Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Azért ez egy picit meredek a sony-tól... Értem én, hogy példát kell statuálni, mert borzasztó, ha linux-t is lehet futattani a ps3-n, de... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Elhiszi azt valaki , hogy egyedül dolgozik. Ezeket a "szakembereket" bűnözői csoportok támogatják, amíg valamelyik cég nem tudja megnyerni magának magas fizetésért.Ha csak saját magának vagy kedvtelésből csinálta akkor nem kellet volna feltennie a netre.

1milla eurót meg nem tudják rajta behajtani soha. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Psychonaut válasza Televan74 (#2) üzenetére


Psychonaut
addikt

Milyen bűnözői csoportok támogatnák? Talán a méltán híres "Linuxot mindenhova" klán, a Cosa Nostra egyik kisebb csoportja? :U

Vagy várj, megvan! A Nintendo, nem?

(#4) h-yle válasza Televan74 (#2) üzenetére


h-yle
addikt

Túl sok TV-t nézel...
Egyébként a Sony-t meg azért perelik, hogy letiltotta a Linux támogatást, szóval fizessen magának egymilliót, és üljön vissza a helyére.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5) anulu


anulu
félisten

valamint hozzátette, hogy nem érdekli a Sony, folytatja a munkát. érdekes módon másnap megjelent az NTFS library, plusz egy napra rá pedíg a MultiMAN 1.16.03-as verziója, amiben már van NTFS read support.

kíváncsi vagyok, mikor jön az mkv player

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Boxi88


Boxi88
őstag

Ez meredek büntetés! Mire ezt kifizeti.... :U

(#7) cherockee válasza Psychonaut (#3) üzenetére


cherockee
aktív tag

Röviden: a feltört játékok terjesztéséből (fizetős FTP, torrent site banner bevétele) megélő csoportok.

(#8) Polllen válasza Boxi88 (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

az a baj, hogy ha ne adj Isten tényleg ki kell fizetnie, akkor a család örökölni fogja utána... na most ugye már az Új testamentumban is ez ellen szólaltak fel... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) dabadab válasza cherockee (#7) üzenetére


dabadab
titán

Csak hogy ennek vajmi kevés köze van a feltört játékokhoz. Meg persze túl sok értelme sem lenne annak, hogy ha egy warezcsoport súlyos pénzekért csináltat magának egy ilyen törést, akkor azt utána miért terjesztené a neten.

DRM is theft

(#10) ngabor2


ngabor2
nagyúr

vajon a felhasználók hány ezreléke használja a feltört konzolokon a linuxot, meg a hasonlókat?

(#11) Narxis válasza ngabor2 (#10) üzenetére


Narxis
nagyúr

Senki.

Thanos was right.

(#12) dabadab válasza ngabor2 (#10) üzenetére


dabadab
titán

Egy páran, létező bandáról van szó.
Az az érvelés, hogy ez az egész csak a warezről szólna, egész egyszerűen nem igaz.

DRM is theft

(#13) Def26


Def26
félisten

Mi lesz ennek az egész szarnak a vége...? :U Jól ráb@szott a sony, szvsz az idejük nagy része ilyen dolgokra megy el most. Már szerintem megbánták azt is, hogy ezt a geohot gyereket nem alkalmazták inkább a cégnél...

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Az újgenerációs konzolokból, szerintem a homebrew cuccok hiányoznak, pl vegyük az xbox1-et nálam tele van emulatorokkal, meg progikkal, de sajnos ezeknek az időknek vége, xbox360-n és most már ps3-on is megvan kötve a kezünk.

Én támogatom az ilyen emberek munkáját akik ezeket a kiskapukat kihasználva tesznek naggyá egy konzolt.

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Abból a pénzből a Sony egy árva fityinget nem fog látni. Majd jól felidegesítik az internet s*gglyukát, aztán leshetnek. :DDD

(#16) anulu válasza Def26 (#13) üzenetére


anulu
félisten

a vége? nem tudom. az viszont látszik, h a banhammer sem hatja meg azokat akik PSN-ezni akarnak. van már kint random console ID generator, 2-3-ból simán talál olyat, ami működik, kell még 1 proxy hozzá, és a PSN-re logolásnál sem a konzol ID-ját se a valós IP-t nem látja a Sony.

részemről azt mondom továbbra is, h azokat kéne s*ggberúgdosni, akik cheatelnek / wallhack / akármi, és nem azokat, akik CFW-s konzollal ugyan, de eredeti játékkal akarnak multizni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) rybank válasza dabadab (#12) üzenetére


rybank
senior tag

sajnos nem vagyok tisztában a hátérrel, de érdekelne a dolog; persze a jobban kihasználás is vezérelheti őket, hogy többféle dologra lehessen felhasználni a ps3at

(#18) Psychonaut válasza dabadab (#12) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ennyi. :K

(#19) #51736960


#51736960
törölt tag

szerintem alapvetően jó ötlet konzolt pc-nek használni, bár a mai gépek még nem igazán alkalmasak erre, leginkább a kevés ram miatt.
de milyen szép is lenne mondjuk a nextgen xboxon windowst futtatni, nem kellene egy külön pc-t tartani otthon...

szerk: amúgy a sony-nak miért fájt, hogy linux is futott a gépén?

[ Szerkesztve ]

(#20) Narxis válasza #51736960 (#19) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mert azon keresztül oldották meg a nem eredeti játékok futtatását, ha jól emlékszem...

Thanos was right.

(#21) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Aláírásgyűjtést kell szervezni a módosítás fenntartása mellett.
Kb. 250 euro egy PS3 (közelítő becslés), tehát 4000 aláírással már ki is van egyenlítve az esetleges egymillás bünti.

A végén nehogy a Sony-nak kelljen fizetnie :DDD

read-only mode on the forum

(#22) #17283328 válasza Boxi88 (#6) üzenetére


#17283328
törölt tag

Nincs semmiféle büntetés... nem kell ennyit kifizetnie. Olvassátok el rendesen a cikket... a sony csak ennyire perelte be,és majd dönt a bíróság,hogy jogos e ez az igény. Én is beperelhetem a szomszéd józsit 100milliárd Ft-ra mert este 10után bömböltette a hifit és ezzel nekem hatalmas anyagi hátrányom származott stb.stb de esélyes,hogy nem ítélik meg csak 5ezer ft-ot.. Szerk.: A cím kissé félrevezető,hogy ennyire büntették...közben a cikk nem ír tényleges büntetésről csak,hogy ennyire perelik. Mindenesetre kíváncsi leszek,hogy mi lesz az ügy vége.

[ Szerkesztve ]

(#23) D1Rect


D1Rect
félisten

'reggelt!

Elolvastam a címet "Egymillió € büntetés a Linux engedélyezésért"

De nem találom a szövegben az egymillió€-s büntetést?
Ja, hogy az egész egy nagy flémgenerátor.
Gratula.

(#16) anulu: Ott a pont.

[ Szerkesztve ]

(#24) davep


davep
tag

A Sony üljön le és kussoljon, magának köszönheti a bajt, amíg mehetett a Linux és a homebrew, addig semmi gond nem volt. Egyes alá!

Machete don't text

(#25) anulu


anulu
félisten

ne felejtsük el, h a DMCA-nak van egy olyan pontja is, ami védi a vásárlót, h a gyártó a későbbiekben a reklámozott dolgokhoz képest ne módosíthassa negatív irányba a termékét. ez alapján az USA-ban kapott egy viszontpert a Linux miatt a Sony.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Miért nem ültetik egyből villamosszékbe? :(((

(#27) saja


saja
tag

Ennyi erővel néhány egyetemet is lehúzhatnának emiatt: saját kép

keep calm and code erlang

(#28) gabesy válasza saja (#27) üzenetére


gabesy
tag

Itt aztán van teljesítmény. Ha jól számolom 19 db. PS3. :D Mennyi is a fogyasztásuk így összesen? khm.

Gabesy

(#29) davep válasza saja (#27) üzenetére


davep
tag

No meg nem csak az ELTE-t, hanem akár az USA hadseregét is, ők is használnak pár száz PS3-at.

Machete don't text

(#30) edward2


edward2
addikt

"Ha meg akartok állítani, ahhoz előbb meg kell hogy öljetek" :D:D:D::D:D

Különben engem is perelhet bárki nyugodtan 1millió euróra, de akár többre is. Győzze kivárni míg megkap belőle 100at.

(#31) Tim82 válasza edward2 (#30) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem ezt kicsit elhamarkodtad.

Érvényes bírósági ítélettel a fizetésedből vonják le inkasszóval, ha jól tudom, ilyenkor csak a minimálnyugdíj összegének megfelelő pénzt veheted fel a számládról. A bankodnak meg kötelező engedelmeskednie.

Szóval lehet, hogy 500 évbe telik, de kifizeted. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32) D1Rect válasza Tim82 (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

+minden egyéb ingóságot és ingatlant ami a neveden van.

(#33) bunfi válasza D1Rect (#32) üzenetére


bunfi
őstag

Persze, meg azért van az embernek ügyvédje, hogy az ilyen apróságokra felhívja a figyelmét a védencének. Így nem sokáig lesz állása (hivatalosan) és tulajdona. Ha jogilag hajléktalan vagyok, akkor mit perel le rólam? Ja megvan! A saját jó hírét (amit kicsit megrongált a hülyeségével) :D:D

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#34) D1Rect válasza bunfi (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

Leéled az egész életedet úgy, hogy nincs legális jövedelmed és semmi a neveden.
Kipurcansz és a gyerekeid öröklik. Majd nekik se lehet semmi a nevükön?

Ezt sztem te se gondoltad át.

[ Szerkesztve ]

(#35) dabadab válasza Narxis (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Mert azon keresztül oldották meg a nem eredeti játékok futtatását, ha jól emlékszem..."

Valamiért ez a mítosz nagyon elterjedt, pedig pont fordítva történt: a PS3 játékok töréséhez az a munka vezetett, amit a Linux újraengedélyezésbe fektettek páran.
Ha a Sony nem tiltja le a Linuxot, akkor lehet, hogy még mindig nem lehetne PS3-as játékokat másolni.

(#25) anulu: Németországban nincs DMCA, EUCD van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) Hiftu válasza D1Rect (#34) üzenetére


Hiftu
senior tag

1, néhány országban létezik a magáncsőd intézménye. Elmeszelnek. Azt mondod, hogy magáncsőd. Elvisznek mindenedet, de utána újra kezded.
Ergó ilyen helyzetben ezt kell csinálni.

2, Az öröklésről önkéntesen le lehet mondani. Tehát az adóságot sem öröklöd meg. Ha közben persze olajbáró lett az apád, akkor azt sem. Onnan tudom, hogy sajnálatosan ismeretségi körömben kellett valakinek ilyet csinálni apja játékszenvedélye miatt.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#37) D1Rect válasza Hiftu (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Az öröklésről való lemondás nekem nem tiszta, de majd utánanézek. :R

(#38) Perry-sama válasza D1Rect (#23) üzenetére


Perry-sama
tag

"A Linux támogatás újraaktiválását véghezvivő programozót a bírósági tárgyaláson nem kevesebb, mint egymillió eurónyi összegre perelte a Sony."

Olvass a sorok között :DD

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#39) domi007


domi007
őstag

"Ha meg akartok állítani, ahhoz előbb meg kell hogy öljetek, mert nem tudok a programozás, valamint a HV és Linux kernel hackelése nélkül élni."

:C :C :C :C :C :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD (IMG:http://www.daintycyclist.com/forums/Smileys/default/laughing-smiley-007.gif)(/IMG)

Imádom az ilyen fejlesztőt :DD

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#40) k. válasza h-yle (#4) üzenetére


k.
őstag

Biztos azért perelte be a csávót, hogy ki tudja a maradékot fizetni ;] !

(#41) Góliát


Góliát
senior tag

Egy milla? Nem rossz pénz. ;]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#42) MMSZoli


MMSZoli
tag

Szerintem a Sony nagy öngólt lőtt. Ő egy hardvert fejleszett ki, amit TÖBBRE lehet használni, mint amit beleálmodtak (számos ilyen termék van, ne menjünk messzebb, mint a tuningolt CPU, GPU vagy a tuningautók). Hogy ez miért fáj a SONY-nak, nem tudom, inkább büszkének kellene rá lenniük.

Ha meg agyuk lenne,a duzzogás helyett leszerződhettek volna valamelyik jópofa Release-t terjesztő céggel, és minimális munkával saját SONY Linuxot hozhattak volna ki PS3-ra. Mennyivel jobb lenne most az image-ük...

(#43) Rigel77 válasza MMSZoli (#42) üzenetére


Rigel77
tag

Tökre nem érted. A linuxot és a többi szart csak arra akarják használni hogy másolt játékokat-filmeket(mkv pl ami lopott HD tartalom) futtassanak rajta. Ami a Sonynak nagy veszteséget fog okozni. Ezért tesznek ellene tüzel vassal.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#44) Nyugdíjas válasza Rigel77 (#43) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tökre érti, csak ez nem biztos. Persze, valószinüsitheted,de nem garantált, hogy ezért akar valaki ilyet tenni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#45) Narxis válasza dabadab (#35) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én az itteni írások alapján úgy emlékszem, hogy először az otherOS és egy kis hardveres buherálás segítségével sikerült egy srácnak a nem eredeti játékok futtatása, a Sony-nak pedig az volt a legegyszerűbb, hogy letiltja ezt a funkciót. Erre pár Linux geek dühös lett és valóban ez vezetett oda, hogy már sokkal egyszerűbben lehet PS3-on is warezolni. Ha maga az otherOS funkció nem okozott a Sony-nak kellemetlenséget, akkor mi a pékért -már elnézést- tiltották volna le?

(#42) MMSZoli: az biztos, hogy PS4-en már hardveresen is mindent meg fognak tenni, hogy ne legyen több annál mint ami. :))

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#46) Raucher válasza Narxis (#45) üzenetére


Raucher
tag

"..Ha maga az otherOS funkció nem okozott a Sony-nak kellemetlenséget, akkor mi a pékért -már elnézést- tiltották volna le?

Gondolom ezen hardveren nincs haszna a Sony-nak. Talán önköltségi ár alatt nyomta ki a piacra. Ha egy konzolt eladnak, átlagosan X darab játékot vásárolnak hozzá a tulajdonosok. Ebből jön a bevétel, ami kompenzálja a hardveren elszenvedett veszteséget.
Ha egy konzol kiesik a játékszerű felhasználásból, akkor csak veszteséget termel a Sony-nak. Ezért vághatták be a féket, otherOS dolgában.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#47) dezz válasza Raucher (#46) üzenetére


dezz
nagyúr

Ezen már van és a FAT-on nem volt még.

Nagyon remélem, hogy az új típus, amiről néhány napja olvasni lehetett, védettebb lesz, ugyanakkor visszatér az Install Other OS.

[ Szerkesztve ]

(#48) dezz válasza saja (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Ehhez nem kellett semmi hack, csak annyi, hogy nem frissítik a firmware-t.

(#49) D.Orion


D.Orion
veterán

Ha Németországból már kitoloncolják, akkor én szívesen biztosítok neki szállást és netet. :U

(#50) adalbert1 válasza dezz (#47) üzenetére


adalbert1
veterán

Slimen eleve volt Other OS lehetőség (annyira nem vagyok képben azért kérdezem, nekem úgy rémlik hogy csak a FAT-eken volt)?

Kíváncsi vagyok hogy a PS3 hány addigi Sony vásárlót tántorított el a cégtől. Kezdve a beígért szolgáltatásokkal amikből később nem lett semmi -vagy nem olyan formában lett(jól példázza DM-Fan rengeteg hozzászólása a PS3 topicban), a kezdeti PS2 kompatibilitás kivételével, az other OS elvételével, a törés után a felhasználók szívatásával. Az már csak hab a tortán hogy Xbox360-ra lehet a játékokat installálni, ill. hogy pár multiplatform cím állítólag jobban néz ki. Kíváncsi vagyok így ki fog PS4-et venni majd (ill. hogy fog-e felhasználóbarátabb irányba változni a SONY).

(#51) Gebriel válasza adalbert1 (#50) üzenetére


Gebriel
veterán

Azért egy kicsit gondolkodj a Sony fejével is.
Adsz egy szolgáltatást jelen esetbe a other OS-t és azt arra használják, hogy feltörjék a rendszerük. Te benne hagynád?

(#52) adalbert1 válasza Gebriel (#51) üzenetére


adalbert1
veterán

Annyira nem ástam magam bele a témába, de egy új rev.-es kiadással nem tudták volna ezt kiküszöbölni (vagy ha már fut az other OS, akkor a nem eredeti játékok is futnak)?
Azt megértem hogy védeni akarja a játékokon keletkező profitját (viszont mivel évekig nem volt törés így azért rendesen termelhettek nekik az eladott játékok, most meg már maga a gép is termel), viszont így hosszú távon lehet hogy rengeteg potenciális vásárlót buknak azzal a stílussal amivel előadják magukat.

(#53) Gebriel válasza adalbert1 (#52) üzenetére


Gebriel
veterán

Te mit csinálnál a helyükbe?

(#54) adalbert1 válasza Gebriel (#53) üzenetére


adalbert1
veterán

Én valami olyan megoldásra törekednék, hogy a userek és én is jól járjak. Más kérdés hogy nem én vagyok a Sony, és így nem tudom mennyi jött már be az összes költségből (Blu-Ray felfuttatása, PS3 K+F, stb), ill. hogy még milyen életpályát szánnak a PS3-nak, mikor jön a PS4. Arra viszont figyelnék hogy milyen kommunikációt folytatok a jelenlegi és a jövőbeni vevőimmel, ennek hosszú távon eléggé romboló hatása lehet.
Mindenesetre ha megoldható akkor egy új hardware rev-vel oldanám meg kérdést, úgy hogy maradjon az other Os is (elvégre mostmár a gép is nyereséges, így nem érdekelne ha valaki csak arra veszi hogy különböző számításokra clustert építsen).
Ha meg közel van a PS4 launch (mondjuk 1-2 év), és a játékok eladása így sem esett pár százaléknál jobban vissza akkor meg kb. nem érdekelne az egész.
Igazából szerintem egy profi mkv-t s játszó és ntfs-t is támogató média center nagyobb érvágás lenne a Sony-nak a Blu-Ray eladások visszaesése miatt mint az hogy mondjuk a felhasználók 5%-a nem vesz eredeti játékot.

(#55) dezz válasza adalbert1 (#50) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem volt a slimen, de nem amiatt, mert veszteség lett volna a gépen. Amikor kijött a slim, a faton is letiltották egy fw frissítéssel.

A PS2 komp. kivételével olcsóbbá vált a gép, miáltal inkább nőttek az eladások.

"a törés után a felhasználók szívatásával."

Itt mire gondolsz?

(#54): Ezt nem olvastad?

Csak az egyik gond az az 5(?)%, a másik, talán nagyobb gond a cheaterek, akik mások játékát is tönkreteszik.

Amúgy kíváncsi lennék, hogy negatív vagy épp pozitív irányba vinni a dolgokat egy elháríthatatlan törés... Gondolok itt arra, hogy X360-on, ahol már rég van törés, nem hogy kisebb, hanem nagyobb a játékvásárlási arány, mint PS3-on, így arra lehetne gondolni, hogy amit jobban ki lehet próbálni, azt bátrabban meg is veszik. Bár lehet, hogy nincs összefüggés, mert pl. gépből jó ideje nagyjából ugyanannyi fogy mindkét platformon, sőt az utóbbi 1-2 évben PS3-ból több is, szóval ebben, látszatra legalábbis, nem tényező a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#56) wAfu válasza saja (#27) üzenetére


wAfu
tag

pont ezért lett letiltva benne ez a lehetőség. a konzolgyártók a gépeket megjelenésük után nagyon sok ideig veszteséggel tudják csak árulni, minden eladott gép, amin nem játszanak komoly bukó. hasznot csak a játékokból, a kiegészítőkből meg hasonlókból látnak. ha supercomputingra használnak egy ps3-at, az valószínüleg nem túl sok játékot fog látni, tehát veszteség :D

(#57) adalbert1 válasza dezz (#55) üzenetére


adalbert1
veterán

Talán mintha anulu elemezte volna az új EULA-t, hogy kb. bármilyen nekik nem tetsző dologért banolhatnak, ill. emlékezvén a Sony rootkites botrányára a paranoiásabb userek egyből vészharangokat kongatnak (az meg általában csak utólag derül ki hogy jogosan-e).

Olvastam azt a hírt, csak azt nem tudom hogy az megoldható-e, hogy új rev, viszont megy az other OS is.

A cheaterek tényleg károsak, őket valahogy ki kellene szűrni... Az 5%-ot csak találomra írtam, szerintem nyugatabbra nem olyan elterjedt a warez mint itthon, ill. szinte már mindenki vett PS3-at azok közül akiket érdekelt (akik meg csak a warez miatt vennének egy új gépet mostmár rajtuk is van hasznuk ha pluszos a gép eladása)

Ez érdekes kérdés. Pl. Xbox360-nal először egy olyan haveromnál játszottam, akinek szerintem csak warez játékai vannak, viszont nekem megtetszett a Fight Night Round 3 (kb. olyan 10 órát játszottunk vele egyhuzamban :) ), és utána én is Xbox vásárló lettem (nekem viszont minden játékom eredeti, kb. olyan 20 db). Mivel a tágabb társaságból sincs senkinek sem asztali konzolja, így lehet hogy sose vettem volna semmit ebből a generációból.

(#58) dezz válasza adalbert1 (#57) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem megoldható lenne, mert most sem maga a Linux volt a probléma, hanem egy csak hw cserével elhárítható belső sebezhetőség, ami ha nem lenne, akkor mindegy lenne, hogy van-e Linux vagy nincs. Remélem, hogy lesz.

(#56) wAfu: Csak a forgalmazás első időszakában van veszteség a gépen. Nem ezért tiltották le, mert akkor már sokkal korábban letiltották volna, sőt eleve bele sem tették volna. Akkor tiltották le, amikor már nagyon kezdték "fúrkálni" Linux alól. (Talán már akkor tudtak a rootkeyjel kapcsolatos problémáról, így megpróbáltak elébe menni a dolgoknak.)

(#59) csongi


csongi
veterán

Szerintem addig xarozik a sony ezzel a wareznek mondott üldözéssel, hogy az eladásaik fogják bánni a dolgot. Tételezzük fel hogy, valóban csak az eredeti szoftverek fognak futni a gépeken. De a szoftvereket csak a sony gondozásában lehet kiadni, ergó annyiért adja amennyiért jól esik. Kérdés lesz e elég vásárló? Nem is olyan régen méga vásárlók visszanyerése volt a cél a cégnél. Az x360 meg a Nintendo érezhető csapás volt a számukra.

(#60) pschio


pschio
őstag

szerintem az lesz a legegyszerűbb ha minden embert börtönbe zárunk. vagy születésünkkor kapunk rögtön 10 év letöltendő, hogy később ha valamely nagy vállalat célkeresztjébe kerülünk, akkor ne legyen gond. hiszen 10-et már előre leültem, vagy eleve börtönben vagyok. persze lehetne rögtön deportálni is mindenkit de akkor szegény sony kiből fog megélni? :W

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#61) Brutális eb válasza edward2 (#30) üzenetére


Brutális eb
addikt

Kb egy nap után könyörögnél a mamiért a sitten.......

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#62) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

ez a tipikus így jártál vazze' helyzet. Bele kell(ene) törődni a sonyinak, hogy beopták'.
Vagy bukják a "tisztességes" fizető, eddig fizető közösséget, vagy a psn-t, vagy elkönyvelik, hogy pár ember, akinek eddig sem volt ps3-a, mert nem tudott/akart játékot venni most talán csak megveszi az alap gépet, mert tacskó gazdaságosan tudja használni akár másra is mint játék.
No de ez a sony. Nem ezt szoktuk meg tőle?
Csórikámat gyak' homeless-é teszik a perrel, de az internettel mit csinálnak?
Azt nem a sony "gyártotta". Közük nincs hozzá. Onnan hogy perelik le a kommenteket, howto-kat, file-okat? Ahogy mondani szokták, ami egyszer felkerül az fent is marad. Talán ilyen fiatalokat kellene felkérni programozni és nem a vén arrogáns megszokott programozókat. PS3 védelme feltörhetetlen. hoppá...

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#63) anulu válasza dabadab (#35) üzenetére


anulu
félisten

tudom. a viszontperre gondoltam, amit az USA-ban a nyakukba kaptak.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#64) dabadab válasza Narxis (#45) üzenetére


dabadab
titán

Legjobb tudomasom szerint az OtherOS eltavolitasa elott max. a homebrew cuccok futtatasarol volt szo, ill. a hypervisort is azert nezegettek, hogy hogyan tudnanak kozvetlen hozzaferest szerezni a GPU-hoz (OtherOS alatt nem volt kozvetlen hozzaferes es ez erosen korlatozta a hasznossagat). A Geohot-fele modositasok (amik tulajdonkeppen elinditottak a lavinat) explicite nem masolt jatekok futtatasara keszultek, nem is voltak ra alkalmasak.

DRM is theft

(#65) davep válasza Rigel77 (#43) üzenetére


davep
tag

Tökre nem érted. A linuxot arra használják, hogy jópár PS3-at felhasználva jókora számítás teljesítményt kapjanak a költségek töredékért. Ez az IBM persze nem tetszik/tetszett mivel a Cell processzorba milliárdokat ölt, de a marha drága gépeit nem vette senki, mivel abban az árkategóriában nem volt túl versenyképes, így vagy vettek egy csomó PS3-at az IBM gépeinek töredékért vagy vett egy erősebb rendszert. Jópár egyetemnek (magyaroknak is) van nem kevés PS3 (csak a hazai állomány úgy 50-100 körül mozoghat), amit biztosan nem másolt/lopott/warezolt/mókolt játékok/filmek/nudlik kiélvezésre használnak. Az mkv meg nem egyenlő a lopott filmekkel, csak egy konténer formátum és nem mellesleg a Google féle WebM is ezt használja. De ha már ennyire általánosítani akarsz akkor az internetet és a többi szart csak lopásra meg pornónézésre használják.

Machete don't text

(#66) MMSZoli válasza Rigel77 (#43) üzenetére


MMSZoli
tag

Mivel PS3 Fan vagy ezért elhiszem Neked :-)

De alapvetően egy MKV lejátszás nem kellene, hogy ennyire kiverje a biztosítékot. a Sony-nak nincs épkézláb médialejátszója, így ha a PS3 ilyen funkcióban tetszeleg akkor a WD-től és egyéb cégektől veszi el a piaci részesedést.
Ha pedig mint BluRay konkurrenst kell néznünk, majdnem hasonló a helyzet. A lejátszók piacát biztosan nem a SONY uralja, tehát hiába elkötelezettek, nem tud az asztalra letenni semmit, ami a Linux alapú MKV lejátszóval versenyképes lenne.

bocs a helyesírási hibákért, buli után vagyok ?:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.