Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#196) bambano válasza #90088192 (#191) üzenetére


bambano
titán

Kiskölök odamegy az apjához:
- apa, mi az hogy elméletileg meg gyakorlatilag?
- na figyelj fiam, megmutatom:
odamennek a nagyihoz:
- Mama, ha itt lenne egy nagy @ néger, 1000 dollárért lefeküdne vele?
nagyi: persze fiam, az én koromban már mindent meg kell becsülni.
odamennek az anyjához:
- anyjok, ha itt lenne egy nagy @ néer, 1000 dollárért lefeküdnél vele?
- persze, a gyereknek cipő kell, neked új öltöny, hogyne.
odamennek a nagylányhoz:
kérdés ugyanaz
- persze, fő a változatosság, hogyne.

na látod fiam, most elméletileg van 3000 dollárunk, gyakorlatilag meg három rossz ribanccal élünk együtt.

de mondok neked konkrét megtörtént eseteket:
1. egyes asus alaplapoknál ha nem az asustól letöltött drivert tetted fel, nem találta meg az ethernet kártya mac címét. ami mindaddig nem gond, amíg a településen egy ilyen alaplap van. apercben, ahogy több lesz, indul a hiszti.
2. a ptc nevű, mára valószínűleg hamvába holt gyártónál az ethernet kártya gyári mac címe ugyanaz volt, ebből egy teremnyit sikerült venni anno az egyetemen.
3. egyik gyártó cmts-e, nevezzük q-nak, frankón üzemel háromféle másik gyártó modemjével, de nem üzemel a saját, q gyártmányú modemjével. pedig az összes termék átment a hivatalos minősítő szervezet hivatalos tesztjén. én azóta vagyok ősz, anyám meg még mindig csuklik.
4. közismrert magyar webshop valamiért rendelési korlátot állít be a nagyobb diszkjeire. mit tud csinálni a csórikám vidéki paraszt? két nap rendel. egyik nap is rendel két, nem azonos méretű nagy wd red diszket, másik nap is. az első kettő frankón megy, a második kettő meg se nyikkan. mert kompatibilisek. ja, a saját gyártmányukkal se.
5. régebbi gépbe szerettem volna rambővítést rakni. doksi alapján vettem, el se indult. bevittem a bótba, ahol vettem a bővítést, elém borított a kolléga egy kosárnyi ramot, és addig pakolgatta jobbra-balra, amíg elindult. mondom, doksi alapján választott típus.
6. volt proxym tsunami típusú "wifi" eszközünk, meg ubnt, meg mikrotik. ebből a proxym az nem is wifi volt, hanem worp, a mikrotik jobb napokon szót értett az ubnt-vel, ha visszaszabályoztam mindegyiket 802.11-re, vagy néha nem. mert kompatibilisek. ja nem.
7. a tftp protokoll szerver oldalára legalább háromféle implementáció van a debianban. ezek közül egyel hajlandóak bootolni a kábelmodemek. a többivel mikor hogy.
8. ha előveszed a hálózati bibliát (tanenbaum hálózatok) és más könyveket, és megnézed az fddi leírását, abban a kérdéskörben, hogy mit csinál a második gyűrű, amikor ép a hálózat, homlokegyenest ellenkező dolgokat írnak.
9. az ospf protokollt a cisco routerei másképp beszélik, mint a többi router. akkor tudod összelőni a pc-s routereket a ciscoval, ha a pc-nek közlöd, hogy a túloldalon egy gyagya cisco van, figyelj rá oda.
10. a kábelmodemek elvileg certifikáltak. lásd intel puma6 chipset...
11. a processzorok elvileg szabványnak megfelelően működnek, tehát sem f00f bug, sem meltdown, spectre, se hiperthreading bug nincs bennük.
12. az intel nem árul b2-es steppingben elcseszett sata vezérlős chipseteket.

nem folytatom, mert kihűl az ebédem.

tehát az eszmefuttatásod logikának kiváló. az élet sajnos más. ezért van az, hogy a szolgáltató azt szereti, ha minél kevesebb fajta eszköz van a hálózatán, és minél kevesebb problémát generál magának azzal, hogy mást is felrakjon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.