Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) t72killer válasza dwd1 (#198) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

He? Bányászik valaki 2080Ti-vel:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#202) myke7


myke7
tag

Ez azért elég nagy szívás. Ezen hírek hatására sikeresen visszamondtam a 2080Ti előrendelésem.
Ugyan kicserélik, de nincs kedvem szívni a fogom egy halom pénz kiadása utána, aztán szaladgálni csereberélni.
Marad a 1080Ti aztán, évek múlva, hátha lesz valami rendesebb modell a jelen RTX-ek helyett.

[ Szerkesztve ]

(#203) t72killer válasza myke7 (#202) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milyet rendeltél? Párszor elhangzott, hogy a probléma a Founders-t érinti, más gyártóktól nem jelentettek pacman-pestist.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#204) myke7 válasza t72killer (#203) üzenetére


myke7
tag

ROG strixet, amit elvileg nem érintene (ha jól tudom), de többször átgondolva úgy döntöttem mégis kihagyom most ezt a sorozatot.
1060-m van, szóval egy 1080ti is nagy ugrás lesz, meg 4K-n egyelőre nem tervezek játszani.

(#205) t72killer válasza myke7 (#204) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, ha elég a 1080Ti, akkor mindenképp azt kell venni, a 2080Ti-ket egyelőre masszívan előrendelős árakon adják, azért is fizetni kell, hogy tényleg megkapd a karit és ne várj rá heteket:(((.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#206) syberia válasza t72killer (#203) üzenetére


syberia
veterán

(#207) voodoo98 válasza syberia (#206) üzenetére


voodoo98
addikt

Ez a 0.7% és 1.4%. 2070-et nem írja.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#208) nihill


nihill
őstag

Már csak az a nyitott kérdés maradt, ha majd egyszer tényleg Space Invaders-t játszok egy 2080ti-n, akkor az artifactok lelőhetőek-e, és mennyi bónusz pont jár értük?

(#209) persil válasza syberia (#93) üzenetére


persil
nagyúr

Ez fícsör, azok csak sugárkövetett buborékok, hiszen víz alatt vannak... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#210) t72killer válasza syberia (#206) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondtam valahol, hogy a többi széria 0% hibaaránnyal jött ki? Ennyi esélyed egy random 1080Ti-nél vagy vegánál is van. Párezret eladtak ezekből a kártyákból, és többtucatszámra egyedül a founders tulajok panaszkodtak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#211) syberia válasza t72killer (#210) üzenetére


syberia
veterán

(#202)-re reagáltam, a teljes GeForce RTX sorozat érintettnek látszik. Founders magasan az éllovas, ezt eszemben sincs vitatni. :N :R

Asus Strix RTX 2080 3 hete használja a srác, tegnap megadta magát a kártya.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#212) t72killer válasza syberia (#211) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Előfordul. Nekem 3évvel ezelőtt r9 290-em tolt be VRAM-hibát vásár után 1 héttel. Ha legalább 3-an jelentkeznek a nemzetközi fórumokon aktív párszáz tulajból, akkor térjünk vissza a tárgyra. Lapozhatunk?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#213) Winner_hun


Winner_hun
félisten

és a hibajelenség is eléggé a erre utal.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#214) arn válasza --ka (#70) üzenetére


arn
félisten

Az, 32m pc66os sd tx97 lapban :) aktualisan virge dx, awe64 gold, gus pnp.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#215) IamMenyus válasza syberia (#211) üzenetére


IamMenyus
tag

Te elolvastad amit linkeltél?

Egyetlen játéknál jön ki neki a hibajelenség, ami ráadásul villogás, és nem a spaceinvader-es széria-probléma, simán lehet akár szoftveres is a dolog, de ott is volt egy fórummókus aki egy program-hibából egy mondatban eljutott oda hogy hullanak jobbra-balra az RTX kártyák, és már temették is a srácot kártyástul...blikk..

(#216) imi123


imi123
őstag

Na ma megérkezett a 2070-em.
Holnapra szabit vettem ki.
Kitaposom a belét is hogy ha akar akkor még 3 napon belül jöjjön elő a hiba.
Ettől függetlenül ha rossz is lesz nem fogom itt tele szemetelni "dögöljön meg az NV" kommentekkel az RTX és Nv fórumokat.
Mondjuk eddig csak NV-ből fogtam ki hibás kártyákat. AMD-nél (ATI-nál) szerencsém volt.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#217) kisbalázs


kisbalázs
tag

Ha így nézzük ez a cikk még jobb lett mint volt. "Just Buy It: Why Nvidia RTX GPUs Are Worth the Money"

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#218) antikomcsi válasza IamMenyus (#215) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És ahol le kapcsol a gép az biztosan vga hiba?

Egy tuningolt i9-el és rengeteg perifériával, nem lehet, hogy a táp fogyott ki egy pillanatra a szuszból? Esetleg a hővédelem kapcsolta le az egészet, mert a proci már 876 fokos volt? Túl sok ismeretlenes az egyenlet, hogy 100% megmondjuk az X értékét.

Láttam én már olyan felhasználót akinek a pénze megvolt a csúcs PC-re, csak a szürkeállománya volt elégtelen hozzá.

(#219) t72killer válasza imi123 (#216) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom bencsmark-loop-al ki lehet-e taposni belőle, én sztem futtatni fogok rajta napi 4-5óra Timespy + Superposition-t (játszani karácsonyig nincs időm).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#220) antikomcsi válasza t72killer (#219) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig az az izgalmas, ha két ünnep közt derül ki, amikor talán van idő játszani!

(#221) --ka válasza arn (#214) üzenetére


--ka
senior tag

Nice! :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#222) - = Zk = - válasza antikomcsi (#220) üzenetére


- = Zk = -
félisten

márakinek... ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#223) b. válasza Carlos Padre (#200) üzenetére


b.
félisten

nem mert nincs, csak a ti AMD-s fejetekben.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#224) Carlos Padre válasza b. (#223) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pedig te magad is leírtad már máshol, ha nem is pont ilyen egyenesen, most mégsem látod? :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#225) b. válasza Carlos Padre (#224) üzenetére


b.
félisten

őő lehet fáradt vagyok ma már ehhez és szájbarágósabban kellene felvezetned. Éppen tekkent vettem elő PS hez mert nem szándékozok ma ( sem) gondolkodni :DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#226) niof


niof
addikt

Az nem jelent különösebben gondot, ha ezt időnként átlépi a hardver, mert az jellemzően nem állandó terhelés, hanem csak időszakos kiugrás.

A hőmegfutásról hallottál már? :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#227) seniman válasza Astroboy (#139) üzenetére


seniman
addikt

Juli néni jó bula még mindig,csak a felhasználói bázisa változott meg. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#228) IamMenyus válasza antikomcsi (#218) üzenetére


IamMenyus
tag

A médiának azért tetszik, mert kiváló clickbait, a fórumokon meg mindig akad közönség egy kis fröcsögésre, az mennyivel egyszerűbb már mint mondjuk gondolkodni, és csak a tényeket leírni. Az ideget meg jól belerakják mindenkibe, emberek lemondanak rendeléseket minden alap nélkül.

(#229) syberia


syberia
veterán

Megvilágosodtam], nincs itt semmi látnivaló, minden a legnagyobb rendben. Veszek egy RTX-et, és lecserélem a csengőhangomat erre. :K

https://howbad.info/

(#230) macman507


macman507
aktív tag

Ezek szerint használtan nem fogok ilyet venni :D

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#231) carl18


carl18
addikt

Gratulálunk Nvidia :D Megcsináltad a hatást :D Fél millió forintos lottó szelvény :D
A Poén valahol 520E forintot kérnek el egy RTX 2080Ti kártyáért, szomorú hogy valaki nagyon nyerészkednek a haza eladók. :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#232) fRooStzzZ válasza syberia (#229) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Azért az alattalévő hozzászólásokon jót nevettem :D

(#233) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Mi folyik itt ,4k ra egy normális vga t nem tudnak gyártani?
Úgy látszik marad még egy ideig a FHD ... :F

(#234) seniman válasza macman507 (#230) üzenetére


seniman
addikt

Pont hogy használtan kell,az már tesztelve van.HD 5970-et is egy évesen kellett venni,mert ha azt megérte,bírt többet is. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#235) Kvg válasza TechN7ne (#233) üzenetére


Kvg
senior tag

2650×1440 ről meg nem hallottal? Mondjuk a 1060 nagy gyenge hozzá

(#236) Bismarck24


Bismarck24
tag

A jó öreg s3 trio 64-es kártyák képesek voltak ilyen szintű grafikát futtatni. :DD

(#237) micafighter válasza Bird (#39) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az esetek többségében (56%) még a 2080Ti-t is veri ;]

[ Szerkesztve ]

(#238) thomasvold


thomasvold
őstag

Na megrendeltem az MSI 2070 Gaming Z-t, meglátjuk mi lesz :D

(#239) CptAdamica válasza thomasvold (#238) üzenetére


CptAdamica
veterán

Jöhet róla majd teszt, nekem is ő a kiszemelt. :)

Megyen!

(#240) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

MSI RTX 2070 Armor OC-t használok a megjelenés napja óta, szinte minden nap használatban van, de marhára nem akar megdögleni. :D

(#241) TechN7ne válasza Kvg (#235) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vagy 3840x 2160 vagy FHD vagy semmi. 2650 x 1440 nem felbontás ,köztes foss beállítás.
Volt 1080 am ez elött ami gyenge volt 4k ra ,így azonnal el is adtam ,azért akkora nagy pancser nem vagyok hogy továbbra is fhd n játszak 2 kiloért ,arra megteszi bőven a 6gb os 1060 is kevesebb mint a feléért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#242) BiP válasza TechN7ne (#241) üzenetére


BiP
nagyúr

Pedig a 1080 pont jó 1440p-re :)
4K-ra is, ha kompromisszumokat meg tud hozni az ember. (gigaultramax helyett high beállítások)
1440p egy jó középút lehetett volna. volna, ha nem így gondolkodnál róla :)

(Mondom én, akinek sosem volt 1440p monitora, mert én is egyből 4k-ra váltottam fullHD-ról anno. Pedig akkor még csak 970-esem volt, ami meg sejtjük hogy viszonyul a 4K-hoz.)

[ Szerkesztve ]

(#243) TechN7ne válasza BiP (#242) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha majd lesz egy nagy 4k s tv d amin nyomod a game t meglátod hogy a 2650 x 1440 semmi ,vagy teljes 4k vagy fhd ,és igen szeretek mindent max ra rakni ,főleg mikor aranyárban veszed a gpu t. :)
Nem fogok 2 kiloért medium-high grafikán játszani ,inkább választom az ultrát fhd n.

[ Szerkesztve ]

(#244) voodoo98 válasza TechN7ne (#243) üzenetére


voodoo98
addikt

Nekem elég jó a 1440p (2560x1440), fullhd-nél sokkal élesebb. Persze nem 4k 27"-en, mert az tényleg nagyon adja...csak nem igen van mivel hajtani...

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#245) t72killer válasza TechN7ne (#241) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"2650 x 1440 nem felbontás ,köztes foss beállítás."

Mindenkinek a szeme és felhasználási területe válogatja.
QHD@27", mozgóképre tökéletes, éveken keresztül használtam, kész megváltás volt a szemfolyató fullHD@27"-hoz képest. 4k 27"-ra pocséklás, nemrég váltottam 4k 32"-ra, ott már van értelme.

Az én szememhez kb ezek a minimumok - persze, lehet 20"-ra is 4k-t bezsúfolni, csak a jellemző 60-70centis nézési távolságból nem fogom tudni megkülönböztetni a fullHD-től:

<24": fullHD
27": QHD
32-40": 4k

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#246) BiP válasza TechN7ne (#243) üzenetére


BiP
nagyúr

Egy 60"-os 4K tévének nyilván nem alternatívája egy 27"-os 1440p monitor.
De aki 23-24" fullHD-ról vált, annak reális előrelépés lehet az 1440p, főleg, ha valakinek olyan a kártyája, ami ezt a felbontást még bírja.
Esetleg >60fps-t szeretne, ami 4K-n még nem igazán elterjedt sem teljesítmény, sem monitor oldalról.

Én is nagyobb felbontás-párti vagyok, viszont nálam még nagyobb prioritású is, mint az ultra beállítás. Mondhatnám, hogy "hagyyá' má' a fullHD-s szarral, min. 1440p, de inkább 4K.", de maradok a realitás talaján.

(#245) t72killer: Egyetértek.
Igaz, WQHD monitorom sosem volt, 27" 4k igen, és baromira szerettem, de az akkori kártyám miatt még a méretek miatt az 27" 1440p-t ideálisabbnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#247) t72killer válasza BiP (#246) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt felejtik el sokan, hogy érzékelt képminőségben kevés pixel + kimaxolt élsimítás/egyéb =, vagy rosszabb mint sok pixel + közepes grafika.

#248: a Swift QHD (27") monitorom pixeleit kb 50 centiről kezdem el látni, úgyhogy az ennél nagyobb (~0.22mm) pixelméreteket kerülném.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#248) CptAdamica válasza t72killer (#245) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem egy 32"-os 1440p-s monitorom van és szerintem natívan ez a legkényelmesebb a szemnek. Néztem ilyen méretaranyánál 4k-t is, de a windows-t fel kellett skálázni, hogy egyáltalán lássak valamit, annyira kicsik voltak a betűk, ikonok. Én 4k-t csak ilyen 40"+ ra vennék.

Megyen!

(#249) DNS_65 válasza BiP (#246) üzenetére


DNS_65
senior tag

Ez mind szép és jó, de akkor a 24" 144Hz-ről mire érdemes váltani?
Szeretnék valami nagyobbat de a nagy frissítés plusz extra felbontás nem igazán barátok, 60hz-re meg akárhány pixeles a kép nem szívesen térnék vissza (plusz ott van a kihajcsae 100hz-en problémakör is...)

(#250) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

27" FHD 60Hz-ről 27" IPS G-Sync 1440p 165HZ-re váltottam...
nem bántam meg.. nagyon nem..

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.