Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza Kansas (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de, válaszolok: mindenkinek, aki hálózatüzemeltető, archiválnia kell a nat táblát, mert ha a rendőrségtől megkeresést kap, szüksége lesz rá.

tehát nekem, mint isp rendszergarázdának, x-nek, mint étteremben ingyen wifit szolgáltatónak, y-nak, mint közösségi térben wifit szolgáltatónak, z-nek, mint egyetemi adminnak, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) Sethdobaloah válasza Teasüti (#50) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nem tudom te hogyan számolsz, de nekünk mondjuk átlagosan fel van kapcsolva napi 4 órát 500W nyi hagyományos égőnek megfelelő takarékos. Az havi 3000 Ft helyett 600 Ft áram. A kompakt fénycsöveinkből 4 év alatt egy sem égett ki, de a megtakarításból havi 1-2 db ára kijött. Az már tényleg a saját nyomorom, hogy mégis lecseréltem őket LED-re :) (mondjuk lett helye a régieknek is)

A lakás energiamérlegéből ez tényleg nem sok, de a villanyszámlából számottevő.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#53) sh4d0w válasza vicze (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valójában annyira nem speciális hardverek vannak bennük, hogy kb. 2 hónapja volt hír, hogy a Cisco meg még vmelyik nagy gyártónál pánik van, mert sorra döglenek meg bennük az Intel atomhulladékai.

https://www.coreinfinity.tech

(#54) Teasüti válasza Sethdobaloah (#52) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értelek. Akkor kérdezem én mennyi volt a bekerülési költsége ezeknek az izzóknak? Mi annó 20-30k-s cserével indultunk és nem voltunk olyan szerencsések, hogy sok éven át üzemeljenek, így menet közben is folyamatosan vásároltuk ezeket.
Ha ezt nézem, akkor amit megtakarítanék, azt el is vesztettem a vásárlással. A te példádból és az én tapasztalatomból kiindulva kb ugyanott lennék.
Ha neked jobbak a tapasztalataid, akkor király.
Vagy ha nagyobb volt a beruházás, drága izzókat vettél hosszú garanciával, akkor meg megint elbillen a mérleg nyelve a bekerülési költség felé.

(#55) Claude Leon válasza tovgab (#37) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Próbáld ki a wdr4300-at fastpathos lede-vel, úgy szokta bírni 6-700Mbit-ig

(#56) vicze válasza sh4d0w (#53) üzenetére


vicze
félisten

Ha valamiben Puma van, akkor hát izé... Bár az leginkább a modem-eket érinti. (Én is élvezem...) Pánikot nem vettem észre csak azt, hogy jól leszarják, mondjuk én end user vagyok szóval megértem.
De az, hogy van benne egy x86/x64 CPU, még nem azt jelenti, hogy nincs benne más. Pont leginkább a hálózat oldali gyorsítókra gondoltam, ami miatt pár 100$ egy jobbfajta NIC, amint röhögve megy a Gigabit fel/le 0 CPU terheléssel.

[ Szerkesztve ]

(#57) vicze válasza bambano (#29) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván nem mindegy milyen, vannak jobb fajták is egy i5-tel, de igaz az már drágább, általánosan iszonyatos a szórás. Amire gondoltam, az egy tök sima mini PC, szóval nem rétem, miért ne lenne "fasorban" egy sima PC-vel, csak nincs rajtuk, az a sok felesleg, mint egy PC-n.

Most olyannak mondod aki egy mini szervert használ routernek, nem olcsó Intel NIC-kel, de ennek az árából úgy 10 Ubi Edge router kijönne. :DDD De nyilván nem csak 1db IP tables "fut" rajta...
És írhatnék más gyártókról, hogy mennyire egy ***** rohadás a termékük.

Én továbbra is a cikkben leírtak hasznosságával, nem értek egyet.

(#58) tlac


tlac
nagyúr

én ha x86-os routert akarnék, lehet a kínaiaktól vennék már ilyen előre összerakottakat

pl. [link]

4 x Intel I211-AT Gigabit LAN
Intel Celeron 3215U / Intel Core i3-4005U

elég sok hasonló cucc van ali-n

(#59) hcl válasza vicze (#57) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Látod, én meg routert használok miniszervernek :D (TP 1043v2 :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) IO.sys


IO.sys
őstag

Hát... ilyen rosszindulat láttán nekem is elment a kedvem az írástól, így írjon az ember bármit is.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#61) sutszi


sutszi
veterán

A cikkhez: A téma jó. Érdekes volt egy kicsit más szemszögből olvasni erről. Bár nem feltétlenül értek egyet minden részével. Csak azért mert az a biztos, amit én gépelek be a két kezemmel attól még rá lehet bízni egy felületre a beállítást. Pont a kész router disztrok a bizonyíték rá, mert hozzáértők kezelik és telepítik őket vállalati környezetekbe ahol fontos a megbízható működés... Amúgy szerintem a 19 módosítás után megunod és keresni fogod a GUI-t...
Én személy szerint a pfSense-re szavaztam. Részben hobbi és tanulási szándékkal kezdtem el foglalkozni vele. De kicsit elegem lett a router gyártók sz@arakodásából... Akart végre valami erős és rugalmas megoldást.

(#3) Teasüti
Vegyesen vannak zavaros dolgok abban amit leírtál. Különböző tulajdonságokat említesz elvileg létező erős 2 magos routerről amiben sok a ram és még keveset is fogyaszt. Én tényleg kíváncsi vagyok erre az eszközre.
Meg arra, hogy gyári szoftverrel is ki lehet-e hozni azt a szolgáltatási szintet mint egy épített routerrel.

(#4) vodkaboy22 Hobbit, tanulási vágyat beárazni nem lehet ez butaság...

(#48) Robert07 Egyetértek.

(#60) IO.sys Ezen én is meglepődtem... De nyilván ez sokszor szűklátókörűség mert sok tényezőt kihagynak a képletből mikor véleményt alkotnak... Szerintem ne vegye el a kedved.
Én hamarosan fogok írni egy home szerver + infrastruktúra építgetésről cikket. ESXI, Xpeno, pfSense... Unifi cuccok... Mit gondolsz ott nem lesz fanyalgás? Dehogynem. Ez igazán azoknak szól akik értékelik ezt a területet és nem sajnálják az időt az önfejlesztő hobbitól...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#62) Silεncε


Silεncε
őstag

Érdekes írás, gratu hozzá. Én is a barkácsolás híve vagyok, viszont ebben az esetben szerintem jobban járhatunk egy sima routerrel, már csak a fogyasztás miatt is. Nyilván ha valakinek szüksége van a sebességre, szíve joga, de én egy alap 50-es nettel vígan elvagyok a szolgáltatótól kapott 2in1 "hulladékkal"

(#63) hcl válasza vodkaboy22 (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm, csöves erősítőt is vehetsz készen, de a tudást, amit megszerzel közben, nem. Itt is ez a helyzet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) bambano válasza sutszi (#61) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

unifinél nem fanyalgás lesz, hanem röhögés, de csak bátran :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#65) kzkz


kzkz
őstag

Intel x8350 cherry trail elég lenne egy ilyen feladathoz? 20-30e között árulnak 2GB RAM 32GB ROM cuccokat a kínai shop-ok gigabites lannal, van olyan ami dupla gigabites. Erre felmegy elvileg egy linux, a gyári windows helyére...

USB-s hálókártya is megfelelő második LAN-nak, vagy ott tartani kell valami korlátozástól ping vagy sebesség terén?

(#66) IO.sys válasza sutszi (#61) üzenetére


IO.sys
őstag

Nekem az egész cikkből az jött le, hogy műkedvelő az író, sokat megtesz azért, hogy kiderítse a kérdéseire a válaszokat, szórakoztatja magát és tanul, fejlődik közben. Pontosan ugyanilyen vagyok. Az szerintem mindenkinek leesett, hogy nem router gyártási dokumentációt látunk éppen, szóval nem értem sokaknál a helyreutasító reakciót. Én se értettem valamit már az első oldalon, na oszt'.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#67) Fleto93 válasza Robert07 (#48) üzenetére


Fleto93
tag

ESXi-t nem próbáltam, mert lusta voltam teljes újratelepítést csinálni, de amikor Ubuntu fölött volt libvirt-el virtuális gépen Lede, akkor olyan 700mbit ment DIGI-s PPPOE kapcsolaton és elég magas CPU terhelésem volt.
Azóta a cikkben leírthoz hasonló konfigom van (meg nyilván ezer más fut még a gépen, hiszen nálam home server) azóta gond nélkül ki tudom használni a sebességet ami bejön a lakásba.
A home server után még egy Archer C7 van bekötve, ez funkciónál switch/AP módban. Amikor az Archer routolt, akkor nagyjából 800mbit-em volt, és egyáltalán nem ment az ipv6 - illetve bugos volt, ha csatlakoztam ipv6-on, akkor minden gyors volt ami ipv6-os címen volt elérhető, viszont ami csak ipv4-en ment az tetűlassú.
Nálam a konfig Digi net, Ubuntu server és egy ilyen alaplap a szerverben: KTQM87/mITX
Ezt pedig az asztali gépemen mértem pár napja:

Nálam igazából az volt a fő motiváció, hogy menjen az ipv6 (ezt a TP-Link nem tudta), illetve ki akartam próbálni, hogy mit tudok kihozni a hálózatból, ha már dupla hálókártya van a home szerveren alaplapján. :))

(#68) Kansas válasza Teasüti (#50) üzenetére


Kansas
addikt

Ott a pont. :R Te "energiafelhasználás"-t írtál, én meg valamiért csak villamosenergia-felhasználásra értettem.
Talán mert végig csak elektromos fogysztókról volt szó...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#69) sutszi válasza bambano (#64) üzenetére


sutszi
veterán

Miért lenne röhögés...? Komolyan kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#70) sutszi válasza Fleto93 (#67) üzenetére


sutszi
veterán

Ez jó kis alaplap. Amikor Malev árulta majdnem elcsábultam. Végül más irányba mentem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71) bambano válasza sutszi (#69) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

unifi=felhő. már önmagában elég probléma.
másrészt én most futottam bele egy sorozat mélytorokba ubnt-vel, szerencsére meg lehetett oldani, hogy eltűnjön a hálózatból és soha többet ne vegyünk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#72) MongolZ válasza atike (#32) üzenetére


MongolZ
addikt

Júúj, ilyen kalkulátorokat el ne higgy. Rengeteg ledet próbáltam már munkámból és hobbimból kifolyólag, rengeteg minősíthetetlen led van (színhibás, hangos, stb.), ezekre elhiszem, hogy nyögvenyelősen kijön a pár hónapos megtérülés, de a valóságban ez a szám bizony 2-3 év körül van.

(#73) MongolZ válasza Fleto93 (#67) üzenetére


MongolZ
addikt

Szintén Archer C7 router és semmi más:

Nem kell ezt túlbonyolítani... Ráadásul vidéki vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#74) vicze válasza bambano (#71) üzenetére


vicze
félisten

"unifi=felhő"
Ez elég nagy tévedés, felhős saját vezérlőjük talán 1éve van, az is elég drága, csak azért csináltak mert nagyon sok ügyfél kérte. A saját vezérlődet oda rakod ahova akarod.
Unifi = egységes vezérlő minden hálózati eszközhöz, 1 átlátható felületen. Ez a lényege.
Persze a felhő definícióján vitakozhatunk, ha nem eszközön történő vezérlés felhő akkor igazad van.

Nyilván ha van több 100 telephelyed és több 1000 eszközöd egy zárt felhős vezérlő jó megoldás, persze nem feltétlen a legjobb. Ubikon is csak egy alap Linux fut semmit túl különleges, a egyszerű vezérlést kell megfizetni.

Hibátlan termék meg nincs mindegy mit veszel. Ha csak olyat vennék, amivel nem volt problémám akkor nem használnék elektronikát. ;]

(#75) bambano válasza vicze (#74) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Hibátlan termék meg nincs mindegy mit veszel.": ez igaz, de az edge switch lite komplett sorozata egy szemét.
tele van a net olyan történetekkel, hogy megjött, rossz volt már érkezéskor, kicserélték, az is rossz volt, megint csere, és az vagy jó lett, vagy negyedikre lett jó. nekem is megjött, doa, cserélték, de mivel rugalmas volt a kereskedő, crs-re.

vagy szombaton megállt egy ap, nem lehetett újraindítani sem. felmásztak, szétszedték, összerakták, azóta jó. az ilyennel mi a fenét kezdesz? a látványos hiba a jó. amikor egy cisco switchem megadta magát úgy, hogy az egész utcában leverte az áramot, és a fél doboz fekete lett, azt el lehetett adni a főnöknek. ezzel mit kezdjek? és mikor csinálja megint?

"Ez elég nagy tévedés, felhős saját vezérlőjük talán 1éve van": több lesz az, mint egy éve. amióta otthonautomatizálásban is utaznak, azóta van felhős lomjuk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#76) vicze válasza bambano (#75) üzenetére


vicze
félisten

Én nem védem őket, teljesen megértem ha nem akarod használni, nem is írok semmi pozitívat, csak száraz dolgokat. De azért te is tudod, hogy a Lite mit jelent egy gyártó termékpalettáján.

Ez a hivatalos bejelentés, egész pontosan 11 hónapja. A cloud key teljesen más termék.
És nincs Ubnt termékem, pusztán döntéshez miat végigzongoráztam, és igen a legnagyobb hátránya a megbízhatóság sajnos. Náluk az a vezérlő a lényeg, és az olcsóság.

[ Szerkesztve ]

(#77) bambano válasza vicze (#76) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"De azért te is tudod, hogy a Lite mit jelent egy gyártó termékpalettáján.": igen, konkrétan az edgeswitch meg az edgeswitch lite között az a különbség, hogy az előbbi poe-s, az utóbbi meg nem. ez nem a szokásos elnevezési módszer.

egyébként meg a lite az ne az élettartamára vonatkozzon már...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#78) Fleto93 válasza MongolZ (#73) üzenetére


Fleto93
tag

C7 v2? Nekem sose ment 840 fölé... IPV6 is működik nálad?

(#79) Teasüti válasza sutszi (#61) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Különböző tulajdonságokat említesz elvileg létező erős 2 magos routerről amiben sok a ram és még keveset is fogyaszt. Én tényleg kíváncsi vagyok erre az eszközre.
Évek óta egy Asus N18U adja a netet odahaza, amiben egy Cortex A9 2x800 Mhz és 256 MB ram van. Tomato vmelyik verziója fut rajta, így szanaszét lehet konfigolni. (Az senkit nem érdekel mivel jön ki gyárilag, a PC-n se az Asus firmware-re fut.)
Ugyan gigabites netem nincs, de találtam róla egy tesztet, ahol szerintem elég meggyőző eredményt ért el, főleg OP router-éhez képest. Közel 800 Mbit/s sebességet mértek WAN-LAN közt. Ezen kívül több mint 21000 egyidejű kapcsolattal megbirkózik egy lengyel teszt szerint.
Van rajta két usb port és a 2.0-sra én külső vinyót raktam és DLNA server ment róla. Az USB-LAN streaming is zökkenőmentes egészen az usb max adatátviteli sebességéig, amivel én 20 MB/s-et értem el 5400-as vinyóval. Nekem ez megfelelt. Torrentezni tökéletes volt.
Nem volt sajnos USB3-as külső hdd tokom, így nem tudom ennél ment volna-e gyorsabban. Valószínűleg igen, hisz stabil 20 MB/s volt az átvitel, cpu limit nélkül.
És ez egy sokéves középkategóriás SoHo router. Akkoriban volt asszem 30k.
Igen, ennyiba kerül egy normális SoHo router, mint amennyiért OP gépet ajánl a célra, de a magam részéről inkább a céleszköz.
A mai modellek meglepnének, ha nem tudnák kisajtolni a teljes sávszélességet.

És a fogyasztásához meg annyit fűznék, hogy az adaptere 12V 1,5A-t tud leadni max. De ugye tudjuk, hogy az idle fogyasztása természetesen közel sincs 18W-hoz; meg ebben benne kell legyen a két usb port is, ami 5W összesen, így a hardver 12W-ból gazdálkodhat. Egyetlen PC sem tud versenyre kelni ezzel a fogyasztással (vagyis de, a régi Asus P5Q Deluxe alaplapom tudott egy "AI Nap" nevű funkciót, amikor kvázi alvó üzemmódba kapcsolt, viszont a proci, ram és a háttértár tovább üzemelt, így az OS működőképes maradt és vígan ment a torrent ultra alacsony fogyasztással).

[ Szerkesztve ]

(#80) vicze válasza bambano (#77) üzenetére


vicze
félisten

Jó én speciel nem tudom, hogy a UniFi termékeken kívül mi értelmes, mert bár biztos van aki CLI-vel akar dolgokat vezérelni, ahogy a cikk is mutatja, de biztos nem én vagyok az. :)

A cikk írójának egy IOS-es használt Cisco-t ajánlanék, tökéletesen kiélheti rajta a teljes kontrollt, bár nem opensource... De tanulni sokkal többet lehet belőle.

(#81) bambano válasza Teasüti (#79) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az asus N18U nem középkategóriás soho router, hanem max. egy rendesebb konzumer cucc.

egy ahx4 az középkategóriás soho router, vagy egy ccr1009-es.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#82) Teasüti válasza bambano (#81) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A mondanivalómon nem változtat.
Az én szótáramban a soho konzumer kategória; nem ipari, rack szekrényes cuccok. De nekem aztán mindegy...

(#83) bambano válasza Teasüti (#82) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a ccr1009 az desktop router, nem rack.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#84) Teasüti válasza bambano (#83) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha már kötözködsz velem, akkor olvasd el amit linkelsz! ;] :P
"Asztali, vagy rackbe szerelhető, nagyteljesítményű ipari router."

[ Szerkesztve ]

(#85) #90088192


#90088192
törölt tag

Kérdezhetek én is?

Miért nem a optikai szálat húzod be egyenest az új forgalomirányítódba?
Meg kevesebb eszköz kisebb késleltetés, kisebb fogyasztás.

Tudni kell a protokollt hozza, azt értem, de kinyerhető az eredeti eszközből SZVSZ :R

(#86) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Arch, mint testreszabható linux? Igazi férfi csak gentoo-t használ. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#87) IO.sys


IO.sys
őstag

Két 60ezres Ubiquiti NanoStation M5 ment tönkre nálunk 3 hét leforgása alatt. Mindkettő ugyanazon a telephelyen, feltűnő módon esős időben, pedig fedett helyen volt. Kicsit nehéz volt megmagyarázni, hogy nem én vagyok a gyökér (elvileg). Másnál szabad ég alatt, madárkakával borítva évek óta működik.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#88) kzkz válasza MongolZ (#73) üzenetére


kzkz
őstag

Ezt a gyári ZTE digi router is tudja, minek akkor másik? :DDD

(#89) Rez_Grof válasza Prego (#36) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Csak egy bot le ne nyomja véletlenül, valami rossz beállitás vagy bug miatt.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#90) haddent válasza Teasüti (#3) üzenetére


haddent
addikt

(#29) bambano rengeteget megválaszolt helyettem, köszi :DDD

Megpróbálok majd lőni pár reprezentatív cpu/ram htop -ot! A hsz. -ed többi részére: pontosan ez történik itt. Router mellett fut rajta egy saját web service (flask + angular), emby-server, headless kodi, backup server a macbookhoz, meg miegyéb. :B Simán jó. Eddig egy régi P4 futott 24/7, most ez.
Árammal számolni szerintem nevetséges luxus szolgáltatásoknál, 60Wh évi szinten 24/7 mennyire jön ki..? 5-10 ezer Ft? Ha mindezt meg akartam volna "out-of-box" kommersz venni akkor csak a router lett volna 50-60 ezer, NAS még 1x ennyi, apple airport 100 stb.. :DDD

vodkaboy22 programtervező-informatikusnak tanulok/-ként dolgozom, ez hobbi is és itthon mindig szeretek kísérletezni. Ahogy magad is írtad, ez a tudás, főleg ha up-to-date és feszegeti tovább az ember, egy megélhetés önmagában :K

40641 ne haragudj, de nettó hülyeség (persze, ha megindoklod konkrétumokkal, akkor indíthatunk vitát róla). A kommersz router tűzfala nevetséges rakás szar, mitöbb nem más, mint egy fancy absztrakció az iptablesre, csak ki tudja mi történik benne..? Te megbízol a JingJang Hutykóban, aki a 12 ezres tp link egyik régiójának egyik firmwarenek egyik buildjében írta ezt az abszrtakciót? Jobban, mint magadban, ha megtanulod a networkinget meg az iptables szintaktikát? Háát... Egészségedre..! Arról nem is beszélve, hogy egy routeren bekapcsolod a tűzfalat akkor rotty. Hardveres nattal együtt. Továbbra is 1 eszköz van. Csak az a szerver/router csatlakozik WAN, nincs más DHCP se DNS se WAN-hole

ricsi99 természetesen ebben igazad van! Viszont aki ki szeretné használni a Gigabites netet NAT -tal, háááát... bizony mélyen zsebbe-nyúlós, főleg ha minden csomagméret mellett ezt szeretné. Mert oké, hogy 50 ezres Asus adott csomagméret mellett laborkörülmények közt tud 950Mbit/s, deh... :DDD

vicze1 Néztem és nézem is a csodahardvereket. Két gond van: $200 -tól kezdődik az értelmes amiben továbbra is negyed ekkora teljesítményű intel prockó van és az Intel NIC nem CT hanem valami más. Azt kifelejtettem, hogy 2x Intel PC van ebben. Az Ubiquity EdgeRouter Lite sajnos PPPoE WAN már nem tudj a Gigabitet rendesen átvinni mág normál méretű csomagoknál sem, hát még piciknél..!
Gentoo vs Arch: természetesen a Gentoo még minimálabb lesz. Számomra itt van a határvonal, amit már nem lépnék ma már meg, véleményem szerint ma már nincs létjogosultsága a self-compilingnak, könnyen előfordulhat hozzá nem értő kezekben, hogy a sok optimalizációs flaggel szarabbat fordítasz, mint a gyári :DDD

Kansas Feleslegesnek tartom, full duplex gigabit switch a LAN lábra oszt csók. Lehet mindenféle featuret belepakolni, de ehhez, ahogy írtad is, az alap adott. Nekem ezekre nicns igényem. A DynDNS sztem egy szar. DuckDNS -t használok, illetve GoDaddy.com -os domainem DNS -ét updatelem automatikusan API -val.

hcl nem. Nagyon - nagyon túlárazott és nagyon gyenge, az árához képest. Ők sokkal inkább a kiscsilliárd fícsőrre mennek rá a vállalatok támogatásához, otthonra full felesleges és adott esetben gyenge is, szerintem. Illetve kifejezetten az volt a cél, hogy iptables -t kernel szinten feszegessem, semmilyen absztrakcióval ne éljek, még shorewallall sem

(#91) haddent válasza MongolZ (#73) üzenetére


haddent
addikt

Ez mi? Te és sokan azt látjátok: 941.71Mbps, akkor ez átviszi a Gigabitet! Én viszont azt látom, hogy egy szintetikus tesztben adott pillanatban véletlenszerűen egyetlen eszközre képes továbbítani rövid ideig. Erre az Archer C5 V2 -őm is képes volt.

Aggass rá 50-100 torrentet, miközben fhd/4k streameket tolsz LAN -on

Iptables szabályoknak véletlenül egy próbaverziót hagytam benn, mindjárt kicserélem, és fogok írni egy külön cikket iptablesről is.

Bocsi srácok, nincs időm egyelőre többre válaszolni, de bambano ahol eddig láttam mindenhol azt írta amit írtam volna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92) Rez_Grof válasza bambano (#83) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ezért ez otthonra kicsit overkill :)
DE ha van a lakásban 1 NAS, 2 AP, 1 -2 noti dokkolo, 1-2 asztali PC akkor már meg is sporoltál egy rendes 8 portos giga switchet.

Vicc hogy ami TÉNYLEG kibirja, hogy minden portját a névleges teljesítményén vagy közelében használjuk, az már ipari / nagy teljesítményű cucnak kell nevezni.

A soho router kicsit a 90e HUF-os notebook esete.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#93) Rez_Grof válasza IO.sys (#87) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Mit kell rajta magyarázin, gariba vissza és kész, persze kellemetlen.
1000$ SAS hdd 8-ból 4 mininusz a teszt hetén, amig csak a raid-et nyuztuk, próbálgattuk, hogy mit fog birni a vas.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#94) MongolZ válasza haddent (#91) üzenetére


MongolZ
addikt

Már bocs, de miért tolnék 50-100 torrentet? Közben meg streameket lanon??? Neked ez az otthoni felhasználás???

Ez nem egy ipari router, otthoni felhasználásra találták ki.

(#88) kzkz: Wifi? Ráadásul a ház lefedéséhez 2 is kell, és így is van, ahol csak 10 Mbit/sec... pedig ezek nem gyenge routerek.

(#90) haddent: 60Wh éves szinten 20-22e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#95) bambano válasza MongolZ (#94) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Már bocs, de miért tolnék 50-100 torrentet? Közben meg streameket lanon??? Neked ez az otthoni felhasználás???": miért, mi az otthoni felhasználás, ha nem ez?

(#93) Rez_Grof: én egyszer visszaküldtem az iponnak a diszkeket, amiket küldtek, mert nem indult el egy sem abból a pakkból. a következő szállítmány akkora csomagolást kapott, mint a 25 éves videoton tévém :P indítottak egy laza 3 négyzetméteres pukkantós fóliával :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#96) bambano válasza Teasüti (#84) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bocs, nekem van itthon ccr1009-em, így én látom, hogy ez desktop router, amire füleket lehet szerelni, nem a hírekből tájékozódom ebben a kérdésben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#97) sh4d0w válasza MongolZ (#94) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, ez kb. életszerű otthoni felhasználás, ezért javasolta a fórumtárs.

https://www.coreinfinity.tech

(#98) MongolZ válasza bambano (#95) üzenetére


MongolZ
addikt

Ugye most vicceltek, hogy 50-100 szimultán futó (!!!) torrent egy abszolút normális felhasználás? A fenti sebességmérés úgy történt, hogy ment a Transmission, be is volt töltve ~40, de konkrétan egy sem futott. Hány torrentnek kellene lennie, hogy menjen 50-100 szimultán??? Miközben LAN-on (!!!) megy a 4K stream? Hány ember van a világon, aki ezt csinálja otthon, napi szinten?

(#99) sutszi válasza MongolZ (#98) üzenetére


sutszi
veterán

kb 150 torrent van most ben ha jól emlékszem. Azért mert ugye amit leszedünk azt vissza is osztjuk...elvileg...mert akkor mások is értelmes sebességgel hozzáférnek. Ezt fejeljük meg egy időtényezővel is, mondjuk 3-6 hónapig hagyok bent bizonyos dolgokat... Ez alatt szépen fel tud halmozódni az a 150-200 torrent. Ha a kapcsolatok számát magasra állítod akkor pont ez fogja a teljesítményed levágni... Mivel ugye ez automatikusan történik. Én legalábbis nem kuksolok ott a gép előtt és nézem, hogy éppen mennyi torrent aktív...amennyit a vas elbír...aztán kész.

Ez megy 7/24. Ha este megnézünk pár sorozatot meg filmet, akkor pont az az eset áll fent amivel kapcsolatban hitetlenkedsz. Igen 4K meg 1080p ami éppen elérhető legmasabb mert ha már 4K TV van akkor nem SD-vel etetem...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#100) MongolZ válasza sutszi (#99) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez a mennyiség oké (bár ha benn hagyod fél évig, lelked rajta), de ebből mennyi is fut valós időben? 50-100 torrent aktív kapcsolattal, egyszerre???

Egy egyszerű FHD / 4K stream a maga <50 Mbps igényével meg nem fog meg kb. semmilyen normális routert.

(#101) haddent: Itt kb. az USB2-es HDD a szűkkeresztmetszet. Ha ilyen terhelés mellett a CPU 100%-on pörög, akkor inkább más a probléma. (Ilyen szempontból az architektúrák meg nem összehasonlíthatóak.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.