Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) djculture válasza banhammer (#150) üzenetére


djculture
félisten

Ezt ahogy hallom az infót pár helyen máris úgy reagálták le, hogyha bevezetésre kerül jövőre semmilyen béremelés nem lesz az adott cégnél erre hivatkozással..

(#152) Ringman válasza tildy (#148) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg fúrt kútra is vízóra kellene, mert a zállamé a víz, oszt elhasználjátok... még a végén elfogyik. :(((

egyébként meg ne zavarjon a minek-szólsz-bele-ha-nem-is-itthon-vagy attitűd. de ahogy látom, nem is zavar. helyes.

mégjobban off - külföldremenéshez
nekem is rezeg a léc - már kb másfél éve, lehet, hogy egyszer betelik a pohár.
építőmérnökként/statikusként (structural engineer) kint kb milyen bérre számíthatnék 3 év szakmai gyak-kal?

(#153) tildy válasza Ringman (#152) üzenetére


tildy
nagyúr

Esetleg ha az esovizet gyujtjuk, akkor arra is ? ;] Megy privat:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#154) moha21 válasza tildy (#148) üzenetére


moha21
addikt

Nekünk is van fúrt kutunk, mi is abból locsolunk. Csupán azért mondtam, hogy 10e feletti vízdíjból nálunk lehet "pazarolni" is.

Én örülök, hogy írsz ide külföldről is szerintem semmi gond nincs ezzel. Cimborámmal találkoztam 2 hete, ős is már 7. éve Angliában él, hát pislogott is itthon sok dologra.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#155) banhammer válasza djculture (#151) üzenetére


banhammer
veterán

Még is mit vártál?

Így is alig megy a cégek szekere, sok helyen leépítés, vagy nem vesznek fel új melósokat.

Elkeserítő... ...főleg így munkanélküliként.
Még arra se vagyok jó, hogy a TESCO-ban a kocsikat tologassam.
Kapok egy formalevelet, hogy bocsi nem jutottál át a következő fordulóba és kész.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#156) djculture válasza banhammer (#155) üzenetére


djculture
félisten

Nyugi itt szolnok megyében már forma levelet se kap az ember tisztelet a kivételnek. A saját pénzén érdeklődhet telefonon hogy akkor most mivan? De tudok olyan gyárat is ahova felvettek egy csomó új embert. Odamentek munka kezdésre és minek jöttetek felkiáltással nem osztották be őket. Akinek ismerőse volt az telefonált hogy akkor mivan azt bevitték nagy nehezen többi mehetett haza.

[ Szerkesztve ]

(#157) 8zabi válasza djculture (#151) üzenetére


8zabi
őstag

nálunk idén a bérkompenzáció miatt nincs emelés, ugye elvették az adójóváírást, így most pont annyit keresek mint tavaly
csak éppen minden más drágult.. megint ki szopta be, a kevesebbet kereső réteg, akinek még járt volna a jóváírás...

(#158) moha21 válasza banhammer (#155) üzenetére


moha21
addikt

Tényleg a parlamentben vajon tudják, hogy a Dunának a másik felén is élnek emberek? :))
Engem is anno csak olyan helyekről hívtak vissza, ahol tudták, hogy valaki ajánl. Pl: volt felhívtak, hogy x.y. ajánlotta a telefonszámomat. A gond az volt, hogy általában 2 hónappal azután, hogy jelentkeztem :)
Sok helyen még az válasz emailt is sajnálják...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#159) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A hazai helyzetre gondolva, beugrott egy jelenet a Gyűrűk urából, amikor Gandalf lóg a hídról és odakiáltja a többieknek: Fussatok, bolondok!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#160) Rive válasza moha21 (#158) üzenetére


Rive
veterán

Sok helyen még az válasz emailt is sajnálják...

A szokásos HR-es taplóságon túl tipikusan elképesztő túljelentkezések vannak (mérték és elb@szottság dolgában is).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#161) Naveno


Naveno
tag

Gyerekek én gondolkoztam a külföldre menésen.. Pár szakmával, teljesen piacképtelen diplomával, csomó skillel itthon még a Tecsóba se lennék megfelelő. :)

Ha összeszámolom, hogy mi az, ami konkrétan az agyamra megy, a benzinár, a mindennek a lekorlátozása, az autózás ellehetetlenítése, a munkahelyek hiánya, az egyre nagyobb bűnözés, akkor sajnos az van, hogy külföldön ugyanezek a problémák. Ehhez jön az, hogy valamivel többet keresel mint itthon, de a megélhetés duplája-triplája. És nagyon csúnyán néznek rád, mert elveszed a munkát (South Park, Eeeveszik a munkát! Aztat el!).
Nem is Európában kéne gondolkozni, de olyan nagyon sok angolos ország nincs..
Ausztrália? Ott is szar van.. Kanada? Az USA gondjai, hatványozottan. Dél-Afrika? Még az odaúton lelőnek.
Sakkmatt

(#162) djculture válasza Naveno (#161) üzenetére


djculture
félisten

Angliában is takarítás van pont valami bevándorló kitakarító törvényt fogadtak el, azt irta jópár angol lap.
Ausztriában ugyanez.
Kanadában ahova a fórumtársunk kiment menekültként szintén.

[ Szerkesztve ]

(#163) Naveno válasza djculture (#162) üzenetére


Naveno
tag

Angliát már ezért nem is mondtam.. Távolabbi rokonok tudnának mesélni:)
Ötleteket várok, hol nem üldözik még a munkakeresőt

(#164) moha21 válasza Rive (#160) üzenetére


moha21
addikt

Ok ez érthető is lenne, de itt olyan állásokra gondolok amikre szerintem azért nem tömegesen jelentkeznek. [link] Ez mondjuk ilyesmi, persze biztos írnak ide is balfaszságokat, de annyi biztos nem, mint egy tescoban.
Ha én írnék ide egy szépen megfogalmazott levelet és csatolnám az önéletrajzom referenciával, elvárnám válaszoljanak.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#165) djculture válasza Naveno (#163) üzenetére


djculture
félisten

Szlovénia vagy hol a fenébe dolgozik a hwsw-s fődudu srác, azt magyarázza x éve hogy ott aranyból van minden meg milyen jó.

(#166) Apollyon válasza Naveno (#163) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Eléggé pesszimistán látod a dolgot.
Külföldön azért nem annyival drágább a megélhetés mint amennyivel több a fizetés. Lehet van máshol is szar, de még mindig jobb megpróbálni mint itthon emésztődni a biztosan szarban.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#167) moha21 válasza Apollyon (#166) üzenetére


moha21
addikt

Maga a szar még önmagában nem is zavarna, ha látná az ember, hogy valami lesz belőle. De állandóan spórolunk.

"1. mennyi Mo addóssága?
2. mennyit fizet egy átlag dolgozó havonta csak az államadósságra
3. mire költötték (költöttük) el a hiteleket? (tételesen leírva) és hogyha nem arra amire kellett volna akkor: mire kellett volna?
4. mikor jár le az adósságunk?"

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#168) Ringman válasza djculture (#165) üzenetére


Ringman
nagyúr

tudom, hogy előítélet tapasztalat nélkül meg minden, de a szláv+osztrák kombinációból kétlem, hogy nagyon sok jó sülne ki
persze meg lehet cáfolni és le lehet oltani.
lehet, hogy a 2 kultúrából a jó tulajdonságok ötvöződtek bennük.

(#169) Naveno válasza Apollyon (#166) üzenetére


Naveno
tag

Apám 11 éve a legnyugatabb NY-EU-ban dolgozom, ezek a tények, nem fikció :)

(#170) banhammer válasza Naveno (#169) üzenetére


banhammer
veterán

Íreknél?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#171) tildy válasza djculture (#162) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem vonatkozik magyarokra, csak azokra, akiknek ide vizum kell. Olvasd el a directgovos linket. Egyebkent azert valahol jogos, hogy aki kepzett , az elvez elonyt.
---------------------------------------------------------------
Egyebkent fugg attol is , milyen szellemi kepessegu emberekkel kerul ossze az ember. Az ertelmesebbek nem fognak rad rosszalloan nezni, sot. Nagyon korrektek , es segitokeszek. :K

---------------------------------------------------------------
A lakasaron , a szolgaltatasok egy reszen , es az utazason kivul viszont arban egyezes van.

Eszembe jutott , mi zavart nagyon otthon : hogy ugy ereztem, guzsba van kotve a kezem. Lehet valasztani tobbnyire szurke , es fekete munka kozt, ha gerinced van , akkor viszont nem ezt valasztod, de akkor meg rosszul fogsz keresni. A kormany meg akarja mondani, mi a jo neked, mit csinalj, miben higyj, mit tegyel, mit ne tegyel, szabalyoz, burokraciat epit, es mindenbe beleszol. Mindezek melle meg ott egy nacionalista ( ami alapbol akar pozitiv szo is lehetne) , amde egyben kirekeszto part is a parlamentben. Az orszag felosztott, es az egyik csapar fuj a masikra , es viszont. Miert? Miert nem lehet bekeben egymas mellett, es nem ellen elni?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#172) Apollyon válasza Naveno (#169) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem vagyok az apád.
Oké hogy le akarod beszélni a tömeget hogy ne menjen nyugatra a csőcselék, de akármi is van ott ennél a balkánnál csak jobb lehet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#173) moha21 válasza Naveno (#169) üzenetére


moha21
addikt

Portugáliában dolgozol?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#174) djculture


djculture
félisten

Fontos változás, hogy július elsejétől nem jár végkielégítés, ha a munkáltatónak a munkaviszonnyal kapcsolatos magatartása vagy a nem egészségügyi okkal összefüggő képessége miatt mondanak fel. Több legfelsőbb bírósági döntés is alátámasztja, hogy összeférhetetlenség címén is könnyedén meg lehet válni a nemkívánatos dolgozóktól. A felmondáshoz elég, ha a munkáltató bizonyítja, hogy a munkavállaló nem tud beilleszkedni a munkahelyi közösségbe, jelentősen romlott a munkához, feladatai ellátásához való viszonya, mentalitása jelentősen hozzájárult a rossz munkahelyi hangulat kialakulásához.

Magyarán aki kritizál bármit a melóhelyén az repülhet simán.

[ Szerkesztve ]

(#175) Naveno válasza Apollyon (#172) üzenetére


Naveno
tag

Nem beszélek én le senkit :) Hajrá, én csak örülök ha valakinek bejön.
De sajnos 3 országról van tapasztalat a szűkebb-tágabb családban, és SEMMIVEL se jutsz többre, mint itthon. Ok, hogy árufeltöltőként is kapsz annyit, mint itthon egy érettségi+ állással, de belegebedsz a rezsibe.

félelmetes jó avatar ;]

Apám speciel Milano mellett dolgozik, az nem egy rossz hely. És mégis, a 20-30 éves korosztálynak kilátástalan a munkakeresés, még az ottaniaknak is. Hát még annak, aki úgy megy ki.

[ Szerkesztve ]

(#176) Lauda válasza tildy (#148) üzenetére


Lauda
félisten

Nem ez csipi, szo sincs rola, de tudtam, hogy igy fogsz reagalni.

(#177) Kassadin válasza Naveno (#175) üzenetére


Kassadin
addikt

Szakképzettség nélküliek a családod tagjai vagy...? :F
Az meg, hogy nem jutsz előre, szemenszedett hazugság. Aljamunkából itthon sem tudsz igazán kitörni, adja magát, hogy kint sem fogsz, ennek is vannak okai. De hiányszakmával pofátlan sok pénzt elkérhetsz az itthonihoz képest és kaphatsz is. Kemény melóval és megfelelő végzettséggel pedig bármit eltudsz érni, mindenki a maga szerencséjének a kovácsa. Tudtommal amúgy a lakásbérlés ami sokba kerül és nem a rezsi. Legalábbis mindenhol azt szidják a kint élők, hogy milyen horribilisek az albérlet árak.

Olaszország meg egyáltalán nem az a dübörgő gazdaság, szóval nincs mit keresni ott.

[ Szerkesztve ]

(#178) moha21 válasza Kassadin (#177) üzenetére


moha21
addikt

Hát az Olaszország is teljesen más, mint a Balkán. :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#179) Kassadin válasza moha21 (#178) üzenetére


Kassadin
addikt

És ez még elmondható szinte teljes Európáról. váóh. :Y
Nem semmi, mi?

(#180) Naveno válasza Kassadin (#177) üzenetére


Naveno
tag

Persze, nyócátalánosunk van.

Először le akartam állni pontonként vitatkozni, de inkább nem fogok.

[ Szerkesztve ]

(#181) Kassadin válasza Naveno (#180) üzenetére


Kassadin
addikt

Olvastam, mielőtt szerkesztettél. ;]
Az, hogy diplomásként árufeltöltő kint, önmagában még semmit sem jelent. Itthon is lehetsz az, ha olyasmit tanulsz, ami a kutyának se kell.

[ Szerkesztve ]

(#182) Naveno válasza Kassadin (#181) üzenetére


Naveno
tag

Azért vártam vele, hogy lásd :)

Persze, tkp. amiket mondok, az egyik se jelent semmit, meg a másik se jelent semmit.
Az jelent valamit, amit te itthon elképzelsz a külföldi helyzetről, including olasz gazdaság helyzete, ottani munkanélküliség, árak-bérek-megélhetés, stb.
Hagyjuk sztem abba.

(#183) Kassadin válasza Naveno (#182) üzenetére


Kassadin
addikt

Tudod, ez a diplomásként nekem kint mosogatóként kell keresnem a kenyerem, akkora közhely lett már, mint az ólajtó. Aztán felhúzom a szemöldököm, amikor ilyet kell, hogy olvassak. Ezen nem kell mit magyarázni, olyat kell itthon tanulni, amire esetleg jutsz is valamire, hogy ne éhbérért dolgozzál. Ha már 3,5-5 év tanulásra adod a fejedet, legyen értelme is.

Sokat olvasok és sokat beszélek olyan emberekkel, akiknek van rálátásuk a kinti életre (vagy ők voltak kint vagy valamelyik rokonuk), szóval mások tapasztalatából tanulok én is sokat, meg okoskodok is. :DDD Konkrétan írjál akkor tényeket, mert ez így csak ködösítés, semmi más. Mit kellett dolgoznia, mennyit keresett, mennyi volt a kiadás, és akkor már hajlok is arra, amit írsz. Amúgy itt a prohardveren vannak, akik kint élnek, nyugodtan megkérdezheted őket, hogy sikerült-e valamit elérniük kint az itthoni életükhöz viszonyítva, valószínűleg nem véletlen vannak még mindig kint. Az, meg hogy kinek mit jelent a siker, természetesen relatív.

[ Szerkesztve ]

(#184) tildy válasza Naveno (#182) üzenetére


tildy
nagyúr

Azert valljuk meg, aki kicsit is tanultabb, vagy olyan a szakmaja, nem kell beallni a diplomaval mosogatonak. :U :U Nem egyszeru, de nem is lehetetlen pl. 3 honapon belul szakmaban elhelyezkedni.

Vagyunk itt paran, akik nemcsak elkepzelunk valamit, hanem itt is elunk. A rezsi pedig lofutty ahhoz kepest, hogy kepesek kiadni az 1-2 zona hataran egy szobat 1100 fontert (egy council lakasos kornyeken) , ugy, hogy meg van 3 lakotarsad is a hazban.

A fenti pelda amugy valos, abban a szobaban laktunk, 736-rol toltak fel idenre 1100-ra, persze meg idoben eljottunk.

Ehhez kepest a 60-80 font rezsi lofutty. ( igaz, nekem a helyi bkv , meg a mobiltelefon nem szamit lakasrezsibe:D )

Kassadinnal ertek egyet. Ha infos, mernoki teruleten van valaki, az pl. nagyon hamar talal allast. Gazdasagi teren is lehet, de ott lehet jobban kell a helyismeret.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#185) ollie válasza tildy (#184) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Műszaki és orvosi diplomával könnyű elhelyezkedni kint (de nem minden országban), a többi kb. semmit sem ér.

[ Szerkesztve ]

***

(#186) ollie


ollie
MODERÁTOR

lol

***

(#187) Vakegérke válasza ollie (#186) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt senki sem gondolhatja komolyan. :N

Már a befizetésnél rápakolják az összegre az adót. Pár száz forintos tételnél ez ugye 0 pénz. Azt el tudom képzelni, hogy az egyszerre befizetett összes csekk összegét összevonják, akkor már lesz mit levonni. Ám aki többször áll sorba, hogy ne egyszerre fizessen nagyobb összeget, az megúszhatja.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#188) djculture


djculture
félisten

Ja mondjuk a kerekítés is szép lesz, 1-2 forintok már sehol de a csekkeken nem egyszer ilyen szerepel továbbra is.Ha ezt megadóztatják azt megint lehet kerekíteni.
Agyament ötlet az egész úgy ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#189) Rive válasza djculture (#188) üzenetére


Rive
veterán

Elég fölösleges a technikai oldalát vakerni, de: szerintem a szolgáltató lesz bevallásra kötelezett, neki kell befizetnie a teljes forgalom után.

A 'gyalog' meg majd csak a szolgáltatási díjat kapja.

Ui.: jéé, már fel se merül bennem, hogy nem lesz :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#190) djculture válasza Rive (#189) üzenetére


djculture
félisten

Vagy ez lesz vagy az ingatlanadó ezen vitatkoznak még. Egyik se jobb..

(#191) Rive válasza djculture (#190) üzenetére


Rive
veterán

Egy megfelelően előkészitett, SZJA-ból levonható ingatlanadóval speciel semmi bajom se lenne.

Ez a tranzakciós sarc viszont agyrém.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#192) djculture válasza Rive (#191) üzenetére


djculture
félisten

Hát nekem lenne vele bajom mert nem egy helyen már most is fizetni kell kommunális adó cimen helyi ingatlanadót, nálunk is van ilyen. Egy időben szemétszállitás cimen volt beszedve most már azt is külön kell fizetni a remondisnak . Most ezek után mégegyszer fizessük ki az ingatlanadót. Hányszor akarnak egy ingatlant megadóztatni?

[ Szerkesztve ]

(#193) Rive válasza djculture (#192) üzenetére


Rive
veterán

És a füstadót még csak nem is számoltad.

Tény, hogy nehéz ügy, de nagyon elegem van már a csodapalotákban lakó minimálbéres vállalkozókból, úgyhogy ha SZJA-ból levonható és rendesen előkészitik, akkor felőlem jöhet.

Ui.: És ezt most offba rakom, mer' nem ez a téma.

UiUi.: ja, és nem hiszem, hogy a fijjug képesek lennének rendesen előkésziteni...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#194) djculture válasza Rive (#193) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj biztos hogy a csodapalotások egy peták adót se fizetnének. Eleve a döntéshozók fele minimum saját maga is fizethetne. Most volt egy olyan értelmes felvetés hogy a képviselők legyenek fő állású képviselők és ne folytathassák a zsíros magán vállalkozásaikat. Persze egyből pár képviselőn kívül mindenki ellene szavazott:)

[ Szerkesztve ]

(#195) ollie válasza djculture (#194) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt a törvényt a többség megszavazta, nézz utána.

De ez már inkább politika, az meg tiltott a fórumon.

***

(#196) djculture válasza ollie (#195) üzenetére


djculture
félisten

Nem is akarok politizálni itt.. :R
Térjünk vissza az eredeti tranzakciós illeték témára.:)

[ Szerkesztve ]

(#197) Rive


Rive
veterán

Itt az újabb.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#198) ollie válasza Rive (#197) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Erre már nem találok szavakat. :(

***

(#199) Ringman válasza ollie (#198) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha lesz normális roaming-árszabás, akkor már belföldi előfizetések sem lesznek :W

(#200) djculture válasza Rive (#197) üzenetére


djculture
félisten

Az lesz szép ha tényleg forgalmi alapon akarnak ilyet kivetni, a szerverezés online tárhelyek, felhőzésnek game over itthon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.