Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Nonszensz.... Ennyi. :U

Rip and tear

(#2) #53246592


#53246592
törölt tag

Ha tényleg 1 ezrelék körüli értéken vezetik be, akkor valóban nem az átlagembereknek meg vállalkozásoknak fog igazán fájni.

Sárga csekknél pl. töredéke lesz annak amit a posta lenyúl.

(#3) Z86


Z86
őstag

Elég nehéz erről higgadtan írni, tiszta elmebaj az egész.

(#4) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ha tényleg egy ezrelékről van szó, akkor nevetséges összegekről van szó.

Tetszik, amikor főleg a dohányzók háborognak ezen. -2 szál cici ára kb havonta. :U

[ Szerkesztve ]

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Csak tényleg 1 ezrelék legyen.
Tekintve, hogy jelenleg az utalás nekem lakosságiról 60Ft sztem kibírnám, ha 10.000Ft-nál lenne 70Ft.
1000Ft-nál meg 61... viharabiliben

(#6) 8th válasza Z86 (#3) üzenetére


8th
addikt

Egyetértek. :(((

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy tájékozatlan tuskó vagyok, sőt, biztos. :B
Mire vonatkozik az új illeték?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Ringman válasza juliabrilke (#4) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem a mértékéről van szó, hanem maga az adónem pofátlanság.

(#10) 8zabi


8zabi
őstag

dolgozol, fizeted az adót
veszel valamit, fizeted az áfát

és mostantól meg kifizetsz valamit, ami már eleve tartalmazza az áfát, és még meg is adóztatnak, mert fizetsz érte (nem érdekel mennyi lesz a mértéke :(( )... nem normális országban élünk, lassan ideje lenne megmutatni milyen a nép haragja :W

megint azok járnak jól akik fű alatt kereskednek, lopnak-csalnak

és hogy valamennyire kapcsolódjon a számítástechnikához, az egész olyan mint egy rossz drm, azok szívnak akik tisztességesek ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) juliabrilke válasza Ringman (#8) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az addig ok. De ez mennyi bevételt hozhat, amit külföldön elvárnak tőlünk?

Jobb lenne, ha mondjuk ugyanazt csinálnák, mint mondjuk Szlovákiában vagy máshol?
1/3 segély ugrott vagy a közalkalmazottak fizetését csökkentik adott százalékkal. Pár helyen ezt meglépték és most kicsit előrébb tartanak, mint mi.

Eddig se volt ingyen az utalás, stb. Így én kibírom azt a kemény ~130Ft-ot, ami kijött nekem.

(#12) Vakegérke válasza e=mc² (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kérlek tisztelettel, ezt aljasságnak találom.
Bocs, hogy nem ezzel kezdtem, köszönöm az információt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Z86 válasza juliabrilke (#11) üzenetére


Z86
őstag

Azok kiadáscsökkentések, ez meg bevételnövelés.
Mindkettő fáj, de előbbinek van értelme és eredménye, utóbbinak viszont nincs.
Számolni szerintem még nem érdemes, kb. fél nappal az új szabályozás érvénybe lépése előtt fog kialakulni a végleges formája.

(#14) D1Rect válasza juliabrilke (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha lehet választani akkor inkább a segély ugorjon.

(#15) Ringman válasza juliabrilke (#11) üzenetére


Ringman
nagyúr

De ez mennyi bevételt hozhat, amit külföldön elvárnak tőlünk?

mire gondolsz?

Jobb lenne, ha mondjuk ugyanazt csinálnák, mint mondjuk Szlovákiában vagy máshol?

jobb. meg nem kellene mindent átnevezni, presztízsberuházásokat (pl. stadion) aranyáron létesíteni, valamint ha nem haver nyerne minden pályázaton.

másik "mibe tegyem a megtakarításomat" topik hozzászólásomból idemásolom ezt:

namost, ha áfakörös vállalkozó vagyok (havi min. munkabértől, amit magam után fizetek tekintsünk el, bár az sem kevés) és leszámlázok 100+áfát - 127k, legyen 50+áfa kiadásom, ki akarom venni a pénzt a váll.-ból:
ezeket minimum fizetem:
áfakülönbség
tánya
osztalékadó
eho
hipa
és mindenek a még az +1%-át.

adózok, hogy adózhassak. :W

Eddig se volt ingyen az utalás, stb. Így én kibírom azt a kemény ~130Ft-ot, ami kijött nekem.
aztán még 130-at, aztán még 130-at...

(#16) juliabrilke válasza D1Rect (#14) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, erre többen szavaznának.

Kérdés, hogy milyen hatása lenne. Mert azt is büntetné, akinek tényleg kell a segély.

Ringman: eddig a kutyát nem érdekelte, hogy mennyi a hiánycélunk, meg az adóságunk. Amióta nekiálltak csesztetni minket Brüsszelből, meg az IMF itt lebeg és megy a bohóckodás, azóta megy mindenre adó, ami csak meg lehet sarcolni.
Stadion. Na ezt bizony én se értem, hogy miért jó egy döglődő országnak. A válogatottnak még talán megértem, de a többi csapatnak? :F

Többször kibírna szerintem mindenki 130Ft-ot, csak egyszer vége lenne már rend. Mert ha látszódna a vége vagy az eredménye, akkor sokan belátnák, hogy van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#17) Ringman válasza juliabrilke (#16) üzenetére


Ringman
nagyúr

mennyi a hiánycélunk, meg az adóságunk

eu csaltakozás óta nincs meg a hiánycél.

egyébként a legnagyobbat az állampapírok kamatszinten lehetne spórolni, ahhoz meg imf megállapodás kell. pont az a baj, hogy lebeg, és még nem kötöttük meg, mert nekünksenkinemdiktál, meg nekülföldrőlmondjákmeg-csakideapénzt. egyébként semmilyen vállalhatatlan dolgot nem kéne tenni, csak a minimum eu-nívót teljesíteni. (nem gazdasági, hanem politikai értelemben)
[link]
[link]
[link]

(#18) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én arra gondoltam itt kéne hagyni az országot, túl sok a csepp a pohárban.

(#19) Drenadar válasza juliabrilke (#11) üzenetére


Drenadar
veterán

nekem meg még nagyon sok embernek meg ingyen van az utalás...

(#20) djculture


djculture
félisten

Engem az idegesít amúgy hogy az ember lassan ki se tudja számolni hogy a fizetéséböl/bevételeiböl mi marad az ilyen fantom adózások illetékek levonása után.
Azt mondták hogy egyszerűsítik az adózást, hát nagyon úgynéz ki. Tegnap az adóhatóság adott ki közleményt hogy a magánszemélyek netes vásárlás/eladásainak fognak jobban utána nézni, mert hogy ha valaki folyamatosan ad vesz annak adót kell fizetnie. Ma meg ez.

[ Szerkesztve ]

(#21) Ringman válasza djculture (#20) üzenetére


Ringman
nagyúr

írtam is bejegyzést erről valamikor. sok hsz-t nem generált
mármint az ingóság értékesítéséről.

[ Szerkesztve ]

(#22) djculture válasza Ringman (#21) üzenetére


djculture
félisten

Nem láttam, majd elolvasom.:)

(#23) baluka26 válasza Ringman (#15) üzenetére


baluka26
veterán

Leszögezem, hogy a legtöbb intézkedésével nem értek egyet a kormánynak, de:
A tranzakciós adó n+1. állampolgár számára, ahogy D1Rect mondta, vihar a biliben. 100-200 forint igazán nem durva havonta. Azok meg főleg ne ríjanak, akik sárgacsekkel fizetnek, mert utalással kb. ennyivel olcsóbb.

A kormnyzati áruvásárlások/befektetések elég jó hatással vannak a GDP-re.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#24) danih válasza baluka26 (#23) üzenetére


danih
addikt

Ellenben sok kis ilyen bilivihar csinálja a tornádót :)
Why stop?
Esetleg a jövedéki adóra is tehetünk még egy pöppet, cigire, piára, benyára. Áfa is legyen 27.5%, vihar a biliben...

(#25) djculture válasza baluka26 (#23) üzenetére


djculture
félisten

Lesz még itt vagy 10 féle másik adó is meg járulék, ma már ezekröl is hallani. Meg a 30% os legnagyobb kulcsú áfáról..

[ Szerkesztve ]

(#26) Ringman válasza baluka26 (#23) üzenetére


Ringman
nagyúr

az még jobb lenne, ha x forintból többminden valósulna meg, ill. ugyanaz kevesebb pénzből.

a cégek számára meg nem kis tétel, főleg, ha sok bevétele-sok kiadása van.

[ Szerkesztve ]

(#27) baluka26 válasza danih (#24) üzenetére


baluka26
veterán

Szerintem ezekhez nem fognak nyúlni, de szerintem a jövedéki adóval való játszadozás még a "leghálásabb" a nép számára. ÁFA így is magas. Meg ezek leginkább a háztartási szektort célozzák, ez az új tranzakciós csoda meg a vállalatit.

A vállalatok hiszije amúgy teljesen érthető és jogos egyértelműen.

Egyébként igazad van teljesen.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28) darál0w


darál0w
Jómunkásember

szánalmasnak találom... :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#29) Dany007 válasza baluka26 (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként engem sem az a 100 forint dühít, hanem inkább az, hogy ez már tényleg az n+1. lehúzása az embereknek.

Nem hiszem el, hogy egy ország méretű gazdaságban - ahol azért van export is - nem lehet másból pénzt csinálni csak a nép lehúzásából. Lásd lottó. Ha jóltudom a lottó - szerencsejáték zrt - az egyetlen olyan állami kézben lévő társaság ami nyereséges! De lehet csak hoax, nincs biztos forrásom. De tény, hogy inkább valami ilyesmin kéne törni a buksit.
Mert ahhoz nem kell diploma se politikus, hogy az n+1. adót kivessük az emberekre. Ilyet én is te is bárki ki tud találni. Már lassan tényleg csak a levegő adó van hátra.

Amúgy valaki írta korábban. Ha látnánk az alagút végét akkor elfogadnánk. De 5-10 - vagy több - éve már az megy, hogy na még egy kis lehúzás de aztán tuti jó lesz nekünk! Még egy pici megszorítás itt, egy kicsi ott és pár év múlva helyrejön a gazdaság. A valóságban meg folyamatosan romlik. Évek óta csökkennek a reálbérek, csökken az átlag vásárlóerő, csökken az életszínvonal. Ez megy évtized(ek) óta. Aztán mi jön a tetjébe? Még egy kis áfaemelés, jövedéki adó emelés, plusz adók bevezetése stb...
Tényleg nem csodálkoznék ha az embereknek lassan teljesen elfogy a türelme és oltári nagy "balhét" csapnak majd. És megmondom félig-meddig jogosan.

Mert hiába egy ezrelék. Az aki 200-250+ ezret keres havonta nettó, az nem fogja megérezni. Csakhogy a többség még ennyit se keres. Keres mondjuk 80-120-130 ezret. Na azok már megérzik! Nem, nem a 100 forint pluszt. Hanem az N+1. 100 forintot! Azt.

Hát látod, most a Gyest is megsarcolták! De még hogy!? Aki eddig - relatíve - keveset kapott, az ezentúl még kevesebbet fog kapni. Aki eddig többet, az pedig még többet fog! Szerinted normálisak? Persze van lehetőségünk kompenzációra. Már ha megkapjuk és megfelelünk a kitételeknek. És ha meg is felelünk azt is majd csak hónapok múlva kapjuk meg. Addig párom ~ 50 ezret kap "fizetés" gyanánt az eddigi 63 ezer helyett. Nesze neked, éljünk meg havi 150-ből hárman, lakáshitellel. Aztán csodálkoznak ha az ember maszekol, fusizik, feketézik, meg eszébe nem jut gyereket vállalni!

(#30) Ringman válasza Dany007 (#29) üzenetére


Ringman
nagyúr

az egyetlen olyan állami kézben lévő társaság ami nyereséges!

mert monopolhelyzetben van

. De 5-10 - vagy több - éve már az megy, hogy na még egy kis lehúzás de aztán tuti jó lesz nekünk!

inkább 50 :(

(#31) baluka26 válasza Dany007 (#29) üzenetére


baluka26
veterán

Ebben igazad van teljes mértékben, a véleményem leírásánál szigorúan erről mondtam véleményt. Ez az intézkedés szerintem azért jobb, mint sok más adó, mert elég nehezen lehet kikerülni.
Ringman: Monopolhelyzet nem garancia semmire, lásd BKV.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#32) djculture válasza Dany007 (#29) üzenetére


djculture
félisten

Az is kafa hogy vasárnaptól állitólag duplázódnak a szabálysértési tételek. Az emberek igencsak összekaphatják magukat ha nem akarnak óborzalom összegeket fizetni.

(#33) Dany007 válasza djculture (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Őszintén ez engem annyira nem zavar. Persze vannak olyan apróbb szabálysértések, szabálysértési esetek amikbe akaratlanul is belefuthat az ember. Hiszen bizonyos kresz szabályokat 100%-ig minden esetben mindenki betartana akkor az bizonyos esetekben igen nagy káoszt okozna. Ilyen esetben tényleg dühítő.

De ha ettől csak 2x figyelmesebb lesz mindenki, már megérte.

@baluka26:

Oké. Az a része rendben is van, hogy nehezen kikerülhető. Ilyenből kéne több. De akkor legyen megtartva az arány. Másból - ami kikerülhető - tessék csökkenteni.

(#34) baluka26 válasza Dany007 (#33) üzenetére


baluka26
veterán

:K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35) djculture válasza Dany007 (#33) üzenetére


djculture
félisten

Befog indulni a bicikli lámpa üzlet is az biztos. Eddig 3-5k volt ha nem égett a lámpa most meg 15k. Ismerve a helyi véderőt erre is fognak rámenni nem arra ami után szaladgálni kell kideríteni hogy mitörtént. Pénzlehúzás az egész, úgyis tud találni valamit amibe beleköthet majd.

[ Szerkesztve ]

(#36) Ringman válasza baluka26 (#31) üzenetére


Ringman
nagyúr

arra akartam utalni, ha nem lenne monopólium, akkor valószínűleg nem lenne nyereséges sem.

(#37) Dany007 válasza djculture (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Na az ilyen pont az amit nem sajnálok. Biciklisnek amúgy sem az úton a helye (szvsz ;] ). Hát még ha kivilágítatlan. Akkor még balesetveszélyes is. 15k-s bírság esetén már csak megéri venni egyet és odafigyelni rá. :)

(#38) Z86 válasza Dany007 (#37) üzenetére


Z86
őstag

"Biciklisnek amúgy sem az úton a helye "
Elmész ám a ....

;]

(#39) Dany007 válasza Z86 (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Ja végüls tévedtem. Mert autóúton nincs helyen. Bicikliúton van. Only. ;]

(#40) moha21


moha21
addikt

Nekem elég egyértelmű. Most, hogy basszák ki az embereket és veszik vissza 47 meg 60 k-s nettóval, illetve hetente fizetnek, így több a tranzakció. Sok kicsi meg sokra megy.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#41) baluka26 válasza djculture (#35) üzenetére


baluka26
veterán

És mennyi egy olcsó biciklilámpa?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#42) djculture válasza baluka26 (#41) üzenetére


djculture
félisten

Na az is egy jó kérdés, adják el a sok villogót közbe meg a kresz szerint folyamatosan kell világitani elől a fehér, hátul meg a piros fénynek. Úgyhogy már ez 15k-t érhet ha villog ha nagyon akarják.

[ Szerkesztve ]

(#43) Kassadin válasza Kolondrum (#18) üzenetére


Kassadin
addikt

:DDD
Kérem alássan, ilyet itt nem lehet hangosan mondani.

(#44) juliabrilke válasza baluka26 (#41) üzenetére


juliabrilke
addikt

Itt a gond, hogy a legtöbben fent akadnak egy olyan dolgon, aminek egyértelműnek kellene lennie. Ne azért szerezzen már be valaki lámpát, mert a büntetést megemelik, hanem mert nem lenne jó, ha az első kocsi felkenné a sötétben. :W

(#45) tildy válasza juliabrilke (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

O dehogynem, itt total ingyen van a bankszamla is, meg az utalas is. Csak otthon megy a nepnyuzas.

Aki nem latja, hogy sok kicsi sokra megy, es azt mondja o mi ez az 1 ezrelek, az fogadja a kovetkezo nepnyuzast is birkaturelemmel. Az ebadot (6000ft) , az ingatlanadot, es mindent.

Emeljek 30%-ra az afat, mert mi az a 3% emeles....

Hihetetlen , ami otthon megy :( :(

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) D1Rect válasza tildy (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

Az 1 ezreléket pont lesz@rom, de a 27%-os áfán fel vagyok háborodva.

(#47) baluka26 válasza juliabrilke (#44) üzenetére


baluka26
veterán

Hát ez az, de ha csak a büntetés miatt is, elég jó biznisz egy 1000 forintos lámpával megúszni egy 15000 forintos büntetést. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#48) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Finoman be lehet kapni a ... :W
Sok kicsi sokra megy, csak ez a sok kicsi nekem is kezd fájni, pedig nem minimálbérből élek...

Sz*rból nem lehet várat építeni. Foltozgathatjuk a költségvetést így meg úgy...

Ennyi.. Én meg szemen köpöm saját magam ha 2 év múlva is itt leszek ebbe a sz*rkupacba.
Picit gyúrok még az angolra meg a szakmai dolgokra. Azt GO külföld....

Miért is van az, hogy a többség aki kimegy nem akar hazajönni....

[ Szerkesztve ]

(#49) Lauda válasza DeckardCain (#48) üzenetére


Lauda
félisten

Azert ne higyj el mindent, vagy mondhatnam azt is, nezz jobban korul. Sokan hazajonnek, vagy ha kint is maradnak, nem elnek sokkal jobban mint itthon. Csak ugye a feeling, meg kintrol konnyebb kopkodni. Ha tenyleg van egy jo allas, ami faxan fizet, akkor menni kell, de ez a kimegyek es majd csinalok valamit, egyenlo az onkinzassal. :D

[ Szerkesztve ]

(#50) DeckardCain válasza Lauda (#49) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Tisztában vagyok azzal, hogy kint sincs kolbászból a kerítés.. De lehet kint boldogulni.. Mondjuk minden kezdet nehéz.
Van ismerősöm Angliában, Ausztriában, Németben és Svédországban is.. Egyre tisztább képet kapok kintről. Természetesen vannak negatív tapasztalatok is de összességében inkább pozitív.

Ha tenyleg van egy jo allas, ami faxan fizet, akkor menni kell, de ez a kimegyek es majd csinalok valamit, egyenlo az onkinzassal.

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Nem vagyok saját magam ellensége.
Mondjuk nekem egyáltalán nem sürgős annyira. A már említett előrelépés szakmai és nyelv területen, már lehet itthon hozna annyi változást, hogy maradjak. Szóval majd kialakul..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.