Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Execᵀʰᵀˢ válasza imi123 (#34) üzenetére


Execᵀʰᵀˢ
tag

"Azta mennyi AMD videókártya!"

(#52) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez azért eléggé gáz.Drága,hibás és a Ray Tracinget támogató játékok még csak elvétve vannak.

És egy kis érdekesség:
NVIDIA's Secret GPU: TU106-400A vs. TU106-400 Benchmark (2070 XC Ultra Review)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#53) Jacek válasza BiP (#49) üzenetére


Jacek
veterán

Sajnos akkor ál keresgélés már nem lesz mint amikor elöször indult meg a Voodoo1 :D

(#54) imi123 válasza Televan74 (#52) üzenetére


imi123
őstag

Mit kaszálna most az AMD ha lenne valami új kártyájuk mondjuk egy 1080 és 1080Ti közötti sebességgel.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#55) korren válasza velizare (#50) üzenetére


korren
aktív tag

U made my day!
Jót nevettem, köszönöm!

-I like the misery. -I like this world!

(#56) shteer


shteer
titán

hibás RTX kártyát vennék 20k/db áron :D

..szerintem jónak tűnik

(#57) t72killer válasza imi123 (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igéretekből szokás szerint nincs hiány, csak lassan az idei év fog elfogyni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58) Televan74 válasza t72killer (#57) üzenetére


Televan74
nagyúr

Vega 20 lesz,csak nem a gamer piacnak.RTX -nek nem lesz párja. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#59) MZperX75 válasza #72042496 (#44) üzenetére


MZperX75
addikt

2-ötgariztattam ,soha sem működő Rush a 3. egy 4M-as Ati lett, mellé Voodoo2 8M :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60) satz18


satz18
őstag

Eközben az NV leállította a 1080 Ti gyártását, a készletek kifogyóban, az árak az egekben. Az RTX bejelentést követő napon mondtam tesómnak hogy vegyen egyet amég még lehet. Meglehetősen jó döntés volt. Persze annyira nem kell aggódni, a használt piac még évekik ellát minket tisztességes Pascal kártyákkal, amíg a 7 nm-es AMD és/vagy NV utód elérhetővé nem válik.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#61) arn válasza Bird (#39) üzenetére


arn
félisten

Epp a multkor epitettem :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62) t72killer válasza Televan74 (#58) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, tudom, vmi profi kártyának szánják, csak lekéstek vele a bányaszezonról, ahol visszahozhatta volna az árát... Gondolom olyan lesz, mint a csak a mesében létező Titan V, amit mindenhol tesztelnek, csak még 3k$-ért se lehet kapni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#63) Sanya válasza #45997568 (#38) üzenetére


Sanya
nagyúr

haha :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#64) Duck663


Duck663
őstag

Ha memória a gond azt ezért lehet tesztelni, lejjebb kell venni az órajelet, akár drasztikusan is, ha akkor is produkálják akkor valószínűleg nem memória. A nagy szopacs az, ha a memória, mert azt nem mondhatják a vásárlóknak, hogy vegyétek le 10%-al az órajelet és úgy használjátok, vagy adnak egy firmwaret, ami leveszi az órajelet, mert akkor a vásárlók joggal panaszkodhatnak, hogy nem azt kapják, amit az eredeti specifikáció ígért. Bár a GTX 970-nél hasonlót túléltek már, de nem biztos, hogy ezt túl gyakran el lehet játszani.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#65) --ka válasza BiP (#49) üzenetére


--ka
senior tag

Imádtam én is, bizony. 25 éve volt!

Az első kártyám egy VLB-s C&T volt 1024KB RAM + 256KB Cache-sel. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#66) Locutus válasza syberia (#3) üzenetére


Locutus
veterán

Fórum posztokból továbbra sem lehet reprezentatív statisztikát építeni, hiába próbálkoznak vele.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#67) atok666 válasza XuChi (#10) üzenetére


atok666
őstag

Es ez teged miert boldogit?

Atok

(#68) Kvg válasza b. (#12) üzenetére


Kvg
senior tag

Miért, a többin nincs hűtés? Ipari hulladékot szállítanak a bértgyártók? :C Intel és az NV is elkényelmedett mostanában, aztán kapkodnak ide oda és csináljak a szemetet. :)

(#69) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Amd is léphetne valamit, mert így ez a széria tuti nekem kimarad.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#70) --ka válasza arn (#61) üzenetére


--ka
senior tag

...ez már SD RAM-os MMX?! ;)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#71) Dtomka válasza BiP (#49) üzenetére


Dtomka
veterán

S3 trio nekünk is volt Majd riva tnt majd geforce 2-3....
Tseng et -t haver imádta még szakközéppben :)

[ Szerkesztve ]

(#73) agocsadam89


agocsadam89
csendes tag

Sziasztok!
Félig tartozik csak ide.
Nekem Gainward 2080 Ti ph gs van. 20 cm-es thermaltake pcie riser-rel nekem is random újraindult, kifagyott. Simán foglalatból pedig hibátlanul megy "még". Riser hibátlan, más kártyákkal kipróbáltuk. Létezhet ekkora feszültség vesztés vagy nem tudom. Ha valaki esetleg talál valami infót, írjon légyszi. Nekem nem sikerült. Köszönöm!

(#74) Jacek válasza Dtomka (#71) üzenetére


Jacek
veterán

Riva128 :D De amikor aranyért megvettem a Diamond TNT2-est , otthon kibontom és 16mb-os helyett 32-es a dobozban na az felejthetetlen :D

(#75) Dtomka válasza Jacek (#74) üzenetére


Dtomka
veterán

:Y Az igen van aki szerencsés :)

Sőt még emlékszem már nem tudom melyiknél (talán s3 virge?) meg memóriát is bővítettünk, 4-ről 8-ra (Mb!) "ápgrédeltük". :)
Régi szép idők...

(#76) fanti


fanti
addikt

de baromi ciki......félmilla környéki kártya és még szar is....szerintem csomagoljon mellé az nvidia egy 100 szemes Xanaxot is

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#77) berVi válasza syberia (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Igen, egy ad-hoc 67 soros Excel tabla kurva reprezentativ szerintem is.

(#78) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Szerintem Abu vigyorogva írta a cikket ;] :P

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#79) Televan74 válasza zovifapp111 (#78) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem meg könnyesre nevette magát! :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#80) kolopele


kolopele
nagyúr

A magam részéről visszamondtam a rendelést. 450 ezer forintért valahogy nem ezt akarom látni 4K - n, hogy csesznék meg.

(#81) Rakamaz


Rakamaz
tag

Nekem inkább úgy tűnik, mintha egy mókás kedvű mérnök bennfelejtett volna valamit ami a fejlesztés során (talán) még hasznos is volt. Most pedig vagy hibás működés, vagy pedig maga a tesztfunkció hibás működése okozza ezt. Bárhogy is van, én csak az látom, hogy manapság már hardverek tekintetében is a felhasználó = tesztelő, és még fizet is érte. :( Nem örülök neki, de a felgyorsult fejlesztési tempó és az egyre bonyolultabb áramkörök magukkal hozzák ezt.

[ Szerkesztve ]

(#82) Dabsol5


Dabsol5
tag

Ha kínában gyártották, akkor kapott egy kis vírusos biost :D

(#83) BiP válasza Rakamaz (#81) üzenetére


BiP
nagyúr

Mondjuk tényleg fura, hogy nem sima kockák jelennek meg, hanem figurák/figura szerű artifactok.

Tényleg, azt magyarázza már meg nekem valaki, hogy az ilyen artifactok miért mindig zöldek?
(és a hardveres kijelzőhiba, pl. monitor, mobil, meg miért mindig lila? )

(#82) Dabsol5: Vagy a már említett kémchip nem bírja a tempót, és hibát okoz :)

(#84) kolopele: Értem én, csak általánosságban értem, (nem konkétan erre a kártyára/generációra) és hátha van rá valami magyarázat. Érdekességképp.

[ Szerkesztve ]

(#84) kolopele válasza BiP (#83) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem mindegy, mester? :) A lényeg hogy sz@r! Lila vagy zöld, kockák vagy vonalak egyre megy.

(#87) t72killer válasza #26681856 (#85) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekről se, legalábbis a PH-n nem.

Nagy a pánik, de nem árt tisztázni: ahogy nézem, pár gyártó elég sok karit eladhatott (sok az "in stock" pl Zotacból, Palitból), ezek tulajai miért nem verik az asztalt ezerrel?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#89) exedoc


exedoc
senior tag

Na ezért nem érdemes szaladni mindig a legújabb hardverekért. Sosem csináltam ezt. Kerüljön piacra, legyen belőle normális készlet, terjedjen el, és jöhet a teszt olvasgatás, és a felhasználók visszajelzése. Időnként mindig vannak defect-es dolgok, megéltük alaplapokkal, RAM-okkal, VGA-kkal (blackscreen AMD 785-7870 és társai ugye) stb.

(#90) b. válasza exedoc (#89) üzenetére


b.
félisten

hát itt inkább a ram lehet a hibás, olvasgatva a fórumokat. Ilyenkor Micron fizet valami kártérítést? vagy pereskedés? vagy mi van ilyenkor?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#91) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Kiválóan sikerült sorozat ez, sejtettem, hogy kivárom a második RTX-eket, de mostmár egészen biztos.

(#92) Locutus válasza Bandi995 (#91) üzenetére


Locutus
veterán

Ennyi erővel sose fogsz venni semmit, ha tökéletes szériára vársz. Vagy max utólag egy már kiforrottat.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#93) syberia válasza Locutus (#66) üzenetére


syberia
veterán

Gigabyte RTX 2070 Gaming OC képet próbál megjeleníteni, de úgy látszik hiába próbálkozik vele. Milyen statisztika kéne neked, most ég szénné az egész RTX reputáció. :U

https://howbad.info/

(#94) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Már megint a Micron miatt szív az Nvidia? Valami nem változik

Life, Uh, Finds A Way

(#95) seniman


seniman
addikt

Azért ebben az ársávban ez nagy lebőgés.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#96) Locutus válasza syberia (#93) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem semmilyen nem kell. Te izzadsz itt azon, hogy reprezentatív statisztikának állíts be valamit, ami sehogy sem az. Egy olyan piaci terméket se tudsz mondani, amiből nem lehet, és nem is került hibás darab piacra. Mert ilyen nincs. Ez az egész gumicsont itt mindaddig nem érdekes, hogy statisztikailag reprezentatívan ki ne derülne, hogy széles körben elterjedt gondról van szó.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#98) #65675776


#65675776
törölt tag

Elírták, nem Founders, hanem Funders Edition.

(#99) exedoc válasza b. (#90) üzenetére


exedoc
senior tag

Nem tudom pontosan, ugye kérdés, hogy vannak leszerződve. Egy valami biztos, az nVidia tuti a nyakukra mászik, vevői audit/felülvizsgálat, specifikációk/munkautasítások betartása, alkatrészek kezelése/tárolása, stb-stb. Kirívó esetekben ilyenkor esetleg felfüggesztik a gyártást is egy rövid időre, amíg a problémás komponens(eket) normálisan sz*rrá nem tesztelték, és ki nem derül hol a hiba. Jellemzően mérnökök hada sertepertél ilyenkor szanaszét túlórázva. :D

[ Szerkesztve ]

(#100) syberia


syberia
veterán

Turing Funeral

(#89) exedoc: Ha Nvidia nem képes hatékonyan letesztelni minden lehetséges formában egy új szériát, akkor jobb ha ki sem adja. Ennyi pénzért szerintem nem túlzó elvárás hibátlanul működő hardverre számítani. Ők maguk tették minden eddiginél magasabbra a lécet, csak magukat hibáztathatják a leverés miatt.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.