Hirdetés

2024. szeptember 9., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#241) Tombi


Tombi
senior tag

Üdv!
A monitoromon /2312hm/ foglalt a dvi port ezért a display porttal szeretném használni a videókártyámat!
A videókártyámon van dvi kimenet amit össze szeretnék kötni a display porttal, ez lehetséges-e aktiv konverter nélkül?
Van hdmi port is a kártyán, de ahhoz a display portnak aktiv konverter kellene. /ami méreg drága/

Köszi
:R

(#242) Nyugdíjas válasza Tombi (#241) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sajnos (mivel videojel szempontjából ugyanaz, mint a HDMi) ahhoz is aktiv kell...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#243) Tombi válasza Nyugdíjas (#242) üzenetére


Tombi
senior tag

Köszi a választ! Idöközben én is megnéztem, vehetnék 60 dollárért switchet, de annyit nekem már nem ér, inkább majd fél-1 év mulva cserélem a vga-m addig marad a kábeldugdusás esténként, kibirom... :O

(#244) Faterkam


Faterkam
addikt

Ide is berakom, hátha valakinek van valami ötlete....

Ha igen segítsetek! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 14 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#245) holodp


holodp
aktív tag

Üdv!
Ma beszereztem én is ezt a szépséget, hála a monitorgurunak. (igen korrekt bolt)
Displayporttal, vagy DVI-vel érdemes összekötni géppel?
Első indításnál DP-vel próbáltam, de ott nem jött kép. DVI-vel már igen.
Valahol át kell állítani valamit, hogy jöjjön DP-on?

(#246) Johnny001 válasza Faterkam (#244) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Alighanem csak win7 alatt fog működni, én is próbálkoztam xp-vel, de valamiért ott nem ok.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#247) boxer2010


boxer2010
csendes tag

Üdv!

Két géphez is használom - még - a monitort /MacMini és egy Dell laptop/
és Win7 alatt sokkal "szebbek" a betűk, pedig a laptopon csak analóg csatlakozás van ...

Mi lehet a hiba? :F

(#248) Nyugdíjas válasza boxer2010 (#247) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kicsit bővebben? Pontosan mire gondolsz? (egyébként Macen jóval jobb a font-render, ugyhogy ezt meglehetősen szektikusan fogadom egyelőre)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#249) tlac válasza Nyugdíjas (#248) üzenetére


tlac
nagyúr

én nem mondanám szebbnek, inkább másmilyen
a windows-féle élesebb

(#250) boxer2010 válasza Nyugdíjas (#248) üzenetére


boxer2010
csendes tag

Ha a képernyő felbontás 1920x1080 akkor látom "szőrösnek" a betűket /főleg a kisebbeket/, ha átállítom 1600x900-ra akkor elfogadható, jó ...

win7 alatt viszont a legjobb felbontásban is jók a betűk

[ Szerkesztve ]

(#251) Nyugdíjas válasza boxer2010 (#250) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez a dolog alul (LCD font smoothing) be van csekkolva?

Ha igen akkor valószinüleg csak aogy lentebb is irtuk az zavar, hogy másmilyen. Izlések, és pofonok. Én ezt szeretem jobban.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#252) tlac válasza Nyugdíjas (#251) üzenetére


tlac
nagyúr

lion-nál nem tudom, hogy van, de snow leopard-nál, csak konzolról lehetett beállítani rendesen, kivéve ha apple monitor volt rákötve a gépre

(#253) Nyugdíjas válasza tlac (#252) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hogy érted, hogy rendesen? valami tweak lesz itt a dologban ugyérzem ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#254) tlac válasza Nyugdíjas (#253) üzenetére


tlac
nagyúr

rosszul érzed :D
[link] [link]

(#255) Nyugdíjas válasza tlac (#254) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

érdekes... :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#256) boxer2010 válasza Nyugdíjas (#251) üzenetére


boxer2010
csendes tag

Kösz - igen, be van kapcsolva

megszokás - ez jön most :-)

én most állok át, a rendszer teccik :-)

(#257) Nyugdíjas válasza boxer2010 (#256) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem menni fog. Bár én az átlagnál szerintem rugalmasabb vagyok ilyesmiben. Egyáltalán nem okozott fennakadást az életemben párhuzamosan használni Ubuntut, WinXP-t, Win7-et, és itthon OSx-et :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#258) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Nekem nem megy a 72hz-es driver feltelepítése. Amikor betallózom a fájlt, csak pittyen egyet, de azt írja, hogy ez nem driver file.
Mit csinálok rosszul?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#259) El Kebir válasza adamssss (#258) üzenetére


El Kebir
őstag

"Mit csinálok rosszul?"

(ellenőrizd, hogy tényleg ott van-e az az inf file amit be akarsz tallózni... valószínűleg a böngésződ nem "inf" kiterjesztéssel mentette le a file-t)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#260) Tombi


Tombi
senior tag

sziasztok!
Kinéztem 1 konvertert, az lenne a kérdésem, hogy ezt ha összekötöm a dell Display portjával és a media lejatszom dvi kimenetét akkor fog lesz kép a monitoron? Mert nekem ez lenne logikus ! Köszi

Delock_Adapter_Displayport_apa__DVI_245_anya

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.