Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) sethi válasza Fall-N (#248) üzenetére


sethi
senior tag

Teljesen egyetértek veled. Én használom mindkét rendszert, de nem látok észveszejtő különbségeket. Szàmomra az ios letisztultabb a huawei féle android kicsit káoszosabb, de mindenkinek vannak preferenciái és majd eldönti, hogy mit akar használni. Ugyanez igaz a kijelzőre is. Akinek oled kell olyat vesz akinek megfelel az ips (nekem is) az meg olyat. Akkora a választék minden termékből, hogy mindenki megtalálja a magának való készüléket

(#252) tomson67


tomson67
tag

A Telekomnál az összes forgalmazott iPhone kapható, csak az Xr-ből van készlethiány...
A sok fikázás ellenére is népszerű lett a jelek szerint a készülék.
Nekem is tetszik, mert fiatalos küllemű, elegáns, a hardver időtálló, a videók alapján a kijelző sem katasztrófa...
A magas ár ellenére is viszik. Kicsit azért engem is meglep, de ez van.

I was trojan...

(#253) Wesder válasza tomson67 (#252) üzenetére


Wesder
félisten

Ettől most hasra jéne esnem mert népszerű?
Nekem is tetszik mert végre vannak szinek. De szerintem egyik mobil sem ér ennyit.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#254) tomson67 válasza Wesder (#253) üzenetére


tomson67
tag

Nem kell hasra esned, mert a jelek szerint népszerű. Miért is kellene? Tényeket közöltem.
Szerintem sem ér ennyit, de ez van. Nem te vagy a célközönség.

[ Szerkesztve ]

I was trojan...

(#255) ollie válasza tomson67 (#252) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak sajnos pont a leglényegesebb hardver, a kijelző nem időtálló. Nincs HDR és kis felbontású. Persze könnyű legyinteni a HDR-re, de ha néztél már filmet HDR-ben, akkor nem legyintesz rá, hogy nincs, és 300k-ból legyen már keret egy jobb kijelzőre. Ja és a 3GB ram is kérdéses, hiszen ekkora kijelzőn már szeretne az ember multitaskolni is, az is eléggé bosszantó, ha 10 lap nem fér a memóriába a böngészőben, és újratöltődnek az oldalak.

[ Szerkesztve ]

***

(#256) DaveNo1 válasza ollie (#255) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nyilván direkt spórolták ki a jobb felbontású kijelzőt, különben kutyának sem kellene az Xs vagy Xs Max. Néztem teszteket a Xr-ről, és gyakorlatilag tényleg csak a kijelzőben rosszabb mint a jóval drágább társai.

You are not prepared.

(#257) lolal válasza ollie (#255) üzenetére


lolal
senior tag

Figyelj személyes példám:

Én is 7 és 8 Plus között vacilláltam, valamint még az XR is elgondolkodtatott. Rengeteg összehasonlítást néztem. Élőben is próbáltam a 7 és a 8 Plust is. XR- árát sokalltam, plusz nem tetszett a notch, így maradt a két "hagyományos" nagy iphone. Élőben sebességben nem láttam különbséget a 7 és a 8 Plus között. Képeknél is max az este készülteken láttam előnyt a 8Plus javára. 3GB-RAM van mind a kettőben. Hosszas gondolkodás után a 7Plust választottam, szerintem nem fogom megbánni. Hétköznapi használatra, nem hinném, hogy szükségem lenne az új chip erejére, ahhoz, hogy facebookozzak, e-maileket írjak, böngészgessek,GPS-t használjak, illetve néha napján fotózzak. Árban pedig nem ért nekem 50.000 forint különbséget az üveg hátlap, sem a vezeték nélküli töltés(amit nem is használnék, mert nincs mivel), illetve a hétköznapi felhasználás során nem felfedezhető gyorsaság az i8 Plus javára. :N

Az XR-t meg úgy gondolom vegye meg aki hétköznapi használatra egy csúcs hardvert akar. Egészségére. Jó készülék szerintem. De én beérem kevesebbel. Hétköznapi használatban úgy sem látszik, és kijelző minőségben sem. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#258) tomson67 válasza ollie (#255) üzenetére


tomson67
tag

Gondolom, hogy akik megvásárolták a készüléket, azoknak nem lényeg a HDR.
Ezért is vették meg. Ahogy írtam és még írták rajtam kívül ezren mindenütt és mindig, drága.
Ezen túllépve mondtam, hogy nekem ettől függetlenül nagyon tetszik a telefon és a jelek szerint nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel, bár az én telefonom egy Xs max lesz, ami szintén kurva drága és nem éri meg az árát és át vagyok baszva vele, a cég iránti feltétlen lojalitásból veszem meg, iPhone zombi módjára, stb, stb, stb.

Ezelőtt egy X-em volt, életem legjobb telefonja volt, ezért akarok, ha nem is nagy léptékben, szintet lépni a lehető legnagyobb és legjobb kijelző, hardver irányába. Nem fogom megbánni.

I was trojan...

(#259) Sinesol válasza ollie (#255) üzenetére


Sinesol
veterán

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#260) Sinesol válasza ollie (#255) üzenetére


Sinesol
veterán

Még azelőtt lecsereli a legtöbb ember ezt a telót, mielőtt egyaltalan relevans lenne a HDR, szoval nem túl fontos, hogy nem HDR képes.

(#261) Thom!


Thom!
veterán

Apple iPhone XR review

A tesztből kiderül sok értelme nincs a dupla kamerának, 1db kell nagy szenzorral ez a jövő szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#262) Wesder


Wesder
félisten

40$ lesz a hivatalos àtlàtszó szilikon tok az XR-hez. Az év üzlete.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#263) lolal válasza Wesder (#262) üzenetére


lolal
senior tag

Azért ezen még én is felnevetek :DDD Egy szar fröccsentet műanyag tok, aminek kb 50 penny az előállítása, eladják 40$ ért. Haláli. Meg is érdemli aki megveszi :C

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#264) Sinesol válasza Wesder (#262) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez eddig is ennyi volt, legalabbis en 14 k-ert vettem, ami kb a 40 dolcsi +afa.

Lolal: Nem epp fröccsöntött muanyag, hanem kellemes, gumirozott tapintasu puha szilikon, belulrol plussel boritva, szerintem nagyon jo minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#266) Wesder válasza Sinesol (#264) üzenetére


Wesder
félisten

Még úgy is max 3k-t ér, nem 14-et:C

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#268) Fall-N válasza ollie (#255) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem OS-től függetlenül marginális az a réteg akit érdekel. Engem mint akit érdekel technológia, még engem sem érint meg. Nálam az a fő szempont, hogy az én igényeimnek feleljen meg, ne amit a marketingosok találtak ki. HDR még a TV-nél sem hat meg, nemhogy a telefonon. Egyébként is hol vannak a minőségi HDR anyagok? Telefonra minek?

Egyébként is, a legtöbb felhasználó szociál vackokra, fotózásra, zenehallgatásra használja a telefont, így bőven elég (lenne) bármilyen közepes droidos vagy alap iPhone. Aki tényleg kihasználja és egyáltalán tudja is miket takarnak ezek a technológiai dolgok, azok kevesen vannak. Mint írtam nem magunkból kell kockákból kiindulni.

Kijelző: utálom az OLED-et, így nem kell. FHD meg bőven elég telefonba, de persze nem baj ha nagyobb. Főleg a mostani 18:9-es 6"-os csodák mellett. De nem fő szempont.

[ Szerkesztve ]

(#269) #81733120 válasza Wesder (#262) üzenetére


#81733120
törölt tag

Lassan már az iOS-t is meg kell venni a mobilhoz. :D

(#270) Fall-N válasza sethi (#251) üzenetére


Fall-N
veterán

Meg persze tökéletes rendszer nincs. Androidot is bármennyire kedvelem vannak hibái. Az iOS féle backup például nagyon jó lenne. Persze valamennyire be kéne zárni hozzá a rendszert, hogy univerzális legyen és ne függjön a gyártóktól. De megérné. Sokkal jobb lenne telefon váltáshoz egy gombnyomással visszaállni az előző backupra. Így előjön az is, hogy nem fekete-fehér ez a zárt és nyitott rendszer kérdése sem. Így el is hiszem, hogy valakinek ezért is egyszerűbb és tetszetősebb az iOS.

[ Szerkesztve ]

(#271) tomson67


tomson67
tag

Az igazság az, hogy nekem már egyszerűen nem alternatíva egy androidos rendszer, legyen az bármilyen komoly gyártó készülékébe pakolva, bármilyen olcsón. Az IOS megvett kilóra.

Túl vagyok egy P9 plus, Note 8, S9+, Mate 10 pro-n, ( nem volt rossz egyik sem) de egyik sem volt fogható SZÁMOMRA az iPhone X-hez, így, ha nem tehetném meg, hogy iPhone XS Maxot vegyek, és mondjuk a X sem lenne elérhető, akkor bizony az XR lenne képben valamely szolgáltatói ajánlattal. Ez van.

Voltak már mondjuk azelőtt is iPhonjaim, 4, 4s, 5s, 6, 6s, de azt a nyomorult home gombot nem tudtam megszokni.

I was trojan...

(#272) HarleyCustom válasza ollie (#255) üzenetére


HarleyCustom
veterán

10 lap a memóriában megnyitva? Minek? Úgyis bezárja egy idő után az android is.
Nem?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#273) ollie válasza Fall-N (#268) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Netflix és Youtube tele van minőségi HDR filmekkel.

(#272) Herreløse: ha használod az oldalakat, nem zárja be. Amúgy nem értem ezt a minekezést. A desktopomon általában bőven 10 fölött vannak megnyitva a weboldalak, és nem csak azért, hogy legyenek. Ugyanez mobilon is.

[ Szerkesztve ]

***

(#274) tomson67 válasza ollie (#273) üzenetére


tomson67
tag

Kb. mindig ennyi oldalam van megnyitva mobilon is, plusz még egy pár alkalmazás, az iPhone X döccenés nélkül vitte az akadályt. (Az XR sem lehet rosszabb.) Nem töltött újra. A youtube videókban igazad van, itt valóban kompromisszumot kell kötni.

I was trojan...

(#275) ollie válasza tomson67 (#274) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Legyen úgy.

***

(#276) lolal válasza tomson67 (#274) üzenetére


lolal
senior tag

Ember legyen a talpán aki kigázol abból a katyvaszból ami a képen van :DDD

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#277) tomson67 válasza lolal (#276) üzenetére


tomson67
tag

Akkor én ember vagyok a talpamon, mert én tudom mi és miért van megnyitva. :)
Mindig is így volt, ezután is így lesz. Ez csak neked katyvasz. :K

I was trojan...

(#278) Sinesol válasza tomson67 (#274) üzenetére


Sinesol
veterán

Elég nehez raciot talalni abban, hogy pl. 7 PH lap van, vagy hogy tenylegesen szukseg van e ennyi lapot egyszerre nyitva hagyni. Engem szemely szerint zavar az ilyen káosz, ha valahol vegzek azt zárom.

[ Szerkesztve ]

(#279) tomson67 válasza Sinesol (#278) üzenetére


tomson67
tag

Hát, nem gondoltam, hogy ilyen érdelődést váltanak majd ki a böngészési szokásaim! :)
Ha számodra nehéz is rációt találni benne, ez csak azért van, mert mindannyian mások vagyunk. :) Van olyan oldal, ahová mindig, újra és újra visszatérek, épp ezért nem végzek ott sosem. Ezért van állandóan megnyitva pl. 7 PH oldal.
Szükségem van rájuk, igen. Mindegyikre! Személy szerint engem nem zavar, főként nem látok káoszt benne, mert elég sokfelé tudom irányítani a figyelmemet, nekem ez nem jelent gondot.
Hát, ennyit rólam, most pedig jöhet a topik témája, a különleges, szép és igen jól sikerült iPhone XR! :)

[ Szerkesztve ]

I was trojan...

(#280) nkmedve válasza ollie (#273) üzenetére


nkmedve
őstag

Kíváncsi lennék, hogy hányan néznek telefonon filmet, és ezek közül egyáltalán hányan tudják, hogy mi a HDR és van rá igényük. Szerintem bőven 1% alatt lenne az arány, ezek pedig vehetnek Xs-t vagy valami Samsungot. Szerintem először tartsunk ott, hogy a HDR tévék legyenek elterjedve (és itt nem a kamu-HDR-es LCD-kre gondolok, mint amilyen az enyém is), majd azután legyen ez szempont egy telefonban.

Hogy az előző kommentre is reagáljak, a kijelző egyáltalán nem elsődleges az időtállóságban, sőt a kissebb (de még nem zavaró) felbontás pont, hogy időtállóbbá tehet egy hardvert (GPU oldalról). Az 5 éves 5S-emben sokkal inkább érződik minden egyébb hardverelem elavultnak, mint a kijelző - az még mindig egy minőségi LCD ami nem felhősödik, pont olyan színei vannak mint új korában, felbontása, kontrasztja pedig most pont úgy elég egy telefonba mint régen (sajnos 5 év alatt nem lett újabb, jobb szemem :) ).

Bármilyen sokan is ajánlgatják itt az Xr helyett, az X szerintem jóval hamarabb el fog avulni (a nagyobb felbontás hamarabb megeszi a GPU-t, az OLED pedig el fog használódni valamilyen mértékben), arról nem beszélve, hogy drágább is. Az egyetlen komoly előnye az X-nek a kompaktabb méret, a nagyobb felbontású OLED egyszerű eye candy ami normál használat mellett legtöbb embernek fel sem tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#281) tomson67 válasza nkmedve (#280) üzenetére


tomson67
tag

Nekem azért valószínűleg feltűnne a X és a Xr közötti kijelző különbség, de azért teljesen egyetértek azzal amit írtál. Ahogy már írtam is sok-sok videót láttam már a Xr-ről, teljesen vállalható a kijelző.
Jó lenne kézben tartani, hogy a valóságban milyen, videókon szép.

A hsz-ed az első valóban szakmai hozzászólás a topikban! :D

[ Szerkesztve ]

I was trojan...

(#282) HarleyCustom válasza ollie (#273) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Amúgy nem értem ezt a minekezést....”

Én meg nem értem ezt a “szarazájfonozást” hozzászólásokon keresztül. Egyszer kétszer még elmegy,de állandóan oldalakon keresztül...
Azt mondjátok szar,mi azt mondjuk nem az.Adok-kapok mindig ugyanaz...:N

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#283) joey04 válasza lolal (#276) üzenetére


joey04
titán

Laptopon én is így szoktam. Feedly megnyit, érdekes híreket megnyitom külön lapon és szépen haladok. Telefonon nem, mert ott a feedlyben egyesével olvasom el. De ott meg ha mondjuk nézem HA-t és van 10-15 telefon akkor azokat külön lapon nyitom meg simán. Mondjuk i7 és 2 gb ram simán elég ehhez.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#284) -secret- válasza joey04 (#283) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szintén.

(#285) kalimist válasza ollie (#255) üzenetére


kalimist
aktív tag

Megint mellényúltál mert támogatja a HDR10-et és a Dolby Vision-t is, ez utóbbi Androidon ismeretlen fogalom. :) Az más kérdés, hogy OLED-en az igazi de nem 5-6 colon amire utalsz, hanem minimum 55-ön. :)

(#286) ollie válasza kalimist (#285) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem nyúltam mellé. A HDR támogatás nem azt jeleni, hogy HDR kijelzője van. Csak éppen az Apple még ezt is kiírta, hogy megtévessze a vásárlókat, például téged is, hogy azt hidd, HDR kijelzője van.

***

(#287) Fall-N válasza ollie (#286) üzenetére


Fall-N
veterán

Én értem mit írsz. De az átlag felhasználó nem fog HDR miatt telefont venni. Sőt, az sem feltétlenül, akit érdekel a tech. Azért valljuk be, sokszor parasztvakítás a HDR, es egyáltalán nem életszerű. Arról nem is beszélve, hogy egy telefon kijelző méretén el is bukik az élvezhetősége. Oda nagy kijelző kell. Még TV-k közül sem árt a nagyobb méret.

(#288) Noukoum válasza Fall-N (#287) üzenetére


Noukoum
veterán

Teljesen más ha átlag felhasználóként nézzük a dolgokat vagy "tech" felhasználóként. Mert nagyon nem mindegy melyik alapján tesszük. Elvileg ez egy mobilarena, értem én hogy az átlag józsi úgysem látja, de ő valószínűleg nincs is itt.
Mert ilyen elven mindenen át lehet siklani , hogy jaj hát jó lesz a 3 éves proci úgyis gyorsan megnyílik a fészbúk, jó lesz az alacsony felbontású ips panel mert jó lesz az neki úgy se látja, nyugodtan mehet bele régebbi optika, mert úgy sem látja 6inchen a különbséget. Ja meg mehet bele 1500-as akksi úgyis csak a fészbúk megy, nameg minden este tölteni kell, ja meg vegyen powerbankot.

Nekem nincs bajom a felbontással, nincs bajom az ips panellel. Tudod mivel van bajom? Az árral. Azzal hogy pofátlanul drága. A csúcsdroidokkal van egy árban, miközben ki spóroltak csomó dolgot csak azért hogy vegyék az xs-t is. A legnagyobb gáz hogy így is vinni fogják mint a cukrot, de ez már nem az apple baja hanem a felhasználóké

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#289) Fall-N válasza Noukoum (#288) üzenetére


Fall-N
veterán

Én nem arra céloztam, hogy legyen gyenge, mert átlag embernek az kell, hanem hogy ez még ésszerű kompromisszum, mármint az IPS. A SoC erős, így azzal nem lesz gond.

A HDR, mint ahogy írtam, nem kihasználható ilyen méretben.

Az ár meg sok, ez senki sem vitatja. Sajnos pofátlanul egyre drágábbak a telefonok. De akinek nem kell droid az úgyis meg fogja venni. Ezt használja ki az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#290) Alibaba5 válasza Noukoum (#288) üzenetére


Alibaba5
tag

Xs árához képest arányosan olcsóbb, mind túl drága. Xr szerintem egy nagyon jó telefon lesz, szép kijelzővel, igaz egy kamerával, de minden másban xs sőt nagyobb kijelző nekem mellette szól

[ Szerkesztve ]

(#291) ollie válasza Fall-N (#287) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig nagy különbség van élvezhetőség szempontjából a Note9-em 6.4-es kijelzőjén HDR film esetén, és a 24 colos monitoromon, a Note9 javára. Igen, olyan sokat számít a HDR.

***

(#292) Sinesol válasza ollie (#291) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem az inkább a sokkal jobb kontrasztarány miatt van, nem pedig a HDR miatt, egyáltalában a szabványban meghatározott fényerőtől is nagyon messze van a Note9 fényereje, szóval nehezen hihető, hogy értékelhető HDR-t tudna nyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#293) HarleyCustom válasza Wesder (#262) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerinted a BlackBerry mennyiért ad egy gyári tokot? Haveromnak rendeltem egy szaros,kemény,vékony műanyag tokot,rápattintós,Motion-ra,....10ezer forint. Amikor megláttuk mit “tud”a tok 10 ezerért,azonnal visszaküldtük.
Nehogy azt hidd,hogy csak az ájfon tokok a drágák.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#294) <Lacy85> válasza Sinesol (#292) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Anno, amikor megvettem az S8-at, összehasonlítottam párom S7 Edge-ével. Feltettem mindegyikre ugyanazt a 4K HDR videót, mert kíváncsi voltam, van-e különbség, vagy csak marketing rizsa.
Nagyjából egy "aztak@rva" volt a reakcióm, annyival szebb volt az S8-on. :D
Szóval nem is kell TV-vel, vagy monitorral hasonlítani. Elég egy HDR képes, meg egy nem HDR képes telefon.

(#295) Fall-N válasza Sinesol (#292) üzenetére


Fall-N
veterán

+1 De ahogy írtam, rendellenes sok esetben a kontraszt, nem természetes.

(#296) joey04 válasza Fall-N (#287) üzenetére


joey04
titán

így van. a hdr inkább látványos, mint jó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#297) Halkow.


Halkow.
senior tag

Én elmondom korábban Androoidosok táborát erősítetttem egészen addig amíg be nem szerezetem egy iphone se-t. kizárólag a mérete miatt, ami tönkrement egy vízkár esetén. Mikor már bő 1 hónapja megvolt, kiprobáltam üzletekben a note 8, s9-et és az összes android csúcsmobilt és tudjátok mit éreztem, azt, hogy akadozik és egy bowli szar mindegyik az ios-hez képest. Hiába a korlátok de egyszerűen nem vagyok hajlandó nem ios-es készüléket használni, az a sok plusz apróság számomra annyi mindent add, hogy egy más világ kész.

(#298) joey04 válasza Halkow. (#297) üzenetére


joey04
titán

Pontosan értem miről beszélsz. De szarnak nem mondanám, sőt. A kisebb akadások meg egyéb problémák valóban jelen vannak, de akinek kell a nagyobb szabadság, vagy mert geek, vagy mert van olyan funkció ami kell. a hobbyjához, munkájához és azt az iOS képtelen neki megadni, annak jobb választás egy androidos készülék.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#299) sethi válasza joey04 (#298) üzenetére


sethi
senior tag

Én is osztom ezt a véleményt. Mindkét rendszert használom de nem értem a nagyobb szabadságot androidon. Miben nagyobb a szabadság azon kívül, hogy a telefont kvázi pendriveként is használhatom és lehet rajta torrentezni. Mit értetek nagyobb szabadság alatt?

(#300) Wesder válasza sethi (#299) üzenetére


Wesder
félisten

Kérdezd neg Somatom-ot.
Ő úgy hasznàlja a Droidot, hogy neki az iOS butatelefon.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.