Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

Érdekes gondolatmenet, otthon, este majd átgondolom az elmúlt évet, hogy mennyi 'játékidőt' vettem és mennyit játszottam. Azt már biztos, hogy nem lesz egyensúlyban mérleg.

A Slime draws near! Command?

(#2) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Jöjjenek csak azok a kis statisztikák! :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3) vamzi válasza Dr.F.E.R.I. (#2) üzenetére


vamzi
őstag

Az elmúlt 1 hónap mérlege:
Vásárolt játék: 1db
Játékidő: 88 óra

Az előtte való időszak irreleváns mert évekig nem vettem játékot és nem játszottam. Azóta pedig ezt az egy szem játékot is eladtam.

Azt hiszem nem vagyok túl nagy gamer :DDD Viszont IRL nagyon sokat "játszom" :)

(#4) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#2) üzenetére


ldave
félisten

Sajnos, néha elég nehéz megállnom, hogy ne vegyek meg egy játékot a gyűjteményembe, ami tetszik. Talán fontos szó ebben az esetben a gyűjtemény, hisz gyűjteni olyan dolgot is lehet, amit végül nem használ az ember, csak gyönyörködik benne :)
Erre nekem mondjuk példa a The Wonderful 101, amit első nap megvettem, 1-2 napot játszottam vele, aztán visszatértem valami máshoz.

A Slime draws near! Command?

(#5) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Érdekes felvetés. Nekem van olyan napom, hogy leülök 5-6 órára, de utána három napig egy percet sem játszol. Mostanában venni se nagyon vettem semmit sem, a meglévő kollekcióm így is nagy.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) EczkE


EczkE
addikt

Csak a Battlefield 3-ban van több mint 600 órám.

Asszem mindenféleképpen!

(#7) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Utoljára a COD4-be és a Level-R-be pakoltam bele súlyos órákat (olyan 800-1000 órát összesen), azóta nem játszok annyit, viszont ennek nem az az oka, hogy pl. más elfoglaltságom lett, vagy nincs rá időm. Ennek oka az adatlapomon található.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#8) ldave válasza Mister_X (#5) üzenetére


ldave
félisten

PS3-ad megvan még? Rég láttalak online.

A Slime draws near! Command?

(#9) Mister_X válasza ldave (#8) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nincs, PC-vé változott :( Majd lesz még PS-em. Addig is szebben BF3-azok :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#10) ldave válasza Mister_X (#9) üzenetére


ldave
félisten

Több gép megfordult a kezed alatt az elmúlt 1 évben, mint nekem összesen :)

A Slime draws near! Command?

(#11) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Cod 2-be kb 2000 órát pakoltam bele, cod4-be 223-at , mw2 olyan 170-órát, bo olyan 60 óra.
Hát a cod széria kb ennyi lenne , sajnos a cod1/bc-ről nincsen sok információm, mert az tmég ASE-val toltuk ami nem számolta a játékidőt. Bár a Cod2-t is kezdetben azzal játszottuk, így ott is valamennyi óra elveszett.

Ezután jött a battlefield széria , ami nálam a bc2-t és a bf3-at jelenti. Az előbbibe 350 órát raktam bele , az utóbibba csak kb 50-et .

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#12) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Már most többen felhoztátok a CoD és BF játékokat, ezért mindenképp rá kell kérdezzek: ezeket a súlyos 500-1000 (vagy még több) órákat nagyjából mennyi idő alatt pakoltátok bele egy-egy játékba? Egy év alatt 1000 óra az durván 3 óra naponta, ezért lenne jó tudni, hogy ennél több vagy kevesebb idő alatt jött-e össze.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13) EczkE válasza Dr.F.E.R.I. (#12) üzenetére


EczkE
addikt

Én megjelenés óta játszom a 3-at, 2011-10-28 óta, ez alatt az idő alatt jött össze a 610 órám.

Asszem mindenféleképpen!

(#14) Dany007


Dany007
veterán

Heh, mikor még legutóbb gamernek mondhattam magam, akkor még nagyban Quake 3-mal játszottunk... Első körben lanon aztán később már csak online.
Olyan 2004-től 2007-ig voltam aktív Q3-ban online. De akkoriban kb minden nap este 8-tól hajnali 1-2ig nyomtuk. Persze nem szünet nélkül... de kaja fürdés meg egyebekre levehetünk 1 órát és akkor rendben is vagyunk.
Persze ez csak hétköznap volt, mert napközben vagy suli volt vagy meló, hétvégén ennél durvábban nyomtam.

Tehát mondhatom azt, hogy hétköznap megvolt az 5 óra játék tisztán. Hétvégén meg minimum a duplája (szombat és vasárnap 10-10 óra). Persze közben hétköznap délután is toltuk neki haverokkal, csak nem épp Q3-at hanem bármi mást pár órát, de ez elégváltozó volt.
Szóval hétköznap 5 óra, hétvégén 10-10 óra Quake 3 átlagban. Tehát átlagolva napi 6,4 óra, 3 éven át. Lehet számolni. :) Az durván 2340 óra évente csak(!) Quake 3-mal. Így is csak átlag, mert szünnapok alkalmával ez sokszorosára nőtt. Szóval az akítv 3 évem alatt kb 7.000 óra Quake 3-at nyomtam le online! És ez csak online. Előtte 99'-től offline küdtem vagy hálóba haverokkal...
De emellett állandó volt a CNC stratégia, Heroes3, pár NFS, GTA összes, Warcraft... Unreal... meg kb minden létező komolyabb cím ami azalatt a pár év alatt kijött.

Annak idején volt olyan, hogy utcán sétálgatva, meglátva egy számomra nem tetsző embert (vagy akár c...nyt) reflexből mozdult a jobb kezem, mintha egérrel rárántottam volna a Rocket launchert! És ez nem vicc! Rendszeres volt, hogy azért lógtunk el a suliból, hogy hazajárjunk haverokkal GTA-zni vagy Q3-azni! :)
Na ennyit a "gamer" múltról. Szóval ehhez képest a te napi 1,5 órát még gyakorlásnak is kevés, nemhogy igazi játéknak. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Mister_X válasza Dr.F.E.R.I. (#12) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Battlelog szerint nincs 10 órám :P Az én rekorder játékom az Oblivion, csak Xboxon 600+ óra lett beleölve, PS-en 200 körül, PC-n szintén.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16) Dany007 válasza Mister_X (#15) üzenetére


Dany007
veterán

"játékom az Oblivion, csak Xboxon 600+ óra lett beleölve, PS-en 200 körül, PC-n szintén."

Ezt nem értem. 3 különböző platformon toltad ugyanazt a játékot? Ez miért jó? :D

@#17) Mister_X : Ennyire jó? : o Nem gondoltam volna. Mármint hogy nem unalmas ugyanazt végigvinni sokadszorra is... Vagy online? Annyira nem ismerem azt a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#17) Mister_X válasza Dany007 (#16) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Volt ikszboksz - el lett adva. De Oblivion kellett. PC-n is toltam ezután. És a nemrég eladott péesen is. Ha van elég szabadidőm, akkor PC-n megint nekikezdek.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#18) Gergosz2 válasza Dr.F.E.R.I. (#12) üzenetére


Gergosz2
veterán

A COD2 mennyiséget a megjelenéstől azaz 2005-től, napjainkig sikerült összeszednem, bár az utóbbi 2-3 évben nem vagyok már aktív, csak nyáron rakom fel a játékot 1-2 hétre.

Cod4 kb két évig volt terítéken, azért csak ennyi ideig mert eleinte nem nagyon ment a gépemen, meg amúgy sem jött be annyira úgyhogy maradt a cod2.

Az mw2 csak max 1 évig volt fent, az elején tetszett is de hamar ráuntam, vagyis elment a kedvem az egésztől a cheaterek miatt és mert nagyon hiányoztak a szerók.

A BO csak 1 hónapig volt fent, egyszerűen szar a egész, össze vissza fagyott és az egésztől elment a kedvem.

A bc2-t a 2010 augusztusában vettem mert akkorra ráuntam a az mw3-ra . Azóta is minden nyáron felrakom és játszok vele.

A BF3 is 1-2 hónapot élt meg nálam, egyszerűen ráuntam , kicsit idegen nekem a játék.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#19) Dr.F.E.R.I. válasza Dany007 (#14) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem semmi, ennyire durván azért nem toltam még fénykoromban sem. Fogalmazzunk úgy, hogy én már egy kiöregedett gamer vagyok. :) De gyakorolgatni azért még a mai napig szeretek... :K

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20) Mister_X válasza Dany007 (#16) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Zárójelesen: sosem vittem végig.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#21) Dany007 válasza Dr.F.E.R.I. (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Én is szeretnék, csak már nincs rá időm. :D Hiányoznak azok az évek... : )

(#22) Lenry válasza Dany007 (#14) üzenetére


Lenry
félisten

az derék o_O
én ennyire soha nem durvultam rá játékra, pedig volt, amit én is nagyon szerettem / szeretek.

én ekkora számokat nem tudok mondani, mert ezeket csak multiban lehet összeszedni, azt meg nem is szeretem annyira, meg nem is vagyok jó benne*

RPG-kben viszont mélyre tudok merülni, főleg ha kidolgozott és szabad világ jár mellé.
Aiyana a lvl40-es high elf mágus 177 órát volt a társam az Oblivionban, Leliana, a nord pedig 72-es szintig jutott 255 óra alatt a Skyrimben. mindkét játékban megcsináltam az alapjáték és a kiegészítők által adott összes küldetést, kitakarítottam az összes dungeont, begyűjtöttem minden begyűjthetőt és vezetője lettem minden lehetséges szervezetnek. várom a TES6-ot.

a Half-Life 2-re 33 órát ír a Steam, ez is 7-8 végigjátszás :D

az Assassin's Creedek minden részét többször végigjátszottam, de az UPlay sajnos csak az adott kör játékidejét írja, nem összesít, így azt nem tudom számszerűleg, hogy mennyi lehet.

a Diablo II-be mehetett talán a legtöbb időm bele, a nekromantám, Merowingi lvl85-ös, a mentési fájlaiból még a munkahelyi gépemen is van egy biztonsági másolat :DDD

jah meg sokat GTA-ztam, főleg Vice City és San Andreas.

* azért volt egy 4 évnyi World of WarCraftozásom, de ott is inkább a lore-t szerettem, nem voltam abban sem kiemelkedő, de a hangulatát szerettem

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) Dany007 válasza Lenry (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Hát igen... akkoriban nem volt más. 2004-ben volt egy csúnya szakításom és jó figyelemelterelő volt az online játék. Kellően lefoglalt. Sőt, mikor már kezdtem volna bedepizni, gyorsan felugrottam egy szerverre irtani és máris jobb lett. :)

Multi nekem is csak ez az egy volt igazi... Ha azt komolyan akarja csinálni az ember, akkor nagyon sok idő kell hozzá. "Szórakozásból" nem lehet komoly játékos az ember. Ezért sem multizok már.
Még 2007-ben próbáltam a TDU-t online. Nyomtam vele vagy 50 órát off meg 100-200-at online. De aztán idő hiányában ott is megmaradt csak a szórakozás (hehe, több mint 25k km-t tettem bele az Enzo-ba... :D csak online).
De manapság már csak szórakozásból játszok. Többnyire engem is a single rész érdekel. Az szórakoztat. 2-3 naponta 1-1 órát max.

(#24) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Én az elmúlt 10 évben nem játszottam szerintem 10 különböző játékkal huzamosabb ideig. Kevés játék jön be, de amikor azokkal kell játszani akkor nagyon tudok :DDD . GTA V-el szeptember 17 óta 161 órát játszottam a multit is belevéve, ez napi átlag 3 óra GTA :DDD . Ráadásul azt hozzá kell tennem, hogy a megjelenést követő hat napban tettem bele 54 órát. Igen, napi 9-et ;] . GTA IV is több száz óra lehet, ezt sajnos a Social Club 0-nak mutatja, mert olyan jól oldották meg, de van benne 2 100%-om, úgyhogy azt se hanyagoltam.
2006 körül volt menő a Multi Theft Auto, akkor azzal én is azt csináltam, hogy hazaértem, és beültem elé kb. fekvésig vagy 1 éven keresztül. Azt, hogy abba mennyi órát öltem nem tudom, de 1000 körül tuti volt, mert ment a klánozás is nagyban.
Black Ops multiban van még 400 órám, de ezt ilyen fél éven belül hoztam össze, mert emlékszem, hogy pár hónapon belül meguntam.
Battlefield 3 multiba sikerült még 150 órát összehozni szintén 3-4 hónap leforgása alatt.
Ezen kívül vannak még kisebb számok a Far Cry 3-al, és a Max Payne3-al amikben egyenként 30 órám lehet, de ezeket szintén napokon belül összehozva (MP3-at zsinórban újrajátszottam vagy 5x).

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#25) humi1


humi1
tag

WII PES 2013
2012.11.25. óta
karrier-online vegyesen a mai napig
3125 mérkőzés
1 mérkőzés 20 perc
+ a mérkőzésenkénti 1-2 perc állítgatás

(#26) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ahogy így fejben számolgatom az értékeiteket, nagyjából arra jutottam, hogy egy aktív éveit taposó 'mezei' játékos nem átall 2,5-3 órát játszani naponta. Az alkalmi (casual) versenyzők, amilyenné nagyjából én is váltam a harmincas éveimre ennek kábé a felével, vagy kevesebb mint a felével is beérik. Az igazán 'elvetemültek' pedig simán játszanak annyit, mint az előző két csoport együttvéve. Persze ez mintának nem túl sok, ezért reprezentatívnak nem nagyon lehet mondani. De persze köszönöm az eddigi számokat is. :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#27) A.tessz válasza ldave (#10) üzenetére


A.tessz
senior tag

Én dota 2 ben, 1890 óra felé járok XD

(#28) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#26) üzenetére


ldave
félisten

Mondjuk az is érdekes, hogy valaki a heti 5-8 óráját napi 1-1 óra játékkal szedi össze, vagy pedig kevesebb, de akkor hosszabb időre ül le játszani.

A Slime draws near! Command?

(#29) A.tessz válasza ldave (#28) üzenetére


A.tessz
senior tag

Én "ritkábban"de ha van időm sokat játszom, ha már itt tartunk.

(#30) gaga33


gaga33
tag

En egyszer egy nap 17 orat pokemoztam majd masnap 14-et. Amugy atlagot szamitva napi 2.5 orat kb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.