Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) vicze válasza bambano (#200) üzenetére


vicze
félisten

Már csak megint az az ici pici apró probléma van, hogy szokásosan teljesen mellébeszélsz. Van bármi olyasmi az ÁFSZ-ban, hogy nem lehet saját eszközt használni? Nincs. Lehet optikai internetet eszköz nélkül kérni? Lehet. Ebből eredően érdekli a szolgáltatót bármilyen fromában, hogy mit kötsz a hálózatára? Nem.
Te fizeted ki ha kárt okozol benne? Persze. Erről ki vitatkozott? Te saját magaddal...

(#202) Gyurka6 válasza bambano (#187) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm a válaszodat!
(Dél körül harmadszorra sem ment el, freewifi/mobilnet mindkettő rossz Klinikák kornyéke.)

Gyurka

(#203) Gyurka6 válasza haddent (#198) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Köszi, elolvastam amit írt. Azért érdekel, mert a zte a polc szélére került és a feszítőszál mindig lelöki.

Gyurka

(#204) bambano válasza vicze (#201) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

idézet az ászf-ből:

"Az internet szolgáltatás eléréséhez szükséges és előfizetői végberendezés csatlakoztatására alkalmas hálózati eszközt a Szolgáltató bocsátja az Előfizető rendelkezésére.
Ilyen hálózati eszköz lehet:
- kábelmodem;
- USB modem
- ONT (Optical Network Terminal)
"

tehát a szolgáltató adja. ebből explicit következik, hogy más nem. egyébként meg ne legyen már hivatkozási alap, ha te szerződésszegő magatartást követtél el, csak nem buktál meg. ennek inkább örülnöd kellene, és mélyen hallgatni róla, mielőtt kiderítik, hogy mit is csináltál pontosan és számonkérik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#205) hcl válasza vicze (#201) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

DSL-en igencsak nem mennek a más szolgáltató eszközei... Meg van oldva, hogy néha ledobálja az idegen cuccokat...

Mutogatni való hater díszpinty

(#206) vicze válasza bambano (#204) üzenetére


vicze
félisten

Na legalább már csak 2 szolgáltatási estre korlátozod akkor az állításod?
Ha már valamibe bele akarsz kötni akkor ebbe köss ez a valós korlátozás, a többi nem:
"FTTH-GPON hálózat esetében a Szolgáltató hálózata és az Előfizető végberendezése közötti szakaszok optikai kábelekből vannak kialakítva. Ezen átadási pont és az Előfizető számítógépének csatlakozási pontja (az ONU/ONT felhasználói oldalán lévő Ethernet interface) közötti kapcsolat megfelelőségért az Előfizető felel."
Mivel a Digi felel az ONT-ért, ebben az esetben valóban nem engedhetik a cserét.

Szóval FTTH és ONT estében igazad van, és nem cserélhető az eszköz. Ha jól látom eddig 1 valaki próbálkozott SFP-vel a Digi topikban sajnos nem találom a végét. dchard a technikai problémát is a saját eszközzel.
FTTB-nél nem is adnak semmit, így bármit a hálózatukra engednek.

(#205) hcl: Ezért használok most is sajátot, mert nem megy. Speciel amit szolgáltató adott folyamosan összehányta magát, amiből egy idő után elegem lett. Mondjuk a vonalhoz és a hálózathoz nem sok közük van, csak bérlik.

[ Szerkesztve ]

(#207) hcl válasza vicze (#206) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor a szolgáltatód nem ellenőriz. A nagy rózsaszín pl. igen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#208) haddent válasza vicze (#199) üzenetére


haddent
addikt

Nem értem miről beszélsz. Ott van a cikkben DHCP és PPPoE féle verzió is, mert pl. DOCSIS -nál ugye ez van ezt kell szeretni DHCP. De a B) verzió a cikkben PPPoE és nálam is ez megy. Nem tudom ennél érthetőbben leírni, ez áll a bejegyzésben is. Sajnálom, ha nem értjük meg egymást

(#209) #90088192 válasza bambano (#196) üzenetére


#90088192
törölt tag

Koszi, vagyis minden rendben a műtét sikeres volt, de a beteg meghalt...
Ebből következik, hogy a szolgáltató által adott eszköz SEM 100% hogy úgy fog működni ahogy az elvárható, ergo érdemes próbálkozni mert probléma eseten(akar gyengus sebesség/ping adatok) lehet jobb alternatíva mint a szolgáltató nyújtotta opció ,hiszen semmi sem az aminek latszik :R

(#210) bambano válasza #90088192 (#209) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

marhaság.
ebből az következik, hogy a szolgáltató teszteli az eszközt, mielőtt a hálózatára teszi, ezért várhatóan nem lesz hiba. szemben azzal, amit te barkácsolsz. ezt a tesztet akarja megspórolni egyedi esetekben.

hagy kérdezzem már meg, miért olyan fontos nektek robin hoodot játszani mások kárára? nem olyan mindegy, hogy milyen gpon interfészt ad a digi? miért annyira fontos verni a nyálatokat, hogy megbontottátok a szolgáltatói hálózatot és szerződésszegést követtetek el?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#211) #90088192 válasza bambano (#210) üzenetére


#90088192
törölt tag

Várj egy kicsit....Te ismered a szolgáltató minőségbiztosítási rendszerét, és minden darab egyenként meg van vizsgálva? Mert ha igen akkor elnézést erről nem tudtam, ha viszont NEM akkor fenntartom állításom, hiszen a általában minőségbiztosítás szerint lehet x % selejt hiszen csak mintát vesznek ekkor ugyan az a lutri. Erre akarok kilyukadni. :R

(#212) bambano válasza #90088192 (#211) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, nem ugyanaz a lutri.

nem mindegy, hogy a legyártott cucc kompatibilis, és az inkompatibilitás a kivétel, a gyártási hiba, vagy eredetileg sem kompatibilis, és mind rossz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#213) #90088192 válasza bambano (#212) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha a két berendezés ugyan azon szabványoknak felel meg, akkor pont az van amit írtál, vagyis max gyártási hiba ami inkompatibilitást okozhat, vagyis a 4 db vinyod szerinted szándékosan másként terveztek, hogy neked NE működjön? Vagy a routert, hogy ne működjön? Szerencstelen voltál, valószínű hibás szériák...Ebbe nem kell belelátni egyéb problémákat, ahogy no a tapasztalatod, az esetek mennyiségével no a hibák száma is és az ember mindig a rosszra szeret emlékezni.

Ha két optikai GPON eszköz ugyan azon szabványoknak felel meg akkor max gyártási hiba, szórás okozhat problémát, vagyis a szolgáltató belső ellenőrzése kb annyit ér, hiszen pontosan ugyan azok a hibák elő jöhetnek az általa tesztelt termeken is.
Vagy fordítsuk meg, a TE szemszögedből nincs szükség szabványokra, hanem próbálgatással össze kell párosítani az eszközöket és jó lesz, és ez történik most a szolgáltatónál, ekkor mar értem mit mondasz, mert így a legolcsóbb 2000+ munkás végigpróbálja az összes kombinációt és összes lehetséges jövőbeni eszközön ez 24/7-ben 1962 óta a Bell-company-nal.... :R

(#214) #90088192 válasza bambano (#212) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem fárasztalak tovább megmondom mire gondoltam, a szolgáltató megpróbálja a sok alantas kacatból kiszúrni a legolcsóbbat ami meg nem beszel félre(ahogy írtad a példádban). Ennyi, a de az eszközöknek Akkor is meg kell felelni a szabványokban foglaltaknak, csak ugye egyre több gyártó egyre több olcsó kacat egyre több hülye "mernők, marketinges, gazdasági igazgató" így egyre több baki ezekkel a romokkal. Vagyis megfelel a hardver oldal persze ott is vannak sorozat es egyéb problémák, a tetejében a programozó nem itta meg reggel a kv-jat es kész a hibás széria. Ezert érdemes próbálkozni saját eszközzel mert hányszor lattal mar hibás kábelmodemet a szolgáltatótól? En nem egyszer...olcsó gagyi semmitérő vacakok, de a szolgáltatónak jó ez, amíg működik :) de Te lehet jobban jársz valami jobb cuccal :) :R

(#215) hcl válasza #90088192 (#213) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ha a két berendezés ugyan azon szabványoknak felel meg, akkor " már csak az adott gyártók hülyeségein szívhatod meg :D Mindig van, aki másképp értelmezi a szabványt.
A világon minden értelmes cég a legegységesebb infrastruktúrára törekszik, pont ezért.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#216) Frawly válasza SnoozyBird (#1) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem erre az ASUS RT-AC5300-ra csöppent el a nyálam, már ránézésre is egész routerformája van (tudom gateway + switch igazából), szerintem ennyi antennával már el lehet kényelmesen Wi-Fi-zni. Csak ház az ára.

(#217) Hg3X


Hg3X
tag

Na ezt élvezet volt olvasni! :R :R :R

Jeff who??

(#218) haddent


haddent
addikt

Most reggel ez jutott eszembe rólatok meg az elméleti router, gateway switch stb. vitákról ;] :P

(#219) #90088192 válasza hcl (#215) üzenetére


#90088192
törölt tag

Érted miről beszelek és miért, persze anomáliák mindig lesznek, csak ezt nem úgy kell értelmezni, hogy akkor csak az jó amit a szolgáltató mond, mert különben mind meghalunk. Megvan az oka csak tudni kell miért SZVSZ :R

(#220) hcl válasza #90088192 (#219) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván nem megy gallyra minden egy deviáns eszköztől, de a szolgáltató a legkevésbé sem akar mindenki hülyeségével foglalkozni. És ha van rá mód, meg is oldja, hogy ne kelljen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#221) sh4d0w válasza Kansas (#129) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...a kiemelt szekciókba(pl. Tudástár)..."

Nincsenek kiemelt "szekciok", mint Kalandor leirta, kategoriak vannak, amibe az iras keszitoje sorolja be a muvet. Kiemelesre nem kategoriak kerulnek, hanem egyes irasok, amelyeket a korrektorok olyan minosegunek itelnek, amely ezt megerdemli.

https://www.coreinfinity.tech

(#222) Kansas válasza sh4d0w (#221) üzenetére


Kansas
addikt

Ahha, értem. Tehát van egy Tudástár a PH-n meg egy másik a LO-n, utóbbi ellenőrizetlen? Ez így kicsit zavaros...
Plusz, szerinted ez a cikk olyan minőségű?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#223) Apollyon válasza sh4d0w (#221) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mielőtt még a korrektoroknak nekiesnének teljesen feleslegesen :D a "nagybetűsök" döntik el hogy mi kerül ki címlapra és mi nem. A korrektorok "csak" a helyesírási hibákat javítják, és formailag az írást (bekezdések stb.) a cikkíróval egyeztetve persze. Lektorálás nincs, de mivel ez a Logout, itt a cikkíró felel az írásáért.

Kansas: Tudom, hogy egy korábbi hsz-edre válaszoltak, de engedd el most már a témát. Ez a logout, ami valamilyen szinten egy blogoldal, amit ennek is kell kezelni, a szubjektív véleményekkel meg tapasztalatokkal. Ide szabadabban lehet írni, nem követelmény, hogy kizárólag egy nyers szakmai lexikonba is belekerülhessen. Felőlem még rugózhatsz a témán, de nem sokra mész vele. :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#224) Kansas válasza Apollyon (#223) üzenetére


Kansas
addikt

Én már napok(konkrétan 7-e) óta elengedtem, csak sh4d0w-nak válaszoltam, ha már így megcímzett...
Písz...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#225) haddent


haddent
addikt

Srácok, szerintem kicsit túlrugózzátok a témát és beleláttok olyasmit, amit Ti akartok és képzeltetek el a téma hallattán, majd számonkéritek, hogy ez miért nem az?
Minden büszkeség, elfogultság és beképzeltség nélkül, kérlek próbljátok így értelmezni és értékelni a cikket, blog bejegyzést, írást, vagy hívják is ezt bárminek:

Mi volt a cél a cikkel?
Bemutatni egy problémát és annak egy lehetséges megoldását, melyet szakmai,
azonban továbbra is egyéni és szubjektív véleményem alapján néhány, de nem az összes, szempont szerint a legoptimálisabbnak ítéltem meg.

Ez mennyiben valósult meg?
Teljes mértékben, hiszen a legelejétől a legvégéig, pontról-pontra precízen, példákkal és segédletekkel ellátva bemutatásra került mind a probléma, mind a javasolt és választott megoldás és annak megvalósítása is. A szakmaiságról, pontosságról és valóságról lehet vitatkozni, itt is leírom: ez egy konkrét szituációban egy hibára a legjobb megoldás, nem minden problémára nem minden szituációban. Így viszont nem engedek abból, hogy nem jó

Akkor azt hiszem jogosan kérdezhetem, hogy mi okotok van néha már ellenségesen és aggresszívan megkérdőjelezni a szakmaiságát a cikknek vagy akár az én tudásomat?
Ez az aminek készült, nem több, abból viszont véleményem szerint jó. Egy DIY projekt dokumentálása mások segítésére, figyelemfelhívásra, tudásbővítésre.

Nem a megoldás, hanem egy megoldás. Teljes mértékben a FOSS (free open source software) jegyében született, nem akar sem a cikk sem én senkinek megfelelni és nem is fog. Ez van, nekem ez volt a legjobb, másnak is lehet az, vagy csak egy.

Azt hiszem, hogy csak a hozzáállásotokkal lehetett gond, de remélem így már tiszta, hogy én hogyan állok ilyesmikhez és hogy hogyan válik értékelhetővé.

(#226) sh4d0w válasza haddent (#225) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Oh, kar, hogy ebbe belementel, nem kellett volna. Minden egyes technikai cikknel van 1-2 faszagyerek, aki jobban tudja, meg ez nem jo, meg miert nem ugy... Nem kell foglalkozni vele.

https://www.coreinfinity.tech

(#227) IO.sys válasza haddent (#225) üzenetére


IO.sys
őstag

Inkább írd a következőt. :K

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#228) Egon


Egon
nagyúr

Halkan jegyzem meg, hogy úgy látszik, az igények az egekben vannak.
3 éve még örültünk a 100 MBit-nek, sok helyen még most is álom akár az 50 MBit is - ennek ellenére úgy látszik vannak akik az utolsó cseppeket is ki akarják facsarni abból a szerencsétlen lakossági netkapcsolatból...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#229) Teasüti válasza Egon (#228) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi ezzel a probléma? Bezzeg ha a szolgáltató nem teljesítené a szerződésben foglalt sávszélességeket, akkor a felhasználó lenne az első, aki verné az asztalt.

(#230) leviske


leviske
veterán

Szóval, ha jól értem, akkor amennyiben a régi AMD FX83-as vagy Phenom rendszerembe belepakolnék:
- 10Gbps LAN PCIe adaptert
- 2x vagy 4x 1Gbps LAN PCIe adaptert
- Dual-band AC WiFi PCIe adaptert
végeredményül egy valamivel komolyabb routert kapnék, mint amiket ma 150k alatt lehet kapni?

(#231) haddent válasza leviske (#230) üzenetére


haddent
addikt

Ne haragudj, hogy csak most, sok volt a meló és nem nagyon néztem a fórumot.
Hát figyelj, nyilván nem ígérhetek semmit, de elméletileg igen. Pl. AMD procikkal egyáltalán nincs tapasztalatom, de én személy szerint az írás óta is egy intel pentium G2130 procival és 4gb rammal dolgozom, amin fut a router (tűzfal + dhcp), meg docker alatt kb 10-20 (mikro)szerver és röghögve visz mindent.

Most ehhez hozzátartozik, hogy ugyancsak 2x dedikált pci-e gigabit intel nic van benne, és mögötte egy full duplex switch, tehát a lanon belüli kommunikációt (elvileg) nem ő végzi. Viszont szerintem egy 4x intel nic hardveresen lekezeli a cuccot és nem fog kelleni hozzá cpu/ram (nem mintha a te bulldozered kevés lenne hozzá :DDD )

Ami biztos, hogy a wifi kártyát hiába rakod bele, egyrészt tudnia kell a broadcastot, ez egyből sokat kizár, másrészt elég gyengusz lesz. Nyilván kapható ilyen célra fejlesztett pci-e adapter, de valszeg marha drága lesz, én a helyedben (és így is tettem én is) egy ac routert fognék be AP -nek (vagy nyilván egy ac ap még jobb) lanon mindenféle funkciója kiiktatásával.

10gbps -vel sajnos még nem tudtam játszani, bár őszintén, nagyon nem is érzem szükségét, de amennyiben támogatott kártyát szerzel be amihez van rendes driver (gondolom szintén intel az ajánlott), akkor nem lehet gond.

(#232) leviske válasza haddent (#231) üzenetére


leviske
veterán

Dehogy haragszom, egy másfél éves cikkhez szóltam hozzá. Örülök, hogy kaptam választ. :DDD Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.