Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Noukoum válasza <Lacy85> (#448) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez nyilvánvaló. Akinek kell a nagyobb szufla az tud válogatni, szerencsére.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#452) kchris78 válasza joey04 (#444) üzenetére


kchris78
veterán

nehez osszehasonlitani mert teljesen mas az Xr fogyasztasi karakterisztikaja mint egy Xsnek vagy Xnek akar...
7nm, standbyban foleg valoszinu meg joval kevesebbet fogyaszt, ugyanakkor a kijelzo is maskepp fogyaszt mert IPS vs AMOLED... teljesen mas kulonbsegek jonnek ki attol fuggoen hogy valaki foleg az asztalon tartja a telefont vagy hasznalja es ha igen akkor meg mire...

(#453) kchris78


kchris78
veterán

meg egy dolog ami az Xr javara irhato: szerintem ha esetleg betorne a kijelzoje sokkal olcsobban varhato csere alkatresz mert SE nem AMOLED, es 3D touch sincs benne. Ez mind olcsositja a potalkatreszt... Alapvetoen ezert volt anyagi katasztrofa (meg most is) egy X kijelzo tores...

(#454) joey04 válasza kchris78 (#452) üzenetére


joey04
titán

Igen, ebben igazad van. Engem az lepett meg, hogy a Xs mennyivel jobb, mint a X. Pedig a telepméret kisebb, a kijelző változatlan (csak picit szebb). Szóval csak a 7nm lehet oka.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#455) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sikerült vennem XR-t. Piros 128GB. A Corvin pláza melletti Styleboltban van minden színben... (Jó piros mostmár nincs :D)

(#456) HarleyCustom válasza Ron Swanson (#455) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:C

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#457) HarleyCustom válasza joey04 (#450) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Igen.:K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#458) <Lacy85> válasza joey04 (#450) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Amennyiben tv-nek veszed, akkor persze. Ez csak video playback teszt.

(#459) Raysen623


Raysen623
addikt

Tegnap megtapiskoltam a Media Markt-ban és összevetve az XS OLED kijelzőjével az XR IPS kijelzőjét csak egészen közelről érezhető a különbség. Napi használatban nem fog feltűnni. Számomra az 5C után megvett S7 Edge óriási csalódás egy bizonyos részen, de majd az XR jövőre remélem feledteti velem a samu korszakot. Addigra az ára is remélem esik kicsit, bár most kapni rá 50k kedvezményt online vásárlásnál.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#460) FіkuszKukіsz válasza Raysen623 (#459) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hol lehet 50-nel olcsóbban megvenni?

Romanes eunt domus

(#461) nickedez89 válasza Ron Swanson (#455) üzenetére


nickedez89
senior tag

Na, grat hozzá, csak sikerült végül!:C

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#462) Raysen623 válasza FіkuszKukіsz (#460) üzenetére


Raysen623
addikt

Telekomnál, bár lehet ennek mértéke egyén függő. Nekem a havi számlám befizetésekor tűnt fel mint ajánlat. A sima online vételnél 10k kedvezményt láttam.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#463) <Lacy85> válasza Ron Swanson (#455) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Keveset szállítottak belőle, vagy ennyire kapós a piros? Én is arra pályázok. :D
Telekomnál sincs készleten.

(#464) Ron Swanson válasza <Lacy85> (#463) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Keveset szállítanak + kapós is.

(#465) <Lacy85> válasza Ron Swanson (#464) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor megvárom, amíg lecseng a kezdeti láz. Annyira nem sürgős. :N

(#466) FіkuszKukіsz válasza Raysen623 (#462) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az a kedvezmény valszeg meg lesz még 1 év múlva is.

Romanes eunt domus

(#467) kchris78 válasza Ron Swanson (#455) üzenetére


kchris78
veterán

gratula!!! :). tenyleg kivancsi lennek mar egy olyan tesztre ahol ax xs/xr fo moduljat hasonlitjak ax X fo moduljahoz (foto).

(#468) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

1 napos XR tapasztalatok (X-hez hasonlítva):
- gyorsabb a FaceID, máshol nem tapasztaltam gyorsulást
- a kamerája egy kicsit jobb, a telephoto kamera nem hiányzik, mert régebben sem használtam
- hiányzik a 3D Touch :(
- a kijelzője rendben van, egyedül a 100% OLED fekete hiányzik, de ennél legalább a pwm nem bántja a szememet
- tökéletes méret, az X kicsi volt nekem
- az üzemidőtől nem vagyok elájulva, de lehet kell neki 1-2 nap hogy beálljon
- a Product Red nagyon baszón néz ki :D

(#469) nickedez89 válasza Ron Swanson (#468) üzenetére


nickedez89
senior tag

A 3D touch valóban hiányozhat annak aki használta/használná!

Nekem egyedül a safari-ban hiányzik a linkek előnézetéhez! A hosszan nyomásra feljön ugyan a menü, hogy megnyitás új lapon stb., de egyrészt erre várni kell egy hangyányit, másrészt nem hozza be előnézetbe a linket mint 3D touch-nál...

Mondjuk ezzel együtt tudok élni, de ezt az egyet sajnálom, hogy kihagyták az Xr-ből!
Talán még a frankóbb IP68-at megkaphatta volna de akkor már tényleg nem lenne kb. miért a drágábbakat venni szóval ezeket a húzásokat kivételesen megértem, még ha nem is tetszik!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#470) Ron Swanson válasza nickedez89 (#469) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Kicsit amúgy elbizonytalanodtam, nem tudom hogy megérte-e lecserélni az X-et XR-re. :DD
Ha neten rendeltem volna, akkor elgondolkodnék a 14 napos elálláson, de személyesen vettem :/
Jó teló amúgy, csak a wow feeling elmaradt.

[ Szerkesztve ]

(#471) aujjobba válasza Ron Swanson (#470) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem írták itt már elegen, hogy X-et nem feltétlen éri meg cserélni, és hogy nincs wow faktor.
No offense.

(#472) nickedez89 válasza Ron Swanson (#470) üzenetére


nickedez89
senior tag

X-ről persze hogy nincs! Nekem i7-ről azért már nagyobb lépés volt!

Üzemidőnek viszont jelentősen jobbnak kéne lenni elvileg!🤔

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#473) nickedez89


nickedez89
senior tag

Azért a Vodafone-nak sikerült hálózatfüggővé tenni a dualSIM-es telót! Most próbáltam ki kíváncsiságból...

Arra lennék még kíváncsi, hogy az eSIM is le van ilyenkor valahogy tiltva vajon? Sajnos nincs telekomos előfizetésem, hogy kipróbáljam!?🤔

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#474) HarleyCustom válasza nickedez89 (#473) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Telenor is...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#475) leslieke válasza nickedez89 (#472) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is i7-ről váltok XR-re, csak érkezne meg a Vodától.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#476) kchris78 válasza nickedez89 (#473) üzenetére


kchris78
veterán

az szuper... En ugy hallottam hogy a Telekomos olyan hogy eSIMet csak Telekomosat lehet beletenni majd, de fizikai SIMet barmilyet fogad (ahogy nem fuggok az altala kiadott telefonok mar).

(#477) nickedez89 válasza kchris78 (#476) üzenetére


nickedez89
senior tag

Azt nem értem, hogy nem úgy volt, hogy már nem tehetik függővé a telókat?

Nem azért mert nem tragédia, ezer éve Vodás vagyok és nincs is vele semmi bajom, plusz hülye lennék a tök jó flottát otthagyni, de egy esetleges eladásnál nagyon nem mindegy, hogy független-e a készülék!

Persze eladni sem akarom, örülök hogy végre megvan! De két év múlva is egy fölösleges plusz procedúra kérni a szolgáltatótól a függetlenítést!😑

#475 leslieke: Mondanám, hogy türelem-türelem, de nekem sem erős oldalam!😆

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#478) kchris78 válasza nickedez89 (#477) üzenetére


kchris78
veterán

nem, az a T plusz "jofejsege". De szerintem inkabb csak felmertek hogy kevesebb macera ha eleve fuggetlenul adjak. Az eloiras tudomasom szerint az az hogy 2 ev utan ingyenesen kell fuggetleniteniuk.

(#479) nickedez89 válasza kchris78 (#478) üzenetére


nickedez89
senior tag

Értem! Még szerencse hogy nem deal breaker nálam ez a dolog, csak gondoltam rápróbálok!

Az eSIM -re lennék marha kíváncsi hogy az is le van-e tiltva?🤔

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#480) joey04


joey04
titán

iPhone XR isn't selling as well as Apple anticipated, production reportedly cut

Akkor csak nálunk van hiány? :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#481) kchris78 válasza joey04 (#480) üzenetére


kchris78
veterán

az hogy a milliós tételből ide hány száz kerül az nem mond semmit se a globális folyamatokról... amúgy meg jó lenne már az Applenek egy pofon az eladásokban hogy helyre tegyék az árazást (valamennyire).

(#482) chaosmonger válasza kchris78 (#481) üzenetére


chaosmonger
tag

Az a bibi, hogy az utóbbi években gyakorlatilag minden Iphone megjelenés után erről kezdtek cikkezni, aztán fél /egy év elteltével érdekes módon a legjobban fogyó modell lett belőle.

(#483) joey04 válasza kchris78 (#481) üzenetére


joey04
titán

inkább a többiek is emelnek, így meg nem lesz változás

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#484) kchris78 válasza chaosmonger (#482) üzenetére


kchris78
veterán

ki tudja, de ezt már nem fogjuk megtudni mivel több eladott darabszám érték nem lesz publikus.

(#485) nickedez89


nickedez89
senior tag

Nem is szóltatok hogy kint van az Xr teszt!:C

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#486) aujjobba válasza nickedez89 (#485) üzenetére


aujjobba
addikt

Kint van a teszt!

(#487) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Ennél alaposabb és objektívebb teszt a gsmarenaé azt is éppen most frissítették a mérésekkel. 78 lett az endurance ratingje.

[link]

(#488) joey04 válasza Gigicuci (#487) üzenetére


joey04
titán

nem éppen most, de valóban utólag :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#489) nickedez89 válasza Gigicuci (#487) üzenetére


nickedez89
senior tag

Most én is úgy érzem, hogy ez a teszt nem lett valami alapos és objektív! Pedig szeretem Bog tesztjeit! Az meg külön durva, hogy még tetszett plecsnit sem kapott!?😳

Igazából néztem és a csúcs droidok sem olcsóbbak szinte semmivel! Értem én hogy már mindegyik amoled, meg 8K felbontásuk van meg 6db kamera van rajtuk de valahogy ezek engem nem hoznak lázba...!🙈

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#490) tuki2200 válasza nickedez89 (#489) üzenetére


tuki2200
senior tag

De ez nem csucstelefon 300ert, az az Xs és Xs Max.. Ez az olcso iPhone, a 'gagyi' iphone.. és akkor a csúcs androidok amiket mondasz: Galaxy s9 (160), S9+ (180), P20Pro (190), Note 9 (260), Pixel 2 (265), LG G7 (170) és ugye itt a P20pron kívül mindegyik bővíthető, ellenben az iPhone-nal amiből a legkisebbet emlitetted

[ Szerkesztve ]

(#491) nickedez89 válasza tuki2200 (#490) üzenetére


nickedez89
senior tag

Miért nem csúcs? Azért mert nem amoled? Minden másban megkapta ugyanazt mint az XS és XS max! Egyedül a 3D touch és a zoom lencse hiányzik! Ettől még ebben az idei legfrissebb hw van és a kisebb felbontás miatt a 3GB RAM is bőven elég iOS-en! Persze nyilván örültem volna ha 4-et kap de ez sem "deal breaker"!

Nekem sokkal fontosabb az üzemidő pl. és abban ez a legjobb iPhone jelenleg!

Ja igen, a bővíthetőséget hagyjuk mert egy SD kártya csiga lassú a belső tárhelyhez képest...

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#492) tuki2200 válasza nickedez89 (#491) üzenetére


tuki2200
senior tag

A csúcs a legjobb, ha tetszik, ha nem, ez akkor is az 'olcso iphone' és így is fog bevonulni a történelembe mivel létezik az Xs... azoknak van akiknek drága a csucskeszulek. Ettől még nem lesz rossz telefon (maximum presztízs és ar-ertek aranyban). Egy korrekt iOS belepo kategoria.

A kártya meg nem észrevehetően lassabb, de ha már lassúságnál járunk ugye a konkurenciánál a gyorstolto is ott a dobozban mindenhol..

[ Szerkesztve ]

(#493) nickedez89 válasza tuki2200 (#492) üzenetére


nickedez89
senior tag

Szerintem ez hülyeség! Én is megvehettem volna az Xs-t de jobban tetszett az Xr! Volt amoledes telefonom és marhára nem jó rajta sokat olvasni a PWM miatt...!

A gyorstöltő meg hogy jön ide? 😆
Az valóban undorító hogy nem adnak hozzá, de pl. iPad töltővel közel a gyorstöltő sebességével tölthető a teló. Az iPad töltőt meg 6-7K -ért mérik ha nincs otthon.

Most megnéztem még egyszer és a Note 9 pl. még drágább is lett volna nekem, a Mate 20Pro csak egy 20-assal lett volna olcsóbb, de a P20Pro is 227 az én flottámmal a vodánál szóval nem nevezném ezeket sem olcsónak!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#494) tuki2200 válasza nickedez89 (#493) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ja, hogy azért bánt az 'olcso iphone' meg 'belepo kategoria' kifejezés mert ilyet vettél :D akkor nem szóltam, mondhadtad volna hamarabb :D

(#495) nickedez89 válasza tuki2200 (#494) üzenetére


nickedez89
senior tag

Engem aztán nem bánt, mindenki azt gondol amit akar, csak arra reagáltam amiket írtál!

Egyébként az olcsó iphone meg belépő kategória az mai napig az SE amit már 100K -ért "hozzád vágnak"! 👍

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#496) joey04 válasza tuki2200 (#494) üzenetére


joey04
titán

gyerekes dolog lenne ha bántaná, de attól még hülyeség, hogy nem csúcskategória, hiszen az.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#497) leslieke válasza tuki2200 (#492) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

azoknak van akiknek drága a csucskeszulek.

Ez egy felesleges általánosítás. Én akár az XS Maxot is meg tudnám venni, de nem kell. Nem azért lesz XR, mert az a legolcsóbb, hanem, mert ebben van az a kijelző, ami nekem jó.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#498) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok! Vennék egy ilyen telefont 220-ert a Telekomnal. Kerdesem az lenne, hogy fekete vagy feher szint javasoltok? Gyari Apple szilikontokot szeretnek majd ra, ha lesz vegre es ugye annak az alja nem zart. A 3 eves 6S-semen is latszanak karcok, ez gondolom a feketen meg jobban meglatszana. Nem?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#499) leslieke válasza Aaron14 (#498) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én feketében vettem meg. Nekem az tetszik jobban. Egy fekete i7-et vált, azon most kezdenek csak karcok lenni, pedig sosem volt tokban.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#500) Aaron14 válasza leslieke (#499) üzenetére


Aaron14
őstag

[Ezzel] a tokkal szerintem bazi jól nézne ki a telo.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#501) leslieke válasza Aaron14 (#500) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Feketében talán.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#502) nickedez89 válasza Aaron14 (#498) üzenetére


nickedez89
senior tag

Üdv!
Szerintem a fehéren kevésbé látszik az ujjlenyomat meg ilyesmi, de mivel úgyis tokban lesz szinte mindegy melyik.
Én feketét vettem volna ha nem csak fehér lett volna raktáron.

Egyébként gyere majd át az Xr teszt topicba, hátha leszünk ott végre páran akinek van, vagy komolyan érdekli!👍

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#503) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Tud valaki megbízható GSM boltot mondani ahol lehet kapni ezt a csodát feketében anélkül hogy várni kellene rá napokat?

Köszi

(#504) nickedez89 válasza Gigicuci (#503) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ezt így ebben a formában nehéz lenne megmondani, annyit tudok tanácsolni, hogy beírod Árukeresőbe és a listában szereplő gsm boltokat felhívod van-e raktáron?

Megbízhatónak a GSMhome-ot és a GSM palotát hallottam, de nem hiszem hogy nagyon mellé tudnál nyúlni ha figyelsz, hogy kapj számlát és ellenőrzöd a telót sorozatszám alapján a checkcoverage.apple.com -on!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#505) Gigicuci válasza nickedez89 (#504) üzenetére


Gigicuci
senior tag

De jó infót adtál, felhívom a két üzletet és leellenőrzöm az apple oldalon!

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.