, a távoli éleslátás az élethosszig megmarad.

Szóval eljött a műtét napja. Lóvé befizet, nyugtató gyógyszer bevesz, várakozik. Abszolút nem paráztam, mindenki nagyon kedves volt és profin, olajozottan működtek a dolgok.
Bementem, felkészítettek, kikentek jóddal aztán lehetett is menni be. Felfeküdtem az asztalra és elkezdődött a procedúra.
Szemrögzítő szívó korong gyűrűt a helyére került a jobb szemen, majd dolgozott az első lézer, megcsinálta a lebenyt, azt csipesszel felhajtották (mintha a valóság egy papírlapon gyűrődne, olyan volt ezt belülről látni), aztán dolgozott a második lézer is pár másodpercet, végül visszahajtották a lebenyt és már készen is volt. Pici pihenő és jött a másik szem.

Itt siklott félre a történet. :K
Feltették a rögzítő gyűrűt, elkezdett dolgozni az első lézer, de a gyűrű leugrott! Én csak azt éreztem, hogy nyomódik valami az arcomba és gondolom ösztönösen befeszítettem, a két dolog meg együtt leugrasztotta a gyűrűt. Ekkor megpróbálták újra, de ismét lezajlott ugyanez és megint nem ment végig a lézer. Itt kezdett a személyzet aggódni... (meg én is) :D

Ez a gyűrű olyan dolog, hogy egyféle van minden szemhez. Néha leugrik, de általában tudják folytatni. Na nálam nem sikerült!
Ez után még a műtős cuccban kivittek (apukám nem ismert meg és egy friss kuncsaftot is halálra rémítettem a pultnál, láttam a rettegést a tekintetében ahogy egy zöld maskarás jódozott képű ufó kislattyog a váróba) és az épület összes vizsgáló berendezésével megnézték, hogy végül is mit vágott a lézer...
Volt is két C alakú egymást metsző vágás, de egyik se ment végig.
Ezt látva már biztosak voltak benne, hogy ezt a lebenyt nem szabad megmozdítani, mert ha ott baj történik, akkor az nagyon nagy gebasz. Szóval itt dőlt el végleg, hogy a bal szememet majd PRK-val fogják megcsinálni, miután begyógyult a műtéti vágás és megnyugodott a szem.

Így néztem ki a műtét utáni estén... Szép mi? Megvolt pár hétig. ;]

-------
Lábadozás
-------

A femto smart-os szemem szépen alakult, komplikáció nem volt. Viszonylag hamar tudtam vele munkába állni, először még egy lencsés szemüveggel, később pedig már le is tettem a szemüveget, egy szemmel csináltam mindent.
Nekem mindig is a bal szemem volt a domináns, de a műtét után az agyam átszokott a javított szemre, az utolsó napokban már mindent azzal néztem és ha nem figyeltem oda, akkor fel sem tűnt, hogy a másik szememmel csak homályt látok, mert ott még megvolt a -5 -ös dioptria.
A smart egy hátránya, hogy a védő lebeny amit kialakít a lézer, az csak lassan szívódik fel, így egy ideig fátyolos a látás, a fényforrásokat fehér aura veszi körül jó pár napig. Egy másik hátránya, hogy a közelre fókuszálás elég lassan áll helyre, idő kell neki.

Ebben az állapotban lement a Maraton, aztán Maraton utánra volt beidőzítve a PRK.

-------
Műtét 2
-------

Már rutinosan mentem, nem paráztam egyáltalán, tudtam mi fog történni. A PRK no-touch egy egyszerű eljárás, lézer lepucolja a felső hámréteget, majd ugyanaz a gép átalakítja a szemet, aztán leöblítik, ráraknak egy védő kontaktlencsét és a folyamat nem tart tovább, mint leírni ezt a 3 sort. :)

Felültem, és már egyből tök jól láttam. Adtak fájdalom csillapítót meg altatót, mert a felső hámréteg leégetése miatt 3..5 napig az idegvégződések szabadon vannak, így ott ördög és pokol is ki tud alakulni. Nekem abszolút semmilyen fájdalmam nem volt, erős könnyezés is csak kétszer volt rövidebb ideig, túl lehetett élni.
A kontaktlencse levétele viszont elcsúszott egy napot, mert még nem kötött meg eléggé az új hámréteg, így kénytelen voltam újra Milán barátomnál dekkolni. :) Mondjuk nem könnyíti meg az életet, hogy Pécsi lakos vagyok, a klinikára eljutni meg át kell szelni az egész Budapestet keresztben. Igazán lehetne a klinika mellett ilyen 1-2 éjszakás szállás lehetőség, igény az volna rá...

Mivel még a ráadás nap után se volt teljesen megkötött állapotban a hámréteg, így bár levették a kontaktlencsét, de kaptam egy Nick Fury kalóz tapaszt, hogy azt majd csak másnap vegyem le otthon...

Végül nem lett semmilyen komplikáció, ez a műtét jól sikerült. Utána vissza is ált a bal szem mint domináns szem, ahogy volt az korábban is.

-------
Két-sasszemű konklúzió
-------

Nem vagyok teljesen elégedett a Smart eljárással. Nálam a smart-os szemem már az első naptól kezdve szemszárazsággal küzdött és később egyszer csak bevörösödött, látszódtak az erek meg viszketett. Ekkor SOS felmentem a klinikára, de bajt nem találtak, csak megint kellett használnom a szemgélt, amit még az elején adtak szemszárazságra. A smart eljárás a jellegénél fogva kárt tesz a szemen belüli kapilláris dolgokban, ezért van (lehet) probléma a szemszárazsággal, de ez nem érint mindenkit.

Aztán ahogy használtam a szemgélt, ez a probléma is elmúlt, de azért kellett neki pár nap. Az az érdekes, hogy ebben a szembe ekkor már nem is kellett a gyógyszeres szemcseppet használni, azon az időszakon már túl voltam. Mindegy, ezt is túléltem. :D

Mindeközben a PRK-s szemem meg köszöni szépen jól van, ugyanazt a 120% körüli látásélességet (ami magasabb egy átlagos ember látásánál) hozza, mint a Femto-s szemem eddigi csúcsa, de a Femto-s szeret ingadozni a szemszárazság állapota szerint, a prk-s meg nem.

Szóval ha tudnék sms-t küldeni a múltba, akkor a Femto helyett a PRK no-touch eljárást választatnám magammal. Viszont az én balul sikerült esetem ne vegye el a kedvét senkinek, a klinika nagyon profi, az eredmény pedig magáért beszél:

Akármilyen szemüvegem volt az életemben, ennyire élesen még soha nem láttam!

*egy jótanács, ha olcsón akarod megúszni a biztosan UV szűrős szemüveget, akkor menj be a munkavédelmi boltok egyikébe, ott vannak minősített, szabványnak megfelelő szemüvegek 1000Ft körül, és még jól is állnak az embernek, mint nekem az alábbi képen. :))

Na hol készült a fénykép? :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.