Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Alibaba5 válasza Noukoum (#349) üzenetére


Alibaba5
tag

Az jóval magasabbról indult, de oké nálunk sokan részletben gondolkoznak, de akkor is ki kell fizetni. Akinek annyira kell az oled, annak ott van arányosan drágábban az xs. Majd az eladásokból ki fog derülni, de szerintem ez lesz a legnépszerűbb a három közül.

[ Szerkesztve ]

(#352) #81733120 válasza HarleyCustom (#348) üzenetére


#81733120
törölt tag

Később talán-talán elgondolkodok egyen... Úgy se volt még iPhone-om, mert mindig féltem az iOS-re való váltástól. :D

[ Szerkesztve ]

(#353) Noukoum válasza Alibaba5 (#351) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezt már sokan leírták, egyértelműen ez lesz. Árban sokkal közelebb áll az androidos vetélytársakhoz, sőt a régebbi iphoneokhoz is.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#354) HarleyCustom válasza #81733120 (#352) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem kell félni,nem fog fájni. :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#355) DaveNo1 válasza kchris78 (#343) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nem azt mondtam, hogy 300 = 400 hanem, hogy aki 300at össze tud spórolni egy mobilra az szerintem 400at is. Ha úgy vesszük a 300 is nevetségesen sok.

Aki meg részletre veszi annak 2k/hó különbség van. Tök felesleges addicionális dolgokra többet költ el egy ember egy hónapban.

You are not prepared.

(#356) Alibaba5 válasza DaveNo1 (#355) üzenetére


Alibaba5
tag

Ha így lenne az Xst vinnék a legtöbben. Plusz kétezer forint eggyel jobb tarifacsomag, vagy fele egy hbogo előfizetésnek, vagy csak egy kis pénz feltöltésre egy játékba. Számít az, talán aki egyedül él annak nem, és vinni fogják az xst is részletre emiatt

(#357) Halkow. válasza DaveNo1 (#340) üzenetére


Halkow.
senior tag

Én meg úgy fogom fel, hogy nekem az pár jobb tulajdonság nem létszükséglet és +100.000-140.000Ft-ot nem ér.

Oled-et én preferálom, az epöl féle ips szerintem mindent visz a fekete is már a tökéletesség határán volt a SE-men. A fehér me sose lesz valóban fehér az oleden. 326PPI gyakorlatilag i6,i6s,i7,i8 követi és valóban elmarad a plus 401PPI-től de nem érdekel nem 5-10cm-ről nézem. Egy kamera nekem az is elég csak szép képeket csináljon. Több szín redben valami nagyon pöpecűl néz ki. Másik amiben jobb a x és xs-től az meg az üzemidő.
3D touch az SE-be sem volt biztos hasznos, de lehet nélküle élni.

És amikor a bemutatótn a plus model mellé rakták az xr-t ami kissebb de nagyobb kijelzője van, sok plus tulajban szerintem must have érzést keltett.

(#358) DaveNo1 válasza Alibaba5 (#356) üzenetére


DaveNo1
veterán

Persze mert jól van marketingelve, hogy a 300 ezer (kint 750 dollár) az "olcsó" :N

You are not prepared.

(#359) Alibaba5 válasza DaveNo1 (#358) üzenetére


Alibaba5
tag

Nagyon drága igazából, de az xs hez képest olcsóbb, én azért lehajolnék százezer forintért :) de havi kétezerért is, mondjuk nem szeretek hitelre vásárolni

(#360) kchris78 válasza DaveNo1 (#355) üzenetére


kchris78
veterán

ezen az elven evek alatt az ember sokszazezer ftot tud elverni olyan alapon hogy ugyis csak parezer ft havonta az "nem szamit" a havi ketesethez kepest.. ezek a dontesek leirjak kinek milyen a hozzasllasa a penzugyi dolgokhoz.. es ebben mi magyarok mondhatni nem vagyunk a topon a statisztika szerint.
(bar faterom szerint nem annyira sok ertelme van a sok eves kuporgatasnak es on-megvonasnak ha olyan kis osszeg jon utana ossze hogy nem sokat lehet vele kezdeni akkor azon kell lenni hogy keressen tobbet valahogy az ember)

(#361) kchris78 válasza kchris78 (#360) üzenetére


kchris78
veterán

mondjuk en kenyelmes helyzetben vagyok mert:
- ios fejlesztes miatt kell az iphone
- nettoert tudok vasarolni igy az xem csereje ingyenben lesz Xrre es ez boven belefer
- zavar a pwm (betegseg, plusz kockazat amit nem vallalok)
igy nalam az xs/xs max vetele elmeleti, es ellenkezo esetben nagyon nagy dilemma lenne hogy kiadjak e xs maxert annyi penzt, nagyon nagyon nem mosolyognek mikor leraknam a penzt.. es a cegnel is egy kicsit hulyenek neznenek (hogy legyen szamla) mert akinek nem hobbija a telefon es/vagy nem keres annyit ott nagyon nehez 400+ ezret megindokolni telefonra.

(#362) #81733120 válasza HarleyCustom (#354) üzenetére


#81733120
törölt tag

Lehet jól is fog esni. :D

(#363) kchris78 válasza Alibaba5 (#351) üzenetére


kchris78
veterán

ez biztos, a penz az usaban is penz, es hiaba keresnek tobbet a kiindulo arhoz kepest a dragulas szamit.

(#364) lolal


lolal
senior tag

Néztem már videókat róla. Meggyőző az XR de a 7-8Plus kijelzőjét szebbnek találom. De így is összesgében remek teló lett. A ppi huszárok meg lmao... nézzétek meg a friss videókat aztán kotródjatok valamerre. :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#365) spawn21 válasza lolal (#364) üzenetére


spawn21
veterán

Az ilyen alpári szöveget meg hagyd otthon :)

iPhone 13p

(#366) lolal válasza spawn21 (#365) üzenetére


lolal
senior tag

Ugyan, csak hozom az átlagos eszmecserék hangulatát ami az utóbbi jó pár HSZ-ben ment itt. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#367) kovbandi82 válasza lolal (#366) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Jogos.

(#368) kchris78 válasza spawn21 (#365) üzenetére


kchris78
veterán

"Akinek kell vagy tetszik úgyis megveszi. A többi akit érdekel a matek vagy gondolkodás ..... ;] "
en ennek tukreben nem tennek ilyen kinyilatkozasokat!

(#369) lolal válasza kchris78 (#368) üzenetére


lolal
senior tag

Szegény kapta most az ívet :U, jobban mint az XR ppi száma :DDD

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#370) Aaron14


Aaron14
őstag

A sárga XR nagyon szép lett! Méretben is még pont okés. Ha lesz pénzem Beoplay H8i-re, akkor váltok. :C

Bár most jut eszembe, a Product Red-et meg se néztem...

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#371) kchris78


kchris78
veterán

azok huzzak le a kijelzot leginkabb akik az eletben nem vennenek meg kb iphonet se... a teszteken erdekes modon inkabb dicserik mint lehuzzak.. pedig megkopkodhetnek.. mint MCs a 3GB RAM-ot :D , o szerintem folyamatosan fotozik vele hogy ennyire zavarja a 4GB hianya..

(#372) aujjobba válasza kchris78 (#371) üzenetére


aujjobba
addikt

Azt nem veszi senki figyelembe, hogy AMOLED-nél nagyobb pixelsűrűség kell ugyanolyan képélesség eléréséhez, mint LCD-n, pont a pentile elrendezés miatt.
Például itt épp azt ecsetelgeti az illető, hogy az i8plus FHD kijelzője élesebbnek látszik, mint egy szintén FHD amoled kijelző.
Még ha ez a 2/3 dolog nem is teljesen igaz, azért valami igazság van a dologban.

(#373) HarleyCustom válasza aujjobba (#372) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Azt nem veszi senki figyelembe...”

Dehogynem,Ők is jól tudják csak direkt kötekednek,mert utálják az Apple-t.
Ilyen egyszerű a képlet.:)

kchris78:
+1

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#374) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Na tegnap megnyomkodtam az iCentreben. Korábban szénné szaroztam látatlanban az XR-t, de most megkövetem magam mert nagyon tetszett élőben. A mérete tökéletes, a fogásra számomra sokkal jobb mint az i7-em volt. Pont mellette volt a 8 Plus kirakva és hát igen, én láttam élességben a különbséget, de ha csak ezt nézed önmagában akkor megszokható. Túl jó lett volna full hd-val, nyilván ezért sem rakták bele. Ki van ez találva. Nehogy kannibalizálja az XS eladásokat. Meg az ára, tudom ezerszer ki lett tárgyalva, meg ne vegyem meg...de azért 300-ért na...durva. Néha az S9 is benéz 160-170 környékére hivatalosban, nem értem miért kellett ezt ennyire megnyomni.És elnézve az X áresését, hát várhatok egy darabig mire 200 körül lesz. 750 dodért 0%-os államban élve erősen elgondolkoznék rajta. Így most várok.

(#375) Noukoum válasza Gigicuci (#374) üzenetére


Noukoum
veterán

Azt hogy drágább mint a konkurencia azt maximum csak is az alma fanok vitatják.:)

Én is elgondolkodnék rajta 200e-ért, de csak a színek miatt. Így felejtős.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#376) lolal válasza Gigicuci (#374) üzenetére


lolal
senior tag

Igen a 7Plus - 8Plus párosnak szebb a kijelzője. De, ahogyan mondod nem tehettek ebbe is egy olyan FHD panelt mert akkor ki vette volna az XS-t. A 7-8Plusban volt a valaha készített legszebb LCD Display, ezt a hivatalos tesztek is megerősítik. Nem felbontásra kell gondolni hanem színek, stb. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#377) Gigicuci válasza lolal (#376) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Igen, de mivel pont egymás mellett volt a két készülék a Plust kézbevenni olyan retrós volt az XR után. Szó mi szó 200 körül gsmboltból jó lenne (mint ahogy a 7-et vettem), de erre nincs nagyon esélyem egyelőre. 300-ért részemről skip.

(#378) lolal válasza Gigicuci (#377) üzenetére


lolal
senior tag

Én most váltottam i6 ról 7Plusra. Eredetileg az XR-t nézegettem, de csak kamerában jobb. Jelenleg rendszer sebességben nem. ( 8 Plusnak nem tetszett az üveg mindensége). Így sokaltam érte azt a 299.000 forintot. Igaz Trémobiltól eltudtam volna hozni 245.000 körül az XR-t, de a 7Plus-t 155.000 ért zsákoltam be, ráadásul 128GB-s változatban, és új készülék. +100.000 forintot nem ért nekem egy valamivel jobb kamera, és egyenlőre nem gyorsabb rendszer(Persze tudom hosszabb távon az jobb lesz) Az új face-id megoldás tetszik, de az a notch nem jön be. Ráadásul kicsit a Jobs féle formaterv felé húz még mindig a szívem. :B

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#379) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Sziasztok! Hoztam Nektek valamit, aki Xr-en gondolkodna.:)[link] (videó)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#380) kchris78 válasza aujjobba (#372) üzenetére


kchris78
veterán

igen szinfuggo hogy eppen mi hogy esik. a 8plus kijelzok a legjobbak.
ja van meg egy dolog ami kannibalizalhatja az xs parost az xrben: es az az aksi! a kijelzo-cpu paroshoz viszonyitva szerintem ebbe raktak a legnagyobb kapacitasu aksit. nincs meg tartos teszt de nagyon jonak kell lennie. ja es itt fuggetlen az SOT attol (vegre) hogy mit rakok ki a kijelzore (jo a dark mode de igazabol kenyszermegoldas hogy be zabalja le az aksit a sztarolt oled kijelzo, es szemnek se a legjobb tartos olvasasra).

[ Szerkesztve ]

(#381) CharlieDrop válasza kchris78 (#380) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Naja, jó gondolat, de nekem már az Xs is nagy, nemhogy az Xr :Y

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#382) kchris78 válasza CharlieDrop (#381) üzenetére


kchris78
veterán

nekem a plus utan az x visszalepes volt a szelesseg miatt, ez egyeni izles kerdese... :))

(#383) Balage992


Balage992
csendes tag

Látni a kijelzők közti külömbséget. Észrevehető hogy 326 ppi vagy 540 például. Én használok egy iphone 7 est, note 9 et és egy lg G6 ot is melóban. Még az is nagyon látszik, hogy a note fhd+ on van e vagy teljes felbontáson. Ez a telefon nem rossz, gyors is meg használható, de egy technikai beallitotságú ember nem ezf fogja választani. Nem is azoknak készült. Én nem ezt venném biztos, de azoknak akik "olcsó" iphonet akarnak és okvetlen ez a dizajn tetszik az úgy is megveszi. Azok az emberek főleg akiktől megkérdezed milyen autójuk van és azt válaszolják piros :D (példa)

(#384) Ádám16 válasza Balage992 (#383) üzenetére


Ádám16
addikt

Mekkora világi bullshit ez az olcsó iPhone, idézőjelbe téve is. 300.000 HUF egy telefonért sehogy, semelyik oldalról sem olcsó.
Olcsó a mezőnyt tekintve max egy SE/6s/7, de máshol 300-ért egyrészt a legfelső szegmensből lehet válogatni, másrészt ez egy magyar átlagfizetésnek ~kétszerese.
A pimaszul drága jelző inkább illik a mondandódba. És igen, így is sikeres lesz. :)

(#385) aujjobba válasza Ádám16 (#384) üzenetére


aujjobba
addikt

Ez a telefon a Plus termékvonal utódja, és egyébként a tavalyi 8 Plus nyitóárától olcsóbban került piacra.
A 8 plus-hoz képest előnyőket/hátrányokat lehet mérlegre tenni, én ezt már régebben megtettem ebben a topikban, ha akarod keresd meg.

Másik dolog, az Apple természetesen nem veszi figyelembe a magyar átlagfizetést amikor a termékeit beárazza.

(#386) nickedez89 válasza Balage992 (#383) üzenetére


nickedez89
senior tag

Én technikai beállítottságú ember vagyok és ezt fogom venni!(Amint végre lesz raktáron a vodánál!)

Egyszerű okok miatt fogom ezt venni:
- Várhatóan a legjobb üzemidővel rendelkező iPhone (lesz) jelenleg.
- A dupla kamera és az amoled kijelző nekem nem ér +100ezret!(Felbontás sem, i7-em sem nevezném éppen pixelesnek!)
- Az A12 SoC és a "kis" felbontás miatt valószínűleg jobban teljesít majd a 3GB RAM-al mint az iX és az még mindig drágább!
- Ugyanúgy benne van a gyorsabb faceID és a dualSim mint a két drágább modellben.
- Nagyon bejön a sárga szín nekem (Persze pont nem fogja árulni a voda)

Ja és igen, lehet hogy jobban járnék egy Mate20 Proval vagy akármivel de nekem nagyon bejött az iOS és a watch is, amit nem szeretnék lecserélni, szóval csak iPhone jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#387) kchris78 válasza Balage992 (#383) üzenetére


kchris78
veterán

miért ne vehetné egy technikai beállítottságú ember? vagy aki technikai beállítottságú vagy "racionális" vagy okos az csak Andrdoidot választhat? hogy pl egy "okos" árat figyelembe vevő döntés után szopjon az egyik típussal hogy mit kell állítgatnia hogy NE lője ki a memóriából az instant messaging programot "optimalizálás" címszóval???

(#388) aujjobba válasza kchris78 (#387) üzenetére


aujjobba
addikt

Osztom, asszony telefonjában 4 GB RAM van, az alapbeállítás mégis az rajta, hogy a képernyő kikapcsolásakor lőjön ki MINDENT a memóriából. Noormáális?

(#389) kchris78 válasza aujjobba (#388) üzenetére


kchris78
veterán

(hja főleg úgy hogy hozzá nem értők kezében ez megoldhatatlan probléma). ezzel próbálják orvosolni a droid hátrányát abban hogy az alkalmazások szarul vannak megírva, és folyamatosan csinálnak valamit a háttérben, ezért ha a fogyasztást kordában akarja tartani a rendszer akkor nincs más, el kell altatni vagy ki kell lőni.

(#390) FіkuszKukіsz válasza kchris78 (#389) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A VLC-t ezen okok miatt nem lehet telepíteni hivatalos forrásból a Huawei-ekre. A fejlesztő letiltotta addig, amíg az energiagazdálkodást nem alakítja át a gyártó.

Romanes eunt domus

(#391) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Nem értem én ezt. Amikor megvettem az 5S-t, örültem neki, azt se tudtam mi az a ppi, használtam boldogan, imádtam azt a telót. Aztán pár évvel később rásandítottam az S7-re, hű mondom de k*va éles ez a kijelző és onnantól kezdve becsöpögtetett ürömmel. Utána vártam-vártam, talán a 7-es, de nem. Na mondom akkor a sima 8-as szériában tuti FHD-lesz, nem. Na mondom akkor a következőben akkor! És ebben sem. Szóval a f*sz kivan, hogy itt kell nyűglődnöm. Ennyi pénzért nem akarnék kompromisszumot kötni. Vagy várok egy évet, hátha. Lehet ezt fogom tenni. Előbb-utóbb csak meg kell ugrani a FHD-t.

Közben Jerry is megkínozta és adott neki szóban is rendesen. :)

[link]

(#392) Sinesol válasza Balage992 (#383) üzenetére


Sinesol
veterán

A Note-nál persze hogy látszik a FHD+, mivel pentile matrix Amoled kijelző, szóval kicsit fail összehasonlitas.

[ Szerkesztve ]

(#393) CharlieDrop válasza kchris78 (#382) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem az 5S után a 6S is nagy ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#394) .Szaki. válasza CharlieDrop (#393) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mert az is egyébként. De az még kompromisszumképes méret. Kb egy hónapja telefonáltam egy 7 Plus-szal, ugyanolyan kényelmetlen volt egy idő után tartani, mint anno a Honoromat.

(#395) janeszgol válasza nickedez89 (#386) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljesen észszerű érvek. Természetesen az is az lenne, ha pont az ellenkezőjét írtad volna (kell a 4 giga ram, kell a FHD felbontás). Ebből is látszik, hogy ízlésen felesleges vitatkozni, mert ezek azok. Ha nem lenne alternatíva, akkor nem ízlés lenne.

(#396) CharlieDrop válasza .Szaki. (#394) üzenetére


CharlieDrop
veterán

na igen, de az SE-nek nincs útóda (legalább is méretben nincs)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#397) kchris78 válasza CharlieDrop (#396) üzenetére


kchris78
veterán

de ez is ízlés. ha telefonnak használja az ember teljesen praktikus de ha ezen túllép az ember elég egértelevíziós érzése van az embernek... és sajnos ez az igény valamiért nem mozgatja már meg az almát (nekem nem hiányzik de miért ne legyen egy kisebb telefon is)

(#398) nkmedve válasza CharlieDrop (#396) üzenetére


nkmedve
őstag

Ez az ami engem elszomorít leginkább, nem az Xr PPI-je, vagy szimpla kamerája. Most kiadtak 3 phabletet, és nem igazán van már normális méretű, egy kézzel is kezelhető iPhone a portfólióban ami az 5S-emet válthatná (talán az XS kompromisszumokkal vállalható lenne, de túl drága arra amire én használom).

Reménykedem benne, hogy talán tavasszal kijönnek egy Xr tudású és hasonló árú de jóval kissebb SE2-vel. Még csak nem is kéne bele feltétlenül A12-es chip, adhatják A11-el, 3GB RAM, max 5"-os 330 PPI-s LCD, úgy hogy férjen bele az i8 méreteibe de legyen valamivel jobb képernyő/előlap aránya. Amíg nem jön egy ilyen készülék addig valószínűleg marad az 5S (iOS 12-vel és új akkuval egész jól használható még mindíg)

(#399) kchris78


kchris78
veterán

ééés megjött az Xr-em! Komolyan a full subpixel array 326ppije miatt élesebbnek/szebbnek/homogénebbnek látszanak az élek mint az X pentile-ja ahol 2 sz0nkomponens ppi-je csak 306ppi...

(#400) Ron Swanson válasza kchris78 (#399) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Milyen színben vetted? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.