Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) antikomcsi válasza b. (#150) üzenetére


antikomcsi
veterán

Állítólag a főnökasszony azt nyilatkozta, hogy újra versenybe szállnak hamarosan. Kíváncsi leszek.

(#152) Remus389 válasza b. (#150) üzenetére


Remus389
veterán

Nem biztos hogy mindenki veszít. Mindig vannak nyertesek is

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#153) b. válasza Remus389 (#152) üzenetére


b.
félisten

ja hát az AMD. ilyen áron ne nyerjen piacteret , mert ezért nem tettek semmit. nem jótékonysági intézmény, hogy ennek szurkolj, nem hiszem hogy utaltak a számládra már egy kisebb összeget.
RTX akár milyen drága is, akár milyen félre sikerült is ismét kitolta a gamer VGA-k határát 35 % kal teljesítmény terén.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#154) ddaydome válasza Jacek (#40) üzenetére


ddaydome
senior tag

Voodoo1 :) Emlékszem még power strippel húztam 55mhzre 50-ről! Kis, fém hűtőbordával... Tényleg Isten!

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#155) Remus389 válasza b. (#153) üzenetére


Remus389
veterán

Biztos nem sajnálják az AMD GPU-s emberek hogy a nagy nemesis ilyen csúnyán beégett.

Akik még nyertesek azok azok, akik nem szívesen látnak egy céget sem monopóliumban, így vagy úgy de legyen egyensúly, ez tesz igazán jót a piacnak, a vevőknek és a technológiának is. Ezek közé tartozom én is.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#156) imi123


imi123
őstag

Olvasom itt a hozzászólásokat de nem értem a más kárán tapsikoló embereket.
Nyilván én vagyok maradi.
Srácok.Egyik cég sem ér annyit hogy mások kárán örvendezzünk.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#157) MongolZ válasza zovifapp111 (#146) üzenetére


MongolZ
addikt

Persze, hogy nem az összeset tesztelik... Akkor jóval drágábban kaphatnád meg a kártyát...
Statisztikailag meg van határozva, hogy mit és milyen gyakran kell tesztelni.

(#158) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Mindenki panaszkodik a erre a szériára.
Nem értem, hogy miért.
Aki rendel a 2000-es szériából garantáltan 2-3 kártyát kap a pénzért.
Messze nem volt ilyen olcsó NV kártya a piacon (a legdrágább (azaz 2080Ti) darabja így kb 160e-re jön ki, ha a 4. kártya lesz a jó, akkor pedig 125e/db).
Mikor mondhattuk el ezt egy 1080Ti-ről?
Vagy egy 980 Ti-ről?
Ott egy kártya volt 200-250e.

(#159) MongolZ válasza imi123 (#156) üzenetére


MongolZ
addikt

Kb. 3 ilyen hozzászólás van...
Olajka02: kiakadt az irónia detektorom.

[ Szerkesztve ]

(#160) antikomcsi válasza Remus389 (#155) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nálunk két fagyis van a faluban. Az egyikbe sokan járnak, mert finom fagyit készítenek tejjel és tejszínnel. A másikba jóval kevesebben, mert bazi nagy jégdarabok vannak a fagyott gombócokban és az íze sem jó.

Nem jó ez így, mert a finom fagyis monopol helyzetbe kerül. Az egyensúly végett készítsenek ők is sz@r jeges, ízetlen fagyit!

Akik eddig a sz@r fagyishoz jártak, most biztos nagyobb élvezettel nyalják ugyan azt a rossz édességet, tudván, hogy a másik fagyis is sz@r lett.

(#161) b. válasza Remus389 (#155) üzenetére


b.
félisten

nincs monopólium ,versenypiac van AMD előtt nyitva áll az ajtó évek óta , hogy fejlesszen és előrelépjen senki nem gátolja őket. 290-390-480-580 mind egy kategóriában mozognak szinte, Vega évek óta saját magukhoz képest az első igazi előrelépésük. rég nem a gamer VGA piacnak fejlesztenek, hanem ami csorog az esik ide.
Ezzel nem nyersz akkor sem hogy ha ez nvidiát most visszaveti ( nem fogja),, hanem még inkább ráérősre veteti AMD-t a fejlesztések terén mert RTX nem úgy sikerült.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#162) Remus389 válasza antikomcsi (#160) üzenetére


Remus389
veterán

Azt viszont kifelejtetted hogy a "jó" fagyis kétszer annyiba kerül.

b. : Nem hiszem hogy az AMD ráérősre fogja venni, így is ők lesznek a béta szereplők, ha az RTX tarolt volna akkor csak gamma szereplők lennének. A Navi talán, de azt mondják az csak egyGTX 1080 szintű kártya lesz olcsón, az is egy kicsit bukásra van itélve, ott lesznek olcsón a használt pascalok, és Ray Tracing sincs benne, egyedül a 7nm ami vonzó, csak hát erre annyian azért nem gerjednek :D

Ha mondjuk a Navi GTX 1080 ti szintű lesz, azt mondom az már valami, de akkor olcsó legyen mint a Polaris, akkor van esély. Meg ugye az RTX-nek buknia kell ehhez, és úgy tűnik jó úton halad, legalábbis megtépázódott.

Már az se volt túl jó, hogy RT-vel 30-60 fps full HD-n a csúcs ugyebár, az volt a kisebb megtépázás.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#163) MongolZ válasza antikomcsi (#160) üzenetére


MongolZ
addikt

Már bocs, de az AMD azért nem sz@rt ad, hanem kisebb teljesítményt (fagyit) olcsóbban. Azért ez nagy különbség.

(#164) b. válasza Remus389 (#162) üzenetére


b.
félisten

mert RTX előtt mi került 2x annyiba? a 2x akkora teljesítmény?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#165) imi123 válasza MongolZ (#159) üzenetére


imi123
őstag

Akinek nem inge...

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#166) Remus389 válasza imi123 (#165) üzenetére


Remus389
veterán

Nagyon jó volt a fagyi, de a mostani szállítmány megromlott, így kénytelenek lesznek az olcsó fagyishoz menni.

Sokan azért kitartanak a drága fagyis mellet, bízva abban hogy a következő szállítmány nem lesz romlott.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#167) b. válasza Remus389 (#166) üzenetére


b.
félisten

pascal után nehéz lesz olcsó fagyistól venni bármit is...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#168) Carlos Padre válasza b. (#150) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A Karma ezt jobban tudja hidd el, lásd az Intel esetét is.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#169) Remus389 válasza b. (#167) üzenetére


Remus389
veterán

A Pascal-t pont hogy nem az olcsó fagyis csinálta.

Ők csinálták a Polaris-t, ami azért elég népszerű a kispénzűek körében.

Antikomcsi: Ez a dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállásról szólt! Ebben tökre egyetértek, pont ilyen feelingem van bevallom.

Egyébként, ha pozitívan állunk hozzá, akkor a jövőben nagyobb hangsúlyt fektet mindkét videókártyagyártó a legyártott kártyák minőségére, ebből nem csak az NV fog okulni, de a konkurrense is.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#170) imi123 válasza Remus389 (#166) üzenetére


imi123
őstag

Nem jó hasonlat a fagyi.Itt most nem nyalás van hanem szop@s...

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#171) antikomcsi válasza MongolZ (#163) üzenetére


antikomcsi
veterán

Mi köze ennek az AMD-hez???

Ez a dögöljön meg a szomszéd tehene is hozzáállásról szólt!

Elég zavaró a fórumon ez az üldözési mánia egyébként!

(#169) Remusz911

Különbözőek vagyunk! Én inkább azt szeretném, hogy az enyém is vígan legeljen és adja a finom tejecskét!

[ Szerkesztve ]

(#172) b. válasza Carlos Padre (#168) üzenetére


b.
félisten

intel totál megérdemelte amit kapott, mert szart fejleszteni és üldögélt a babérjain. Nvidia teljesen más téma és hozzáállású gyártó csak az AMD sek veszik egy kalap alá őket mert a nagy mumusok nekik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#173) #45185024 válasza antikomcsi (#171) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ide tényleg nem való AMD. De az ideírható hogy az 590 esetén őket is érinti ha a GDDR6 hibás... akkor ott se fog kijönni kártya csak itt most NV aki tapossa a tesztutat.

(#174) b. válasza Remus389 (#169) üzenetére


b.
félisten

Én nagyon jól tudom ki csinálta nekem is az van, Senki nem fog menni AMD hez venni kártyát akinek pascalja vana mostani válaszékból mert mégis mit? erről szólt a hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#175) Remus389 válasza antikomcsi (#171) üzenetére


Remus389
veterán

Én az AMD-nek szurkolok, az AMD sorozatosan kapta a pofonokat, most kapott az Nv is egy nagy taslit. Nekem ez nem fáj, talán jól is esik.

Kicsit visszábbvesznek, okulnak belőle, pár (száz) millió dollárt buknak de ennyi.

Az élet nem áll meg. Az AMD meg nem veszélyes, úgy tűnik nem náluk vannak a legjobb GPU fejlesztőmérnökök pénzük sincs elcsábítani, ők majd a középkategóriában fognak versenyezni ennyi.

Őket meg kárpótolja a CPU piacon a Ryzenek sikeres szereplése.

Nem dőlt össze a világ.

b. A Vega56 hasonló a az 1070-eshez, tehát aki AMD fan tud választani AMD-t is, igaz ahogy nézem ebben az esetben olcsóbb a Pascal, mert sok van belőle.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#176) antikomcsi válasza b. (#172) üzenetére


antikomcsi
veterán

Érdekes, hogy ez mindig megtörténik, és mégsem tanulnak belőle. Ugyan ez volt az AMD-nél. Ott voltak az 1000 dolcsis FX-ek mondhatni az övék volt a trón, aztán, hogy elbaszták. Intel meg ugyan ez pepitában.

Annyi, hogy ők benyomták a hiány varázsszót, és hiába van itt a ryzen, meg lehet nézni, hogy a 8700K ára már volt 100K környékén, most meg inkább 150K körül tanyázik.Ennyit az árversenyről.

(#177) b. válasza Remus389 (#175) üzenetére


b.
félisten

de miből kellene visszavenniük? áruld már el miről beszélsz ? milyen pofonokat kapott AMD ? hogy nem tudott kurrens termékeket szállítani csak egy kategóriában évek óta? ez pofon? hogy nvidia jó termékeket gyártott? ebből kellene visszavenniük? . Röhejes az egész , inkább ne fejtsd ki jobban mert egyre jobban csak a sötétséget látom benned.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#178) Fecko_78


Fecko_78
tag

Az nvidia trükkje jól bevált. Eladják a maradék 1000 szériát jó áron.
Amúgy rárohadt volna a sok kártya. Nem véletlenül húzta az RTX kiadását is.
Aztán kiadják a 2000 széria 2. változatát, ami majd tökéletes lesz.
Megint a vásárlóval b@sznak ki.
Kapják be!
Remélem, hogy feljelentik őket ez miatt!

(#179) t72killer válasza antikomcsi (#145) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Normál üzleti kapcsolatban ez szigorúan bizalmas, már csak azért is, mert a karigyártó (jelenleg Nvidia) nem akarja, hogy a versenytársak tanuljanak a részletekből. Zárt ajtók mögött szépen lepacsizzák a pénzmozgást és megy minden tovább. Nagyobb balhé esetén azt vesszük észre, hogy a következő szériába nem rendelnek micron RAM-okat.

#148: érdekes, zotac, msi, asus, palit, stb részről alig-alig hallani hibáról. Kérdés, mi a különbség refkari és refkari között:F? Elvileg minden elektronikai komponensnek ugyanannak kéne lennie - bár az is lehet, hogy a 3rd party gyártók "kiforrottabb", későbbi steppingű batcheket kaptak pl GDDR6 chipekből.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#180) Komplikato válasza t72killer (#179) üzenetére


Komplikato
veterán

Pár napja még keringett olyan hír (pletyka?), hogy más gyártók kártyáit is érinti a probléma, de kivételt képeznek a custom nyákos kártyák és példának valami Asus cucc volt megnevezve. Ha ez igaz, akkor szvsz nem a memóriával van a gond. Anno valamelyuk GTX kártyánál volt olyan, hogy az első szériás Ti sorozaton a VRM elkezdett szépen megsűlni. Mi van, ha itt a GDDR6 nem kap stabil feszt? Bár attól nem kéne végleg meghalnia.

Az

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#181) t72killer válasza Komplikato (#180) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pletyka van, de nem látom a fórumokon őrjöngő msi, asus, zotac, palit, stb tulajokat. Custom NYÁK nagyon kevés van, az eladott 3rd party karik túlnyomó többsége refnyákos! Az extrém hiánycikk MSI trio, a kvázi nem létező Sea Hawk EK X (a trio vizes változata), ASUS Strix, Evga XC+FTW3.

Der8auer RMA rates, a casekingnél, nem árulnak Founderst csak 3rd party karikat:

1080Ti: 4.6%
2080: 0.7%
2080Ti: 1.4%

Ennyit a pánikkeltésről...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#182) emeritusz válasza b. (#150) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Most mit lehet ezen nem érteni? Annak igenis lehet örülni hogy nem az nVidia egyetlen konkurenciája járt így!

(#183) emeritusz válasza t72killer (#181) üzenetére


emeritusz
csendes tag

Ja, csak mennyi idejük is volt a 1080tiknek és mennyi a 20xxeseknek? Lehet hogy még csak most kezdenek megfőni sorban....

(#184) MongolZ válasza t72killer (#181) üzenetére


MongolZ
addikt

2080: 0,17

Azért ennek marhára ellent mond annak, hogy van, aki a 4. kártyáját kapta meg... Azon kívül ő nem árul FE-t.

[ Szerkesztve ]

(#185) t72killer válasza MongolZ (#184) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont ezaz, a probléma úgy tűnik a Founders edisönre korlátozódik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#186) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Olyat is olvasni sokat hogy a 3. cserekártya is ugyanolyan szar minat az első, tehát sokat nem ért a csere, max reseteli a hibabejelentés idejét, tehát időhúzásnak épp megteszi. Azért ennél "némileg" komolyabban kéne foglalkoznia az Nvidiának az üggyel ahhoz hogy az ember pénztárcája megnyíljon egy félmillás kártya iránt. Engem nem győzött meg ez a fű alatti tákolgatás, reménykedés hogy talán jó lesz vagy sem...

(#187) Dr. Akula válasza t72killer (#181) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak amíg az 1080Ti 240k-ért volt lutri, a 2080Ti már duplaennyiért! Hát ezért a pánik. Nem mindegy mennyit kockáztatsz.

(#188) t72killer válasza Dr. Akula (#187) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért nem a vietnami piacon veszed, ahol ha visszamész másnap, már az árus se lesz ott. 2-3-5év garis cuccokról beszélünk. Persze jogos, az ember nem akar 1500€-ért szívni, de pl hasonló áron futó business laptopokkal is van, hogy durván megszívja az ember.

Egyébként szeretném én, ha 100-4.6=95+% esélyem lenne a lottón...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#189) DigitXT válasza Locutus (#92) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem követem a témát, csak beleolvastam, de khm. Tökéletes VS. memóriahibás.
Annak idején egy HIS 9600XT csinálta nálam ugyanezt. Cserélték. Az is. Kértem
helyette inkább Sapphire-t, s onnantól rögtön megoldódott a gondom: egyszerűen
kifogtam a hibás szériát a HIS-ből. Nem úgy, hogy "jó az, csak nem tökéletes".:D
Konkrétan szemetelt, és fagyott. Igaz nem volt félmillás, nem volt csúcskategória.
De elb*szni régen is tudtak dolgokat. (Ennek ellenére kitartottam az ATI mellett jó
sokáig, pedig ennél rosszabbul nem is kezdődhetett volna az nV-ről való váltás.:D)

Manapság perszer rám süthetik, hogy nV-fan vagyok (jelenleg 780Ti tulajként), de
ahogy olvasom ezeket a híreket, hát azt se vennék! Sosem volt arra ingerenciám,
hogy csak azért, mert kijöttek valami új szarral, akkor kötelező megvenni: ez van.
(És igen, ha valami szar, akkor tessék a nevén nevezni. Ha zöld, ha piros LOL.:o)

(#190) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

remélem Black Friday-re már a hibamentes darabok kerülnek a polcokra.. ha lesz egyáltalán készlet addigra, mert... hiba ide vagy oda, de... fogynak a 20x0 kártyák az itteni nagyobb webshopok polcairól... ez nem vitás...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#191) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Sziasztok.

Tudjátok valamikor régen 2005 körül vásároltam geforce 6600 gt videokártyát és feltuningoltam (persze ész nélkül) elszálltak a ram ic közül pár db (nemtudom mennyi pontosan). Na az csinált nekem ilyen össze vissza alakú, színes firkálmányokat/alakzatokat a képernyőre. De az hogy én most vásároljak fél millió Ft ért egy szarul összetákolt VGA kártyát, nincs azaz isten. Amit rendesen le sem bírnak tesztelni a gyártást követően, és utána azt még a boltok polcaira is kimerik tenni, hogy tessék vedd meg a hibás/tróger/fos terméküket( na ehez kell a pofájukon jó vastag bőrnek lenni)! Nagyon sokat kellene valakinek nekem azért fizetnie, hogy egyáltalán ingyen elvigyem. :D Hála az istennek már nincs semmilyen Nvidia cucc már itthon, vagy 12-14éve teljesen kiábrándultam az Nvidia termékeiből. Lehet hogy nem véletlenül? És ha ennek a szériának feszültség szabályzó áramköre, vagy a ramok halnak meg teljesen, vagy leég az egész, na akkor mivan? Kifogják cserélni a VGA-át? Énszerintem nem, mert akkor már lehetne nekik azzal érvelni hogy tuningoltad vagy nem rendeltetésszerűen használtad stbstbstb... Minden esetre aki Nvidia fanatikus annak 1000% nem tetszett amit írtam, sorry az nála egyéni szociális probléma! Én inkább maradok az AMD VGA-nál, illetve megvárom a Navi-t.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#192) #65675776 válasza t72killer (#185) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet a FE hűtése nem pont megfelelő az adott PCB-hez. Ez meg simán tervezési probléma.

(#193) thomasvold


thomasvold
őstag

Ma akartam megrendelni az MSI 2070 Gaming Z-t, de akkor várok még vele 1-2 hetet, hova fajul ez az egész.

(#194) fireqpeg


fireqpeg
csendes tag

Hibák ide vagy oda, forrasztó ón vagy VRM, feszültségszabályzó áramkörök hűtése stb... Ilyen hőfok amolyan. Nekem teljesen lényegtelen, ne hogy már 500000Ft os VGA val még nekem keljen foglalkozni a gyártást követő problémákkal. Vagy azzal hogy a DDR6 os ramok nem jók vagy annak időzítéseivel vagy sorolhatnám még a VGA hibák teljes lehetőségeit, nem beszélve arrol ha szar a VGA BIOS, na ez meg 1 másik téma lenne. De most komolyan fél millióért ez megéri valakinek????? Csak gratulálni tudok hozzá.....
Megvárom amíg kijön a Navi, addig meg bőven elvagyok az RX480-nal ami RX580-ra van flashelve :D ja és hozzáteszem tuningal együtt HIBA MENTES minden.

[ Szerkesztve ]

(#195) fireqpeg válasza thomasvold (#193) üzenetére


fireqpeg
csendes tag

Szerintem várjál vagy 2-3 évet inkább! Ha rám hallgatsz.

(#196) Dr. Akula válasza t72killer (#188) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A magyar abban különbözik a vietnamitól hogy ott van, de kb. ugyannnyit ér mintha nem lenne, mert csak a kifogást keresi hogy miért nem akar ő a garival foglalkozni.

Meg fél milláért nehogy már alapból a szervízzel kelljen már alkudozni. Működjön az a cucc!

(#197) Kvg válasza Remus389 (#175) üzenetére


Kvg
senior tag

Elfelejted hová kesszül a vega 20 16/32GB. Nem közep es felső kategória van, hanem üzleti .

[ Szerkesztve ]

(#198) dwd1


dwd1
tag

Tehát a konstans 60°-on bányászat öli meg a kártyákat, nem a 95° körül ugrálás.

(#199) hypno skate válasza fireqpeg (#194) üzenetére


hypno skate
senior tag

Na ja!
Félkész eszközök, de legalább drágák.
Ezért jó a háromszereplős VGA piac (ami valójában kettő, mert az Intel csak integrált megoldásokban utazik).
Kevés a piaci szereplő, a vevő meg eszi nem eszi nem kap mást. Ha nem tetszik mehet a konkurenciához, ami pont ugyanolyan félkész dolgokat akar lenyomni a torkán.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#200) Carlos Padre válasza b. (#172) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Tényleg nem látod a párhuzamot ugye? :)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.